Adınız ve Soyadınız*
 
E-posta Adresiniz*
  Başlık*
 
  Soru Kategorisi*
 
  Mesajınız*
 
   
  Soru-Cevap Bölümü Kullanım Kurallarını Okudum, Kabul Ediyorum
   
 
*
(Büyük harf kullanın)
 
   
 
 
 
 
   
 
  Sitemizde Toplam Cevaplanan Soru Sayısı: 2620  
     
ERKAN DEMIR / 2014-11-12
KURS

OKULUMUZDA AÇILAN DESTEKLEYİCİ VE YETİŞTİRİCİ KURSLAR KAPSAMINDA 14SAAT DERSE GİRMEKTEYİM VE 25 SAATTE OKULDA HAFTA İÇİ DERSİM VAR KURSTAKİ DERSLER İÇİN EK DERS ÖDEMESİ NASIL OLUR ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Saygıdeğer Eğitimci!..

 Kurs için derse girdiğiniz 14 saatin ücretini alırsınız. 25 saat için ise maaş karşılığı olan 15 saat düşüldükten sonra 10+ 2(2 saat hazırlık ve planlama) alırsınız. Öğrenci kişilik hizmetleri kapsamında göreviniz varsa ayrıca alırsınız.  

İyi çalışmalar…

 
IBRAHIM KESKİN / 2014-11-12
Usta Öğretici

Selamlar ben lisans işletme bölümü ve önlisans turizm rehberliği bölümü mezunuyum. Ayrıca Amerikan Kültür Derneği Tesol adlı ingilizce öğretmenliği sertifikasına sahibim. Yds puanim 81.25. Dershane de ingilizce uzman öğretici veya usta öğretici olarak atanabilir miyim. Özel öğretim kurumları yonetmeligine göre dershanelerde eğitim personeli gorevlendirmesi yapılıyor. Eğitim personelinin taniminda ustaöğreticiler de var. Ayrıca aynı yönetmelikte kurumlar ihtiyaç duyulan dersin özelliğine göre usta öğretici veya uzman öğretici görevlendirebilirler diye bir bölüm var. Bu konuda bilgi verebilir misiniz. Saygılarımla

 
 
Cevaplayan Yönetici : admin
 
FETHI YıLRıM / 2014-11-12
Müdür Yardmcıları Hakkında

Merhaba iyi günler, Sorum şu olacaktı: Okulumuzda ilkokul ve ortaokul olarak ikili öğretim yapılmaktadır. Okulumuzda ataması ilkokul kısmında olan müdür yardımcısı (branşı: Beden eğitimi öğretmeni) ortaokulun beden eğitimi dersine girebilir mi? Girebilirse atamasını nasıl yapmalıyız.

 
 
Cevaplayan Yönetici : admin

ek ders ücret onayı alabilirsiniz diğer şartlar uygunsa . selamlar

 
MESE YAMAN / 2014-11-12
Muhtelif Kurs Açma

Merhaba Sayın hocam.\r\nMuhtelif Kurs kapsamında bir kurs açmak istiyorum. Engellilerin erişebilirliği ile durum nedir. Asansör veya tam olarak aranan şart nedir? Yardımcı olursanız sevinirim.

 
 
Cevaplayan Yönetici : admin

özel öğretim kurumları standartlar yönergesinin 10. maddesini ve diğer maddeleri okuyunuz

 
TUĞRUL GÌZEL / 2014-11-12
görevlendirme müdür yardımcısı ek dersi

sayın müfettişlerim; tamgün tamyıl kapsamındaki eğitim kurumuna görevlendirilen müdür yardımcısı kaç saat ek ders alması gerekir?20 saat mi yoksa 18 saat mi? ayrıca toplu şözleşme hükmü gereği haftalık 2 saat arttırımlı ödenmesi görevlendirilen müdür yardımcısını da kapsar mı? görevlendirilmelerin ekders ödenmesinde valilik veya kaymakamlık onayı fark eder mi?

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli Yönetici Arkadaşım!.

 1. Bir eğitim kurumu yöneticiliğinden başka bir eğitim kurumu yöneticiliğine görevlendirilen yönetici ek ders ücreti yüksek olan eğitim kurumundaki pozisyonunun ücretinden yararlandırılır.
 2. Bir eğitim kurumunda öğretmen olarak çalışmakta iken yönetici olarak görevlendirilen bir öğretmen görevlendirme şartlarının tamamını karşılamak kaydıyla görevlendirildiği yönetici kadrosunun ek ders ücretinden yararlandırılır.
 3. Yukarıdaki şartların herhangi birini karşılamayan görevlendirmelerde ise ek ders kararlarının 16. maddesi gereği 18 saat ek ders ücretinden yararlandırılmalıdır.
 4. 2 saat arttırımlı ek dersin görevlendirilen yöneticiye de ödenmesi gerektiği değerlendirilmektedir.
 5. Ek ders kararlarının 16. maddesi gereği görevlendirmelerin Bakanlık veya Valiliklerce yapılması gerekmektedir.

İyi çalışmalar…

 
TUĞRUL GÌZEL / 2014-11-12
görevlendirme müdür yardımcısı ek dersi

sayın müfettişlerim;\r\ntamgün tamyıl kapsamındaki eğitim kurumuna görevlendirilen müdür yardımcısı kaç saat ek ders alması gerekir?20 saat mi yoksa 18 saat mi? ayrıca toplu şözleşme hükmü gereği haftalık 2 saat arttırımlı ödenmesi görevlendirilen müdür yardımcısını da kapsar mı?\r\ngörevlendirilmelerin ekders ödenmesinde valilik veya kaymakamlık onayı fark eder mi?

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Sayın yönetici. Sorunuz cevaplanmıştır.

 
ARIF ASLAN / 2014-11-10
sinifci idareci

Okulumuza gorevlendirme usuluyla bransi sinif ogretmeni olan bi okul muduru atandi yeni ders programinda kendisine ortaokul kademesinden 12 ders yazmisti ders alabilirmi bunun yasal olma durumu nedir tsk

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli öğretmenim.

Branşı sınıf öğretmeni de olsa bir yönetici ortaokulda 6+6 ders görevi alabilir. Bunun yasal dayanağı için 2007/19 sayılı genelgeye bakabilirsiniz. Ancak öncelikle okuldaki branş öğretmenlerinin maaş karşılığı ders(15 saat) ve zorunlu ek derslerini(6 saat) tamamlaması daha uygun olacaktır.

İyi çalışmalar.

 
ZAFER / 2014-11-10
tam gün tam yıl

okulda müdürlük yapıyorum.kafaları karıştıran çok önemli bir soru sormak istiyorum lütfen çok acil.okulum meslek lisesi ve valilik oluru ile tam gün tam eğitim kapsamına alındı.ama daha öğrenci kaydı yapmadık şu an öğrencimiz yok ve haftasonu eğitimlerimiz daha başlamadı.acaba bu durumda artı 5 saat ek ders yazılabilir mi?

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Çok değerli eğitim yöneticisi!..

16/12/2006/26378 sayılı resmi gazetede yayınlanan Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Karar’ın 10/c/1 maddesi “Tam gün tam yıl eğitim yapılan okul ve kurum müdür ve müdür başyardımcılarının, bu eğitimin fiilen yapıldığı süre ile sınırlı olmak üzere, haftada 30 saati” şeklindedir. Dikkat edin lütfen: bu eğitimin fiilen yapıldığı denmektedir. Fiilen eğitim yapılmıyorsa alamazsınız.

İyi çalışmalar…

 
HASAN KAYHAN / 2014-11-10
Lisede Müdürlüğe Vekalet

Ortaokulda Türkçe Öğretmeniyim ve bir aydır Meslek Lisesinde Kaymakamlık oluru ile görev yapıyorum. Ek dersim ne kadar olmalıdır. Saygılar...

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli Öğretmenim!

Türkçe öğretmenleri genel bilgi dersleri öğretmeni olarak maaş karşılığı 15 saat derse girerler. Kendi okullarında 15 saat de ek ders ücreti karşılığında derse girebilirler. Bunun yanı sıra 3 saat hazırlık ve planlama, 2 saat de öğrenci kişilik hizmetleri ücretinden faydalanabilirler. Ancak bunun detayını bilmek gerek. Meslek Lisesi’ndeki görevlendirmeniz ise başka bir konu. Girdiğiniz ders saatlerini ayrıntılı olarak belirtirseniz daha faydalı olabiliriz.

İyi çalışmalar…

 
ENES çETINEL / 2014-11-09
görevlendirme-EKDERS

iyi akşamlar.Norm fazlası sınıf öğretmeniyim.12/09/2014 te okulum Özel eğitim Sınıfına özel eğitim öğretmeni olarak görevlendirdim.16/09/2014 tarihinde 4.sınıfların öğretmeni 2 haftalık raporlu olduğu için okul idaresi bana 4.sınıflara dersine girmemin ilçe şube müdürüne de tanışarak uygun gördüklerini söyledi.bende bunun uygun olmadığı eğer uygun diyorsanız bana yazı ile bildirin dedim.onlarda yazı yazdılar.bende 19/09/2014 te yeni okulöncesi eğitim ve ilkokul kurumları yönetmeliğinin 44.maddesinde yer alan özel eğitim öğrtmenlerinin boş geçen derslere görevlendirilemez ibaresini gerekçe göstererek müdüre durumu sözlü olarak bildirdim.sonra müdür ilçe mem e tanışmış.onlarda öğretmen dilekçe yazsın demişler.bende durumu dilekçeyle bildirdim.daha sonra dilekçe üzerine okul idaresi 22/09/2014 te özel eğitim sınıfına girmemi söylediler.Herşey düzeldi derken bu seferede ekdersimi 4.sınıflara girdiğim süreyi sınıf öğretmeni olarak doldurmuşlar yani %25 fazla yatması gerek ekdersi düzenlememişler.Bu durumu dilekçeyle okul idaresine bildirdim.daha önceki yapılan görevledirmemin geçersiz olduğunu ve ekdersimin yanlış yapıldığını düzeltilmesi gerektiğini yazdım.okul idaresi de yine ilçeye gidiyor.tabi müdür biraz morali bozuk gibi keşke dilekçeyle değilde sözlü çözseydik dedi pazartesi şube müdürü sizi çağırdı dedi.biraz uzun oldu ama sıkılmadan inşallah okursunuz.bu yaşadığım durumlarda beni haksız duruma düşürecek bi durum varmıdır.bundan sonra ne yapmalıyım?saygılar teşekkürler

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Saygıdeğer Eğitim Çalışanı!..

657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 176. Maddesinin değişik ikinci fıkrasına özel eğitime muhtaç öğrencilerin eğitim öğretim gördüğü kurumlarda(bu amaçla açılmış kurumlar) görevli yönetici ve öğretmenler ile bu öğrencilere yönelik açılan özel eğitim(normal ilkokul, ortaokul vb. bünyesinde açılan destek eğitim odaları gibi) sınıf öğretmenlerine-bu okullarda öğretmene var ancak yöneticiye yok) ek ders ücretleri %25 daha fazla ödenir, denmektedir. Bu maddeyi açıklayan MEB 29/01/2009 tarih 11227 sayılı yazıda da “bu kapsamda okuttukları ek dersler %25 daha fazla ödenir” der.  Değerli öğretmenim açıkladığım nedenlerle 4. sınıfta görev yaptığınız 2 hafta boyunca %25 fazla ek ders alma hakkınız bulunmamaktadır.

Boş geçen derse kimin gireceği ile ilgili olarak da Temel Eğitim Genel Müdürlüğünün 03/02/2012 tarih ve 1735 sayılı görüş yazısında önceliği şu şekilde belirtmiş: İlkokullarda dersine branş öğretmeni giren sınıf öğretmeni, ortaokullarda ise nöbetçi öğretmen veya yönetici.

İyi çalışmalar…

 
ESRA / 2014-11-09
Yetiştirme kursu için grup açabilme

Merhaba iyi günler. 28 saat derse giren bir öğretmen 6 saatlik egzeriz ve 8 saatlik halk eğitim kursu açarsa yeni açılan yetiştirme kurslarında grup açabilir mi, açabiliyorsa en fazla kaç saat açabilir ?

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Saygıdeğer Eğitim Çalışanı!..

            16/12/2006/26378 sayılı resmi gazetede yayınlanan Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Karar’ın ilgili maddelerine bakıldığında;

 1.  Halk Eğitim Merkezindeki 8 saat ek dersinizi kararların “Diğer Okul ve Kurumlarda Ders Görevi” başlıklı 26. maddesine göre değerlendirmek gerekir. Bu maddeye göre asli görevlerinizi aksatmamak ve maaş karşılığı ders görevinizi tamamlamak ve ücreti de görevlendirildiğiniz Halk Eğitim Merkezi’nce ödenmek koşuluyla 10 saate kadar ek ders ücreti alabilirsiniz.
 2. “Ders Dışı Eğitim Çalışmaları” başlıklı 17. maddesi aylık karşılığı ders, ek ders ve hazırlık ve planlama görevi saati sayısına bakılmaksızın” der.
 3. “Yetiştirme, Okuma Yazma ve Uyum Kursları” başlıklı 8. maddesinde ise “Bu kararla belirlenen azami ders görevi ve ek ders görevinden sayılan ders saatleri dışında olmak üzere….yönetici ve öğretmenlere 10 saate kadar” denmektedir.
 4. Azami 40 saat ders görevine ilişkin ise şunu söylemek gerekir: Milli Eğitim Bakanlığı Örgün ve Yaygın Eğitimi Destekleme ve Yetiştirme Kursları Yönergesi İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları” açıkladı. Burada “Öğretmenler haftada okulda girdiği dersler dahil toplam 40 saate kadar ders verebilecektir” denmektedir. Buradaki limiti belirleyen durum öğretmenin maaş karşılığı ve ek ders karşılığı girdiği ders saatidir.

 

Yukarıda mevzuat maddelerini vererek açıkladığım nedenlerden dolayı maaş karşılığı ders ve ek ders, ders dışı eğitim çalışmaları, diğer okul ve kurumlarda ders görevini ayrı ayrı değerlendirmekte yarar bulunmaktadır.

İyi çalışmalar

 
MURAT BIRLER / 2014-11-09
egzersiz 40 saat derse dahil mi

Merhaba. Ben ilköğretimde branş öğretmeniyim. Okulda hafta içi 27 saat derse giriyorum. Hafta sonu açılacak yetiştirme kursunda 12 saat görev aldım. Toplam 39 saat ders oldu. Şimdi benim sorum şu: 6 saat ders dışı çalışması(egzersiz) için daha önce başvuruda bulunmuştum kabul edildi.Bu durumda 39 saat + 6 saat ders dışı çalışma(egzersiz) yapabilir miyim? Bu konuda bilgi verirseniz memnun olurum.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Saygıdeğer Eğitim Çalışanı!..

            16/12/2006/26378 sayılı resmi gazetede yayınlanan Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Karar’ın ilgili maddelerine bakıldığında;

 1.  “Ders Dışı Eğitim Çalışmaları” başlıklı 17. maddesi aylık karşılığı ders, ek ders ve hazırlık ve planlama görevi saati sayısına bakılmaksızın” der.
 2. “Yetiştirme, Okuma Yazma ve Uyum Kursları” başlıklı 8. maddesinde ise “Bu kararla belirlenen azami ders görevi ve ek ders görevinden sayılan ders saatleri dışında olmak üzere….yönetici ve öğretmenlere 10 saate kadar” denmektedir.
 3. Azami 40 saat ders görevine ilişkin ise şunu söylemek gerekir: Milli Eğitim Bakanlığı Örgün ve Yaygın Eğitimi Destekleme ve Yetiştirme Kursları Yönergesi İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları” açıkladı. Burada “Öğretmenler haftada okulda girdiği dersler dahil toplam 40 saate kadar ders verebilecektir” denmektedir. Buradaki limiti belirleyen durum öğretmenin maaş karşılığı ve ek ders karşılığı girdiği ders saatidir.

 

Yukarıda mevzuat maddelerini vererek açıkladığım nedenlerden dolayı maaş karşılığı ders ve ek ders ile yetiştirme kurslarında toplam 40 saate kadar girebilirsiniz. Ders dışı eğitim çalışmalarını ise ayrı bir kategoride değerlendirmekte yarar bulunmaktadır.

İyi çalışmalar

 
GüLSAH HİLAL / 2014-11-09
zorunlu ders verilmesi

ACİL Sayın Müfettişim; Okulumuzda seçmeli dersler son iki saate konulduğu için genelde öğretmenler seçmeli derslere girmek istemiyorlar. 20 saat ders 2 saat seçmeliyi de gönüllü olarak almıştım. Ancak bu hafta yeni program yapılarak, 2 saat daha seçmeli ders istemediğimi defalarca belirttiğim halde haberim olmadan özellikle verilip son 2 saatlerim doldurulmuş doldu. Bunun üzerine müdür beyle tartıştık, tehdit etti senin açığını arayacak mevzuat neyse onu uygulayacağım ve seni huzursuz edeceğim bu okulda diye tehditte bulundu ve de soruşturma açacağını söyledi. Ardından müdür yardımcısı da açık açık ders programını dağıtırız diye tehditte bulundu. 1 ay sonra yeniden ders programı düzenlenecek. 21 saat dilekçesi verdim, diğer öğretmenlerin programları toplu bir şekilde hazırlanıp benim ders programım ders programım dağınık hazırlandığında idare hakkında şikayette bulunabilir miyim? Bir sorum daha var; 21 saat ders dilekçesi verdim ve de yeni programı imzalamadım. Bu seçmeli derslere girmek zorunda mıyım? Dilekçe değerlendiriline kadar mı girmek zorundayım? Ne yapmalıyım? Çok teşekkürler Vakit ayırdığınız için.

 
 
Cevaplayan Yönetici : admin

Bir önceki soru ile aynı, bir önceki soruda cevaplanmıştır.

 
SAVAŞ DENİZ / 2014-11-09
İDARECİ EK DERS

aynı binada eğitim veren idare normunun ilkokulda olduğu ve sınıf öğretmeninin idarecilik yaptığı kurumda sınıf öğretmeni müdür ortaokuldan ek ders alabilir mi? (Branş öğretmenleri zorunlu ek ders sayısını doldurmuyor)

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli öğretmenim.

Branşı sınıf öğretmeni de olsa bir yönetici ortaokulda 6+6 ders görevi alabilir. Bunun yasal dayanağı için 2007/19 sayılı genelgeye bakabilirsiniz. Ancak öncelikle okuldaki branş öğretmenlerinin maaş karşılığı ders(15 saat) ve zorunlu ek derslerini(6 saat) tamamlaması daha uygun olacaktır.

İyi çalışmalar.

 
AYHAN AYHAN / 2014-11-09
görevlendirme

iyi akşamlar, okulumda 10 saat kendi branşımdan derse 5 saatte müzik dersine giriyorum. 15 saat maaş karşılığını bu şekilde dolduruyorum. başka bir okulda isteğim dışında haftalık 4 saat daha derse görevlendirildim bu şekilde görevlendirme yapılabilir mi bilgilendirirseniz memnum olurum.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Saygıdeğer Eğitim Çalışanı!..

            16/12/2006/26378 sayılı resmi gazetede yayınlanan Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Karar’ın “Kadrosunun bulunduğu okul ve kurum dışında görevlendirilme” başlıklı 20. Maddesi “Her derece ve türdeki örgün ve yaygın eğitim kurumları müdürleri; kendi okul ve kurumlarında görevli öğretmenlere alanlarındaki dersler ile ilgili öğretmenin girebileceği diğer alanlardaki dersleri dengeli olarak dağıttıktan sonra, aylık karşılığı ders saatini dolduramayanlar ile dağıtılamayan alan derslerini en geç 15 gün içinde millî eğitim müdürlüğüne, (büyükşehir belediyesi bulunan merkezlerde il millî eğitim müdürlüğüne) yazılı olarak bildirmekle yükümlüdür.

(2) Millî eğitim müdürleri; aylık ve zorunlu ek ders görevi saatlerini kendi okul ve kurumunda dolduramayan öğretmenleri, öncelikle isteklilerden, istekli bulunmaması durumunda ise hizmet puanı en az olandan başlamak suretiyle görev yerlerinin bulunduğu veya ikamet ettikleri belediye sınırları (büyükşehirlerde büyükşehir belediyesi) içinde kalmak kaydıyla öncelikle alanlarında veya ilgili öğretmenin girebileceği diğer alanlarda öğretmen ihtiyacı bulunan diğer okul ve kurumlarda görevlendirmek ve bu görevlendirmenin yerine getirilip getirilmediğini izlemek zorundadır. “

Yukarıdaki amir hükümlere göre genel bilgi öğretmeninin maaş karşılığı 15 saat, zorunlu olarak 6 saat, istekli olarak ise 9 saat derse girmesi gerekmektedir. Maaş karşılığı(15 saat) ve zorunlu(6 saat) ek dersini dolduramayan öğretmenin yönetim tarafından İl/İlçe MEM’e bildirilmesi ve bu derslerin başka bir okulda tamamlatılmasında herhangi bir usulsüzlük bulunmamaktadır, değerli öğretmenim.   

 
SAVAŞ DENİZ / 2014-11-08
İDARECİ EK DERS

AYNI BİNADA EĞİTİM ÖĞRETİM VEREN İDARECİ NORMU İLKOKULDA OLAN VE SINIF ÖĞRETMENİN MÜDÜR OLARAK GÖREV YAPTIĞI EĞİTİM KURUMUNDA MÜDÜR ORTAOKULDAN KENDİSİNE EK DERS ALABİLİR Mİ? (2. KADEME ŞUAN DERS YÜKÜ HAFTALIK 135 SAAT BUNUN 12 SAATİ İSTEĞE BAĞLI MÜDÜR YARDIMCISI EK DERSİ GERİ KALAN DERS SAATİ 123, 5 BRANŞ ÖĞRETMENİ VAR.)

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Aynı soruyu iki kez sormuşsunuz. Sorunuz cevaplanmıştır.

Hoşça kalın.

 
NİHAT TAVA / 2014-11-08
EVDE EĞİTİM VE EGZERSİZ

Kadrolu sınıf öğretmeniyim, 6 saat ders dışı egzersiz çalışması yapıyorum. Bunun yanında 8 saat evde eğitim verirsem ücretini alabilir miyim,

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli Öğretmenim Egzersiz Çalışmaları ile evde eğitim hizmetlerini ayrı ayrı değerlendirip ücret almalısınız. İyi Çalışmalar...

 
MEHMET KANBER / 2014-11-07
evde eğitim

Sayın Denetmenlerim size soracağım soruya cevap verirseniz sevinirim. haftada 28 rehberlik dahil derse giriyorum.12 saatte kurs dersim var.toplamda 40 saat.haftada 5 saat evde eğitim hizmetleri kapsamında hasta bir öğrencimize ders veriyorum.şimdi bu 5 saatin ücretini alabilirmiyim.5 saat haftalık 40 saate dahilmidir.(mesai saatleri dışında 5 saat ders verilmektedir)

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Saygıdeğer Eğitim Çalışanı!..

            16/12/2006/26378 sayılı resmi gazetede yayınlanan Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Karar’ın " Yetiştirme, okuma -yazma ve uyum kursları" başlıklı 8. maddesi " Bu Kararla belirlenen azamî ek ders görevi ve ek ders görevinden sayılan ders saatleri dışında olmak üzere………. görevlendirilen yönetici ve öğretmenlere haftada 10 saate kadar, ek ders görevi verilebilir.  ” şeklindedir.  Madde kurslardaki ek dersleri azami ek ders görevlerinin dışında saymaktadır. Bu kapsamda alınacak ek derslerle diğer ek dersleri ayrı ayrı değerlendirmek gerektiği düşünülmektedir. 

İyi çalışmalar…

 
UFUK DEMIR / 2014-11-07
ek ders

mebin kadrolu öğretmeni olarak 15 saat zorunlu 15 saatte aynı okulda ek derse girerek 30 saat derse girmiş bulunuyorum.bunun yanında özel okulda 8 saat derse girebilirmiyim ?

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Soruyu iki kez göndermişsiniz. Sorunuz cevaplandırılmıştır.

 
MERT ANıL / 2014-11-07
ek ders

bir öğretmen en fazla ne kadar ek ders alabilir söz gelimi 28 saate okulda giren bir öğretmen 6 saat eksersiz 8 saat halk eğitim 8 saat yenı açılan teog ve okul kurslarından alabilirmi

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli hocam.

Bu konuda 16/12/2006/26378 sayılı resmi gazetede yayınlanan Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Karar’ın ekindeki çizelgenin son sütununa bakmanızı öneririm. Ancak ekli çizelgede bütün ek dersleri bulamazsınız. Örneğin kararların 8. maddesindeki yetiştirme, okuma yazma ve uyum kurslarında alınacak ek dersler veya ders dışı eğitim çalışmaları için alınacak ek dersler vb.  için özel durumlar söz konusudur. Sorunuz genel olduğu için cevap genel olarak verilmiştir.

İyi çalışmalar…

 
| 1 || 2 || 3 || 4 || 5 || 6 || 7 || 8 || 9 || 10 || 11 || 12 || 13 || 14 || 15 || 16 || 17 || 18 || 19 || 20 || 21 || 22 || 23 || 24 || 25 || 26 || 27 || 28 || 29 || 30 || 31 || 32 || 33 || 34 || 35 || 36 || 37 || 38 || 39 || 40 || 41 || 42 || 43 || 44 || 45 || 46 || 47 || 48 || 49 || 50 || 51 || 52 || 53 || 54 || 55 || 56 || 57 || 58 || 59 || 60 || 61 || 62 || 63 || 64 || 65 || 66 || 67 || 68 || 69 || 70 || 71 || 72 || 73 || 74 || 75 || 76 || 77 || 78 || 79 || 80 || 81 || 82 || 83 || 84 || 85 || 86 || 87 || 88 || 89 || 90 || 91 || 92 || 93 || 94 || 95 || 96 || 97 || 98 || 99 || 100 || 101 || 102 || 103 || 104 || 105 || 106 || 107 || 108 || 109 || 110 || 111 || 112 || 113 || 114 || 115 || 116 || 117 || 118 || 119 || 120 || 121 || 122 || 123 || 124 || 125 || 126 || 127 || 128 || 129 || 130 || 131 |

önceki sonraki
 


Müdür yardımcısı ve müdür kaç saat derse girebilir

...
 

Sayın müfettişim ben müdür yardımcılığı görevine ge...

 

Sayın müfettişim, halk eğitimi merkezinde müdür yardımcısıyım.hafta sonu cumartesi (5) pazar(5) saat kurs veriyorum...cumartesi ve pazar günleri 2+2 saat nöbet&ccedi...

 

İYİ GÜNLER. BENİM 8. SINIFLARDA REHBERLİK VE KARİYER PLANLAMA DERSİM VAR. BUNUN BİR SAATLİK ÜCRETİ AYRI MI YAZILIR YOKSA REHBERLİK VE KLÜP FAALİYETLERİ İÇİNDE M...

 

Merhaba müfettişim ben ortaokulda müdür yardımcılığı yapıyorum. Fiilen nöbet tuttuğum takdirde nöbet ücreti alabilirmiyim?

...
 
Değerlendirme Toplantısı
Yarıyıl Değerlendirme Toplantısı
Değerlendirme Toplantısı
Üsküdar-Beykoz denetim grubumuzla, Üsküdar Haydarpaşa Mesleki ve Tek Anad. Lisesinde denetimdeyiz.
E-Denetim Planlama Modülünün Kullanımı Konulu Toplantı
ÖZEL EĞİTİMDE E-DENETİM MODELİ VE YAZILIMI
TEOG SINAVI
Maarif Müfettişleri Galatasaray Lisesinde
Binbirdirek Mah. Dr.İmren Öktem Caddesi Eski Sultanahmet Adliye Sarayı No1 Sultanahmet
Fatih/İSTANBUL
Telefon: (0212) 519 28-53
Fax: (0212) 511 65 58
 
 
   
Bu sitede yer alan içerikler izinsiz olarak kopyalanamaz. Kopyalandığı takdirde tüm sorumluluk sizlere aittir.
Copyright © 2015 TC MEB İstanbul Maarif Müfettişliği Başkanlığı. Tüm hakları saklıdır.