Adınız ve Soyadınız*
 
E-posta Adresiniz*
  Başlık*
 
  Soru Kategorisi*
 
  Mesajınız*
 
   
  Soru-Cevap Bölümü Kullanım Kurallarını Okudum, Kabul Ediyorum
   
 
*
(Büyük harf kullanın)
 
   
 
 
 
 
   
 
  Sitemizde Toplam Cevaplanan Soru Sayısı: 2620  
     
CEMAL HACIMISALAR / 2015-02-14
32 saat ders

Ortaokulda 32 saat matematik dersine giren rehberlik ve klubü olan öğretmen kaç saat ekders alır.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli öğretmenim. Matematik öğretmenleri 15 saat maaş karşılığı derse girerler. 15 saati ise ücret karşılığı girerler. Ayrıca öğretmenler girdikleri her 10 saat ders için 1 saat hazırlık planlama kapsamında ücret alırlar. Siz girdiğiniz 32 saat ders için 3 saat ücret alırsınız. Ayrıca öğrenci kişilik himetleri kapsamında da 2 saat ücret almalısınız. 

 
ALİ KAÇAR / 2015-02-14
ekders

iyi günler sayın denetmenim ikili öğretim yapan birleştirilmiş sınıflı bir ilkokulda müdür yetkili öğretmenim. sabahçı olan kadrolu sınıf öğretmenimizin tayini çıktı. yerine henüz ücretli öğretmen görevlendirilmesi yapılmadı. ben sabahcı grubunda dersine giriyorum öğleci olan kendi sınıfımında bu durumda kendime ekders yazabiliyormuyum? şimdiden teşekkürler

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli öğretmenim. Müdür yetkili öğretmenler yönetim ve ders ücreti karşılığında 18 saat ek ders ücreti alırlar. Girdiğiniz 2. 30 saat dersin ücretini alamazsınız. Size tavsiyemiz şu ki: Yeni bir öğretmen gelene kadar sabahçı ve öğleci sınıfları birleştirip eğitim öğretime devam etmeniz.

 
MURAT YAKUT / 2015-02-14
vekil müdür

Öğretmen ken başka bir lisede dolu bir okul müdürlüğüne vekil olarak atanan bir kişi haftadaen az kaç saat derse girmelidir.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli yönetici. Okul müdürleri ve müdür başyardımcıları 2 saatten 6 saate kadar aylık karşılığı derse girmekle yükümlüdürler.

 
MUSTAFA SAĞLAM / 2015-02-14
Müdür Yardımcılığı ve Sınıf Rehberliği

Sayın denetmenim.2.dönem başından itibaren okulumda müdür yardımcısı olarak görev alıyorum. Öğretmen eksikliğinden dolayı 6 saat maaş karşılığı, 6 saat ek ders karşılığı ve bunun üzerine 8.sınıf sınıf rehber öğretmenliğini yürütüyorum. Ek ders düzenlemem nasıl olmalıdır?

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli yönetici. Yöneticiler 6+6 saat derse girerler. İlk 6 saat aylık karşılığı ve zorunlu, 2. 6 saat isteğe bağlı ve ek ders ücreti karşılığı girebildikleri derslerdir. Ancak yöneticilere öğrenci kişilik hizmetleri(8. sınıf rehber öğretmenliği) kapsamında ek ders ödemesi yapılmaz. 

 
MEHMET KOMBICAK / 2015-02-13
ortaokul ozel egitm sinif ogretmeni ekdersi

Ortaokul ozel egitim sinifinda kafrolu ozel egitim ogretmeniyim. Bazi ilcelerdeki arkadaslar (esenler, fatih) 35 saat uzerinden alirjen biz 30 saat uzerinden aliyoruz. Bunun dogru olani nedir? Yasal mevzuattaki aciklamasi nedir? Tesekkur ederim.(onceki gonderdigim hatali mesaj ici kusura bakmayin)

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli öğretmenim. Kadrolu özel eğitim sınıf öğretmenlerinin 30 saatin üzerinde derse girmeleri gerektiği durumlar olabiliyor. Sizin durumunuzdaki bir öğretmen 35 saat derse giriyorsa ek dersi 35 saat üzerinden hesaplanmalıdır. 18 saat maaş karşılığını düştükten sonra kalan 17 saat ve 3 saat ise hazırlık ve planlamadan dolayı ücretini de almalısınız. İyi çalışmalar.

 
IşıL KULA / 2015-02-13
Ek ders

Sayın Denetmenim daha önce size Orta Okulda Özel Eğitim Öğretmeni olarak görev yapmaktayım. Günde 2 saat doğum izni kullanıyorum. Doğum izni kullandığım süreler ek dersimden kesilir mi? bu soruyu sordum sizden gelen cevap Değerli Öğretmeni. Doğum sonrası ders programınızın süt izin hakkınız da düşünülere okul yönetim tarafından ayarlanması ve izin kullandığınız sürelerde ek ders ücretlerinizin ödenmesi gerekmektedir. Bu idi ben bunu okul idaresine söylediğimde benden yasal dayanağının ne olduğunu sordular acaba bana bunun yasal dayanağını söyleyebilir misiniz iyi çalışmalar

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli öğretmenim. Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğünün 27/12/2004 tarih ve 93570 sayılı görüş yazısına göre "Bu itibarla, okullarımızda görevli süt izni kullanan branş öğretmenlerinin ders programları, öğretmenlerin istekleri de göz önünde bulundurularak düzenlenmeli, sınıf öğretmenlerinin ise ikili öğretimde; sınıflarını hangi dönemde istediği göz önünde bulundurularak belirlenmeli, tekli öğretimde ise; mümkünse öğle arası, bunun mümkün olmaması halinde müzik, din-kültürü ve ahlâk bilgisi, beden eğitimi ve İngilizce gibi diğer branş öğretmenlerinin sınıfa girdiği zamanlarda yararlandırılarak eğitim-öğretimin aksatılmadan öğretmen-yönetim işbirliği içinde yapılması gerekmektedir.

Bu nedenle, konuya gereken özenin gösterilerek, ilgi (a) Kanunun ruhuna uygun bir şekilde hiçbir taraf mağdur edilmeden bu işlemin sürdürülmesi konusunda süt izni kullanan öğretmenlerimiz ile okul yöneticilerimizin gerekli hassasiyeti karşılıklı olarak göstermeleri gerekmektedir." denmektedir. Bu itibarla süt izni kullanması gereken öğretmenlerle ilgili olarak idarecilerin hem dersin boş geçmemesi hem de öğretmenin mağdur olmamasına yönelik tedbirleri alması uygun olacaktır. Ancak şunu da unutmamak gerekir ki fiilen yerine getirilmeyen görevin ek dersi ödenmez. 

 
HATICE SOYLU / 2015-02-13
görevlendirme müdür

Kadromun bulundugu okulun disinda bir liseye mudur yardimcisi olarak gorevlendirildim..iki ay sonra okul muduru tayin oldu ben vekil i olarak devam ettim..uygun goruldugu icin kisa bir sure sonra gorevlendirme okul muduru oldum..fakat ek dersim haftalik 18 saat mi olarak devam edecek yoksa farkli. Mi olacak herkes ayri bir sey soyluyor..cevaplarsaniz sevinirim..hoşçakalın

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli yönetici. Bu soru tarzı çok geliyor. En başta şunu belirtmeliyim ki durumun bütün değişkenlerini bilmeden soruları cevapladığım zaman kimi benzer durumdaki idareciler tarafından yanlış anlaşılabiliyor. Biliyorsunuz size verdiğimiz cevabı sitede yayınlıyoruz ve bir çok eğitim çalışanı bu cevapları okuyor. Ben de özetle hep şu şekilde cevap verdim bu tür sorulara: Görevlendirildiğiniz yöneticilik kadrosundaki şartları taşıyorsanız(yeni yönetici atama mevzuatına göre değerlendirmelisiniz)görevlendirildiğiniz kadrodaki yöneticinin ek dersinin aynısını alabilirsiniz. Ancak şartların tamamını taşımıyorsanız standart olarak belirlenen 18 saat ek ders ücretini alırsınız. Bir de tamamen farklı bir durum var: Yöneticiyken başka bir kurum yöneticiliğine görevlendirildiyseniz ücreti yüksek olan pozisyonun ek ders ücretini alırsınız. İyi çalışmalar...

 
AHMET DEMIREZEN / 2015-02-13
görevlendirme ve ekders

Sayın denetmenim benim problemim biraz karışık sabırla okuyup net cevap verebilirseniz memnun olurum. Halk eğitim merkezinde müdürüm. Benden önceki müdür şu an kadrolu branş(nakış) öğretmeni olarak kurumumuzda göreve başladı. Bu öğretmenimizin branşında(nakış) üç adet kursumuz usta öğreticilerimiz tarafından ikinci dönem itibariyle yeniden başlayacak. Ancak kadrolu olan bu branş öğretmenimiz haklı olarak bu kurslardan birinin kedisine verilmesini talep etmektedir. Yaptığım araştırmalarda böyle bir uygulama yaparsam bu öğretmenimi görevlendireceğim sınıfın kursiyerleri kursu bırakacaklarını söylemekteler. bende bu durumda kursu devamsızlıktan kapatarak bir sonraki kursa görevlendirme yapacağımı belirtiyorum. Onlarda tepki göstererek bizde kursu bırakırız diyorlar. Bu durumda bu öğretmenimin branşıyla ilgili tüm kursları kapatmak gibi bir durum ortaya çıkmakta. Usta öğreticilerimin kurslarını bozmadan kadrolu olan bu nakış öğretmenime nöbet görevi vererek maaş karşılığı 15 saat ek ders görevini tamamlatabilir miyim? Yada okullar hayat olsun kapsamında bir ortaokulumuzda nakış(tel kırma) kursu açarak kadrolu öğretmenimi burada 15 saat maaş karşılığı olarak görevlendirebilir miyim ?Saygılar.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli yönetici. Sorunuzu sabırla ve büyük bir titizlikle okudum. Benden net cevap istiyorsunuz ancak şunu bilmelisiniz ki sizin durumunuzu en iyi siz bilirsiniz. Ancak işinizi kolaylaştırması adına kendi düşüncemi sizinle paylaşabilirim. Biliyorsunuz ki öğretmen yetersizliği gibi durumlarda usta öğretici/uzman öğretici görevlendiriyoruz. Her ne kadar kursiyerler görevlendirmek istediğiniz öğretmenden dolayı kursu bırakacaklarını söyleseler de kadrolu öğretmeniniz dururken usta öğretici görevlendirmeniz pek doğru olmaz. Bu sorun için başka bir çözüm bulmanızı öneririm. Sizin de belirttiğiniz gibi sene başından beridir aynı usta öğreticilerle devam eden kursu bozmadan yeni bir kurs açmak suretiyle bu sorunu en azından bu dönem için çözebilirsiniz diye düşünüyorum. Önümüzdeki yıl için ise kadrolu öğretmen görevlendirmesinden sonra ihtiyaç halinde usta öğretici görevlendirmelisiniz.  

 
COŞKUN ÖZTÌRK / 2015-02-13
YÜKSEK LİSANS EK DERS

Bir okulda müdür yardımcısı olarak çalışıyorum. Sorum şöyle: "Toplu Sözlesme Hükmü Ders görevinin yapılmıs sayılacağı haller Madde 2- (1) Millî Eğitim Bakanlığına bağlı örgün ve yaygın eğitim kurumlarında ders yılı içerisindeki is günlerinde genel idari izinli olmaları sebebiyle eğitim ve öğretim faaliyetlerini fiilen yerine getiremeyen yönetici ve öğretmenler ile öğrencilerin çesitli nedenlerle sınıf veya okul bütünlüğünde izinli sayılmaları sebebiyle eğitim ve öğretim faaliyetlerini fiilen yerine getiremeyen yönetici ve öğretmenler, bu sürelerde üzerlerinde bulunan aylık karsılığı ders, varsa ek ders, ders niteliğinde yönetim, hazırlık ve planlama görevlerini yapmıs sayılırlar." hükmüne göre fiilen girilemeyen bu saatler yüksek lisanslı öğretmenler için %5 artırımlı ödemeye dahil edilecek midir? Teşekkürler

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli yönetici. Yüksek lisans/doktora yapan öğretmenlere verilen ek ders ücretlerinin arttırımlı ödenmesi fiilen girilen dersleri kapsamaktadır. Örneğin hazırlık ve planlama buna dahil değildir. Bu şekilde değerlendirmek gerektiği kanaatindeyim. 

 
ASLAN ÖZBEK / 2015-02-13
Müdür Vekili ekders

Değerli Müfettişim, Branşı sınıf öğretmeni olan bir müdür vekili 3 hafta boyunca raporlu veya işibırakmış bir ücretli öğretmenin yerine yeni öğretmen gelene kada rderse haftada o sınıfın öğretmeni gibi girerse(yani 1.sınıfın 3 hafta boyunca bütün derslerine) bunun için 18+6 saat ek ders alabilir mi?

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli yönetici. Yöneticiler girmiş oldukları derslerin ilk 6 saatini aylık karşılığı olarak girerler. 6 saat ise ücret karşılığı girerler. Ancak 12 saatin üstünde girdikleri derslerin ücretlerini alamazlar.

 
SINAN çOLAK / 2015-02-13
idareci ek ders

Sayın denetmenim iyi çalışmalar. İkili eğitim yapan (ilkokul ortaokul aynı binada) bir kurumda görevlendirme okul müdürünün yarıyıl tatili de dahil haftalık ek dersi 20 saat midir, yoksa 18 saat mi? Daha önce cevapladığınız üzere ek ders kararlarının 16/2 maddesinde 18 saat yazıyor ama yönetmelik ekindeki çizelgede 20 saat yazıyor. Teşekkürler.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli yönetici. Ek ders kararları ekinde standart olanı yazar. Şunu gözardı etmeyelim: Şu an bütün yöneticiler görevlendirme. Görevlendirildiğiniz pozisyonun şartlarını taşıyorsanız(yeni yönetici atama mevzuatına göre) 20, taşımıyorsanız 18 saat ek ders almalısınız. İyi çalımlar. 

 
HASAN DOğAN / 2015-02-13
ek ders

Sayın hocam; ben okulda 28 saat derse giriyorum. 10 saat yetiştirme kursum var haftasonu.. 6 saatte Egzersiz çalışmam var.. yani toplam 44 saat dersim oluyor. okul müdürüm 40 saatten fazla ders alamazsın 4 saate fahri girmiş olursun diyor.. ben yetiştirme kursu yönetmeliğini okuduğumda anladığım ders+ yetiştirme kursu toplam 40 saat olacak diyor.. hocam kısacası egzerszi dahil 40 saati geçemez mi ?? ve bunun yönetmeliğini nerden bulabilirim.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli öğretmenim. Daha önce de azami ek derslerle ilgili olarak cevaplar yazdım. O cevaplara da bakabilirsiniz. Ek ders kararlarındaki sınırlar için şunu belirtmeliyim. Her maddenin kendi içinde sınırları var. Egzersizler için bu sınır 6 saattir. Hepsinin toplamı için genel bir sınır yok. Egzersiz dahil 40 saati geçebilir ve ücretini de alabilirsiniz, değerli öğretmenim.

 
ALİ KAÇAR / 2015-02-13
ekders

iyi günler sayın denetmenim ikili öğretim yapan birleştirilmiş sınıflı bir ilkokulda müdür yetkili öğretmenim. sabahçı olan kadrolu sınıf öğretmenimizin tayini çıktı. yerine henüz ücretli öğretmen görevlendirilmesi yapılmadı. ben sabahcı grubunda dersine giriyorum öğleci olan kendi sınıfımında bu durumda kendime ekders yazabiliyormuyum? şimdiden teşekkürler

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli öğretmenim. Müdür yetkili öğretmenler 18 saat ek ders ücreti alırlar. Bunun üstünde ücret alamazlar. Dolayısıyla tavsiyem yeni bir öğretmen gelene kadar sınıfları birleştirmeniz olabilir.

 
AHMET KARAKAYA / 2015-02-13
2 saat mi, 6 saat mi?

Sayin Denetmenim, Okul mudurlugune atanma sartlarini tasiyorum ve bir ortaokul mudurlugune valilik oluru ile vekalet ediyorum. Ucret olurunu: mudurun maas karsiligi girecegi ders saatini 2 saat, istege bagli girdigi ders saat sayisini 6 saat olarak aldim. Fiili olarak 8 saat derse giriyorum. Haftada 20 saat mudurluk icin ekders yaziyoruz. Bunun uzerine ek olarak istege bagli girdigim dersler icin iki saatten sonrasi icin 6 saat mi, yoksa alti saatten sonrasi icin 2 saat mi yazacagim? Tesekkur eder, iyi calismalar dilerim.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli yönetici. Hayırlı olsun. Müdür ve Müdür Başyardımcıları için getirilen 2-6 saat arası esneklik yöneticilerin işini kolaylaştırmaya yönelik bir uygulama. Ancak bundan 2 saatin üzerinde derse girildiğinde ücret alınabilir anlaşılmamalı. Yöneticiler ücret almak istiyorlarsa 6 saatin üstünde derse girmeli ve bu 6 saatin üstündeki derslerin ücretini almalı. Siz bu durumda 6 saat değil, 2 saat ücret almalısınız.

 
SERKAN AKAN / 2015-02-13
Müdür Yetkili Öğretmen

İyi günler. Sorum: Müdür Yetkili Öğretmenler egzersiz çalışmaları yapabilir mi? Cevaplandırırsanız sevinirim.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli yönetici. Müdür yetkili öğretmenler ders dışı eğitim çalışması(egzersiz) yaptıramazlar ve bu kapsamda ücret alamazlar.

 
HARUN DURAK / 2015-02-13
yönetici ek dersi

ortaokulda müdür yardımcısıyım. branşım da sosyal bilgiler. şuan 6 saat derse giriyorum. sosyal bilgiler öğretmenimiz doğum iznine ayrılacak durum onu gösteriyor ki başka öğretmen de bulamayacağız. ben de 12 saat sosyal derslerine girecem. bu durumda 6 saat bana ek ders yazacak mıyız yoksa yazmayacak mıyız. bilgilendirirseniz sevinirim .

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli öğretmenim. Yöneticiler 6+6 saat derse girebilirler ve 2. girdikleri 6 saatin ücretini alabilirler.

 
SEMRA GÌRTUNCA / 2015-02-12
ders ücretleri

2014 yılı aralık ayının 29, 30 ve 31'inde izin aldım. Ek ders puantajı erken gönderildiği için, 60 saat almam gerekirken, 66 saat ücret aldım. Ocak ayında diğer arkadaşlar 47 saat ders ücreti aldılar. Fakat bana 33 saat ücret ödendi. Bu hesaplamanın doğru olup olmadığını öğrenmek istiyorum. Şimdiden teşekkürler.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli öğretmenim. Aralık ayında aldığınız fazla ödeme Ocak çizelgesinde sizden kesilmiş. Ücret kesintisi yapılırken 6 saat olarak değerlendirmeyin. Hafta bütünlüğünde değerlendirip hesaplarsanız daha doğru bir sonuç elde edersiniz. Çünkü öğretmenlere ek ders ücreti ödenebilmesi için öncelikle maaş karşılığı doldurması gerekir. Örneklemek gerekirse bir genel bilgi dersi öğretmeni bir hafta boyunca 25 saat derse girdiğinde bunun 15 saatlik kısmı maaş karşılığı olarak değerlendirilir, geriye kalan 10 saatin ise ücreti ödenir. Hazırlık ve planlamadan ise 2 saat ücret alır. Aynı öğretmenin başka bir hafta 6 saat derse girmeyip sadece 19 saat derse girdiğini düşünürsek 15 saatlik kısmı maaş karşılığı düşülür, 4 saatin ücreti ödenir. Hazırlık ve planlamadan ise 2 saat değil 1 saatin ücretini alır. Kendi durumunuzu bu örnekten yola çıkarak değerlendirebilirsiniz. İyi çalışmalar.

 
FATIH / 2015-02-12
isteğe bağlı kurslar

Merhabalar denetmenim, İlçe memlerin öğretmenler için açtığı Osmanlıca gibi isteğe bağlı hafta sonu kurslarına devam zorunlu mudur? Gitmesek herhangi bir yaptırımı var mıdır acaba?

 
 
Cevaplayan Yönetici : Necati İLMEN

         Değerli Öğretmenim, kursun isteğe bağlı olduğunu belirttiğinize göre bu hizmetiçi faaliyete kendi isteğinizle başvurmuşsunuzdur. Kursa devam etmemeniz halinde  Millî Eğitim Bakanlığı Hizmetiçi Eğitim Yönetmeliği’nin “Disiplin” başlıklı 21. Maddesinde; “Eğitim faaliyetine katılanlar, öğretim programında yer alan faaliyetlere katılmak ve bunların gerektirdiği çalışma ve ödevleri yapmak zorundadırlar. Eğitim faaliyetlerini engelleyici ve aksatıcı tutum ve davranışları görülenlerin eğitim yöneticisi tarafından faaliyetle ilişiği kesilir. Durum onaya bağlanmak üzere en hızlı şekilde (fax, telefon) mahalli hizmetiçi eğitim faaliyetlerinde valiliklere, Bakanlıkça yapılan hizmetiçi eğitim faaliyetlerinde Daire Başkanlığı'na bildirilir. Bu gibiler hakkında 657 sayılı Kanunun disiplin hükümleri uygulanır.” hükmüne göre işlem yapılabilir.İyi çalışmalar…

 
NAşIT YILMAZ / 2015-02-12
Halk Eğitim Öğretmeni Ek Ders Ücreti

Halk Eğitim Merkezi Giyim Üretim Teknolojiisi öğretmeni aylık karşılığı ücret kapsamında genel ve meslek öğretmeni olarak 15 saatmi ek ders görevi verilir, yoksa atölye laboratuar öğretmeni kapsamında 20 saatmi ekders görevi verilir. Saygılarımla İyi çalışmalar

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli mesai arkadaşım. Meslek dersleri öğretmenleri atölye ya da laboratuvar öğretmeni olarak çalışmaları halinde 20 saat, diğer durumlarda genel bilgi dersleri öğretmenleri gibi 15 saat aylık karşılığı derse girerler.

 
HAKAN DEMIR / 2015-02-12
Ek ders

Iyi günler ben ortaokulda mudur Yardımcısıyim okulumuzda birçok öğretmen haftalık 16 17 saat derse giriyor. Bu durumda öğretmenlerin ek dersi yokken mudur iki saat derse girmek zorunda midir? Yoksa okul Müdürünün iki saatlik dersi diger Öğretmenlere verilebilir mı ?

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli mesai arkadaşım. Bir okulda bulunan derslerin öncelikle maaş karşılığı olan kısımlarının dağıtılması-yönetici(2-6 saat) ve öğretmen(15 saat) ayrımı gözetmeksizin- ikinci adımda ise zorunlu olan ek derslerin(öğretmenler için 6 saat) ve en sonunda ise isteğe bağlı ek derslerin(öğretmenler için 9, yöneticiler için ise 6 saat) dağıtılmasının uygun olacağı değerlendirilmektedir. 

 
| 1 || 2 || 3 || 4 || 5 || 6 || 7 || 8 || 9 || 10 || 11 || 12 || 13 || 14 || 15 || 16 || 17 || 18 || 19 || 20 || 21 || 22 || 23 || 24 || 25 || 26 || 27 || 28 || 29 || 30 || 31 || 32 || 33 || 34 || 35 || 36 || 37 || 38 || 39 || 40 || 41 || 42 || 43 || 44 || 45 || 46 || 47 || 48 || 49 || 50 || 51 || 52 || 53 || 54 || 55 || 56 || 57 || 58 || 59 || 60 || 61 || 62 || 63 || 64 || 65 || 66 || 67 || 68 || 69 || 70 || 71 || 72 || 73 || 74 || 75 || 76 || 77 || 78 || 79 || 80 || 81 || 82 || 83 || 84 || 85 || 86 || 87 || 88 || 89 || 90 || 91 || 92 || 93 || 94 || 95 || 96 || 97 || 98 || 99 || 100 || 101 || 102 || 103 || 104 || 105 || 106 || 107 || 108 || 109 || 110 || 111 || 112 || 113 || 114 || 115 || 116 || 117 || 118 || 119 || 120 || 121 || 122 || 123 || 124 || 125 || 126 || 127 || 128 || 129 || 130 || 131 |

önceki sonraki
 


Müdür yardımcısı ve müdür kaç saat derse girebilir

...
 

Sayın müfettişim ben müdür yardımcılığı görevine ge...

 

Sayın müfettişim, halk eğitimi merkezinde müdür yardımcısıyım.hafta sonu cumartesi (5) pazar(5) saat kurs veriyorum...cumartesi ve pazar günleri 2+2 saat nöbet&ccedi...

 

İYİ GÜNLER. BENİM 8. SINIFLARDA REHBERLİK VE KARİYER PLANLAMA DERSİM VAR. BUNUN BİR SAATLİK ÜCRETİ AYRI MI YAZILIR YOKSA REHBERLİK VE KLÜP FAALİYETLERİ İÇİNDE M...

 

Merhaba müfettişim ben ortaokulda müdür yardımcılığı yapıyorum. Fiilen nöbet tuttuğum takdirde nöbet ücreti alabilirmiyim?

...
 
Değerlendirme Toplantısı
Yarıyıl Değerlendirme Toplantısı
Değerlendirme Toplantısı
Üsküdar-Beykoz denetim grubumuzla, Üsküdar Haydarpaşa Mesleki ve Tek Anad. Lisesinde denetimdeyiz.
E-Denetim Planlama Modülünün Kullanımı Konulu Toplantı
ÖZEL EĞİTİMDE E-DENETİM MODELİ VE YAZILIMI
TEOG SINAVI
Maarif Müfettişleri Galatasaray Lisesinde
Binbirdirek Mah. Dr.İmren Öktem Caddesi Eski Sultanahmet Adliye Sarayı No1 Sultanahmet
Fatih/İSTANBUL
Telefon: (0212) 519 28-53
Fax: (0212) 511 65 58
 
 
   
Bu sitede yer alan içerikler izinsiz olarak kopyalanamaz. Kopyalandığı takdirde tüm sorumluluk sizlere aittir.
Copyright © 2015 TC MEB İstanbul Maarif Müfettişliği Başkanlığı. Tüm hakları saklıdır.