Adınız ve Soyadınız*
 
E-posta Adresiniz*
  Başlık*
 
  Soru Kategorisi*
 
  Mesajınız*
 
   
  Soru-Cevap Bölümü Kullanım Kurallarını Okudum, Kabul Ediyorum
   
 
*
(Büyük harf kullanın)
 
   
 
 
 
 
   
 
  Sitemizde Toplam Cevaplanan Soru Sayısı: 2620  
     
ZüLAL YıLDıZ / 2014-11-16
müdür ek ders

Mesleki ve Teknik Anadolu kız meslek lisesinde görevlendirilen müdür, şu anda haftada kaç saat ek ders alır?

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli yöneticim.

Soruyu genel sorduğunuz için genel bir cevap vereceğim. Öncelikle şunu belirtmeliyim:

  1. Bir kurumda yönetici iken başka bir kuruma yönetici olarak görevlendirilmişseniz Hakem Kurulu Kararının 27. Maddesi gereği ek ders ücreti daha yüksek olandan faydalanırsınız.
  2. Öğretmenlikten yöneticiliğe Ek Ders Kararlarının 16/2 maddesi gereği görevlendirildiyseniz ve asaleten atanma şartlarını taşımıyorsanız hangi kurumda olursanız olun, 18 saat alırsınız.
  3. Ek ders kararlarının 10/3 maddesi kapsamında Kız Teknik ve Meslek Lisesi müdürleri 25 saat ek ders ücreti alırsınız.

Bu maddeleri çoğaltmak mümkün…

İyi çalışmalar…

 
NEDIM NACAR / 2014-11-16
İLKOKULLARDA İLK DERS KAÇ DAKİKA

HOCAM İYİ GÜNLER . BEN İLKOKULLARDA İLK DERSİN KAÇ DAKİKA OLDUĞUNU ÖĞRENMEK İSTİYORUM. 40 DAKİKA MI YOKSA 50 DAKŞKA MI? YÖNETMELİKTE BÖYLE MADDE VARSA BELİRTİRSENİZ SEVİNİRİM. BAŞARILAR.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Necati İLMEN

            “Millî Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Eğitim Ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliği”nin 6. Maddesinin 2. Fıkrasına göre “ İlköğretim kurumlarında bir ders saati süresi 40 dakikadır.” Bu madde gereğince ders saatleri ilk ders veya başka bir ders için diğerinden farklı değildir. İyi günler diliyorum.

 
HIKMET öZMEN / 2014-11-16
Hafta sonu yetiştirme kurslarında idarecilerin durumu.

Yetiştirme kurslarında, idareci derse girdiğinde girdiği dersin hemde yönetim görevinin ücretini alabilir mi? Yani; hafta sonu, haftada 4 saat derse girip 2 saat te yönetim görevinin ücretini alabilir mi? (4+2=6 saat)

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

 

Değerli yönetici. Yetiştirme kursları ile ilgili oldukça fazla soru alıyoruz. Yetiştirme kursları yönergesi ekinde yer alan soru-cevap bölümünde ücretlerin ek ders kararlarının 8. maddesine göre alınacağı belirtilmektedir. 8. maddede ise öğretmenlere ve yöneticilere bu kapsamda derse girmeleri kaydıyla 10 saate kadar ek ders ücreti verilir denmektedir. Yine aynı maddede yöneticilerden birine kursların hafta sonu olması durumunda yönetim görevi karşılığında günde 2 saat ücret verilir denmektedir. Kısacası hafta içi ya da hafta sonu yöneticilere de yetiştirme kurslarında ders ve buna bağlı olarak ücret verilebileceği, kursun hafta sonu olması durumunda ise yöneticilerden birine günlük 2 saat ücret verilebileceği değerlendirilmektedir.

İyi çalışmalar…

 
CEBRAİL / 2014-11-16
ek ders

yatılı okulda nüdürüm. 12 saat derse giriyorun hafta sonu yüzyüze eğitim derslerine de giriyorum toplam 46 saat ücret aliyorum. yetiştirme kursların da da görev alabilirmiyim

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

 

Değerli yönetici.

Yetiştirme kursları yönergesi ekinde yer alan soru-cevap bölümünde ücretlerin ek ders kararlarının 8. maddesine göre alınacağı belirtilmektedir. 8. maddede ise öğretmenlere ve yöneticilere bu kapsamda derse girmeleri kaydıyla 10 saate kadar ek ders ücreti verilir denmektedir. Sizin yüz yüze eğitimden ders veriyorum dediğiniz 8/a/6 maddede geçmektedir. Sadece yetiştirme kursu olarak düşünmeyin lütfen. Ek ders kararlarının 8. maddesi kapsamında en fazla 10 saat alınabileceği dediğine göre yüzyüze eğitim ve yetiştirme kurslarında 10 saate kadar olarak değerlendirmelisiniz.

İyi çalışmalar…

 
SAMET YILMAZ / 2014-11-16
yeni kurs yönergesi gereği yönetici ek ders

Sayın denetmenim, kolaylıklar dileyerek söze başlayayım. Yeni kurs yönergesi gereği kurumumuz bünyesinde kurs açmayı planlıyoruz. kursumuz ortaokul bünyesinde 5 şubeden oluşacak olup hafta içi 14.30-16.00 saatleri arası ikişer ders saatinden haftada her şube için 5 ders olacak şekilde planlanmıştır. Öğretmenlerimizin ödemelerini yönerge doğrultusunda normal ek ders ödemesi şeklinde yapacağız. Lakin kurs müdürü ve kurstan sorumlu müdür yardımcısına günlük 2 saat mi yazacağız yoksa haftalık olarak 2 saat mi?Bu çelişkimizi aydınlatmanızı temenni ederek şimdiden teşekkür ederiz.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Necati İLMEN

İyi dileğinizden dolayı teşekkür ediyorum.

Yeni kurs yönergesi gereği kurumunuzda açacağınız kurs yetiştirme kursudur. Kurslar hafta içi ve 14.30-16.00 saatleri arasında yapılacağından “Millî Eğitim Bakanlığı Yönetici Ve Öğretmenlerinin Ders Ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Karar”ın “Yetiştirme, okuma -yazma ve uyum kursları” başlıklı 8. Maddesinin (3).fıkrası gereğince kurs merkezi müdürü ve müdür yardımcısı olarak yönetim görevinizin karşılığında ek ders almanız uygun değildir.İyi çalışmalar.

 
MUSTAFA ATBINICI / 2014-11-16
Yetiştirme kurları yönetici ekders

İyi günler, yetiştirme ve destekleme kursları kapsamında hafta içi akşam açılan kurslar için bir idareciye günlük iki saat olarak ek ders ödenirmi? İkinci sorum ise hafta sonu kurs ücretleri %25 fazlamı ödenir? teşekkürler

 
 
Cevaplayan Yönetici : Necati İLMEN

          Değerli Öğretmenim;

          Millî Eğitim Bakanlığı Örgün Ve Yaygın Eğitimi Destekleme Ve Yetiştirme Kursları Yönergesi’ nin sonunda bulunan soru cevap bölümünde yer alan “Öğretmenler ve kurs merkezi yöneticileri ücretlerini neye göre alacaklar?” sorununa “Millî Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Kararın 8 inci maddesi kapsamında kurs saatlerine göre gündüz veya gece katsayısı ücretinden ödenecektir” şeklinde cevap verilmektedir.

          Gündüz veya gece katsayısı ücreti 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nda aşağıdaki gibi belirlenmiştir:

“Madde 176 -(Değişik fıkra: 21/03/2006-5473 S.K./3.mad) *1* Bu Kanunun 89 uncu maddesine göre kendilerine ders görevi verilenlere, ders saati başına gündüz öğretimi için 140, örgün ve yaygın eğitim kurumlarında yarıyıl ve yaz tatillerinde, cumartesi ve pazar günleri ile saat 18.00'den sonra başlayan öğretim faaliyetleri için 150 gösterge rakamının bu Kanuna göre belirlenen aylık katsayısı ile çarpımından oluşan miktar üzerinden ek ders ücreti ödenir.”

         Bu durumda kurs ücretleri kendilerine ders görevi verilenlere 657 sayılı kanunun 176.maddesine göre verilebilineceği değerlendirilmektedir.

         İdarecilerin kaç saat ek ders alacağını “Millî Eğitim Bakanlığı Yönetici Ve Öğretmenlerinin Ders Ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Karar”ın “Yetiştirme, okuma -yazma ve uyum kursları” başlıklı 8. Maddesinin (3).fıkrasına göre belirleyebilirsiniz.İyi çalışmalar diliyorum.

 
MUSTAFA / 2014-11-16
İstifa

Merhaba, Geçen yıl müdür yardımcısı olarak atandım. İstifa etmeyi düşünüyorum. Daha önce görev yaptığım halk eğitim merkezinde mevcut 2 normdan birisi boş, kimse atanmadı. Eski yerime gidebilirmiyim.

 
 
Cevaplayan Yönetici : admin

Sn Hocam; Geçen yıl kadronuz ile birlikte atanmışsınız. Müdür Yardımcılığı görevini bırakırsanız öncelikle bulunduğunuz okulda öğretmen olarak devam edersiniz.

 
SELIM SAğıR / 2014-11-16
tam gün tam yıl

iyi çalışmalar,\r\n1. Tam gün tam yıl kapsamındaki bir okul müdürü buna bağlı etkinliğin fiilen yapıldığı haftalarda 30 saat ek ders alır. Sadece destek eğitimi kursu bu çerçevede değerlendirilebilir mi?\r\n2. İkili öğretim yapılan ve tam gün tam yıl kapsamında olan bir okulun müdürü haftada 30 saat mi ek ders alır, 32 saat mi?\r\nTeşekkürler...

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Saygıdeğer Eğitim Çalışanı!..

16/12/2006/26378 sayılı resmi gazetede yayınlanan Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Karar’ın 10/ 1 maddesi “Tam gün tam yıl eğitim yapılan okul ve kurum müdür ve müdür başyardımcılarının, bu eğitimin fiilen yapıldığı süre ile sınırlı olmak üzere, haftada 30 saati, ders niteliğinde yönetim görevi sayılır ve fiilen görev yapma karşılığında ek ders ücreti ödenir.” denmektedir. Kararların “Tanımlar” 4/k) maddesinde ise tam gün tam yıl eğitim şu şekilde tarif edilmektedir: Meslekî ve teknik örgün ve yaygın eğitim kurumlarının fizikî kapasitelerinden azamî derecede yararlanılması amacıyla hafta sonu, yarıyıl ve yaz tatilleri de dâhil olmak üzere 07.00-24.00 saatleri arasında fiilen yapılan eğitim ve öğretimi, ifade eder. Bu çerçevede işlem yapılmasında fayda bulunmaktadır.

           2.Sorunuza gelince 29/05/2012 tarih ve 2012/1 sayılı Kamu Görevlileri Hakem Kurulu

Kararı’nın 29. Maddesi 2 saat artırımlı ek ders için ek ders kararlarının 10/1/c maddesini işaret etmektedir. Bu maddede tam gün tam yıl eğitim yapılan kurumlar da bulunmaktadır. Dolayısıyla bu kurumlardaki yöneticilere de ikili eğitim yapmaları şartıyla 2 saat artırımlı ek ders ücretinin ödenmesi gerektiği değerlendirilmektedir.

 İyi çalışmalar…

 
MESE YAMAN / 2014-11-16
Muhtelif Kurs Açma

Merhaba Sayın hocam. Muhtelif Kurs kapsamında bir kurs açmak istiyorum. Engellilerin erişebilirliği ile durum nedir. Asansör veya tam olarak aranan şart nedir? Yardımcı olursanız sevinirim.

 
 
Cevaplayan Yönetici : admin

cevap verildi

 
SALIH AKDAş / 2014-11-14
evde eğitim hizmeti

Sayın müfettişim birleştirmiş sınıf müd. yet. öğretmenim.Bulunduğum köyde evde eğitime muhtaç 2 öğrenciye okul dışında görevlendirmem çıktı fakat ilçe mutemetliği haftalık 40 saatten fazla ders alamayacağımı söyleyip girmiş olduğum derslerin ek dersini ödemiyor.Evde eğitim bu 40 saate dahil mi yoksa bağımsız mı? Bağımsız ise hangi maddeyi gösterebilirim.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli Öğretmenim Ek ders kararlarındaki her bir madde kapsamında alınacak azami ek dersi bağımsız değerlendirmekte fayda var. Aksi halde yanılırız. Örneğin en fazla 3 saat hazırlık Ve planlama ücreti alınabilir. Egzersiz için en fazla 6 saat ücret alınır. Bu anlamda evde eğitim hizmetleri ile maaş Karşılığı ve zorunlu ek ders sayılarını ayrı  ayrı değerlendirmek gerekir. iyi Çalışmalar... 

 
NALAN ŞEKERCİ / 2014-11-14
ANAOKULU OKUL ÜCRETİ YARDIMLARINIZI RİCA EDİYORUM.

İyi mesailer, PERİHAN AKTÜRK ANAOKULU AİDAT ÜCRETİ AYLIK 150 TL ALINMAKTADIR OYSA Kİ VALİLĞİMİZİN ALDIĞI KARAR BU SENE TABAN ÜCRETİ 70 TL TAVAN ÜCRETİ 100 TL MAKSİMUM OKULUN ZİRAAT BANKASI KIZILTOPRAK HESAPLARININ İNCELENMESİNİ RİCA EDİYORUM Feneryolu Mah. Şefizade Sk. No3 Kadıköy / İstanbul.. İLGİLENDİĞİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLERİMİ SUNUYORUM. İYİ ÇALIŞMALAR.

 
 
Cevaplayan Yönetici : admin

Öncelikle bize ulaştığınız için teşekkür ederim. Anaokullarının özel bir durum yoksa aidatları belirlerken belirlenen alt ve üst sınırı dikkate alması gerekir. Anladığım kadarıyla yazınızı bilgi almak için değil, şikayet için yazmışsınız. Bu site şikayet sitesi olmayıp, sorulan sorulara cevap vererek bilgilindirme amaçlıdır. Anaokulu tarafından yanlış uygulama yapıldığını düşünüyorsanız, ilgili ilçe milli eğitim müdürlüğü yetkilileri ile bu durumu görüşebilirsiniz.

 

 
HAKAN KAR / 2014-11-14
Fazla Ders

Merhaba Sn Müfettişim. Ben Taşıma Merkezi bir okulda sınıf öğretmeni olarak görev yapmaktayım. Taşıma merkezinde hem ortaokul hem ilkokul bulunmakta ve bu iki okulun ayrı müdürü mevcut. İlkokullar günde 6 ders ortaokullar günde 7 ders gördükleri için ilkokul öğrencileri taşıma minibüslerini beklemek zorunda kalıyor. Okul müdürümüzde gelip artık ilkokullarda 7 ders yapacak 7. dersi okuma dersi yapacağız diyor. Herhangi bir onaya ihtiyaç var mı? Okul müdürünün böyle bir yetkisi var mı? 7. Ders yapma zorunluluğum var mı? Eğer yapmazsam cezai müyeddide söz konusu mu? Şimdiden teşekkür eder saygılar sunarım

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli Öğretmenim. Bir defa şunu söyleyeyim. Onaylı ya da onaysız haftaki ders saatlerini değiştiremezsiniz. Bunu Bakanlık yapabilir ancak. Ancak size özgü de bir durum olduğu açık. Yöneticiye düşen de bu sorunu çözmek. Benim önerim şu olabilir. O saatte ders dışı çalışma gibi birşey yaparsanız hem çocukların o zamanını değerlendirmiş olursunuz hem de bu kapsamda öğretmene küçük de olsa bir maddi katkısı olmuş olur.

 
YUSUF YAPAR / 2014-11-14
Kurs Mdr Yrd

Hayırlı günler.sayın denetmenim örgün ve yaygın eğitimi destekleme ve yetiştirme kurslarında Kurs müdürü ve sorumlu mdr yrd sı hafta sonu kurstan ücret alabilir mi ve branşında ihtiyaç halinde derse girip ücretini alabilir mi hayırlı çalışmlar

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Ek ders kararlarının 8. Maddesinde kursun hafta sonu olması nedeniyle yöneticilerden birine 2 saat ücret ödeneceği hükme bağlanmıştır. Hafta sonu ya da hafta içi yöneticiler de derse girdikleri taktirde ücretlerini alabilirler.

 
MUHAMMET GöKçE / 2014-11-14
ek ders

sayın hocalarım; yatılı bölge ortaokulunda çalışmaktayım. okulumuzda örgün ve yaygın eğitimi destekleme ve yetiştirme kursu adı altında matematik kursu açtım. nöbetçi ve belletici olduğum günler, kurs açtığım günlere denk geldiğinde o gün bana ek ders yazılmıyor. örneğin cumartesi günü dört saat kursum var. o gün nöbetçi ve belletici olduğum zaman sadece nöbet ücreti ödeniyor kurs ücreti ödenmiyor. acaba bu uygulama doğru mu? teşekkür ederim.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli Öğretmenim. Bu uygulama yanlış.  Belleticilik ve kursu karıştırmamalıyız. Aksi halde yanılırız. Kararlara da bakıldığında her iki kapsamda azami verilecek ek ders saati ayrı ayrı değerlendirilmiştir. 

 
MEHMET AKCA / 2014-11-14
Sınıf Öğretmeni Ortaokul İdarecileri

Ben şuan ilkokul 4 sınıfı da bulunan bir ortaokulda okul müdürüyüm. Branşım sınıf öğretmeni. Ekim 2013 'te sınava dayalı atama ile atandım. Bu öğretim yılı sonunda ilkokul tamamen sona ermiş olacak. Durumum ne olur?

 
 
Cevaplayan Yönetici : admin

Sn Hocam: Durumunuza uygun bir okula öncelikle sınıf öğretmeni olarak atanırsınız. Branşınız itibariyle Ortaokula atanma şartlarını taşıyor olmanız gerekir. MEB Yönetici Atama Yönetmeliği maadde 5/c bakınız.

 
MEHMET / 2014-11-14
Rehberlikçi Çalışma Saatleri

Merhabalar , \r\n\r\nResmî Gazete 17.4.2001/24376 sayılı MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI REHBERLİK VE PSİKOLOJİK DANIŞMA HİZMETLERİ YÖNETMELİĞİ MADDE 54 te ; \" Rehberlik ve araştırma merkezlerinde görevli uzmanlar ve psikolojik danışmanların çalışma saatleri ve izinleri ile ilgili konular, 14/7/1965 tarihli ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu\'nun 99, 102, 103, 104 üncü maddeleri esaslarına göre düzenlenir.\r\n\r\nRehberlik ve psikolojik danışma servislerinde görevli psikolojik danışmanların çalışma süreleri haftalık 30 iş saatidir. Günlük çalışma saatleri eğitim-öğretim kurumunun özellik ve ihtiyaçlarına göre okul müdürlüğünce düzenlenir. Bu elemanlar izin ve tatillerini diğer öğretmenler gibi kullanırlar. \" şeklinde bir ibare yer almasına rağmen hala haftada 40 saat çalışacaksın diyen idareciler var? Artık kendimden tereddüt eder oldum bu yönetmelik değişti mi? ve bu duruma karşı ne yapmalıyım

 
 
Cevaplayan Yönetici : admin

 Sn Hocam; RAM çalışan uzmanlar ve psikolojik danışmanlar için haftada 40 saat çalışmaktan bahsedebiliriz.Okul psikolojik danışma ve rehberlik servislerinde çalışan rehber öğretmenler diğer öğretmenler gibi eğitim-öğretim sınıfı içerisinde yer aldıklarından çalışma saatleri haftalık 30 saattir. Dolayısıyla günlük çalışma saatleri 6 saati aşmamak kaydıyla, öğrencilerin okulda bulundukları süreyi kapsayacak şekilde, eğitim-öğretim kurumunun özellik ve ihtiyaçlarına göre okul müdürlüğünce belirlenir. (Örn;09:00 - 15:00 veya 08:30 - 15:30 gibi,) Okul idaresine gerekçesini ve dayanağını sorunuz.

 
RECAI FINDIK / 2014-11-14
yönetici görevlendirmesi

merhaba sayın müfettişim benim sizlere yönetici görevlendirme ile ilgili bir sorum olacaktı. Ben çok programlı bir lisede müdür yardımcısı olarak görevlendirildim ancak şöyle bir durum var meslek liselerinde müdür yardımcılığı için 2 müdür yardımcısından bir tanesi branş öğretmeni bir tanesi de meslek lisesi öğretmeni olmak zorunda fakat okulumuzdaki meslek öğretmenleri müdür yardımcılığını görevini istememektedirler. bende diğer müdür yardımcısı arkadaşımda bıranş öğretmeniyiz. Bu durumda ben 6 saat maaş karşılığı derse girebiliyorum 12 saat derse girdiğim zaman ek ders ödemesinin yapılamayacağı söylendi bunun doğruluk payı var mıdır bu konuda bilgilendirirseniz çok sevinirim. ( bu arada benim onayım valilik değil kaymakamlık onayı bunu da belirtmek isterim)

 
 
Cevaplayan Yönetici : admin

Sn Hocam konu ile ilgili olarak öncesinde  Milli Eğitim Bakanlığınca verilen görüş yazısı bağlamında sorunuzu  değerlendirirsek;  

MADDE 6- Çok programlı bir lisede görevli olup branşı matematik olan müdür yardımcısına isteğe bağlı ek ders görevi kapsamında ne miktarda ek ders ücreti ödeneceği hakkında.

Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmen ve Yöneticilerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Esasların 6 ncı maddesinin (a) bendinde; ?Müdür, müdür başyardımcısı ve müdür yardımcıları ile halk eğitim merkezi ve akşam sanat okulu rehber öğretmenlerine haftada; ders niteliğinde yönetim görevi ile ders dışı hazırlık ve planlama görevi karşılığı ek ders saatleri toplamı ile branşlarındaki emsali öğretmenin okutabileceği azami ek ders, ders dışı hazırlık ve planlama görevi karşılığı ek ders saatleri toplamı arasındaki fark kadar branşlarında ek ders görevi verilebilir.? hükmü yer almaktadır.

Bu hüküm çerçevesinde, branşı matematik olan müdür yardımcılarının haftada 15 saat ders niteliğinde yönetim görevi, 11 inci maddenin (b/2) bendi uyarınca 3 saat de ders dışı hazırlık ve planlama görevi olmak üzere izinli ve raporlu oldukları süreler dışında haftada 18 saat ek ders ücretinden yararlandırılmaları gerekmektedir.

Bunun dışında yukarıda belirtilen 6 ncı maddenin (a) bendi gereğince fiilen ek ders görevi verilebilmesi için matematik branşındaki emsali öğretmenin haftada 18 saatin üzerinde ek ders görevi ve ücretinden yararlanıyor olması gerekmektedir. Zira çok programlı liselerde görevli matematik öğretmenleri haftada zorunlu ve isteği bağlı kapsamda azami 15 saat, aylık ve ücret karşılığı okuttuğu her 10 saat ders görevi için 1 saat üzerinden 3 saat de ders dışı hazırlık ve planlama görevi karşılığı ek ders ücreti olmak üzere haftada azami olarak 18 saat ek ders ücreti alabilecektir.

Dolayısıyla matematik branşındaki müdür yardımcısına haftada ödenen ek ders ücreti ile branşındaki emsali öğretmene ödenebilecek ek ders ücreti 18 saatte çakıştığından arada herhangi bir fark oluşmamaktadır.

Bu nedenle ilgiliye, anılan Esasların 7 ve 8 inci maddelerinde belirtilen haller hariç olmak üzere 18 saatin üzerinde herhangi bir şekilde ek ders görevi verilmesi ve karşılığında ek ders ücreti ödenmesi mümkün bulunmamaktadır.

 
ZüBEYDE SöYLER / 2014-11-14
idarecilikkadrolu görsel sanatlar öpr. olarak 20ı

Kadrolu görsel sanatlar ögr.olarak 20 saat derse giriyorum .okulum da yetiştirme kursu açabiliyormuyum müdür beye sordugumda bizim branşımızda kurs olmadığını söyledi oluyorsa kaç saate kadar verebiliyorum şimdiden teş.ederim

 
 
Cevaplayan Yönetici : admin

Sn Hocam: En az 10 Öğrenci/Kursiyer  başvurursa yetiştirme kursu açabilirsiniz.23/09/2014 tarihli ÖRGÜN VE YAYGIN EĞİTİMİ DESTEKLEME VE YETİŞTİRME KURSLARI YÖNERGESİ ni inceleyebilirsiniz.

 
AYDAN METIN / 2014-11-12
egzersiz

merhaba ben bir ilkokulda ingilizce öğretmeniyim 4.sınıflar için egzersiz acmak istedım ancak müdürüm ılkokulda böyle egzersizin yapılamayacagını bunun ancak gönüllü olacagını belirtti cevabınız için simdiden tesekkür ederim

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli Öğretmenim!.

2010/49 sayılı genelgeye bakabilirsiniz. Bu genelgenin ekindeki listede yürütülebilecek ders dışı eğitim çalışmaları yer almaktadır. İngilizce dersi ile ilgili olarak açmak istiyorsanız genelgenin 4. maddesindeki  “Etkinliklerin öğretmenlerin ilgili müfredatı kapsamında yürütmek durumunda oldukları asli görevleri arasında bulunmaması” hükmü buna engeldir. İngilizce dersinden değil ama ilgili alan ile ilgili belgeniz varsa genelgenin ekindeki herhangi bir konudan açabilirsiniz ve ücretini alırsınız.

İyi çalışmalar…

 
HüSEYIN ERDOĞAN / 2014-11-12
EK DERS

YÜKSEK LİSANS MEZUNUYUM. OKULUMUZDA EK DERSLER LİSANS MEZUNU KABUL EDİLEREK YAPILMAKTADIR. BUNUNLA İLGİLİ NE YAPMALIYIM. MUHATAPLARIMIZ BİZLERİN SÖYLEDİKLERİNİ DİNLEMİYORLAR VE BİZ YAPTIK OLDU ANLAYIŞIYLA HAREKET EDİYORLAR. TEŞEKKÜR EDİYORUM.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli Öğretmenim!.

29/05/2012 tarih ve 2012/1 sayılı Kamu Görevlileri Hakem Kurulu Kararı’nın 30. Maddesine göre yüksek lisans yapan bir öğretmen ek ders ücretini %5 artırımlı alır. Hakem Kurulu Kararı bağlayıcıdır. Google’ girdiğinizde bu kararı bulabileceksiniz.

 

İyi çalışmalar…

 
| 1 || 2 || 3 || 4 || 5 || 6 || 7 || 8 || 9 || 10 || 11 || 12 || 13 || 14 || 15 || 16 || 17 || 18 || 19 || 20 || 21 || 22 || 23 || 24 || 25 || 26 || 27 || 28 || 29 || 30 || 31 || 32 || 33 || 34 || 35 || 36 || 37 || 38 || 39 || 40 || 41 || 42 || 43 || 44 || 45 || 46 || 47 || 48 || 49 || 50 || 51 || 52 || 53 || 54 || 55 || 56 || 57 || 58 || 59 || 60 || 61 || 62 || 63 || 64 || 65 || 66 || 67 || 68 || 69 || 70 || 71 || 72 || 73 || 74 || 75 || 76 || 77 || 78 || 79 || 80 || 81 || 82 || 83 || 84 || 85 || 86 || 87 || 88 || 89 || 90 || 91 || 92 || 93 || 94 || 95 || 96 || 97 || 98 || 99 || 100 || 101 || 102 || 103 || 104 || 105 || 106 || 107 || 108 || 109 || 110 || 111 || 112 || 113 || 114 || 115 || 116 || 117 || 118 || 119 || 120 || 121 || 122 || 123 || 124 || 125 || 126 || 127 || 128 || 129 || 130 || 131 |

önceki sonraki
 


Müdür yardımcısı ve müdür kaç saat derse girebilir

...
 

Sayın müfettişim ben müdür yardımcılığı görevine ge...

 

Sayın müfettişim, halk eğitimi merkezinde müdür yardımcısıyım.hafta sonu cumartesi (5) pazar(5) saat kurs veriyorum...cumartesi ve pazar günleri 2+2 saat nöbet&ccedi...

 

İYİ GÜNLER. BENİM 8. SINIFLARDA REHBERLİK VE KARİYER PLANLAMA DERSİM VAR. BUNUN BİR SAATLİK ÜCRETİ AYRI MI YAZILIR YOKSA REHBERLİK VE KLÜP FAALİYETLERİ İÇİNDE M...

 

Merhaba müfettişim ben ortaokulda müdür yardımcılığı yapıyorum. Fiilen nöbet tuttuğum takdirde nöbet ücreti alabilirmiyim?

...
 
Değerlendirme Toplantısı
Yarıyıl Değerlendirme Toplantısı
Değerlendirme Toplantısı
Üsküdar-Beykoz denetim grubumuzla, Üsküdar Haydarpaşa Mesleki ve Tek Anad. Lisesinde denetimdeyiz.
E-Denetim Planlama Modülünün Kullanımı Konulu Toplantı
ÖZEL EĞİTİMDE E-DENETİM MODELİ VE YAZILIMI
TEOG SINAVI
Maarif Müfettişleri Galatasaray Lisesinde
Binbirdirek Mah. Dr.İmren Öktem Caddesi Eski Sultanahmet Adliye Sarayı No1 Sultanahmet
Fatih/İSTANBUL
Telefon: (0212) 519 28-53
Fax: (0212) 511 65 58
 
 
   
Bu sitede yer alan içerikler izinsiz olarak kopyalanamaz. Kopyalandığı takdirde tüm sorumluluk sizlere aittir.
Copyright © 2015 TC MEB İstanbul Maarif Müfettişliği Başkanlığı. Tüm hakları saklıdır.