Adınız ve Soyadınız*
 
E-posta Adresiniz*
  Başlık*
 
  Soru Kategorisi*
 
  Mesajınız*
 
   
  Soru-Cevap Bölümü Kullanım Kurallarını Okudum, Kabul Ediyorum
   
 
*
(Büyük harf kullanın)
 
   
 
 
 
 
   
 
  Sitemizde Toplam Cevaplanan Soru Sayısı: 2620  
     
ILKNUR çOğDUR / 2016-01-03
yönetici ekder

mrb sayın başkanım 3 yıllık öğretmenim görevlendirme müdür yardımcılığı yapıyorum .12 saat derse girmekteyim sosyal bilgiler öğretmeni olduğum için bu dersler e ben giriyorum.okulumuz ikili öğretim olduğu için benden hariç bir müdür yardımcımız daha bulunmaktadır.benim ek dersim haftalık kaç saat olur yani haftada toplam kaç saat ek ders alabiliyorum ? 24 SAAT TE DİYEN VAR 26 SAATTE. tesekkür ettim.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli mesai arkadaşım.

MEB Yönetici Görevlendirme Yönetmeliğinin "Müdür başyardımcısı ve müdür yardımcısı olarak görevlendirileceklerde aranacak özel şartlar" başlıklı 7. maddesi şu şekildedir.

MADDE 7 – (1) Müdür başyardımcısı veya müdür yardımcısı olarak görevlendirileceklerin aşağıdaki şartlardan en az birini taşımaları gerekir:

a) Müdür, kurucu müdür, müdür başyardımcısı, müdür yardımcısı veya müdür yetkili öğretmen olarak görev yapmış olmak.

b) Bakanlığın şube müdürü veya daha üst unvanlı kadrolarında görev yapmış olmak.

c) Bakanlık kadrolarında adaylık dâhil en az dört yıl öğretmen olarak görev yapmış olmak.

(2) Müdür başyardımcısı olarak görevlendirileceklerde ayrıca;

a) Fen lisesi müdür başyardımcılığına görevlendirileceklerde Matematik, Fizik, Kimya veya Biyoloji alan öğretmeni olmak,

b) Güzel sanatlar lisesi müdür başyardımcılığına görevlendirileceklerde Türk Dili ve Edebiyatı, Görsel Sanatlar/Resim veya Müzik alan öğretmeni olmak,

c) İmam hatip lisesi müdür başyardımcılığına görevlendirileceklerde İmam-Hatip Lisesi Meslek Dersleri alan öğretmeni olmak,

ç) Mesleki ve teknik eğitim kurumları müdür başyardımcılığına görevlendirileceklerde atölye ve laboratuvar öğretmeni olmak,

d) Sosyal bilimler lisesi müdür başyardımcılığına görevlendirileceklerde Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih, Coğrafya, Felsefe, Psikoloji veya yabancı dil alan öğretmeni olmak,

e) Spor lisesi müdür başyardımcılığına görevlendirileceklerde Beden Eğitimi alan öğretmeni olmak,

şartı aranır.

(3) Bu maddenin ikinci fıkrasında belirtilen niteliklerde yeterli sayıda aday bulunmaması hâlinde, diğer alan öğretmenlerinden de görevlendirme yapılabilir.

3 yıllık öğretmen olduğunuz için görevlendirmenizin ek ders kararlarının 16. maddesine göre yapıldığını ve 18 saat ek ders ücreti almanız gerektiğini değerlendiriyorum. Fiilen girdiğiniz 12 saat dersin 6 saatinin ise ücretini ayrıca alırsınız.

İyi çalışmalar.

 
HARUN öğRETMEN / 2016-01-03
ek ders

sayın müfettişim.Bir öğretmen okulda gireceğe ders saati ,destek eğitim odasında vereceği ders saati ve destekleme ve yetiştirme kurslarında gireceği ders saati toplamı en fazla kaç saat olması gerekir.Şimdiden teşekkürler hocam.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli mesai arkadaşım.

Lütfen bu konuda daha önce cevaplanan sorulara bakınız.

İyi çalışmalar.

 
ENDER / 2016-01-03
Görevli izinli günlerde kurs ücreti

Sayın müfettişim herhangi bir nedenle görevli izinli olunan günlerde(turnuva ,maç,il dışı resmi görev vb.)yapılamayan kurs ücreti ödenir mi? -kurs saatlari hazırlık planlamaya dahil edilir mi?

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli mesai arkadaşım.

Lütfen daha önce cevaplanan sorulara bakınız.

İyi çalışmalar.

 
OSMAN FıRAT / 2016-01-01
Yetiştirme kursu yöbetici ek ders ücreti

Sayın müfettişim Okulumuzda 17:00 dan sonra açılan yetiştirme kursunda, müdür yardımcısı ve müdür kurs yöneticiliğinden dolayı 2 saat yöneticilik ücreti alır mı?

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

 

Değerli mesai arkadaşım.

 

Ek ders kararlarının 8. maddesine göre hafta sonu açılan destekleme ve yetiştirme kurslarında görevlendirilen yöneticilerden birisine yönetim görevinden dolayı cumartesi ve pazar günlerinin her biri için ikişer saat ücret ayrıca ödenir. Bu ücret hafta içi açılan kurslar için ödenmez.

 

İyi çalışmalar... 

 

 
SELAMİ AKSAN / 2016-01-01
Norm fazlası re'sen atama

Sayın Maarif Müfettişim Merhaba, Bir ortaokulda Türkçe öğretmeni iken yazılı sınavla 2011 yılında aynı okuluma kadrolu müdür yardımcısı olarak atandım.Bu görevimi yürütürken okulumuzun 1 adet olan Türkçe öğretmeni normu doldu, boşaldı ve en sonunda 2014 yazında tekrar Türkçe öğretmeni atandı. MEB yönetici görevlendirme yönetmeliğine göre 4 yıllık yöneticilik görevim sona erdiğinden 2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı sonunda aynı okula Türkçe öğretmeni olarak döndürüldüm ve diğer Türkçe öğretmeninin hizmet puanı 72; benim hizmet puanım 253 olduğu halde, norm fazlası olarak değerlendirildim ve il içinde başka bir ortaokula tercihte bulunmadığım için re'sen atandım. Atama inha listesinin sonunda da re'sen atamaların Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 53. maddesine göre yapıldığı açıklaması yazmaktadır. 53. maddeye göre hizmet puanım fazla olduğu için norm fazlası olarak değerlendirilmem ve re'sen atanmış olmamın doğru olup olmadığı hakkında bilgilerinize başvurma gereği duydum. Teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Necmettin SÖKÜLMEZ

Değerli hocam; yöneticilik süreniz sona erdiğinde, bulunduğunuz eğitim kurumunda alanınızda açık norm kadro olması ve sizin de istemeniz hâlinde bu eğitim kurumuna, aksi durumda ise isteğiniz de dikkate alınarak kadronuzun bulunduğu il içinde durumunuza uygun ihtiyaç bulunan eğitim kurumlarına öğretmen olarak atanmanız gerekirdi. Siz tercih yapmadığınız için resen atamışlar. Siz okulda norm fazlası değildiniz. Okulda bir norm vardı ve o normun da öğretmeni vardı. Siz yöneticilikten dolayı açığa çıktığınız için norm fazlası sayılmıyorsunuz. Eğer norm 2 olsa da 1'e düşseydi puan üstünlüğüne göre diğer arkadaşımızın norm kadro fazlası olması beklenirdi. Dolayısıyla sizin yazdığınız kadarıyla yapılan işlemde herhangi bir mevzuata aykırılık görünmüyor. Tercih bari yapsaymışsınız keşke, belki lehinize bir durum söz konusu olabilirmiş. Umarım mağdur olmamışsınızdır. Selamlar..

 
KUBİLAY / 2016-01-01
KURS EK DERS

Iyi gunler denetmenim. Okul idarecisi destekleme ve yetistirme kursunda hafta sonu 10 saat fiili derse girip hafta sonu iki gunde yoneticilik gorevi yaparsa ek ders 10 saat mi alir yoksa yoneticilik ek dersini de alip 14 saat mi yazilir? Ilce mem maksimum 10 saat diyor.aydinlatirsaniz seninirim.Simdiden tesekkurler.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli mesai arkadaşım.

Ek ders kararlarının 8. maddesine göre destekleme ve yetiştirme kurslarında görevlendirilen yönetici ve öğretmenlere fiili 10 saate kadar ders görevi verilebilir. Kurs hafta sonu ise yöneticilerden birisine yönetim görevinden dolayı cumartesi ve pazar günlerinin her biri için ikişer saat ücret ayrıca ödenir. Bu ücretler ayrı ayrı ödenir. Sizin örneğinizde 10+2+2= 14 saat ücret almalısınız.

İyi çalışmalar... 

 
HAVVA KALAYCı / 2016-01-01
Okul da çöp toplatma

Merabalar ben istanbul esenler den yaziyorum. Fatih imamhatip ortaokulundan bir veliyim okulda çocuklara okula giriş yaparken okul çantası ile ogretmen ve mudur çöp toplatiyolar ve bunu alay haline getirip gülüyolar.Psikolojik baskı yapıyorlar çocuklarımızin onuru ile oynuyorlar çocuklar okula gelme istediğini yok ediyorlar Okulda temizlik görevlilerinin olmasına rağmen'Çocuklarımıza temizlik yaptırıyorlar çöp toplatıyorlar Bıçak kemiğe dayandı artık. Yetkililer sesimizi duysun. Yetkililer gelip bizlerle konuşsunlar. Okul müdürü ve yardımcısı bunu yapıyor ve bunu dile getirdiğimde hakaret edilip kovuldum okuldan ben imam hatip verdim ki çocuğum dinini öğrensin çocuğum eğitim görsün eğitim kelimesi onların kafasında çöp toplamak olmuş çevre temizliği çok ayrı bişey çocuğa alay edip ve çocuğa yapmadığı takdirde bağırıp azarlaniyor lütfen bu mesajı dikkate alın

 
 
Cevaplayan Yönetici : admin

Değerli velimiz. Mesajınız okunmuştur. Sorudan daha ziyade şikayet içerikli bir mesaj olduğundan, bu konuda şikayet hakkınızı kullanabilmekle birlikte, öncelikle Esenler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüyle görüşmenizi öneririz. Size yardımcı olacaklardır. Selamlar.

 
ISMAIL SEVER / 2016-01-01
yetiştirme kursu idareci

merhaba sayın hocam görevli olduğum okulda müdür yardımcısı arkadaşımız hafta içi 12 saat derse girmekte hafta sonuda 8 saat yetiştirme kursu vermekte. toplamda 20 saat. benim sorum idareciler toplamda kaç saat derse girebilir?

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli mesai arkadaşım.

Yöneticiler ek ders kararlarının 5. Maddesine göre aylık karşılığı 6 saat, 6. Maddesine göre ek ders ücreti karşılığı 6 saat, 8. Maddesine göre yetiştirme kurslarında 10 saate kadar derse girebilirler.

İyi çalışmalar…

 
FATIH GüZELOğLAN / 2016-01-01
Okul

Merhaba hocam okul saatleri içerisinde dersi boş olan öğretmenlerin okul İdaresi tarafından verilen görevleri yerine getirmesi zorunlu mudur?

 
 
Cevaplayan Yönetici : Necmettin SÖKÜLMEZ

Değerli hocam; Okul öncesi ve ilköğretim kurumları yönetmeliğinde (Madde:43/4) "İlkokullarda Yabancı Dil ile Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersleri, alan öğretmenlerince okutulduğunda sınıf öğretmenleri bu ders saatlerinde yönetimce verilen eğitim ve öğretim görevlerini yapar." denmektedir. Siz de bu sınıf öğretmeniyseniz ve dersinize alan öğretmeni giriyorsa, o derslerde görevlendirmenizin yapılması gerekir. Burada bir inisiyatif görülmemektedir. Ek ders kararının "Okulda bulunma zorunluluğu" başlıklı 18.maddesinde de "...din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenleri ile alan öğretmenlerinin derse girdiği saatlerde sınıf öğretmenlerinin okulda bulunmaları ve bu saatlerde okul müdürünün vereceği eğitim ve öğretimle ilgili işleri yapmaları hâlinde, verilen bu görevler ek ders görevinden sayılır." denilmektedir. Ek ders alabilmek için okulda bulunmak ve bu saatlerde okul müdürünün vereceği eğitim ve öğretimle ilgili işleri yapmak gerekmektedir. Maddenin başlangıcından da anlaşılacağı üzere eğer sınıf öğretmeniysek, dersimize alan öğretmeni giriyorsa okul müdürü bizi görevlendirmeli ve yasal mazeretimiz olmadıkça da bize verilen görevin başında olmalıyız. Selamlar..

 
HÌSEYİN KARAN / 2016-01-01
Destekleme ve Yetiştirme Kursu görevli izinli öğretmen

İyi çalışmalar, Destekleme ve yetiştirme kursunda görevli öğretmen görevli izinli olduğu günlerde fiilen yapmadığı Destekleme ve Yetiştirme Kursu faaliyetinin ücretini alır mı? Saygılar,

 
 
Cevaplayan Yönetici : Necmettin SÖKÜLMEZ

Yetiştirme, okuma-yazma ve uyum kursları, Ek Ders Kararıyla belirlenen azamî ek ders görevi ve ek ders görevinden sayılan ders saatleri dışında sayıldığından (Ek Ders Kararı Madde:8), fiilen yerine getirilmedikçe ücret alınması mümkün değildir. Selamlar..

 
SAMET SUNA / 2016-01-01
Doğum izni ile ilgili

İyi günler. Yardımlarınız ve bize verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. Eşim matematik matematik öğretmeni. Nasip olursa Mart ayında doğum yapacak. 32. haftası Ocak ayının 23'ünde dolacak. Yani ara tatilin ilk cumartesi gününde yasal olarak izne ayrılabiliryor. Doktorumuz çalışma izni verdiği taktirde eşim ikinci dönem bir iki hafta daha çalışmayı planlıyor. Yani 36. haftada izne çıkmayı planlıyor. Bu durumda eşim 36 haftanın öncesi olan dört haftayı doğumdan sonrasına aktarabilirsiniz mi? Yani ara tatilde geçen iki hafta süre de izne eklenen bilir mi?

 
 
Cevaplayan Yönetici : Necmettin SÖKÜLMEZ

Tebrik ederim hocam.. Hayırlı ve sağlıklı olmasını dilerim.. Hoca hanımın sağlık durumu uygun olur, doktor da onaylar, hoca hanım da isterse doğumdan önceki 3 haftaya kadar çalışabilir. Ama bu durumda, hoca hanımın sadece fiilen çalıştığı süreler doğum sonrası analık izni süresine eklenebilir. Bu süreye tatil vb. denk gelirse bunlar maalesef ilave edilemez. Canınız sağolsun.. Bebek sağlıklı olsun da.. Selamlar..

 
MEHMET YAMAN / 2016-01-01
Okul Yöneticisini girebileceği maksimum ders sayısı

İyi Günler Sayın Müfettişim..Bir Okul yöneticisi toplam kaç saat derse girebilir?Üst Sınır nedir?Destek Eğitim Odasında Kaç saate kadar derse girebilir?

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli mesai arkadaşım.

Yöneticiler ek ders kararlarının 5. Maddesine göre aylık karşılığı 6 saat, 6. Maddesine göre ek ders ücreti karşılığı 6 saat, 8. Maddesine göre yetiştirme kurslarında 10 saate kadar derse girebilirler.

5. ve 6. maddesine göre girdikleri dersler normal müfredat kapsamındaki dersler olabileceği gibi destek eğitim odalarındaki dersler de olabilir.

İyi çalışmalar…

 
ABDURRAHMAN ÖZ / 2016-01-01
Destekleme ve Yetiştirme Kursları

Okul yöneticileri(Müdür ve Müdür Yard.) Destekleme ve Yetiştirme kurslarında ders okutabilir mi?

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli mesai arkadaşım.

Yöneticiler ek ders 8. Maddesine göre yetiştirme kurslarında 10 saate kadar derse girebilirler.

İyi çalışmalar…

 
DURSUN ALTAN / 2016-01-01
Ücretli Öğretmen DYK Kursu

Hafta içi 30 saat ders okutan ücretli öğretmene, hafta sonu DYK Kurslarında görev verilebilir mi? Verilebilirse hafta sonu kaç saat kurs verilebilir?

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli mesai arkadaşım.

Ek ders kararlarının 9. maddesine göre görevledirilen ücretli öğretmenlere 30 saate kadar ders görevi verilebilir.

İyi çalışmalar…

 
SONER DEMIR / 2016-01-01
dyk kurs yönetici

değerli hocam 1- müdür yrd. olak görev yapmaktayım. hafta içi 6 saat zorumlu 2 saat isteğe bağlı dersım var. ayrıca destekleme kurslarında 6 saat hafta sonu 6 saat haftaıcı dersım var . bu yonetmelıge uygun mu ? 2- hafta sonu aynı gun ıcın hem mudur hem yrd.cısı yonetıcı ek dersı alabılır mı ? teskkur ederım.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Yetiştirme, okuma -yazma ve uyum kursları

MADDE 8- (1) Bu Kararla belirlenen azamî ek ders görevi ve ek ders görevinden sayılan ders saatleri dışında olmak üzere;

a) Ders yılı içinde;

1) İlgili mevzuatına göre, dönem içinde herhangi bir nedenle derslerin yapılamadığı günler için dönem içinde veya dönem sonunda düzenlenen eğitim faaliyetleri ve yetiştirme programları ile ikinci yarıyıl sonunda bazı derslerden yetersizliği görülen öğrenciler için düzenlenen yetiştirme kurslarında veya programlarında,

2) Tam gün tam yıl eğitim yapılan meslekî ve teknik okul ve kurumlarda bu programlar için,

3) Yurt dışında çalışan vatandaşlarımızın çocuklarının, ortak dil ve kültür birliği bulunan soydaşlarımızın, toplumumuza ve eğitim sistemimize uyumlarını sağlamak amacıyla açılan kurslarda,

4) Okuma-yazma kurslarında,

5) İşsizlikle mücadele projesi çerçevesinde yapılan beceri kazandırma ile ilgili eğitim programlarında,

6) Açık öğretim kurumları öğrencilerinin, örgün eğitim kurumlarında gördükleri yüz yüze eğitim uygulamalarında,

görevlendirilen yönetici ve öğretmenlere haftada 10 saate kadar,

b) Yarıyıl ve yaz tatillerinde;

1) Eğitim yapılan her derece ve türdeki örgün ve yaygın eğitim kurumlarında,

2) (a) bendinin 3 ve 4 numaralı alt bentlerinde sayılan kurslar ile 6 numaralı alt bendinde sayılan eğitim faaliyetlerinde,

görevlendirilenyönetici ve öğretmenlerden alanı atölye, laboratuvar ve kurs öğretmenliği olanlara haftada 44, diğerlerine haftada 30 saate kadar,

ek ders görevi verilebilir.

(2) Bu madde kapsamında belirtilen eğitim faaliyetlerinde cumartesi ve pazar günleri ile yarıyıl ve yaz tatillerinde fiilen yerine getirilen ders görevleri, ek ders ücreti karşılığında verilir.

(3) Cumartesi ve pazar günleri, bu madde kapsamında belirtilen eğitim faaliyetlerinde görev yapan okul/kurum yöneticilerinden birine fiilen görev yaptıkları anılan günler için 2 saat ek ders ücreti ödenir. Yöneticilere, fiilen ders okuttukları süreler hariç olmak üzere yönetim görevine bağlı olarak bunun dışında bu madde kapsamında ayrıca ek ders ücreti ödenmez.

Bu maddeye göre yetiştirme kurslarında öretmenlere destekleme ve yetiştirme kurslarında 10 saate kadar fiili ders görevi verilebilir. Ayrıca kursun hafta sonu olması durumunda yöneticilerden sadece birisine yönetim görevi için cumartesi ve pazar günlerinin her biri için 2'şer saat ek ders ücreti ödenmelidir.

İyi çalışmalar…

 
HüSEYIN / 2016-01-01
haftasonu kursu

Hayırlı günler saygıdeğer maarif müfettişim. Ben müstakil bir ilkokulda müdür yardımcısı olarak çalışmaktayım.İlkokul olduğu için normal girilmesi gereken 6 saati girme imkanı yok. sorum şu haftasonu destekleme kurslarında 4 saat görev aldığım taktirde girdiğim 4 saatin tamamını ek ders olarak alabilirmiyim.TEŞEKKÜRLER.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli mesai arkadaşım.

Hafta sonu ile yarıyıl ve yaz tatillerinde fiilen yerine getirilen ders görevlerinin ücretleri ilgilinin aylık karşılığı ders görevini tamamlayıp tamamlamadığına bakılmaksızın ödenmelidir.

İyi çalışmalar...

 
TAşKıN KUTLAR / 2016-01-01
Anasınıfı İkili Eğitim İdareci Ekdersi

Merhabalar.Okulumuz normal eğitim yapan bir ilkokul.Okulumuza bağlı ikili eğitim yapan anasınıfları mevcut.Okulumuzda iki müdür yardımcısı görev yapıyor.Sorum şu olacak iki müdür yardımcısıda 2 saat arttırımlı ekders alabilir mi? Yoksa sadece anasınıfından sorumlu müdür yardımcısım mı 2 saat arttırımlı ekders alır.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli mesai arkadaşım.

İkili eğitim yapan okulların bütün yöneticileri ek derslerini haftalık 2 saat arttırımlı olarak almaktadırlar.

İyi çalışmalar...

 
METIN KUMCU / 2016-01-01
mali konular ve ekdersler

İyi Çalışmalar. Bir mesleki ve teknik Anadolu Lisesinde yöneticiyim. Okulumuzda ki bir teknik öğretmen (Metal İşleri) 20 saat maaş+5 saat ekders (2 saat Ders Hazırlık dahil)+10 saat mesleki açık lise dersine girmekte ve toplamda haftada 15 saat ücret almaktadır.(Planlama Bakım Onarım ve Koordinatörlük hariç.) Aynı öğretmenimiz 2.dönem açılacak destekleme ve yetiştirme kursunda açmak istemektedir. Sorum şu;\r\n1-mesleki açık lise derslerine girerken aynı anda destekleme yetiştirme kursunu açabilir mi\r\n2-Öğretmenimiz destekleme ve yetiştirme kursunu açmak istediğinden (ücretinden dolayı)mesleki açık lise derslerine girmek istemiyorum diyebilir mi\r\n3-Girmiş olduğu mesleki açık lise veya destekleme yetiştirme kursundan dolayı Ders Hazırlık Planlama alabilir mi\r\n4-Milli Eğitim Bakanlığı Destekleme ve yetiştirme kursları ile yayınladığı soru ve cevaplarda bütün öğretmenlerin 40 saate kadar derse gireceği ifade edildiğinden mesleki açık lise buna dahil midir.\r\n5-Buradaki 40 saat nerden gelmiştir ve branş ve teknik öğretmenler için aynı mıdır.\r\n6-destekleme ve yetiştirme kursunda öğretmene haftada 10 saat mi yoksa Milli eğitim Bakanlığının yayınladığı yazıdaki gibi haftalık 40 saate göre mi plan yapılacaktır.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli mesai arkadaşım.

1. Mesleki açık öğretim dersleri ile destekleme ve yetiştirme kursları ek ders kararlarının 8. maddesine göre açılan kurslardır ve bu madde kapsamında bir öğretmen en fazla 10 saate kadar derse girebilir.

2. Ek ders kararlarının 5. maddesi gereği yöneticiler 6 saat, genel bilgi dersleri öğretmenleri 15 saat, atölye ve lab. öğretmenleri 20  saat aylık karşılığı derse girmek zorundadır. Bunun yanısıra ek ders kararlarının 6. maddesi gereği genel bilgi dersleri öğretmenleri 6 saat, atölye ve lab. öğretmenleri 20 saat ücret karşılığı derse girmek zorundadırlar.

3. Hazırlık ve planlama ek ders ücreti kararların 5. ve 6. maddesi kapsamında yerine getirilen ders görevlerini kapsamaktadır.

4. Bu soru için daha önceki cevaplara bakınız lütfen.

İyi çalışmalar... 

 
SELIM YıLMAZ / 2016-01-01
idarecilrin ek ders karşılığı ders alması

Iyi gunler.okuldaki idareci 6 saat branşında ders aldıktan sonra, okulda o bransin ogretmeni varsa ve o da ek ders istiyorsa idareci aynı branştan 6 saat daha ek ders alabilir mi? Yani idareci matematik öğretmeni ve okulda matematik öğretmeni olduğunda ogretmen ek ders isterken idareci 12 saat matematik dersi alabilir mi?

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli mesai arkadaşım.

Bir okul/kurumdaki ders yükünün dağıtımında öncelikle öğretmen ve yöneticilerin aylık karşılığı olan ek ders görevleri(ek ders kararları 5. madde, yöneticiler için 6 saat, öğretmenler için 15 saat), ardından öğretmenlerin zorunlu 6 saat ek ders görevleri(ek ders kararları 6. madde), en sonunda da isteğe ve ihtiyaca bağlı ek ders görevlerinin(ek ders kararlarının 6. maddesi yöneticiler için 6 saat öğretmenler için 9 saat) dağıtılması gerekir.

İsteğe ve ihtiyaca bağlı ders görevlerinin dağıtımında yetki okul idaresinindir ancak önceliğin asli görevi eğitim olan öğretmene verilmesinde fayda vardır.

İyi çalışmalar...

 
HARUN ALAGöZ / 2016-01-01
nöbet ücreti

hocam kadromun bulunduğu okulda sınıf öğretmeniyim ayrıca müdür vekilliği yaptığım için derse girmiyorum ve müdür yardımcım yok. ocak ayından itibaren başlayacak nöbet ücretlendirmesinde benim ücret alma veya almama durumum ne olacaktır? teşekkürler iyi çalışmalar

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli mesai arkadaşım.

Nöbete bağlı olarak ödenecek ücret müdür yardımcılarına ve öğretmenlere ödenecektir.

İyi çalışmalar...

 
| 1 || 2 || 3 || 4 || 5 || 6 || 7 || 8 || 9 || 10 || 11 || 12 || 13 || 14 || 15 || 16 || 17 || 18 || 19 || 20 || 21 || 22 || 23 || 24 || 25 || 26 || 27 || 28 || 29 || 30 || 31 || 32 || 33 || 34 || 35 || 36 || 37 || 38 || 39 || 40 || 41 || 42 || 43 || 44 || 45 || 46 || 47 || 48 || 49 || 50 || 51 || 52 || 53 || 54 || 55 || 56 || 57 || 58 || 59 || 60 || 61 || 62 || 63 || 64 || 65 || 66 || 67 || 68 || 69 || 70 || 71 || 72 || 73 || 74 || 75 || 76 || 77 || 78 || 79 || 80 || 81 || 82 || 83 || 84 || 85 || 86 || 87 || 88 || 89 || 90 || 91 || 92 || 93 || 94 || 95 || 96 || 97 || 98 || 99 || 100 || 101 || 102 || 103 || 104 || 105 || 106 || 107 || 108 || 109 || 110 || 111 || 112 || 113 || 114 || 115 || 116 || 117 || 118 || 119 || 120 || 121 || 122 || 123 || 124 || 125 || 126 || 127 || 128 || 129 || 130 || 131 |

önceki sonraki
 


Müdür yardımcısı ve müdür kaç saat derse girebilir

...
 

Sayın müfettişim ben müdür yardımcılığı görevine ge...

 

Sayın müfettişim, halk eğitimi merkezinde müdür yardımcısıyım.hafta sonu cumartesi (5) pazar(5) saat kurs veriyorum...cumartesi ve pazar günleri 2+2 saat nöbet&ccedi...

 

İYİ GÜNLER. BENİM 8. SINIFLARDA REHBERLİK VE KARİYER PLANLAMA DERSİM VAR. BUNUN BİR SAATLİK ÜCRETİ AYRI MI YAZILIR YOKSA REHBERLİK VE KLÜP FAALİYETLERİ İÇİNDE M...

 

Merhaba müfettişim ben ortaokulda müdür yardımcılığı yapıyorum. Fiilen nöbet tuttuğum takdirde nöbet ücreti alabilirmiyim?

...
 
Değerlendirme Toplantısı
Yarıyıl Değerlendirme Toplantısı
Değerlendirme Toplantısı
Üsküdar-Beykoz denetim grubumuzla, Üsküdar Haydarpaşa Mesleki ve Tek Anad. Lisesinde denetimdeyiz.
E-Denetim Planlama Modülünün Kullanımı Konulu Toplantı
ÖZEL EĞİTİMDE E-DENETİM MODELİ VE YAZILIMI
TEOG SINAVI
Maarif Müfettişleri Galatasaray Lisesinde
Binbirdirek Mah. Dr.İmren Öktem Caddesi Eski Sultanahmet Adliye Sarayı No1 Sultanahmet
Fatih/İSTANBUL
Telefon: (0212) 519 28-53
Fax: (0212) 511 65 58
 
 
   
Bu sitede yer alan içerikler izinsiz olarak kopyalanamaz. Kopyalandığı takdirde tüm sorumluluk sizlere aittir.
Copyright © 2015 TC MEB İstanbul Maarif Müfettişliği Başkanlığı. Tüm hakları saklıdır.