Adınız ve Soyadınız*
 
E-posta Adresiniz*
  Başlık*
 
  Soru Kategorisi*
 
  Mesajınız*
 
   
  Soru-Cevap Bölümü Kullanım Kurallarını Okudum, Kabul Ediyorum
   
 
*
(Büyük harf kullanın)
 
   
 
 
 
 
   
 
  Sitemizde Toplam Cevaplanan Soru Sayısı: 2620  
     
MEHMET GüNGöR / 2015-12-16
İki müdür yardımcım Yetiştirme Kursu 2 saatlik idarecilik görevi ek dersini istemekte.

Sayın denetmenim Ortaokul müdürüyüm ve biri ilkokul diğeri ortaokulun olmak üzere iki müdür yardımcım mevcut. Her ikisi de haftasonu yetiştirme kursunda görev yapmaktalar.Ben haftasonu kurs görevi almadım. 2 saatlik kurs idareciliği görevini daha önceden görevli olan müdür yardımcım almaktadır.Yeni göreve başlayan ortaokul müdür yardımcımda bu 2 saati talep etmektedir. Bu 2 saat kurs idareciliği görevini sorunsuz bir şekilde nasıl dağıtabilirim. Her ikisine bu ekdersi dönüşümlü olarak yazabilirmiyim yazabileceksem bunun için ücret onayını nasıl alabilirim saygılar...

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli yönetici arkadaşım.

Ek ders kararlarının 8/3 maddesine göre hafta sonu kurslarında görevli yöneticilerden sadece birisine günlük 2'şer saat yönetim görevi karşılığında ek ders ücreti ödenmektedir. Bu konuda farklı uygulama yapmak mümkün. Dönüşümlü de verilebilir elbette. Burada önemli olan bir günde birden fazla yöneticiye ek ders ücreti ödenemeyeceği kuralıdır. 

İyi çalışmalar...

 
MEHMET ÇİFTÇİ / 2015-12-16
DESTEKLEME VE YETİŞTİRME KURSU

Ben bir okulda görevlendirme mudur yardımcısı olarak görev yapıyorum. Hafta içi 12 saat derse girip 6 saat ek ders alıyorum. Haftasonu DYK da maksimum kaç saat ek ders alabilirim ve fiilen derse girip 2 saatlik yönetici görevi ek dersi alabilir miyim?(okul müdürüm fiilen derse girip yönetici görevi ek dersi alamayacağımı söyledi)çok teşekkür ediyorum şimdiden.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli mesai arkadaşım.

Ek ders kararlarının 8. maddesine göre tüm yönetici ve öğretmenler yetiştirme kurslarında 10 saate kadar fiili ders görevi alabilirler.

Hafta sonu kurslarında yöneticiler aynı gün hem fiilen derse girip hem de kurs yöneticiliğini yürüttükleri zaman her iki görevlerinin ek ders ücretini alabilirler.

İyi çalışmalar...

 
MEHMET ALI BARUT / 2015-12-09
destek eğitim odası

sayın hocam iyi akşamlar.size sorum olacak yardımcı olursanız memnun olurum.ilkokul bünyesinde açılan destek eğitim sınıfında idareci sınıf öğretmenleri derse girdiğinde ders saati nasıl verilir?

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli mesai arkadaşım.

Yöneticiler aylık karşılığı 6 saat 6 saat de ücret karşılığı olmak üzere 12 saate kadar derse girip fiilen girmiş oldukları 2. 6 saat dersin ücretini alabilirler. Gerek aylık karşılığı ders görevlerini gerekse de isteğe bağlı ders görevlerini okullarının bünyesinde açılan destek eğitim odalarında alabilirler.

İyi çalışmalar...

 
SüMERAY çAKıR / 2015-12-09
rehberlik ve kariyer planlama dersi

Merhaba, turkce ogretmeniyim. Rehberlik ve kariyer planlama dersi ile birlikte fiilen toplam 26 saat derse giriyorum ve ayni zamanda 8. Siniflarin sinif rehber ogretmeniyim. Ayrica kulubum var. Ek ders olarak 15 saat almam gerektigini dusunuyorum ancak 14 saat aliyorum. 1 saat rehberlik ucretim rehberlik ve kariyer planlama dersine denkmis. Bu konu hakkinda yonetmelik nedir acaba yardimci olabilir misiniz? Rehberlik ve kariyer planlama dersi, ders disi rehberlige denk midir? 5, 6 ve 7. Sinif rehber ogretmenlerinin aldigi bir saat rehberligin 8. Sinif rehber ogretmenlerine verilmeyecegini gosteren bir yonetmelik var mi ?

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli mesai arkadaşım.

Bu konuda MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğünün Kırıkkale Valiliğine gönderdiği 30/11/2015 tarih ve 12274946 sayılı yazısına bakabilirsiniz.

Bu yazıya göre 8. sınıflardaki rehberlik ve kariyer planlama dersi öğrenci kişilik hizmetleri kapsamında değerlendirilmektedir. Derse giren bir öğretmen hem derse girdiği için 1 saat hem de öğrenci kişilik hizmetlerinden dolayı 2 saat ücret alırsa bu görevi karşılığında toplamda 3 saat ders ücreti almış olacak ki bu doğru bir uygulama değildir.

İyi çalışmalar... 

 
AHMET CEM / 2015-12-09
OKULDA BRANŞ ÖĞRETMENİ VARKEN BAŞKA BİR ÖĞRETMEN DERSE GİREBİLİR Mİ?

Merhabalar efendim. Beden Eğitimi Öğretmeni olarak çalışıyorum. Okulumda toplam dersim 42 saat. Fakat yöneticiler ek dersin eşit dağıtılması sebebiyle benim derslerimden alıp diğer öğretmenlere dağıtıyorlar. 42 saat dersim varken 26 saat derse girmek zorunda kalıyorum. Ek ders yönetmeliğinde bununla ilgili bir madde bulamadım. Bu yasal mıdır? Değilse yönetmelikte bir maddesi var mı?

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli mesai arkadaşım.

Öğretmenler ek ders kararlarının 5. maddesi gereği 15 saat aylık karşılığı ders okutmakla yükümlüdürler. 15 saat aylık karşılığı ders görevini tamamlayan öğretmenler 6 saati zorunlu, 9 saati isteğe ve ihtiyaca bağlı olmak üzere toplam 15 saat daha derse girebilirler.

Dağıtım yapılırken öncelikle okulda çalışan öğretmenlerin aylık karşılığı ders görevlerinin tamamlanması, ardından zorunlu ve isteğe bağlı derslerin dağıtımının yapılması gerekmektedir. 

İyi çalışmalar...  

 
ÖMER KÖRÌKCÌ / 2015-12-09
geleneksel çocuk oyunları

Sayın Hocam ben sınıf öğretmeniyim. haftalık 30 saat ilkokul dersimin yanı sıra 8 saatte ortaokulumuzda müzik derslerine giriyorum. okullar hayat olsun projesi kapsamında cumartesi günleri 6 saatlik Geleneksel çocuk oyunları ders dışı eğitim çalışması yapmak için okulumuzun üst yazısı ile halk eğitime baş vurdum. ancak halk eğitim merkezi müdürü haftalık azami çalışma süresinin 40 saat olduğunu benim 38 ders yaptığımı ancak 2 saate kadar daha çalışma yapılabileceğini onun da olmayacağını söyledi. (buradan daha önce okuduğum) farklı kurumlar olduğunu söyledim ama türkiyenin neresine gidersen git 40 saatten fazla iş güvenliği yasasına göre çalışamazsın dedi. acabva şimdi ne yapmalıyım.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli mesai arkadaşım.

Öğretmenler ek ders kararlarının 5. 6. ve 8. maddeleri kapsamında 40 saate kadar derse girebilirler. Ortaokulda girdiğiniz 8 saat ders 9. madde kapsamındadır. Ders dışı eğitim çalışmaları ise kararların 17. maddesinde geçmektedir ve üst sınırı 6 saattir. Açıkladığım bu maddelerin herbirinin üst sınırlarını kendi içinde değerlendirmek gerekmektedir.

İyi çalışmalar... 

 
R.TÌREL / 2015-12-07
kurs yöneticisi

Sayın müfettişim öncelikle iyi çalışmalar. Benim sorum şu olacak. Bir ortaokulda müdür vekili olarak görev yapıyorum. Pazar günü 8 saat kursa giriyorum.Ayrıca kurs yöneticisi de benim.Fakat pazar günü başka kurs yapan da yok. Buna bağlı olarak ilçe mem girdiğim ders sayısı 2 saatten den fazla olduğu için yöneticilik ek dersini alamayacağımı söyledi. Bu durumda ek ders nasıl yazılır aydınlatırsanız sevinirim. şimdiden teşekkürler.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli mesai arkadaşım.

Ek ders kararlarının "Yetiştirme, okuma -yazma ve uyum kursları" başlıklı 8. maddesi şu şekildedir:

MADDE 8- (1) Bu Kararla belirlenen azamî ek ders görevi ve ek ders görevinden sayılan ders saatleri dışında olmak üzere;

a) Ders yılı içinde;

1) İlgili mevzuatına göre, dönem içinde herhangi bir nedenle derslerin yapılamadığı günler için dönem içinde veya dönem sonunda düzenlenen eğitim faaliyetleri ve yetiştirme programları ile ikinci yarıyıl sonunda bazı derslerden yetersizliği görülen öğrenciler için düzenlenen yetiştirme kurslarında veya programlarında,

2) Tam gün tam yıl eğitim yapılan meslekî ve teknik okul ve kurumlarda bu programlar için,

3) Yurt dışında çalışan vatandaşlarımızın çocuklarının, ortak dil ve kültür birliği bulunan soydaşlarımızın, toplumumuza ve eğitim sistemimize uyumlarını sağlamak amacıyla açılan kurslarda,

4) Okuma-yazma kurslarında,

5) İşsizlikle mücadele projesi çerçevesinde yapılan beceri kazandırma ile ilgili eğitim programlarında,

6) Açık öğretim kurumları öğrencilerinin, örgün eğitim kurumlarında gördükleri yüz yüze eğitim uygulamalarında,

görevlendirilen yönetici ve öğretmenlere haftada 10 saate kadar,

b) Yarıyıl ve yaz tatillerinde;

1) Eğitim yapılan her derece ve türdeki örgün ve yaygın eğitim kurumlarında,

2) (a) bendinin 3 ve 4 numaralı alt bentlerinde sayılan kurslar ile 6 numaralı alt bendinde sayılan eğitim faaliyetlerinde,

görevlendirilenyönetici ve öğretmenlerden alanı atölye, laboratuvar ve kurs öğretmenliği olanlara haftada 44, diğerlerine haftada 30 saate kadar,

ek ders görevi verilebilir.

(2) Bu madde kapsamında belirtilen eğitim faaliyetlerinde cumartesi ve pazar günleri ile yarıyıl ve yaz tatillerinde fiilen yerine getirilen ders görevleri, ek ders ücreti karşılığında verilir.

(3) Cumartesi ve pazar günleri, bu madde kapsamında belirtilen eğitim faaliyetlerinde görev yapan okul/kurum yöneticilerinden birine fiilen görev yaptıkları anılan günler için 2 saat ek ders ücreti ödenir. Yöneticilere, fiilen ders okuttukları süreler hariç olmak üzere yönetim görevine bağlı olarak bunun dışında bu madde kapsamında ayrıca ek ders ücreti ödenmez.

Yöneticilere fiilen girdikleri derslerin ek ders ücretleri ile hafta sonu açılan kurslardaki yönetim görevlerine bağlı olarak ödenen ek ders ücretleri birbirinden bağımsız ve tam olarak ödenir.

İyi çalışmalar...

 
UğUR GüNE / 2015-12-07
tasdikname

halk eğitim merkezlerinden tasdikname alınabilirmi yoksa okuduğum okulamı gitmem lazımm

 
 
Cevaplayan Yönetici : Necati İLMEN

Eğer bir örgün eğitim kurumunun herhangi bir sınıfından itibaren okulu yarım bırakarak ayrıldıysanız ve ayrıldığınız o okul halen eğitim öğretime devam ediyorsa, tasikname veya öğrenim belgesi için o okulunuza müracaat etmeniz gerekir. Okulunuz kapanmışsa okulun bağlı bulunduğu ilçe milli eğitim müdürlüğünden talep etmeniz gerekir.

 
MUSTAFA KURDOĞLU / 2015-12-07
EK DERS

29 saat alan dersine + 1 saat 8. sınıf rehberlik ve kariyer planlama dersine giren öğretmen kaç saat ek ders alır? Biz şu şekilde hesaplıyoruz: 29-15= 14 14+2+2= 18 saat ek ders yazıyoruz. Öğretmenimiz şu şekilde olması gerektiğini söylüyor: 29-15= 14 14+3+3= 19 saat ek ders. Yanıtınızı sabırsızlıkla bekliyor olacağım.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli mesai arkadaşım.

29-15=14 saat ek ders,  30 saat fiili derse girdiği için 3 saat Ders Dışı Hazırlık ve Planlama görevi karşılığı, 2 saatte Sosyal ve Kişilik Hizmetleri görevi karşılığı olmak üzere toplam 19 saat ücret yazılmalıdır.

Detaylar için Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğünün Kırıkkale Valiliğine gönderdiği 30/11/2015 tarih ve 12274946 sayılı yazısına bakabilirsiniz.

İyi çalışmalar...

 
KEMAL DAYAN / 2015-12-07
EGZERSIZ

Sayin hocam egzersiz ile ilgili bir soru sormuştum ancak cevabını alamadım. Yanitlarsaniz sevinirim. Saygilar

 
 
Cevaplayan Yönetici : Necati İLMEN

Değerli arkadaşım egzersiz ile ilgili soruyu sistemden bulmak güç. Bu yüzden bir daha yazarsanız cevaplayabilirim. 

 
DENİZ / 2015-12-07
Ek ders

okul müdürü olarak ikili eğitimden dolayı 27 saat ek ders alıyorum artı hafta sonu açık liseden 10 saat ek ders alıyorum idareci olduğum için destek eğitim odası açıp 6 saat daha ek ders alabilirmiyim toplamda 40 saati geçebilirmi

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli yönetici arkadaşım.

40 saat sınırı 5. 6. ve 8. madde kapsamında fiilen girilen dersle ilgilidir. Alınan ders ücreti ile ilgili değil. Yöneticiler normal müfredat kapsamında ek ders kararlarının 5. maddesi gereği 6 saat aylık karşılığı derse, 6. maddesi gereği de 6 saat ücret karşılığı derse girebilirler. Bu ders görevlerini destek eğitim odasında da yerine getirmeleri mümkündür. 

İyi çalışmalar...

 
FATIH YILDIRIM / 2015-12-07
Okuma Yazma Kursu Ücretleri

Sayın Müfettişim İyi Günler Okuma Yazma Kursları Destekleme ve Yetiştirme Kursu kapsamına giriyor mu? Halk eğitimde Haftasonu açılan okuma yazma kursunda kadrolu öğretmenin ek ders ücreti %100 artırımlı ödenir mi?

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli mesai arkadaşım.

HAYIR. Okuma yazma kursları MEB Örgün ve Yaygın Eğitimi Destekleme ve Yetiştirme Kursları Yönergesine açılan kurslar değildir ve ücretleri %100 arttırımlı olarak ödenmez.

İyi çalışmalar... 

 
AHMET ÇAR / 2015-12-07
Yetiştirme kursu

İyi günler değerli müfettişim : Okulumda görevlendirme müdür yardımcısı olarak görev yapıyorum .Müdür yardımcısı olarak göreve başlarken okulumdaki derslere girmek kaydıyla müdür yardımcısı olarak görev almak istedigimi belirttim ve okulumuzda yetiştirme ve destekleme kursu açtık. Okulumuz tam gün eğtim veren bir okul ve derslerimiz saat 14:30 da bitiyor bızde 15:00 ile 17:00 arası kurs yapıyoruz ben bu kurslarda görev alabilirmiyim . Şimdiden teşekkür ediyorum iyi günler diliyorum

 
 
Cevaplayan Yönetici : Necati İLMEN

Değerli arkadaşım,

Milli Eğitim Bakanlığı Örgün ve Yaygın Eğitimi Destekleme ve Yetiştirme Kursları Yönergesinin 15. ve 16. maddelerinde müdür ve müdür yardımcısının derse girmesi ile ilgili bir hüküm bulunmamaktadır. Ancak Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün web sayfasındaki  destekleme ve yetiştirme kursları ile ilgili soru cevap bölümünde sizin sorduğunuz sorunun cevabı mevcuttur. Verilen cevapta " Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerin Ders ve Ekders Saatlerine İlişkin Karar kapsamında" belirlenecektir. diye bir cevap verilmiştir. 

 
BÌLENT ŞEKER / 2015-12-07
DESTEKLEME VE YETİŞTİRME KURSLARI

Destekleme ve Yetiştirme kursları kapsamında okullarda hafta içi her gün için saat 17:00 ye kadar açılan kurslarda kurs yöneticisi olarak görevlendirilen okul müdürü veya müdür yardımcısına 2 saat ek ders ücreti ödenir mi?

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerl yönetici arkadaşım.

Hafta içi açılan kurslarda yöneticilere kurstaki yöneticilik görevlerinden dolayı ücret ödenmez.

İyi çalışmalar...

 
A. CEMİLOĞLU / 2015-12-07
kpss ek dersi

Halk Eğitim bünyesinde açılan Merkezi Sistem Devlet Memurluğu Sınavlarına Hazırlık Kursunda (KPSS)ek ders hesabı nasıl yapılır? destekleme ve yetiştirme kursundan farkı var mıdır? İyi Çalışmalar

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli mesai arkadaşım.

KPSS kursları MEB Örgün ve Yaygın Eğitimi Destekleme ve Yetiştirme Kursları Yönergesine göre açılan kurslardan değildir.

İyi çalışmalar...

 
UMRAN COşAR / 2015-12-07
LOJMAN
Selamlar ben okulun lojmanlarında öğretmen olarak görev tahsisli lojmanda oturmakta iken başka bir okula müdür olarak atandım. Lojmanda kalmaya devam etmek istiyorum. ancak ayrıldığım okulun müdürü oturduğum görev tahsisli daireyi okulundaki başka bir öğretmene tahsis etmek istiyor. ben lojmandan ayrılmak gerekiyormu? vereceğiniz bilgi için şimdiden teşekkür ederim
 
 
Cevaplayan Yönetici : Mehmet Ali GÜRSES
 
SONER DEMIR / 2015-12-07
Görevlendirme Müdür Ek Ders

Hocam iyi akşamlar. Ben bir okulda geçici görevlendirme müdürlük yapıyorum ve hafta içi 3 ve hafta sonu 6 saat toplamda 9 saat yetiştirme kursu açtım. Hafta içi kurslar saat 5 den sonra elbette. Hafta içi de 2 saat maaş karşılığı derse giriyorum. Bulunduğum ilçedeki şube müdürü bunun yanlış olduğunu ve kurslarından 4 saat daha maaş karşılığına eklenecek ve iki aylık aldığını da geri ödeyeceksin dedi. bu konu hakkında işin doğrusu nedir acaba?

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli mesai arkadaşım.

Hafta içi mesai saatlerinde olsun, mesai saatlerinden sonra olsun yönetici ve öğretmenlerin fiilen girdikleri dersler öncelikle aylık karşığı olarak değerlendirilir. Aylık karşılığı ders görevi doldurulduktan sonra ise ücret ödenmeye başlanır.

Detaylar için MEB 2007/19 sayılı genelgeye ve 27/01/2015 tarih ve 928552 sayılı yazıya bakabilirsiniz.

İyi çalışmalar...

   

 
TURGAY SEVİNDİK / 2015-12-07
Nöbet Sistemi

Sayın Müfettişim, Okulumuzda ikili öğretim sistemi uygulanmaktadır. Öğlen Nöbetçi İdareci olan bir Müdür yardımcısı akşam 18:30'da okuldan ayrılabilmektedir. Sorum şu; Bu müdür yardımcısının göreve başlama saati kaç olmalıdır. Teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Necmettin SÖKÜLMEZ

Ne gündüzlü ne de yatılı okullarımızda nöbetçi idarecilik veya nöbetçi yöneticilik diye bir uygulama bulunmamaktadır. Bu uygulama çok eskiden kullanılmaktaydı. Öğretmenler için nöbetçilik vardır ve okul türüne göre de bunun süreleri mevzuatta yazmaktadır. Ama bizim mevzuatımızda nöbetçi idarecilik uygulaması yoktur. Yöneticilerin Günlük çalışması gereken süre, valilikçe o il için yayınlanan tüm memurların günlük çalışma süreleri ile aynıdır. Ama İkili eğitimde bir yönetici hergün hem sabah hem öğlen grubunun girişinden çıkışına kadar görevi başındaysa ilaveten haftada iki saat ücret alabilir.Selamlar.. 

 
PELIN İYİ / 2015-12-07
Destekleme ve yetiştirme kursu

Merhaba.Gaziantep'te bir anadolu lisesinde matematik öğretmeniyim 24+1 saat rehberlik toplam 25 saat derse giriyorum. Hafta içi ve cumartesi toplam 12 saat Destekleme ve yetiştirme kursunda derse giriyorum. 10 saatin üzerindeki ücret ödenmiyor denildi. Doğrusu nedir acaba ?Ayrıca tezli yüksek lisans yaptım kursta ek dersim % 5 zamlı hesaplanmalı mı ?Şimdiden teşekkürler...

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli mesai arkadaşım.

Ek ders kararlarının "Yetiştirme, Okuma-Yazma ve Uyum Kursları" başlıklı 8. maddesi şu şekildedir: 

Madde 8- Bu Esaslarla belirlenen azamî ek ders görevi ve ek ders görevinden sayılan ders saatleri dışında olmak üzere;

a) Ders yılı içinde;

1) İlgili mevzuatına göre, dönem içinde herhangi bir nedenle derslerin yapılamadığı günler için düzenlenen eğitim faaliyetlerinde,

2) Tam gün, tam yıl eğitim yapılan meslekî ve teknik okul ve kurumlarda bu programlar için,

3) Yurt dışında çalışan vatandaşlarımızın çocuklarının ortak dil ve kültür birliği bulunan soydaşlarımızın toplumumuza ve eğitim sistemimize  uyumlarını sağlamak amacıyla açılan kurslarda,

4) Okuma-yazma kurslarında,

5) İşsizlikle mücadele projesi çerçevesinde yapılan beceri kazandırma ile ilgili eğitim programlarında,

6) Açık öğretim kurumları öğrencilerinin, örgün eğitim kurumlarında gördükleri yüz yüze eğitim uygulamalarında,

görevlendirilen yönetici ve öğretmenlere haftada 10 saate kadar,

b) Yarıyıl ve yaz tatillerinde;

1) Eğitim yapılan her derece ve türdeki örgün eğitim kurumlarında,

2) (a) bendinin 3 ve 4 numaralı alt bentlerinde sayılan kurslar ile 6 numaralı alt bendinde sayılan eğitim faaliyetlerinde,

görevlendirilen yönetici ve öğretmenlerden branşı atölye, lâboratuvar ve kurs öğretmenliği olanlara haftada 44, diğerlerine haftada 30 saate kadar, ek ders görevi verilebilir.

Görüldüğü gibi kurslarda yönetici ve öğretmenlere 10 saate kadar ders görevi verilebiliyor.

İyi çalışmalar...

 
FATIH ÖZTAŞ / 2015-12-07
Kurs

Hafta içi 15 17 arası kursta idarecii 2saat kurs ücreti alabilir mi yoksa mesai saati içersinde diye ödenmez mi

 
 
Cevaplayan Yönetici : admin

Yöneticiler hafta içi, aylık karşılığı 6 saatin üstüne fiilen derse girerse ücret alır ama öğretmenlerin hafta içindeki kurslarından dolayı yöneticiler ücret alamıyor. Sadece cumartesi ve pazar günleri okulda kurs varsa, yöneticilerden birine bu iki günün her biri için ikişer saat (yönetim görevine bağlı olarak) ücret ödenebiliyor. 

 
| 1 || 2 || 3 || 4 || 5 || 6 || 7 || 8 || 9 || 10 || 11 || 12 || 13 || 14 || 15 || 16 || 17 || 18 || 19 || 20 || 21 || 22 || 23 || 24 || 25 || 26 || 27 || 28 || 29 || 30 || 31 || 32 || 33 || 34 || 35 || 36 || 37 || 38 || 39 || 40 || 41 || 42 || 43 || 44 || 45 || 46 || 47 || 48 || 49 || 50 || 51 || 52 || 53 || 54 || 55 || 56 || 57 || 58 || 59 || 60 || 61 || 62 || 63 || 64 || 65 || 66 || 67 || 68 || 69 || 70 || 71 || 72 || 73 || 74 || 75 || 76 || 77 || 78 || 79 || 80 || 81 || 82 || 83 || 84 || 85 || 86 || 87 || 88 || 89 || 90 || 91 || 92 || 93 || 94 || 95 || 96 || 97 || 98 || 99 || 100 || 101 || 102 || 103 || 104 || 105 || 106 || 107 || 108 || 109 || 110 || 111 || 112 || 113 || 114 || 115 || 116 || 117 || 118 || 119 || 120 || 121 || 122 || 123 || 124 || 125 || 126 || 127 || 128 || 129 || 130 || 131 |

önceki sonraki
 


Müdür yardımcısı ve müdür kaç saat derse girebilir

...
 

Sayın müfettişim ben müdür yardımcılığı görevine ge...

 

Sayın müfettişim, halk eğitimi merkezinde müdür yardımcısıyım.hafta sonu cumartesi (5) pazar(5) saat kurs veriyorum...cumartesi ve pazar günleri 2+2 saat nöbet&ccedi...

 

İYİ GÜNLER. BENİM 8. SINIFLARDA REHBERLİK VE KARİYER PLANLAMA DERSİM VAR. BUNUN BİR SAATLİK ÜCRETİ AYRI MI YAZILIR YOKSA REHBERLİK VE KLÜP FAALİYETLERİ İÇİNDE M...

 

Merhaba müfettişim ben ortaokulda müdür yardımcılığı yapıyorum. Fiilen nöbet tuttuğum takdirde nöbet ücreti alabilirmiyim?

...
 
Değerlendirme Toplantısı
Yarıyıl Değerlendirme Toplantısı
Değerlendirme Toplantısı
Üsküdar-Beykoz denetim grubumuzla, Üsküdar Haydarpaşa Mesleki ve Tek Anad. Lisesinde denetimdeyiz.
E-Denetim Planlama Modülünün Kullanımı Konulu Toplantı
ÖZEL EĞİTİMDE E-DENETİM MODELİ VE YAZILIMI
TEOG SINAVI
Maarif Müfettişleri Galatasaray Lisesinde
Binbirdirek Mah. Dr.İmren Öktem Caddesi Eski Sultanahmet Adliye Sarayı No1 Sultanahmet
Fatih/İSTANBUL
Telefon: (0212) 519 28-53
Fax: (0212) 511 65 58
 
 
   
Bu sitede yer alan içerikler izinsiz olarak kopyalanamaz. Kopyalandığı takdirde tüm sorumluluk sizlere aittir.
Copyright © 2015 TC MEB İstanbul Maarif Müfettişliği Başkanlığı. Tüm hakları saklıdır.