Adınız ve Soyadınız*
 
E-posta Adresiniz*
  Başlık*
 
  Soru Kategorisi*
 
  Mesajınız*
 
   
  Soru-Cevap Bölümü Kullanım Kurallarını Okudum, Kabul Ediyorum
   
 
*
(Büyük harf kullanın)
 
   
 
 
 
 
   
 
  Sitemizde Toplam Cevaplanan Soru Sayısı: 2620  
     
EMRE GüLR / 2015-11-22
egzersız

satranç egzersızleri haftalık ders dağılımları 2-2-2 saat şeklınde olmak zorunda mıdır ?teşekkürler

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli  mesai arkadaşım!...

Sizin ve tüm eğitim camiasının Cumhuriyet Bayramı’nı kutlarım.

Sorunuza gelince;

Ders dışı eğitim çalışmaları için İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden alınan onaya bağlı olmak üzere 2+2+2= 6 ya da 3+3=6 şeklinde vb. yazılabilir. 

İyi çalışmalar…

 
ALİ TEKİN / 2015-11-22
EK DERS ÖDEMESİ

Sayın müfettişim,Mesleki ve Teknik Anadolu lisesinde Laboratuvar Hizmetleri alan öğretmeni olarak görev yapmaktayım. 1.Okulumuzda yanlışlık yapıldı gerekçesiyle 2015 yılı ek ücret ve huzur ödemesi yapılmamıştır. Bunu alabilir miyiz? 2. 28, 29 Ekim resmi tatil ve 30 Ekim ile 02 Kasım 2015 tarihleri ise idari tatil olarak belirtilmiştir.Bu tarihlerde koordinatörlük görevi, alan şefliği ve sosyal kulüp gereği ek ders ödemesi yapılır mı? bu konularda bilgi verirseniz sevinirim.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli mesai arkadaşım!..

Sizin ve tüm eğitim camiasının Cumhuriyet Bayramı’nı kutlarım.

Sorunuza gelince;

29/05/2012 tarih ve 2012/1 sayılı Kamu Görevlileri Hakem Kurulu Kararı’nda ve sonraki kararlar ile 2016-2017 yıllarını kapsayan 3. dönem toplu sözleşme metninin ikinci bölüm eğitim, öğretim ve bilim hizmet koluna ilişkin toplu sözleşme “ders görevinin yapılmış sayılacağı haller” başlıklı 2. maddesi şu şekildedir:

Madde 2 (1) Milli Eğitim Bakanlığına bağlı örgün ve yaygın eğitim kurumlarında ders yılı içerisindeki iş günlerinde genel idari izinli olmaları sebebiyle eğitim ve öğretim faaliyetlerini fiilen yerine getiremeyen yönetici ve öğretmenler ile öğrencilerin çeşitli nedenlerle sınıf veya okul bütünlüğünde izinli sayılmaları sebebiyle eğitim ve öğretim faaliyetlerini fiilen yerine getiremeyen yönetici ve öğretmenler, bu sürelerde üzerlerinde bulunan aylık karşılığı ders, varsa ek ders, ders niteliğinde yönetim ve hazırlık ve planlama görevlerini yapmış sayılırlar.”

Toplu sözleşmede geçen aylık karşılığı ders ifadesinden ek ders kararlarının 5. maddesi, varsa ek ders ifadesinden ek ders kararlarının 6. maddesi, ders niteliğinde yönetim ifadesinden ek ders kararlarının 10. maddesi, hazırlık ve planlama ifadesinden ise ek ders kararlarının 11. maddesi işaret edilmektedir.  

O halde ek ders kararlarının 8. maddesine göre ücreti ödenen MEB Örgün ve Yaygın Eğitimi Destekleme ve Yetiştirme Kursları ile kararların 17. maddesine göre ücreti ödenen ders dışı eğitim çalışmalarının bu tür tatillerde ücretinin ödenmesi doğru değildir.

İyi çalışmalar…  

 
MURAT KAZAN / 2015-11-22
16/2 ek ders yönetmeliği

16/2 ek ders yönetmeliği kapsamında ilde görevlendirmemiz yapıldı.görevlendirme yazısında yöneticilerin 16/2 ye göre 15 saat maaş karşılığı girmeleri şartı ile 18 saat ek ders ödenir yazıyor.Bu kapsamda 1-rehberlik Kulüp sati olan 2 saati alabiliyormuyuz. 2-2016 da nöbet tutan öğretmenlere verielcek olan 2 saat ders ücrtini alabilecekmiyiz. 3-Ders dışı eğiim çalışması(6 saatlik egzersiz)yapabilirmiyiz. Teşekkür ederim iyi çalışmalar dilerim. Branşım :Bedden Eğitimi Öğretmenliği

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli mesai arkadaşım.

Vekaleten görevlendirilmiş olsalar bile yöneticiler rehberlik/danışman öğretmenlik ile ders dışı eğitim çalışması yaptıramazlar. Ancak müdür yardımcıları nöbet ücreti alabilecekler.

İyi çalışmalar...

 
MUSTAFA KÌRTMEN / 2015-11-22
Yetiştirme Kursu

Merhaba sayın hocam. Ben okul müdürü olarak 2 saat derse giriyorum. Yetiştirme kurslarında hafta içi saat 18:00'den sonra girdiğim dersler maaş karşılığı olarak sayılır mı? Şimdiden teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli mesai arkadaşım.

16/12/2006/26378 sayılı resmi gazetede yayınlanan Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Karar’ın “Yetiştirme, okuma -yazma ve uyum kursları” başlıklı 8/(2). Maddesi şu şekildedir:

(2) Bu madde kapsamında belirtilen eğitim faaliyetlerinde cumartesi ve pazar günleri ile yarıyıl ve yaz tatillerinde fiilen yerine getirilen ders görevleri, ek ders ücreti karşılığında verilir.

Milli Eğitim Bakanlığı 27/01/2015 tarih ve 928552 sayı ve “Destekleme ve Yetiştirme Kurslarında Tereddüte Düşülen Hususlar” konulu görüş yazısında da bu maddeyi işaret ederek hafta içi normal müfredat kapsamında aylık karşılığı ders görevini doldurmayan yönetici ve öğretmenlerin hafta içi yetiştirme kurslarında fiilen derse girmeleri halinde girdikleri derslerin öncelikle aylık karşılığı olarak değerlendirilmesi, aylık karşılığı ders görevini doldurduktan sonraki derslerin ise ders ücretinin ödenmesi; kursun hafta sonu, yarıyıl ve yaz tatillerinde olması durumunda ise yönetici ve öğretmenlerin aylık karşılığı ders görevini doldurup doldurmadığına bakılmaksızın girdiği derslerin tamamının ücretinin ödenmesi gerektiğini, belirtmektedir.

İyi çalışmalar...

 
BEKİR SOYLU / 2015-11-22
YETİŞTİRME KURSU

SAYIN MÜFETTİŞİM.BEN ORTAOKUL MÜDÜRÜYÜM.OKULUMUZDA 32 SAAT FEN BİLGİSİ DERSİ VE 1 FEN BİLGİSİ ÖĞRETMENİ BULUNMAKTADIR.ÖĞRETMENİMİZ 21 SAATTEN FAZLA DERS İSTEMEYİP HAFTA SONU KURSLARINDA İSE DAHA FAZLA DERS İSTEMEKTEDİR.BU KONU İLE İLGİLİ BİLGİLENDİREBİLİRMİSİNİZ? İYİ AKŞAMLAR...

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli mesai arkadaşım!

Öncelikle sizin ve tüm eğitim camiasının Cumhuriyet Bayramı'nı kutlarım.

Sorunuza gelince:

Bu konuyla ilgili cevaplanan sorular sitemizde mevcut. Lütfen bu cevaplara bakınız.

İyi çalışmalar.

 
FATIH BULUT / 2015-11-22
yetiştirme kursları
sayın müffettişim...ben ortaokul müdür yardımcısıyım ve hafta içi yetiştirme kurslarında derse giriyorum..yönetmelik gereği 08:00-17:00 arası müdür yardımcıları kurs açamaz diyor ama o saatten sonra da öğrenciler gelemiyor...bizim okulda ikili öğretim var biz ortaokullar öğleye kadar ders işliyoruz. öğleden sonra da ilkokullar ders işliyor...ben ortaokul müdür yardımcısı olarak saat 14 den sonra kurs açabilir miyim...saygılar
 
 
Cevaplayan Yönetici : Necati İLMEN
 
YAVUZ KILAVUZ / 2015-11-22
GEÇİCİ MÜDÜR YARDIMCILIĞINA GÖREVLENDİRİLME

Sayın Müfettişim merhabalar. Ben bir ilkokulda İngilizce öğretmeniyim. geçici görevlendirme ile Müdür Yardımcılığına görevlendirildim. 6 saat derse giriyorum. fakat okulumuzun Ortaokul kısmında da 6 saat ders tamamlamayla birlikte toplam 12 saat derse girmekteyim. Ekders olarak 18 saat mi yoksa 18+6 mı alabilirim. cevabınız için şimdiden teşekkürler.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli  mesai arkadaşım!...

Ek ders kararlarının “Aylık karşılığı ders görevi” başlıklı 5. maddesi şu şekildedir:

MADDE 5- (1) Kapsama dâhil örgün ve yaygın eğitim kurumlarında görevli;

a) Örgün ve yaygın eğitim kurumlarının müdür, müdür başyardımcısı ve müdür yardımcıları haftada 6 saat,  ders okutmakla yükümlüdürler. Bu yükümlülük öncelikle alanlarında, alanlarında ders bulunmayanlara ise ihtiyaç hâlinde ve istekleri üzerine alanları dışında ders görevi verilmek suretiyle yerine getirilir.

Aynı kararların “Ek ders görevi” başlıklı 6. maddesi ise şu şekildedir:

MADDE 6- (1) Kapsama dâhil örgün ve yaygın eğitim kurumlarında görevli olup, aylık karşılığı ders görevini tamamlayan;

a) Müdür, müdür başyardımcısı ve müdür yardımcılarına haftada 6 saate, kadar alanlarında, alanlarında ek ders görevi verilemeyen veya kısmen verilebilenlere, ihtiyaç halinde ve istekleri üzerine alanları dışında da ek ders görevi verilebilir.

Bu maddelere göre görevlendirme yöneticiler de aylık karşılığı 6 saat; aylık karşılığı ders görevlerini tamamlayanlar ise istek ve ihtiyaç üzerine 6 saate kadar ek ders görevi alabilirler.

Bu durumda 18 saat yönetim görevi ders ücretinizin yanı sıra 5. ve 6. maddeler kapsamında 12 saat derse girmeniz halinde 6 saat daha alabileceğiniz değerlendirilmektedir.  

İyi çalışmalar…

 
FIKRET TATAR / 2015-11-22
Yuksek lisans ek ders

Sayin hocam alanında yüksek lisans yapmis ortaokulda çalışan ilköğretim matematik öğretmeniyim.okulumda fiilen girdiğim derslerde ek dersimi %5 zamli alıyorum. Acaba hafta sonu okulda verdiğim yetiştirme kursu içinde bu %5 lik zamli ek ders ücretini alabilirmiyim

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli mesai arkadaşım.

Yüksek lisans yapmış olan öğretmenler fiilen girdikleri derslerin ücretlerini %5 arttırımlı olarak almalıdırlar.

İyi çalışmalar...

 
AHMET ÇALIŞKAN / 2015-11-22
Yetiştirme Kursu

Sayın Müfettişim öncelikle iyi çalışmalar dilerim. ben bir meslek lisesinde meslek dersi öğretmeni olarak çalışmaktayım. yetiştirme ve destekleme kursu 12. sınıf öğrencilerine açtık ama buradaki der verme noktasındaki 40 saat bütün öğretmenler için mi geçerli yoksa teknik öğretmenleri de kapsıyor mu? ben şuan kur hariç 20+29 çalışıyorum kurs açabilir miyim?

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli  mesai arkadaşım!...

Sizin ve tüm eğitim camiasının Cumhuriyet Bayramı’nı kutlarım.

Sorunuza gelince;

16/12/2006/26378 sayılı resmi gazetede yayınlanan Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Karar’ın " Aylık karşılığı ders görevi ve “Ek ders görevi" başlıklı 5. ve 6. maddeleri şu şekildedir:

MADDE 5- (1) Kapsama dâhil örgün ve yaygın eğitim kurumlarında görevli;

a) Örgün ve yaygın eğitim kurumlarının müdür, müdür başyardımcısı ve müdür yardımcıları haftada 6 saat,

b) Okul öncesi ve sınıf öğretmenleri haftada 18 saat,

c) Genel bilgi ve meslek dersleri öğretmenleri haftada 15 saat,

ç) Atölye ve laboratuvar öğretmenleri haftada 20 saat,

ders okutmakla yükümlüdürler. Bu yükümlülük öncelikle alanlarında, alanlarında ders bulunmayanlara ise ihtiyaç hâlinde ve istekleri üzerine alanları dışında ders görevi verilmek suretiyle yerine getirilir.

MADDE 6- (1) Kapsama dâhil örgün ve yaygın eğitim kurumlarında görevli olup, aylık karşılığı ders görevini tamamlayan;

a) Müdür, müdür başyardımcısı ve müdür yardımcılarına haftada 6 saate,

b) Genel bilgi ve meslek dersleri öğretmenlerine 6 saati zorunlu olmak üzere haftada 15 saate,

c) Atölye ve laboratuvar öğretmenlerine 20 saati zorunlu olmak üzere haftada 24 saate,

kadar alanlarında, alanlarında ek ders görevi verilemeyen veya kısmen verilebilenlere, ihtiyaç halinde ve istekleri üzerine alanları dışında da ek ders görevi verilebilir.

Aynı kararların “Yetiştirme, okuma -yazma ve uyum kursları” başlıklı 8. maddesi ise şu şekildedir:

MADDE 8- (1) Bu Kararla belirlenen azamî ek ders görevi ve ek ders görevinden sayılan ders saatleri dışında olmak üzere;

a) Ders yılı içinde;

1) İlgili mevzuatına göre, dönem içinde herhangi bir nedenle derslerin yapılamadığı günler için dönem içinde veya dönem sonunda düzenlenen eğitim faaliyetleri ve yetiştirme programları ile ikinci yarıyıl sonunda bazı derslerden yetersizliği görülen öğrenciler için düzenlenen yetiştirme kurslarında veya programlarında,

2) Tam gün tam yıl eğitim yapılan meslekî ve teknik okul ve kurumlarda bu programlar için,

3) Yurt dışında çalışan vatandaşlarımızın çocuklarının, ortak dil ve kültür birliği bulunan soydaşlarımızın, toplumumuza ve eğitim sistemimize uyumlarını sağlamak amacıyla açılan kurslarda,

4) Okuma-yazma kurslarında,

5) İşsizlikle mücadele projesi çerçevesinde yapılan beceri kazandırma ile ilgili eğitim programlarında,

6) Açık öğretim kurumları öğrencilerinin, örgün eğitim kurumlarında gördükleri yüz yüze eğitim uygulamalarında,

görevlendirilen yönetici ve öğretmenlere haftada 10 saate kadar,

Tüm bu bilgiler ışığında;

  1. Genel bilgi ve meslek dersleri öğretmenlerinin 5. ve 6. maddeler kapsamlarında 30 saate kadar, 8. madde kapsamında da 10 saate kadar olmak üzere toplamda 40 saate kadar derse girebilecekleri;

  2. Atölye ve laboratuar  öğretmenlerinin 5. ve 6. maddeler kapsamlarında 44 saate kadar, 8. madde kapsamında da 10 saate kadar olmak üzere toplamda 54 saate kadar derse girebilecekleri;

    Değerlendirilmektedir.

İyi çalışmalar…

 
ISMAIL BEKYURT / 2015-11-22
Destek eğitim odası

Sayın hocam,Sınıf öğretmeni branşında müdür yardımcısı olarak çalışmaktayım destek eğitim odalarında kurs açabilir miyim?

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli mesai arkadaşım.

Yöneticiler de tıpkı öğretmenler gibi aylık karşılığı ve ek ders ücreti karşılığı olan görevlerini destek eğitim odalarınd yerine getirebilirler.

İyi çalışmalar...

 
öZGüR üLKE / 2015-11-22
branş öğretmeni en fazla kaç saat derse girebilir
mrb;Okulda 30 saat derse giren bir branş öğretmeni hafta sonu ÇATOM'da kaç derse girebilir?
 
 
Cevaplayan Yönetici : Necmettin SÖKÜLMEZ
 
BEHçET YAYıKçı / 2015-11-22
Ek ders

Sayın Murat Bilir Hocam,\r\nSabrınıza hayranım. Aynı cevapları defalarca bıkmadan veriyorsunuz. Bazen de \"Lütfen bu konuda daha önce cevaplanmış sorulara bakınız\" diyorsunuz.Sorulara/cevaplara numara versek \"Lütfen... nolu cevaba bakın \" desek bir sürü sayfa içinden kolayca benzer cevabı bulurlarsa sizce aynı soruların sorulmasını önler miyiz?Saygılarımla.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli mesai arkadaşım!

Sizin ve tüm eğitim camiasının Cumhuriyet Bayramı'nı kutlar, iltifatınıza teşekkür ederim.

Saygılar...

 
YUSUF YıLDıRıM / 2015-11-22
destek eğitim odası

sayın müfettişim destek eğitim odalarının zorunlu olduğu ve açılması gerekliliği oluşmuştur. buna istinaden derse girecek ilkokul idarecilerinin gireceği destek eğitim odasındaki derslerin 6 saati maaş karşılığı sayılır mı? 12 saat destek eğitim odasında derse giren branşı sınıf öğretmenliği olan ilkokul idarecisi 6 saat mi ek ders alır 12 saat mi? yardımlarınız için teşekkürler.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli mesai arkadaşım.

Destek eğitim odalarında girilen derslerinin ücretini alabilmek için de öncelikle aylık karşılığı ders görevini tamamlamış olma şartı aranır.

İyi çalışmalar...

 
EREN YILDIRIM / 2015-11-22
ÖZEL EĞİTİM ÖĞRENCİLERİNE YETİŞTİRME KURSU

Sayın Müfettişim:izmirde bir ortaokulun özel eğitim sınıfında görev yapmaktayım.Hayat Boyu Öğrenme müdürlüğünün 5 Mayıs 2015 tarihli yazısına göre özel eğitim öğrencilerine de yetiştirme kursu açılabiliyor mu?Diğer bir sorum haftalık yetiştirme kursu da dahil olmak üzere toplam 40 saat ders giren bir öğretmen haftada 6 saat ders dışı egzersiz çalışması yapabilir mi?Teşekkür ederim.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli  mesai arkadaşım!...

16/12/2006/26378 sayılı resmi gazetede yayınlanan Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Karar’ın ilgili maddelerine bakıldığında;

Madde aylık karşılığı ders görevlerini, 6.madde her bir yönetici ve öğretmenin normal müfredat kapsamında girebileceği azami ek dersleri,  8. madde yetiştirme kursları vb.  kapsamda 10 saate kadar der.  9. maddeye göre sınıf öğretmenlerine ortaöğretim kurumlarında ve yaygın eğitim kurumlarında 8 saate kadar der. 13. maddedeki belleticilik görevi için sınır 48 saattir. 17.madde ders dışı çalışmalar için 6 saate kadar der.

Kısacası ek ders kararlarının her bir maddesinin sınırlılıkları kendi içinde değerlendirilmelidir. 40 saat ders görevi sınırı ise 5. 6. ve 8. maddelerini kapsamaktadır. Ders dışı çalışmalar ise 17. maddede geçmektedir.

Sizin durumunuza bakıldığında ek ders kararlarının 5. 6. ve 8. maddelerine göre aldığınız 40 saatin dışında 17. madde kapsamında 6 saat de ders dışı eğitim çalışması da yaptırabilirsiniz.

İyi çalışmalar…

 
FIKRET DEMIR / 2015-11-22
Ek ders

Bir öğretmen 30 saat hafta içi ders 10 saat takviye kursu 6 saat egzersiz ve 10 saatte halk eğitim kursu açabilir mi?

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli mesai arkadaşım!

Öncelikle sizin ve tüm eğitim camiasının Cumhuriyet Bayramı'nı kutlarım.

Sorunuza gelince:

Bu konuyla ilgili cevaplanan sorular sitemizde mevcut. Lütfen bu cevaplara bakınız.

İyi çalışmalar.

 
FARUK SAATCI / 2015-11-22
Öğretmen nöbet gününde kurs açabilir mı?
Taşıma Mrk. Okulda görev yapmaktayım. 3.sınıfları okutmaktayim. Ders bittikten sonra 2 saat dama kursu açtım fakat okul idaresi nöbet gününde kurs açamayacagimi belirtti. .dogrumudur haftada 8 saat onayı var ve kursu açtım. Fakat idare nöbetçi olduğum gün kurs olmayacağına ısrarlı. İlginize teşekkür ederim
 
 
Cevaplayan Yönetici : Necati İLMEN
 
ISMAIL / 2015-11-22
ek ders karmaşası

Sayın müfettişim kooperatif kulübünün danışman öğretmeniyim. Sosyal kulüpler danışman öğretmeni için haftada bir saat mi ek ders yazılır yoksa iki saat mi?

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli  mesai arkadaşım!...

16/12/2006/26378 sayılı resmi gazetede yayınlanan Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Karar’ın 6/c/5maddesi“Okul öncesi ve sınıf öğretmenleri ile bölüm, atölye ve laboratuvar şefliği görevi verilen öğretmenler hariç olmak üzere, örgün eğitim kurumlarında ilgili mevzuatında belirtilen sosyal etkinlik faaliyetlerinde danışman öğretmen olarak görevlendirilen öğretmenler ile sınıf veya şube sorumluluğu verilen sınıf/şube rehber öğretmenlerinin bu görevlerinin haftada 2 saati ek ders görevi sayılır. Bu dersler, ders dağıtım çizelgesinde “Öğrenci Sosyal ve Kişilik Hizmetleri” adıyla gösterilir. Bu kapsamda aynı kişiye hem danışman öğretmenlik hem de sınıf/şube rehber öğretmenliği görevi verilmesi hâlinde sadece bir görev için ek ders ücreti ödenir.” denmektedir.

Bu kapsamda öğretmenin ücret alabilmesi için yukarıda belirtilen görevlerden biriyle görevlendirilmiş olması ve o hafta bir şekilde okulda bulunmuş olması, ders/etkinlik ile ilgili faaliyetleri yapmış olması yeterlidir. 

İyi çalışmalar…

 
SERKAN SAN / 2015-11-22
AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ ÖĞRETMEN GÖREVLENDİRME
Merhablar Benim sorum imam hatip lisesinde ücret karşılığı derse giren, kadrolu olmayan öğretmenler açıköğretim lisesinde görevlendirlebilir mi?
 
 
Cevaplayan Yönetici : Necati İLMEN
 
HICRI YAKUT / 2015-11-22
idareci ek ders

Merhaba hocam Kaymakamlık oluruyla pansiyonlu okulda pansiyondan sorumlu müdür yardımcısıyım 18 saat mı 28 saat mı ek ders alırım net bir şey var mı

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli Yönetici Arkadaşım!.

  1. Bir eğitim kurumunda öğretmen olarak çalışmakta iken yönetici olarak görevlendirilen bir öğretmen görevlendirme şartlarının tamamını karşılamak kaydıyla görevlendirildiği yönetici kadrosunun ek ders ücretinden yararlandırılır.

  2. Yukarıdaki şartların herhangi birini karşılamayan görevlendirmelerde ise ek ders kararlarının 16. maddesi gereği 18 saat ek ders ücretinden yararlandırılmalıdır.

İyi çalışmalar…

 
MEHMET GAZı ERGOREN / 2015-11-22
Ekders yetiştirme kursu

Tam gün tam yıl kapsamında kız tekniğe bağlı bir lisede okul müdürü yum.yetiştirme kursunda en fazla kaç saat derse girebilirim

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli mesai arkadaşım!

Öncelikle sizin ve tüm eğitim camiasının Cumhuriyet Bayramı'nı kutlarım.

Sorunuza gelince:

Bu konuyla ilgili cevaplanan sorular sitemizde mevcut. Lütfen bu cevaplara bakınız.

İyi çalışmalar.

 
| 1 || 2 || 3 || 4 || 5 || 6 || 7 || 8 || 9 || 10 || 11 || 12 || 13 || 14 || 15 || 16 || 17 || 18 || 19 || 20 || 21 || 22 || 23 || 24 || 25 || 26 || 27 || 28 || 29 || 30 || 31 || 32 || 33 || 34 || 35 || 36 || 37 || 38 || 39 || 40 || 41 || 42 || 43 || 44 || 45 || 46 || 47 || 48 || 49 || 50 || 51 || 52 || 53 || 54 || 55 || 56 || 57 || 58 || 59 || 60 || 61 || 62 || 63 || 64 || 65 || 66 || 67 || 68 || 69 || 70 || 71 || 72 || 73 || 74 || 75 || 76 || 77 || 78 || 79 || 80 || 81 || 82 || 83 || 84 || 85 || 86 || 87 || 88 || 89 || 90 || 91 || 92 || 93 || 94 || 95 || 96 || 97 || 98 || 99 || 100 || 101 || 102 || 103 || 104 || 105 || 106 || 107 || 108 || 109 || 110 || 111 || 112 || 113 || 114 || 115 || 116 || 117 || 118 || 119 || 120 || 121 || 122 || 123 || 124 || 125 || 126 || 127 || 128 || 129 || 130 || 131 |

önceki sonraki
 


Müdür yardımcısı ve müdür kaç saat derse girebilir

...
 

Sayın müfettişim ben müdür yardımcılığı görevine ge...

 

Sayın müfettişim, halk eğitimi merkezinde müdür yardımcısıyım.hafta sonu cumartesi (5) pazar(5) saat kurs veriyorum...cumartesi ve pazar günleri 2+2 saat nöbet&ccedi...

 

İYİ GÜNLER. BENİM 8. SINIFLARDA REHBERLİK VE KARİYER PLANLAMA DERSİM VAR. BUNUN BİR SAATLİK ÜCRETİ AYRI MI YAZILIR YOKSA REHBERLİK VE KLÜP FAALİYETLERİ İÇİNDE M...

 

Merhaba müfettişim ben ortaokulda müdür yardımcılığı yapıyorum. Fiilen nöbet tuttuğum takdirde nöbet ücreti alabilirmiyim?

...
 
Değerlendirme Toplantısı
Yarıyıl Değerlendirme Toplantısı
Değerlendirme Toplantısı
Üsküdar-Beykoz denetim grubumuzla, Üsküdar Haydarpaşa Mesleki ve Tek Anad. Lisesinde denetimdeyiz.
E-Denetim Planlama Modülünün Kullanımı Konulu Toplantı
ÖZEL EĞİTİMDE E-DENETİM MODELİ VE YAZILIMI
TEOG SINAVI
Maarif Müfettişleri Galatasaray Lisesinde
Binbirdirek Mah. Dr.İmren Öktem Caddesi Eski Sultanahmet Adliye Sarayı No1 Sultanahmet
Fatih/İSTANBUL
Telefon: (0212) 519 28-53
Fax: (0212) 511 65 58
 
 
   
Bu sitede yer alan içerikler izinsiz olarak kopyalanamaz. Kopyalandığı takdirde tüm sorumluluk sizlere aittir.
Copyright © 2015 TC MEB İstanbul Maarif Müfettişliği Başkanlığı. Tüm hakları saklıdır.