Adınız ve Soyadınız*
 
E-posta Adresiniz*
  Başlık*
 
  Soru Kategorisi*
 
  Mesajınız*
 
   
  Soru-Cevap Bölümü Kullanım Kurallarını Okudum, Kabul Ediyorum
   
 
*
(Büyük harf kullanın)
 
   
 
 
 
 
   
 
  Sitemizde Toplam Cevaplanan Soru Sayısı: 2620  
     
İHSAN EDİS / 2014-12-23
İLKOKUL VE ORTAOKUL ÖĞRETMENLERİNİN SORUŞTURMA İŞLEMLERİ

İyi günler. Benim sorum ilkokul öğretmenleri ile ortaokul öğretmenleri soruşturma sürecinde hangi Ceza Kanununa tabi olur? Yine İşlenen olumsuz davranışın karşılığı 1702 ayılı Ceza Kanununda ya da 4357 Sayılı Ceza Kanununda karşılığı yoksa ne tür bir yol izlenir? Vereceğiniz bilgi için şimdiden teşekkür ederim.

 
 
Cevaplayan Yönetici : admin

Merhaba Sayın Hocam, 1702 sayılı ve 4357 sayılı yasalar yürürlükten kaldırıldı. Diğer memurlara olduğu gibi öğretmenlerin tüm disiplin işlerinde de 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 125. maddesine göre değerlendirme yapılır.

 
ÌMİT BEY / 2014-12-23
Müdür Yardımcılığı Görevlendirme

Sayın Denetmenlerim, Başarılı çalışmalarınızın devamını dilerim. Eylül 2009 – 14 Ocak 2010 tarihleri arasında sözleşmeli öğretmenlik yaptım. 15 Ocak 2010 tarihinde KPSS puanım ile kadrolu öğretmenliğe atandım. 1 Ağustos 2012 – 1 Ağustos 2013 tarihleri arasında askerlik hizmetimi Yedek Subay olarak yaptım. Yedek subaylığımı MEB’e bağlı olmayan bir Askeri Meslek Yüksek Okulunda Topçu Asteğmen ama görevlendirme öğretmen olarak yaptım. Şu an itibariyle kadrolu öğretmenlik görevime devam ediyorum. Mebbis bilgilerimde şu an itibariyle Memuriyete Esas 4 Yıl 11 Ay 7 Gun Emekliliğe Esas 5 Yıl 3 Ay 3 Gun Meb’de kadrolu öğretmenliğe esas 3 Yıl 11 Ay 7 Gun, bilgileri yazmaktadır. İstanbul’da müdür yardımcılığı görevlendirmeleri için kılavuzda " Bakanlık kadrolarında öğretmen olarak asaleten en az dört yıl görev yapmış olmak. " İbaresi yer almaktadır. Görevlendirmelerin yapılacağı tarih olan 5-9 Ocak itibariyle 3 yıl 11 ay ve 20-24 gün kadrolu öğretmenliğim olacaktır. Yedek subaylık hizmetim(MEB’E BAĞLI OLMAYAN ASKERİ KURUMDA) veya 4 aylık sözleşmeli öğretmenliğimi hizmet birleştirme veya dilekçe vererek “Bakanlık kadrolarında öğretmen olarak asaleten en az dört yıl görev yapmış olmak” şartını sağlayabilir miyim? Başarılı bir şekilde bitirdiğim adaylık eğitimim olan 1 yıllık süre “Bakanlık kadrolarında öğretmen olarak asaleten en az dört yıl görev yapmış olmak” hükmü gereğince asaleten öğretmenlikten sayılır mı? MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞINA BAĞLI EĞİTİM KURUMLARI YÖNETİCİLERİNİN GÖREVLENDİRİLMELERİNE İLİŞKİN YÖNETMELİK madde 8'de "6 ve 7 nci maddelerde öngörülen şartları taşıyan aday bulunamaması nedeniyle yönetici norm kadrosu boş kalan eğitim kurumlarına yapılacak yönetici görevlendirmelerinde, söz konusu maddelerde aranan hizmet süreleri ihtiyaç karşılanana kadar birer yıl düşürülür." hükmü nasıl uygulanmalıdır? Değişik kişi ve kurumlara sorduğumda bu durumu değişik cevaplar aldım. Size danışmak istedim. İlginiz için teşekkür ederim. Başarılı çalışmalar dilerim.

 
 
Cevaplayan Yönetici : admin

Sn Hocam; Aslında cevabı kendiniz veriyorsunuz ibare çok açık. "Bakanlık kadrolarında öğretmen olarak asaleten en az dört yıl görev yapmış olmak" anladığım kadarı ile biraz daha  beklemeniz gerekecek.Tavsiyem acele etmeyin biraz öğretmenliğinizi sürdürün.

 
MEHMET / 2014-12-23
Ek ders

merhabalar sayın denetmenlerim , Ortaokulda okul müdürü olarak görev yapmaktayken ; ilçe Halk Eğitim Müdürlüğüne vekaleten 6 aylığına görevlendirildim. Yerine görevlendirildiğim Halk Eğitim Müdürü ise İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne görevlendirildi. Bu durumda ek dersimiz nasıl hesaplanacaktır ?

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli yönetici. Görevlendirildiğiniz kadroya asaleten atanma şartlarını taşımanız kaydıyla ek ders ücreti yüksek olan kadronun ek ders ücretinden yararlandırılmalısınız. 

 
FATİH HASDAL / 2014-12-23
sosyal kulüpler

Sayın Bilir,1 ve 7.sınıflarda sosyal Kulüpler var mıdır? Varsa nasıl işlenecektir. Teşekkürler

 
 
Cevaplayan Yönetici : admin

Sn Hocam;

Sosyal Etkinlikler Yönetmenliğine bakarsanız ilkokulda ve ortaokulda Sosyal Kulüpler var. Ancak Okul Öncesi Ve İlköğretim Kurumları Yönetmenliğinde İlkokulda Çocuk Kulüplerinden, Ortaokulda ise Sosyal Kulüplerden bahis geçilmiş.Bu itibarla Ortaokulda Sosyal Kulüp çalışmaları var ancak ilkokulda veli ve öğrenci talebi doğrultusunda Çocuk Kulüpleri Yönergesine göre Cocuk Kulübü kurmanız yerinde olur.

 
TUNC AKBULUT / 2014-12-23
Müdür Yardımcıları kurs

Müdür yardımcıları, okulda yeni açılan kurslara hafta içi girerek ücret alabilir ler mi. NOT (Kurslar mesai saati içinde)

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli öğretmenim. Bu konuda daha önce cevaplanmış sorulara bakabilirsiniz.

 
ARDA şEN / 2014-12-23
görevli izinliyken egzersiz

Görevli izinliyken egzersiz ücretleri yatar mi ?

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli öğretmenim. Görevli izinli iken egzersiz ücretleri ödenmemektedir.

 
EREN ALKOç / 2014-12-23
kişilik hizmetleri kapsamında ek ders

öğretmen sosyal etkinlik ve öğrenci kişilik hizmetleri kapsamında 2 saat ekders alır mı_sosyal kulüp olması gerekiyr mu|.Her brani öğretmeni bu ek dersi alablirmi

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli öğretmenim. Bu konuda daha önce cevaplanmış sorulara bakabilirsiniz.

 
MüKERREM DEMIRARSLAN / 2014-12-23
bep

beden eğitimi dersine girdiğim 6. sınıflardan bir tanesinde görme engelli bir öğrencim var... ailesi çok baskıcı ama öğrenci dersimden de muaf değil. bu öğrenciye nasıl not verebilirim veya dersimde nasıl muaf edebilirim....

 
 
Cevaplayan Yönetici : admin

Sn Hocam; Beden eğitiminin görme engellilerin ruh ve beden sağlığı üzerinde çok önemli ve çok olumlu etkileri vardır. Bu nedenle körler okullarında ve genel okullarda beden eğitimi derslerinin yapıldığı alanlar, tesisler görme engelli öğrencilerin durumuna uygun biçimde düzenlenmeli, gerekli özel araç gereçler sağlanmalıdır. Beden eğitimi dersi, öğrencilerin eline bir top verip oyalamak değildir. Öğrencilerin durumuna uygun; planlı, programlı çok yönlü uygulamaları kapsar.

 

 

 
SEZGIN YEKEBAğCı / 2014-12-23
kurs ücreti

İyi çalışmalar benim sorum daha önce sorulmuş yalnız ben tekrar sorma ihtiyacı hissettim. Okulumuzda hafta içi mesai saatlerin aşan kurs var.Mesai saatleri dışındaki zamanın nasıl yöneticilikten sayıldığını anlayamadım. Hafta içi saat 17.00\'den sonra yapılan görev için ek ders ücreti alabilir miyim?

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli öğretmenim. Bu konuda daha önce cevaplanmış sorulara bakabilirsiniz. Bu konuda ek ders kararlarının ilgili maddesi açık. Sadece hafta sonları yapılan kurslardan dolayı yönetim göreviniz karşılığında ücret alınır.

 
CENAN GÌLCAN / 2014-12-23
ALAN ŞEFLERİ EK DERS GÖREVİ

Sayın Yetkili,\\r\\nOkulumuzda 20 saat bir fiil maaş karşılığı derse girmekteyim. 10 saat bölüm şefliği, 14 saat koordinatörlük görevi, 2 saat hazırlık ve planlama görevi ile toplam 26 saat ek ders almaktayım. \\\"Yönetici Ve Öğretmenlerinin Ders Ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Karar\\\" ve bu karara ilişkin \\\"Yönetici ve Öğretmenlerin Ders ve Ek Ders Saatlerine ilişkin Çizelge\\\" yi ve çizelgenin altındaki açıklamaları incelediğimde; ŞEFLİK VE KOORDİNATÖRLÜK GÖREVLERİ AZAMİ EK DERS SAATİ ÜZERİNDEN VERİLİR der. ÇİZELGE nin 3. maddesinde;\\\"Bu çizelgenin \\\"ÜCRET KARŞILIĞI TOPLAM EK DERS SAATİ\\\" bölümünde, ilgili müfredatı kapsamında alanlar itibarıyla haftada verilecek AZAMİ EK DERS SAATİ sayıları belirlenmiştir.\\\" denmektedir. Ve ÜCRET KARŞILI TOPLAM EK DERS SAATİ bölümünde en fazla 27 yada 29 saat derse girilebileceği belirtilmiştir. 26 diye bir sınırlama yoktur. Bu durumda şeflik ve koordinatörlük görevleri 20+4 saatlik ek ders görevleri kapsamında değil; 27 saat ÜCRET KARŞILIĞI TOPLAM EK DERS SAATİ (Azami Ek Ders Saati) kapsamında değerlendirmelidir. \\r\\nYönetmelik ve çizelgelere ilişkin açıklamaları bu şekilde anlıyorum. 26 saat sınırlamasını anlayamıyorum. Bu konuda net bir açıklama yapabilirseniz sevinirim. \\r\\nTEŞEKKÜRLER

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Sorunuz daha önce mevzuatın ilgili maddeleri belirtilerek cevaplanmıştır. Cevapta da belirttiğim gibi hazırlık ve planlamada 3 saat sınırı var ancak 20-29 saat derse giren bir öğretmen için hazırlık ve planlamadan 2 saat ücret ödenmelidir.

 
HASAN YILMAZ / 2014-12-23
AYLIK KARŞILIĞI EKDERS

Değerli Yönetici; Bir ilkokulda Müd.yrd.olarak çalışmaktayım.sınıf öğretmeniyim.Okulda gireceğim ders de bulunmamaktadır. Hafta sonu açılan yetirme kursalarında başka bir okulumuzda 12 saat ingilizce derslerine girmekteyim.Okul idaresi girmiş olduğum 12 saatin 6 saatini maaaş karşılığı derse girmediğimden kesmektedir.Yapılan işlem doğru mudur .İlginize şimdiden teşekkür ederim.iyi çalışmalar.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli yönetici. Bu konuda MEB Örgün ve Yaygın Eğitimi Destekleme ve Yetiştirme Yönergesinin ekinde yer alan soru cevap bölümündeki 1. soruya bakabilirsiniz.

 
BETüL KUZUCU / 2014-12-23
İdareci Ek Dersi

Sayın Denetmenim.. Bir YBO'da görevlendirme pansiyondan sorumlu müdür yardımcısı olarak görev yapmaktayım.. Haftalık ekdersim 18 saat mi yoksa 28 saat mi olmalı?

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli yönetici. Bu konuda yeni yönetici atama yönetmeliğine bakmalısınız. YİBO'ya müdür yardımcısı olarak atanma şartlarını taşıyorsanız ve görevlendirmeniz buna uygun olarak yapılmışsa 28 saat değilse 18 saat almalısınız. Bunun için sizin ve kurumun şartlarını biliyor olmak gerekir. 

 
SEçKIN YARAR / 2014-12-23
2 yıla 1 kademe

Sayın müfettişim öncelikle verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.Benim kalkınmada 1 inci derecede öncelikli yörelerde bulunanlara verilen 2 yıla 1 kademe ilerlemesi ile ilgili bir sorum olucak.2011 şubatından itibaren(7 ayı farklı yerde sözleşmeli olmak üzere) bu öncelikli illerin birinde çalışıyorum.2 yıla 1 kademe ilerlemesi için verdiğim dilekçeme ilk yıl adaylıktan geçirilen sürenin geçerli olmadığı söylendi.Ayrıca 2013' de kısa dönem olarak askerliğimi yapmıştım.Bu iki yılın kesintisiz olması gerektiği askerlikten dolayıda memuriyetimde ara olduğu için olumsuz cevap verildi.Bu durumda bir yanlışlık yapılmış mıdır? Teşekkürler

 
 
Cevaplayan Yönetici : admin

Merhaba Sayın Hocam, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun bu hususu düzenleyen 64. maddesinde "Yıllık izinde geçirilen süre fiilen çalışılmış sayılır, iki yıldan az süreler dikkate alınmaz" denilmekte olup, ancak yıllık izinin bu görevden sayılacağını ve kademe verilebilmesi için de çalışılan sürenin iki yıldan az olmaması gerektiği belirtilmiş.

 
AHMET / 2014-12-23
devamsızlık mektubu

merhabalar sayın denetmenlerim. okul idaresi devamsızlık mektuplarını öğretmenlerin eline verip öğrencilerin evlerine götürmelerini isteyebilir mi? isteyebilirse yasal dayanağını öğrenebilir miyim? iyi çalışmalar.

 
 
Cevaplayan Yönetici : admin

Merhaba Sayın Hocam, Okul Öncesi Eğitimi ve İlköğretim kurumlarında devamsızlık mektuplarının gönderilmesinde esas olan öğrencinin devamsızlığından veliyi haberdar etmek, eğer devamsızlık mektuplarını gönderdikten sonra takibini yaparak mektubun veliye ulaştığından emin oluyorsa olabilir. Çünkü Okul Öncesi Eğitimi ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliğinin öğrenci devamsızlığından bahseden 18. maddesinde veliye şu şekilde bildirilir şeklinde bir standart getirilmemiştir. Eğer okul ortaöğretim kurumu ise öğrenci devamsızlığının veliye bildirilmesi ile ilgili iş ve işlemlerin Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliğinin  39. maddesinin 4. ve 6. fıkralarına uygun olarak yürütüülmesi gerekir. Devamsızlık mektupları öğrenci ile gönderilemez.

 
DEMET YILMAZ / 2014-12-23
mevcudu 10dan az olan ilk okullarin kapatilmasi

Merhaba daha oncede mesaj yazmistim ancak cevap alamadim. Ben tek ogretmenli bir okulda mudur yetkili sinif ogretmeniyim. Okul mevcudu 6 .Bu konunun incelenmesi icin ilceye resmi yazi yazdim. Ve ulasimda buyuk sikintilar yasadigim icin surecin hizlanmasini istiyorum. Denetmenler gelmeden ne gibi hazirliklar yapabilirim? Gelecek 3 veya 5 yilda okula baslayacak cocuklari tespit etmem yeterli ya da gerekli midir? Cevaplarsaniz sevinirim .Teşekkürler.

 
 
Cevaplayan Yönetici : admin

Sn Hocam;

Önümüzdeki yıl ki öğrenci sayısı başta olmak üzere sonraki beş yıllık sürece ilişkin öğrenci sayılarını çıkart.İlçeye yazı yazdıysan mutlaka müfettiş gelir.Muhtemelen bu yıl sonuna kadar okul açık kalır ancak sonraki yıl da 10'nun altında kalıyorsa okul kapatılır.

 

 
NEF İLKOKULU / 2014-12-23
Sosyal Etkinlikler

İyi günler. İlkokullarda sosyal etkinlikler kapsamında kulüpler kurulabiliyor mu? 1. sınıflarda da kulüp var mı? Rehberlik/Sosyal Etkinlik saati kaldırıldığına göre kulüp çalışmaları ne zaman yapılabilir? Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

 
 
Cevaplayan Yönetici : admin

Sn Hocam; Başka benzer bir soruya verdiğim cvb aynen kopyalıyorum.

Sosyal Etkinlikler Yönetmenliğine bakarsanız ilkokulda ve ortaokulda Sosyal Kulüpler var. Ancak Okul Öncesi Ve İlköğretim Kurumları Yönetmenliğinde İlkokulda Çocuk Kulüplerinden, Ortaokulda ise Sosyal Kulüplerden bahis geçilmiş.Bu itibarla Ortaokulda Sosyal Kulüp çalışmaları var ancak ilkokulda veli ve öğrenci talebi doğrultusunda Çocuk Kulüpleri Yönergesine göre Cocuk Kulübü kurmanız yerinde olur.

 
KAZıM öZTüRK / 2014-12-23
okul aile birliği

sayın müfettişim.Okul aile birliği yönetim kurulu üyemizden bir tanesi uzun süreli bir seyahat gerçekleştireceği için yönetim kurulu üyeliğinden çıkmak istiyor.Biz bu durumda nasıl bir yol izlemeliyiz.

 
 
Cevaplayan Yönetici : admin

Merhaba Sayın Hocam, bu üyemiz durumunu yazılı olarak belirtir. Bu üyenin yerine yedek üyelerden birisi görev yapar.

 
ÇAĞLAR YILDRIM / 2014-12-23
Norm fazlası

Merhaba hocam.Ümraniye Nihat Sami Banarlı Ortaokulu'nda matematik öğretmeniyim.Okula 2014 temmuz ayı il içi yer değiştirmede atandım.Ancak norm belirlenirken yanlış hesaplama yüzünden benim atanmamla birlikte aynı branştan bir öğretmenimiz norm fazlası oldu.Ancak okulundan ayrılmak istemiyor.Ben istekli olup onun yerine başka bir okulda görevlendirme çalışıyorum.Okuldan da gayet memnunum.Bu arkadaşın yerine ben istekli olup onun yerine norm fazlası atama isteyebilirmiyim?karşılıklı dilekçe vererek bu olabilir mi?

 
 
Cevaplayan Yönetici : admin

Sn Hocam;

Norm fazlası durumuna hizmet puanına göre arkadaşınız düşmüş.Son yada ilk gelmenizin bir anlamı yok, bu durumda.Malesef arkadaşınıza başka bir okula gitmek düşüyor.Sizin arkadaşınızı düşünerek çabanızı takdire şayan bulmakla beraber olası görmüyorum.İsterseniz İnsan Kaynakları ile bir görüşün.

 
MINA MERVE KALE / 2014-12-23
Öğretmen Ders Görevi

Hocam merhabalar. 2. sınıf öğretmeni yim. Haftada 2 saat ingilizce dersi var ve bu dersi branş öğretmeni arkadaş veriyor. Okul idaresi ingilizce derslerinde beni başka sınıftaki öğretmenin süt iznini kullanması için gorevlendirebilir mi? Teşekkür ederim.

 
 
Cevaplayan Yönetici : admin

Sn Hocam;

İngilizce öğretmenin girdiği saatte sizde ekdersinizi alıyorsunuz. Bu nedenle okul idaresi sizi idari ve uygun görevlerde  kullanabilir.

 
ÇAĞLAR YILDRIM / 2014-12-23
Norm fazlası

Merhaba hocam.Ümraniye Nihat Sami Banarlı Ortaokulu\'nda matematik öğretmeniyim.Okula 2014 temmuz ayı il içi yer değiştirmede atandım.Ancak norm belirlenirken yanlış hesaplama yüzünden benim atanmamla birlikte aynı branştan bir öğretmenimiz norm fazlası oldu.Ancak okulundan ayrılmak istemiyor.Ben istekli olup onun yerine başka bir okulda görevlendirme çalışıyorum.Okuldan da gayet memnunum.Bu arkadaşın yerine ben istekli olup onun yerine norm fazlası atama isteyebilirmiyim?karşılıklı dilekçe vererek bu olabilir mi?

 
 
Cevaplayan Yönetici : Necmettin SÖKÜLMEZ

Karşılıklı dilekçe vererek başkasının yerine tayin isteme gibi bir uygulama bulunmamakla birlikte yanlış hesaplama yüzünden atandığınız iddianızla ilgili olarak ilgili İlçe-İl Milli Eğitim Müdürlükleri ile iletişime geçmenizi öneririm. İyi günler.

 
| 1 || 2 || 3 || 4 || 5 || 6 || 7 || 8 || 9 || 10 || 11 || 12 || 13 || 14 || 15 || 16 || 17 || 18 || 19 || 20 || 21 || 22 || 23 || 24 || 25 || 26 || 27 || 28 || 29 || 30 || 31 || 32 || 33 || 34 || 35 || 36 || 37 || 38 || 39 || 40 || 41 || 42 || 43 || 44 || 45 || 46 || 47 || 48 || 49 || 50 || 51 || 52 || 53 || 54 || 55 || 56 || 57 || 58 || 59 || 60 || 61 || 62 || 63 || 64 || 65 || 66 || 67 || 68 || 69 || 70 || 71 || 72 || 73 || 74 || 75 || 76 || 77 || 78 || 79 || 80 || 81 || 82 || 83 || 84 || 85 || 86 || 87 || 88 || 89 || 90 || 91 || 92 || 93 || 94 || 95 || 96 || 97 || 98 || 99 || 100 || 101 || 102 || 103 || 104 || 105 || 106 || 107 || 108 || 109 || 110 || 111 || 112 || 113 || 114 || 115 || 116 || 117 || 118 || 119 || 120 || 121 || 122 || 123 || 124 || 125 || 126 || 127 || 128 || 129 || 130 || 131 |

önceki sonraki
 


Müdür yardımcısı ve müdür kaç saat derse girebilir

...
 

Sayın müfettişim ben müdür yardımcılığı görevine ge...

 

Sayın müfettişim, halk eğitimi merkezinde müdür yardımcısıyım.hafta sonu cumartesi (5) pazar(5) saat kurs veriyorum...cumartesi ve pazar günleri 2+2 saat nöbet&ccedi...

 

İYİ GÜNLER. BENİM 8. SINIFLARDA REHBERLİK VE KARİYER PLANLAMA DERSİM VAR. BUNUN BİR SAATLİK ÜCRETİ AYRI MI YAZILIR YOKSA REHBERLİK VE KLÜP FAALİYETLERİ İÇİNDE M...

 

Merhaba müfettişim ben ortaokulda müdür yardımcılığı yapıyorum. Fiilen nöbet tuttuğum takdirde nöbet ücreti alabilirmiyim?

...
 
Değerlendirme Toplantısı
Yarıyıl Değerlendirme Toplantısı
Değerlendirme Toplantısı
Üsküdar-Beykoz denetim grubumuzla, Üsküdar Haydarpaşa Mesleki ve Tek Anad. Lisesinde denetimdeyiz.
E-Denetim Planlama Modülünün Kullanımı Konulu Toplantı
ÖZEL EĞİTİMDE E-DENETİM MODELİ VE YAZILIMI
TEOG SINAVI
Maarif Müfettişleri Galatasaray Lisesinde
Binbirdirek Mah. Dr.İmren Öktem Caddesi Eski Sultanahmet Adliye Sarayı No1 Sultanahmet
Fatih/İSTANBUL
Telefon: (0212) 519 28-53
Fax: (0212) 511 65 58
 
 
   
Bu sitede yer alan içerikler izinsiz olarak kopyalanamaz. Kopyalandığı takdirde tüm sorumluluk sizlere aittir.
Copyright © 2015 TC MEB İstanbul Maarif Müfettişliği Başkanlığı. Tüm hakları saklıdır.