Adınız ve Soyadınız*
 
E-posta Adresiniz*
  Başlık*
 
  Soru Kategorisi*
 
  Mesajınız*
 
   
  Soru-Cevap Bölümü Kullanım Kurallarını Okudum, Kabul Ediyorum
   
 
*
(Büyük harf kullanın)
 
   
 
 
 
 
   
 
  Sitemizde Toplam Cevaplanan Soru Sayısı: 2620  
     
ESMA / 2014-11-07
Ek ders limiti

Merhaba. Ek ders 40 saati aşamaz diye bir yönetmeliğimiz var. Fakat bu 40 saat maaş karşılığı dışındaki saatler mi yoksa 15 saatlik maaş karşılığı ders saati de bu 40 saatin içine dahil ediliyor mu ? Bir de ders dışı egzersiz ek dersten sayılıyor mu yoksa ayrı bir kategoride olup 40 saati etkilemez mi ?? Yanıtlarsanız çok sevinirim. Iyi günler.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli hocam.

Bu konuda 16/12/2006/26378 sayılı resmi gazetede yayınlanan Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Karar’ın ilgili maddelerine göre maaş karşılığı ders, ücret karşılığı ders, ders dışı eğitim çalışmaları, kurs vb. ayrı ayrı değerlendirmek gerekmektedir. Örneğin kararın 17. Maddesinde ders dışı çalışmalar için “aylık karşılığı ders, ek ders ve hazırlık ve planlama görevi saati sayısına bakılmaksızın” ifadesi yer alır, yine aynı kararın 8. Maddesinde yetiştirme ve uyum kursları için “Bu Kararla belirlenen azamî ek ders görevi ve ek ders görevinden sayılan ders saatleri dışında olmak üzere” ifadesi yer alır.  

İyi çalışmalar…

 
SAVAŞ DENİZ / 2014-11-07
İDARECİ EK DERS

İDARECİ NORMU İLKOKULDA OLAN VE SINIF ÖĞRETMENİNİN MÜDÜR OLARAK GÖREV YAPTIĞI EĞİTİM KURUMUNDA SINIF ÖĞRETMENİ OLAN MÜDÜR ORTAOKULDAN KENDİSİNE EK DERS ALABİLİR Mİ. ( 2 KADEME HAFTALIK DERS YÜKÜ 135 SAAT BUNUN 12 SAATİ MÜDÜR YARDIMCINA İSTEĞE BAĞLI EK DERS YAZILDIKTAN SONRA GERİYE KALAN 123 SAAT DERS VAR VE 5 BRANŞ ÖĞRETMENİ VAR.)

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli İdareci Arkadaşım.

Alabilirsiniz. 2007/19 sayılı genelgeye bakabilirsiniz. Burada örneklerle ayrıntılı açıklamalara yer verilmiştir.   

Herşey gönlünüzce olsun…

 
SERKAN KARA / 2014-11-06
norm fazlasımıyım

sayın hocam beden eğitimi branşında okulumda 8 saat dersim var.diger derslerle beraber toplam 25 saat derse giriyorum.okulumuza atanan müdür yardımcısı beden eğitimi branşında oldugundan 6 saat derse girmek zorunda.ben bu durumda norm fazlasımı oluyorum.seçmeli olarak kendı bransımda spor etkınlıklerını dersımde yok ....

 
 
Cevaplayan Yönetici : Necmettin SÖKÜLMEZ

Okul türü ve okuttuğunuz diğer dersler hakkında bilgi olmamakla birlikte, atama alanınıza göre maaş karşılığı okutabileceğiniz yeterli ders saati yoksa, evet norm fazlası durumda olduğunuz söylenebilir.İyi günler dilerim.

 
ÖZGüR BARış POLAT / 2014-11-06
GÖREVLENDİRME

Merhabalar,İstanbul Kartal ilçesinde felsefe öğretmeni ( Lisans sosyoloji- Y.Lis. eğt Yön.) görev yapmaktayken okulumuzun bu sene protokol(proje) okulları listesine alınmış olması ve hali hazırda 10.sınıfların olmaması nedeniyle norm fazlası durumdayım. Bulunduğum okula özür grubundan geldim. ve şu an kartal ilçesinde 4 fazla felsefeci bulunmakta, buna karşılık ilçemizde rehber öğretmenlikte ihtiyaç sahibi okullarda bulunmaktadır. Meb in 2011 yılında felsefe sosyoloji mezunlarını ilk atamada Rehber Öğretmen olarak atamaları ve aynı zamanda özel eğitim kurumlarında felsefe sosyoloji mezunlarının rehber öğretmen olarak istihdam ediliyor olmalarını da dikkate aldığımızda en azından geçici görevlendirmeyle ihtiyaç bulunan bir okula rehber öğretmen olarak görevlendirmem yapılabilir mi? İlginize teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim

 
 
Cevaplayan Yönetici : Necmettin SÖKÜLMEZ

Rehber öğretmen olarak görev yapabilmeniz için alanlar arası geçiş yapmanız gerekmektedir. Alanlar arası geçişler ise Bakanlığın takdirinde olmak üzere belirli dönemlerde açılmaktadır. Bunun dışında mümkün görünmemektedir. İyi günler.

 
SAMET / 2014-11-06
süt izni

SÜT İZNİNİ KULLANMAK İSTEYEN OKUL ÖNCESİ ÖĞRETMENİN SABAH 9 ÖĞLE 2 SAATLERİ ARASINDA ÇALIŞTIĞINDAN SÜT İZNİ NASIL KULLANDIRILACAKTIR? SÜT İZNİ KULLANAN OKUL ÖNCESİ ÖĞRETMENİNE İZİNLİ OLDUĞU SAATLERİN EK DERSİ ÖDENECEK MİDİR?

 
 
Cevaplayan Yönetici : Necmettin SÖKÜLMEZ

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 104. maddesinde yer alan "D) Kadın memura, çocuğunu emzirmesi için doğum sonrası analık izni süresinin bitim tarihinden itibaren ilk altı ayda günde üç saat, ikinci altı ayda günde birbuçuk saat süt izni verilir. Süt izninin hangi saatler arasında ve günde kaç kez kullanılacağı hususunda, kadın memurun tercihi esastır." hükmü konu ile ilgili bağlayıcıdır. Ek ders ücreti maaş karşılığı okutulan derler dışında fazladan okutulan ders saatlerine karşılık ödenen bir ücret olması yönüyle süt izni kullanılan saatler için ödenmez. İyi günler dilerim.

 
İBRAHİM KILIÇ / 2014-11-06
okul öncesi öğretmenlerinde süt izni

MERHABALAR\r\n\r\nEşim doğum yaptıktan sonra eylül 2014 te göreve tekrar başladı fakat süt izni yönünden sıkıntı çekmekteyiz. 7.30 12.30 saatleri arası çalıştığı için müdürü süt izni kullanamayacağı söylemiş.(MESAİ SAATİ DIŞINDA KULLANABİLİR DEMİŞLER) çocuğum daha 5 aylık sıkıntı içerisindeyiz bu sorunu nasıl aşabiliriz.\r\nTEŞEKKÜRLER

 
 
Cevaplayan Yönetici : Necmettin SÖKÜLMEZ

Benzer sorular cevaplanmıştır. Lütfen okuyunuz. İyi günler dilerim.

 
SAMET KILIÇ / 2014-11-06
Gelen -Giden evrak kaydı

Sayın Hocam :Bu sene idareclik görevine ilk defa başlayacam . Gelen giden evrak defterine benden önceki müdür yardımcısı zümre toplntılarının teslimi veli toplantılarının teslimi vs bunları da gelen evrak diye kaydetmiş bu şekilde milli eğitimden veya kurumlardan gelen evrakların kaydedilmesinin yanında öğretmenlerden gelen idareye teslim etmesi gereken evraklarında kaydedilmesi gerekir mi

 
 
Cevaplayan Yönetici : Necmettin SÖKÜLMEZ

Zümre toplantısı veya sınıf veli toplantıları Okul Müdürlüğünce onaylanır, bir örneği okul müdürlüğünde saklanır. Gelen evrak defterine kayıt edilmesi gerekmemektedir. İyi günler dilerim.

 
YAşAR GENÇ / 2014-11-06
BTR VE BELLETİCİLİK GÖREVİ

Sayın denetmenin ben Bilişim Teknolojileri öğretmeni olarak yatılı bölge ortaokulunda görev yapmaktayım.Aynı zamanda Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmeni olarak görevlendirildim.Çalıştığım okulda Belletici olarakta görev yapıyorum ancak benım 18 saat ek ders aldığım için yani her güne ek ders yazıldığı için yurtta 24 esasına dayalı nöbet tuttuğum günlerde almam gereken 6 saat ücret yerine bana 4 saat ek ücret ödeneceğini söylediler gerekçe olarakta her gün zaten ek ders aldığımı söylediler.Ama benimle aynı durumda olan rehberlik veya sınıf öğretmenleri için böyle bir durum söz konusu değil sonuçta o branşlarada her güne ek ders yazılıyor hafta içi nöbetleri için 4 saat hafta sonu tuttuğum nöbetler için 6 saat ödeme yapılacağını söylediler.Farklı il ve ilçelerde farklı uygulamalar mevcut bu konuda aynı koşullar altında bazı ilçelerde 4 saat ek ücret ödenirken bazı ilçelerde 6 saat ek ücret ödemesi yapılmakta bu bizi ikilemde bırakıyor.Bu konuda bilgilendirirseniz çok sevinirim.İyi çalışmalar teşekkür ederim.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Saygıdeğer Eğitim Çalışanı!..

16/12/2006/26378 sayılı resmi gazetede yayınlanan Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkinKarar’ın“belleticilik görevi” başlıklı 13. maddesi; “Yatılı ve pansiyonlu okullarda öğrencilerin yeme, yatma, dinlenme, eğitim-öğretim ve benzeri hizmetlerinin yürütülmesinde belletici olarak görevlendirilen öğretmenlere her belleticilik görevi için 4 saat ek ders ücreti ödenir. Bunlardan 24 saat süreyle nöbet tutanlara ilave olarak 2 saat daha ek ders ücreti ödenir. Ancak, bir günde 3'ten fazla belletici görevlendirilemez ve bunlara ayda ödenecek ek ders ücreti 48 saati geçemez. Vekâleten atananlar dâhil yöneticilere, ek ders ücreti karşılığı belleticilik görevi verilmez.” Hükmüne göre işlem yapılması gerekmektedir.

İyi çalışmalar…

 
AHMETOKANGüNAY / 2014-11-06
okul

Özel okular hafta sonu ders yapa billirmi

 
 
Cevaplayan Yönetici : admin

Özel okul öncesi, İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları  da resmi okullar gibi MEB'e bağlıdır ve Eğitim Öğretim Yılı içinde aynı günlerde açıktırlar. Hafta sonları ise etüt veya yetiştirme kursları düzenlenmesi mümkündür.

 
MELIKE OKUR / 2014-11-06
tayin

Değerli hocalarım sizlere iki sorum var.Birincisi;çocuğum bu yıl başka bir ilde fen lisesi kazanırsa ve yerleştirme sonuçları açıklanıncaya kadar özür atama dönemi geçerse hala tayin isteme şansım olabilir mi veya okulun olduğu ile nasıl gidebilirim? İkincisi;emniyet mensubu olan eşim çocuğumun eğitim durumuna göre tayin olursa ve yine bu süre zarfında eş özür tayin dönemi geçmiş olursa ,hala eş özründen tayin isteyebilir miyim.Bu arada zorunlu hizmet yükümlüsüyüm.Şu anda bulunduğum yere eş özür atamasıyla geldim.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Necmettin SÖKÜLMEZ

Özür durumu tayinleri ile ilgili Bakanlığımız yıl içerisinde kılavuz yayınlamakta ve değişik zamanlarda Mebbis sistemi üzerinden başvuru almaktadır. Bu başvuru dönemlerini takip etmeniz gerekmektedir.İyi günler dilerim.

 
NIHAT KURşUN / 2014-11-06
refakat izni

merhabalar, eşim öğretmen olup abisi kanser tedavisi kapsamında ameliyat oldu. abisi için refakat izni almak istiyor. abisi rütbeli bir askerdir ve evlidir. eşim bu konuda refakat izni alabilir mi? abisinin sağlık durumunu belirtir sağlık raporu yeterli midir?

 
 
Cevaplayan Yönetici : Necmettin SÖKÜLMEZ

Refakat izni 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 105. maddesi ve Milli Eğitim Bakanlığı İzin Yönergesinin 11. maddesinde düzenlenmiştir. Söz konusu mevzuatı okursanız aradığınız cevabı bulacağınız düşüncesiyle geçmiş olsun ve iyi günler dileklerimle...

 
DEVRİM TÌRKOĞLU / 2014-11-06
becayiş

hocam merhaba, kadıköy de mesleki eğitim merkezinde elektrik öğretmeniyim evim kartalda kartalda mesleki eğitim merkezindeki elektrik öğretmeni arkadaşımla evi kadıköyde olan karşılıklı becayiş yapmak istiyoruz.imkanı var mı? varsa yolu nedir ? şimdiden kolay gelsin .

 
 
Cevaplayan Yönetici : Necmettin SÖKÜLMEZ

Merhaba, halihazırda MEB Öğretmenlerinin atama ve yer değiştirme Yönetmeliğinde becayiş ile ilgili bir düzenleme bulunmamaktadır. İyi günler dilerim.

 
SONER GÖKÇE / 2014-11-06
Haftasonu TEOG kursları

Hafta sonları açılan TEOG kurslarında okul müdürü olarak görev yapan branş öğretmeni 1-Haftasonu kurslarında kendi branşında derse girebilir mi? 2-Girerse cumartesi ve pazar günleri okulda fiilen bulunduğu günler için 2'şer saatlik yönetim ek dersi alabilir mi? Teşekkürler.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli yönetici arkadaşım.

Kurumlarımızda düzenlenen TEOG kurslarında yöneticiler de 10 saate kadar derse girebilirler ve ücretlerini de alırlar. Bu kursların hafta sonu düzenlenmesi durumunda ise yöneticilerden sadece birine günlük 2 saat yönetim görevlerinden dolayı ücret verilmektedir.

İyi çalışmalar… 

 
ALİ YUMRU / 2014-11-06
idareci ek dersi

Sayın Hocam,YİBO'da öğretmen iken pansiyondan sorumlu md.yard.olarak görevlendirmem yapıldı.Öncelikle idareci olarak kaç saat ek ders almam gerekiyor.12 saat derse giriyorum ve hafta sonu 10 saat de TEOG kursu veriyorum.Bu durumda 4o saatten fazla ek ders alabilirmiyim,bunun bir limiti varmı dır ?

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli yönetici arkadaşım.

Bütün yöneticiler maaş karşılığı 6 saat derse girmelidirler. Bundan sonraki dersler için ise (6 saate kadar) ek ders ücreti alabilirler. TEOG kursunda girdiğiniz 10 saatin ücretini başka hiçbir şart oluşmadan alabilirsiniz. 40 saat limiti diye bir şey yoktur. Ek ders kararlarındaki her başlığı kendi içinde değerlendirip limitini koymak gerekmektedir. Örneğin yukarıda da belirttiğim gibi siz yönetici olarak 20 saat de derse girseniz alacağınız ücret 6 saatin ücretidir. Örneğin TEOG kursunda en fazla 10 saat alabilirsiniz. Ders dışı çalışmalar için üst limit 6 saattir.vb.vb

İyi çalışmalar… 

 
ESRA GüL / 2014-11-06
soruşturma

Disiplin cezası aldım. Olayı mahkemeye taşıdım. Halen mahkeme devam ediyor. Bu dosyayı tekrar meb de nasıl incelettirebilirim. Ben mahkemeyi kazansam da kazanmasam da tekrardan bir müfettiş tarafından incelenmesini istiyorum

 
 
Cevaplayan Yönetici : admin

             Devlet Memurlar Kanununun 135. Maddesinde “Disiplin amirleri tarafndan verilen uyarma, knama ve aylktan kesme cezalarna kar disiplin kuruluna, kademe ilerlemesinin durdurulmas cezasna kar yüksek disiplin kuruluna itiraz edilebilir. tirazda süre, kararn ilgiliye teblii tarihinden itibaren yedi gündür. Süresi içinde itiraz edilmeyen disiplin cezalar kesinleir” denilmekte olup, anladm kadaryla disiplin cezanz kesinlemi. Bu durumda mehkemeye gitmeniz gerekmektedir. Mahkemeye verdiinizi belirtiyorsunuz. Kendinizi hakl çkaracak bilgi ve belgeleri mehkemeye sunmanz gerekmektedir. Bize ulatnz için teekkür ederiz.

 
HüLYA DEMİR / 2014-11-06
VERİLMEYEN SÜT İZNİ

Merhaba, bu yıl Esenyurt ilçesine tayinle geldim. Hamile olduğum halde (boş sınıf çok olmasına rağmen) 1.sınıf verildi. Müdürüm kendini yormadan derslere gir çık diyor ama bu mümkün değil vicdanım el vermiyor çok yoruluyorum. 32.haftada izne ayrılmak istiyorum ancak bu seferde ikili öğretim yapan okullarda süt izni diye bir şey yok diyor müdür bey. Doğum sonrası emzirebilmek için 37. haftaya kadar çalışmam lazım ama gücüm kalmadı. Eski okullarımda 1 ders ve 3 ders kullanan sınıf öğretmenlerini de gördüm. 2. dönem süt izni kullanabilir miyim? En kısa sürede remi cevap almak için hangi yolları izlemeliyim, ona göre izne ayrılacağım. Şimdiden cevabınız için teşekkür ederim

 
 
Cevaplayan Yönetici : Necmettin SÖKÜLMEZ

Merhaba, önceliğinizin kendiniz ve bebeğinizin sağlığı olduğunu hatırlatmakla başalamak isterim; dayanacak gücünüz kalmadığını söylüyorsunuz ve de 5 hafta daha çalışmaktan sözediyorsunuz. Böyle bir çaba size veya öğrencilerinize birşey kazandırmaz. Resmi cevap beklemenize gerek yok, çünkü bu konuda 657 sayılı Devlet Memurları Kanunununun 104-D maddesi çok nettir.Kanun gereği bayan memur süt izni kullanacağı saat aralığını kendisi seçmektedir. Bu sizin yasal hakkınızdır.  Ancak okullarımızdaki öğretmenler  okulun düzeninin aksamaması, öğrencilerin mağdur olmaması ve süt izni kullandıkları saatler için ek ders ücretleri de kesileceğinden genellikle okulun öğretim programına uygun saatlerde süt izni kullanmayı tercih etmektedirler. Tabi başta da söylediğim gibi bunlar şu an birinci önceliğiniz değil. Şimdiden Allah bağışlasın. İyi günler dilerim.

 
MEHMET AL / 2014-11-06
yönetici görevlendirme

merhabalar. ben il merkezinde öğretmen olarak görev yapmaktayım. yakın zamanda yapılan yönetmelik değişikliği kapsamında bir okul müdürü benimle çalışmak istediğini bana iletti. ancak söz konusu okul bir ilçe merkezinde. o okula müdür yardımcısı olarak gitmem durumunda kadrom oraya mı geçer yoksa kadrom il merkezinde kendi okulumda olup bu şekilde görevlendirme mi yapılır. daha sonra bu görevden istifa etmem durumunda eski okuluma dönebilir miyim? teşekkürler

 
 
Cevaplayan Yönetici : Necati İLMEN

Merhaba değerli öğretmenim,

Kadronuz müdür yardımcısı olarak gittiğiniz okula geçecektir. Millî Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumları Yöneticilerinin Görevlendirilmelerine İlişkin Yönetmeliğin “Yöneticilik görevinden ayrılma” başlıklı 28.maddesinde “(1) Yöneticilik görevlerinden istekleri üzerine ayrılanlar, bulundukları eğitim kurumunda alanlarında açık norm kadro olması ve istemeleri hâlinde bu eğitim kurumuna; aksi durumda ise kadrolarının bulunduğu ilçe ve/veya il sınırları içinde durumlarına uygun bir eğitim kurumuna öğretmen olarak atanır.” denilmektedir. Bu durumda istifa etmeniz halinde öncelikle müdür yardımcısı olarak çalıştığınız okulu istemeniz ve alanınızda açık norm kadro olması halinde bu eğitim kurumuna, aksi durumda kadronuzun bulunduğu ilçe ve/veya il sınırları içinde branşınıza uygun bir eğitim kurumuna öğretmen olarak atanacağınız için eski okulunuza dönme garantinizin olmayacağı değerlendirilebilir.İyi çalışmalar diliyorum.

 
IBRAHIMTOPRAK / 2014-11-06
Ücretli öğretmen

Ortaokul Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersine Tarih bölümü mezunu ücretli öğretmen girmektedir. Bu ücretli öğretmenimiz ilkokul 4.sınıftaki Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersine girebilir mi?

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli eğitimci arkadaşım.

MEB Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliği’nin “Öğretmen” başlıklı 43/3-4. maddelerinde  “İlkokullarda Yabancı Dil ile Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerinin alan öğretmenlerince okutulması esastır. Ancak, ihtiyacın alan öğretmenlerince karşılanamaması durumunda bu dersler, yüksek öğrenimlerini söz konusu alanlarda yapan sınıf öğretmenleri veya sınıf öğretmeni olup bu alanda hizmet içi eğitim sertifikası almış öğretmenler tarafından ders değişimi yolu ile okutulabilir. Bunun da mümkün olmadığı durumlarda bu dersler sınıf öğretmenince okutulmaya devam edilir. İlkokullarda Yabancı Dil ile Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersleri, alan öğretmenlerince okutulduğunda sınıf öğretmenleri bu ders saatlerinde yönetimce verilen eğitim ve öğretim görevlerini yapar.” Bu maddeye göre işlem tesis edilmesinde fayda vardır.

İyi çalışmalar…

 
TUFAN ULUDAğ / 2014-11-06
ek ders

Sınıf öğretmeniyim. Hafta da 30 saat derse giriyorum. Halk Eğitimden 10 saatlik ders veriyorum. Ders dışı etkinliklerden 6 saatlik egzersiz çalışması yaptığım taktirde ücretini alabilir miyim? Şimdiden Teşekkürler

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Haftada 30 saat girdiğiniz ders maaştek ders Ücreti Karşılığında girdiğiniz derstir. Bunun için 15 saat ücret alırsınız. HEM kapsamında verdiğiniz 10 saatlik ders dersin ücretinin tamamını HEM'den alırsınız. Egzersizi de hangi okulda yapıyorsanız o kurumdan 6 saate kadar alırsınız. Bu dersleri ayrı ayrı değerlendirmek gerekir. İyi çalışmalar

 
SERKAN KULGİ / 2014-11-06
Stajyer Öğretmen Ek Ders

Sayın Müfettişlerim Merhabalar...Müstakil bir ilkokulda bu sene ilk atama ile göreve başlayan rehberlik aday öğretmeni (stajyer) arkadaşımız için asil memurluğu onanana kadar ek ders düzenlenemeyeceği hususu ile ilgili olarak bilgi verir misiniz?Bahse konu öğretmenimiz için aday memurluğu kalkana kadar ek ders verilemez mi?Hangi hallerde aday öğretmenler için ek ders yazılabilir?İlginiz için şimdiden teşekkürler kolaylıklar dilerim iyi çalışmalar...

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli yönetici. Aday Öğretmenlere de ek ders Ücreti yazılmalıdır elbette. Rehber öğretmenler aday Olsun asil olsun haftada 18 saat ek ders Ücreti alırlar.  İyi Çalışmalar

 
| 1 || 2 || 3 || 4 || 5 || 6 || 7 || 8 || 9 || 10 || 11 || 12 || 13 || 14 || 15 || 16 || 17 || 18 || 19 || 20 || 21 || 22 || 23 || 24 || 25 || 26 || 27 || 28 || 29 || 30 || 31 || 32 || 33 || 34 || 35 || 36 || 37 || 38 || 39 || 40 || 41 || 42 || 43 || 44 || 45 || 46 || 47 || 48 || 49 || 50 || 51 || 52 || 53 || 54 || 55 || 56 || 57 || 58 || 59 || 60 || 61 || 62 || 63 || 64 || 65 || 66 || 67 || 68 || 69 || 70 || 71 || 72 || 73 || 74 || 75 || 76 || 77 || 78 || 79 || 80 || 81 || 82 || 83 || 84 || 85 || 86 || 87 || 88 || 89 || 90 || 91 || 92 || 93 || 94 || 95 || 96 || 97 || 98 || 99 || 100 || 101 || 102 || 103 || 104 || 105 || 106 || 107 || 108 || 109 || 110 || 111 || 112 || 113 || 114 || 115 || 116 || 117 || 118 || 119 || 120 || 121 || 122 || 123 || 124 || 125 || 126 || 127 || 128 || 129 || 130 || 131 |

önceki sonraki
 


Müdür yardımcısı ve müdür kaç saat derse girebilir

...
 

Sayın müfettişim ben müdür yardımcılığı görevine ge...

 

Sayın müfettişim, halk eğitimi merkezinde müdür yardımcısıyım.hafta sonu cumartesi (5) pazar(5) saat kurs veriyorum...cumartesi ve pazar günleri 2+2 saat nöbet&ccedi...

 

İYİ GÜNLER. BENİM 8. SINIFLARDA REHBERLİK VE KARİYER PLANLAMA DERSİM VAR. BUNUN BİR SAATLİK ÜCRETİ AYRI MI YAZILIR YOKSA REHBERLİK VE KLÜP FAALİYETLERİ İÇİNDE M...

 

Merhaba müfettişim ben ortaokulda müdür yardımcılığı yapıyorum. Fiilen nöbet tuttuğum takdirde nöbet ücreti alabilirmiyim?

...
 
Değerlendirme Toplantısı
Yarıyıl Değerlendirme Toplantısı
Değerlendirme Toplantısı
Üsküdar-Beykoz denetim grubumuzla, Üsküdar Haydarpaşa Mesleki ve Tek Anad. Lisesinde denetimdeyiz.
E-Denetim Planlama Modülünün Kullanımı Konulu Toplantı
ÖZEL EĞİTİMDE E-DENETİM MODELİ VE YAZILIMI
TEOG SINAVI
Maarif Müfettişleri Galatasaray Lisesinde
Binbirdirek Mah. Dr.İmren Öktem Caddesi Eski Sultanahmet Adliye Sarayı No1 Sultanahmet
Fatih/İSTANBUL
Telefon: (0212) 519 28-53
Fax: (0212) 511 65 58
 
 
   
Bu sitede yer alan içerikler izinsiz olarak kopyalanamaz. Kopyalandığı takdirde tüm sorumluluk sizlere aittir.
Copyright © 2015 TC MEB İstanbul Maarif Müfettişliği Başkanlığı. Tüm hakları saklıdır.