Adınız ve Soyadınız*
 
E-posta Adresiniz*
  Başlık*
 
  Soru Kategorisi*
 
  Mesajınız*
 
   
  Soru-Cevap Bölümü Kullanım Kurallarını Okudum, Kabul Ediyorum
   
 
*
(Büyük harf kullanın)
 
   
 
 
 
 
   
 
  Sitemizde Toplam Cevaplanan Soru Sayısı: 2620  
     
GüZIDE ELçI / 2015-03-03
Din Kültürü Dersi

Öncelikle iyi çalışmalar diliyorum. İlkokulda din kültürü branş öğretmeni olarak sadece bir müdür yardımcısı varsa, 6 saat maaş karşılığından başka isteğe bağlı ücret karşılığı 6 saat daha derse girebilir mi? Kalan dersler için aynı okulun bir sınıf öğretmeni ekders karşılığı görevlendirilebilir mi? Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim. Saygılarımla.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Necati İLMEN

           Sayın Öğretmenim, 6 saatin üzerinde Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersi varsa idareciniz 6 saat de ek ders karşılığı kendi branşında Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersine girebilir.

        Sınıf öğretmenleri İlkokullarda Yabancı Dil ile Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerini, Millî Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliği’nin 43. Maddesine uygun olarak  okutabilirler. İlgili madde hükmü aşağıda açıklanmış olup bu kapsamda sınıf öğretmenlerine ek ders karşılığı görev verilemez.

“Madde43/(3) İlkokullarda Yabancı Dil ile Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerinin alan öğretmenlerince okutulması esastır. Ancak, ihtiyacın alan öğretmenlerince karşılanamaması durumunda bu dersler, yüksek öğrenimlerini söz konusu alanlarda yapan sınıf öğretmenleri veya sınıf öğretmeni olup bu alanda hizmet içi eğitim sertifikası almış öğretmenler tarafından ders değişimi yolu ile okutulabilir. Bunun da mümkün olmadığı durumlarda bu dersler sınıf öğretmenince okutulmaya devam edilir.” İyi çalışmalar….

 
SELAMI ÇıNAR / 2015-03-03
H.E.M haftasonu nöbet ekdersi

Değerli öğretmenim; Halk eğitim merkezinde hafta sonu açılan kişisel gelişim kursları için müdür yardımcıları 2 saat ekders ücreti alabilir mi?

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli yönetici arkadaşım. Ek ders kararlarının 8. maddesine göre örgün ve yaygın eğitim kurumlarında hafta sonu açılan kurslarda kurs merkezi yöneticilerinden birine cumartesi ve pazar günleri için 2+2 saat ek ders ücreti ödenir. Bunun için ek ders kararlarının 8. maddesine bakabilirsiniz.

 
MEHMET ABACI / 2015-03-03
ek ders

Değerli Denetmenim;kendi okulunda(lisede) 30 saat derse giren bir alan öğretmeni yine kendi okulunda 10 saat hafta sonu yetiştirme ve destekleme kursunda derse girebiliyor.Ancak bu Öğretmen başka bir kurumda(ihtiyaç olan başka bir lisede)10 saat ders daha alabilir mi??

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli mesai arkadaşım. Ek ders kararlarının 26. maddesi "Bu Karar kapsamında bulunan yönetici ve öğretmenlere, aslî görevlerini aksatmamak ve aylık karşılığı ders görevlerini tamamlamak kaydıyla; Bakanlığa bağlı okul ve kurumlarda, diğer kurumlara bağlı okullar ile yüksek öğretim kurumlarında, ücretleri görev aldıkları okul veya kurumca ödenmek üzere ek ders görevi verilebilir. Ancak, bu tür görevlendirmelerde verilecek ek ders görevi, kendi okullarında veya dengi okullarda haftada aylık ve ücret karşılığı okuttukları ek ders saati sayısı toplamını dolduranlar bakımından haftada 10 saati geçemez. Bu maddenin birinci fıkrasında belirtilen yönetici ve öğretmenlere, bu Kararın 7, 8 ve 9 uncu maddelerine göre verilen ek ders görevleri istisnadır." denmektedir. Aynı konuyla ilgili olarak 2007/19 sayılı genelgenin 18. maddesi de bu konudaki açıklamalara yer vermiştir. Bu mevzuat hükümlerine göre işlem yapılması gerekir.

 
YUNUS PEHLIVAN / 2015-03-03
destek odası

merhaba sayın hocalarım, 30 saat dersi olan sınıf öğretmeni branş öğretmeninin dersine girdiği saatlerde destek odasında görev alabilir mi? alırsa % 25 zamlı alır mı? 2.sorum maaş karşılığı ve zorunlu ekdersini dolduran branş öğretmeni dersinin olmadığı saatlerde destek odasında derse girebilir mi? Girerse % 25 zamlı ekders alabilir mi ?

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli öğretmenim. Sınıf öğretmenleri derslerine branş öğretmeninin girdiği saatlerde idarenin vermiş olduğu eğitim ile ilgili işleri yaparlar. Bazen bu ders görevi olur. Ancak hem kendi sınıfındaki ders ücretini alıp hem de aynı saat için destek eğitim odasından alması mümkün değildi. Branş öğretmenleri de destek eğitim odasında branşı ile ilgili derse girebilirler ve girdikleri derslerin ücretini %25 fazla alabilirler.

 
MUSTAFA KORKMAZ / 2015-03-03
ek ders

1- Fizik öğretmeni haftada 30 saat ders+ 1 saat rehberlik +hafta içi 9 saat destekleme ve yetiştirme kursu +12 saat belletmenlik almasında sıkıntı var mı? 2-29 saat ders +1 saat rehberlik dersi olan öğretmene hazırlık planlama 3 saat olarak mı ödenir?

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli öğretmenim. Sorunuzda belirttiğiniz gibi 30 saat derse giren bir öğretmen ayrıca rehberlik dersi de varsa 30-15=15 saat, 30 saat derse girdiği için 3 saat hazırlık ve planlama, 2 saat de rehberlik dersinden dolayı alır. Destekleme kursunda aldığınız 9 saat ile birlikte fiilen 40 saat derse girmiş oluyorsunuz. Sorun yok. Belleticilik göreviniz ise ayrı bir konu ve kendi içinde sınırı var. 2. sorunuza gelince; fiilen derse girilmesi kaydıyla 30 saat dolar ve hazırlık ve planlama kapsamına alınır. Ancak burada toplamda 20 saat değil, 19 saat ücret alınır, buna dikkat etmek gerekir.

 
DEMEZ DEMİR / 2015-03-03
EK DERS

ŞANLIURFA DA MÜDÜR YARDIMCISI OLARAK GÖREV YAPMAKTAYIM.OKULUMUZDA CUMARTESİ-PAZAR GÜNLERİ SATRANÇ EGSERSİZİ YAPILMAKTADIR.BU EGSERSİZ İÇİN YÖNETİCİ OLARAK HAFTA SONLARI OKULLA GİDİYORUM.2 SAAT EK DERS ALIRMIYIM ALMAZMIYIM.BU KONUDA BENİ BİLGİLENDİRİRSENİZ ÇOK SEVİNİRİM.SAĞLAM KAYNAK BULAMADIM.TEŞEKKÜRLER....

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli yönetici arkadaşım. Yöneticilerin egzersizleri(ders dışı çalışmaları) denetleme yetkileri ve sorumlulukları vardır. Bu yüzdendir ki yöneticiler bu kapsamda faaliyet yürütemezler.Ancak bu görevlerinden dolayı ek ders ücreti alamazlar. İyi çalışmalar...

 
OSMAN SUSAMIŞ / 2015-03-03
halk eğitim ek ders

sayın hocam eşim halk eğitim kadrosunda branş öğretmeni ilçe içinde bir okula gidiyor ve maaş karşılığını dolduramıyor halk eğitimde hafta içi yada hafta sonu 10 saatlik kurs acarsa maaş karsılığına mı sayılır yoksa kurs ücretinin hepsini alır mı şimdiden tşk ederim.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli öğretmenim. Öğretmenler aylık karşılığı ders görevlerini normal müfredat kapsamında tamamlayamıyorlarsa hafta içinde destekleme kurslarında verdikleri derslerde önce aylık karşılığı tamamlattırılır, ardından kalan derslerin ücretini alır.

 
BEDRİ ŞAHİN / 2015-03-03
idareci atama ve ekders

sayın hocam, ortaokula alanında ders olmayan sınıf öğretmeni müdür olarak atanırmı.ayrıca hafta sonu yetiştirme kursunda dindersi öğretmeni olmadığı halde branşı olmadığı derse gireip kurs verebilirmi.saygılarımla

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli yönetici arkadaşım. Hangi alan öğretmeninin hangi tür okula yönetici olarak atanabileceği ile ilgili bilgiyi yönetici atama yönetmeliğinde bulabilirsiniz.

 
ALI CERİT / 2015-03-03
Ücretli Özel Eğitim Öğretmeni

Merhaba değerli hocalarım. Özel eğitim derslerine giren ücretli öğretmenlerin ek dersleri %25 fazla ödeniyor mu? Bu konuyla ilgili yönetmelik var mı? Bilgilendirirseniz çok memnun olurum. Teşekkür eder, saygılar sunarım.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli yönetici arkadaşım. Özel eğitim derslerine giren ücretli öğretmenlere ek ders ücretleri %25 fazla ödenmemektedir.

 
ÖZLEM KOÇ / 2015-03-03
Maksimum fiilen ders saati

Sayın müfettişim, mesleki eğitim merkezinde özür atamasından sonra bölümümde tek alan öğretmeni ben kaldım, fiilen 36 ders saati mevcut bölümümüzde, belirttiğim bütün fiili derslere girme zorunluluğum var mıdır? Maaş karşılığı 20saat+ zorunlu alabileceğim 6 saat ek dersten fazlasına girme sorumluluğum var mıdır?

 
 
Cevaplayan Yönetici : Necati İLMEN

      Değerli öğretmenim. MEB Norm Kadro Yönetmeliğinin 19. maddesi atölye ve laboratuvar öğretmenlerinin norm kadrosunu düzenlemektedir. Bu maddeye göre 15-41 saat arası derse 1 norm verilir. Ek ders kararlarında atölye ve laboratuvar öğretmenlerinin 5/ç maddesine göre 20 saat aylık karşılığı, 6/c maddesine göre ise 20 saati zorunlu 4 saati isteğe bağlı olmak üzere 24 saate kadar ders okutmakla yükümlüdürler.İiyi çalışmalar....

 
ÌNAL KESİM / 2015-03-03
dersin bölünmesi

Tek grupluk 18 saatlik atölye-laboratuvar dersinde ayrı zamanlarda iki öğretmen görev alabilir mi?

 
 
Cevaplayan Yönetici : Necati İLMEN

         Değerli öğretmenim, ders bütünlüğü gözetilmelidir o nedenle ayrı zamanlarda da olsa dersinin  iki öğretmene verilmemesi gerektiği değerlendirilmektedir.İyi çalışmalar....

 
EMIN AKıN / 2015-03-03
ders dağıtımı

daha önce sorduğum soruda bazı noksanlar olmuş öncelikle bunun için özür diliyorum. bizim okulda 1 tane müdür yardımcısı ( branşı teknoloji ve tasarım) ve 2 tane teknoloji ve tasarım öğretmeni var. bir öğretmen ihtiyacı olan başka bir okulda 6 saat teknoloji ve tasarım dersine giriyor. bizim okulda da toplam 12 saat teknoloji ve tasarım dersi var. 12 saat teknoloji ve tasarım dersi bir müdür yardımcısı ve 2 öğretmen arasında nasıl dağıtılır.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Necati İLMEN

           Değerli Öğretmenim, okulunuzun normunun ilk norm güncellemesinde yenilenmesi gerekmektedir. Şu durumda ise öğretmen fazlalığının İl/İlçe MEM’e bildirilerek bir öğretmenin eğitim bölgesinde bu branşta ihtiyaç duyulan bir okula görevlendirilmesi sağlanmalıdır. Okulda kalan öğretmen de 12 saat dersin tamamını alır. Okul müdür yardımcısı ise Millî Eğitim Bakanlığı Yönetici Ve Öğretmenlerinin Ders Ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Karar”ın “ 5. Maddesine uygun olarak aylık karşılığı ders görevini yerine getirmelidir. İlgili madde şöyledir:

               “b)Örgün ve yaygın eğitim kurumlarının müdür, müdür başyardımcısı ve müdür yardımcıları haftada 6 saat,

ders okutmakla yükümlüdürler. Bu yükümlülük öncelikle alanlarında, alanlarında ders bulunmayanlara ise ihtiyaç hâlinde ve istekleri üzerine alanları dışında ders görevi verilmek suretiyle yerine getirilir.”

 
TOLGA YıLMAZ / 2015-03-03
Kar Tatili Sonrası Bayrak Töreni

Sn. hocam, İstanbul'da bir özel okulda müdür yardımcılığı yapmaktayım. Valilikçe yoğun kar nedeniyle tatil edilen okulların tatil sonrası açılışında bayrak töreni yapılır mı? Sosyal etkinlik yönetmeliğinin ilgili kısımlarında bayrak törenlerinin usül ve esasları yazılmakla beraber, kar tatili gibi bir ibare olmadığından cevabını bulamadım. Bilgilendirmeniz için şimdiden teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Necati İLMEN

     Değerli Yöneticim, Millî Eğitim Bakanlığı Bayrak Törenleri Yönergesi’nin amacı ve kapsamında “…Ulusal Bayram, resmî bayram, dinî bayram, genel tatil, yılbaşı tatili, Atatürk günleri, mahallî kurtuluş günleri; hafta tatili başında ve bitişinde, ders yılının açılış ve kapanışı ile 10 Kasım'da yapılan bayrak törenleri…” yer almaktadır. Kar tatilinin yönerge kapsamında olmadığı görülmektedir. İyi çalışmalar… 

 
ESRA TEKELİ GÖNÌLDAĞ / 2015-02-28
Yetiştirme Kurslarında Müdür Yardımcısı

Ortaokul müdür yardımcısı olarak görev yapmaktayım. Branşım Türkçe. Türkçe dersinden kurs verebilir miyim? Bu kursları hafta içi mesai saatinden sonra veya hafta sonu mu vermeliyim.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Necati İLMEN

Benzer sorulara müfettişliğimizce daha önceden cevap verilmiştir.Sitemizi inceleyiniz.

 
OZGUR ATAMAN / 2015-02-28
hafta sonu ek ders

merhaba sayin hocalarim.. cpl de meslek dersi ogretmeniyim.. 21saat derse giriyorum + 2ders disi egzersiz +10seflik +14koordinatorluk = 49saat dersim var.. okulumuzda hafta sonu kurslari var.. yeterli ogretmen yok.. kursalarda gorev alabilir miyim? alabilirsem kac saat ek ders alabilirim? Emekleriniz icin tesekkurler. saygilar.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli öğretmenim. Öncelikle bu konunun net olmadığını söylemeliyim. Bu nedenle biraz yorum yapacağım. Ek ders kararlarına göre genel bilgi ve meslek dersi öğretmenleri 15 saat aylık karşılığı, 6 saat zorunlu, 9 saat ise isteğe bağlı olarak normal müfredat kapsamında 30 saate kadar derse girebiliyorlar. Atölye  ve laboratuvar öğretmenleri ise 20 saati aylık karşılığı, 20 saati zorunlu olmak üzere 24 saate kadar derse girebiliyorlar.  Kurslar yönergesine göre genel bilgi ve meslek dersi öğretmenlerine normal müfredat ve kurslarda toplamda 40 saate kadar ders görevi verilebiliyor. Bu sınır belirlenirken fiilen girilen düşünülmüştür. Zira ders dışı çalışmalar, öğrenci kişilik hizmetleri, hazırlık ve planlama kapsamındaki ders ücretleri kapsam dışı tutulmuştur. 40 saat sınırını düşünerek kurslarda öğretmen görevlendirildiğinde çoğu atölye ve laboratuvar öğretmenine ders görevi verilmemesi gerekir. Hatta bu alanlarda kurs açılmaması gerekir. Bu nedenle atölye ve laboratuvar derslerinde kurs açarken ve öğretmen görevlendirirken fiilen girilen dersleri değerlendirip şefliği, koordinatörlüğü kapsam dışı  tutmak gerekir, diye düşünüyorum.

 
MUSTAFA HATIPOğLU / 2015-02-28
Geçici Görevlendirilen Öğretmen Ek Dersi

Sayın denetmenim okul müdürümüz sene başında ayrıldı. Yerine haftada 31 saat derse girip 20 saat ek ders alan İngilizce öğretmenimiz görevlendirildi. İnsan kaynakları genel Müdürlüğünün 04/04/2014 tarih ve 1399734 sayılı ek ders görüş yazısında \"geçici olarak görevlendirilen yönetici ve öğretmenlerin, olası mağduriyetlerin önlenmesi için asıl görevleri için öngörülen ek ders ücreti ile geçici görevleri için öngörülen ek ders ücretlerinden hangisi fazla ise ondan yararlandırılır\" hükmüne istinaden haftada 6 saat derse girip 20 saat ek ders almış. Bende aynı okulsa fizik öğretmeni iken 20 saat ek ders ücreti alıyordum. Şimdi müdürlüğe görevlendirildim. Müdürlüğe asaleten atanmadaki şartları taşımıyorum. Haftada 6 saat derse giriyorum. Bende öğretmenlikteki aldığım ek ders ücreti daha yüksek olduğu için bende 20 saat ek ders alabilir miyim? teşekkürler

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli yönetici arkadaşım. Yöneticiler 6 saat aylık karşılığı derse girerler. 6 saat ise isteğe bağlı olarak derse girerler ve bu ikinci saatin ek ders ücretini alırlar(Yöneticilik görevinden alınan ek ders ücretleri hariç). Yöneticilik görevinizin yanı sıra öğretmen yetersizliğinden dolayı 12 saatten fazla derse girseniz bile azami alabileceğiniz ek ders ücreti 6 saattir.

 
KADIR KORKMAZER / 2015-02-28
koordinatörlük

hocam lisemizde bilişim ve metal bölümleri mevcut.bilişim için tek öğretmenimz var.programa göre 12 saat koordinatörlük veriyoruz arkadaşımıza.geriye kalan 12 saati ise yakın alan ve başka öğretmen bulunmadığı için üzerime aldım.benim branşım ise metal.acaba bu koordinatörlüğü almamda hata varmı?ayrıca yönetmelikte idareciler 6 saat alabilirler diyor.program ise 12 saat dağıtılmış halde.idareci olarak 6 saat almamda mahsur varmı yoksa 12 mi olmalı?teşekkürler,iyi çalışmalar

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli yönetici arkadaşım. Müdür ve müdür başyardımcıları 2 saatten 6 saate kadar aylık karşılığı fiilen derse girmelidirler. Fiilen girdikleri bu saatlerin dışında isteğe bağlı olarak alacakları 6 saat ek ders için koordinatörlük görevini alabilirler. Koordinatör öğretmen görevlendirmesinde ise öncelikle alanlarında, alanlarında öğretmen(atölye veya laboratuvar) yoksa yakın alanlardan görevlendirme yapılabilir. 

 
HALİL AKALIN / 2015-02-28
REHBER ÖĞRETMEN YARIM GÜN OKULDA BULUNURSA EK DERS NE KADAR ÖDENİR

İyi çalışmalar sayın hocam, okulumuzun rehber öğretmeni her pazartesileri sağlık sebebiyle il dışına gidecek. Pazartesi sabahtan okulda bulunacak öğleden sonraları okulda bulunmayacak. Bu durumda ek ders ödemesi nasıl yapmalıyım?

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli yönetici arkadaşım. Ek ders kararlarının 10. maddesine göre rehber öğretmenler de tıpkı yöneticiler gibi yönetim görevleri karşılığında ek ders ücreti almaktadırlar. Bu anlamda derse  fiilen girmeden ücret alırlar. Bu nedenle rehber öğretmen okulda bulunduğu saatlerde görevlerini fiilen yerine getirmesi kaydıyla o günün ücretinden yararlandırılmalıdır. 

 
CIHAN KARAHAN / 2015-02-28
ortaokul özel eğitim öğretmenleri ek dersi

özel eğitim öğretmenlerine haftada en fazla kaç saat ek ders düzenlenebilir.yasal mevzuattaki açıklaması nedir.desdek eğitim odalarında haftada 35 saat derse giren öğretmen görev alırsa kaç saat ek ders alabilir

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli öğretmenim. Özel eğitim sınıf öğretmeni 35 saat derse giriyorsa 18 saat aylık karşılığı olan kısmı çıkardıktan sonraki 17 saatin ücretinin ödenmesi gerekmektedir(hazırlık ve planlama ile öğrenci kişilik hizmetleri hariç)

 
YOLCU AYBİRDİ / 2015-02-28
YETİŞTİRME KURSLARI EK DERSİ

sayın hocalarım iyi günler.ben yetiştirme kursu açılan bir okulda kurs müdür yardımcısıyım.Kursları hafta sonu veriyoruz. kurslarla ilgili son bir yazı çıkmıştı.şimdi ek ders yazarken 2 saaat mi yoksa 4 saat mi yazacağız.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli yönetici arkadaşım. Kursların hafta sonu olması durumunda kurs merkezi yöneticilerinden sadece biri kurs merkezi yöneticiliğinden dolayı cumartesi ve pazar günleri için 2+2 saat ek ders ücreti alabilirler.

 
| 1 || 2 || 3 || 4 || 5 || 6 || 7 || 8 || 9 || 10 || 11 || 12 || 13 || 14 || 15 || 16 || 17 || 18 || 19 || 20 || 21 || 22 || 23 || 24 || 25 || 26 || 27 || 28 || 29 || 30 || 31 || 32 || 33 || 34 || 35 || 36 || 37 || 38 || 39 || 40 || 41 || 42 || 43 || 44 || 45 || 46 || 47 || 48 || 49 || 50 || 51 || 52 || 53 || 54 || 55 || 56 || 57 || 58 || 59 || 60 || 61 || 62 || 63 || 64 || 65 || 66 || 67 || 68 || 69 || 70 || 71 || 72 || 73 || 74 || 75 || 76 || 77 || 78 || 79 || 80 || 81 || 82 || 83 || 84 || 85 || 86 || 87 || 88 || 89 || 90 || 91 || 92 || 93 || 94 || 95 || 96 || 97 || 98 || 99 || 100 || 101 || 102 || 103 || 104 || 105 || 106 || 107 || 108 || 109 || 110 || 111 || 112 || 113 || 114 || 115 || 116 || 117 || 118 || 119 || 120 || 121 || 122 || 123 || 124 || 125 || 126 || 127 || 128 || 129 || 130 || 131 |

önceki sonraki
 


Müdür yardımcısı ve müdür kaç saat derse girebilir

...
 

Sayın müfettişim ben müdür yardımcılığı görevine ge...

 

Sayın müfettişim, halk eğitimi merkezinde müdür yardımcısıyım.hafta sonu cumartesi (5) pazar(5) saat kurs veriyorum...cumartesi ve pazar günleri 2+2 saat nöbet&ccedi...

 

İYİ GÜNLER. BENİM 8. SINIFLARDA REHBERLİK VE KARİYER PLANLAMA DERSİM VAR. BUNUN BİR SAATLİK ÜCRETİ AYRI MI YAZILIR YOKSA REHBERLİK VE KLÜP FAALİYETLERİ İÇİNDE M...

 

Merhaba müfettişim ben ortaokulda müdür yardımcılığı yapıyorum. Fiilen nöbet tuttuğum takdirde nöbet ücreti alabilirmiyim?

...
 
Değerlendirme Toplantısı
Yarıyıl Değerlendirme Toplantısı
Değerlendirme Toplantısı
Üsküdar-Beykoz denetim grubumuzla, Üsküdar Haydarpaşa Mesleki ve Tek Anad. Lisesinde denetimdeyiz.
E-Denetim Planlama Modülünün Kullanımı Konulu Toplantı
ÖZEL EĞİTİMDE E-DENETİM MODELİ VE YAZILIMI
TEOG SINAVI
Maarif Müfettişleri Galatasaray Lisesinde
Binbirdirek Mah. Dr.İmren Öktem Caddesi Eski Sultanahmet Adliye Sarayı No1 Sultanahmet
Fatih/İSTANBUL
Telefon: (0212) 519 28-53
Fax: (0212) 511 65 58
 
 
   
Bu sitede yer alan içerikler izinsiz olarak kopyalanamaz. Kopyalandığı takdirde tüm sorumluluk sizlere aittir.
Copyright © 2015 TC MEB İstanbul Maarif Müfettişliği Başkanlığı. Tüm hakları saklıdır.