Adınız ve Soyadınız*
 
E-posta Adresiniz*
  Başlık*
 
  Soru Kategorisi*
 
  Mesajınız*
 
   
  Soru-Cevap Bölümü Kullanım Kurallarını Okudum, Kabul Ediyorum
   
 
*
(Büyük harf kullanın)
 
   
 
 
 
 
   
 
  Sitemizde Toplam Cevaplanan Soru Sayısı: 2620  
     
SELIN ÖZTüRK / 2014-10-23
Belletmenlik Görevi
Merhabalar.Pansiyonlu bir ilkokulda çalışmaktayım.Müdürümüz bu sene belletmenlik konusunda okuldaki tüm öğretmenleri (çoluklu-çocuksuz,evli-bekar) zorunlu tuttu.Dışarıdan öğretmen isteğinde de bulunmadı.Böyle yapmasının gerekçesi de yönetmeliğin değişmiş olmasıymış.Dışarıdan öğretmen istese bir sürü nöbet tutmak isteyen arkadaş var.Müdür beyin dışarıdan öğretmen talebinde bulunmadan bizi bu şekilde zorunlu tutması doğru mudur acaba ? Şimdiden teşekkürler...
 
 
Cevaplayan Yönetici : admin

S.Hocam;

Belletici öğretmen görevlendirilmesi

MADDE 46 – (1) Yatılı ve pansiyonlu okullarda; öğrencilerin yeme, yatma, dinlenme, eğitim ve öğretim, etüt çalışmalarıyla benzeri hizmetlerin yürütülmesi için, belletici öğretmen görevlendirilir.

(2) Belletici öğretmenler, okulda görevli öğretmenlerden, yeterli sayıda öğretmen olmaması hâlinde aynı yerleşim yerindeki diğer eğitim kurumlarında görevli öğretmenler arasından istekli olanlara öncelik verilerek okul müdürünün teklifi ve il/ilçe millî eğitim müdürünün onayıyla görevlendirilir. Kız öğrencilerin yatılı olarak kaldığı yerlerde, belletici öğretmenler öncelikle bayan öğretmenler arasından seçilir.

Okul Öncesi Ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliğin de geçen bu madde bağlamında  2. bende bakarsanız  okulunuzda yeterince öğretmen bulunmaması durumunda kurum dışından bir öğretmenin görevlendirmesi söz olabilecektir.

 
KARTAL / 2014-10-22
İKİLİ ÖĞRETİM

Sayın Müfettişlerim.İkili öğretim yapılan okullardaki müdür ve yardımcılarına ilave olarak ödenen 2 saat ek ders ücreti, fazla çalışma karşılığı olarak mı ödenmektedir? Yoksa o görevin karşılığı olarak mı ödenmektedir? Yani fazla çalışmaya bağlı değil midir?Fazla çalışılan saatler karşılığı da ayrıca izin kullanılmalı mıdır?Ayrıca idarecilerin günlük çalışma saatleri 8 saat olarak paylaştırılmalı mıdır?(Örneğin;1. müdür yardımcısı 07.00-15.00, 2. müdür yardımcısı 10.00-18.00, Müdür 08.00-17.000 gibi)Teşekkür ederim.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Saygıdeğer Eğitim Çalışanı!..

  1. Sorunuzun cevabı:

29/05/2012 tarih ve 2012/1 sayılı Kamu Görevlileri Hakem Kurulu Kararı’nın “ikili öğretim yapan örgün eğitim kurumları yöneticilerinin ilave ek ders ücreti” başlıklı 29. maddesi “1/9/2012 tarihinden geçerli olmak üzere, 2006/11350 sayılı kararın 10. Maddesinin birinci fıkrasının (c) bendi uyarınca örgün ve yaygın eğitim kurumlarındaki yöneticilere ödenmekte olan ek ders ücreti, ikili öğretim yapan örgün eğitim kurumlarındaki yöneticilere ders yılı süresince haftada 2 saat arttırımlı olarak ödenir.” şeklindedir.

657 sayılı devlet memurları kanununun 178/B maddesi; “Kurumlar gerektiği takdirde personelini günlük çalışma saatleri dışında fazla çalışma ücreti vermeksizin çalıştırabilirler. Bu durumda personele yaptırılacak fazla çalışmanın her sekiz saati için bir gün hesabı ile izin verilir.” şeklindedir.

İdarecilerin günlük çalışma saatleri 8 saat olarak paylaştırılmalı mıdır?(Örneğin;1. müdür yardımcısı 07.00-15.00, 2. müdür yardımcısı 10.00-18.00, Müdür 08.00-17.000 gibi) ile ilgili olarak herhangi bir düzenleme bulunmamaktadır.

İyi çalışmalar…

 
SELIN GÌNGÖR / 2014-10-22
Özür Grubu Atamaları

Merhaba; Ben bir devlet okulunda 2 yıldır öğretmenim.Zorunlu hizmetimi yapıyorum. Nişanlım da bir devlet kurumunda 657 ye tabii muhasebeci. zorunlu hizmet yükümlüsü değil. Bir evlilik durumunda eş durumu nedeniyle il içi tayin isteyebilir miyim ben?

 
 
Cevaplayan Yönetici : admin

Sayin Hocam: Bulundugunuz kurumda iki yılı tamamladi iseniz.Esiniz bulundugunuz ilde zorunlu hizmet yükümlüsü değil ise eş özrünü belgelendirmeniz şarti ile il ici tayin isteyebilirsiniz.Atama dönemlerinde ki klavuzları takip etmeyi unutmayin.

 
HAYRETTİN ERDOĞAN / 2014-10-22
TAKVİYE KURSLARI

Orta öğretim hafta sonları takviye kurslarında hafta içi 26 saat derse giren bir öğretmene hafta sonu 14 saat ders verilmesi doğru mudur? MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI YÖNETİCİ VE ÖĞRETMENLERİNİN DERS VE EK DERS SAATLERİNE İLİŞKİN KARAR'a göre en fazla 10 saat ders alabilmekte yazmaktadır.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Saygıdeğer Eğitim Çalışanı!..

16/12/2006/26378 sayılı resmi gazetede yayınlanan Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Karar’ın “Yetiştirme, okuma -yazma ve uyum kursları” başlıklı 8. Maddesi;  “Bu Kararla belirlenen azamî ek ders görevi ve
ek ders görevinden sayılan ders saatleri dışında olmak üzere; Ders yılı içinde ilgili mevzuatına göre, dönem içinde herhangi bir nedenle derslerin yapılamadığı günler için dönem içinde veya dönem sonunda düzenlenen eğitim faaliyetleri ve yetiştirme programları ile ikinci yarıyıl sonunda bazı derslerden yetersizliği görülen öğrenciler için düzenlenen yetiştirme kurslarında veya programlarında, görevlendirilen yönetici ve öğretmenlere haftada 10 saate kadar, ek ders görevi verilebilir.” denmektedir.

İyi çalışmalar…

 
MUSA ORHAN / 2014-10-22
MÜDÜR YARDIMCILIĞI

Merhaba Sayın Hocam. Aynı binada eÄŸitim veren ilk/ortaokul müdür yar. kadrosu ortaokulda. ortaokuldan görevlendirme isteyen yok ise ilkokuldan sınıf öÄŸretmeni müdürün teklifiyle müdür yard. olarak görevlendirilebilir mi? TeÅŸekkürler

 
 
Cevaplayan Yönetici : Necati İLMEN

Merhaba öğretmenim,

“Millî Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumları Yöneticilerinin Görevlendirilmelerine İlişkin Yönetmelik” incelendiğinde müdür yardımcılığına aynı okulda çalışan öğretmenlerden birisinin görevlendirilmesi gibi bir zorunluluk bulunmadığı görülmektedir.Yani okulunuz branş öğretmenlerinden müdür yardımcısı olarak görevlendirme isteyen olmasa da başka okullardan sizin okulunuza görevlendirme isteyen branş öğretmenleri olacaktır.Dolayısı ile müdür yardımcısı normu ortaokulda olduğu için başvuru yapmanız uygun görünmemektedir.Okulunuzda/başka bir ilkokulda, ilkokul için müdür yardımcısı norm kadrosu bulunması durumunda başvuruda bulunabilirsiniz. İyi çalışmalar.

 
SüLEYMAN çETINKAYA / 2014-10-21
asker öğretmen

iyi günler.asker öğretmenlik yapmaktayım ders dışı egzersiz açtığımızda ücret alabirmiyiz.halk eğitmden kurs açabirmiyiz.tşkler

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Saygıdeğer Eğitim Çalışanı!..

  Milli Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliğinin Belletici öğretmen görevlendirilmesi başlıklı 46/3. maddesi "İstemeleri hâlinde, asker öğretmen ve rehber öğretmenler belletici öğretmen olarak görev alabilirler." denmektedir. Bu amir hükme göre artık asker öğretmenlere belleticilik görevi verilebilmektedir. Ders dışı eğitim çalışmalarına ilişkin esasları düzenleyen 2010/49 sayılı genelgede de asker öğretmenlere ders dışı eğitim çalışmaları kapsamında görev verilemeyeceğine dair herhangi bir husus bulunmamaktadır. 2010/49 sayılı genelgedeki diğer şartların da oluşması halinde asker öğretmenlerin de ders dışı eğitim çalışması yürütebileceği ve bu kapsama giren ek ders ücretini alabilecekleri değerlendirilmektedir.

İyi çalışmalar…

 
ZAFER / 2014-10-21
tam gün tam yıl

tam gün tam yıl ile ilgili bir sorum olacak.lisede okul müdürüyüm.tam gün tam yıl valilik onayımız yeni geldi.ancak şu an öğrencimiz yok derslere 2.dönem başlayacağız.ilçeden sordum ve onay alındığı için ve okulumuz bu kapsama alındığı için müdürler ek derslerini 30 saat alabilirler dedi.ne derece doğrudur?teşekkür ederim.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Saygıdeğer Eğitim Çalışanı!..

            16/12/2006/26378
sayılı resmi gazetede yayınlanan Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Karar’ın "Ders niteliğinde yönetim görevi" başlıklı 10/c/1 maddesi "Tam gün tam yıl eğitim yapılan okul ve kurum müdür ve müdür başyardımcılarının, bu eğitimin fiilen yapıldığı süre ile sınırlı olmak üzere, haftada 30 saati, ders niteliğinde yönetim görevi sayılır ve fiilen görev yapma karşılığında ek ders ücreti ödenir. ” Şeklindedir. Buradaki amir hükümler gereği işlem yapılması gerekmektedir.

İyi çalışmalar…

 
M.FATIH OVA / 2014-10-21
Kaymakaklık Oluru

Sayın Marif Müfettişlerim; Okul müdürü olarak görev yapmakta iken ilgili kanaun ve yönetmelik gereği 70 puan alamamam nedeni ile yöneticilik görevimden ayrıldım. Görev yaptığım okulda müdür yardımcısıda bulunmamaktadır. ve Tekrar Kaymakamlık Oluru ile müdür vekili olarak görevlendirildim. Ek Ders alabilirmiyim, kaç saat alabilirim? teşekkürler...

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Saygıdeğer Eğitim Çalışanı!

Bir kuruma vekaleten görevlendirilen yöneticiler asaleten atanma şartlarını taşıyorlarsa,  vekalet ettikleri görevin hak ettiği ek dersi alabilirler.

 
FATIH OVA / 2014-10-21
Kaymakamlık Oluru

Sayın Marif Müfettişlerim; bizlere böyle bir imkanı sunmanızdan dolayı öncelikle şükranlarımı az ediyorum. Bir okul müdürü iken ilgili kanun ve yönetmelik gereği 70 puan alamadığımdan dolayı müdürlük görevimden ayrıldım. Tekrar müdür vekili olarak Kaymakamlık Oluru ile görevlendirildim. Ek Ders ücreti alabilirmiyim?

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Sayın Müdürüm. Sorunuz daha önce cevaplandırılmıştır. iyi çalışmalar diliyorum.

 
ÖMER ATMACA / 2014-10-20
EK DERS

Mesleki eğitim merkezinde müdür baş yardımcısıyım. Bizler 2 saati zorunlu 6 saate kadar maaş karşılığ derse giriyoruz. Ancak branşımda maaş karşılığı gireceğim ders yok ise veya diğer bir deyişle maaş karşılığı ders saatimi dolduramıyorsam 2007/19 sayılı genelgede belirtildiği gibi maaş karşılığını doldurup doldurmadığına bakılmaksızın yüz yüze eğitim kapsamında olmayan koordinatörlük görevini 6 saat isteğe bağlı ek ders olarak alabilir miyiz. Saygilar.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Saygıdeğer Eğitim Çalışanı!..

2007/19 sayılı genelgede de
örneklendirildiği gibi işletmelerde meslek eğitimi kapsamındaki ek ders
ücretinden yararlanabilmesi için aylık karşılığı ek ders görevinin tamamlanmış
olma şartı bulunmamaktadır.

İyi çalışmalar…

Cevaplayan: Murat BİLİR 

 
HüLYA KALAç / 2014-10-19
lütfen okuyun
degerli hocalarımız ve yöneticilerim benim sizlere bi sorum var ve bi sıkıntımız var ben Balıkesir Manyas ta ikamet ediyorum kızım 2. sınıf ögrencisi okuldan ciddi derecede sıkıntılarımız var okulumuz çok pis genel olarak kantin olsun wc olsun sınıflar her yer ama her yer çok pis okul bahçelerinde güvenlik yok denecek kadar az biz veli olarak elimizden geleni yapıyoruz her hafta para toplayıp sınıfları temizliyoruz wc sabun alıyoruz ve durumu iyi olan velilerden aidat bagış toplanıyor bu bagışları yapmazsak ta evlere bildirim gönderilip bagışlar olmadıgı sürece okulda her türlü ihtiyaçtan kısıtlama yapılacagı söyleniyor okulumuzda yemekhane var devlet taşımalı gelen ögrencilerin ymek masraflarını karşılıyor biz de evimiz okula uzak oldugu için yemekhaneye yazdırıyoruz bunun karşılıgındada 50 tl ödüyoruz ama yemekhanenin durumu içler acısı ekmekleri ve mesela karpuzları pazar kasalarında dagıtıyorlar çok ama çok pis Müdür beyle defalarca kez konuştuk ama sonuç sıfır wc sular bozuk su akmıyor okul çok pis kokuyor ve bizim elimizden bişey gelmiyor bize bu konuda yardımcı olacak birileri varmı bizi yönlendire bilirmsiniz sayfanızı aktif buldum yazdım denetlemeler nasıl yapılıyor şimdiden yardımınız için teşekkürler
 
 
Cevaplayan Yönetici : admin

Okulunuzun bağlı bulunduğu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne giderek şikayetlerinizi iletebilirsiniz.Mutlaka konu ile ilgileneceklerdir.Şayet okul ile ilgili şikayetleriniz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne  iletmenize rağmen  devam ederse yazılı olarak şikayette bulunursunuz.

 
YUSUF ARJIN / 2014-10-18
Ek ders ücret ödemeleri
iyi çalışmalar bir okulda 2 yıldır kadrolu müdür yardımcısı olarak çalışmaktayım. pansiyonlu bir okula valilik oluruyla okul müdürü olarak görevlendirilmem durumunda haftalık ek ders yibo müdürlerine ödendiği gibi 30 saat mi yoksa görevlendirme olduğu için 18 saat olarak mı ödenir. bilgi verebilirseniz sevinirim
 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Saygıdeğer Eğitim Çalışanı!..

29/05/2012 tarih ve 2012/1 sayılı Kamu Görevlileri Hakem Kurulu Kararı’nın “geçici görevlendirilen yöneticilerin ek ders ücreti” başlıklı 27. maddesi “2006/11350 sayılı kararın 10. maddesi kapsamında ders niteliği yönetim görevi karşılığında ek ders ücretinden yararlanmakta iken aynı kararın 16. maddesi uyarınca Milli Eğitim Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatı ile diğer kurumlarda görevlendirilen yöneticiler 1/7/2012 tarihinden itibaren 10. ve 16. maddede  öngörülen ek ders ücretlerinden daha yüksek olandan yararlandırılır” hükmü gereği diğer şartları taşımanız kaydıyla yüksek olan ek ders ücretini almanız gerekmektedir.

İyi çalışmalar…

Cevaplayan: Murat BİLİR

 
MUSTAFA AYDıN / 2014-10-18
kurslar

Sayın maarif müfettişlerim ben sınıf öğretmeniyim. ortaokula (5.,6.sınıflara)hafta sonu mat., fen, Türkçe derslerinden kurs açabilir miyim? branş öğretmenlerimiz açmayacaklarmış. saygılarımla. ivedi cevap verirseniz sevinirim.

 
 
Cevaplayan Yönetici : admin

Değerli Öğretmenim;

Millî Eğitim Bakanlığı Örgün Ve Yaygın Eğitimi Destekleme Ve Yetiştirme Kursları Yönergesi’nde kurslarda görev alacak öğretmenlerin seçimi ile ilgili maddeler şöyledir:

MADDE 5

(3)Kurs merkezleri ile kurslarda görevlendirilecek öğretmenler 1. dönemde eylül ayı sonuna kadar, 2. dönemde ise şubat ayı sonuna kadar millî eğitim müdürlüklerince belirlenir.

MADDE 10  

(1) Kurslar, öğrenci/kursiyer ve velilerden gelen istek üzerine kurs merkezlerinde belirlenen dersler için açılır.

(2) Öğrenci/kursiyer ve veliler ders seçimiyle birlikte öğretmen seçiminde de bulunabilirler (Ek-1 Talep Formu).

MADDE 11  

(2) Kurslarda görev almak isteyen öğretmenler, ders yılı başında millî eğitim müdürlüğüne başvururlar. Başvuru yapan öğretmenler arasından veli ve öğrencilerin tercihleri de dikkate alınarak öncelikle; bilgi ve tecrübesi ile branşında temayüz etmiş, çevresi ile iyi ilişkiler kurabilen öğrenme ve öğretme yöntem ve tekniklerine hâkim, teknolojik araç-gereçleri eğitim ortamında kullanabilenler komisyon tarafından seçilir. Kurslarda belirtilen nitelikleri taşımaları kaydıyla diğer okullarda görevli öğretmenlerden de görevlendirme yapılabilir. Kursta görevlendirilecek öğretmen sayısının yetersiz olması halinde millî eğitim müdürlüklerince gerekli tedbirler alınır.

            İlgili Yönergenin sonunda bulunan soru cevap bölümünde aşağıdaki sorular da sorunuzla ilgilidir.

6- Kurslar hangi derslerden açılacak?

Ortaokul/imam hatip ortaokulu ve ortaöğretim kurumları haftalık ders çizelgesinde bulunan derslerden veli ve öğrenci talebine göre açılacaktır.

10- Kurslarda görev alacak öğretmenler nasıl seçilecektir?    

d)    Okuttuğu sınıflardaki öğrencilerin TEOG, YGS/LYS başarı durumları,

              Öğretmenliğe atananların aylık karşılığında okutacakları derslerin belirlenmesi amacıyla Talim Terbiye Kurulu Başkanlığı tarafından “Öğretmenlik Alanları, Atama ve Ders Okutma Esasları” yayınlanmıştır. Bu esasların “Öğretmenlik Alanları Atama ve Ders Okutma Esaslarına İlişkin Çizelge”sinde Atamaya Esas Olan Alanı Sınıf Öğretmenliği olan kişilerin okutacağı dersler “ İlkokul 1-4.sınıf dersleri”  olarak gösterilmektedir.Bu durumda okulda açılacak dersin branş öğretmeni bulunması durumunda öncelik kendisine ait olmalıdır.Ancak; sizin okulunuzdaki branş öğretmenlerinin yetiştirme kursu açmayacağını belirtmektesiniz.   

 Millî Eğitim Bakanlığı Yönetici Ve Öğretmenlerinin Ders Ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Karar’ın “Ders ücreti karşılığında görevlendirme”başlıklı 9. Maddesinde;

(1) Öğretmen sayısının yetersiz olması hâlinde;

a) Yüksek öğrenimli olmak koşuluyla;

1) (Değişik:09/10/2012-28436 RG)Bu Karar kapsamındaki yönetici ve öğretmenler dışındaki resmi görevliler ile sınıf öğretmenlerine ilköğretim, orta öğretim ve yaygın eğitim kuramlarında haftada 8 saate kadar ek ders görevi verilebilir.  denilmektedir. Dolayısıyla Millî Eğitim Bakanlığı Örgün Ve Yaygın Eğitimi Destekleme Ve Yetiştirme Kursları Yönergesi’nin 11. Maddesinin (2).fıkrasında geçen “Kursta görevlendirilecek öğretmen sayısının yetersiz olması halinde millî eğitim müdürlüklerince gerekli tedbirler alınır.” açıklaması gereğince kurs merkezinde belirlenen derslerden kurs açacak branş öğretmeni bulunmaması; öğrenci ve velilerden sınıf öğretmeni olmanıza rağmen sizin için istek gelmesi durumunda, Milli Eğitim Müdürlüğünüz tarafından  kurs açılabilmesi için gerekli bir tedbir olarak komisyonca da uygun görülmesi halinde size görev verilmesinde bir sakınca görülmemektedir.

 
FUNDA DOKAK / 2014-10-16
evde eğitim ek ders ücreti
merhabalar kadrolu sınıf öğretmeniyim.4.sınıf okutuyorum.sınıfımda cam kemik hastası öğrencim var.haftada 12 saat ders alması onaylanmış.kaç saat ders ücreti ödenir.teşekkürler
 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Sorunuz tam olarak anlaşılamamıştır. Daha açık bir şekilde yazıldığı taktirde cevaplanacaktır. İyi çalışmalar

 
BIROL DEMIR / 2014-10-13
yönetici görevlendirme

iyi günler sorum yönetici görevlendirme ile ile ilgili son yönetmelikte müdürlük için 3 yıl idarecilik, ve/veya 8 yıl öğretmenlik şartı var. bu şartları tamamlarken 1- görevlendirme yönetici olarak yapılan süre sayılır mı? 2- özel sektörde deki kurucu müdürlük, müdürlük ve öğretmenlik süresi sayılır mı?

 
 
Cevaplayan Yönetici : admin
  1. Gecici görevlendirmelerde geçen yöneticilik görevi sayılmaz. MEB Yönetici Görevlendirmelerine ilişkin yönetmelikte öğretmenlik süresi belirtilirken Bakanlık kadrolarında geçen 8 yıl öğretmenlikten bahis geçilmiştir. Bu nedenle özelde gecen öğretmenliği sayamayız. Özelde geçen kurucu Müdürlük, Müdürlük ile alakalı olarak, 3 yıl hesabında , özellikte bakanlık kadrolarında diye ayrıca bir hüküm belirtilmemiş. MEB Hukuk Müşavirliğinden yazılı olarak görüş sorarsanız daha net bir sonuç elde edersiniz.

 
öZGüR AKGüL / 2014-10-13
ek ders
Merhaba ben pansiyonlu bir okulda müdür başyardımcısı kadrosunun dolu olduğu bir okulda müdür kadrosuna valilik oluruyla ağustos 2014 te vekaleten 6 ayligina müdür olarak gorevlendirildim asaleten sartlari tasimiyorum acaba haftalık kac saat ek ders alırım teşekkür ederim
 
 
Cevaplayan Yönetici : admin

6 aylık ise hocam vekalet değil görevlendirmedir sizin ki,  18 saat alırsınız.

 
SEMRA YARDıMCı / 2014-10-13
görevlendirme müdür yardımcısı ek ders
1. sorum: Pansiyonlu bir meslek lisesinde pansiyondan sorumlu müdür yardımcısıyım. bu göreve görevlendirme olarak verildim. her türlü görevlendirmeler 18 ek ders alır diye biliyorum ancak pansiyondan sorumlu olmam bu durumu değiştirir mi? böyle bir durum var ise nereden ulaşabilirim? 2. sorum: 2013 Eylül'de öğretmen olarak atandım, aralık ayında pansiyondan sorumlu müdür yardımcısı oldum. 2014 Kasımda görevlendirmem bitecekti yalnız yeni yönetmeliğe göre müdürün kendi kadrosunu oluşturması ve bu kadronun 4 yıl görevlendirme durumunda pansiyondan sorumlu olunca kaç ek ders alırım, öğrenci işerine geçersem kaç ek ders alırım. 3.sorum: okulumuz müdürünün kadrosu başka bir liseye gönderildi yerine gelecek olan kişi müdür başyardımcımız muhtemelen böyle bir durumda oluşacak idare kadrosu ve ek derslerin durumu ne olur? (kendisi de görevlendirme şu an ki müdür başyardımcılığı görevinde)
 
 
Cevaplayan Yönetici : admin

Sn Hocam vekalet olmadığı sürece pansiyon dahi olsa 18 saat alırsınız. 2. Sorunuz ile alakalı olarakta pansiyonlu olan okullarda pansiyondan sorumlu iseniz 28 saat, Müdür Bş.Yrd. 30 saat, Müdür 30 saat, diğer Müdür Yrd.  İse 22 saat alır.

 
ISMAIL YıLDıZ / 2014-10-13
MÜDÜR YARDIMCILIĞI

Valilik oluru ile 6 ay süre ile müdür yardımcılığına görevlendirildim.6 ayın sonunda yeniden olur almak gerekiyor mu.Yoksa otomatikmen görev devam eder mi?Beni bu konuda aydınlatırsanız sevinirim

 
 
Cevaplayan Yönetici : Necati İLMEN

Görevlendirme  onayları 6 ay sürelidir. Süre dolunca tekrar onay almak gerekir.

 
NAGIHAN ASLAN / 2014-10-13
öğlen araları ders yapılır mı

Meraba. Ben zihin engelliler öğretmeniyim otistik öğrencim var ve son derste gidiyor. 6. Saate girmemiş oluyor ben öğlen arasıda ders yapıp 6 saate tamamlayabilirmiyim

 
 
Cevaplayan Yönetici : Necati İLMEN

Merhaba,

Sorunuz anlaşılamadığı için cevaplandırılamamıştır. 

 
AHMET ÇELIK / 2014-10-13
Seçim görevi(Sandık başkanı,memur üye)
Merhabalar,ilk öncelikle iyi çalışmalar diliyorum, Sorum şu şekilde: 1) Bir öğretmenin herhangi bir seçimde(Yerel,genel) Re'sen görevlendirilmesi,öğretmene isityormusun istemiyor musun tarzında sorular SORULMADAN,sandık memur üyesi,sandık başkanı yapılması güncel mevzuatta yeri var mıdır,YSK herhangi bir öğretmeni,sormadan direk görevlendirebilirmi mevzuatta hangi maddede var acaba? 2)Öğretmenin ben bu seçim görevini(direk ysk tarafından öğretmene sorulmadan atama yapılmışsa sandık kuruluna memur ve başkan olarak)istemiyorum,yapmak istemiyorum deme hakkı var mıdır ?
 
 
Cevaplayan Yönetici : admin

Sn.Hocam YSK görev isteyip istemediğinizi sorabilirde, resen de görev verebilir. Resen görev verilmişse dilekçe ile başvurursunuz konu ile ilgilenen YSK da görevli  Hakim mazeretinizi uygun görürse görevinizi iptal edebilir.

 
| 1 || 2 || 3 || 4 || 5 || 6 || 7 || 8 || 9 || 10 || 11 || 12 || 13 || 14 || 15 || 16 || 17 || 18 || 19 || 20 || 21 || 22 || 23 || 24 || 25 || 26 || 27 || 28 || 29 || 30 || 31 || 32 || 33 || 34 || 35 || 36 || 37 || 38 || 39 || 40 || 41 || 42 || 43 || 44 || 45 || 46 || 47 || 48 || 49 || 50 || 51 || 52 || 53 || 54 || 55 || 56 || 57 || 58 || 59 || 60 || 61 || 62 || 63 || 64 || 65 || 66 || 67 || 68 || 69 || 70 || 71 || 72 || 73 || 74 || 75 || 76 || 77 || 78 || 79 || 80 || 81 || 82 || 83 || 84 || 85 || 86 || 87 || 88 || 89 || 90 || 91 || 92 || 93 || 94 || 95 || 96 || 97 || 98 || 99 || 100 || 101 || 102 || 103 || 104 || 105 || 106 || 107 || 108 || 109 || 110 || 111 || 112 || 113 || 114 || 115 || 116 || 117 || 118 || 119 || 120 || 121 || 122 || 123 || 124 || 125 || 126 || 127 || 128 || 129 || 130 || 131 |

önceki sonraki
 


Müdür yardımcısı ve müdür kaç saat derse girebilir

...
 

Sayın müfettişim ben müdür yardımcılığı görevine ge...

 

Sayın müfettişim, halk eğitimi merkezinde müdür yardımcısıyım.hafta sonu cumartesi (5) pazar(5) saat kurs veriyorum...cumartesi ve pazar günleri 2+2 saat nöbet&ccedi...

 

İYİ GÜNLER. BENİM 8. SINIFLARDA REHBERLİK VE KARİYER PLANLAMA DERSİM VAR. BUNUN BİR SAATLİK ÜCRETİ AYRI MI YAZILIR YOKSA REHBERLİK VE KLÜP FAALİYETLERİ İÇİNDE M...

 

Merhaba müfettişim ben ortaokulda müdür yardımcılığı yapıyorum. Fiilen nöbet tuttuğum takdirde nöbet ücreti alabilirmiyim?

...
 
Değerlendirme Toplantısı
Yarıyıl Değerlendirme Toplantısı
Değerlendirme Toplantısı
Üsküdar-Beykoz denetim grubumuzla, Üsküdar Haydarpaşa Mesleki ve Tek Anad. Lisesinde denetimdeyiz.
E-Denetim Planlama Modülünün Kullanımı Konulu Toplantı
ÖZEL EĞİTİMDE E-DENETİM MODELİ VE YAZILIMI
TEOG SINAVI
Maarif Müfettişleri Galatasaray Lisesinde
Binbirdirek Mah. Dr.İmren Öktem Caddesi Eski Sultanahmet Adliye Sarayı No1 Sultanahmet
Fatih/İSTANBUL
Telefon: (0212) 519 28-53
Fax: (0212) 511 65 58
 
 
   
Bu sitede yer alan içerikler izinsiz olarak kopyalanamaz. Kopyalandığı takdirde tüm sorumluluk sizlere aittir.
Copyright © 2015 TC MEB İstanbul Maarif Müfettişliği Başkanlığı. Tüm hakları saklıdır.