Adınız ve Soyadınız*
 
E-posta Adresiniz*
  Başlık*
 
  Soru Kategorisi*
 
  Mesajınız*
 
   
  Soru-Cevap Bölümü Kullanım Kurallarını Okudum, Kabul Ediyorum
   
 
*
(Büyük harf kullanın)
 
   
 
 
 
 
   
 
  Sitemizde Toplam Cevaplanan Soru Sayısı: 2620  
     
MAHMUT ERASLAN / 2015-02-28
Okulda yapılan staj

Sayın hocam, lisede müdür vekili olarak görev yapıyorum. İlçemizde yeterli sayıda işletme olmadığı için öğrencilerimiz okulda haftasonları staj çalışması yapacaklar, tayin olan eski müdürümüz ek ders alıyordu, ben idareci olarak bu stajdan ek ders alacak mıyım?

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli yönetici arkadaşım. Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliğinin 126/2 maddesine göre yeterli sayıda işletme bulunmaması halinde staj çalışmaları okulda da yapılabilir. Bu konudaki ek ders ücretlerinin de ek ders kararlarının ilgili maddelerine göre ödenmesi gerekmektedir.

 
HüSEYIN YıLDıZ / 2015-02-28
idareci

Sayın hocam ikili eğitim yapan Tek müdürlü ilk ve ortaokulda görevlendirme ile müdürlük görevi yapmaktayım. ikili eğitimden dolayı +2 alabilir miyim. Hafta sonu HEM bünyesinden kurs açabilir miyim.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli yönetici arkadaşım. Kamu Görevlileri Hakem Kurulu Kararı’nın 29. maddesi 2 saat artırımlı ek ders için ek ders kararlarının 10/1/c maddesini işaret etmektedir. Görevlendirme yöneticiler ise ek ders kararlarının 16/2 maddesine göre ek ders ücret almaktadırlar. Bu nedenle görevlendirme yöneticilerin ikili eğitimden dolayı ek ders ücretlerini 2 saat arttırımlı alamayacakları değerlendirilmektedir. 

 
ALİ ZEYBEK / 2015-02-28
geriye dönük eksik hesaplanan ek ders ödenir mi

Sayın hocam, daha önceki sorumun ve bu sorumun cevabı için şimdiden teşekkürler... İstanbul arnavutköyde imam hatip lisesinde öğretmenim. Sınıf rehber öğretmenliğim yok. Fakat sosyal kulübüm var. Bu kapsamda almam gereken haftalık 2 ek ders ücretini 2013-2014 ve 2014-2015 eğitim öğretim yılı boyunca(şu ana kadar) almadım. Geçen yıldan itibaren geçmişe yönelik bu ek ders ödemesini alabilir miyim? ödeme yapılır mı ? Geriye dönük hesaplamada herhangi bir zaman sınırlaması var mıdır? Eğitim öğretim yılının başı ya da 1 ocak 2015 gibi.. Teşekkürler..

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli öğretmenim. Ödenmemiş ek derslerinizin tamamı için bir hesap yapın ve okul müdürlüğünüze başvurun. 

 
OSMAN NURI KÖKLÌKAYA / 2015-02-28
Ekders-Yetiştirme Kursu ile ilgili

Murat Hocam!Konuyu Necati Hocamın Telefonu ile size aktarmıştım.Özetle: öğretmenimizin rehberlik hariç fiili 28 saat dersi var 10 saatte yetiş.Kursuna giriyor.Normalde 27 saat ekders alması gerekirken İl Milli Eğitimdeki memur:: Maaş karşılığı 15+aldığı tüm ekders 27: 42 saat eder 40 saati geçemez 2 saati ödemeyiz diyor.Hesap ederken girdiğ ders saati toplamını değil aldığı ekders saatinin tamamını(planlama+rehberlik) katılarak hesap yapıyor. Bunla ilgi görüş varmı? o.koklukaya@hotmail.com

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli hocam. Merhaba. Telefonda da konuştuğumuz gibi. 40 saat sınırı normal müfredat ve kursta fiilen girilen derslerle ilgili bir sınırdır. Yönergede ve MEB 27/01/2015 tarih ve 928552 sayılı yazısında bu konu bu şekilde izah edilmektedir. Yazıyı email adresinize gönderiyorum. İyi çalışmalar...

 
SEFA KARA / 2015-02-28
Yönetici Ek dersi

Sn. müfettişim. okul müdürü olarak destekleme ve yetiştirme kurslarında hafta içi ders bitiminden sonra ( 15:20-17:40) saatlerinde kurs verebiliyor muyuz? Ek ders ücretini alabiliyor muyuz? Teşekkürler

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli yönetici arkadaşım. Yöneticilerin kurs merkezi yöneticiliğinden dolayı ek ders ücreti alabilmesi için kursun hafta sonu olması gerekmektedir. Derse girip ek ders ücreti alabilmeleri ise yönetim görevlerini aksatmamaları kaydıyla hafta içi/hafta sonu mümkündür. 

 
TAMER MüFTüOğLU / 2015-02-28
Ek Ders Ücreti

Sayın denetmenim. Bu eğitim-öğretim yılının ilk döneminde okulumda Türkçe Öğretmeni olarak görev yapmaktaydım. Hafta içi 28 saat ve hafta sonu yetiştirme kursunda 12 saat derse girmekteydim. İkinci dönemde ise okuluma müdür yardımcısı olarak görevlendirildim. Şu anda hafta içi 6 saat maaş karşılığı Türkçe dersine, 12 saat de hafta sonu yetiştirme kursunda derse girmekteyim. Yani kursa ilk dönemdeki gibi devam etmekteyim. Bu arada yetiştirme kursunda yöneticilik görevim de yok. Hafta sonu yetiştirme kursunda kaç saat ek ders yazılacak? 10 saat mi yoksa 12 saat mi? Teşekkür ederim.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli mesai arkadaşım. Öncelikle yöneticiliğinizin hayırlı olmasını diliyorum. Ek ders kararlarına göre yöneticiler 6 saat aylık karşılığı derse girmekle yükümlüdürler. İstemeleri halinde ise 6 saat daha ders alıp bu ikinci 6 saatin ek ders ücretini alabilirler. Ek ders kararlarının 8. maddesine göre yöneticilere yetiştirme kurslarında 10 saate kadar ders görevi verilip ek ders ücreti ödenebilir. Ayrıca MEB 27/01/2015 tarih ve 928552 sayılı görüş yazısında "yöneticilerin normal müfredat kapsamında okutabilecekleri dersler de dahil olmak üzere haftada en fazla 22 saate kadar ders okutabilecekleri ve bu 22 saatin 6 saatinin aylık karşılığı olarak değerlendirilmesi gerektiği" belirtilmiştir. Bu nedenle hafta içi girdiğiniz 6 saatin aylık karşılığı olarak değerlendirilmesi, hafta sonu girdiğiniz 12 saatin de 10 saatinin ücretinin ödenmesinin uygun olacağı değerlendirilmektedir.

 
OKTAY ULUDAĞ / 2015-02-28
Sınıf Öğretmenleri İçin Yetişrime Kursu

Merhaba Hocam. İlkokulu ve ortaokulu bulunan bir okulda müdür vekiliyim. Okulumuzda hafta sonu kurs açmayı düşünüyoruz. Okulumuzda din kültürü öğretmeni yok.Ben müdür vekili ve sınıf öğretmeni olarak din kültürü dersinden kurs açabilir miyim? Kaç saate kadar açabilirim?

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli yönetici arkadaşım. Kurslarda görevlendirilecek öğretmenlerin seçiminde nasıl davranılacağı yönergede ve görüş yazılarında belirtilmiştir: Buna göre öğretmenin öncelikle branşında başarılı bir öğretmen olması, yoksa ücretli öğretmen görevlendirilmesi yoluna gidilmelidir. İhtiyacın bu yollarla giderilememesi durumunda her türlü tedbirin ilgili MEM tarafından alınacağı ve insiyatifin ilgili MEM'de olduğu belirtilmektedir. 

 
MEVLüT ACAR.. / 2015-02-28
Hastane İlkokul sınıfı Öğretmeni ekders %25

Merhabalar Sayın Hocam .Bir okula bağlı olarak hastane sınıfında hasta çocuklara yönelik eğitim vermekteyız. Daha önce Şubat 2010 /2629 sayılı Tebliğler Dergisndeki ek ders yönergesine göre %25 fazla ücret ödeniyor.Bugünde bu ücret bu sekilde.Hastane okulları kapatılarak en yakın bir okula bağlandık kodromuz o okula gecti.Normumuz hastane sınıfı adı altında düzenlendi. %25 fazla almamızın dayanaği doğru mu.Daha sonra değişen bir durum oldu mu.Sanırım valılık oluru alınacak %25 fazla ödenmesi hangi yönergeye göre ödenmeli.Tesekkurler ,kolay gelsın.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 176. Maddesinin değişik ikinci fıkrasına göre özel eğitime muhtaç öğrencilerin eğitim öğretim gördüğü kurumlarda(bu amaçla açılmış kurumlar) görevli yönetici ve öğretmenler ile bu öğrencilere yönelik açılan özel eğitim(normal ilkokul, ortaokul vb. bünyesinde açılan destek eğitim odaları gibi) sınıf öğretmenlerine-bu okullarda öğretmene var ancak yöneticiye yok) ek ders ücretleri %25 daha fazla ödenir, denmektedir. Bu maddeyi açıklayan MEB 29/01/2009 tarih 11227 sayılı yazıda da “bu kapsamda okuttukları ek dersler %25 daha fazla ödenir” der.  Bu kapsamdaki ek ders ücretlerinin açıkladığım mevzuata uygun olarak ödenmesi gerekmektedir.

 
YÌKSEL ASLAN / 2015-02-25
ders dışı egzersiz

Sayın Müfettişim,\r\nBir Edebiyat Öğretmeni 20 saat maaş karşılığı+ 10 saat ek ders+ 10 saat hafta sonu yetiştirme kursu+ 6 saat ders dışı egzersiz (satranç) alabilir mi? Teşekkür ederim.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli öğretmenim. Sorunuzda belirttiğiniz ders görevlerinizi yerine getirmenizde ve ücretlerini almanızda herhangi bir sakınca yoktur. Ancak hemen şunu belirtmeliyim ki, genel bilgi dersleri öğretmenleri aylık karşılığı 20 saat değil, 15 saat derse girerler. Toplamda girmiş olduğunuz 30 saatin 15 saati aylık karşılığı, 15'i ise ek ders ücreti karşılığıdır. 

 
KENAN ŞENTÌRK / 2015-02-25
hem

sayın hocam beden eğitimi öğretmeni olarak haftada 17 saat ders,6 saat .egzersiz çalışmam var. halk eğitim den kurs açmak itiyorum ,bana sadece 10 saat açabilrisin dediler.bende 40 saate kadar alınacağını biliyordum. bilgilendirirseniz sevinirim . ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli öğretmenim. Yetiştirme ve destekleme kursları kapsamında öğretmenler 40 saate kadar derse girebilirler. Ancak HEM kapsamında yapılacak kurslarda durum biraz farklı. Bu konuda ek ders kararlarının 8. maddesine bakabilirsiniz. Bu maddeye göre HEM'lerdeki kurslarda kadrolu öğretmenler azami 10 saate kadar görev alabilirler.

 
İ.ETHEM YILDIRIM / 2015-02-25
EK DERS VERİLİRMİ

Hafta içi yetiştirme kursunda görev alan bir öğretmen,aynı anda ekzersiz görvi alıp, gecede pansiyonda belleticilik görevi alabilirmi? yada bu görevler çakışısa ücret ödenir mi?

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli öğretmenim. Bir dersten ya da görevden dolayı ek ders ücreti alabilmek için bu görevi fiilen yapmak gerekir. Zaman bakımından çakışan görevlerinizden dolayı ek ders ücreti alamazsınız.

 
ALİ ZEYBEK / 2015-02-25
Geriye dönük eksik hesaplanan ek ders ödenir mi

Sayın hocam, daha önceki sorumun ve bu sorumun cevabı için şimdiden teşekkürler... İstanbul arnavutköyde imam hatip lisesinde öğretmenim. Sınıf rehber öğretmenliğim yok. Fakat sosyal kulübüm var. Bu kapsamda almam gereken haftalık 2 ek ders ücretini 2013-2014 ve 2014-2015 eğitim öğretim yılı boyunca(şu ana kadar) almadım. Geçen yıldan itibaren geçmişe yönelik bu ek ders ödemesini alabilir miyim? ödeme yapılır mı ? Geriye dönük hesaplamada herhangi bir zaman sınırlaması var mıdır? Eğitim öğretim yılının başı ya da 1 ocak 2015 gibi.. Teşekkürler..

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli öğretmenim. Ek ders ücretlerinin ödenmesi sırasında oluşan bu aleyhte durum için kurumunuzun ödeme yapması için talepte bulunmalısınız. 

 
YUNUS PEHLIVAN / 2015-02-25
ekders

merhaba,başka okulda geçici olarak kaymakamlık onayı ile görevlendirilen öğretmenlerin ekders çizelgelerini ve ekders ödeme onaylarını hangi okul yapar?kadrosunun bulunduğumu yoksa geçici görevlendirildiği mi?

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli mesai arkadaşım. Bu konudaki uygulama şöyledir: Öğretmenin fiilen görev yaptığı okulun yöneticilerinin ek ders çizelgesini doldurup öğretmenin kadrosunun bulunduğu kuruma göndermesi, öğretmenin kadrosunun bulunduğu okul yönetiminin ise diğer işlemleri yapması gerekmektedir.

 
FAZLULLAH üMIT / 2015-02-25
Pansiyon Md. Yard. Ek ders saati kaçtır?

Selamlar.. Sayın Denetmenim; 3 yıl beş ay öğretmenlik görevim var. Şuan 6 ay geçici görevlendirme ile Anadolu Lisesinde Pansiyon Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktayım. 6 saat maaş karşılığı derse giriyorum. Benim ek dersim kaç saat olmalı?

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli yönetici arkadaşım. Yönetici görevlendirme yönetmeliğinin 7. maddesine göre en az 4 yıl öğretmenlik yapan biri müdür yardımcısı olarak görevlendirilebilir. Görevlendirme şartlarını taşımayan bir yöneticiye ek ders kararlarının 16/2 maddesi gereği 18 saat ek ders ücreti ödenmelidir.

 
RAMAZAN ÖZTÌRK / 2015-02-25
ek ders

Hocam iyi günler ben müdür yardımcılığı yaparken okulumuzun müdürünün tayini çıktı ve ben vekil müdür olmuştum ve 2 ay sonra yeni müdür geldi ve bana müdür yardımcılığına devam etmemi söyledi ve bende devam ettim ama sonra fark ettik ki benim daha önceki görevlendirme müdür yardımcılığımın süresi bitmiş ve hocam ben bundan dolayı ocak ayında hiç ekders alamadım bu durumda ne yapabilirim. teşekkür ederim, kolay gelsin

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli yönetici. Durumu ilgili Milli Eğitim Müdürlüğüne evrakıyla birlikte bildirin ve bu konudaki mağduriyetinizin giderilmesini talep edin lütfen.

 
ORHAN şENTüRK / 2015-02-24
sınıflara kamera takılması

Avcılar Zihinsel Engelliler Okulunda psikolojik danışmanım.Okul müdürü sınıflara kamera takmak istiyor,fikrimi sordu etik olmaz dedim ama onay için resmi yazıyı hazırladı.Sınıflara kamera takılması MEB mevzuatına uygun mudur ?

 
 
Cevaplayan Yönetici : Necati İLMEN

           Değerli Öğretmenim,

       Başbakanlığın 2010/2 sayılı Genelgesinde “5 - Kamu kurum ve kuruluşlarında hizmet yürütülen mahallerin kamera ile izlenmesi uygulamaları gözden geçirilecek; hizmetin niteliği itibariyle zorunlu güvenlik ihtiyacı ve kamu yararını gerçekleştirme amacı dışında insan onuru ve temel kişilik haklarına aykırı şekilde kamu görevlilerinin izlenmesine imkan veren uygulamaların tespit edilmesi durumunda, bu uygulamaların önüne geçilmesi hususunda gerekli tedbirler alınacaktır.” denilmektedir.

         MEB Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı’nın 04.09.2008 tarihinde Okul Öncesi Eğitim Genel Müdürlüğü’ne hitaben yazdığı yazıda “eğitim etkinliklerinin kameralı sistemle izlenmesinin uygun olmayacağı ancak güvenlik amacı ile öğretim yapılan alanların dışında kalan yerlerin kamera ile izlenebileceği” değerlendirilmiştir.

        Diğer taraftan MEB Okul Öncesi Eğitim Ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliği’nin 78. maddesinde “(2) Güvenli okul ortamının sağlanması için her türlü eğitim ve rehberlik faaliyetlerine önem verilir. Çalışanların ve öğrencilerin fiziki ve psikolojik şiddetten korunması için iletişim araçları ile kamera ve alarm sistemlerinden yararlanılarak gerekli tedbirler alınır.” denilmektedir.

         Görüldüğü üzere bu konuda mevzuatta açık bir hüküm yer almamaktadır. Görev yaptığınız kurumda özel eğitime ihtiyacı olan öğrencilere eğitim verildiği göz önünde bulundurulduğunda sorunuzla ilgili olarak benim kişisel değerlendirme yapmam değil Bakanlığa görüş sorulması daha yerinde olacaktır. İyi çalışmalar 

 
İREM ALTUNTAŞ YILMAZ / 2015-02-24
Halk Eğitimde Gıda Teknolojisi Öğretmeninin Açabileceği Kurslar

Merhaba. Ben halk eğitim merkezine gıda teknolojisi öğretmeni olarak atandım. Mevzuata göre hijyen konusuyla ilgili kurs açamıyorum. Kendi branşımdan açabileceğim kurs konuları neler olabilir? Kurs açmam gerekiyor stajyer öğretmenliğimin kalkması için. Bunun için neler yapabilirim yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Necati İLMEN

         Sayın Öğretmenim, yeni göreviniz hayırlı olsun. Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü’nün http://hbogm.meb.gov.tr/modulerprogramlar/foet/foet.html adresinde Gıda Teknolojisi alanında açılabilecek programlar verilmiştir. Şubat 2014’de yayınlanan “Öğretmenlik Alanları, Atama ve Ders Okutma Esasları” nda mezun olunan yükseköğretim programları ve bu programlardan mezun olanların okutabilecekleri dersler açıklanmıştır. Sorunuzda Gıda Teknolojisi öğretmeni olduğunuzu yazmışsınız ancak mezun olduğunuz yükseköğretim programını yazmamışsınız. O nedenle yukarıdaki adreste karşınıza çıkacak listede kendi branşınızı seçin(Gıda Teknolojisi). Gelen programlar içerisinde “EĞİTİMCİLER” başlığı altında mezun olduğunuz fakülte bulunuyorsa o kursu açabilirsiniz. İyi çalışmalar…

 
FİKRET KOÇ / 2015-02-24
nöbet

sayın hocam bu soru defalarca sorulmuş olabilir.bakanlık nöbet eylemine katılanlar için işlem yapılmasını istiyor. okul idaresi olarak ne yapabiliriz? teşekkürler... peki sonradan başımız ağrımasın..

 
 
Cevaplayan Yönetici : Necmettin SÖKÜLMEZ

Sizin de söylediğiniz gibi konu ile ilgili Bakanlıkça gerekli açıklamalar yapılmıştır. İyi günler diliyorum.

 
ORHAN TANKAL / 2015-02-24
Mevzuata Muhalefet

6. sınıfa giden öğrencim var 9 ocak 2015 cuma günü sosyal Türkçe ve fen olmak üzere bir günde 3 sınav yapıldı öğrencilere daha önceden duyurulan sınav takviminde ise adı geçen günde fen ve matematik sınavları yapılması gerekiyordu...mevzuatı okuduğumda 6.sınıflara bir günde 2 sınavdan fazla yapılamayacağını ve önceden haber verilmeksizin çat kapı sınav yapılamayacağını anlıyorum...konu ile ilgili teftiş talebimizi nasıl harekete geçireceğiz teşekkürler...

 
 
Cevaplayan Yönetici : admin

Tespitiniz ile ilgili şikayette bulunabileceğiniz makamlar hakkında soru-cevap modülümüzün girişinde "kurallar" bölümünde açıklama yapılmıştır. Size en yakın makam olan okul müdürlüğü, ilçe yada il milli eğitim müdürlükleri yada açıklanan makamlardan birine şikayette bulunmanız halinde konu ile ilgili inceleme-soruşturma yapılacaktır. Teftişler (Denetimler) ise Valilik veya  Bakanlıkça onaylanmış yıllık programlar çerçevesinde yürütülen planlı çalışmalar olup talep ile teftiş yapılması imkanı yoktur. İyi günler dilerim.

 
MEHMET AK / 2015-02-23
yetiştirme ve destekleme kursu

MEB'İN BİR VALİLİĞE GÖNDERDİĞİ YAZIDA İHTİYAÇ HALİNDE YÖNETİCİLERE HAFTA SONLARI KURSLARDA 6 SAATE KADAR EK DERS VERİLEBİLDİ. HAFTA SONU KURSUNA GELEN YÖNETİCİYE AYNI GÜN YÖNETİCİLER İÇİN VERİLEN 2 SAAT EK DERS ÜCRETİNİ ALABİLİR Mİ?

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli yönetici arkadaşım. Yöneticiler yetiştirme ve destekleme kurslarında ders görevi alabilirler. Fiilen girdikleri bu derslerin ücretlerini de alırlar. Ayrıca kursun hafta sonu olması halinde yöneticilerden birine kurs merkezi yöneticiliğinden dolayı 2+2 saat ek ders ücreti verilir. 

 
| 1 || 2 || 3 || 4 || 5 || 6 || 7 || 8 || 9 || 10 || 11 || 12 || 13 || 14 || 15 || 16 || 17 || 18 || 19 || 20 || 21 || 22 || 23 || 24 || 25 || 26 || 27 || 28 || 29 || 30 || 31 || 32 || 33 || 34 || 35 || 36 || 37 || 38 || 39 || 40 || 41 || 42 || 43 || 44 || 45 || 46 || 47 || 48 || 49 || 50 || 51 || 52 || 53 || 54 || 55 || 56 || 57 || 58 || 59 || 60 || 61 || 62 || 63 || 64 || 65 || 66 || 67 || 68 || 69 || 70 || 71 || 72 || 73 || 74 || 75 || 76 || 77 || 78 || 79 || 80 || 81 || 82 || 83 || 84 || 85 || 86 || 87 || 88 || 89 || 90 || 91 || 92 || 93 || 94 || 95 || 96 || 97 || 98 || 99 || 100 || 101 || 102 || 103 || 104 || 105 || 106 || 107 || 108 || 109 || 110 || 111 || 112 || 113 || 114 || 115 || 116 || 117 || 118 || 119 || 120 || 121 || 122 || 123 || 124 || 125 || 126 || 127 || 128 || 129 || 130 || 131 |

önceki sonraki
 


Müdür yardımcısı ve müdür kaç saat derse girebilir

...
 

Sayın müfettişim ben müdür yardımcılığı görevine ge...

 

Sayın müfettişim, halk eğitimi merkezinde müdür yardımcısıyım.hafta sonu cumartesi (5) pazar(5) saat kurs veriyorum...cumartesi ve pazar günleri 2+2 saat nöbet&ccedi...

 

İYİ GÜNLER. BENİM 8. SINIFLARDA REHBERLİK VE KARİYER PLANLAMA DERSİM VAR. BUNUN BİR SAATLİK ÜCRETİ AYRI MI YAZILIR YOKSA REHBERLİK VE KLÜP FAALİYETLERİ İÇİNDE M...

 

Merhaba müfettişim ben ortaokulda müdür yardımcılığı yapıyorum. Fiilen nöbet tuttuğum takdirde nöbet ücreti alabilirmiyim?

...
 
Değerlendirme Toplantısı
Yarıyıl Değerlendirme Toplantısı
Değerlendirme Toplantısı
Üsküdar-Beykoz denetim grubumuzla, Üsküdar Haydarpaşa Mesleki ve Tek Anad. Lisesinde denetimdeyiz.
E-Denetim Planlama Modülünün Kullanımı Konulu Toplantı
ÖZEL EĞİTİMDE E-DENETİM MODELİ VE YAZILIMI
TEOG SINAVI
Maarif Müfettişleri Galatasaray Lisesinde
Binbirdirek Mah. Dr.İmren Öktem Caddesi Eski Sultanahmet Adliye Sarayı No1 Sultanahmet
Fatih/İSTANBUL
Telefon: (0212) 519 28-53
Fax: (0212) 511 65 58
 
 
   
Bu sitede yer alan içerikler izinsiz olarak kopyalanamaz. Kopyalandığı takdirde tüm sorumluluk sizlere aittir.
Copyright © 2015 TC MEB İstanbul Maarif Müfettişliği Başkanlığı. Tüm hakları saklıdır.