Adınız ve Soyadınız*
 
E-posta Adresiniz*
  Başlık*
 
  Soru Kategorisi*
 
  Mesajınız*
 
   
  Soru-Cevap Bölümü Kullanım Kurallarını Okudum, Kabul Ediyorum
   
 
*
(Büyük harf kullanın)
 
   
 
 
 
 
   
 
  Sitemizde Toplam Cevaplanan Soru Sayısı: 2620  
     
NAşIT YILMAZ / 2015-02-16
Halk Eğitim Usta Öğretici Ek Ders

Sn. Yöneticiler. Halk Eğitim Merkezi ve ASO Müdür Yardımcısıyım. Hafta sonu Kurs merkezi görevimden Cumartesi günü için yönetim görevinden 2 saat ek ders almaktayım. Hafta sonu Cumartesi5, pazar 5 olmak üzere 10 saatlik satranç kursu açmayı planlıyorum. Ekders Yönetmeliğinin 8/a 2. maddesine göre "görevlendirilen idareci ve öğretmenlere 10 saate kadar ek ders verilebilir" ibaresiyle aynı kararın 9/b 1 fıkrası kapsamında "İlgili mevzuatında belirtilen esaslara göre uzman ve usta öğretici olarak nitelendirilenlerden; 1) Resmî görevi bulunanlara haftada 10 saate kadar yaygın eğitim kurumlarında ek ders görevi verilebilir." ibaressi kapsamından; Halk Eğitim Müdür Yardımcılığından 18, Hafta sonu Kurs Merkezi yönetim görevinden 2(sadece Cumartesi) ve Haftasonu Satranç Kursu usta öğreticiliğinden 10 olmak üzere toplamda 30 saat ek ders alabilir miyim Saygılarımla, İyi çalışmalar

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli yönetici arkadaşım. Sorunuzda sorduğunuz kapsamlardaki ek ders ücretlerini almanızda herhangi bir sakınca olmadığı değerlendirilmektedir.

 
BIRSEN SüLEYMANOğLU / 2015-02-16
ekders

Iyi gunler. Ben meslek lisesinde matematik öğretmeniyim. Okulda 3 matematikciyiz herbirimize 32+1 saat yani 33 saat düşüyor. Ben ilk dönem 37 saat derse girdim bu dönem fazla saat almak istemiyorum. Müdür beye ilettim kabul etmedi. Her birimize 31 verse kalan 6 saati fizikcimize verse (1.dönem öyle olmuştu) olmaz mi? En fazla rehberlikle beraber kac saat derse girebilirim

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli öğretmenim. Aylık karşılığı yöneticiler 6 saat, öğretmenler ise 15 saat ders okutmakla yükümlüdürler. Bu dersler dağıtıldıktan sonra öğretmenlerin 6 saat zorunlu ek derslerinin, ardından ise öğretmenlere 9 saat, yöneticilere 6 saat isteğe ve ihtiyaca bağlı derslerin verilmesi yerinde olacaktır. Okuldaki ders yükünün buna rağmen bitmemesi durumunda ise alan dışı veya ücretli öğretmen görevlendirmesi yoluna gidilmesi uygun olacaktır.

 
SAİT SİREK / 2015-02-16
Normal Okul İkili Ana Sınıf Müdür Yardımcıları 2 Saat Fazla Ek Ders

Merhaba. Bulunduğum okul normal eğitim yapan bir okul. Ana sınıfımız da ise ikili eğitim yapılmaktadır. Okulumuzda iki müdür yardımcısı var. Sorum şu: Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğünün 13.03.2013 tarih ve 103490 sayılı görüş yazısına göre \"okulda görevli yöneticilerden ikili öğretime bağlı olarak okulda bulunmak durumunda olanların ek ders ücretlerinin, ders yılı süresince haftada 2 saat artırımlı ödenmesi gerektiği değerlendirilmektedir.\" buna göre; \"ikili öğretime bağlı olarak okulda bulunmak durumunda olanların\" ifadesinden ne anlamalıyız? İkili öğretim saatlerinde okulda bulunan 2 müdür yardımcısı da iki saat fazla ek ders alabilir mi, yoksa sadece ana sınıfından sorumlu olan müdür yardımcısı mı iki saat fazla ek ders alır?

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli yönetici. İkili eğitim yapılan kurumlardaki idarecilere ek dersleri 2 saat arttırımlı olarak ödenmektedir. Bu maddede yöneticilerin görev dağılımları ile ilgili herhangi bir düzenleme söz konusu değildir.

 
şAMIL YıLDıRıM / 2015-02-16
ek ders

ortaokulda branş öğretmeniyim haftalık 30 saat ders alma imkanım varken müdür ve müdür yardımcısı kendilerine haftda 12 şer ders yazmışlar ben haftada 26 saat ders alırken bu doğru mu yasal bir dayanağı var mıdır.öncelikle benim ders saatimi doldurmam gerekli değilmidir? teşekkür ederim

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli öğretmenim. Bir okuldaki ders yükünün dağıtımında şu şekilde davranılmasının uygun olacağı değerlendirilmektedir: Öncelikle yöneticilerin(6 saat) ve öğretmenlerin (15 saat) aylık karşılığı girmeleri gereken derslerinin verilmesi gerekmektedir. Ardından öğretmenlerin zorunlu 6 saatlerinin dağıtılması, en nihayetinde de isteğe ve ihitiyaca bağlı (öğretmenler için 9 saat, yöneticiler için 6 saat) derslerin dağıtılması yerinde olacaktır. İsteğe ve ihtiyaca bağlı derslerin dağıtımında -adil olmak kaydıyla- takdir yönetimindir. Ancak kişisel kanaatim isteğe bağlı ek derslerin dağıtımında öğretmen istekliyse önceliğin asli görevi eğitim öğretim olan öğretmene verilmesidir.

 
öZGüR ATAMAN / 2015-02-16
koordinatör mdr yardımcılığı - meslek ders öğrt - ek ders

merhaba sayın hocam. çpl de meslek dersi öğretmeniyim ve alan şefiyim. okulda 3 alan,180öğrenci ve 39 işletmeye giden öğrenci var. seneye 51 olacak... tam gün tam yıl izni alındı.. açık lise yok.. ........ 21 saat derse giriyorum. 2saat ders dşı hazrlık 10sat şeflik 14 saat koordinatörlük 2saat ders dışı egzersiz -- toplam 49 saat ten 29saat ek ders alıyorum.. ................ Hocam müdürümüz müdür yardımcılığı teklif etti. Ben de istiyorum. ................. SORU 1: 2 müdür yardımcısı da aynı anda görevlendirilirse, ben doğrudan KOORDİNATÖR MDR YRD olur muyum ? SORU 2: 29saat ek ders alıyorum. koordinatör mdr yrd olursam Maksimum ne kadar alabilirim? .. uzun sorum ve değerli vaktinizi aldğım için özür diler,, çok teşekkür ederim. saygılar iyi çalışmalar hocam.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli öğretmenim. Görevlendirileceğiniz yönetici pozisyonunun şartlarını taşıyorsanız yönetim görevinizden dolayı 20 saat, aylık karşılığı 6 saat zorunlu derse girdikten sonra isteğe bağlı 6 saat derse girmeniz karşılığında 6 saat de oradan ücret alabilirsiniz. Yani 20+6 

 
AHMET GöKYER / 2015-02-16
yetiştirme kursu idareci ek dersi

sayın denetmenim hafta sonu yetiştirme kursunda müdürüm ve aynı zamanda 10 saat de derse de giriyorum. ek ders yazırlırken yönetim görevi olarak ek ders alabilirmiyim.yoksa girdiği dersin mi parasını alacağım.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli yönetici. Yöneticiler yetiştirme kurslarında 10 saate kadar derse girebilirler ve ücretlerini alırlar. Aynı zamanda kurs hafta sonu yapılıyorsa 2+2 saat ücreti de yönetim görevlerinden dolayı alabilirler(1 yönetici).

 
AHMET GöKYER / 2015-02-16
yetiştirme kursu idareci ek dersi

sayın denetmenim hafta sonu yetiştirme kursunda müdürüm ve aynı zamanda 10 saat de derse de giriyorum. ek ders yazırlırken yönetim görevi olarak ek ders alabilirmiyim.yoksa girdiği dersin mi parasını alacağım.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli yönetici. Yöneticiler yetiştirme kurslarında 10 saate kadar derse girebilirler ve ücretlerini alabilirler. Ayrıca kursun hafta sonu olması durumunda yöneticilerden biri kurs merkezi yöneticiliği görevinden dolayı 2+2 saat ek ders ücreti alabilirler.

 
İZZET OLğAR / 2015-02-16
İkili öğretimdeki yöneticinin ek ders ücreti

Sorularıma verdiğiniz cevaplar için teşekkür ederek yeni bir soru sormak istiyorum. İlkokul, ortaokul aynı binada eğitim öğretim yapan bir okulda ortaokulun müdür yardımcısı olarak görev yapıyorum. Ortaokullar sabahçı, ilkokullar öğleci. İlkokuldan 2 şube, derslik azlığı nedeniyle sabahçı, ilkokula bağlı olan 2 şube anasınıfının biri sabahçı biri öğlenci. İlkokulun müdür yardımcısı toplu sözleşme hükmü nedeniyle 20 saat ek ders alıyorken, ben 18 saat alıyorum. Ortaokul öğretmenleri derslerden sonra kurs, egzersiz veriyorlar. Dolayısıyla onları denetleme görevim de var. Bu durumda benim 18 saat almam doğru mu, 20 saat almam gerekmez mi? Teşekkür ederim.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli yönetici. Anladığım kadarıyla İlkokul/ortaokul yönetimi ayrı olan iki kurumsunuz ancak binayı ortak kullanıyorsunuz. Yani siz ortaokulların yöneticileri öğleden sonra binayı ilkokul kısmına devrediyorsunuz. Bu durumda sizin okulunuzada ikili eğitimden söz edilemez. Yöneticilerin kurumlarında devam eden kurs, egzersizleri denetleme yetkileri var ancak bu kurslar hafta sonu değilse ek ders ücreti alamazlar.

 
YıLMAZ öZMüş / 2015-02-16
özel eğitim sınıfı olan okullarda ek ders

İyi çalışmalar.Bünyesinde ilkokul-ortaokul -anaokulu ve özel eğitim sınıfı bulunan okulda mdr.yrd. olarak çalışıyorum.Ek derslerimiz nasıl olmalı?Teşekkürler.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli yönetici. İlkokul ve ortaokulların yöneticileri aynı ek ders ücretini alırlar. Sizin okulun bünyesinde anasınıfı varsa-ki öyle anladım- bu alacağınız ek ders miktarını değiştirmez. 

 
İSMAİL EMECİOĞLU / 2015-02-16
Yetiştirme kursu

Selamlar sayın denetmenlerim;Yetiştirme kursunda toplam 10 saat kurs veren bir idareci kurs yöneticiliğinden +4 saat alabilir mi

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli yönetici. Yöneticiler yetiştirme kurslarında 10 saate kadar derse girebilirler ve ücretlerini alabilirler. Ayrıca kursun hafta sonu olması durumunda yöneticilerden biri kurs merkezi yöneticiliği görevinden dolayı 2+2 saat ek ders ücreti alabilirler.

 
MEHMET YAVAŞ / 2015-02-16
Ders Dağılımı

Sayın Maarif Müfettişim, Ortaokulumuzda 1. dönem öğretmenler kurulunda öğretmenlere branş dersleri dağıtıldıktan sonra kalan dersler dağıtılmış. İki öğretmene 30\'ar saat, bir öğretmene 24 saat ders verilmiş. 2. dönem başladığında 24 saat dersi olan öğretmenim \"Ben diğer öğretmenlerden 2 şer saat ders istiyorum.\" dedi. Diğer öğretmenler de derslerini vermek istemiyorlar. Bu durumda ne yapmalıyım. Şimdiden teşekkürler.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli yönetici arkadaşım. Bir okulun ders dağıtımında öncelikle maaş karşılığı olan dersler tamamlattırılır. İkinci olarak 6'şar saat zorunlu ek dersler dağıtılır(öğretmenler için). En nihayetinde ise isteğe ve ihtiyaca bağlı olan ek dersler dağıtılır(yöneticiler için 6, öğretmenler için 9 saat). İsteğe bağlı ek derslerin dağıtımı adalet ilkesi gözönünde bulundurularak yönetimin takdirinde olan bir konudur.  

 
ALİ ZEYBEK / 2015-02-16
Sadece sosyal kulüpten ek ders alınır mı?

Örgün eğitim kurumunda - lisede- öğretmenim. Sınıf rehberliğim yok ama sosyal kulübüm var. Sosyal kulüp çalışmalarından dolayı haftalık 2 saat ek ders alabilir miyim?

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli öğretmenim. Ek ders kararlarının 6/5 maddesi "Okul öncesi ve sınıf öğretmenleri ile bölüm, atölye ve laboratuvar şefliği görevi verilen öğretmenler hariç olmak üzere, örgün eğitim kurumlarında ilgili mevzuatında belirtilen sosyal etkinlik faaliyetlerinde danışman öğretmen olarak görevlendirilen öğretmenler ile sınıf veya şube sorumluluğu verilen sınıf/şube rehber öğretmenlerinin bu görevlerinin haftada 2 saati ek ders görevi sayılır. Bu dersler, ders dağıtım çizelgesinde “Öğrenci Sosyal ve Kişilik Hizmetleri” adıyla gösterilir. Bu kapsamda aynı kişiye hem danışman öğretmenlik hem de sınıf/şube rehber öğretmenliği görevi verilmesi hâlinde sadece bir görev için ek ders ücreti ödenir." hükmü gereği üzerinizde öğrenci kişilik hizmetleri görevi varsa(sınıf rehber öğretmenliği veya sosyal kulüp) bu kapsamdaki ek ders ücretinden de yararlanabilirsiniz.

 
HALİL AKDAĞ / 2015-02-16
ekders

İlkokulda 14 saat derse giren İngilizce Öğretmeni 10+1 den 1 saat ekders alabilir mi?

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli öğretmenim. Öğretmenler girdikleri her 10 saat ders için hazırlık ve planlama kapsamında 1 saat ek ders ücreti alırlar ve bu 3 saat ile sınırlıdır.  

 
EMRE KAYA / 2015-02-16
Ek ders

Arkadaşlar norm kadrosu başka okulda olup oradaki ders saati 20 saat olan bir dinkültürü öğretmeni başka bir okulda, ordaki öğretmenlerin ek dersleri az olması ya da tam olmamasına rağmen, o okula ek ders için gelebilir mi? Soru biraz uzun oldu. Cevap alırsam sevinirim. Teşekkürler.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli öğretmenim. Okul/kurumlar aylık karşılığı 15 saat ve zorunlu 6 saat ders görevini tamamlayamayan(toplam 21 saat) öğretmenleri bağlı bulunulan Milli Eğitim Müdürlüğüne bildirmekle yükümlüdür. Milli Eğitim Müdürlüğü de 21 saatini dolduramayan öğretmenleri başka kurumlarda görevlendirebilir. Ancak görevlendireceği kurumun da ihtiyaç durumunu gözetmelidir.

 
GÖKHAN BAYSAL / 2015-02-14
ek ders

öncelikle beni aydınlattığınız ve bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim okulumuz hem ortaokul hem de ilkokul şeklinde aynı binayı kullanıyoruz ve tam gün olarak ders görülüyor ilkokul kısmında görev yapan müdür yardımcısı(branşı sınıf öğretmeni) ortaokul kısmında 12 saat derse girmek istiyor ve ortaokul kısmına bakan müdür yardımcısını(branşı Türkçe) sen 12 saat derse giriyorsun bende gireceğim müdürden ders istiyor vermedikleri durum da şikayet edeceğini söylüyor ortaokul kısmına bakan müdür yardımcısına verilen 12 saat ders gerçekten şikayet konusu mu? bu durum da ilkokul kısmına bakan müdür yardımcısına ortaokuldan ders verilebilir mi verilirse kaç saat ek ders alır yönetmeliğin hangi maddesin de böyle bir mevzuu vardır.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli yönetici. Aylık karşılığı yöneticiler 6 saat, öğretmenler ise 15 saat derse girerler. Aylık karşılığı girilmesi gereken bu dersler dağıtıldıktan sonra öğretmenlere 6 saat zorunlu derslerin dağıtılması gerekmektedir. Sonrasında ise öğretmenlere 9 saat, yöneticilere ise 6 saat ders dağıtımının istek ve ihtiyaç doğrultusunda dağıtılması gerekmektedir. Bu isteğe bağlı ek derslerin dağıtımında okuldan okula farklılıklar olabiliyor. Bizim önerimiz önceliği öğretmene vermektir. Zira öğretmenin asli işi ders, yöneticinin asli işi ise yönetimdir. 12 saat derse giren yöneticinin hem yönetim görevlerini aksattığı, hem de derslerini aksattığı(toplantılar vb. nedenlerle) duyumlarını sürekli almaktayız. Bu yüzden yönetici aylık karşılığı derse girdikten sonra okulda geri kalan derslerin öğretmenlere dağıtımında yarar vardır. Öğretmenler isteğe bağlı ek derslerini tamamladıktan sonra yöneticiler de isteğe bağlı ek ders alabilirler elbette. Her iki durumda da bu bir şikayet konusu değildir. Zira yöneticiler de 6 saat ek ders ücreti karşılığı derse girebilirler.  

 
IBRAHIM KüçüKSELVI / 2015-02-14
maaş karşılığını dolduramayan öğretmen yaygın eğitim ek ders ücreti

ilçemiz de açılacak olan bir kursta görev alabilecek başka ilçe mesleki eğitim merkezi öğretmeni bulunmaktadır. ancak bu öğretmenimiz maaş karşılığını dolduramadığı için ilçemiz halk eğitimi merkezi kursunda akşam saat 18:00 dan sonra görev alması durumunda ek ders ücreti alabilir mi? ya da bu gireceği dersler maaş karşılığına mı sayılır? şimdiden olacağınız yardımlar için teşekkür ederim.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli mesai arkadaşım. Konuyla ilgili olarak MEB Örgün ve Yaygın Eğitimi Destekleme ve Yetiştirme Kursları Yönergesi ekindeki 1. soruya bakabalirsiniz. Bakanlık tarafından hazırlanan bu soru-cevap bölümünde aylık karşılığı ders görevlerini doldurmayan öğretmenler için öncelikle aylık karşılığı ders görevlerini tamamlamaları, ardından ek ders ücretinden yararlandırılmaları gerektiği belirtilmiştir. 

 
İZZET OLğAR / 2015-02-14
Müdür Yardımcısının Hafta İçi Destekleme Kursu

Sayın Maarif Müfettişim, Okulumda Türkçe öğretmeniyken hafta içinde derslerden sonra yetiştirme kursu açmıştım. Aynı okulda müdür yardımcısı olarak görevlendirildim. Hafta içi yetiştirme kursunu saat 17'den sonra mı yapmak zorundayım? Teşekkür ederim.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli yönetici arkadaşım. Öncelikle yöneticiliğiniz hayırlı olsun. Siz okulunuzda öğretmenken belirli bir saat derse giriyordunuz ve bu derslerin bir kısmı aylık karşılığı, bir kısmı ise ek ders ücreti karşılığı olarak değerlendirilmekteydi. Dersinizin olmadığı zamanlarda da yetiştirme kursunda derse girmekteydiniz. Buraya kadar herhangi bir sorun yok. Ancak şimdi artık yöneticisiniz. Yöneticiler olarak hafta boyunca, mesai saatleri içerisinde yürüttüğünüz yönetim görevleriniz karşılığında ek ders ücretlerini alıyorsunuz. Bir yandan aylık karşılığı ders göreviniz(haftalık 6 saat), ek ders ücreti karşılığı ek dersiniz(varsa 6 saat) ve yetiştirme kurslarındaki ders görevleriniz(10 saate kadar) derken toplamda 22 saate kadar derse girebileceksiniz. Bu kadar ders yükünün arasında bir de yönetim görevi. Bu nedenle böyle bir uygulama var. İyi çalışmalar...

 
MEHMET RESUL şIMşEK / 2015-02-14
yaygın eğitim kursları

mrb hocam ben meslek lisesinde müdür yardımcısıyım.yuzyuze eğitim kapsamında haftasonu 8 saat ek ders almaktayım.halk eğitim bünyesinde açılacak herhangi bir kurstan ek ders alabilirmiyim saygılar.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli mesai arkadaşım. Yönetici ve öğretmenlere açıköğretim öğrencilerin verilecek yüzyüze eğitim ve halk eğitim bünyesinde açılacak bir kursun ek ders ücretleri ek ders kararlarının 8. maddesine göre ödenmektedir. Ek ders kararlarının her bir maddesinin kendi içinde bir sınırı vardır. 8. madde kapsamında ise alınabilecek maksimum ek ders ücreti 10 saattir.

 
öZGüR ATAMAN / 2015-02-14
koordinatör mdr yardımcılığı - meslek ders öğrt - ek ders

merhaba sayın hocam.\r\n\r\nçpl de meslek dersi öğretmeniyim ve alan şefiyim.\r\n\r\nokulda 3 alan,180öğrenci ve 39 işletmeye giden öğrenci var. seneye 51 olacak... tam gün tam yıl izni alındı.. açık lise yok..\r\n........\r\n21 saat derse giriyorum.\r\n2saat ders dşı hazrlık\r\n10sat şeflik\r\n14 saat koordinatörlük\r\n2saat ders dışı egzersiz\r\n--\r\ntoplam 49 saat ten 29saat ek ders alıyorum..\r\n................\r\nHocam müdürümüz müdür yardımcılığı teklif etti.\r\nBen de istiyorum.\r\n.................\r\nSORU 1: 2 müdür yardımcısı da aynı anda görevlendirilirse, ben doğrudan KOORDİNATÖR MDR YRD olur muyum ?\r\n\r\nSORU 2: 29saat ek ders alıyorum. koordinatör mdr yrd olursam Maksimum ne kadar alabilirim?\r\n\r\n..\r\nuzun sorum ve değerli vaktinizi aldğım için özür diler,, çok teşekkür ederim. saygılar iyi çalışmalar hocam.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli öğretmenim. Mesleki ve Teknik Eğitim ortaöğretim kurumlarımızda görev yapan müdür yardımcılarımız şartları tutuyorsa 20 saat, tutmuyorsa 18 saat ek ders ücreti alırlar. İkili eğitim yapan kurumların yöneticileri ayrıca 2 saat arttırımlı alırlar. Aylık karşılığı ek ders görevlerini tamamladıktan sonra isteğe bağlı olarak da 6 saat daha ek ders görevi alabilirler. Bununla birlikte yöneticiler egzersiz görevini yürütemezler.

 
NAZLı AYDıN / 2015-02-14
bölüm şefi maaş karşılıığını doldurmuyor

Merhaba. biri ALan şefi olan 2 arkadaşımız 20 saat maaş karşılığı dolduramıyor.,alanında ders olmadığı için.biri 18 diğeri 19 saat derse giriyor.koordinatörlük haftasonu kurs ve alan şefi ücreti alıyor.nasıl bir uygulama yapılması gerekiyor.Haftasonu girdiği derslemi tamamlatılacak maaş karşılıığı görevi? bilgi verirseniz sevinirim Sayın Müfettişim.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli yönetici. Atölye ve laboratuvar öğretmenleri 20 saat aylık karşılığı, 20 saat zorunlu, 4 saat ise isteğe bağlı olarak derse girerler. 20 saat aylık karşılığı görevlerini yüzyüze eğitimlerde tamamlarlar. Atölye şefliği veya işletmelerde meslek eğitimi kapsamında alınan ek ders ücretleri aylık karşılığı ders görevlerini doldurup doldurmadığına bakılmaksızın ödenir. Ancak hafta sonlarında MEB örgün ve yaygın eğitimi destekleme ve yetiştirme kursunda derslere giriyorlarsa birinin 1 saatini, diğerinin ise 2 saatini aylık karşılığı değerlendirmeniz, girdikleri diğer dersleri ise ücretlerini ödemelisiniz.

 
| 1 || 2 || 3 || 4 || 5 || 6 || 7 || 8 || 9 || 10 || 11 || 12 || 13 || 14 || 15 || 16 || 17 || 18 || 19 || 20 || 21 || 22 || 23 || 24 || 25 || 26 || 27 || 28 || 29 || 30 || 31 || 32 || 33 || 34 || 35 || 36 || 37 || 38 || 39 || 40 || 41 || 42 || 43 || 44 || 45 || 46 || 47 || 48 || 49 || 50 || 51 || 52 || 53 || 54 || 55 || 56 || 57 || 58 || 59 || 60 || 61 || 62 || 63 || 64 || 65 || 66 || 67 || 68 || 69 || 70 || 71 || 72 || 73 || 74 || 75 || 76 || 77 || 78 || 79 || 80 || 81 || 82 || 83 || 84 || 85 || 86 || 87 || 88 || 89 || 90 || 91 || 92 || 93 || 94 || 95 || 96 || 97 || 98 || 99 || 100 || 101 || 102 || 103 || 104 || 105 || 106 || 107 || 108 || 109 || 110 || 111 || 112 || 113 || 114 || 115 || 116 || 117 || 118 || 119 || 120 || 121 || 122 || 123 || 124 || 125 || 126 || 127 || 128 || 129 || 130 || 131 |

önceki sonraki
 


Müdür yardımcısı ve müdür kaç saat derse girebilir

...
 

Sayın müfettişim ben müdür yardımcılığı görevine ge...

 

Sayın müfettişim, halk eğitimi merkezinde müdür yardımcısıyım.hafta sonu cumartesi (5) pazar(5) saat kurs veriyorum...cumartesi ve pazar günleri 2+2 saat nöbet&ccedi...

 

İYİ GÜNLER. BENİM 8. SINIFLARDA REHBERLİK VE KARİYER PLANLAMA DERSİM VAR. BUNUN BİR SAATLİK ÜCRETİ AYRI MI YAZILIR YOKSA REHBERLİK VE KLÜP FAALİYETLERİ İÇİNDE M...

 

Merhaba müfettişim ben ortaokulda müdür yardımcılığı yapıyorum. Fiilen nöbet tuttuğum takdirde nöbet ücreti alabilirmiyim?

...
 
Değerlendirme Toplantısı
Yarıyıl Değerlendirme Toplantısı
Değerlendirme Toplantısı
Üsküdar-Beykoz denetim grubumuzla, Üsküdar Haydarpaşa Mesleki ve Tek Anad. Lisesinde denetimdeyiz.
E-Denetim Planlama Modülünün Kullanımı Konulu Toplantı
ÖZEL EĞİTİMDE E-DENETİM MODELİ VE YAZILIMI
TEOG SINAVI
Maarif Müfettişleri Galatasaray Lisesinde
Binbirdirek Mah. Dr.İmren Öktem Caddesi Eski Sultanahmet Adliye Sarayı No1 Sultanahmet
Fatih/İSTANBUL
Telefon: (0212) 519 28-53
Fax: (0212) 511 65 58
 
 
   
Bu sitede yer alan içerikler izinsiz olarak kopyalanamaz. Kopyalandığı takdirde tüm sorumluluk sizlere aittir.
Copyright © 2015 TC MEB İstanbul Maarif Müfettişliği Başkanlığı. Tüm hakları saklıdır.