Adınız ve Soyadınız*
 
E-posta Adresiniz*
  Başlık*
 
  Soru Kategorisi*
 
  Mesajınız*
 
   
  Soru-Cevap Bölümü Kullanım Kurallarını Okudum, Kabul Ediyorum
   
 
*
(Büyük harf kullanın)
 
   
 
 
 
 
   
 
  Sitemizde Toplam Cevaplanan Soru Sayısı: 2620  
     
ENDER GÌNDOĞAN / 2015-02-20
Yetiştirme kursunda idareci ek dersi

Sayın hocam ben müdür yardımcısıyım. okulumuzda ikili eğitim yapıyoruz. sabahçı olan 8. sınıflarımıza, öğleden sonraları uygun olan boş sınıflarımızda yetiştirme kursu vermekteyiz. saat : 13:30-16:30 arası. Bu durumda kurs yöneticisi olarak (müdür yr.) ekders alabilirmiyim.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli yönetici. Kurs yöneticisi olarak ek ders ücreti alabilmeniz için kursun hafta sonu olması gerekir.

 
AHUD BELEN / 2015-02-20
halk eğitim kursu ve egzersiz

sayın denetmenim;anadolu lisesi dengi bir okulda görevlendirme md. yrd. olarak görev yapmaktayım..12 saat derse giriyorum ,mevcut hafta sonu 8 saat olmak üzere halk eğitim kursum ve açmak istediğim10 saatlik bir yetiştirme kursum var..bu durumda asıl sormak istediğim,yönetici vasfıyla egzersiz açılamaz fakat halk eğitim kursu bu duruma tabi midir?şimdiden teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli yönetici arkadaşım. Yöneticilerin ders dışı çalışma yapamadıkları doğru. Ancak HEM bünyesinde ek ders kararlarının 8. maddesine göre kurs açıp ücretlerini alabilirler. 

 
İZZET OLĞAR / 2015-02-20
İkili öğretimdeki yöneticinin ek ders ücreti (ek bilgi)

16/02/2015 tarihli sorumda belirtmeyi unuttuğum bir husus var. TEK MÜDÜR TARAFINDAN YÖNETİLEN İlkokul, ortaokul aynı binada eğitim öğretim yapan bir okulda ortaokulun müdür yardımcısı olarak görev yapıyorum. Ortaokullar sabahçı, ilkokullar öğleci. İlkokuldan 2 şube, derslik azlığı nedeniyle sabahçı, ilkokula bağlı olan 2 şube anasınıfının biri sabahçı biri öğlenci. İlkokulun müdür yardımcısı toplu sözleşme hükmü nedeniyle 20 saat ek ders alıyorken, ben 18 saat alıyorum. Ortaokul öğretmenleri derslerden sonra kurs, egzersiz veriyorlar. Dolayısıyla onları denetleme görevim de var. Bu durumda benim 18 saat almam doğru mu, 20 saat almam gerekmez mi? Teşekkür ederim.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli yönetici arkadaşım. Yönetici olarak hafta içi öğleden sonra yapılan kursları denetleme yetkiniz ve göreviniz var ancak bunun için ücret alamazsınız. Ancak okulunuz ikili eğitim yaptığına göre sizin de ikili eğitimden dolayı ek dersinizi 2 saat arttırımlı almanız gerekmektedir.

 
ASLI MUHALİF / 2015-02-20
Ek ders

Sn Yönetici, Kadrosu ilköğretim kurumunda olan bir branş öğretmeni, halk eğitim merkezi bünyesinde kurs açtığı zaman, ek ders yönetmeliğinin hangi maddesi kapsamında ders yılı içinde ne kadar ek ders alır. Ayrıca yaz tatilinde kurs açtığı zaman hangi maddeye göre ne kadar ek ders alır. Tşk.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli yönetici arkadaşım. Her iki konudaki düzenleme ek ders kararlarının 8. maddesinde yer almaktadır. Açıklayıcı bilgiler ise 2007/19 sayılı genelgede yer almaktadır.

 
FUNDA üNAL / 2015-02-20
yönetici ek ders

Asaleten müdürlük şartlarını taşımama rağmen,Müdür yardımcı kadrosunda iken mühhal bulunan bir anaokulunda müdürlüğe 16. b maddesiyle vekalet etmekteyim. bundan dolayı 18 saat ekders almaktayım ikili eğitimden dolayı da +2 saat ekders almaktayım. şu an görevlendirmelerin +2 saat alamayacağı yönünde duyumlar aldım.konu ile ilgili bilgi almak istiyorum. teşekkürler

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli yönetici arkadaşım. Hakem kurulu kararının 29. maddesine göre ek ders kararlarının 10/1/c maddesi kapsamında görev yapan yöneticilerden kurumlarında ikili eğitim yapılanlar ek ders ücretlerini 2 saat arttırımlı alır, denmektedir. 

 
COŞKUN ÖZTÌRK / 2015-02-20
YÜKSEK LİSANS EK DERS

Değerli hocam; yüksek lisans yapmış bir öğretmenin\r\n%5 artırımdan istifade edebilmesi için derse fiilen girmesi gerektiğini söylediniz. Yüksek lisans yapmış bir 4.sınıf\r\nöğretmeninin sınıfına branş öğretmenleri ve serbest etkinlik\r\nsaatlerinde örneğin halk oyunları veya satranç etkinliği \r\niçin usta öğretici girdiği takdirde sırasıyla ingilizce 3 saat, din kültürü 2 saat ve usta öğretici iki saat toplam 7 saat etmektedir. sınıf öğretmeninin haftalık ek ders saati hazırlık ve planlama hariç 12 saat olduğuna göre bu 7 saat 12 saatten düşülürse geriye 5 saat kalacaktır.Aylık olarak hesaplandığında, 5x4= 20 saat fiilen girilmiş ek dersin maddi karşılığı 20x9,08=181,6 tl dir. Bu durumda bu ücretin %5 artırımı 9,05 tl olmaktadır . Öğretmenlerimize haksızlık etmemek ve hatalı bir işlem yapmamak için bu hesaplamanın \r\ndoğru olup olmadığını öğrenebilir miyim? Teşekkürler.\r\n

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli yönetici. Çok uğraşmışsınız ve ek dersini de hesaplamışsınız arkadaşın. Elinize sağlık. Güncel hesaplamalarda farklılıklar olabilir. Biz sadece fiilen derse girme kuralını unutmayalım, yeterlidir diye düşünüyorum.

 
HASAN KAYAHAN / 2015-02-20
seçmeli ders

İyi günler sayın denetmenlerim. İkinci dönem seçmeli dersler değiştirilebilir mi? Örneğin birinci dönem seçilen seçmeli yabancı dil dersi yerine ikinci dönem başka bir dersi seçebilir miyiz? Yoksa ikinci dönem de aynı dersi devam ettirmek zorunda mıyız?

 
 
Cevaplayan Yönetici : Necati İLMEN

          Sayın Öğretmenim, gerek Talim Terbiye Kurulu’nun 86 sayılı kararı ekindeki İmam Hatip Ortaokulu Haftalık Ders Çizelgesinin ve gerekse 22 sayılı kararı ekindeki İlköğretim Kurumları(İlkokul ve Ortaokul) Haftalık Ders Çizelgesinin sonunda yer alan açıklamalar incelendiğinde öğrencilerin bu derslerden herhangi birini 5-8.sınıf arasında herhangi bir sınıfta yada sürekli olarak alabileceklerinin belirtildiği görülmektedir.  Temel Eğitim Genel Müdürlüğünce 06/02/2015 tarihinde yayınlanan 1320756 sayılı yazıda özetle; 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı’nda kitap ihtiyaçlarının belirlenmesi amacıyla öğrencilerin 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı’nda okumak istedikleri seçmeli dersleri belirlemeleri istenmektedir. Bu durumda kitapların basımı, sınıfların oluşturulması ve öğretmen ihtiyacının karşılanması gibi pek çok husus öğrenci ve velilerin verdikleri dilekçeler dikkate alınarak planlandığından seçmeli derslerin dönem sonunda değiştirilmesinin uygun olmayacağı, seçilen dersin eğitim öğretim yılı sonuna kadar sürdürülmesi gerektiği değerlendirilmektedir.İyi çalışmalar…

 
CEVDET ÖZDEMİR / 2015-02-18
Şube Müdürlerinin Müdür yardımcısı olarak görevlendirilmesi

Sayın Müfettişim Milli Eğitim Bakanlığının 17/06/2014 tarihinde yayınladığı Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Eğitim Yöneticilerinin Görevlendirilme kılavuzunun ‘diğer hususlar’ kısmının 6. Maddesinde ‘Şube müdürü veya daha üstü kadrolarda görev yapanlardan eğitim kurumu yöneticiliklerinde görevlendirilmek isteyenlerin, başvuru tarihinin son günü itibarıyla eğitim ve öğretim hizmetleri sınıfı kadrolarında görev yapıyor olmaları gerekmektedir.’denilmektedir.Bu madde bir ortaokulda müdür yardımcısı iken Şube Müdürlüğü görevine vekaleten bakan öğretmeni de kapsar mı? Bu durumdaki bir öğretmen başka bir okula müdür başyardımcısı olarak atanabilir mi? Teşekkür ederim.

 
 
Cevaplayan Yönetici : admin

Sn Hocam; Vekaleten yapılan görevlendirme boş olan bir kadroya asil biri atanana kadar bakmaktır.Asıl olan asli görevinizdir.(Öğretmenlik).  MEB Eğitim Yön.Gör.ilişkin Yönetmelik 7.madde belirtilen şartları taşıyorsanız atanabilirsiniz.Teşekkürler.

 
YALçıN AKGüL / 2015-02-18
mevzuat

Merhabalar nizamettin hocam. Müdür yardımcısı bir arkadaş bu yıl bir okula görevlendirildiğini seneye başka bir okula teklif edilmesi durumunda bunun uygunluğunu sormuş. Görevlendirme yönetmeliğinde görevlendirilen bir.müd. Yard. görevlendirildiği okulda 4 yılı tamamlamak zorunda olduğu ya da bu sürede başka bir okula aynı usulle görevlendirilemeyeceği yahutta bunun için istifa etmesinin gerektiğine dair bir ibare dolayısıyla engel yok. Bir başkasının teklif etmesi kişinin bireysel olarak istifa ettiği anlamına gelmez. 2. Bir arkadaş 2006 da atandığını ve 8 yıla bir kademe alma durumu ile ilgili bir soru sormuş. Soru ile.ilgili birebir açıklama dpb nin bir görüşünde açıklanmış. Bu görüş adaylık kaldırma için verilen sicilin (arkadaş için Stajyerliğin kaldırılmasını müteakip 15 gün içerisinde verilen 2006 sicilini) geçerli olmayacağı belirtilmiş. Ve denmiş ki bu sürede askerlik ya da Aylıksız izin durumu yoksa 2015 de alabilir. Arkadaşın 7.8.9 ve 10 dan dört sicili varsa ve 25 şubat 2011 den 2015 yılına kadar ceza almamışsa 25 şubat 2015 de alacaktır. Fakat askerde olduğu sürede sicil verilmemiş olabilir buda süreyi 1 yıl sonraya atacaktır.

 
 
Cevaplayan Yönetici : admin

Sn Hocam; 2.Sual ile alakalı görüş yazısını paylaştığınız için teşekkür ederim. Lakin 1.sual ile alakalı benim görüşüm aynı(tabiki benim görüşüm beni bağlar sizin yorumunuzada saygım var)

 
MELEK YENICE / 2015-02-18
medya okur yazarlığı ve 21 saat derse girme zorunlulugiu

Görev yaptığım okulda 26 saat ders veriyorum.bunun 2 saati medya okur yazarlığı.bebeğim 13 aylık ve bakışımız yok.2 saatlik dersi başka öğretmene verilmesini istedim.okulda maaş karşılığını ancak dolduran norm fazlası öğretmenler var.ayrıca idarecilerin hiç biri derse girmiyor.medya dersini istemediğimi 21 saat derse girmek istediğimi söylediğimde mecbur olduğum söylendi.medya okur yazarlığını türkçe öğretmeni vermek zorunda mi?21 saat derse girmek zorunda miyim? Çok durumda kaldım.

 
 
Cevaplayan Yönetici : admin

Sn Hocam; Türkçe Öğretmeni olarak maaş ve zorunlu ders yükünüz 21(15+6) saattir.Makul nedenlerden ötürü bunun üstünü almak istemiyorsanız okul idaresinin bir çözüm üretmesi gerekiyor.

 
GÖKHAN BAYSAL / 2015-02-18
NÖBET

Okulumuzda bazı arkadaşlar sendikalarının almış olduğu kararla okul müdürlüklerine dilekçe vererek nöbet tutmama eylemi yapmaktadırlar bu durumda okul müdürlükleri nasıl bir yol izlemeli. Ayrıca nöbet tutmama eylemi yapan öğretmenlere okulda nöbet yazılmaması söz konusu olabilir mi idare okulda eylem yapmayan öğretmenlere nöbet eylemi yapan öğretmenlerin nöbet görevlerini yazma hakkı var mı yani haftada 2 nöbet veya 3 nöbet yazıla bilir mi?

 
 
Cevaplayan Yönetici : admin

Sn Hocam; Konu ile ilgili yeni başka bir soruya cevap yazdım.Bakınız.Teşekkürler.

 
SALIH INCE / 2015-02-18
Ücretli öğretmene 1.sınıf verilemez mi

İki öğretmenim var biri ücretli biri kadrolu. 1. Sınıfa ücretli öğretmeni veremez miyim? Buna dair yönetmelik var mı?

 
 
Cevaplayan Yönetici : admin

Sn Hocam; Kısa ve net vereceğim.Kadrolu öğretmen durur iken kesinlikle ücretli öğretmene 1. sınıf vermeyiniz.Verdiğiniz takdirde kuruma gelecek Müfettişin size soracağı ilk soru bu olur.Teşekkürler.

 
SERKAN GÖÇ / 2015-02-18
Kar Tatili

Sevgili hocalarım verdiğiniz değerli bilgiler için teşekkürü borç bilirim.Kar tatilinde öğretmenler toplantısı veya diğer seminerler,hizmet içi eğitimler yapılır mı ? Teşekkür ederim.

 
 
Cevaplayan Yönetici : admin

Sn Hocam; Kar tatili demeyelim bence bu tatil değildir çünki, valiliklerin açıklamalarına dikkat etmek gerekir.Genelde bu açıklama, eğitim-öğretime ara verilmesi, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli, hamile personelin idari izinli sayılması şeklinde dir.Okul idarecileri okullardadır.Öğretmenler içinde eğer toplantı, seminer vb. söz konusu ise bununla ilgili bir erteleme, ileri bir tarihe atma  kurum tarafından yapılmamışsa görevinizde var ise katılmanız gerekir diye düşünüyorum.Teşekkürler.

 
YUSUF ARJIN / 2015-02-18
Nöbet Görevi

Merhaba Sayın Denetmenlerim. 26/04/2014 tarihli resmi gazetede yayınlanan İlköğretim Kurumları yönetmeliğinin Öğretmenlerin nöbet görevi başlıklı 44/9 maddesinde (9) Nöbet görevine özürsüz olarak gelmeyen öğretmen hakkında, derse özürsüz olarak gelmeyen öğretmen gibi işlem yapılır. denilmektedir. Bu madde kapsamında öğretmenlerin nöbet görevlerini yapmadıkları için ek dersleri kesilebilir mi? Zira madde de derse özürsüz girmeyen öğretmen gibi işlem yapılır denilmektedir. Maddeyi yanlış mı yorumluyoruz yoksa disiplin cezasıyla birlikte ek ders kesim işlemi de yapılabilir mi?

 
 
Cevaplayan Yönetici : admin

Sn Hocam; Milli Eğitim Bakanlığının 19/01/2015 tarihli görüş yazısı malumunuz basın da da yer aldı.Bu konuya ilgili mevzuat dahilinde aslında açıklık getirilmiş.Her ne kadar sendikalarımız nöbet tutmama yönünde eylem kararı almış iselerde, gerek okul öncesi ve ilköğretim kurumları yönetmeliğinde, gereksede ortaöğretim kurumları yönetmeliğinde nöbet görevi asli görevler arasında yer almıştır.Bu nedenle bahsettiğiniz şekli ile nöbet görevini yerine getirmeyen öğretmen hakkında özürsüz derse girmeyen öğretmen gibi işlem tesis etmeniz gerekiyor. Ama tabiki kişilerinde konu ile yargı yolu açıktır, haklarını arayabilirler.Teşekkürler.

 
SERKAN ALPTEKIN / 2015-02-18
başka ilçede derse girme

merkezde oturuyorum.ilçede görev yapıyorum.21 saat dersim var.kalan 9 saati merkezde yani başka bir ilçede bir okuldan ders alabilirmiyim.teşekkürler.

 
 
Cevaplayan Yönetici : admin

Kadronuzun olduğu ilçe dışından ders almanız ücret onayı ve ek derslerin yapılması  ile ilgili sıkıntı yaratabilir.İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile bir görüşün derim.

 
SEVCAN şENKAYA / 2015-02-18
Norm fazlalığı

Okulumda 5 matematikçi var 2 matematikçinin hizmet puanı ve göreve başlama tarihi ,hizmet yili da aynı ancak birinin yaşı 34 diğeri 24. Ve 34 yaşında olan daha önce Dersane de çalışmış(bu durumu hizmet puanı olarak saydirabildigini solediler).norm fazlalığı olusursa hangisi norm fazlası olur bu durumda????

 
 
Cevaplayan Yönetici : admin

Sn Hocam; Bu soru cevaplanmıştı.Cevaplananlardan bakınız.

 
GöKHAN AKBAŞ / 2015-02-17
Hafta içi akşam yetiştirme ve destakleme kursu

Sayın Hocam;Okulumuzda akşam 17:30-19.30 arası matematik kursu açıldı.Hafta içi 4 gün sürüyor.Müdür bey beni sorumlu yönetici olarak kursa yazmış ve 4 saat ek ders belirtmiş.Bende 4 saatin hafta sonu için olabileceğini hafta içi her gün için 2 olmak üzere 8 saat almam gerektiğini belirterek durumu milli eğitim müdürlüğüne sordum.Cevap şaşırtıcı idi siz hafta içi kurstan dolayı hiç ücret alamazsınız.Çünkü yönetici ancak hafta sonu kursu varsa ücret alabilir.Ben bu konuda aydınlatıcı bir bilgi alabilirmiyim.Teşekkür ederim.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli yönetici arkadaşım. Ek ders kararlarının 8. maddesine göre yetiştirme kurslarının hafta sonu olması durumunda kurs merkezi yöneticilerinden biri cumartesi ve pazar günleri için yönetim görevleri karşılığında 2+2 saat ek ders ücreti alırlar. Bu kapsamda hafta içi kurslarından dolayı ek ders ücreti ödenmez.

 
ADEM BEYAZ / 2015-02-17
ek ders

Değerli denetmenin... Ben müdür yardımcısıyım.. Kurumumuzda öğretmen yetersizliğinden dolayı 12 saat derse giriyorum.. Bunun karşılığı ek ders 24 saat.. İkili öğretim yaptığımızdan dolayı da 2 saat daha alıyoruz.. Hafta sonu yetiştirme kursunda cumartesi günü hem yetkili idareciyim hem de 6 saat derse giriyorum.. Yetiştirme kursunda derse girdiğim için 6 saat, idarecilikten de 2 saat geliyor mu? Cevaplarınız için teşekkürler.. Saygılarımla..

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli yönetici arkadaşım. Yukarıda anlattığınız derslere girmenizde ve girdiğiniz bu derslerden dolayı ek ders ücreti almanızda herhangi bir sakınca görünmemektedir. "12 saat derse giriyorum, bunun karşılığı 24 saat ücret alıyorum", demişsiniz. Bunu tam olarak anladığımı söyleyemem ancak kastettiğiniz 24 saatin 18 saati yönetim karşılığı olarak aldığınız ek ders ise burda da sorun yok.

 
AKGüN ZENGIN / 2015-02-17
müzik dersi yetiştirme kursu

Sayın Maarif mufettisim:Anadolu lisesinde müzik öğretmeni iken görevlendirme müdür yardımcısı olarak gorevlendirildim.bransimla alakali olarak yetiştirme kursu adi altında kurs acabilir miyim?Yoksa yetiştirme kursları muzik, resim ve beden Eğt. Gibi sosyal Kültürel branslari kapsamiyor mu? Simdiden teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli mesai arkadaşım. Haftalık ders programında yer alan derslerden kurs açılabilir. Bu konuda öğrenci/velilerden talep gelmesi gerekir. Nihayetinde öğrenciler yukarıda saydığınız derslerden de bir üst öğrenime hazırlanmak isteyebilirler, öyle değil mi?

 
KERİM METİN / 2015-02-16
ders görevi

Sayın hocam; okulumuzda son sınıf öğrencilerinin üniversite sınavı için izinli yada izinsiz olarak devamsızlık yapmaları sonucunda sınıfta hiç öğrenci olmadığı durumlarda öğretmenin hazır bulunması sonucu öğretmen ders görevini yapmış sayılır ve varsa ek ders ücretini alır mı?

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli mesai arkadaşım. Öğrenci gelmemesi durumunda ek ders ücreti ödemesi yapılmamaktadır.

 
| 1 || 2 || 3 || 4 || 5 || 6 || 7 || 8 || 9 || 10 || 11 || 12 || 13 || 14 || 15 || 16 || 17 || 18 || 19 || 20 || 21 || 22 || 23 || 24 || 25 || 26 || 27 || 28 || 29 || 30 || 31 || 32 || 33 || 34 || 35 || 36 || 37 || 38 || 39 || 40 || 41 || 42 || 43 || 44 || 45 || 46 || 47 || 48 || 49 || 50 || 51 || 52 || 53 || 54 || 55 || 56 || 57 || 58 || 59 || 60 || 61 || 62 || 63 || 64 || 65 || 66 || 67 || 68 || 69 || 70 || 71 || 72 || 73 || 74 || 75 || 76 || 77 || 78 || 79 || 80 || 81 || 82 || 83 || 84 || 85 || 86 || 87 || 88 || 89 || 90 || 91 || 92 || 93 || 94 || 95 || 96 || 97 || 98 || 99 || 100 || 101 || 102 || 103 || 104 || 105 || 106 || 107 || 108 || 109 || 110 || 111 || 112 || 113 || 114 || 115 || 116 || 117 || 118 || 119 || 120 || 121 || 122 || 123 || 124 || 125 || 126 || 127 || 128 || 129 || 130 || 131 |

önceki sonraki
 


Müdür yardımcısı ve müdür kaç saat derse girebilir

...
 

Sayın müfettişim ben müdür yardımcılığı görevine ge...

 

Sayın müfettişim, halk eğitimi merkezinde müdür yardımcısıyım.hafta sonu cumartesi (5) pazar(5) saat kurs veriyorum...cumartesi ve pazar günleri 2+2 saat nöbet&ccedi...

 

İYİ GÜNLER. BENİM 8. SINIFLARDA REHBERLİK VE KARİYER PLANLAMA DERSİM VAR. BUNUN BİR SAATLİK ÜCRETİ AYRI MI YAZILIR YOKSA REHBERLİK VE KLÜP FAALİYETLERİ İÇİNDE M...

 

Merhaba müfettişim ben ortaokulda müdür yardımcılığı yapıyorum. Fiilen nöbet tuttuğum takdirde nöbet ücreti alabilirmiyim?

...
 
Değerlendirme Toplantısı
Yarıyıl Değerlendirme Toplantısı
Değerlendirme Toplantısı
Üsküdar-Beykoz denetim grubumuzla, Üsküdar Haydarpaşa Mesleki ve Tek Anad. Lisesinde denetimdeyiz.
E-Denetim Planlama Modülünün Kullanımı Konulu Toplantı
ÖZEL EĞİTİMDE E-DENETİM MODELİ VE YAZILIMI
TEOG SINAVI
Maarif Müfettişleri Galatasaray Lisesinde
Binbirdirek Mah. Dr.İmren Öktem Caddesi Eski Sultanahmet Adliye Sarayı No1 Sultanahmet
Fatih/İSTANBUL
Telefon: (0212) 519 28-53
Fax: (0212) 511 65 58
 
 
   
Bu sitede yer alan içerikler izinsiz olarak kopyalanamaz. Kopyalandığı takdirde tüm sorumluluk sizlere aittir.
Copyright © 2015 TC MEB İstanbul Maarif Müfettişliği Başkanlığı. Tüm hakları saklıdır.