Adınız ve Soyadınız*
 
E-posta Adresiniz*
  Başlık*
 
  Soru Kategorisi*
 
  Mesajınız*
 
   
  Soru-Cevap Bölümü Kullanım Kurallarını Okudum, Kabul Ediyorum
   
 
*
(Büyük harf kullanın)
 
   
 
 
 
 
   
 
  Sitemizde Toplam Cevaplanan Soru Sayısı: 2620  
     
NURDAN NURDAN / 2015-01-08
ustaöğreticilik

kızmeslek lisesinden mezun olan bir kişi sosyal hizmetlere bağlı özel bir gündüz bakım okulunda ustaöğretici olarak sigortalı çalışmış.. daha sonra okulöncesi öğrt olarak atanırsa devlet memuru olarak.. bu usta öğreticilik yaptığı süre ücretli öğretmenlik yapılan sürede kazanılan hizmet puan gibi hizmet puanı verilir mi? yani ustaöğreticilikte bir hizmet puanı söz konusu mu bu işine yarar mı ?

 
 
Cevaplayan Yönetici : admin

 Sn Hocam; 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (B) bendi kapsamında sözleşmeli öğretmen olarak geçen süreler, 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (C) bendi kapsamında kısmi zamanlı geçici öğreticilikte geçirdikleri süreler, Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine ilişkin Kararı kapsamında ek ders ücreti karşılığı görevlendirme suretiyle geçirilen süreler ile vekil öğretmenlikte ve usta öğreticilikte geçirilen süreler, görevin geçirildiği hizmet alanındaki eğitim kurumları için öngörülen hizmet puanından değerlendirilir."

 
HAKTAN TOPRAK / 2015-01-08
Hizmet puanı

Hizmet puanı eşit iki öğretmenden hangisinin norm kadro dışında kalacağını belirlemek için; Mebbis kayıtlarına göre; o okuldaki göreve başlama tarihine mi bakılır? Yoksa öğretmenlikteki esas hizmet süresine mi bakılır? Cevaplarsanız çok memnun olacağım. Saygılarımla

 
 
Cevaplayan Yönetici : admin

Sn Hocam; Konu ile ilgili en son 2000/22 sayılı genelgeye ulaştım.( oda yürürlükten kaldırılmış) orada ayrıntılı açıklama var. Puanlar eşit ise okula başladıkları tarih esas alınır.Oda eşit ise toplam hizmet süresine bakılır şeklinde. Velhasıl kesin bir yargı veremiyorum bunun dışında. En güzeli ilgili mercilere yazılı görüş sorun  bizde aydınlanmış olalım.

 
OğUZ ALPTEKIN / 2015-01-08
Alan Şefliği İstifa

İyi günler hocam. Meslek lisesinde alan şefi olarak görev yapmaktayım. Okuluma alan şefliğinden istifa için dilekçe verdim. Okul müdürü ise tarafıma bu işlemlerin dönem sonunda olduğunu atölye ve labaratuvar şeflerine ilişkin yönergenin 3. bölüm 9. maddesini gerekçe göstererek istifamın geçerli olmayacağını belirtti. Ayrıca tmy ( taşınır mal yönetmeliği ) devir işlemlerinin zor olacağını söyledi. Halbuki 9. maddeye göre değil 10. maddeye göre değerlendirilip istifamın kabül edilmesi gerekmez mi? Çünkü 10. madde de şeflik görevinden ayrılma isteğinde bulunabilir deniliyor. madde 9 dan ise istemese bile şeflik görevi sona erer gibi bir anlam çıkarmaktayım. Cevabınız için teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim.

 
 
Cevaplayan Yönetici : admin

Sn Hocam; İstifa etmeniz yönünde bir engel görünmüyor.Ama okul idaresini de zor durumda bırakmadan uygun bir zamanda ayrılmak en mantıklısı.

 
BüLENT KARA / 2015-01-08
TEFBİS

04/12/2014 Tarihinde kuruma ilkokula müdür olarak atandım 2011 yılından beri tefbise hiç giriş olmamış girilen 3 tane gelir var onlarda bir tanesi mükerrer olarak 2 kere girilmiş ve ben bankadan 01/01/2011 tarihi ile 31/12/2014 tarihleri arası hesap dökümü aldım fakat işletme defteri gelir gideri ile banka defterindeki gelir giderler birbirini tutmuyor banka defterinde olan bir gelir işletme defterinde yok işletme defterinde olan bir gider banka defterinde yok işletme defteri en son kapatıldığında bu yıl işletme defteri gelir gider arası fark 600 iken banka defterindeki gelir gider farkı 900 tl banka önden gitmiş hesaplardada tutarsızlık var ben bu durmda ne yapmalıyım geriye dönük banka kayıtlarınımı esas almalıyım çünkü faturalarda kayıp ne yapmam hesaplarda tutmuyacak çünkü böyle olunca geçmişteki hesaplar yüznden kafam ağrırmı çok sağolun

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli mesai arkadaşım. Okul aile birliği hesapları ile ilgili bir güçlü şüpheleriniz varsa durum ile ilgili bir tutanak tutup inceleme istemeniz yerinde olacaktır. 

 
MUSTAFA BAYAM / 2015-01-08
kurs

Merhaba hocam İlk-ortaokul beraber olan bir okulda ortaokul müdür yardımcısıyım.Branşım Türkçe. 12 saat normal derse giriyorum.İdari işleri aksatmadan hafta içi 17.00'dan önce haftada toplam 9 saat de kurs veriyorum.Okulda tek kurs açan benim.Saat 17.00 dan önce kurs vermem bana sıkıntı yaratır mı?Ders verdiğim yer merkeze 1 saat.Teşekkür ederim.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli mesai arkadaşım. Hafta içi okulunuza 1 saat mesafede başka bir okulda 9 saat kurs vermenizin yönetim işlerinizi aksatacağı ve görev yeri terkine neden olacağı değerendirilmektedir.

 
FİKRET KOÇ / 2015-01-08
İDARECİ

LÇE MERKEZİNDE 4,5 YIL MÜDÜR YARDIMCISI OLARAK ÇALIŞTIKTAN SONRA YAKIN BİR KÖYE MÜDÜRÜN TEKLİFİ İLE MÜDÜR YARDIMCISI OLARAK ATANDIM.BU YÖNETMELİĞE GÖRE İLLAKİ 4 YIL ÇALIŞMAM MI GEREKİYOR KÖYDE.BU ZAMANI DOLDURMADAN TEKRAR İLÇE MERKEZİNE İDARECİ OLARAK İSTENİRSE ATANABİLİR MİYİM?

 
 
Cevaplayan Yönetici : admin

Sn Hocam; Yanlış bilmiyorsam atanamayacağınıza dairde bir madde hatırlamıyorum.Aksine bir hüküm olmayan durumlarda kişi lehine düşünmek gerekir.Bulunduğunuz İl/İlçe İnsan Kaynakları Şubesi ile durumu değerlendiriniz.

 
EROL AKYAZ / 2015-01-08
veli toplantısı

hafta sonu yapılan veli toplantısı için öğretmene ücret ödenebilir mi ? veya hafta içi mesai saatleri dışında yapılan bir toplantı için öğretmene ücret ödenir mi ? saygılarımla,

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Hayır, değerli arkadaşım. Ek ders kararlarına göre böyle bir ödeme yoktur.

 
ERSEL ERKMEN / 2015-01-08
SINIF ÖĞRETMENİ EKDERSİ

HALK EĞİTİM MERKEZİNDE KADROLU SINIF ÖĞRETMENİYİM.NASIL EKDERS ALACAĞIM CEVAPLARSANIZ SEVİNİRİM

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli öğretmenim. Ek ders kararlarının 5. maddesi örgün ve yaygın eğitim kurumlarındaki sınıf öğretmenleri 18 saat aylık karşılığı derse girmelidir, der. Diğer maddeler de öyledir. Bu konuda belirleyici olan şey öğretmenin hangi kurumda görev yaptığı değil, branşıdır.

 
MEHMET ÇINAR / 2015-01-08
norm fazlası idareci

İyi günler, Branşım lise Matematik, Kasım-2013 de yazılı-sözlü puanı ile bir köy Orta okuluna o zaman ki yönetmeliğe göre okul müdürü olarak atandım. Müdürlükte bir yılım yeni doldu. Okulumuz dönüştürülemeyen ilk-orta okul aynı bina da eğitim-öğretim gören bir köy okuludur. 2014-2015 de İlk okul öğrenci sayısı fazla olduğundan(2015-2016 da, sağlık ocakları kayıtlarına göre ve e-okul 4.sınıftan ortaokula geçecek öğrenci sayısının fazlalılığı nedeni ile tam tersi bir durum olacak) müdür normunu ilkokula verdiler ve geçen hafta atama yapıldı. Bu durumda benim durumum ne olabilir? Resmi yollardan ne yapabilirim? 10 Haziran 2014 Yönetici Görevlendirme Yönetmeliği Geçici Madde 1 bana uygulanabilir mi? Yardımcı olursanız sevinirim.

 
 
Cevaplayan Yönetici : admin

Sn Hocam; Sizin ki istisnai bir durum. Açıkcası sorunuza tam olarak ne evet nede hayır diyebiliyorum.Olaya farklı pencerelerden baktığım da farklı sonuçlara ulaşıyorum.Bağlı olduğunuz İl/İlçe İnsan Kaynakları Şubesi ile bir durumu değerlendirip bir sonuca ulaşmanız veya MEB Hukuk Müşavirliğine  yazılı görüş sormanız, alacak olduğunuz cevaba göre hareket yerinde olur.

 
ERSİN KAYA / 2015-01-07
EK DERS

Sayın Müfettişim sizlere 3 sorum olacak:\r\n1) Müdür yetkili öğretmen egzersiz açabilir mi?\r\n2)rehber öğretmenlere kendi okulları dışında bir okulda belleticilik görevi verilebilir mi?\r\n3)Bilindiği üzere Müdür yetkili öğretmen haftada 3 saat yönetim karşılığı ek ders alır ve bunu ek ders çizelgesinde pazartesi-çarşamba-cuma günlerine dağıtır. Diyelim ki bu Müdür Yetkili öğretmen 1 gün Rapor aldı ve okula gelmedi. Bu öğretmene sadece gelmediği güne tekabül eden o günün ek dersi mi kesilecek yoksa hafta bütünlüğü esas alınıp 11 saat ek ders mi yazılacak. Teşekkürler. iyi çalışmalar...

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değeli mesai arkadaşım. Müdür yetkili öğretmenlik hem öğretmenlik hem de yöneticiliktir. Bunu neden başta belirtiyorum. Çünkü belki de sizin 1. ve 3. sorularınıza vereceğim cevaplar tutarsız gelecektir. 1. Müdür yetkili öğretmenler egzersiz açamazlar. Çünkü yöneticilik görevleri vardır. Yöneticilere bu kapsamda görev verilemez. Çünkü yöneticinin öğretmenlerin egzersiz çalışmalarını yapıp yapmadığına dair denetim yetkileri bulunmaktadır. 2. Belletici öğretmen görevlendirmelerinde öncelikle isteklilik aranır. İstekli yeteri kadar öğretmen bulunamadığında yerleşim yerindeki diğer kurumlardan öğretmen görevlendirilmesi yoluna gidilir. Bu yöntemle de ihtiyaç karşılanamadığında bir şekilde gerekli tedbirleri almak zorunda kalıyor yönetimler. Bunu böylece uzatmak mümkün. Türkiye'nin çeşitli yerlerinde gerekli tedbirleri almak adına farklı uygulamalar yapılabiliyor. Bunda herhangi bir sakınca yok. 3. Müdür yetkili öğretmenler aynı zamanda öğretmendirler. 3 saatlik yönetim görevleri karşılığında aldıkları ek dersler diğer yöneticilerin ek ders ücretlerinin hesaplandığı gibi, 12 saat ek ders ücreti karşılığı girdikleri dersler ile 3 saat hazırlık ve planlamadan dolayı aldıkları ek dersler öğretmenlerinki gibi hesaplanıp verilmelidir. 12+3=15 saatin verilmesinde hafta bütünlüğü esas alınmalıdır. 

 
MIKAIL ATAK / 2015-01-07
Açık Lisede hazırlık ve planlama ödenirmi

Meslek lisesinde kadrolu öğretmenim. örgün eğitimde 22 saat derse giriyorum aynı zamanda 8 saati hafta içi 10 saati hafta sonu olmak üzere de 18 saat açık lise derslerine giriyorum. hazırlık ve planlama görevi karşılığı olarak 2 saat mi yoksa 3 saat mi ek ders ücreti almam lazım. Saygılarımla

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli mesai arkadaşım. MEB ek ders kararlarının 11. maddesi bu hususu düzenlemektedir. Buradaki ifadeye göre öğretmenler yüzyüze, fiilen okuttukları her 10 saat için 1 saat(en fazla 3) hazırlık ve planlama ek dersi alırlar. Ek ders kararlarının açıklandığı 2007/19 sayılı genelgenin 6. maddesinde de benzer ifadeler kullanılmaktadır.Genelgede işletmelerde meslek eğitimi, staj kapsamında yapılan ders görevleri, sınav görevleri, öğrenci kişilik hizmetleri, belleticilik hizmetleri kapsam dışı tutulmuştur. Bu nedenle açık lisede girdiğiniz yüzyüze derslerin de hazırlık ve planlamada değerlendirilmesi kanaatindeyim. 

 
SIMAY SINANOğLU / 2015-01-07
aynı branştan müdür yardımcısı sorunsalı

Değerli denetmenim; türkçe öğretmeniyim ortaokulda 23 branş+4 branş dışı=27 saat derse giriyorum,okulda 29 saat türkçe dersi var diğer öğretmen arkadaş da 6 saat bizim okulda 24 saat başka okulda derse giriyor.Diğer arkadaş müdür yardımcısı olarak okula gelirse benden kaç saat alıp ona verebilme hakları var? Ben derse girmek istiyorum bu durumda o da eğer 12 saat ders almak isterse öncelik öğretmenin midir ? İdarecinin mi ? Benden 6 saat daha alırlarsa 21 saatim kalıyor bu yasal maaş karşılığı+ekders i doldurur ama ben ders vermek istemiyorum, bu konuda aydınlatırsanız çok sevinirim 38 sayfayı da okudum çok faydalı buldum çalışmalarınızda başarılar ve kolaylıklar dilerim, teşekkürler

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli mesai arkadaşım. Öncelikle sitemizi beğenmenize ve faydalı bulmanıza mutlu olduğumu belirtmek isterim. Teşekkür ederim. Sorunuza gelince: Bir okuldaki ek dersler şu şekilde dağıtılır. Öncelikle yönetici ve öğretmenlerin maaş karşılığı girmeleri gereken ders görevleri verilir. Sonra öğretmenlerin zorunlu ek dersleri olan 6 saat verilir. Ardından yöneticiler için kalan 6 ve öğretmenler için kalan 9 saatlik isteğe bağlı ek ders görevleri istek ve ihtiyaç gözönünde bulundurularak yönetim tarafından dağıtılır. Türkiye'nin çeşitli yerlerinde farklı farklı uygulamalar olduğunu biliyoruz. Bu uygulamalada  mevzuat açısından herhangi bir sakınca yok. Ancak kişisel kanaatim istekli olması durumunda önceliğin öğretmene verilmesidir. Zira yöneticilerin 6 saat maaş karşılığı derse girdikten sonra geri kalan zamanlarını ve enerjilerini okulun liderleri olarak eğitim ve öğretimi geliştirmeye yönelik harcamalarının daha faydalı olacağını düşünüyorum.

 
SULTAN ASLAN / 2015-01-07
Egzersiz

İyi günler hocam.Hafta sonu açılan egzersiz kurslarında yöneticilere ek ders verilir mi?

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli mesai arkadaşım. Ne hafta sonu ne de hafta içi açılan ders dışı eğitim çalışmalarında yöneticilere görev ve ücret verilemez. Ancak yöneticilerin bu kurslarda görev alan öğretmenlerin çalışmalarını denetleme yetki ve sorumlulukları vardır. Fakat denetim görevleri karşılığında da herhangi bir ücret alamazlar.

 
YASIN MANANGöZ / 2015-01-03
Halk Eğitim Yarıyıl ve Yaztatili Kurs

Halk Eğitim merkezinde kadrolu öğretmenim...yarıyıl ve yaz tatillerinde kursuma devam etmek istiyorum..Yarıyıl tatilinde ve yaz tatilinde girmiş olduğum derslerin MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI YÖNETİCİ VE ÖĞRETMENLERİNİN DERS VE EK DERS SAATLERİNE İLİŞKİN KARAR’IN 8 maddesinin b bendinin 1. maddesi ve yine aynı 8. Maddenin (2) maddesi kapsamında değerlendirilerek maaş karşılığı olmaksızın girmiş olduğum derslerin hepsinin tam ek ders olarak ödenmesini talep ediyorum. Halk eğitim kursları bu maddeler kapsamında değerlendirilebilir mi??? teşekkürler..

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli öğretmenim. Öncelikle şunu belirtmeliyim ki bütün yönetici ve öğretmenler ek ders kararlarının 5. maddesi kapsamında öncelikle maaşları karşılığı dersleri okutmak zorundadırlar(daha sonra yayınlanan bazı genelge ve yazılar birtakım istisnalar getirmiştir). Yönetici ve öğretmenler aynı kararın 6/1 maddesi kapsamında girdikleri derslerin ücretini alabilmeleri için 5. maddesinde belirtilen dersleri tamamlamaları gerekmektedir. Yönetici ve öğretmenlerin sizin bahsettiğiniz 8. maddedeki ek dersleri alabilmeleri için maaş karşılığı ders görevini tamamlayıp tamamlamadığına bakılmaz. 

 
SELIM YIğIT / 2015-01-03
meb Md yrd özel okul da derse girebilirmi

MEB de Md yrd olarak görev alacağım özel bir okulda ders saati ücretli olarak 8 saat derse giriyorum ..6 saat olarak Md yrd görevlendirmesinden sonrada devam edebilirmiyim teşekkürler şimdiden

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Elbette devam edebilirsiniz. Bunun için ek ders kararlarının 26. maddesine bakabilirsiniz.

 
OKAN KARADAğ / 2015-01-03
işkur kursu ve ekders

sayın hocam ben meslek lısesınde öğretmenım emınımkı bu yazdıklarım takıpçiler tarafından cok tepkı alacak fakat ben bağlı oldugum okulda haftada 17 saat ekders alıyorum. işkura bağlı bir kurs acmayı planlıyorum bu kursta haftada cumartesı dahıl 36 saat. kurumum ıdaresı bana ekdersımın kesılecegını soyledı.okuldakı ekders gorevımın ucretını meb kursun ucretınıde işkur yapacak.baska kurumlardakı ıdarecı arkadaslarım ıskur kursundakı ders ıle okulundakı ekdersın alakası yok ekdersını alabılırsın dedıler.bu konu hakkında net bır bılgı yok.alabılırmıyım alamaz mıyım bılmıyorum.alabılıyorsam elımde yasal bır belge yok.nerden alabılırım.tesekkur ederım.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli öğretmenim. Sizin sorunuza ek ders kararlarının "Diğer okul ve kurumlarda ders görevi" başlıklı 26. maddesi "Bu Karar kapsamında bulunan yönetici ve öğretmenlere, aslî görevlerini aksatmamak ve aylık karşılığı ders görevlerini tamamlamak kaydıyla; Bakanlığa bağlı okul ve kurumlarda, diğer kurumlara bağlı okullar ile yüksek öğretim kurumlarında, ücretleri görev aldıkları okul veya kurumca ödenmek üzere ek ders görevi verilebilir. Ancak, bu tür görevlendirmelerde verilecek ek ders görevi, kendi okullarında veya dengi okullarda haftada aylık ve ücret karşılığı okuttukları ek ders saati sayısı toplamını dolduranlar bakımından haftada 10 saati geçemez." şeklinde cevap vermektedir. Bu maddeye göre hareket edilmelidir.

 
GÌLCAN KAYA / 2015-01-03
Öğrenci sosyal ve kişilik hizmetleri ek dersi

Öncelikle iyi çalışmalar.. Ortaokulda fiilen rehberlik dersi yok. Ama her öğretmenin sorumlu olduğu rehberlik yaptığı bir sınıfı var.Buna karşılık öğrenci sosyal ve kişilik hizmetleri ek dersi haftada 1 saat veriliyor.İdarenin söylemi fiilen rehberlik saati yokmuş bu yüzden öğrenci kişilik ve sosyal hizmetleri haftalık 2 saat yerine 1 saatmiş. Ek ders yönetmeliğinde böyle bir ibare göremedim bu konuda aydınlatırsanız sevinirim..

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli öğretmenim. Öğrenci kişilik hizmetleri ek ders kararlarının 6/5 maddesinde "Okul öncesi ve sınıf öğretmenleri ile bölüm, atölye ve laboratuvar şefliği görevi verilen öğretmenler hariç olmak üzere, örgün eğitim kurumlarında ilgili mevzuatında belirtilen sosyal etkinlik faaliyetlerinde danışman öğretmen olarak görevlendirilen öğretmenler ile sınıf veya şube sorumluluğu verilen sınıf/şube rehber öğretmenlerinin bu görevlerinin haftada 2 saati ek ders görevi sayılır. Bu dersler, ders dağıtım çizelgesinde “Öğrenci Sosyal ve Kişilik Hizmetleri” adıyla gösterilir. Bu kapsamda aynı kişiye hem danışman öğretmenlik hem de sınıf/şube rehber öğretmenliği görevi verilmesi hâlinde sadece bir görev için ek ders ücreti ödenir. " şeklinde geçmektedir. Bu kapsamda 1 saat değil, 2 saat ek ders ücreti ödenmelidir.

 
MESUT çIMEN / 2015-01-03
ek ders yönetmeliği 26. madde

30 saat + rehberlik ile 20 saat ekders alan bir öğretmen. başka okulda ek ders yönetmeliğinin 26. maddesine göre 10 saat daha derse girip ek ders alabilir mi? eğer alamaz ise bu maddenin açılımı nedir kime nasıl uygulanır? bu sefer cevaplarsanız sevinirim.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli öğretmenim. Ek ders kararlarının "Diğer okul ve kurumlarda ders görevi" başlıklı 26. maddesi "Bu Karar kapsamında bulunan yönetici ve öğretmenlere, aslî görevlerini aksatmamak ve aylık karşılığı ders görevlerini tamamlamak kaydıyla; Bakanlığa bağlı okul ve kurumlarda, diğer kurumlara bağlı okullar ile yüksek öğretim kurumlarında, ücretleri görev aldıkları okul veya kurumca ödenmek üzere ek ders görevi verilebilir. Ancak, bu tür görevlendirmelerde verilecek ek ders görevi, kendi okullarında veya dengi okullarda haftada aylık ve ücret karşılığı okuttukları ek ders saati sayısı toplamını dolduranlar bakımından haftada 10 saati geçemez." şeklindedir. Bu maddeye göre aylık ve ücret karşılığını kendi kurumunda tamamlayan yönetici ve öğretmenlere başka bir kurumda 10 saate kadar ek ders görevi verilebilir.

 
ALI EKBER KıLıNç / 2015-01-03
destekleyici kurs

Hocam ortaokulda müdür yardımcısı olarak görev yapıyorum.12 saat (mesaiiçi )ders görevimi yapıyorum. Destekleyici kurslarda yönetici görevim de yok. Ben köy lojmanda kaldığım için haftaiçi 17 den sonra 12 saat haftasonu da 8 saat olmak üere toplamda haftada 20 saat kursa giriyorum. Bu durumun bir sakıncası var mı .? iyi çalışmalar

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli yönetici. MEB Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünün 07/11/2014 tarih ve 5129573 sayılı yazılarına göre kurs yönetiminde görevli olmayan müdür ve müdür yardımcılarının öğretmenler gibi değerlendirileceği belirtilmektedir. Bu yazıya göre hareket edilmelidir.

 
DOğAN NURSES / 2015-01-03
EVDE EĞİTİM

Hocam evde eğitimle ilgili kafalarda hala soru işaretleri kalkmadı.40 saat derse girer ifadesi içerine evde eğitim dahil mi veya değil mi

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Ek ders kararlarının her bir maddesi kendi içinde değerlendirilmeli ve maddesi içindeki sınırlılıklarda kalması koşuluyla yönetici ve öğretmenler görevlendirilmelidir. Görevlendirilen yönetici veya öğretmene yine o maddenin ilgili sınırlarını dikkate alarak ücreti ödenmelidir.

 
| 1 || 2 || 3 || 4 || 5 || 6 || 7 || 8 || 9 || 10 || 11 || 12 || 13 || 14 || 15 || 16 || 17 || 18 || 19 || 20 || 21 || 22 || 23 || 24 || 25 || 26 || 27 || 28 || 29 || 30 || 31 || 32 || 33 || 34 || 35 || 36 || 37 || 38 || 39 || 40 || 41 || 42 || 43 || 44 || 45 || 46 || 47 || 48 || 49 || 50 || 51 || 52 || 53 || 54 || 55 || 56 || 57 || 58 || 59 || 60 || 61 || 62 || 63 || 64 || 65 || 66 || 67 || 68 || 69 || 70 || 71 || 72 || 73 || 74 || 75 || 76 || 77 || 78 || 79 || 80 || 81 || 82 || 83 || 84 || 85 || 86 || 87 || 88 || 89 || 90 || 91 || 92 || 93 || 94 || 95 || 96 || 97 || 98 || 99 || 100 || 101 || 102 || 103 || 104 || 105 || 106 || 107 || 108 || 109 || 110 || 111 || 112 || 113 || 114 || 115 || 116 || 117 || 118 || 119 || 120 || 121 || 122 || 123 || 124 || 125 || 126 || 127 || 128 || 129 || 130 || 131 |

önceki sonraki
 


Müdür yardımcısı ve müdür kaç saat derse girebilir

...
 

Sayın müfettişim ben müdür yardımcılığı görevine ge...

 

Sayın müfettişim, halk eğitimi merkezinde müdür yardımcısıyım.hafta sonu cumartesi (5) pazar(5) saat kurs veriyorum...cumartesi ve pazar günleri 2+2 saat nöbet&ccedi...

 

İYİ GÜNLER. BENİM 8. SINIFLARDA REHBERLİK VE KARİYER PLANLAMA DERSİM VAR. BUNUN BİR SAATLİK ÜCRETİ AYRI MI YAZILIR YOKSA REHBERLİK VE KLÜP FAALİYETLERİ İÇİNDE M...

 

Merhaba müfettişim ben ortaokulda müdür yardımcılığı yapıyorum. Fiilen nöbet tuttuğum takdirde nöbet ücreti alabilirmiyim?

...
 
Değerlendirme Toplantısı
Yarıyıl Değerlendirme Toplantısı
Değerlendirme Toplantısı
Üsküdar-Beykoz denetim grubumuzla, Üsküdar Haydarpaşa Mesleki ve Tek Anad. Lisesinde denetimdeyiz.
E-Denetim Planlama Modülünün Kullanımı Konulu Toplantı
ÖZEL EĞİTİMDE E-DENETİM MODELİ VE YAZILIMI
TEOG SINAVI
Maarif Müfettişleri Galatasaray Lisesinde
Binbirdirek Mah. Dr.İmren Öktem Caddesi Eski Sultanahmet Adliye Sarayı No1 Sultanahmet
Fatih/İSTANBUL
Telefon: (0212) 519 28-53
Fax: (0212) 511 65 58
 
 
   
Bu sitede yer alan içerikler izinsiz olarak kopyalanamaz. Kopyalandığı takdirde tüm sorumluluk sizlere aittir.
Copyright © 2015 TC MEB İstanbul Maarif Müfettişliği Başkanlığı. Tüm hakları saklıdır.