Adınız ve Soyadınız*
 
E-posta Adresiniz*
  Başlık*
 
  Soru Kategorisi*
 
  Mesajınız*
 
   
  Soru-Cevap Bölümü Kullanım Kurallarını Okudum, Kabul Ediyorum
   
 
*
(Büyük harf kullanın)
 
   
 
 
 
 
   
 
  Sitemizde Toplam Cevaplanan Soru Sayısı: 2620  
     
SEZGİN YILDIRIM / 2015-01-09
ekders

ben ilkokul öğretmeniyim. geçen ay müdürlüğe bakan arkadaş başka bir okula tayin oldu. onun yerine müdür vekilliğini bana verdiler. hem müdür vekilliği yapıyorum hem de öğretmen olarak 30 saat dersime giriyorum. acaba kaç saat ek ders almam gerekiyor. lütfen açıklar mı sınız? teşekkürler...

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli yönetici arkadaşım. Yöneticiler aylık karşılığı 6 saat, ücret karşılığı ise 6 saat derse girerler.

 
FERDI, / 2015-01-09
Uygulama Okul Müdürlüğü

ortaokul Müdürüyüm. Okuluma üniversiteden stajyer öğretmen devam etmekte ( okul deneyimi dersleri için) bu bağlamda okul müdürü Uygulama okul müdürü statüsünden ek ders alırmı. teşekkürler.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli yönetici. Bu konuda ek ders kararlarının 28. maddesine bakabilirsiniz. 28/5 maddesine göre bu ücreti ilgili üniversite verir.

 
SURURI YENİCE / 2015-01-09
kurs

Hocam daha önce de sormuştum. müdür yardımcıları futbol kursu açabilirler mi diye haftasonu mesai saatleri dışında siz de hafta sonları da olsa idareciler kurs veremezler demişsiniz. Hayat Boyu Öğrenme Genel müdürlüğünün 07.11.2014 yazısına istinaden haftasonları kurslarda görev almayan idareciler öğretmen gibi kabul edilir diyor. bu maddeye göre kurs açabilir miyim haftasonu

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli öğretmenim. Sorduğuuz soruda ders dışı çalışmayı kastediyorsanız, hayır. Yöneticiler ders dışı çalışma yaptıramazlar. Kastettiğiniz şey destekleyici ve yetiştirici kurs kapsamındaysa bu taktirde de şunu söyleyebilirim. Yetiştirme ve destekleme kursları haftalık ders çizelgelerindeki derslerden açılabilir, futbol bu derslerden biri midir, ona bakmak gerekir.

 
EMRAH ÌRÌN / 2015-01-09
YETİŞTİRME KURSU YÖNETİCİ EK DERSİ

Hafta sonu kursta yöneticiyim. 2 saat ek ders alaıyorum. Bazı yönetici arkadaşlar artık 6 saat saat alabilyoruz diyolar. Doğru mu acaba ????

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli yöneticim. Bu konuda ek ders kararlarının 8. maddesine bakabilirsiniz.

 
HASAN DOĞRU / 2015-01-09
Ek Ders Ücreti

Hallk Eğitim Merkezlerinde görevli öğretmenlere toplum hizmeti ve sosyal kulüp çalışmalarından ek ders ücreti ödenir mi? ödenir ise haftada kaç saat ücret ödenir?

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli öğretmenim. Ek ders kararlarının 6/5 maddesi "Okul öncesi ve sınıf öğretmenleri ile bölüm, atölye ve laboratuvar şefliği görevi verilen öğretmenler hariç olmak üzere, örgün eğitim kurumlarında ilgili mevzuatında belirtilen sosyal etkinlik faaliyetlerinde danışman öğretmen olarak görevlendirilen öğretmenler ile sınıf veya şube sorumluluğu verilen sınıf/şube rehber öğretmenlerinin bu görevlerinin haftada 2 saati ek ders görevi sayılır. Bu dersler, ders dağıtım çizelgesinde “Öğrenci Sosyal ve Kişilik Hizmetleri” adıyla gösterilir. Bu kapsamda aynı kişiye hem danışman öğretmenlik hem de sınıf/şube rehber öğretmenliği görevi verilmesi hâlinde sadece bir görev için ek ders ücreti ödenir. " denmektedir. 

 
ZAFER TEPE / 2015-01-09
diğer okul ve kurumlarda ek ders görevi

Sayın Müfettişim. Bir kurum/okul aylık karşılığını tamamlayan kendi öğretmenine okul/kurumunda 26. maddeye göre 10 saat ek ders görevi verebilir mi? İyi Çalışmalar.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli yönetici. 26. madde başlığından da anlaşılacağı üzere diğer okul ve kurumlardaki ek dersleri düzenlemektedir. Bu madde kapsamında aynı okul/kurumda ek ders verilemez. 

 
İSMAİL EMECİOĞLU / 2015-01-09
müdür ekders

merhabalar ortaokul müdürüyüm toplam 8 saat derse giriyorum maaş karşılığı 2 saat ekders karşılığı 6 saat olarak ücret alabilirmiyim? diğer sorum okul müdürü okulda açılan kurslarda en fazla kaç saat kurs görevi alabilir?

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli yönetici. Yöneticiler 6 saat aylık karşılığı derse girerler. 6 saatin üstünde girdikleri dersin ise ücretini alırlar(6+6=12 saate kadar). Toplu sözleşmede geçen müdür ve müdür başyardımcıları için 2 saatten 6 saate kadar ifadesi yanlış anlaşılmasın lütfen. Müdür ve müdür başyardımcıları 2 saat derse girebilirler ama ücret almak için 6 saatin üstünde derse girmelidirler. 2. sorunuza gelince: MEB Örgün ve Yaygın Eğitimi Destekleme ve Yetiştirme Kursları Yönergesine göre kurslarda görevli yönetici ve öğretmenlere ek dersleri ek ders kararlarının 8. maddesine göre ödenmelidir. Ek ders kararlarının 8. maddesi ise kurslarda görevli yönetici ve öğretmenlere 10 saate kadar ek ders verilebilir der. Ancak MEB Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünün 07/11/2014 tarih ve 5129573 sayılı yazısına göre kurs merkezi müdürü ve müdür yardımcısına istemeleri halinde 6 saate kadar ders verilebilir, denmektedir.... 

 
SELAMI DOğAN / 2015-01-08
Öğretmende mutlaka olması Gerekli dosyalar nelerdir ?

Merhabalar iyi çalışmalar denetmenim, bu tarz çalışmalar yaptığınız için öncelikle teşekkürü bir borç biliriz. Bir ortaöğretim branş öğretmeninin dosyasında neler olması gerektiğine dair bir liste kriter var mı madde madde onları öğrenme şansımız var mı sizlerden, örneğin şu tarz maddeler halinde mesela böyle bir taslak var mı. 1)yıllık çalışma planı,2)zümre tutanakları 3)sınıf rehberlik dosyası 4)sınıf listesi

 
 
Cevaplayan Yönetici : Necati İLMEN

          Değerli Öğretmenim, size gönderebileceğim bir liste yok. Ancak aşağıdaki yönetmeliklere göre gerekli çalışmaları yaparak rapor ve dokümanlarını dosyalayabilirsiniz. Dosyalarınızı da Eğitim-Öğretim Çalışmaları, Rehberlik Çalışmaları, Soayal Etkinlikler(kulüp ve toplum hizmeti) Çalışmaları vb. şeklinde ayırabilirsiniz.

           Orta Öğretim Kurumları Yönetmeliği (Yıllık Planlar, kılavuz kitabı olmayan dersler için veya kılavuz kitaptaki etkinlikten farklı bir etkinlik işlemeniz durumunda bu dersler için günlük ders planları, Zümre Öğretmenler Kurulu Toplantı Tutanakları, Şube Öğretmenler Kurulu Tutanakları, yazılı sınav cevap anahtarları, proje ve performans dereceli puanlama anahtarları ve diğer ölçme ve değerlendirme formları, sınav analizleri, sınıf başkanı seçimine dair belge vb.)

          İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Sosyal Etkinlikler Yönetmeliği (Öğrenci Kulübü ve Toplum Hizmeti çalışmaları kapsamında yaptığınız çalışmalar. Bu yönetmelik gereğince yaptığınız Bayramlar, belirli gün ve haftalarla ilgili çalışmaları da okul idaresine sunmalısınız.)

          Millî Eğitim Bakanlığı Rehberlik Ve Psikolojik Danışma Hizmetleri Yönetmeliği’nin 51.maddesi gereğince sınıf şube rehber öğretmeni olarak yaptığınız rehberlik çalışmaları (şube rehberlik yıllık planı, rehberlik ders planları,öğrenci tanıma ve gözlem formları,sınıf veli toplantısı tutanakları, velilerle bireysel yaptığınız görüşmeleri kaydettiğiniz defter veya form,uygulanan test, anket, formlar vb)

          Özel eğitime ihtiyacı olan öğrenciler ile ilgili olarakÖzel Eğitim Hizmetleri Yönetmeliği gereğince yapılan çalışmalar(Özel eğitime ihtiyacı olduğu düşünülen öğrencilerin RAM’a yönlendirilmesi, kaynaştırma  öğrencileri için BEP’ler vb.)

Görev aldığınız kurul ve komisyonlarla ilgili çalışmalarınıza dair belgeleri de yine idareye sunmalısınız(Örneğin, kantin denetleme komisyonu, okul aile birliği denetleme komisyonu, Toplam kalite yönetimi,OGYE, onur kurulu, öğrenci ödül ve disiplin kurulu vb)

 
HANDAN ŞAHIN / 2015-01-08
Ek ders

Alanımda tezli yüksek lisans yaptım. Haftaiçi 20 saat branş (matematik), bir saat rehberlik dersim var. Ayrıca haftaiçi 8 saat ve Cumartesi 8 saat olmak üzere 16 saat yetiştirme kursum var. Ek dersler hesaplanırken fiili girilen 5 saat, geri kalan (rehberlik, hazırlık, kurs) gündüz diğer ek ders kısmına yazılıyor. Kurs fiili girilen ders sayılmıyor mu? Bir de Cumartesi yaptığımız kurs dersleri de haftaiçine yazılıyor.Cumartesi katsayı farklı diye biliyorum. Böyle yapılması doğru mudur?

 
 
Cevaplayan Yönetici : Necati İLMEN

          Değerli Öğretmenim; Konuyla ilgili olarak, 2012/1 sayılı Kamu Görevlileri Hakem Kurulu Kararı’nın 30. Maddesinde “…fiilen girdikleri dersler için ödenecek ek ders ücretleri sırasıyla %5 ve %15 artırımlı ödenir.” düzenlemesi yapılmaktadır.

          Maliye Bakanlığı’nın 31/08/2012 tarih ve 115920-8 (9310) sayılı resmi yazısı incelendiğinde lisansüstü öğrenim gören öğretmenlere artırımlı olarak ödenmemesi gereken ek ders görevleri içerinde kursların yer almadığı görülmektedir. Bu durumda fiilen girdiğiniz kurslar için ödenecek ek ders ücreti yüksek lisans yapmanızdan dolayı Hakem Kurulu Kararı’na uygun olarak artırımlı ödenmesi ancak hazırlık ve planlama, sosyal ve kişilik hizmetleri gibi Maliye Bakanlığının ilgili yazısında açıklanan başlıklardaki ek ders görevlerinin artırımlı olarak ödenmemesi değerlendirilebilir. 

           657 sayılı kanunun 176.maddesi gereğince hafta sonu verilen kuralarda katsayı farklıdır ve bu kat sayı üzerinden ödeme yapılmalıdır. Bu soru daha önceden sitemizde ayrıntılı cevaplandırılmıştır.İyi çalışmalar diliyorum.

 
NURCAN HANıM / 2015-01-08
ADAYLIK SEMİNERLERİ

BU YIL ADAY ÖĞRETMENLERE UYGULANAN TEMEL EĞİTİM VE HAZIRLAYICI EĞİTİM SEMİNELERİ İPTAL EDİLDİ. BUNU YERİNE SÖZLÜ VEYA YAZILI MÜLAKAT YAPILACAK DENİLDİ SENE SONU. ŞİMDİ TEKRAR SEMİNER YAPILACAĞI KONUSUNDA DUYUMLAR VAR DOĞRU MU? NE OLACAK BU ADAY ÖĞRETMENLERİN DURUMU LÜTFEN AÇIKLIK GETİRİN.. KİMSE DOĞRU DÜZGÜN BİŞEY BİLMİYOR ACİL CEVAP BEKLİYORUM..İLGİNİZE

 
 
Cevaplayan Yönetici : Necati İLMEN

Değerli Öğretmenim, bu soruna açıklık getirmek gibi bir yetkiye sahip değiliz ve böyle bir görevimiz de yok. Aday öğretmenler ile ilgili düzenlemeler ve ne yapmanız gerektiği sizlere bildirilecektir. O nedenle endişelenmeyin ve duyumlara göre de hayatınızı planlamayın.

 
ALİ GÌL / 2015-01-08
ortak sınavlar

Sayın müfettişim lisede görev yapmaktayım. Zümrem yıllık plana göre devam etmemekte sınıftaki öğrencilerim konuları öğrenmeden ilerlemem deyip aramızda 1.5 aylık konu açığı var. ortak sınavlarda bazı arkadaşların okul idaresine başvurup sınavları ayrı yaptıklarını duydum. Bu durumda neler yapabileceğimiz hakkında bilgilendirirseniz sevinirim Saygılarımla.....

 
 
Cevaplayan Yönetici : Necati İLMEN

         Değerli Öğretmenim, Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği’nin 45. maddesinde “Aynı derse giren öğretmenlerin ortak değerlendirme yapabilmelerine imkân vermek üzere birden fazla şubede okutulan tüm derslerin yazılı sınavları ortak yapılır ve ortak değerlendirilir.” açıklaması bulunmaktadır. Dolayısı ile sınavların ayrı ayrı değil ortak olarak yapılması gerekmektedir.Ortak sınavların en önemli tarafı sınav sonrasında öğretmenlerin sınav analizlerini yapması ve böylece konu, kazanım eksikliği görülen öğrencilerin durumlarının, ders ve zümre öğretmenleri tarafından yeniden değerlendirilmesidir.

             Siz yıllık plana uygun olarak gidebildiğiniz halde zümrenizin girdiği şube/şubelerde bu plana uygun olarak gidememesinin üzerinde durulması gerekmektedir. Öncelikle sorunun kaynağını belirlemelisiniz(Yıllık planda sürelerin uygun düzenlenmemesi, şubeler arasında başarı düzeyi olarak çok fark olması vb). Konuyla ilgili olarak zümre öğretmenleri ve idarecilerin katılımı ile tedbir alınmalıdır. Aksi takdirde yıl sonuna kadar zümrenizin girdiği şubede konular yetişmez.

 
ŞEYMA YAZAR / 2015-01-08
Süt İzni

Sınıf öğretmeni olarak görev yapmaktayım. 20.05.2014 tarihinde doğum yaptım. Bilindiği üzere 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 104. maddesinin (D) fıkrasında “Kadın memura, çocuğunu emzirmesi için doğum sonrası analık izni süresinin bitim tarihinden itibaren ilk altı ayda günde üç saat, ikinci altı ayda günde bir buçuk saat süt izni verilir. Süt izninin hangi saatler arasında ve günde kaç kez kullanılacağı hususunda, kadın memurun tercihi esastır.” ibaresi yer almaktadır. İdare ile süt iznim hakkında görüştüğümde okulumuz ikili öğretim yaptığından ötürü yarım gün çalıştığım varsayılarak süt iznimi de yarım olarak; yani ilk altı ayda 1,5 saat, ikinci altı ayda 45 dakika kullanabileceğim söylendi. Şuan bir buçuk saat ( 2 ders süresi) kullanmaktayım fakat 20 ocak itibariyle 45 dakikaya düşürülmesi söz konusu. Bu uygulamanın yasal bir dayanağı var mıdır? Saygılarımla

 
 
Cevaplayan Yönetici : admin

Sn Hocam; Okulunuzun uygulaması ile alakalı bir bilgi sahibi değilim.(Dayanaklarını kendilerine sorunuz) Süt izni ilk altı ay 3 saat ikinci altı ay 1,5 saat dir.

 
ŞEYMA YAZAR / 2015-01-08
Süt İzni

Sınıf öğretmeni olarak görev yapmaktayım. 20.05.2014 tarihinde doğum yaptım. Bilindiği üzere 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 104. maddesinin (D) fıkrasında “Kadın memura, çocuğunu emzirmesi için doğum sonrası analık izni süresinin bitim tarihinden itibaren ilk altı ayda günde üç saat, ikinci altı ayda günde bir buçuk saat süt izni verilir. Süt izninin hangi saatler arasında ve günde kaç kez kullanılacağı hususunda, kadın memurun tercihi esastır.” ibaresi yer almaktadır. İdare ile süt iznim hakkında görüştüğümde okulumuz ikili öğretim yaptığından ötürü yarım gün çalıştığım varsayılarak süt iznimi de yarım olarak; yani ilk altı ayda 1,5 saat, ikinci altı ayda 45 dakika kullanabileceğim söylendi. Şuan bir buçuk saat ( 2 ders süresi) kullanmaktayım fakat 20 ocak itibariyle 45 dakikaya düşürülmesi söz konusu. Bu uygulamanın yasal bir dayanağı var mıdır? Saygılarımla

 
 
Cevaplayan Yönetici : admin

Sn Hocam; Bir önceki sorunuzda cevabınızı verdim.Teşekkür ederim.

 
METIN öZDERE / 2015-01-08
uygulamalı sınavlarda başarısız öğrencilere ek sınav yapılır mı?

orta öğretimi kurumları madde 45 uygulamalı nitelikteki derslerin sınavları her dönemde iki defadan az olmamak üzere ve dersin özelliğine göre yazılı ve uygulamalı olarak veya bunlardan yalnızca biriyle yapılabilir diyor. \r\n yazılı sınavların klasik yoruma dayalı olarak yapılması esastır ancak önemde her dersin sınavlarından biri test usulüyle de yapılabilir. \r\nmadde 45 de uygulamalı , yazılı ve dil sınavların nasıl yapılacağı ile ilgili bilgiler var\r\n madde 47 de ise yazılı sınavlar ve diğer değerlendirmeler sonucunda başarısız dersi bulunan öğrenciler için her bir dersten dönem sonunda ayrıca ortak bir sınav daha yapılır diyor. \r\nhocam benim sorum şu dersimde sınavlarımı uygulamalı yapıyorum yazılı sınavım yok. ben başarısız öğrencilere ek sınav yapmalımıyım. iyi çalışmalar.

 
 
Cevaplayan Yönetici : admin

Sn Hocam; Sorar iken aslında açıklamalarınızda  cevabıda vermişsiniz. Tabiki yapacaksınız.Başarısız öğrencilerin yanında isterlerse başarılı öğrencilerde notlarını yükseltmek amacıyla girebilirler.

 
TANER DUMAN / 2015-01-08
Nöbet ve Ek Ders

Merhabalar Yeni yönetmelikte (ortaöpretim) nöbetçi öğretmenin görevleri arasında boş derslere girer ibarasi yoktur buna karşın nöbetçi öpretmenler boş derslere girmek zorunda mıdır? Bir de ek ders ödenir mi? geçmiş yıllarda ödenmekteydi. ilginiz için teşekkür ederim

 
 
Cevaplayan Yönetici : admin

Sn Hocam; Konu ile ilgili evet Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği Md.91 açık bir hüküm yok. Ancak Md.91/e de "Öğretmenler Kurulunda Öğretmenlerin nöbet esnasında uyacakları kurallar belirlenir, yazı ile duyurulur." denmekte.Burdan hareketle Öğretmenler Kurulunda bu yönde bir karar alınmışsa diyecek bir şey yok.Şöyle bir durum da var ki idareciler boş geçen dersler ile alakalı tedbir almak durumundalar, bunuda unutmamak gerekir. Saygılar.

 
ŞEYMA KARA / 2015-01-08
süt izni

İyi günler. İkili öğretim yapan bir ilkokulda sınıf öğretmeniyim. Mayıs 2014'te doğum yaptım. Müdürüm ikili öğretim yaptığımızdan ötürü yarım gün çalışmakta olduğumu, bu sebeple süt izni saatlerimi de yarım olarak kullanabileceğimi söyledi.İzin saatlerim ilk 6 ay 3 saat yerine 1.5 saat, ikinci 6 ay 1.5 saat yerine 45 dk. olarak belirlendi. Bu uygulamanın yasal bir dayanağı var mıdır? Teşekkür ederim.

 
 
Cevaplayan Yönetici : admin

Sn Hocam; Okul idaresinin uygulamasının yasal dayanağı ile ilgili bir bilgi sahibi değilim kendilerine sorunuz.Bu uygulamanızın yasal dayanağı nedir? diye. Benim bildiğimde sizin verdiğiniz bilgi dahilinde. İlk 6 ay 3 saat, ikinci 6 ay 1,5 şeklinde.Ancak okul idaresi ile konuşun eğitim öğretimi aksatmayacak şekilde ayarlayınız.( Branş öğretmenlerinin girdiği(din kültürü-ingilizce) saatler varsa ona göre düşünün)

 
FATIH / 2015-01-08
isteğe bağlı kurslar

Sayın yetkili\r\n\r\nBir soru sordum cevap alamadım aynı soruyu 3. Kez soruyorum.\r\nİlçe memin öğretmenler için açtığı isteğe bağlı haftasonu kurslarına devam zorunlu mudur? Kurstan fayda göremeyeceğimi anladığım için devam etmedim bir problem yaratır mı acaba?

 
 
Cevaplayan Yönetici : admin

Sn Hocam;  Her ne kadar isteğe bağlı bir kursa gitmiş olsanız bile baştan talep etmişsiniz.Kurslarda ona göre açılmış.Bağlı olduğunuz İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile görüşünüz.

 
MURAT KAAN / 2015-01-08
sunuculuk

sayın müfettişlerim,öncelikle bu site sayesinde bizleri aydınlattığınız için çok teşekkür ederim.daha önce sunuculuk konusunda soru sormuştum ama henüz cevabı verilmedi.tekrar sorma ihtiyacı hissediyorum. Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenlerinin herhangi bir programda (29 ekim-10 Kasım-24 Kasım vb.)sunuculuk yapması zorunlu mudur?bununla ilgili bir kanun yönetmelik genelge var mıdır? şimdiden teşekkür ederim.

 
 
Cevaplayan Yönetici : admin

Sn Hocam.Bildiğim kadarı ile öyle bir zorunluluk yok. Ancak şuda var ki  Müzik Öğretmenin olduğu bir yerde İstiklal Marşını başka bir öğretmenin okutması(ne kadar iyi yapsa dahi) garipsenir, sizin durumunuz da sanırsam böyle.Çünki biz bilirizki Edebiyat, Türkçe Öğretmenlerimiz bu işi en güzel yaparlar.

 
MURAT KAAN / 2015-01-08
sunuculuk

sayın müfettişlerim,öncelikle bu site sayesinde bizleri aydınlattığınız için çok teşekkür ederim.daha önce sunuculuk konusunda soru sormuştum ama henüz cevabı verilmedi.tekrar sorma ihtiyacı hissediyorum. Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenlerinin herhangi bir programda (29 ekim-10 Kasım-24 Kasım vb.)sunuculuk yapması zorunlu mudur?bununla ilgili bir kanun yönetmelik genelge var mıdır? şimdiden teşekkür ederim.

 
 
Cevaplayan Yönetici : admin

Sn Hocam; Bir önceki sorunuza cevap verdim diye biliyorum.Teşekkürler.

 
MURAT KAAN / 2015-01-08
sunuculuk

sayın müfettişlerim,öncelikle bu site sayesinde bizleri aydınlattığınız için çok teşekkür ederim.daha önce sunuculuk konusunda soru sormuştum ama henüz cevabı verilmedi.tekrar sorma ihtiyacı hissediyorum. Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenlerinin herhangi bir programda (29 ekim-10 Kasım-24 Kasım vb.)sunuculuk yapması zorunlu mudur?bununla ilgili bir kanun yönetmelik genelge var mıdır? şimdiden teşekkür ederim.

 
 
Cevaplayan Yönetici : admin

Sn Hocam.Bu soruya cevap verdim diye hatırlıyorum.Bir bakınız.

 
| 1 || 2 || 3 || 4 || 5 || 6 || 7 || 8 || 9 || 10 || 11 || 12 || 13 || 14 || 15 || 16 || 17 || 18 || 19 || 20 || 21 || 22 || 23 || 24 || 25 || 26 || 27 || 28 || 29 || 30 || 31 || 32 || 33 || 34 || 35 || 36 || 37 || 38 || 39 || 40 || 41 || 42 || 43 || 44 || 45 || 46 || 47 || 48 || 49 || 50 || 51 || 52 || 53 || 54 || 55 || 56 || 57 || 58 || 59 || 60 || 61 || 62 || 63 || 64 || 65 || 66 || 67 || 68 || 69 || 70 || 71 || 72 || 73 || 74 || 75 || 76 || 77 || 78 || 79 || 80 || 81 || 82 || 83 || 84 || 85 || 86 || 87 || 88 || 89 || 90 || 91 || 92 || 93 || 94 || 95 || 96 || 97 || 98 || 99 || 100 || 101 || 102 || 103 || 104 || 105 || 106 || 107 || 108 || 109 || 110 || 111 || 112 || 113 || 114 || 115 || 116 || 117 || 118 || 119 || 120 || 121 || 122 || 123 || 124 || 125 || 126 || 127 || 128 || 129 || 130 || 131 |

önceki sonraki
 


Müdür yardımcısı ve müdür kaç saat derse girebilir

...
 

Sayın müfettişim ben müdür yardımcılığı görevine ge...

 

Sayın müfettişim, halk eğitimi merkezinde müdür yardımcısıyım.hafta sonu cumartesi (5) pazar(5) saat kurs veriyorum...cumartesi ve pazar günleri 2+2 saat nöbet&ccedi...

 

İYİ GÜNLER. BENİM 8. SINIFLARDA REHBERLİK VE KARİYER PLANLAMA DERSİM VAR. BUNUN BİR SAATLİK ÜCRETİ AYRI MI YAZILIR YOKSA REHBERLİK VE KLÜP FAALİYETLERİ İÇİNDE M...

 

Merhaba müfettişim ben ortaokulda müdür yardımcılığı yapıyorum. Fiilen nöbet tuttuğum takdirde nöbet ücreti alabilirmiyim?

...
 
Değerlendirme Toplantısı
Yarıyıl Değerlendirme Toplantısı
Değerlendirme Toplantısı
Üsküdar-Beykoz denetim grubumuzla, Üsküdar Haydarpaşa Mesleki ve Tek Anad. Lisesinde denetimdeyiz.
E-Denetim Planlama Modülünün Kullanımı Konulu Toplantı
ÖZEL EĞİTİMDE E-DENETİM MODELİ VE YAZILIMI
TEOG SINAVI
Maarif Müfettişleri Galatasaray Lisesinde
Binbirdirek Mah. Dr.İmren Öktem Caddesi Eski Sultanahmet Adliye Sarayı No1 Sultanahmet
Fatih/İSTANBUL
Telefon: (0212) 519 28-53
Fax: (0212) 511 65 58
 
 
   
Bu sitede yer alan içerikler izinsiz olarak kopyalanamaz. Kopyalandığı takdirde tüm sorumluluk sizlere aittir.
Copyright © 2015 TC MEB İstanbul Maarif Müfettişliği Başkanlığı. Tüm hakları saklıdır.