Adınız ve Soyadınız*
 
E-posta Adresiniz*
  Başlık*
 
  Soru Kategorisi*
 
  Mesajınız*
 
   
  Soru-Cevap Bölümü Kullanım Kurallarını Okudum, Kabul Ediyorum
   
 
*
(Büyük harf kullanın)
 
   
 
 
 
 
   
 
  Sitemizde Toplam Cevaplanan Soru Sayısı: 2620  
     
VAHIT çIFTçI / 2014-12-23
okul aile birliği fatura

Merhaba; okul aile birliğimiz teklif usulu ile konferans salonu yapmak üzere en düşük teklifi veren firma ile anlaştı. ancak işi alan firma faturanın yarısını başka bir şirket üzerinden faturalandırmış. böyle bir durumda ne olur. teşekkürler

 
 
Cevaplayan Yönetici : admin

Merhaba Sayın Hocam, bu konu ile ilgili detaylı bilgiye sahip olmadan bilgi vermemin doğru olmayacağı kanaatindeyim. 

 
İBRAHIM öZTüRK / 2014-12-23
devamsızlık bilgisi

meraba persembe günü 8 saat dersim var dört derse girdim yani yarısına öteki dört derse girmedim yarım günmü devamsız yazılırım yoksa tüm günmü ??

 
 
Cevaplayan Yönetici : admin

Sn Hocam;

İnanın soruyu anlamadım.Şöyle söyliyim, gecerli bir mazeretten ötürü girememiş iseniz ekdersiniz ona göre hesaplanır kesilir.O kadar.

 
CUMALI YıLDıZ / 2014-12-23
takviye kurslar

Sayın müfettişim ortaokul öğretmeniyim. beden eğitimi dersinden takviye kursu aç istiyorum bir okulda beden eğitimiyle ilgili kursların açıldığını gördüm . siz de önceki cevabınızda açılabileceğini belirtmişsiniz bakanlığın da bu konuyla ilgili görüşü var. fakat ilçe milli eğitim il milli eğitimi aramış sormuş ve il milli eğitim de sıcak bakmıyoruz demiş ilçe milli eğitim olurumuzu reddetti bu sebepten ötürü sn müfettişim nasıl bir yol izlemeliyim saygılarımla .

 
 
Cevaplayan Yönetici : Necati İLMEN

Sayın Öğretmenim, MEB Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü’nün Diyarbakır Valiliğine hitaben yazdığı 18/11/2014 tarih ve 5431468 sayılı görüş yazısında “… gerçek ihtiyacın tespit edilmesi, öğrenci ve velilerden yeteri kadar talebin olması durumunda özel yetenek sınavlarına yönelik olarak diğer derslerden de kurslar açılabilir. Kursların açılması ve kapatılması kararı ise il/ilçe milli eğitim müdürlüklerinin sorumluluğuna bırakılmıştır…” denilmektedir. Özel yetenek sınavlarına yönelik kurs açmak istiyorsanız ve gerekli şartlar sağlanmış ise bu yazıyı ilgi tutarak yeniden başvuruda bulunabilirsiniz veya öğrencilerin bu kursa ihtiyacı hususunda il/ilçe MEM’de kurslarla ilgilenen milli eğitim müdür yardımcısı/şube müdürü ile yüz yüze görüşebilirsiniz. Yazıda da gördüğünüz gibi kararın sorumluluğu il/ilçe MEM’e bırakılmıştır.

 
öMER FARUK KARABAYıR / 2014-12-23
atanma durumu

iyi günler... şubat ayında çokça karşımıza çıkması muhtemel sorulardan bir tane sormak istedim yanıtlarsanız sevinirim. Şubat 2012 yılında atanan öğretmenlere imzalatılan Öğretmen olarak atananlar, atandıkları yerde adaylık süresi dâhil en az dört yıl çalıştıktan sonra yer değiştirme isteğinde bulunabileceklerdir” maddesini ağustos 2012 de atanan bizlere de imzalattılar. bu benim hak sahibi olacağım (bulunduğum kurumda atandığımda zorunlu çalışma süresi 3 yıldı.bu sene itibarı ile 3 yıl doluyor.dolayısıyla hak sahibi olabileceğimi düşünüyorum) il dışı tercihimizi etkiler mi?. Yoksa 4. yılın dolmasını beklemek zorunda mıyım? bilgilendirirseniz sevinirim. iyi günler dilerim.

 
 
Cevaplayan Yönetici : admin

Sn Hocam;

İlk atama olduğunuz için  imza attığınız sözleşme gecerli diyebilirim. Ancak istisnai olarak, mazerete bağlı atama söz konusu ise (eş durumu , hastalık vs) mahkemeler genelde kişi lehine karar vermekte.Onun dışında yani sizin durumunuzla alakalı bir mahkeme kararı şimdiye kadar duymadım.

 
GÖKHAN BAYSAL / 2014-12-23
veli toplantısı

Sayın Hocalarım müdürümüz pazar günü veli toplantısını tebliğ etti bizlere tam gün eğitim öğretim yapan bir okul okulumuz bu veli toplantısı hafta sonu yapılması yönetmeliğe uygun mudur uygunsa hangi maddelere göre hafta sonu yapıyor toplantıyı.

 
 
Cevaplayan Yönetici : admin

 Sn Hocam hangi kurumda olduğunuzdan bahsetmemişsiniz. Ama Örneğin Okul Öncesi Ve iİlk. Kur.Yön. Madde 43/7 de "Öğretmenler, komisyon üyesi ve gözcü olarak görevlendirildikleri sınav komisyonlarında, okulda yapılan her türlü resmî toplantılar ve mahallî kurtuluş günleri ile millî bayramlarda bulunmak zorundadırlar. Öğretmenlere görevlendirme ve toplantıların zamanı, en az iki gün önceden yazı ile duyurulur. Toplantının gündemi öğretmenlerin de görüşü alınarak hazırlanır. Toplantılar, dersleri aksatmamak üzere çalışma günlerinde yapılır. demektedir. Yorumu size bırakıyorum.

 
TAYFUN TORSUN / 2014-12-23
Müdür yardımcısı normu

Merhabalar, ben ilkokul ve ortaokulun beraber eğitim öğretim gördüğü bir kurumda görevlendirme müdür yardımcısı olarak görev yapmaktayım.Okulumuzda müdürlük normu ilkokulda gözükürken müdür yardımcılığı normu ortaokulda gözükmektedir. Bu durumda ben,sınıf öğretmeni olarak, Müdür tarafından teklif edilip 4 yıllığına müdür yardımcısı olarak bulunduğum kuruma görevlendirilebilir miyim?Teşekkürler, iyi akşamlar, iyi mesailer..

 
 
Cevaplayan Yönetici : admin

Sn Hocam;

Müdür Yrd. Normunu Ortaokula verdiler diyorsunuz.Ortaokulda dersi olup diğer  şartları tutan  bir branş öğretmeninin görevlendirimesi esas olandır.

 
ŞULE ATEŞ / 2014-12-23
müdür yardımcılığı

Sayın Hocam.Ben Okul Öncesi Öğretmenliği mezunuyum.Bulunduğumuz ilçedeki Kız meslek lisesinde uygulama sınıfı mevcut.Benim sorum;Ben kız meslek lisesinde müdür yardımcısı olarak çalışabilir miyim?Şimdiden Teşekkürler

 
 
Cevaplayan Yönetici : admin

Sn Hocam;

Meslek dersleri öğretmenleri ile dersi bulunan kültür dersi öğretmenlerinden Müdür Yrd. seçilmesi uygun olur.

 
YALçıN AKGÌL / 2014-12-23
Mevzuat

Günaydın. İyi çalışmalar. Bildiğiniz gibi eş veya çocuk yardımından yararlanan bir öğretmen bu hakka değişikliğin meydana geldiği tarihten sonraki ilk maaş ödemesinde hak kazanır. DMK'nın ilgili maddesinde bu konuda bildirimde bulunulması konusunda herhangi bir hüküm yok. Fakat elbette bildirim yapılmadan idare bunu bilemez ve gerekli işlemi yapamaz. Fakat Merkezi Harcama Belgeleri Yönetmeliğinde memurun ilk göreve başlaması , bilgilerindeki değişiklik veya yer değiştirme suretiyle atanması durumunda aile bildirimini yenilemek durumunda. Ve Maliye Bütçe Mali Kontrol Genel Müdürlüğü 24/12/2007 ve 27894 sayılı yazısında da bundan bahisle geriye dönük ödeme yapılamayacağını bildirmiş. Bu konuda Aksaray'da bir idare mahkemesi kararı bulunmakla birlikte bu da genel hüküm ifade eder nitelikte değil. Bu konuda geriye dönük ödeme yapılması ile ilgili daha güncel bir yazı emir mevcut mudur? Varsa bilgilerini paylaşır mısınız? Arkadaşların soruları üzerine de bir şeyler danışmak istiyorum. Veli Hocam Salih Berik beyin sorusunda yapılacak değerlendirme ve işlem Atama Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 41. maddesine göre mi yapılmaktadır yoksa MEB Yönetici Görevlendirme Yönetmeliğinin Yöneticilik görevinden ayrılma başlıklı 28. maddesine göre mi yapılır. Teşekkürler. İyi çalışmalar

 
 
Cevaplayan Yönetici : admin

Sn Hocam;(Müfettişim)

Elimizde yeni bir yazı söz konusu değil. Ancak Aksaray idari mahkemesinin kararı olsa bile kanımca bu konu bağlamında genellenemez. İdareye bildirim ne zaman yapılmışsa o tarihten sonra ödeme yapılması belirttiğiniz yazılar da düşünüldüğünde en doğru olanıdır.

 
UTKU YıLDıZ / 2014-12-23
Müdür ve müdür yarcımcılarının mesai saatleri

Değerli yötecilerim , benim sorum müdür ve müdür yardımcılarının gün içinde okula kaçta gelecegi ve gideceği. Görev yapmakta olduğum okul ikili eğitim yapan ortaokuldur.Müdür yardımcıları sabah 9-10 gibi gelmektedirler. Gelmedikleri gününleri nöbet defterlerine yazdırmayıp sistemede işlemiyorlar. İdarecilerin belli bir mesai başlama bitiş saati varmıdır? Bu konuda ki usulsüzlükleri direk ilçeye söyliyebilirmiyiz?

 
 
Cevaplayan Yönetici : Necmettin SÖKÜLMEZ

Okul idarecilerinin çalışma saatleri, memurlar için illere göre valiliklerce belirlenen resmi çalışma(mesai) saatleridir. İkili öğretim yapan okullar için kişilere göre farklı çalışma saati belirlenmiş olabilir. Bulunduğunuz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden ayrıntılı bilgi alınız. Şikayet mercileri ile ilgili soru cevap modülü girişinde kurallar bölümünde bilgi yer almakla birlikte diğer şikayet mercileri ve mevzuat için "Devlet Memurlarının Şikayet ve Müracaatları Hakkında Yönetmelik"e bakınız. İyi günler dilerim.

 
EMRE KARAHAN / 2014-12-23
pansiyon

Sayın denetmenler öncelikle iyi çalışmalar. pansiyonlu bir okulda çalışmaktayım ve belletmen olarak pansiyonda görev yapmaktayım. Benim sorum şu pansiyonda belleticilik görevi yapan öğretmenler her gün için ücretsiz yemek tabelasına dahil edilir mi? (Madde 19- Okul müdürü, pansiyonlarda görevli müdür yardımcısı, belleticiler, memur ve hizmetliler ile nöbetçi oldukları günlerde öğretmenler pansiyon tabelasına dahil edilerek ücretsiz yemek yerler) maddesi gereğince bazı okullarda belleticiler yemek tabelasına ücretsiz olarak dahil edilip, okul nöbetçi öğretmenleri o gün için ücretsiz olarak tabelaya dahil ediliyormuş? uygulama farklılıkları olan bu konuda bizleri aydınlatırsanz sevinirm. şimdiden tesekkürler

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli öğretmenim. MEB Okul Pansiyonları Yönetmeliğinin 19. maddesi aynen sorunuzda belirttiğiniz gibidir. BU maddeye göre işlem tayin edilmesi gerekmektedir.

 
GÖKHAN BAYSAL / 2014-12-23
TEOG

Çalıştığım okulda 26-27 kasım da yapılan teog da e okul üzerinde girmeyen öğrenciler girilirken yanlışlıkla sınava giren öğrencimiz girmedi işaretlenmiş ve sınava hiç girmeyen öğrenci girdi olarak işaretlendi sınava giren öğrencimize mazeret sınavına girmesi için listete ismi çıktı ve bu öğrencimiz mazeret sınavına girmedi bir hak mahrumiyeti oluşur mu bu konu da ben ceza alır mıyım. bu gibi durumlar da nasıl bir yol izlemeliyiz...şimdiden teşekkür ederim.

 
 
Cevaplayan Yönetici : admin

Sizin yaptığınız bir hata yüzünden sınava girmesi gereken bir öğrenci sınava girememiş ise ve telafisi de yapılamamışsa mağduriyet oluşmuş demektir. Öğrenci ya da velisinin şikayeti durumunda soruşturma açılması muhtemeldir. Ceza alıp alamayacağınız hususunu tahmin edilemez buluyorum, çünkü her soruşturma kendine özgüdür ve yapılmamış bir soruşturmanın sonucu hakkında tahmin yürütmeyi doğru bulmuyorum. Nasıl bir yol izlenmeli; öncelikle mağduriyet oluşmaması için tüm tedbirler alınmalı, sistem hataları ile ilgili ilçe-il milli eğitim müdürlükleri ile derhal iletişime geçilmeli, gerekiyorsa Bakanlık yetkililerine ulaşılıp sistem hatalarının zamanında düzeltilmesi sağlanmalıdır... İyi günler...

 
AHMET ÖZ / 2014-12-23
Okul müdürü kurs ek ders

Merhabalar efendim. Ben bir okula müdür olarak görevlendirildim.\r\nYöneticilik haricinde 12 saat matematik dersine giriyorum. Bunun haricinde hafta içi 3 saat, hafta sonu ise 8 saat yetiştirme kursum var. Buna göre yetiştirme kursunun ek dersini 11 saat olarak alabilir miyim?

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli öğretmenim. Bu konuda daha önce cevaplanmış sorulara bakabilirsiniz.

 
MERT AKAY / 2014-12-22
ek ders

Sn Denetmenim,\r\nRehberlik dahil 31 saat derse giren bir öğretmen rehberlik saatinin olduğu 8 saatlik bir günde okula gelmiyor. Bu öğretmenin ek dersini hesaplarken nasıl bir yöntem izlemeliyiz. Bu konuda beni aydınlatırsanız çok sevinirim. İyi çalışmalar.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Sayın yönetici.  31-8=23. 23-15=8+2+2= 12 saat ücret vermelisiniz. Her ne kadar rehberlik dersinin olduğu günde okula gelmemisse de diğer günlerde okula gelerek öğrenci kişilik hizmetlerini yürüttüğü düşünülmelidir. 

 
ONUR GUN / 2014-12-22
ogrenci sosyal kisilik hizmetleri

Turkce ogretmeniyim.Bir hafta içinde raporlu olduğum için sadece 6saat derse fiili olarak girdim. 2 saatlik öğrenci sosyal kisilik hizmetleri ek ders ücretini alabilir miyim?

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Evet.  O hafta içerisinde okula herhangi bir gün gelip bu kapsamda öğrenci kişilik hizmeti görevini yerine getirdiyseniz 2 saat ücret alırsınız. 

 
ERSEN CAN / 2014-12-22
kurs ve ddhp ücreti

hocam iyi günler sorum şu: öğretmen 16 saat derse giriyor okulda. ve haftasonu da 9 saat kurs dersi var. 10 a 1 hesaplarken 16 saat üzerinden mi yoksa bu kurs dersi nide ekleyip 25 saat üzerinden mi yapmalıyız. biz okul ve kurs dersleri ayrı değerlendirilmelidir görüşüyle sadece 16 saat okul dersi için hazırlık planlama olarak 1 saat ödüyoruz.doğrumudur acaba. yoksa toplam 25 olduğu için 10 a 1 den 2 saat mi verilmelidir.teşekkürler iyi çalışmalar. soru cevap kısmını sürekli takip ediyorum ve çok faydalı oluyor gerçekten de.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Bakanlığımızın bu konuda görüş yazısı da var. Kursta girilen dersler için hazırlık ve planlama kapsamında ucret ödenmez. 

 
CAFER AKGÌN / 2014-12-22
ek ders

Hocam: öĞRETMENİM,MÜDÜRLÜK ŞARTLARIM TUTMAKTADIR. OKUL MÜDÜRÜNÜN,İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ OLDUĞU, İKİLİ EĞİTİM YAPILAN BİR OKULA VALİLİK ONAYI İLE OKUL MÜDÜRÜ OLARAK GÖREVLENDİRİLDİM, KAÇ SAAT ÜZERİNDEN EK DERS ALABİLİRİM. NOT:YEİ YÖNETMELİĞE GÖRE ŞİMDİ BÜTÜN YÖNETİCİLER GÖREVLENDİRME SAYILMAZ MI. SAYGILAR

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Sayın yönetici.  Kurum türünü belirtmemissiniz.  Şartları tasiyorsaniz mudurun aldığı ek dersi ve ikili egitimden dolayi 2 saat ucreti alırsınız. 

 
İZZET OLGAR / 2014-12-22
Ortaokuldaki Müdür Yardımcısının Ek Ders Ücreti

Sayın Maarif Müfettişlerim, Ben bir ortaokulda Türkçe öğretmeni olarak görev yapıyorum. 4 saat satranç egzersizi, 4'ü hafta içi 4'ü cumartesi olmak üzere 8 saat de yetiştirme kursu veriyorum. Önümüzdeki günlerde müdür yardımcısı olma ihtimalim var. Müdür yardımcısı olursam egzersiz ve yetiştirme kursuna devam edebilir miyim? Teşekkür ederim, saygılarımla.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Egzersiz kapsamındaki göreve devam edemezsiniz. Kursa ise devam edebilirsiniz. Kurslarda yönetim görevi olmayan yöneticiler ogretmen gibi değerlendirilmelidir. 

 
İHSAN EDİS / 2014-12-22
MÜDÜR YARDIMCISININ EK DERSİ

İyi günler. Benim sorum Okul Müdürümüz kanser dolaysıyla rahatsızlandı ve kanser tedavisi nedeniyle okula 3 ay gelemedi. Okul da tek müdür yardımcısı var ve idari işleri o yürütüyor. Böyle bir durumda müdür yardımcısı yine kendi ek dersini mi alır yoksa Okul Müdürüne ödenen ek dersi mi alır? Diğer bir sorum Okul idarecileri okulda 12 saat derse girdiklerinde bu 12 saat dersin olduğu zamanlarda idari işler dolayısıyla ya da ilçe milli eğitim vb. toplantı durumlarında bu 12 saat derslerinin bir kısmına ya da tamamına giremezlerse bu durumda ek derste ne gibi bir yol izlenir?Vereceğiniz bilgii için şimdiden teşekkürler.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Okulunuzun mudur kadrosu bos olmadığı için asile odenen ucret yerine vekalet edene ödenmez.  Yönetici olsa hickimse fiilen derse girmediyse ucret alamaz.

 
SALİH BERİK / 2014-12-18
KİM NORM FAZLASI OLUR?

Merhabalar Sayın Denetmenlerim,Avcılar ilçesinde ortaokulda görev yapan branşı Sosyal Bilgiler olan müdür yardımcısıyım.Okulumuza önümüzdeki günlerde müdür görevlendirmesi yapıldıktan sonra müdür yardımcılığı görevimden istifa ederek öğretmenliğe dönmek istiyorum.(30 Mart 2010 tarihinde müdür yardımcılığı görevine atandım. şu an 4 yılım dolmadı)Okulumuzda ben dahil 6 tane Sosyal Bilgiler öğretmeni var.Okulumuzda benim girdiğim 6 saat dahil 138 saat Sosyal Bilgiler dersi var.(120 saat Sosyal Bilgiler+18 saat Seçmeli Düşünme Eğitimi)Okulun Sosyal Bilgiler normu 5'tir.Görev yaptığım ilçede alanımda açık okul bulunmamaktadır.İstifa ettiğim zaman kendi okulumda öğretmen olarak devam edebilir miyim?Norm fazlası oluşur mu?Oluşursa hangi hangi öğretmen norm fazlası olur?İyi günler dilerim...

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli yönetici. Müdür yardımcılığından öğretmenliğe geçtiğinizde kendi okulunuzda göreve devam edebilirsiniz. Okul yönetimi durumu İlçe MEM\'e bildirir. İlçede açık varsa ilçedeki başka bir okulda görevlendirilebilirsiniz. Norm fazlası yönetici ve öğretmenler yer değiştirme mevzuatına göre yer değişikliğine tabidir.

 
MEHMET AKPıNAR / 2014-12-18
Okulumuzdaki kurs

sayın öğretmenim istanbul perran kutman ilkokulunda 1.sınıfta öğrencim var. okulumuz zabah öğle. sabahtan ortaokul var. okulumuzda bir kaç haftadır öğleden sonra kurs açılmış buyük çocuklar küçüklerle birlikte ders görüyor. bu kursun hafta sonu olmasının imkanı yok mu. dört artı dört geldi diye sevindik eğitime yine büyüklerle devam ediyoruz. veli olarak ne yapmalıyız.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Çok değerli velimiz. Okullarımızda açılan kurslar hafta içi ya da hafta sonu açılabilir. Bu konudaki yetki İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerindedir.

 
| 1 || 2 || 3 || 4 || 5 || 6 || 7 || 8 || 9 || 10 || 11 || 12 || 13 || 14 || 15 || 16 || 17 || 18 || 19 || 20 || 21 || 22 || 23 || 24 || 25 || 26 || 27 || 28 || 29 || 30 || 31 || 32 || 33 || 34 || 35 || 36 || 37 || 38 || 39 || 40 || 41 || 42 || 43 || 44 || 45 || 46 || 47 || 48 || 49 || 50 || 51 || 52 || 53 || 54 || 55 || 56 || 57 || 58 || 59 || 60 || 61 || 62 || 63 || 64 || 65 || 66 || 67 || 68 || 69 || 70 || 71 || 72 || 73 || 74 || 75 || 76 || 77 || 78 || 79 || 80 || 81 || 82 || 83 || 84 || 85 || 86 || 87 || 88 || 89 || 90 || 91 || 92 || 93 || 94 || 95 || 96 || 97 || 98 || 99 || 100 || 101 || 102 || 103 || 104 || 105 || 106 || 107 || 108 || 109 || 110 || 111 || 112 || 113 || 114 || 115 || 116 || 117 || 118 || 119 || 120 || 121 || 122 || 123 || 124 || 125 || 126 || 127 || 128 || 129 || 130 || 131 |

önceki sonraki
 


Müdür yardımcısı ve müdür kaç saat derse girebilir

...
 

Sayın müfettişim ben müdür yardımcılığı görevine ge...

 

Sayın müfettişim, halk eğitimi merkezinde müdür yardımcısıyım.hafta sonu cumartesi (5) pazar(5) saat kurs veriyorum...cumartesi ve pazar günleri 2+2 saat nöbet&ccedi...

 

İYİ GÜNLER. BENİM 8. SINIFLARDA REHBERLİK VE KARİYER PLANLAMA DERSİM VAR. BUNUN BİR SAATLİK ÜCRETİ AYRI MI YAZILIR YOKSA REHBERLİK VE KLÜP FAALİYETLERİ İÇİNDE M...

 

Merhaba müfettişim ben ortaokulda müdür yardımcılığı yapıyorum. Fiilen nöbet tuttuğum takdirde nöbet ücreti alabilirmiyim?

...
 
Değerlendirme Toplantısı
Yarıyıl Değerlendirme Toplantısı
Değerlendirme Toplantısı
Üsküdar-Beykoz denetim grubumuzla, Üsküdar Haydarpaşa Mesleki ve Tek Anad. Lisesinde denetimdeyiz.
E-Denetim Planlama Modülünün Kullanımı Konulu Toplantı
ÖZEL EĞİTİMDE E-DENETİM MODELİ VE YAZILIMI
TEOG SINAVI
Maarif Müfettişleri Galatasaray Lisesinde
Binbirdirek Mah. Dr.İmren Öktem Caddesi Eski Sultanahmet Adliye Sarayı No1 Sultanahmet
Fatih/İSTANBUL
Telefon: (0212) 519 28-53
Fax: (0212) 511 65 58
 
 
   
Bu sitede yer alan içerikler izinsiz olarak kopyalanamaz. Kopyalandığı takdirde tüm sorumluluk sizlere aittir.
Copyright © 2015 TC MEB İstanbul Maarif Müfettişliği Başkanlığı. Tüm hakları saklıdır.