Adınız ve Soyadınız*
 
E-posta Adresiniz*
  Başlık*
 
  Soru Kategorisi*
 
  Mesajınız*
 
   
  Soru-Cevap Bölümü Kullanım Kurallarını Okudum, Kabul Ediyorum
   
 
*
(Büyük harf kullanın)
 
   
 
 
 
 
   
 
  Sitemizde Toplam Cevaplanan Soru Sayısı: 2620  
     
MEHMET TUNA / 2015-12-07
Destekleme ve yetiştirme kursu yönetici nöbet ücreti

Merhaba Sayın Müfettişim; Destekleme ve Yetiştirme Kursunda hafta sonu nöbet görevi olan idareciye ödenen 2 saat ücreti gece katsayısı ve %100 artırımlı ödenebilir mi? ilginize teşekkürler.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli mesai arkadaşım.

EVET. Yöneticilerin hafta sonu yetiştirme kurslarında yöneticilik görevlerinden dolayı aldıkları ücretler gece katsayısı üzerinden %100 arttırımlı olarak ödenir.

İyi çalışmalar...

 
MURAT YÌCE / 2015-12-07
Raporlu Öğretmen Kişilik Hizmetleri Ücreti

Hafta boyu raporlu olan öğretmen öğrenci kişilik hizmetleri kapsamındaki ek dersini alabilir mi? Teşekkürler.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Milli Eğitim Bakanlığının Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Karar’ın 6/5 maddesi şu şekildedir:

(5) Okul öncesi ve sınıf öğretmenleri ile bölüm, atölye ve laboratuvar şefliği görevi verilen öğretmenler hariç olmak üzere, örgün eğitim kurumlarında ilgili mevzuatında belirtilen sosyal etkinlik faaliyetlerinde danışman öğretmen olarak görevlendirilen öğretmenler ile sınıf veya şube sorumluluğu verilen sınıf/şube rehber öğretmenlerinin bu görevlerinin haftada 2 saati ek ders görevi sayılır. Bu dersler, ders dağıtım çizelgesinde “Öğrenci Sosyal ve Kişilik Hizmetleri” adıyla gösterilir. Bu kapsamda aynı kişiye hem danışman öğretmenlik hem de sınıf/şube rehber öğretmenliği görevi verilmesi hâlinde sadece bir görev için ek ders ücreti ödenir.

2007/19 sayılı genelgenin 2. maddesi de Kararın 6’ncı maddesinin (5) numaralı fıkrasında; “Okul öncesi ve sınıf öğretmenleri ile bölüm, atölye ve laboratuvar şefliği görevi verilen öğretmenler hariç olmak üzere, örgün eğitim kurumlarında ilgili mevzuatında belirtilen sosyal etkinlik faaliyetlerinde danışman öğretmen olarak görevlendirilen öğretmenler ile sınıf veya şube sorumluluğu verilen sınıf/şube rehber öğretmenlerinin bu görevlerinin haftada 2 saati ek ders görevi sayılır. Bu dersler, ders dağıtım çizelgesinde “Öğrenci Sosyal ve Kişilik Hizmetleri” adıyla gösterilir. Bu kapsamda aynı kişiye hem danışman öğretmenlik hem de sınıf/şube rehber öğretmenliği görevi verilmesi hâlinde sadece bir görev için ek ders ücreti ödenir.” hükmüne yer verilmiştir.

Bu hükme göre, Millî Eğitim Bakanlığı İlköğretim ve Orta Öğretim Kurumları Sosyal
Etkinlikler Yönetmeliği çerçevesinde sosyal etkinlik faaliyetlerinde danışman öğretmen olarak görevlendirilenler ile sınıf veya şube sorumluluğu verilen sınıf/şube rehber öğretmenleri, bu görevleri karşılığında, diğer görevlerine bağlı olarak almaları gereken ek ders ücretlerinden bağımsız olarak haftada 2 saat ek ders ücretinden yararlandırılacaklardır.

İki görevin birlikte yapılması durumunda da sadece bir görev için ek ders ücreti ödeneceği dikkate alınarak, danışman öğretmenlik ve sınıf/şube rehber öğretmenliği görevinin birlikte aynı öğretmene verilmemesi uygun olacaktır.
Bu hüküm kapsamında haftada 2 saat ek ders ücretinden yararlandırılan söz konusu
öğretmenler tarafından dönüşümlü olarak okutulan “Rehberlik/Sosyal Etkinlikler/Sosyal
Etkinlik” dersi için ayrıca ek ders ücreti ödenmeyecek; ancak, haftalık ders programında yer alan bu ders saati, bu dersi fiilen okutan öğretmenin hazırlık ve planlama görevi karşılığı ek ders ücretinin belirlenmesinde dikkate alınacaktır.

Yukarıdaki hükümlerden de anlaşılacağı üzere öğrenci kişilik hizmetleri kapsamında öğretmenlere ödenen ek ders ücreti hafta bütünlüğünde değerlendirilecek ve öğretmenin o hafta çalışma yapması halinde ödenecek, ancak haftanın tamamında raporlu olduğu ve hiç çalışma yapmadığı haftalarda ödenmeyecektir.    
İyi çalışmalar…

 
VEDAT UZUMCU / 2015-12-07
sinif ogretmeni baska okulda yetistirme kursunda gorev alabilir mi

İlkokulda yan alanı Matematik olan bir sınıf ogrwtmeniyim.Acaba başka okulda yetistirme kursunda matematik dersi verebilir miyim.İti calismalar

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli mesai arkadaşım.

Yetiştirme kurslarında öğretmen görevlendirme işlemleri kurslarla ilgili yönergenin 11. maddesi gereği İl/İlçe MEM tarafından yapılmaktadır. Lütfen bağlı bulunduğunuz MEM'e başvurunuz.

İyi çalışmalar... 

 
HÌSEYİN KARANFİL / 2015-12-07
OKUL MÜDÜRÜ HAFTA İÇİ YATİŞTİRME KURSUNDA DERS VEREBİLİR Mİ?

Sayın hocam, Okul Müdürü hafta içi yetiştirme kurslarında saat 15:00 ile 17:00 saatleri arsında ders verebilir mi? Verirse ücret alabilir mi? İyi çalışmalar diliyorum.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli mesai arkadaşım.

Lütfen bu konuda daha önce cevaplanmış sorulara bakınız.

İyi çalışmalar...

 
AVNİ KAYA / 2015-12-07
evde eğitim

evde eğitim gören 8.sınıf öğrencisi için derslerine giren emekli sınıf öğretmeni haftada kaç saat ücret alabilir?(öğrenciye haftada 20 saat ders tanımlanmıştır).selamlar iyi çalışmalar

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli öğretmenim.

Ek ders kararlarının "Ders Ücreti Karşılığı Görevlendirme" başlıklı 9. maddesi şu şekildedir: 

Madde 9- Öğretmen sayısının yetersiz olması hâlinde;

a) Yüksek öğrenimli olmak koşuluyla;

1) Bu Esaslar kapsamındaki yönetici ve öğretmenler dışındaki resmî görevliler ile aylık karşılığı ders ve ek ders görevi saatlerini doldurup doldurmadıklarına bakılmaksızın sınıf öğretmenlerine ilköğretim okulu 6, 7 ve 8  inci sınıflarında, orta öğretim ve yaygın eğitim kurumlarında haftada 8 saate,

2) Resmî görevi bulunmayanlar ile emeklilere, okul öncesi,  ilköğretim ve yaygın eğitim kurumlarında haftada 30 saate, orta öğretim kurumlarında 24 saate, kadar,

b) İlgili mevzuatında belirtilen esaslara göre uzman ve usta öğretici olarak nitelendirilenlerden;

1) Resmî görevi bulunanlara haftada 10 saate,

2) Resmî görevi bulunmayanlara haftada 40 saate,

kadar, okul öncesi, meslekî ve teknik orta öğretim ile çıraklık ve yaygın eğitim kurumlarında, ek ders görevi verilebilir.

 
MUALLIM MEHMET / 2015-12-07
halk eğitim hafta sonu egzersiz

Sayın maarif müfettişlerim. halk eğitim üzerinden hafta sonu açılan egzersizler için gündüz ek dersi mi, yoksa gece ek dersimi ödenir? saygılarımla.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli yönetici.

Kursun hangi kuruma bağlı olarak açıldığı önemli değil, önemli olan bu kursun açıldığı zaman. Bu nedenle hafta içi akşam 18.00'den sonraki dersler ile hafta sonu yapılan dersler gece katsayısı üzerinden ödenir.

İyi çalışmalar...  

 
ERDEM KAPLAN / 2015-12-07
kurs ücreti

Hocam yardımlarınızdan dolayı çok teşekkür ederim.Hocam normal öğretim yapan okulda okul müdürüyüm.Branşım Türkçe okulda hafta içi 10 saat Türkçe dersine girmekteyim.Yalnız ben 12 saat yetiştirme kursu açabilir miyim?

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli mesai arkadaşım.

Lütfen bu konuda daha önce cevaplanmış sorulara bakınız.

İyi çalışmalar...

 
SÌLEYMAN KARACA / 2015-12-07
idari iznlerde ek ders ödenmesi

idari iznli günlerde destek eğitim odasında derse giren öğretmenin o günkü ek dersi ödenir mi

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli mesai arkadaşım.

İdari izinli olan yönetici ve öğretmenler ek ders kararlarının 5. ve 6. maddesi gereği üzerlerinde bulunan ders ve ek ders görevlerini yapmış sayılır ve bu maddeler kapsamındaki ders ücretlerini alırlar. Ancak ek ders kararlarının diğer maddeleri kapsamında ödenen ek ders ücretleri görevin fiilen yapılmasına bağlıdır.

İyi çalışmalar...

 
AHN YKN / 2015-12-07
8.SINIF REHBERLİK VE KARİYER PLANLAMA DERSİ EK DERS HESABI

İYİ GÜNLER,BU YIL 8.SINIFTA OKUTULMAYA BAŞLANAN REHBERLİK VE KARİYER PLANLAMA DERSİ NORMAL DERSTEN Mİ SAYILACAK.EĞER DERSTEN SAYILACAKSA AYRICA ÖĞRETMENLERE SINIF REHBERLİĞİ İÇİN 2 SAAT EK DERS DE YAZILACAK MI? TEŞEKKÜRLER

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli mesai arkadaşım.

8. sınıflardaki rehberlik ve kariyer planlama dersi fiilen girilen ders olarak değerlendirilmeli ve öğrenci kişilik hizmetleri dışında ücreti ödenmelidir. Öğretmenin 8. sınıflarda rehberlik ve kariyer planlama dersi dışında ayrıca sınıf rehber öğretmenliği ya da danışman öğretmenliği varsa rehberlik ve kariyer planlama dersi için 1 saat, öğrenci kişilik hizmetleri için de 2 saat ücret almalıdır.

İyi çalışmalar...

 
SELAMI ÖZER / 2015-12-07
Yönetici kurs

Sayın müfettişim okul müdürü hafta içi mesai saatleri içinde 15-17 saatleri arasında kurs için derse girebilir mi? Girerse ek ders alır mı?Teşekkür ediyor iyi çalışmalar diliyorum

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli mesai arkadaşım.

Lütfen bu konuda sitemizdeki cevaplara bakınız.

İyi çalışmalar...

 
ADEM ATA KAYA / 2015-12-07
Hafta sonu kursunda görevli bir öğretmen görevli izinli olunca ek ders slmai

Sayın müfettişim, tam gün tam yil egitim uygulaması kapsamında cumartesi günleri açılan kursta görev alan atölye öğretmeni eger cumartesi gunu görevli izinli olursa fiilen yerine getiremediği bu görevi için ek ders ücreti odenir mi?

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli mesai arkadaşım.

Öğretmenin görevli/izinli olduğu dönemlerde sadece ek ders kararlarının 5. ve 6. maddesi kapsamında üzerinde bulunan ek ders ücretini alabilir. Ek ders kararlarının diğer maddelerine göre ödenen ücretleri alamaz.

İyi çalışmalar... 

 
MURAT YENİCE / 2015-12-07
8.sınıf Rehberlik ve Kariyer Planlama dersi

Sayın hocam 8.sınıf rehber öğretmeniyim bu yıl 8 lerde rehberlik ve kariyer planlama dersini fiilen yürütmekteyim bu ay bu derse ilişkin ek ders ödenmeyeceği söylendi ve geriye dönük kesinti yapıldı.şimdi biz bu dersi yapsak da yapmasak da ders olarak görünmediği için ücret yazılmaz dendi. okulumda 27 saat dersim var artı rehberlik kariyer planlama ile 28 saat derse giriyorum 16 saat ücret yazıldı.bizi aydınlatırsanız çok sevinirim. ilginize teşekkürler.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli mesai arkadaşım.

8. sınıflardaki rehberlik ve kariyer planlama dersi fiilen girilen ders olarak değerlendirilmeli ve öğrenci kişilik hizmetleri dışında ücreti ödenmelidir. Öğretmenin 8. sınıflarda rehberlik ve kariyer planlama dersi dışında ayrıca sınıf rehber öğretmenliği ya da danışman öğretmenliği varsa rehberlik ve kariyer planlama dersi için 1 saat, öğrenci kişilik hizmetleri için de 2 saat ücret almalıdır.

Sizin örneğinize göre 28-15=13 saatin yanısıra hazırlık ve planlamadan 2 saat, öğrenci kişilik hizmetlerinden dolayı da 2 saat ücret almalısınız. 

İyi çalışmalar...

 
HAYRETTIN BAğçE / 2015-12-07
Müdür Yardımcısı Ek Ders Ücre

Sayın hocam. ben geçici müdür yardımcısı olarak bir imam hatip lisesinde görevlendirildim. Daha önce müdür yardımcılığı, müdür başyardımcılığı ve müdürlük olarak görev yaptım. Ek ders onayım 18 saat olarak alındı. Bu doğru bir karar mıdır. Teşekkür ederim.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli yönetici arkadaşım.

Sorunuza bakılırsa siz müdür yardımcılığı şartlarını taşıyorsunuz. Görevlendirildiğiniz müdür yardımcılığı kadrosu boş ise 18 saat değil, o yöneticilik pozisyonunun ek ders ücretini almalısınız. 

 
HALIL AKALIN / 2015-12-07
Maaş karşılığı doldurmadan planlama ve rehberlik verilir mi?

İyi çalışmalar sayın denetmenim, Ortaokulda müdür yardımcısıyım. Maaş karşılığını doldurmayan bir meslek dersi öğretmenine planlama ve rehberlik ücreti ödenir mi? Farklı uygulamalar gördüm sizin görüşünüzü almak istedim. Teşekkürler.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli mesai arkadaşım.

Hazırlık ve planlama ile öğrenci kişilik hizmetleri kapsamında ödenecek ek ders ücretleri ilgili öğretmenin aylık karşılığı ders görevini tamamlayıp tamamlamadığına bakılmaksızın ödenir.

İyi çalışmalar...

 
KORKMAZ / 2015-12-07
yetiştirme kursu

Hocam öncelikli olarak iyi çalışmalar. Okul müdürü hafta içi yapılan 14-17 saatleri arasında ki yetiştirme kursunda görev alabilir mi ? Alırsa kaç saat alabilir? Aldığı takdirde hem kurs hemde yönetim karşılığı ek dersi ücreti ödemesi yapılabilir mi?

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli mesai arkadaşım.

Yöneticilerin hafta içi mesai saatlerinde yetiştirme kurslarında fiili ders görevi almaları doğru değildir. Ayrıca hafta içi açılan kursların yöneticilerine ücret ödenmez.

İyi çalışmalar...

 
KORKMAZ / 2015-12-07
yetiştirme kursu

Hocam öncelikli olarak iyi çalışmalar. Okul müdürü hafta içi yapılan 14-17 saatleri arasında ki yetiştirme kursunda görev alabilir mi ? Alırsa kaç saat alabilir? Aldığı takdirde hem kurs hemde yönetim karşılığı ek dersi ücreti ödemesi yapılabilir mi?

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli mesai arkadaşım.

Buradan kısaca şunu söylemeliyim ki yöneticilerin hafta içi mesai saatlerinde fiili ders görevi almaları doğru değildir. Hafta içi kurslarındaki kurs yöneticiliğinden dolayı ise ücret alınmaz

Lütfen detaylı bilgi için aynı konuda daha önce cevaplanan sorulara bakınız.

İyi çalışmalar...

 
SERCAN DUMAN / 2015-12-07
Ücretli öğretmen ek dersi

iyi günler.Ücretli öğretmenlere ek ders kararının 9.maddesi gereği 30 saate kadar görevlendirme yapılabiliyor.En fazla 30 saat ücret alıyorlar.Haftada 30 saat derse giren ücretli öğretmen hafta sonu destekleme ve yetiştirme kursunda 6 saat daha görev alırsa ücret ödemesi 30 saati gececek.Ücretli öğretmen bu şekilde ücret alabilir mi?

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli mesai arkadaşım.

Sizin de belirttiğiniz gibi ücretli öğretmenler ek ders kararlarının 9. maddesine göre görevlendirilirler ve haftada en fazla 30 saat derse girebilirler.

İyi çalışmalar...

 
SAMI AYAZ / 2015-12-07
BT Rehber öğretmenin yetiştirme kurslarında alabileceği ücret

Merhabalar Sayın Hocam Okulumda BT Rehber öğretmeni olarak çalışıyorum. hafta içi 6 hafta sonu cumartesi ve pazar olmak üzre 12 saat toplamda 18 saat Destekleme ve yetiştirme kurslarında görev alıyorum. 18 BTR Ücretiyle beraber yaklaşık 2000 tl cıvarında ücret alabiliyorum. Ancak idarecilerimiz ücretin fazla olduğunu bu kadar ödeme yapılamayacağını söylüyorlar. Yönetmeliklerde Öğretmenler için açıklama mevcut amam BTR Öğretmenleri öğretmenleri için durum nedir? Bu konuda aydınlatırsanız çok sevinirim Şimdiden teşekkürler iyi çalışmalar diliyorum

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli öğretmenim.

Ek ders kararlarının "Yetiştirme, Okuma-Yazma ve Uyum Kursları" başlıklı 8. maddesi şu şekildedir:

Madde 8- Bu Esaslarla belirlenen azamî ek ders görevi ve ek ders görevinden sayılan ders saatleri dışında olmak üzere;

a) Ders yılı içinde;

1) İlgili mevzuatına göre, dönem içinde herhangi bir nedenle derslerin yapılamadığı günler için düzenlenen eğitim faaliyetlerinde,

2) Tam gün, tam yıl eğitim yapılan meslekî ve teknik okul ve kurumlarda bu programlar için,

3) Yurt dışında çalışan vatandaşlarımızın çocuklarının ortak dil ve kültür birliği bulunan soydaşlarımızın toplumumuza ve eğitim sistemimize uyumlarını sağlamak amacıyla açılan kurslarda,

4) Okuma-yazma kurslarında,

5) İşsizlikle mücadele projesi çerçevesinde yapılan beceri kazandırma ile ilgili eğitim programlarında,

6) Açık öğretim kurumları öğrencilerinin, örgün eğitim kurumlarında gördükleri yüz yüze eğitim uygulamalarında,

görevlendirilen yönetici ve öğretmenlere haftada 10 saate kadar,

b) Yarıyıl ve yaz tatillerinde;

1) Eğitim yapılan her derece ve türdeki örgün eğitim kurumlarında,

2) (a) bendinin 3 ve 4 numaralı alt bentlerinde sayılan kurslar ile 6 numaralı alt bendinde sayılan eğitim faaliyetlerinde,

görevlendirilen yönetici ve öğretmenlerden branşı atölye, lâboratuvar ve kurs öğretmenliği olanlara haftada 44, diğerlerine haftada 30 saate kadar, ek ders görevi verilebilir.

Görüldüğü gibi yönetici ve öğretmenlere yetiştirme kurslarında 10 saate kadar ders görevi verilebiliyor.

İyi çalışmalar...

 
MAHMUT TAğ / 2015-12-07
halk eğitim destekleme kurs ücreti terddütü

Sayın hocam Halk eğitim merkezi olarak açtığımız destekleme ve yetiştirme kurslarında görev alan kadrolu türkçe ve matematik öğretmenlerinin ekderslerini kaç tlden yapacağımızı sormak istiyorum yüzde yüz zamlı mı olacak hafta sonu 21 tl mi yoksa sözleşmeli öğretmenlerinki gibi mi olacak?hala yatırmadık valilik olurları ve ücret onaylarını aldım Ve aynı zamanda arkadaşların hizmet puanlarıda destekleme veyetiştirme kurs bilgisi bulunmamaktadır diyor ve işlenmiyor ne yapmalıyız??Saygılar...

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli mesai arkadaşım.

MEB Örgün ve Yaygın Eğitimi Destekleme ve Yetiştirme Kursları Yönergesine göre açılan kurslarda(hafta içi/hafta sonu farketmez) görevlendirilen kadrolu  yönetici ve öğretmenler-kadrosunun bulunduğu kuruma bakılmaksızın- ek ders ücretlerini %100 arttırımlı olarak alırlar.

İyi çalışmalar...

 
SERCAN DUMAN / 2015-12-07
Hafta sonu kursunda yönetici ekdersi

İyi günler.Hafta sonları yapılan DYK kursunda nöbet tutan idarecinin 2 saatlik ek dersinin %100 olarak mı yoksa normal ücretten mi ödeneceği konusunda belirsizlik mevcut.Sayın hocam idareci ek dersi %100 artırımlı mı ödenecek?Bu konuda mevzuat açıklaması var mı?

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli mesai arkadaşım.

EVET. Hafta sonu açılan yetiştirme kurslarındaki yöneticilerin yöneticilik görevlerinden dolayı aldıkları ek ders ücretleri de %100 arttırımlı olarak ödenir.

İyi çalışmalar...

 
| 1 || 2 || 3 || 4 || 5 || 6 || 7 || 8 || 9 || 10 || 11 || 12 || 13 || 14 || 15 || 16 || 17 || 18 || 19 || 20 || 21 || 22 || 23 || 24 || 25 || 26 || 27 || 28 || 29 || 30 || 31 || 32 || 33 || 34 || 35 || 36 || 37 || 38 || 39 || 40 || 41 || 42 || 43 || 44 || 45 || 46 || 47 || 48 || 49 || 50 || 51 || 52 || 53 || 54 || 55 || 56 || 57 || 58 || 59 || 60 || 61 || 62 || 63 || 64 || 65 || 66 || 67 || 68 || 69 || 70 || 71 || 72 || 73 || 74 || 75 || 76 || 77 || 78 || 79 || 80 || 81 || 82 || 83 || 84 || 85 || 86 || 87 || 88 || 89 || 90 || 91 || 92 || 93 || 94 || 95 || 96 || 97 || 98 || 99 || 100 || 101 || 102 || 103 || 104 || 105 || 106 || 107 || 108 || 109 || 110 || 111 || 112 || 113 || 114 || 115 || 116 || 117 || 118 || 119 || 120 || 121 || 122 || 123 || 124 || 125 || 126 || 127 || 128 || 129 || 130 || 131 |

önceki sonraki
 


Müdür yardımcısı ve müdür kaç saat derse girebilir

...
 

Sayın müfettişim ben müdür yardımcılığı görevine ge...

 

Sayın müfettişim, halk eğitimi merkezinde müdür yardımcısıyım.hafta sonu cumartesi (5) pazar(5) saat kurs veriyorum...cumartesi ve pazar günleri 2+2 saat nöbet&ccedi...

 

İYİ GÜNLER. BENİM 8. SINIFLARDA REHBERLİK VE KARİYER PLANLAMA DERSİM VAR. BUNUN BİR SAATLİK ÜCRETİ AYRI MI YAZILIR YOKSA REHBERLİK VE KLÜP FAALİYETLERİ İÇİNDE M...

 

Merhaba müfettişim ben ortaokulda müdür yardımcılığı yapıyorum. Fiilen nöbet tuttuğum takdirde nöbet ücreti alabilirmiyim?

...
 
Değerlendirme Toplantısı
Yarıyıl Değerlendirme Toplantısı
Değerlendirme Toplantısı
Üsküdar-Beykoz denetim grubumuzla, Üsküdar Haydarpaşa Mesleki ve Tek Anad. Lisesinde denetimdeyiz.
E-Denetim Planlama Modülünün Kullanımı Konulu Toplantı
ÖZEL EĞİTİMDE E-DENETİM MODELİ VE YAZILIMI
TEOG SINAVI
Maarif Müfettişleri Galatasaray Lisesinde
Binbirdirek Mah. Dr.İmren Öktem Caddesi Eski Sultanahmet Adliye Sarayı No1 Sultanahmet
Fatih/İSTANBUL
Telefon: (0212) 519 28-53
Fax: (0212) 511 65 58
 
 
   
Bu sitede yer alan içerikler izinsiz olarak kopyalanamaz. Kopyalandığı takdirde tüm sorumluluk sizlere aittir.
Copyright © 2015 TC MEB İstanbul Maarif Müfettişliği Başkanlığı. Tüm hakları saklıdır.