Adınız ve Soyadınız*
 
E-posta Adresiniz*
  Başlık*
 
  Soru Kategorisi*
 
  Mesajınız*
 
   
  Soru-Cevap Bölümü Kullanım Kurallarını Okudum, Kabul Ediyorum
   
 
*
(Büyük harf kullanın)
 
   
 
 
 
 
   
 
  Sitemizde Toplam Cevaplanan Soru Sayısı: 2620  
     
ALİ YAVUZ / 2014-12-16
Ek Ders

Sayın Hocam; Sınıf öğretmeni olarak görev yapmaktayım ve Halk Eğitim Merkezi bünyesinde haftada 10 saat 1. kademe okuma-yazma kursu vermekteyim. Yarıyıl tatili içinde Türk Hava Kurumu ve Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile Model Uçak kursu açmayı planlıyorum. Fakat yarıyıl tatilinde hali hazırda devam eden haftada 10 saat 1. kademe okuma yazma kursum olacak. Ben bu 10 saatin üzerine haftalık(yarı yıl tatilinde) kaç saat daha kurs verebilirim. İyi çalışmalar diliyorum.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli öğretmenim. Bahsettiğiniz alanların ikisi de ek ders kararlarının 8. maddesi kapsamındadır ve bu kapsamda ders yılı içinde alabileceğiniz azami ders haftalık 10 saattir.

 
MUSTAFA ÇINAR / 2014-12-15
ÖZEL EĞİTİM

Sayın Hocam Eğitim-Öğretim başında bir ilkokulumuzun bünyesinde bulunan Özel Eğitim sınıfında 8 öğrenciye ders ücreti karşılığı 2 ücretli öğretmen görevlendirmesi yaptık.Ancak çeşitli nedenlerle RAM tarafından yapılan yönlerdirmeler neticesinde bu sınıftaki öğrenci sayısı 3'e düştü.Bu durumda görev yapan ücretli öğretmenler görevlerine devam ettirilir mi? Bunlardan birinin görevlendirimesinin sonlandırılarak veya başka bir okulda görevlendirilerek bu sınıfta 1 öğretmenle eğitim öğretime devam edilmesi uygun olur mu ? Teşekkürler

 
 
Cevaplayan Yönetici : admin

Sn Hocam;

Özel Eğitim Hizmetleri Yönetmenliğinde Özel Eğitim Alt Sınıfı açılırken “Özel eğitim sınıflarının mevcudu en fazla; okul öncesi eğitimde ve ilköğretimde 10, ortaöğretim ve yaygın eğitimde 15 öğrenciden oluşur. Ancak, otistik çocuklar için her tür ve kademede açılan özel eğitim sınıflarında ise sınıf mevcudu en fazla 4 öğrencidir.” Denerek üst limit verilmiş alt limit verilmemiştir. Böylece mevcut durumda norm kadro durumunuzu, aşağıda belirttiğim MEB Norm Kadro Uygulama Klavuzu  bağlamında değerlendirirseniz uygun olur diye düşünüyorum.

ÖĞRETMEN NORM KADROSU BELİRLENMESİ

1. Okul Öncesi Öğretmeni

Çocuk sayısı 10'dan az, 20'den fazla olmamak üzere anaokulu, anasınıfı ve uygulama sınıflarında oluşturulan her grup için bir öğretmen norm kadrosu verilecektir. Bir grubun azami çocuk sayısı dolmadan yeni grup açılmayacaktır. Anasınıfı ve uygulama sınıfı tek olan okullarda, çocuk sayısı en fazla 25'e kadar yükseltilebilecektir.

Özel eğitim kapsamında açılan anaokulu ve anasınıflarında çocuk sayısı;

- 7'ye kadar 1,

- 7 - 13'e kadar 2,

- 13 - 19'a kadar 3

öğretmen norm kadrosu verilecektir. Zihinsel engellilerle ilgili gruplarda yukarıda belirlenen öğretmen norm kadrosu sayıları 2 ile çarpılarak belirlenecektir.

2. İlköğretim Okulu Sınıf Öğretmeni

1. Birleştirilmiş sınıfı olmayan ilköğretim okullarında;

a) Öğrenci sayısı 10'dan az, 30'dan fazla olmamak koşuluyla (Derslik sayısı dikkate alınarak), her sınıf veya şube için bir,

b) Özel eğitim okul ve kurumları ile özel sınıflarda;

- Görme, işitme ve ortopedik engelliler için açılan her sınıf veya şube için bir,

- Zihinsel engelliler için açılan her sınıf veya şube için iki,

- İş eğitimi merkezleri ile mesleki eğitim merkezlerinde her grup için bir,

- Otistik çocuklar için açılan kurum veya sınıflarda her iki öğrenci için bir,

- Hastane ilköğretim okulları için iki,

- Üstün yetenekliler için açılan sınıflarda bir,

sınıf öğretmeni norm kadrosu belirlenecektir.

 
HAKAN BERBEROğLU / 2014-12-15
okul birleşmesi

aynı ilçede iki okul var bunların ikiside ilk öğretim okulu iken ortadan bölünerek ilk ve orta okul oldu sadece bahçe ortak kaldı fakat bu sene BAŞINDA bizim kolun müdür normu düşürüldü ilk okul a müdür normu verildi diğer okulda ise iki norm var fiziki şartlar aynı OLMASINA rağmen ..bu adaletsizlik değilmi .bu normun geri alınma şansı olurumu çünkü sınıf tuvaletler giriş herşey ayrı durumda saygılarımla...

 
 
Cevaplayan Yönetici : admin

Sn Hocam;

Bazen sorulara cevap vermek için var olan durumu net bilmeniz gerekir. Kanımca  İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün bu tasarrufta neden bulunduğuna dair mutlaka bir  gerekçesi vardır. Sorunuz.Alacağınız cevabı burada yazarsanız bir yorum yapma şansım olur. Teşekkür ederim. İyi Çalışmalar.

 
YALçıN AKGÌL / 2014-12-15
Mevzuat

İyi çalışmalar sayın müfettişim. 02/12/2014 verdiğiniz cevaplar için teşekkür ederim. Bahsettiğiniz yöntem elbette en doğrusu olmakla birlikte ben görüşünüzü öğrenmek istemiştim. Sorularım: 1-Müdür yetkili öğretmenin ek dersi ile ilgili soruma yanıt vermemişsiniz. Verirseniz sevinirim. 2-Öğretmen iken müdür yardımcısı ya da müdür olarak görevlendirilen kişinin yıllık izni ne kadardır? Sorduğum deneyimli arkadaşlar ya da müfettişlerimiz ara tatilinin düşüleceği,yaz tatili de geçmişse o yıl için yıllık izin verilmeyeceği yönünde. Fakat MEB Personel İzin Yönergesinin 7. maddesinin 6. fıkrasında ''Diğer hizmet sınıflarına ait kadrolara atanan öğretmenlerden yarıyıl ve yaz tatilini kullanmış olanlara, o hizmet yılına ait yıllık izin verilmez.'' ibaresi mevcut. Burada diğer hizmet sınıfları ibaresi öğretmenken müdür yardımcısı olanları kapsar mı? Bildiğim kadarı ile bu durumda olan kişinin hizmet sınıfı değişmez. Değişen şey sadece görev ünvanıdır. Yanıtlarsanız sevinirim. 3-Okul Aile Birliği yönetmeliğinde birliğe ait hesabın kamu bankasında olmasına dair bir kısıtlama mevcut değil. Fakat geçen yıl ekim ayında kamu haznedarlığı tebliği ile birliklerin de bu kapsama alındığı dolayısıyla birliğe ait hesapların TCMB yahutta muhabiri olan bir kamu bankasında açılması zorunluluğu getirildiği yazıldı ve hesapların taşınması istendi. Bu tebliğ de 17/05/2014'de değişiklik yapıldı. Bu değişiklikle tebliğin İstisnalar ve muafiyetler başlıklı 11. maddesinin 1. fıkrasının g bendine okul aile birliği ibaresi eklendi. Fakat değişiklikle ilgili birçok yorumda okul aile birliği hesaplarının da kapsama bu değişiklikle dahil edildiği şeklinde görüşler varken durum tam tersi değil midir? Yani 11/09/2013 tarihli tebliğ ile kapsama dahil edilen birlikler 17/05/2014 tarihli değişiklikle kapsamdan çıkarılmamış mıdır? Teşekkür ediyorum. İyi çalışmalar. 4

 
 
Cevaplayan Yönetici : admin

Sn Hocam;

Müdür Yetkili ÖĞretmen ibaresi Birleştirilmiş Sınıflı okullarda görev yapan öğretmenler için kullanılır haftalık 18 saat ekders alırlar.Müdür Yetkili ÖĞretmenler yazın okullarında bulunacaklarına dair Milli Eğitime yazı vermişler ise ekderslerini alırlar bunun dışında 2 ay yaz tatillerini kullanırlar.Eğitim-öğretim yılı içinde izin kullanamazlar.Bunun dışında yarıyıl ve yaz tatilini kullanmış arkadaşlarla ilgili olarak Müfettiş arkadaşların görüşlerine aynen katılıyorum uygulamada da fiilen o şekilde diye biliyorum.Diğer hususla alakalı olarakta cevabı siz veriyorsunuz zaten ;) İyi çalışmalar dilerim.

 
ZEHRA MAZLUMOğLU / 2014-12-15
KURS

MERHABA şu an okulda türkçe öğretmeni olarak 22 saat derse ve 15 saat yetiştirme kursuna giriyorum.müdür yardımcılığı teklif edildi.sorum şu müdür yardımcısı olsam 6 saat ders alıp 15 saat kursama devam edebilir miyim(kurs yöneticisi olarak görev almayacağım)

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli öğretmenim. Ek ders kararlarına göre kurs yönetiminde görev almayan yöneticilerin kurslarda 10 saate kadar ders alabilecekleri değerlendirilmektedir.

 
MAHMUT ADıGüZEL / 2014-12-15
ek ders ücreti

ben bir ortaokulda fen bilimleri öğretmeniyim. geçici görevlendirmeyle müdür yardımcısı olarak görevlendirildim. \r\n12 saat derse giriyorum. ayrıca hafta sonuda 10 saat takviye kursuna giriyorum. kaç saat ek ders ücreti alacağım.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli yönetici. 12 saat girdiğiniz dersten dolayı 6 saat, hatfa sonu kursundan da 10 saat alırsınız.

 
ZEHRA DURAN / 2014-12-15
EKDERS ÜCRET HESAPLAMASI

Sayın Hocam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde Müdür Başyardımcısı olarak görev yapmaktayım. Okulumuzda Güzellik ve Saç Bakım Hizmetleri Alan Şefimizin alacağı ücret konusunda tereddüte düşülmüştür. Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. Alan Şefimiz 25 saat derse girmektedir. Girdiği derslerin 20 saati maaş karşılığı, 5 saati ücret karşılığı, 2 saatte Ders Dışı Planlama Görevi 10 saat Planlama bakım Onarım ücreti ve 16 saatte Koordinatörlük görevi vardır. Koordinatörlük ücreti olan 16 saat alabileceği azami ek ders ücretlerinin içinde mi verilecek yoksa dışında mı verilecektir. Toplamda kaç saat ders ücret ödenecektir.5+2+10+16=33 saat mi yada 10 saat koordinatörlük verilerek 5+2+10+10= 27 saat ücretmi ödenecektir. Teşekkür ederim.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli yönetici. Ek ders kararlarının 15. maddesi atölye ve laboratuvar öğretmenlerinin işletmelerde meslek eğitimi kapsamında verilebilecek ek ders ücretlerini okutabilecekleri azami ek ders saatleri arasında saymaktadır. Ekli çizelgeye de bakıldığında meslek dersleri öğretmenlerinin 20 saat maaş karşılığı, en fazla 27 veya 29 saat de ek derse girebilecekleri görülmektedir. Buradaki 29 saatin 2 saati öğrenci kişilik hizmetleridir.  Şefler öğrenci kişilik hizmetlerini yürütemeyeceklerine göre azami 27 saat ek dersten yararlanabilirler. Bu öğretmen ise okulda 25 saat derse girdiğine göre hazırlık ve planlamadan dolayı 3 saat de alamayacağına göre 27 saat değil, 26 saat ücret alacaktır.

 
CEMIL TUMANI / 2014-12-15
takviye kurslar

beden eğitimi dersinden takviye kurs açmak istiyorum sizin de önceki bi soruda bahsettiğiniz üzre açılabiliyor fakat liçeden il milli eğitimi aradık ve açılamayacağını soylediler. ne yapmam gerekiyor bu durumda saygılar.(veli istiyor müdür tamam diyor ilçe tamam diyor il açmıyor )

 
 
Cevaplayan Yönetici : admin

 

 

Sn Hocam;

İl Milli Eğitim Müdürlüğüne sorunuz gerekçesini sorunuz. "Ortaokul/imam hatip ortaokulu ve ortaöğretim kurumları haftalık ders çizelgesinde bulunan derslerden veli ve öğrenci talebine göre açılacaktır. "

 
NURDAN NURDAN / 2014-12-15
e bordo sorunu

25.09.2014 de göreve başlamam rağmen e bodromu göremiyorum eylül ayına dair... 10. ayda gördüğüm e bodroda bekar olduğum görünüyor sonra ben dilekçe verdim evliyim çocuk yardımını da almak istiyorum diye ayrıca ekdersimle ilgili kısımda yok verilmemiş demek... 11.aydaki e bordomun birinde evli görünüyorum ama çocuk yardımım görünmüyor ve yine ekdersimle ilgili kısım yok .. yine 11. aya ait ikinci bir e bodro açılıyor orda çocuk yardımım verilmiş gözüküyor ve ekdersim 490.36 olarak görünüyor.. ben anlayamadım. bu 3 bordaki karışıklığı... geriye dönük 2 aylık çocuk yardımını dilekçe ile talep etsem verilir mi? ve e bodrom tekrar düzenlenirmi geriye dönük.. ne yapmam gerek..

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli öğretmenim. Geriye dönük lehte veya aleyhte ödemeler için bu durumu özetleyen bir dilekçe ile kurum müdürlüğünüze başvurmalısınız.

 
CENAN GÌLCAN / 2014-12-15
Şeflik görevi

Okulumuzda 20 saat bir fiil maaş karşılığı derse girmekteyim. 10 saat bölüm şefliği, 14 saat koordinatörlük görevi, 2 saat hazırlık ve planlama görevi ile toplam 26 saat ek ders almaktayım. "Yönetici Ve Öğretmenlerinin Ders Ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Karar" ve bu karara ilişkin "Yönetici ve Öğretmenlerin Ders ve Ek Ders Saatlerine ilişkin Çizelge" yi ve çizelgenin altındaki açıklamaları incelediğimde; Planlama ve Bakım-Onarım görevi olarak 10 saat şeflik görevi; Planlama ve hazırlık görevi olarak 2 saat (20 saat maaş karşılığı derse giriyorum); Zorunlu ve İsteğe bağlı ek ders görevi olarak 15 saat koordinatörlük görevi olmak üzere toplamda 27 saat AZAMİ EK DERS görevi alabilirim. Ancak bu konuda bazı görüş farklılıkları yaşanmakta yönetmelik ve ona ilişkin çizelgelerin açıklanması hususunda yorum farklılıkları ortaya çıkmaktadır. Yönetmelikte ‘haftada okutulabilecek azami ek ders saati’ ile 20 saat zorunlu+4 saat isteğe bağlı ek ders görevi mi vurgulanıyor; yoksa Ek Ders Saatlerine ilişkin çizelgenin altında bulunan açıklamalar bölümündeki 3. Maddedeki şu açıklama mı? 3- Bu çizelgenin "Ücret Karşılığı Toplam Ders Saati" bölümünde, ilgili müfredatı kapsamında alanlar itibarıyla haftada verilecek azami ek ders saati sayıları belirlenmiştir. Ve şeflerin Planlama ve Bakım Onarım görevleri Azami okutabilecekleri Ek ders saatleri içinde verilir derken; 27 saat içinde mi yoksa 24 saat içinde mi verilir denmek isteniyor? Teşekkürler.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

 

Değerli yönetici. Ek ders kararlarının 15. maddesi atölye ve laboratuvar öğretmenlerine işletmelerde meslek eğitimi kapsamında verilebilecek ek ders ücretlerini okutabilecekleri azami ek ders saatleri arasında saymaktadır. Ekli çizelgeye de bakıldığında meslek dersleri öğretmenlerinin 20 saat maaş karşılığı, en fazla 27 veya 29 saat de ek derse girebilecekleri görülmektedir. Buradaki 29 saatin 2 saati öğrenci kişilik hizmetleridir.  Şefler öğrenci kişilik hizmetlerini yürütemeyeceklerine göre azami 27 saat ek dersten yararlanabilirler.  Dolayısıyla 20 saat maaş karşılığının yanı sıra 27 ya da 29 saat de ücret karşılığı olmak üzere 47-49 saat derse girebileceklerdir. 49 saatin içinde işletmelerde meslek eğitimi, hazırlık ve planlama, şeflik bulunmaktadır. 

 

 
ÖZLEM AYTUL / 2014-12-15
yetiştirme kurslarında ek ders

İzmir'de bir okulda müdür yardımcısıyım. Okulumuzda hafta içi ve hafta sonu olmak üzere yetiştirme kursları var. Hafta içi kurslar mesai saatinin bitiminden 30 dakika sonra bitiyor ve haftada 3 gün. okulumuzda müdür de olmadığı için kurs bitimine kadar bekliyorum. Hafta içi ek ders ücreti alabilir miyim?

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli yönetici. Ek ders kararlarına göre hafta içi düzenlenen kurstan dolayı yöneticilik görevinizden dolayı ek ders ücreti almanız mümkün görünmemektedir.

 
MEHMET ÇETINDAş / 2014-12-15
Adaylık Kladırılması

Merhaba 10.02.2014 tarihinde kadrolu olarak Malatya/Kuluncak ilçesine atandım. Temel eğitim ve Hazırlayıcı eğitimi aldım ve sonuçlar mebise işlendi. ancak Milli Eğitim Bakanlığı 11.12.2014 tarihinde yayınladığı belge ile adaylık eğitimlerini iptal ettiğini duyurdu. bu durum beni etkiliyor mu? Saygılarımla

 
 
Cevaplayan Yönetici : admin

Sn Hocam;

Bahsettiğiniz husus Eylül 2014 tarihinde atananlar için geçerli sizinle ilgisi yok.

 
MERT AKAY / 2014-12-15
EK DERS

Sn. Hocam, Haftada rehberlik dahil 25 saat derse giren bir öğretmen rapor aldığı için maaş karşılığı ders saatini dolduramaış ve 10 saat derse girmiştir. Giremediği dersler içerisinde rehberlik dersi de bulunmaktadır. Bu öğretmen kaç saat ek ders alır? Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli yönetici. Aylık karşılığı ders görevi tamamlayıp tamamlamadığına bakılmaksızın öğretmene hazırlık ve planlamadan dolayı 10 saatten dolayı 1 saatin ücreti verilir. Öğrenci kişilik hizmetleri kapsamında ek ders verilmesi için ise fiilen derse girilmesi gerekmez. O hafta öğretmen okula geldiyse ve öğrenci kişilik hizmetleri kapsamındaki görevlerini yürüttüyse 2 saat ek ders ücreti ödenir. İyi çalışmalar.

 
FATİH / 2014-12-15
ÖĞRETMEN, STAJA GELEN ÖĞRETMEN ADAYINDAN KAYNAKLI EK DERS ALIR MI?

formasyon alan öğrenciler okulumuzda 14 hafta staj yaptılar. üniversite banka hesap numaramızı okuldan istemiş staj yapan öğrenciler için toplu ödeme yapacakmış... merak ettiğim bakanlık bizlere ek ders ücreti vermesi gerekmiyor mu bu stajyerlerden dolayı..üniversitenin ödeme yapması doğru mu? kolay gelsin...

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli öğretmenim. Ek ders kararlarının 28/5. maddesi gereği bu kapsamdaki ek ders ücretleri ilgili üniversitelerce ödenir.

 
SEVGI ALKAN / 2014-12-15
müdür yardımcılığı

4. Sınıf okunuyor aynı okulda müdür yardımcısı oldüzüm zaman sınıfımda derslere girmek istiyorum Bu mümkün mü .Öğrencilerini mezun etmek istiyorum

 
 
Cevaplayan Yönetici : admin

Sn Hocam;

Hem idareci olmak istiyorsunuz hem sınıfı okutmak.Sanırım ikisinden birini seçmelisiniz.Tüm Hafta derse girip hem idarecilik yapamazsınız.Birleştirilmiş sınıflı küçük okullarda dahi arkadaşlar ikisini birlikte yaparken zorlanmaktalar.İlla yapacağım diyorsanız norm fazlası açıkta bir öğretmen yoksa veya atanmamışsa, bir öğretmen gelene kadar yaparsınız. Ancak sadece idareci ekdersinizi alırsınız, diğeri için ayrıca bir ücret ödenmez.

 
ALI İMRAN BOSTANCıOğLU / 2014-12-15
YÜKSEK LİSANS

2012 Yılında İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğünün Hasan Kalyoncu Üniversitesiyle yapyığı protokol uyarınca tercihimize sunulan bir kaç branştan biri olan işletme yüksek lisans bölümünden tezli olarak mezun oldum.İmam hatip lisesi meslek dersleri öğretmeniyim.Yüzde beş ek ders artışından yararlanabilir miyim.Nasıl bir yöntem izlemem gerekir.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli öğretmenim. Yararlanabilirsiniz. Dilekçeye yüksek lisans yaptığınıza dair belge ekleyerek okulunuza başvurmalısınız.

 
AHMET ERSOY / 2014-12-13
yönetici atama

Soru sorma fırsatı imkanı sağladığınız için teşekkürlerimi sunarım.şu anda bir lisede müdür yrd olarak görev yapmaktayım ilk defa yeniden müdür atama talebim sonucu başka kuruma müdür olarak atandım ancak şartlar değişmesi sebebiyle şu andaki görevimden ayrılmadan atamamın iptalini isteyebilir miyim istemem halinde mevcut görevime etkisi olurmu iptal isteği için kararnamemin tebliğini beklemem gerekli midir saygılarımla

 
 
Cevaplayan Yönetici : admin

Henüz ayrılış yapmadı iseniz yazı ile bir başvurun.Atamaya yetkili mercii durumunuzu değerlendirebilir diye düşünüyorum.

 
MUSTAFA MAZLUMOğLU / 2014-12-13
gecici görevlendirme

iyi günler yatılı okulda görev yapmaktayım başmudur yardımcımız şube müdürlüğüne görevlendırıldı 3 yıllık öğretmenin gecici görevlendirmeyle müdürbaş yardımcısı olmak istiyorum kaç saat ek ders alırım 18 mi 30 mu yönetmelikte 5-7 maddelere uygunluk aranıyo ama 8. madde 4 yıllık yoksa kademeli olarak düşer diyor

 
 
Cevaplayan Yönetici : admin

Sn Hocam;

Kısadan cevaplayayım  18 saat alınır.

 
üMIT ADALIOĞLU / 2014-12-10
ek ders görevi

1-Tam gün tam yıl çalışan meslek liselerinde müdür yardımcısı (Meslek dersi öğretmeni) toplam kaç saat ek ders ücreti alır.(isteğe bağlı girebileceği dersler dahil.\r\n2- Müdür yardımcısı Halk Eğitim Merkezinde cumartesi günü kurs verebilir mi.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

 

Değerli yönetici.

Ek ders kararlarının 10/c/6 maddesi gereği 20 saat alırlar. Halk Eğitim Merkezlerinde yöneticilere de ders görevi verilebilir.

 
HIKMET ERENEL / 2014-12-10
Evde Eğitim

Merhaba; sınıf öğretmeniyim.Bir öğrenciye evde eğitim görevi de alacağım.Haftada 10 saat ders olacak.Okuldaki görevim ile evde eğitim görevinden alacağım ek ders ücreti haftada 15+10=25 saat mi olacak?Sadece evde eğitim görevi alsam,haftalık ders saati sınırı var mı? Teşekkür ederim...

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Sorunuz daha önce cevaplanıp sitemizde yayınlanmış bir sorudur. Lütfen soru cevap bölümümüze bakınız.

 
| 1 || 2 || 3 || 4 || 5 || 6 || 7 || 8 || 9 || 10 || 11 || 12 || 13 || 14 || 15 || 16 || 17 || 18 || 19 || 20 || 21 || 22 || 23 || 24 || 25 || 26 || 27 || 28 || 29 || 30 || 31 || 32 || 33 || 34 || 35 || 36 || 37 || 38 || 39 || 40 || 41 || 42 || 43 || 44 || 45 || 46 || 47 || 48 || 49 || 50 || 51 || 52 || 53 || 54 || 55 || 56 || 57 || 58 || 59 || 60 || 61 || 62 || 63 || 64 || 65 || 66 || 67 || 68 || 69 || 70 || 71 || 72 || 73 || 74 || 75 || 76 || 77 || 78 || 79 || 80 || 81 || 82 || 83 || 84 || 85 || 86 || 87 || 88 || 89 || 90 || 91 || 92 || 93 || 94 || 95 || 96 || 97 || 98 || 99 || 100 || 101 || 102 || 103 || 104 || 105 || 106 || 107 || 108 || 109 || 110 || 111 || 112 || 113 || 114 || 115 || 116 || 117 || 118 || 119 || 120 || 121 || 122 || 123 || 124 || 125 || 126 || 127 || 128 || 129 || 130 || 131 |

önceki sonraki
 


Müdür yardımcısı ve müdür kaç saat derse girebilir

...
 

Sayın müfettişim ben müdür yardımcılığı görevine ge...

 

Sayın müfettişim, halk eğitimi merkezinde müdür yardımcısıyım.hafta sonu cumartesi (5) pazar(5) saat kurs veriyorum...cumartesi ve pazar günleri 2+2 saat nöbet&ccedi...

 

İYİ GÜNLER. BENİM 8. SINIFLARDA REHBERLİK VE KARİYER PLANLAMA DERSİM VAR. BUNUN BİR SAATLİK ÜCRETİ AYRI MI YAZILIR YOKSA REHBERLİK VE KLÜP FAALİYETLERİ İÇİNDE M...

 

Merhaba müfettişim ben ortaokulda müdür yardımcılığı yapıyorum. Fiilen nöbet tuttuğum takdirde nöbet ücreti alabilirmiyim?

...
 
Değerlendirme Toplantısı
Yarıyıl Değerlendirme Toplantısı
Değerlendirme Toplantısı
Üsküdar-Beykoz denetim grubumuzla, Üsküdar Haydarpaşa Mesleki ve Tek Anad. Lisesinde denetimdeyiz.
E-Denetim Planlama Modülünün Kullanımı Konulu Toplantı
ÖZEL EĞİTİMDE E-DENETİM MODELİ VE YAZILIMI
TEOG SINAVI
Maarif Müfettişleri Galatasaray Lisesinde
Binbirdirek Mah. Dr.İmren Öktem Caddesi Eski Sultanahmet Adliye Sarayı No1 Sultanahmet
Fatih/İSTANBUL
Telefon: (0212) 519 28-53
Fax: (0212) 511 65 58
 
 
   
Bu sitede yer alan içerikler izinsiz olarak kopyalanamaz. Kopyalandığı takdirde tüm sorumluluk sizlere aittir.
Copyright © 2015 TC MEB İstanbul Maarif Müfettişliği Başkanlığı. Tüm hakları saklıdır.