Adınız ve Soyadınız*
 
E-posta Adresiniz*
  Başlık*
 
  Soru Kategorisi*
 
  Mesajınız*
 
   
  Soru-Cevap Bölümü Kullanım Kurallarını Okudum, Kabul Ediyorum
   
 
*
(Büyük harf kullanın)
 
   
 
 
 
 
   
 
  Sitemizde Toplam Cevaplanan Soru Sayısı: 2620  
     
ANIL BÌYÌKÖZDEN / 2015-01-27
ücretli öğretmen

Sayın Hocam merhaba ben bi konuda bilgilerinize başvurmak istiyorum.kısmi zamanlı ücretli öğretmen olarak çalışanlar ihtiyaç olması durumunda yetiştirme kurslarında da görevlendirilirse haftada kaç saat ek ders ücreti yazılır?

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Deerli Öretmenim!.

Milli Eitim Bakanl Örgün ve Yaygn Eitimi Destekleme ve Yetitirme Kurslar Yönergesinin 11. maddesine göre kurslarda görevlendirilecek öretmen saysnn yetersiz olmas durumunda Milli Eitim Müdürlüünce gerekli tedbirler alnr denmektedir. Bu nedenle ücretli öretmenler de bu kapsamda görevlendirilebilir. Azami girilecek ders saati ile ilgili olarak yine yönerge ekinde yaynlanan soru-cevap bölümündeki 40 saat snrnn kabul edilmesinin uygun olaca deerlendirilmektedir.

yi çalmalar…

 
ŞEHMUS YAşAR / 2015-01-27
Kurs

Sayin Mufettisim. Batman'da öğretmenlik yapmaktayim. Diyarbakira bagli bir okulda kurs acabilir miyim?

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Deerli öretmenim.

Bu konuda yetki Milli Eitim Müdürlüklerinde oluturulan komisyonlardadr. MEB Destekleme ve Yetitirme Kurslar Yönergesinin 11. Maddesine göre Milli Eitim Müdürlükleri her türlü tedbiri almakla görevlidirler. htiyaç olmas durumunda bavuruda  bulunmanz gerekmektedir.

 
ADEM FIL / 2015-01-23
Mesleki açık lise ve yetiştirme kursu

sayın hocam. Mesleki Açık Öğretim lisesi yüzyüze eğitim kapsamında 7 saat derse giriyorum hafta sonları. Okulumda yetiştirme kursu açmak istiyorum bir dersten. Ancak 7 saat açık lise dersim olduğu için en çok haftalık 3 saat kurs açabilirsin deniyor. Bu konuda görüşünüz nedir? Hafta içi 21 saat dersim var. Ben haftalık 8 saat kurs vermek üzere plan yaptım.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli yönetici. Lütfen bu konuda daha önce cevaplanan sorulara bakınız.

 
MAHMUT MANANGöZ / 2015-01-23
yillik izinde ek ders kesindisi

Sayin hocam gorevlendirme mudur yardimcisi olarak gorev yapmaktayim yariyil tatilinde yillik izin kullanicam idarecilikten aldigim 18 saat ekders kesilmelimidir.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli yönetici. İzinli olduğunuz dönemlerde yönetim görevi karşılığı aldığınız ek ders ücretlerinin kesilmesi gerekmektedir.

 
ASLı MUHALIF / 2015-01-23
Ek ders de öncelik var mı?

Sn Yöneticiler, öncelikle böyle bir platform oluşturduğunuz için teşekkür ederim. Gerçekten çok yararlı bir platform olduğunu düşünüyorum. Sorum şu; Aynı okulda 36 saat ders ve aynı branştan bir öğretmen ,bir müdür yardımcısı derslere girmekte istekli iken; Öğretmene 24 saat, Müdür Yardımcısına 12 saat, ders görevi verilmesinin yasal bir engeli varmıdır? Yasal olarak öncelik söz konusumudur? Derslerin dağıtımı kararı okul müdürüne mi bağlıdır? Tşk.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli yönetici. Lütfen bu konuda daha önce cevaplanmış sorulara bakınız.

 
ADEM FIL / 2015-01-23
Yetiştirme Kursu Ve Açık Lise

Sayın Hocam, ben hafta içi 21 saat derse giriyorum. Cumartesi günleri ise okulumdaki mesleki açık öğretimde 7 saat dersim var. Yetiştirme kursu açmak istiyorum hafta içi akşam. Fakat idarecimiz 7 saat açık lise dersim olduğu için kurs en fazla haftalık 3 saat olabilir diyor. Yani 10 saatten fazla alamazsın haftada diyor. Ben haftada 8 saat üzerinden yetiştirme kursu açabilir miyim? Yani 21 saat Haftaiçi + 7 Saat açık lise + 8 Saat Yetiştirme kursu olabilir mi?

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli öğretmenim. Lütfen bu konuda daha önce cevaplanmış sorulara bakınız.

 
ERSİN AKSU / 2015-01-22
hafta sonu kursu

okulumda 26 saat fiili derse girmekteyim. 6 saat ders dışı egzersiz çalışmam var. okulum hafta sonu yetiştirme kursunda 12 saat ders verebilir mi?

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli mesai arkadaşım.  Soruda belirttiğiniz ek  dersleri alabilirsiniz. 

 
YALçıN GÖÇMEN / 2015-01-22
Müdür vekilliği ek dersi

Merhabalar sayın denetmenim. Ben sınıf öğretmeniyim okuluma müdür ataması olmadığı için müdür vekili olarak görevlendirildim. 7 yıllık öğretmenim ayrıca 2,5 yıllık müdür yetkili ve 3 ay da müdür yardımcısı olarak görev yaptım. bu durumda kendime haftalık kaç saat ek ders yazmam gerekir.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli yönetici.  Bu konuda 2007/19 sayılı genelgenin ilgili maddelerine bakabilirsiniz. 

 
MUZAFFER AKÇA / 2015-01-22
EK DERS ÖDEMESİ -MARMARİS

DEĞERLİ HOCAM ÖNCELİKLE TEŞEKKÜR EDİYORUM BİLGİLENDİRMELER İÇİN.BEN ANADOLU LİSESİNDE MÜDÜR YARDIMCISIYIM. 1-OKULUMUZDA HALK EĞİTİM BÜNYESİNDE AÇILAN ÇOCUK OYUNLARI KURSLARININ TAKİBİ TARAFIMA VERİLDİ. EK DERS YÖNETMELİĞİNİN 8. MADDESİNE GÖRE OKUL YÖNETİCİSİNE EK DERS ÖDENİR Mİ? 2- HAFTA SONLARI YAPILAN EGZERSİZ ÇALIŞMALARININ DENETİMİ NASIL YAPILIR, ÖĞRETMENE EK DERSİ NASIL ÖDENİR, KİM DENETLER, DENETLEYEN KİŞİ EK DERS ALIR MI

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli mesai arkadaşım.  Dediğiniz gibi hafta sonu kurslarında yoneticilerden birine kararın 8. Maddesi gereği günlük 2 saat ücret ödenir. Egzersizin denetimi yöneticiler tarafindan yapılmalıdır ancak ücret alınmaz. 

 
MURAT KARADUMAN / 2015-01-21
yetiştirme kurslarında görevli yöneticiler

merabalar... 1. Soru: Hafta içi mesai saatleri içerisinde, okul yöneticileri yetiştirme kurslarında ders verebilir mi? 2. Soru: Hafta içi mesai saatlerinde yetiştirme kurs merkezindeki kurs müdürüne ek ders ücreti ödenir mi? Saygılarımla

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli mesai arkadaşım. Lütfen bu konuda daha önce cevaplanmış sorulara bakınız

 
MEHMET SUCU / 2015-01-21
EKDERS

Sayın Denetmenim,\\r\\n25 saat dersi olan bir öğretmen haftanın 4 günü izin aldı 1 gün okula geldi. 7 saat. Bu öğretmene geldiği pazartesi gününe rehberlik kişilik hizmetleri olarak 1 saatmi yoksa 2 saat mi ücret tahakkuk ettireceğiz.İkinci sorum:bazan cret tahakkuk ettirirken yanlışlıkla 3-5 saat fazla / eksik olabiliyor.sonraki ayda telafi ediyoruz.Fazla tahakkuk ettiyse alıp maliyeye yatırılması mı gerekir.Bu konuda doğru uygulama nedir? Teşekkür ederim.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli mesai arkadaşım.  Her iki soruya da daha önce cevap verilmişti.  Lütfen bu cevaplara bakınız

 
HACıALI / 2015-01-21
DESTEKLEMEYE GİREN YÖNETİCİNİN EK DERSİ

Sayın Hocam Merhabalar Şöyle Örnekle Sorayım: Ortaokulda Okul Müdürü ,Branşı Fen ve Teknoloji.Okul Müdürü 6 saat maaş karşılığı 6 saat da ek ders karşılığı toplam 12 saat derslere girmektedir.Ancak 10 saat da hafta içi aynı okulun Destekleme kursuna girmektedir.Okul Müdürünün Destekleme kursuna 10 saat olarak girmesi doğrumudur.Teşekkürler

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli mesai arkadaşım.  Lütfen bu konuda daha önce cevaplanmış sorulara bakınız

 
ISMAIL BAYRAM / 2015-01-21
kurs

Sayın müfettişim özel eğitim öğretmenleri kurs açabilir mi? Açabilirse kursiyer sayısı en az on mu olması gerekir? Çünkü bazı özel eğitim sınıflarında on tane öğrenci olmuyor.Eğer açılabiliyorsa bu durumda ne yapılabilir?

 
 
Cevaplayan Yönetici : admin

Sn Hocam; Örgün ve Yaygın eğitimi destekleme ve yetiştirme kursları yönergesinde Özel Eğitim Sınıflarında yer alan öğrenciler ile ilgili olarak ayrı bir bahis geçilmemiş.Bu nedenle sorunuza olumlu bir cevap veremiyorum.Teşekkür ederim.

 
ALEV YENİCE / 2015-01-21
Zorunlu Hizmet

merhaba sayın hocalarım. Bir konu hakkında bilginize başvurmak istiyorum. ben görsel sanatlar öğretmeniyim. 3. yılımı çalışıyorum. çalıştığım okul geçen dönem zorunlu çalışma alanı haline geldi. (7 YIL) ben evliyim ve eşim zorunlu hizmetini tamamladı. Bu sebeple mebbis bilgilerimde zorunlu laışma yükümlülüğü kısmındaki bölümün Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin Zorunlu çalışma yükümlülüğünün ertelenmesi ile ilgili alandaki 33. maddenin 8. fıkrasındaki maddeye istinaden ( Her ikisi de öğretmen olan eşlerden birinin zorunlu çalışma yükümlülüğünü tamamlamış ya da bu yükümlülüğe tabi olmaması hâlinde öğretmen olan eşinin zorunlu çalışma yükümlülüğü ertelenir.) mebbis bilgilerimde yazan zorunlu çalışma yükümlülüğü kısmını zorunlu çalışma yükümlülüğü eş durumundan ertelendi şeklinde değiştirmek istiyorum( başka bir okulda çalışan arkadaşım aynı konuda düzeltme yaptılar bende onlardan öğrendim ve muallakta kaldım) 1 bu acaba mümkün mü ? 2. bu mümkünse nasıl bir yol izlemeliyim. şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim. iyi günler

 
 
Cevaplayan Yönetici : admin

Sn Hocam; Bağlı olduğunuz İl/İlçe İnsan Kaynakları Şubesi ile görüşünüz.

 
SAMET YILMAZ / 2015-01-21
SERVİS DENETİMİ

Sayın denetmenim merabalar... Öncelikle kolaylıklar diliyorum. Sayın denetmenim, ortaokul bünyesinde müdür yardımcısıyım. Okulumuzdaki servislerin denetimi hususunda bir sorum olacaktı. Okul servis araçları hizmet yönetmeliğini incelediğimde eklerde okul denetimi adına bir forma rastlayamadım. Ekler ek dört'e kadar ve okul denetişmi adına bir form yok. Acaba okul denetimi adına matbu formlardan mı yararlanalım yoksa okulların servis araçlarını denetlemesi yönetmelikten kalktı mı?Şimdiden teşekkürler...

 
 
Cevaplayan Yönetici : admin

Sn Hocam; Konu ile ilgili link atıyorum ilgili genelgeye bakınız.( Özel Eğitim Ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğünün 16/09/2014 tarihli tüm valiliklere yazılan yazısı) www.eğitimmevzuatı.com adresinde gördüm ilgili yazıyı oradan bakınız.

 
AHMET SAYGILI / 2015-01-21
Halk Eğitim Kursları

Sayın denetmenim; İstanbul'da bir ortaokulda ücretli Türkçe öğretmeni olarak çalışıyorum. Aralık ayı itibariyle ders dışı etkinlik olarak Tiyatro kursu açmak için İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden OLUR aldım. Daha sonra bu Olurum ücretli olarak çalıştığım için iptal edildi. Bende Halk Eğitim kanalıyla açmaya karar verdim mümkün müdür? Ayrıca araştırmalarıma göre haftada 10 saat ayda toplam 40 saatten fazla açılamıyormuş? Doğru mudur? Cevabınız için şimdiden çok teşekkür ederim. İyi çalışmalar...

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli öğretmenim.  Bu kapsamda ücretli öğretmenlere görev verilemez

 
MUSTAFA ÖZEN / 2015-01-21
müdür yardimcılığı

valilik oluruyla çalıştığım okulda müdür yardımcılığına göreve başlama yazım geldi. Görevime başalama sürem nekadar? Teşekkürler

 
 
Cevaplayan Yönetici : admin

Sn Hocam; Farklı bir kurumda değil, aynı kurumda göreve başlama yazınız gelmiş.Yazının okul müdürü tarafından size tebliğ edildiği tarih itibariyle  göreve başlamış olursunuz.

 
YÌCEL / 2015-01-21
davranış notları

SAYIN DENETMENİM İKY'DE YAPILAN SON DEĞİŞİKLİKLE DAVRANIŞ NOTLARI SADECE SINIF ŞUBE REHBER ÖĞRETMENİ TARAFINDAN GİRİLECEK. DİYE DEĞİŞTİRİLDİĞİ HALDE E OKULDA TÜM ÖĞRETMENLERE AÇILMIŞ BU KONUDA BİLGİ VERİRSENİZ SEVİNİRİZ

 
 
Cevaplayan Yönetici : admin

Sn Hocam; OİKY Md.29 da  "o şubeye giren öğretmenlerin görüşüde alınarak sınıf-şube öğretmeni tarafından verilir" denmektedir.Bu nedenle konu ile ilgili sistemsel bir hata var diye düşünüyorum. Zaten gördüğüm kadarı ilede raporlamadan her öğretmen çıktı almaya kalktığında sadece kendi sınıfına ait raporu sistemden alabildi. Teşekkürler.

 
MUHIDDIN TARİ / 2015-01-21
ek ders

Merhabalar sayın Maarif Müfettişim bu soruma cevaplanırsanız sevınırım herhangi bir okul müdürü veya halk eğitim merkezi müdürü kendi okulunda maaş karşlığı haftada 6 saat derse girmiyorsa ve halk eğitim merkezi bünyesinde okumay yazma kursları cumartesi ve pazar günleri için hergün 5 şer saat kurs veriyorsa bu ek ders ücretinde kendi okulunda maaş karşılığı doldurmadığı 6 saat ek ders kesilirmı

 
 
Cevaplayan Yönetici : admin

Sn Hocam; Ekders kararlarının 8.maddesi gereği hafta içi verilen ekdersler maaş karşılığından sayılabilir. 2007/19 sayılı genelgeye bakınız.

 
YALÇIN KOCAGÖZ / 2015-01-21
ÖZEL OKUL

Özel okulda ek ders karşılığı görevlendirilmenin koşulları nelerdir. Haftada kaç saat ek ders görevi alabilirim. Kadromun bulunduğu devlet okulunda haftada 30 saat derse giriyorum. Bu durum özel okulda görev almama engel midir? Teşekkürler.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Deerli öretmenim. Ek ders kararlarnn 26. maddesi ve Özel Öretim Kurumlar Yönetmeliinin ilgili maddelerine göre resmi görevi bulunan öretmenlere de özel okullarda ücret karl ders görevi verilebilir.

 
| 1 || 2 || 3 || 4 || 5 || 6 || 7 || 8 || 9 || 10 || 11 || 12 || 13 || 14 || 15 || 16 || 17 || 18 || 19 || 20 || 21 || 22 || 23 || 24 || 25 || 26 || 27 || 28 || 29 || 30 || 31 || 32 || 33 || 34 || 35 || 36 || 37 || 38 || 39 || 40 || 41 || 42 || 43 || 44 || 45 || 46 || 47 || 48 || 49 || 50 || 51 || 52 || 53 || 54 || 55 || 56 || 57 || 58 || 59 || 60 || 61 || 62 || 63 || 64 || 65 || 66 || 67 || 68 || 69 || 70 || 71 || 72 || 73 || 74 || 75 || 76 || 77 || 78 || 79 || 80 || 81 || 82 || 83 || 84 || 85 || 86 || 87 || 88 || 89 || 90 || 91 || 92 || 93 || 94 || 95 || 96 || 97 || 98 || 99 || 100 || 101 || 102 || 103 || 104 || 105 || 106 || 107 || 108 || 109 || 110 || 111 || 112 || 113 || 114 || 115 || 116 || 117 || 118 || 119 || 120 || 121 || 122 || 123 || 124 || 125 || 126 || 127 || 128 || 129 || 130 || 131 |

önceki sonraki
 


Müdür yardımcısı ve müdür kaç saat derse girebilir

...
 

Sayın müfettişim ben müdür yardımcılığı görevine ge...

 

Sayın müfettişim, halk eğitimi merkezinde müdür yardımcısıyım.hafta sonu cumartesi (5) pazar(5) saat kurs veriyorum...cumartesi ve pazar günleri 2+2 saat nöbet&ccedi...

 

İYİ GÜNLER. BENİM 8. SINIFLARDA REHBERLİK VE KARİYER PLANLAMA DERSİM VAR. BUNUN BİR SAATLİK ÜCRETİ AYRI MI YAZILIR YOKSA REHBERLİK VE KLÜP FAALİYETLERİ İÇİNDE M...

 

Merhaba müfettişim ben ortaokulda müdür yardımcılığı yapıyorum. Fiilen nöbet tuttuğum takdirde nöbet ücreti alabilirmiyim?

...
 
Değerlendirme Toplantısı
Yarıyıl Değerlendirme Toplantısı
Değerlendirme Toplantısı
Üsküdar-Beykoz denetim grubumuzla, Üsküdar Haydarpaşa Mesleki ve Tek Anad. Lisesinde denetimdeyiz.
E-Denetim Planlama Modülünün Kullanımı Konulu Toplantı
ÖZEL EĞİTİMDE E-DENETİM MODELİ VE YAZILIMI
TEOG SINAVI
Maarif Müfettişleri Galatasaray Lisesinde
Binbirdirek Mah. Dr.İmren Öktem Caddesi Eski Sultanahmet Adliye Sarayı No1 Sultanahmet
Fatih/İSTANBUL
Telefon: (0212) 519 28-53
Fax: (0212) 511 65 58
 
 
   
Bu sitede yer alan içerikler izinsiz olarak kopyalanamaz. Kopyalandığı takdirde tüm sorumluluk sizlere aittir.
Copyright © 2015 TC MEB İstanbul Maarif Müfettişliği Başkanlığı. Tüm hakları saklıdır.