Adınız ve Soyadınız*
 
E-posta Adresiniz*
  Başlık*
 
  Soru Kategorisi*
 
  Mesajınız*
 
   
  Soru-Cevap Bölümü Kullanım Kurallarını Okudum, Kabul Ediyorum
   
 
*
(Büyük harf kullanın)
 
   
 
 
 
 
   
 
  Sitemizde Toplam Cevaplanan Soru Sayısı: 2620  
     
MIRAç YAğLıPıNAR / 2015-12-07
destekleme kursu

22 saat derse girmekteyim haftasonu destekleme kursuna 6 saat girmekteyim. girdiğim sınıflarda 18 saate kadar ders verme hakkım var mı ? idare bunu çok olur diye engelleyebilir mi ? kurs günlerimi haftaiçi ya da haftasonuna göre esnetebilir miyim ? yoksa dönem başında oluşturulan çizelgeye uymak zorunda mıyım ? şimdiden teşekkürler

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli mesai arkadaşım.

Sorunuz tam olarak anlaşılmamıştır. 

İyi çalışmalar...

 
IBRAHIM ERSOY / 2015-12-07
ekders

sayın müfettişim halk eğitim merkezinde görevlimüdür yardımcısı bilşim öğretmenimiz akşamları 10 saat kurs açtı. bunun 6 saati maaş karşılığından düşer mi. ayrıca gündüz 12 saat kurs açarsa toplam 22 saat ders yapmış olacak bunun 6 saati maaş karşılığı olursa toplamda 16 saat ek ders alabili mi teşekkürler iyi çalışmalar

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli yönetici arkadaşım.

Yönetici ve öğretmenlerin hafta içi mesai saatlerinden sonra olsa bile fiilen girdikleri dersler öncelikle aylık karşılığı olarak değerlendirilir. Aylık karşılığı ders görevi düşüldükten sonraki kısmının ise ücreti ödenir. 

Hafta sonu ile yarı yıl ve yaz tatillerindeki ders görevleri ise aylık karşılığı ders görevini tamamlayıp tamamlamadığına bakılmaksızın ödenir.

İyi çalışmalar... 

 
FATIH BULUT / 2015-12-07
ek ders

sayın denetmenim öncelikle iyi çalışmalar...ben ortaokulda müdür yardımcısıyım bi konuda emin olmak için soru sormak istiyorum..müdür yardımcıları 18 ssat ek dersin dışında 40 saate kadar ek ders alabilirler. zorunlu girdiğimiz 6 saat ders maaş karşılığı olan 18 saatin mi yoksa artı 22 saatin mi içine girer ..teşekürler..

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli mesai arkadaşım.

Yöneticilerin ek ders kararlarının 10. ya da 16. maddesindeki yöneticilik görevleri karşılığı almış oldukları ek ders ücretlerinden bağımsız olarak aylık karşılığı girdikleri 6 saat dersten sonra ek ders kararlarının 6. maddesi gereği girdikleri 6 saat dersin ve 8. maddesi kapsamında girdikleri 10 saat dersin ücretlerini alabilirler.  

İyi çalışmalar...

 
ISMAIL GEYIK / 2015-12-07
destekleme yetiştirme kursu ek ders tam gün tam yıl

İyi günler ben halk eğitim merkezinde müdür olarak görev yapmaktayım. merkezimiz tam gün tam yıl uygulaması var. sorum ben tam gün tam yıl ek dersini alırken hafta sonu açılan destekleme yetiştirme kursları veya hafta sonu açılan kurslar için herhangi bir ek ücret daha alabilirmiyim.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli mesai arkadaşım.

Ek ders kararlarının 8. maddesi kapsamında yöneticilere hafta sonu kursları için ödenen yöneticilik görevlerine bağlı ek ders ücretleri kurumun tam gün tam yıl olup olmadığına bakılmaksızın ödenir.

İyi çalışmalar...

 
HAKAN ULUSOY / 2015-12-07
Halk Eğitim Ek Ders

Merhaba hocam, halk eğitim merkezinde kadrolu bilgisayar öğretmeniyim. Kurum müdürümüz bilgisayar kullanımı kursunun 8. madde kapsamında okuma-yazma, uyum ve yetiştirme kursları kapsamında olmadığı için yarıyıl ve yaz tatillerinde açtığımız kurslardan maaş karşılığı kesmektedir. Kendisi ise aynı maddenin (8. Madde) 3. bendi kapsamında hafta sonları okuma yazma, uyum ve yetiştirme kursları olmadığı halde (normal kurslar varken) cumartesi ve pazar günleri 2 saat ücret almaktadır. Bize ödemeyip kendisinin ücret alması konusunda nasıl bir yol izlemeliyiz?

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli yönetici arkadaşım.

Yönetici ve öğretmenlerin hafta içi mesai saatlerinden sonra olsa bile fiilen girdikleri dersler öncelikle aylık karşılığı olarak değerlendirilir. Aylık karşılığı ders görevi düşüldükten sonraki kısmının ise ücreti ödenir.

Hafta sonu ile yarı yıl ve yaz tatillerindeki ders görevleri ise aylık karşılığı ders görevini tamamlayıp tamamlamadığına bakılmaksızın ödenir.

Detaylar için 2007/19 sayılı genelge ile 27/01/2015 tarih 928552 sayılı resmi yazıya bakabilirsiniz.

İyi çalışmalar...

 
BERNA CAN / 2015-12-07
Vekalet

Sayın müfettişim,ben ilkokulda müdür yardımcısıyım. Bizimle aynı binada olan bağımsız bir anaokulu mevcut.fakat bu okulun müdür normu aynı binada olduğu için bulunmuyor,müdür yardımcısı normu ise ögrenci sayısı 100 den az olduğu için bulunmuyor.aymı binada bagımsız olan bu okulun tüm idari işlerini ilkokul idarecileri olarak biz yürütmektehiz. Bu durumda yönetici ek dersini ilkokul olarak müdür yardımıı 18 saat, müdür 20 saat en mi alacak,yoksa okulöncesi idarecileri gibi mi hesaplanacaktır. Şimdiden çok teşekkür ederim.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli yönetici arkadaşım.

Kadronuz İlkokulda ise ilkokul yöneticileri için ödenen ek ders ücretini almalısınız.

İyi çalışmalar...

 
HİKMET GÌVELOĞLU / 2015-12-07
ek ders

Sayın hocam,ben özel eğitim uygulama merkezi müdürüyüm.her yıl bizim okula kız meslekten stajyer öğrenciler geliyor ve danışman öğretmen kontrolünde staj yapıyorlar.danışman öğretmen ve idareci ek ders alabilir mi?

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli mesai arkadaşım.

Ek ders kararlarının ek 2. maddesi üniversite öğrencilerinin Bakanlığımıza bağlı kurumlarda yaptıkları öğretmenlik uygulamalarında yönetici ve öğretmenlere ödenecek ücretleri düzenlemektedir.

Ancak ortaöğretim öğrencilerinin öğretmenlik uygulamaları ile ilgili herhangi bir madde bulunmamaktadır.

İyi çalışmalar.

 
MEHMET EMIN GüNGöRMüş / 2015-12-07
sınıf rehberlik

sayın müfettişim, okulumda ders ve kurslarımla beraber 38 saat derse girmekteyim hazırlık ve planlamadan da yazılan 2 saat ile 40 saat olmakta. meb haberlerini takip ettiğim bir haber sitesinde bu 40 saatin dışında sınıf rehber öğretmeni olduğum için de 2 saat ek ders alabileceğim yazıyor ama yönetmeliğe baktığımda açık bir şey bulamadım. bu konuda yardımcı olup gerekli maddelerle aydınlatabilir misiniz ? saygılar

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli mesai arkadaşım.

Ek ders kararlarının 5. ve 6. maddesine göre öğretmenler 30 saat derse girebilmektedirler. Bunun yanısıra yine ek ders kararlarının 8. maddesine göre yetiştirme kurslarında 10 saate kadar derse girebilmektedirler. 40 saat sınırı fiilen girilen bu ders saatleriyle ilgilidir. Alınan ek ders ücretleri ile ilgili değil. Bu nedenle ek ders kararlarının 5/6. maddesinde geçen, fiilen girilmeyen/yapılan bir görev karşılığında ücreti ödenen öğrenci kişilik hizmetleri ile 11. maddesinde geçen hazırlık ve planlama görevi karşılığında ödenen ek ders ücreti 40 saat üst sınırı kapsamında değildir.

İyi çalışmalar...

 
ERDAL SAYĞI / 2015-12-07
EK DERS

SAYGIDEĞER HOCAM İYİ GÜNLER BEN ÇAYIRLI ANADOLU LİSESİNDE COĞRAFYA ÖĞRETMENYİM GÖREVLENDİRME OLARAK OTLUKBELİ ÇPAL YE MÜDÜR YARDIMCISI OLARAK GELDİM KAÇ SAAT EK DERS ALIRIM (MÜDÜR YARDIMCILIĞI OLACAK ŞARTLARI TAŞIYORUM 5 YILLIK ÖĞRETMENİM )ANCAK GÖREVLENDİRME YANİ VALİLİK OLURU İLE GELDİM

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli mesai arkadaşım.

Bir öğretmen görevlendirildiği yöneticilik pozisyonu boş olmak kaydıyla bütün şartları taşıyorsa ve görevlendirildiği yöneticili kadrosunun ek ders ücretini alır.

İyi çalışmalar...

 
AYşE ORHAN / 2015-11-28
Heyet raporluyken norm fazlası

Merhabalar. Okulumuzda 2 branş öğretmeniyiz 30 saat ders verilecek. Benim puanım düşük fakat hamileyim ve riskli bir gebeliğim söz konusu( daha önce 2 düşük yaşadım) heyet raporu alırsam ben norm fazlası olur muyum. Raporlu Olduğum sürece yerime ücretli öğretmen gelir mi?

 
 
Cevaplayan Yönetici : Necmettin SÖKÜLMEZ

Merhaba. Allahtan şifalar dilerim. Norm fazlası olup olmamanız okulunuzun bulunduğu yere eğitim bölgesine göre de değişebilir. Mesela okulunuzun bulunduğu eğitim bölgesinin içerisinde sizin okuldan başka aynı türden okullar da varsa, norm hesaplanırken bölgedeki tüm bu okulların ders yükleri birlikte değerlendirilir. Buna göre öğretmen ihtiyacı veya fazlası belilrlenir. Ama okulunuz bulunduğunuz eğitim bölgesinin tek okul türü ise, zaten 30 saat ders var dediğinize göre rapor da alsanız norm fazlası olmazsınız. Raporluyken de dersleriniz okuldaki öğretmenlerce doldurulamıyorsa ücretli öğretmen görevlendirilebilir.. Selamlar..

 
SELIM YıLDıRıM / 2015-11-28
devamsızlık girme yetkisi

Merhaba,bir orta okulda müdür,müdür yardımcısının iş yükünün fazla olduğu gerekçesiyle,branş öğretmenlerine devamsızlık girme talimatı verebilir mi? Teşekkürler.

 
 
Cevaplayan Yönetici : admin

Merhaba. Yönetmelikte aynen: "Çocukların devamsızlıkları, okul öncesi eğitim kurumlarında öğretmen, ilkokullarda sınıf öğretmeni, ortaokul ve imam-hatip ortaokullarında ise okul yönetimi tarafından e-Okul sistemine işlenir ve yöneticiler tarafından takip edilir.” şeklinde yazıyor. Buna göre bu görev orta okulda okul yönetiminin görevidir. Öğretmenlere yaptırılmaması gerekir.Selamlar..

 
IBRAHIM öZKALE / 2015-11-28
sosyal külüpler

Sayın Denetmenim ortaokullarda sosyal kulüp çalışmaları yapılacak mı kaldırıldı mı teşekkür ederim.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Necmettin SÖKÜLMEZ

Sosyal etkinlikler yönetmeliği halen yürürlüktedir. Buna göre öğrenci kulübüyle ilgili işlerin planlanması ve yürütülmesi, danışman öğretmenin gözetiminde ders saatleri dışında öğrencilerce gerçekleştirilmesi gerekir. Öğrencilerin ilgi duydukları en az bir öğrenci kulübüne üye olmaları esastır. Dolayısıyla kulüp çalışmaları yapılması gerekiyor. Selamlar..

 
MEHMET ALİ BARUT / 2015-11-28
süt izni

Merhabalar ben okul müdürüyüm. Normal eğitim yapan okuluz ikinci altı ay süt izni talebinde bulunan öğretmenim var. Nasıl izin verebilirim.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Necmettin SÖKÜLMEZ

Öğretmenimizin talebini göz önünde bulundurmamız gerekir. 1,5 Saat sürelik izni dilediği saatte vermemiz gerekir. Ders saatine denk geldiğinde ek ders ücreti alınamayacağı bilgisi ile bilikte değerlendirmekte fayda var.

Bu itibarla, okullarımızda görevli süt izni kullanan branş öğretmenlerinin ders programları, öğretmenlerin istekleri de göz önünde bulundurularak düzenlenmeli, sınıf öğretmenlerinin ise ikili öğretimde; sınıflarını hangi dönemde istediği göz önünde bulundurularak belirlenmeli, tekli öğretimde ise; mümkünse öğle arası, bunun mümkün olmaması halinde müzik, din-kültürü ve ahlâk bilgisi, beden eğitimi ve İngilizce gibi diğer branş öğretmenlerinin sınıfa girdiği zamanlarda yararlandırılarak eğitim-öğretimin aksatılmadan öğretmen-yönetim işbirliği içinde yapılması gerekmektedir. Bu nedenle, konuya gereken özenin gösterilerek, hiçbir taraf mağdur edilmeden bu işlemin sürdürülmesi konusunda süt izni kullanan öğretmenlerimiz ile okul yöneticilerimizin gerekli hassasiyeti karşılıklı olarak göstermeleri gerekmektedir.

 
MEHMET ALİ BARUT / 2015-11-28
SÜT İZNİ

normal eğitim yapılan okulda sınıf öğretmenine ikinci altı ay kullanılan 1.5 saat süt izni öğle arası kullandırılabilir mi? teşekkürler.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Necmettin SÖKÜLMEZ

Öğle arası öğretmen eğer nöbet görevi yoksa zaten izinlidir. O süreyi süt iznine sayamayız. Ama kendi talebi o yöndeyse kullandırılabilir. Talebini göz önünde bulundurmamız gerekir. Selamlar..

 
METE BOZDAĞ / 2015-11-28
Norm Kadro Fazlası Öğretmen

Sayın müfettişim,okulumuzda 4 olan sınıf öğretmenliği kadrosu 3 e düşmüştür.1 öğretmenimiz doğum sonrası aylıksız izinde. Sorum;aylıksız izinde olan öğretmenimiz en düşük puana sahip olup,norm kadro fazlalığı nedeniyle aylıksız izinde olması başvurusuna engel teşkil eder mi?

 
 
Cevaplayan Yönetici : Necmettin SÖKÜLMEZ

Norm kadro fazlası atamaları, Atama ve yer değiştirme yönetmeliğinin 53.maddesinde izah ediliyor. Burada aylıksız izinden bahsedilmemiş ancak puanı en düşük olan norm fazlası oluyor ve aylıksız izinde olması atanmalarına engel değildir. Görevden ayrılmaları ve başlamaları izin bitiminde yapılır. Selamlar..

 
EROL AKYAZ / 2015-11-27
ders programı

merhaba, ortaokullarda ders programı hazırlanırken öğretmenin mazereti dikkate alınır deniyor. ( i.k.y madde 5 b/2 ) burada mazeret ile tam olarak ne kastedilmiştir. örneğin öğretmenin bakmakla yükümlü olduğu küçük çocuğunu ( 4- 5 yaş ) anaokuluna bırakıp almak için ders programında son derslerinin ( 7 ders ) boşaltılmasını talep etmesi mazerete girer mi ? saygılarımla, Erol AKYAZ

 
 
Cevaplayan Yönetici : Necati İLMEN

Merhaba,

Bilindiği gibi mazeret kendisinin veya yakınının özürlü göstermek için ileri sürülen sebeptir. İlgili yönetmeliğinde ( i.k.y madde 5 b/2 ) mazeretin çeşitliliğinden bahsetmek yerine genel bir ifade kullanmıştır. Ancak Milli Eğitim Bakanlığı İzin Yönergesi"nin 18/1-d bendinde memurlardan lisansüstü öğrenime devam edenlere, görevlerini aksatmamak şartıyla izin verilmesi hususunda gerekli kolaylık sağlanır. Öğretmenlerin ders programları, lisansüstü öğrenimlerine devam edebilmelerine imkan verecek şekilde düzenlenir. 23/1 maddesinde ise mazeret izinlerinin neler olduğu belirtilmektedir. 

Mazeret izni MADDE 23- (1) Mazeret izinlerinin kullanılmasına ilişkin uyulacak hususlar şunlardır: a) Kadın sözleşmeli personele doğum yapmasından önce 8 hafta ve doğum yaptığı tarihten itibaren 8 hafta olmak üzere toplam 16 hafta süre ile aylıklı izin verilir. Çoğul gebelik halinde doğumdan önceki 8 haftalık süreye 2 hafta süre eklenir. Sağlık durumu uygun olduğu takdirde hekimin onayı ile sözleşmeli personel isterse doğumdan önceki 3 haftaya kadar çalışabilir. Bu durumda, sözleşmeli personelin çalıştığı süreler doğum sonrası sürelere eklenir. b) Kadın sözleşmeli personele, bir yaşından küçük çocuklarını emzirmeleri için günde toplam bir buçuk saat süt izni verilir. c) Erkek sözleşmeli personele, isteği üzerine eşinin doğum yapması nedeniyle doğum tarihinden itibaren iki gün izin verilir. ç) Sözleşmeli personele, isteği üzerine kendisinin veya çocuğunun evlenmesi halinde evlilik tarihinden itibaren üç gün izin verilir. d) Sözleşmeli personele, isteği üzerine annesinin, babasının eşinin, çocuğunun veya kardeşinin ölümü halinde ölüm tarihinden itibaren üç gün izin verilir. (2) Mazeret izni sözleşmeli personele isteği üzerine 6 ncı maddede belirtilen amirler tarafından verilir.” Hükmü belirtilmekte ve bu mazeret izinlerinde amirin takdir hakkı olmamakla birlikte memurun yasal bir hakkıdır.

Bakanlığın mazeret saydığı hususlarla ilgili olarak, Orta öğretim Genel Müdürlüğünün 18/11/2015 tarih ve 11854742 sayılı yazısında; Ekim/2015 Kurum İdare Kumlu Çalışma Raporuna atıfta bulunarak;

“Ekim/2015 Kurum İdare Kumlu toplantısında görüşülen gündem maddelerinden birisi de; engelli çocuğu bulunan öğretmenlerin haftalık ders programları ile nöbetlerinin belirlenmesinde gün ve saat tercihlerine öncelik verilerek düzenleme yapılması konusudur. Bilgilerinizi ve iliniz eğitim kurumlarında görev yapan bahse konu öğretmenlerimiz için gerekli kolaylığın gösterilmesi” denmektedir.

Dolayısıyla engelli çocuğu olanlar mazeret kapsamına alınmış ve bununla ilgili okul idaresinin gerekli kolaylığı sağlaması yasal olarak belirtilmiştir. Ancak bunun dışında (çocuğunu okula götürme, diyaliz hastası olan babasını haftada bir gün hastaneye götürme gibi daha başka mazeretler yasal metinler içerisinde yer almamakla birlikte okul idaresi mevcut şartları ve personelin istek ve ihtiyaçlarını dikkate alarak mazeretin ispatını yapmak şartı ile bir düzenleme yapmasında her hangi bir yasal engel bulunmamaktadır. 

İyi çalışmalar.


 
EMRE SIVAS / 2015-11-27
kadrolu müdür yardımcısı görevlendirme ek dersi

Sayın hocam merhabalar öncelikle. Başka bir okulda kadrolu müdür yardımcısı olan idareci arkadaşımız okulumuza görevlendirme olarak geldi. Okulumuz ikili eğitim-öğretim yapmaktadır. Bu durumda gelen idareci arkadaşımıza 2 saat artırımlı ek ders verecek miyiz, nasıl hesaplayacağız ek dersini? Teşekkür ediyorum.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli arkadaşım.

Öncelikle sizin ve tüm eğitim camiasının Öğretmenler Günü'nü kutlarım.

Sorunuza gelince:

Okulunuza gelen müdür yardımcısı görevlendirildiği yöneticilik pozisyonunun şartlarını taşıyorsa ikili eğitimden dolayı alması gereken 2 saat arttırımlı ek dersi alması gerekir.

İyi çalışmalar...

 
HAŞEM KAR / 2015-11-27
vekaleten görevlendirme ücret durumu

okul müdür yardımcımız valilik oluru ile okulumuza vekaleten müdür yardımcısı olarak görevlendirilmiştir. valilik olurunda ek ders ücretlerinin 16.12.2006 tarih ve 26378 sayılı RG yayınlanan MEB yönetici ve öğretmenlerin ders ve ekders saatlerine ilişkin yönetmeliğin 22. maddesine göre uygundur demektedir. buna göre müdür yardımcısı olarak görevlendirilen arkadaşıma kaç saat ekders ücret tahakkuk ettirilecektir? SAYGILARIMLA

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli mesai arkadaşım.

Ek ders kararlarının 22. maddesi vekaleten yönetici görevlendirme maddesidir. Bu madde şu şekildedir ve yoruma yer bırakmayacak kadar açıktır:

Vekâlet görevi

MADDE 22- (1 )(Değişik :24/9/2012-2012/3773 B.K.K.) Öğretmen yetersizliği nedeniyle ilkokullarda görevlendirilen vekil öğretmenlerin aylık karşılığı ders, ek ders ve hazırlık ve planlama görevi saati sayısının tespitinde ve ek ders ücretinin ödenmesinde sınıf öğretmenlerinin tâbi olduğu hükümler uygulanır. (11)

(2) Bunun dışındaki diğer görevlere asaleten atanma şartlarını taşıyanlardan, müşterek karar ile atama yapılması gereken kadro veya görevler için Bakan, diğer kadro ve görevler için asili atamaya yetkili amir tarafından boş kadrolara vekâleten atananlara, yalnızca vekâlet edilen kadroya ilişkin ek ders ücreti vekâlet görevinde bulunduğu kurumca ödenir.

(2) Boş bulunan örgün ve yaygın eğitim kurumu yöneticiliklerine (okul müdürü, müdür başyardımcısı ve müdür yardımcısı), sınav şartı öngörülenler için (bu sınavlara girebilme hakkının elde edilmiş olması dahil) asaleten atanmada aranan tüm şartları bir arada taşıyanlardan asılı atamaya yetkili amir tarafından vekaleten atananlara, vekaletleri süresince yalnızca vekalet edilen göreve ilişkin ek ders ücreti, vekalet görevinde bulunulan örgün ve yaygın eğitim kurumunca ödenir.(6) (7)

 
CEMİL GEZEN / 2015-11-27
Halk eğitim kursları

Sayın müfettişim ben 30 saat derse giriyorum ayrıca haftasonu 10 saat destekleme ve yetiştirme kursu veriyorum halk eğitimden de kurs açmak istedim fakat ilgili müdür yardımcısı destekleme ve yetiştirme kursu açtığım için bizden kurs açamazsınız destekleme ve yetiştirme kursu ile halk eğitim kursu aynı kapsamda olduğundan eğer destekleme ve yetiştirme kursu açtıysanız bizden kurs açamazsınız dedi. Bende kendisine bununla ilgili mevzuatta bir madde olup olmadığını başka illerde farklı uygulama olduğunu söylediğimde yönentmelik esnektir yoruma bağlıdır biz böyle yorumluyoruz size kurs açtırmıyoruz dediler. Bu konuyla ilgili bilgilendirirseniz minnettar olurum. İyi çalışmalar....

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli arkadaşım.

Öncelikle sizin ve tüm eğitim camiasının Öğretmenler Günü'nü kutlarım.

Sorunuza gelince:

Bu konuda ek ders kararlarının 8. maddesine bakabilirsiniz. 8. maddeye göre toplamda alınabilecek ders saati sayısı 10'dur.

İyi çalışmalar...

 
IHSAN çALışKAN / 2015-11-27
HALK EĞİTİM MERKEZİ MÜDÜR YARDIMCISI KURS AÇMA

İyi günler halk eğitim merkezinde müdür yardımcısıyım ve 8-5 çalışmaktayım normal branşım ise bilişim teknolojileri.Hafta sonu cumartesi ve pazar günleri 5 er saatten 10 saatlik kursum var kursiyerler hafta içi çalıştıkları için hafta sonu anca gelebilmektedirler.Çevre okullarda bilgisayar dersi ihtiyacı olmaması tam gün ve tam yıl çalışma şartları nedeni ile maaş karşılığı derse giremiyorum Benim sorum hafta sonu açtığım kurstan maaş karşılığı 6 saat kesilir mi ?

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli arkadaşım.

Öncelikle sizin ve tüm eğitim camiasının Öğretmenler Günü'nü kutlarım.

Sorunuza gelince:

Hafta sonu yarıyıl ve yaz tatillerinde verilen derslerde kişinin aylık karşılığı ders görevini tamamlayıp tamamlamadığına bakılmaksızın ödeme yapılır.

İyi çalışmalar...

 
| 1 || 2 || 3 || 4 || 5 || 6 || 7 || 8 || 9 || 10 || 11 || 12 || 13 || 14 || 15 || 16 || 17 || 18 || 19 || 20 || 21 || 22 || 23 || 24 || 25 || 26 || 27 || 28 || 29 || 30 || 31 || 32 || 33 || 34 || 35 || 36 || 37 || 38 || 39 || 40 || 41 || 42 || 43 || 44 || 45 || 46 || 47 || 48 || 49 || 50 || 51 || 52 || 53 || 54 || 55 || 56 || 57 || 58 || 59 || 60 || 61 || 62 || 63 || 64 || 65 || 66 || 67 || 68 || 69 || 70 || 71 || 72 || 73 || 74 || 75 || 76 || 77 || 78 || 79 || 80 || 81 || 82 || 83 || 84 || 85 || 86 || 87 || 88 || 89 || 90 || 91 || 92 || 93 || 94 || 95 || 96 || 97 || 98 || 99 || 100 || 101 || 102 || 103 || 104 || 105 || 106 || 107 || 108 || 109 || 110 || 111 || 112 || 113 || 114 || 115 || 116 || 117 || 118 || 119 || 120 || 121 || 122 || 123 || 124 || 125 || 126 || 127 || 128 || 129 || 130 || 131 |

önceki sonraki
 


Müdür yardımcısı ve müdür kaç saat derse girebilir

...
 

Sayın müfettişim ben müdür yardımcılığı görevine ge...

 

Sayın müfettişim, halk eğitimi merkezinde müdür yardımcısıyım.hafta sonu cumartesi (5) pazar(5) saat kurs veriyorum...cumartesi ve pazar günleri 2+2 saat nöbet&ccedi...

 

İYİ GÜNLER. BENİM 8. SINIFLARDA REHBERLİK VE KARİYER PLANLAMA DERSİM VAR. BUNUN BİR SAATLİK ÜCRETİ AYRI MI YAZILIR YOKSA REHBERLİK VE KLÜP FAALİYETLERİ İÇİNDE M...

 

Merhaba müfettişim ben ortaokulda müdür yardımcılığı yapıyorum. Fiilen nöbet tuttuğum takdirde nöbet ücreti alabilirmiyim?

...
 
Değerlendirme Toplantısı
Yarıyıl Değerlendirme Toplantısı
Değerlendirme Toplantısı
Üsküdar-Beykoz denetim grubumuzla, Üsküdar Haydarpaşa Mesleki ve Tek Anad. Lisesinde denetimdeyiz.
E-Denetim Planlama Modülünün Kullanımı Konulu Toplantı
ÖZEL EĞİTİMDE E-DENETİM MODELİ VE YAZILIMI
TEOG SINAVI
Maarif Müfettişleri Galatasaray Lisesinde
Binbirdirek Mah. Dr.İmren Öktem Caddesi Eski Sultanahmet Adliye Sarayı No1 Sultanahmet
Fatih/İSTANBUL
Telefon: (0212) 519 28-53
Fax: (0212) 511 65 58
 
 
   
Bu sitede yer alan içerikler izinsiz olarak kopyalanamaz. Kopyalandığı takdirde tüm sorumluluk sizlere aittir.
Copyright © 2015 TC MEB İstanbul Maarif Müfettişliği Başkanlığı. Tüm hakları saklıdır.