Adınız ve Soyadınız*
 
E-posta Adresiniz*
  Başlık*
 
  Soru Kategorisi*
 
  Mesajınız*
 
   
  Soru-Cevap Bölümü Kullanım Kurallarını Okudum, Kabul Ediyorum
   
 
*
(Büyük harf kullanın)
 
   
 
 
 
 
   
 
  Sitemizde Toplam Cevaplanan Soru Sayısı: 2620  
     
SAVAş SELIM / 2015-03-10
kurs ücreti

sayın hocam ben bir okulda yöneticiyim.Hafta içi kendi branşımda 12 saat derse giriyorum.ayrıca hafta sonu kurs açtık 8 saat fiili olarak derse giriyorum ve kurs yöneticisiyim. hafta sonu kurs ücreti olarak 8+4 alabilirmiyim . Birine sordum ya ders ücretini alırsın yada yöneticiliği alırsın ikisini birden alamazsın dedi.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli yönetici arkadaşım. Yöneticiler yetiştirme ve destekleme kurslarında fiilen 10 saate kadar derse girip ücretlerini alabilirler. Ayrıca kursun hafta sonu olması durumunda yöneticilerden birine kurs merkezi yöneticiliğinden dolayı cumartesi ve pazar günleri için 2+2 saat yönetim görevi karşılığı ek ders ücreti ödenir. 

 
YAKUP GÌLSEVER / 2015-03-10
öğretmenin toplam alabileceği ders saati

Sayın müfettişim, bir ortaokulda Türkçe Öğretmeni olarak görev yapıyorum. 30 saat Türkçe dersine giriyorum. Bunun yanında haftada 6 saat egzersiz çalışmam ve 6 saat yetiştirme kursum var. Bildiğim kadarıyla bir öğretmen haftada en fazla 40 saat derse girebiliyor. Egzersiz çalışması bu 40 saate dahil midir acaba? Ayrıca üniversite eğitim fakültesinden stajyer öğrencilerim var. Bundan da haftada 6 saat ek ders alacağım. Stajyer öğrencilerden alacağım 6 saat ders ücreti toplam bir öğretmenin haftada okutabileceği 40 saate dahil midir? Yani ek ders yönetmeliğine göre bu yazdığım dersleri ve ders ücretlerini almam mümkün müdür? Teşekkür ediyorum. İyi çalışmalar.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli öğretmenim. Ders dışı yaptığınız çalışma 40 saat üst sınırına dahil değildir. Sizin fiilen girdiğiniz ders saati sayısı 30+6'dır ve herhangi bir sorun yok. Aynı şekilde eğitim fakültesinin stajyer öğrencilerinden(üniversite ödüyor olmalı) dolayı aldığınız/alacağınız 6 saat de bu 40 saate dahil değildir. Sorunuzdaki ek ders ücretlerini almanızda herhangi bir sakınca yok.  

 
İZZET OLĞAR / 2015-03-08
Zümre Toplantısı

Ortaokulda müdür yardımcısıyım. Branşım Türkçe. 10 saat Türkçe dersine giriyorum. Kadrolu Türkçe öğretmenimiz doğum iznine ayrıldı, yerine ücretli öğretmen görevlendirildi. Bu durumda ikimizin zümre toplantısı yapmamız gerekiyor mu?

 
 
Cevaplayan Yönetici : Necati İLMEN

      Sayın Yöneticim, Millî Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliği’nin “Zümre öğretmenler kurulu” başlıklı 35. Maddesinin (1)  ortaokul ve imam-hatip ortaokullarında ise aynı alanın öğretmenlerinden oluşur.  hükmü gereğince zümre toplantısı yapmanız gerekmektedir. İyi çalışmalar diliyorum.

 

 
BEHLüL KOÇTEPE / 2015-03-06
22 Saat Ders Okutma

Kolay gelsin hocam, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünün Destekleme ve Yetiştirme Kurslarında Tereddüte düşülen hususlar başlıklı yazısında müdür yardımcılarının haftada en fazla 22 saat ders okutabilecekleri belirtilmektedir. Bu kapsamdaki müdür yardımcısı ayrıca Halk Eğitim Merkezinde 10 saate kadar kurs açabilir mi?

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli mesai arkadaşım. Yönetici ve öğretmenler ek ders kararlarının 8. maddesi gereği yetiştirme kurslarında 10 saate kadar derse girip ücretlerini alabilirler. Ancak 8. maddenin üst sınırının 10 saat olduğunu unutmamalıyız.

 
HASAN / 2015-03-06
kurs ücreti

Bir okulda açılan yetiştirme kursu ve yüz yüze eğitimde görevli, müdür ve müdür yardımcısının bu iki ayrı kurs için tek kişi mi 2 şer saat ücret alır yoksa iki idarecide ayrı ayrı 2'şer saat ücret alabilir mi ?

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli yönetici arkadaşım. Bir kurumdaki hafta sonu kurslarında görevli kurs merkezi yöneticisine(sadece birisine) bu görevinden dolayı 2+2 saat ek ders ücreti ödenir.

 
CAHİT LALOĞLU / 2015-03-06
belleticilik egzersiz

Öğretmen belletici olduğu gün (24 saat) egzersiz yapabilir mi, yaptığı egzersizin ek dersini alabilir mi?

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli mesai arkadaşım. Öğretmenin belletici olduğu günlerdeki ders dışı çalışmasını okul yönetimi ile iletişime geçip başka bir gün yapması uygun olacaktır.

 
DEMEZ DEMİR / 2015-03-06
EKDERS

DEĞERLİ DENETMENİM.OKULDAKİ ASLİ GÖREVİM MÜDÜR YARDIMCISI;ANCAK OKUL MÜDÜRÜMÜZ OLMADIĞI İÇİN MÜDÜR VEKİLİ OLARAK GÖREV YAPMAKTAYIM.OKULUMUZDA İKİLİ ÖĞRETİM YAPILMAKTADIR, OKULUMUZ İLKOKUL.BEN KAÇ SAAT EK DERS ALIRIM.TEŞEKKÜRLER.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli yönetici arkadaşım. İlkokullarda görevli okul müdürlerimiz yönetim görevleri karşılığında 20 saat ek ders ücreti alırlar. Okulun ikili eğitim olması durumunda bu ek ders 2 saat arttırımlı olarak ödenir. 

 
HİKMET ÖZMEN / 2015-03-06
YETİŞTİRME KURSLARINDA GÖREVLİ İDARCİLERİN İDARECİLİK VE DERSE GİRMELERİ

Sayın denetmen; hafta sonu yetiştirme kursunda, okul müdürü, kurstan sorumlu idareci olarak beni görevlendirdi. Hafta sonu ayrıca 4 SAAT derse giriyorum.( KURS SADECE; CUMARTESİ GÜNLERİ AÇILDI) 4 saat girdiğim dersten ve 2 saatte kurs yönetim görevinden ek ders alabilirmiyim? YANİ: 4+2=6 Saat olur mu? Ayrıca birinci dönem de 4 saat derse girdiğim için; 2 saat yönetim görevi bana aitti hem yönetim görevi hemde dersten ek ders alamasın diye ödenmedi. Geriye dönük toplam 72 saat ek dersimi talep edebilirmiyim? TEŞEKKÜRLER...

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli yönetici arkadaşım. Yöneticiler de öğretmenler gibi yetiştirme kurslarında derslere girebilirler ve ücretlerini alırlar. Hafta sonu kurs merkezi yöneticiliğinden dolayı alınan 2+2 saat ders ücreti ile fiilen girilen dersleri ücretlerinin bağımsız değerlendirilerek ücretlendirilmesi gerekmektedir. Geçmişe dönük eksik ödenen ek ders ücretlerini alabilirsiniz.

 
ASLı BALDUK İRFAN / 2015-03-06
ekders

30 saat dersim var 10 saat de yetiştirme kursu.en fazla kaç saat ekders alabiliyorum?

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli öğretmenim. Aylık karşılığı ek ders görevinizi tamamladığınız için yetiştirme kursunda girdiğiniz 10 saat dersin tamamının ücretini alırsınız. Hafta içi normal müfredat kapsamında girdiğiniz  30 saat dersten ise aylık karşılığını doldurduktan sonraki kısmın, hazırlık ve planlama(3 saat) ile öğrenci kişilik hizmetleri(2 saat) ücretlerini alırsınız. 

 
HÌSEYİN KORKMAZ / 2015-03-06
yönetici ekders

sayın müffetişim yatılı bölge ortaokulunda pansiyondan sorumlu müdür yardımcısı olarak görev yapıyorum.okulda 6 saat dersim var.yetiştirme kurslarında öğretmen olarak kurs açabilir miyim.Kurs açarsam kaç saate kadar ders verebilirim.kaç saate kadar ekders yazabilirim?saygılarımla..

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli yönetici arkadaşım.Yöneticiler yetiştirme kurslarında 10 saate kadar derse girip ücretlerini alabilirler.

 
ASLAN KARADENİZ / 2015-03-06
HAFTASONU YÖNETİCİ DERSİ VE YÖNETİM ÜCRETİ

DİYARBAKIR MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİNDE MÜDÜR YARDIMCISIYIM.HAFTASONU AÇIK LİSE İLE SONRADAN AÇTIĞIMIZ YETİŞTİRME KURSUNDAN SORUMLUYUM.VE KURSTA 6 SAAT DERSE GİRMEKTEYİM.HAFTASONU HEM DERS ÜCRETİ 6 SAAT HEM DE SADECE BİRİNDEN O DA AÇIKLİSEDEN TALEP ETMEKTEYİM YÖNETİM ÜCRETİ CUMARTESİ 2 PAZAR 2 SAAT TALEP ETMEKTEYKEN MÜDÜR BAŞ YARDIMCISI DERSE GİRDİĞİN İÇİN YÖNETİM ÜCRETİ ALAMAZSIN DİYOR YA DERS YA YÖNETİM ÜCRETİ DİYOR BU KONUDA GÖRÜŞLERİNİZİ BEKLİYORUM İLGİLİ MEVZUATLA BİRLİKTE SAYGILAR.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli yönetici arkadaşım. Kurslarda yönetim görevi karşılığı alınacak ek ders ücreti 2+2 saattir ve görev yapılması şartıyla alınır. Yöneticiler aynı zamanda fiilen derse de girebilirler. Bu iki kapsamdaki ek dersleri birbirine karıştırmamak ve ayrı ayrı ödemek gerekir. Bu konuda ek ders kararlarının 8. maddesine bakabilirsiniz.

 
SüLEYMAN ARıK / 2015-03-06
yönetcilerin diğer kurumlarda derse girmesi

Diyarbakır görme Engelliler ortaokulda Müdür basyardimcisiyim. Üniversitede 10 saat derse girmek istiyorum. İl Milli Eğitim Müdürlüğü; idareciler mesai dahilinde gorevlerini aksatacaklari yorumuyla (ek ders Yönetmeliği md 26) onay vermiyorlar. Halbuki bu madde :(idareci ve öğretmenler diger kurnumlarda görevlerini aksatmamak kaydıyla 10 sata kadar derse girebilir. ) diyor. Ayrica Okuldaki görevimi aksatmadan 1.donem üniversitede derse girdim.okul müdürünün de gorusu görevimi aksatmadigim yönündedir. .saygilar

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli yönetici arkadaşım. Sizin de bahsettiğiniz gibi ek ders kararlarının 26. maddesi ek dersleri görev aldıkları kurumca ödenmek üzere yönetici ve öğretmenlerimizin üniversitelerde ders verebilmelerini düzenlemektedir. Ancak asli görevlerini aksatmamak şartıyla. İl Milli Eğitim Müdürlüğünün "mesai saatlerinde verilecek ders asli görevi aksatır" görüşüne ben de katılıyorum. Bu görevi mesai saatleri dışında yürütmeniz daha doğru olacaktır.

 
BEYZA ÇELIK / 2015-03-06
Bilgi edinme

Merhabalar. I.dönem bizim okulda benimle beraber toplamda kadrolu 2 Din dersi öğretmeni ve okulumuzda Din dersi , Seçmeli Kur'an-ı Kerim , Temel Dini Bilgiler ve Hz.Muhammed'in Hayatı ile beraber 70 saat ders saati yükü var.Bizim müdür bize ders isteyip istemediğimizi sormadan kadrolulara 22 şer saat, geriye kalan 26 saatin 22 saatini ücretliye 4 saatini ise sosyal bilgiler öğretmenine verdi. Soru-1 Müdürümüzün bu ders dağıtımı mevzuata uygun mu ? 2-Ücretli arkadaşımız daha ilahiyat tamamlama 3.sınıf öğrencisi ve pedegojik formasyonu yok ve bu arkadaş vize zamanında izin alıp gidince çocukların dersi 1 hafta boş geçiyor ? Kadrolu öğretmen varken ,ücretli öğretmene ders vermede insiyatif var mı ? 2. dönem ise 1 kadrolu öğretmen geldi ve göreve başladı ancak 30 gün raporu olduğu için derslere girmedi bu esnada da müdür bu arkadaşın payına düşenleri yine 1. dönem gelen aynı ücretli öğretmene verdi ? 2.Dönemdeki bu uygulama mevzuata ne kadar uygun ?

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli öğretmenim. Ders dağıtımında şöyle davranılmalıdır: Öncelikle öğretmenlere ve idarecilere 15'er saat aylık karşılığı ders verilir. İkinci olarak zorunlu ders görevi olan 6 saatlik ders görevi verilir. Toplam 21 saat. 9 saat ise istek ve ihtiyaca bağlı derslerdir. İstekli bulunması durumunda kadrolu branş öğretmenine öncelik verilmelidir.

 
ŞAFAK TAHTALI / 2015-03-06
Yetiştirme Kursları ve Egzersiz

Sayın denetmenim,özel eğitim mesleki eğitim merkezinde bilişim teknolojileri öğretmeni olarak görev yapmaktayım.Size 2 sorum olacak; 1.sorum: okulumunda 29 saat ders + 1 saat rehberliğim var.hafta sonunda ise 8 saat destekleme ve yetiştirme kursum var.Okulumun bulundugu çevreden bilgisayar kursu açmam konusunda talep var.Velilere yönelik halk eğitim merkezi üzerinden kurs açabilir miyim? 2.sorum ise:Ders dışı egzersiz görevinin fiili ders saatinden sayılmadığını biliyorum.Fakat bizim okulumuz özel eğitim okulu olduğu öğrenciler servisle gelip gitmektedir.Bu sebeple kendi okulumda egzersiz açamıyorum.Yanımızda ortaokul bulunmaktadır.Bu okulda ders dışı egzersiz açabilir miyim?Ders dışı egzersiz açmak için kendi okulumda mı olmak zorunda?(masa tenisi,satranç ve model uçak sertifiklarım bulunmakta)

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli öğretmenim. Bir öğretmen normal müfredat kapsamında girdiği derslerin yanı sıra yetiştirme ve destekleme kurslarında toplam 40 saate kadar derse girebiliyor. Destekleme ve yetiştirme kurslarına girilen dersler ek ders kararlarının 8. maddesi kapsamında değerlendirilmektedir. 8. madde kapsamında verilebilecek ders saati sayısı 10'dur. Halk eğitim merkezi bünyesinde vereceğiniz dersin söz konusu madde kapsamında yer alıp almadığına dikkat etmelisiniz. 2. sorunuza gelince bir öğretmen kendi okulu dışındaki bir okulda da ders dışı çalışma yaptırabilir.

 
RECEP ALDEMIR / 2015-03-06
ek ders

Sayın hocam selamlar. ben ortaokulda branş öğretmeniyim. sadece sosyal kulübüm var. 24 saat de fiilen derse giriyorum. ek ders puantajımı incelediğimde 9+2+1=12 saat ekders hesaplanmış. bir çok kişiyede sordum. sadece sosyal kulüp olduğu için 1 saat ekders veriyorlarmış. sınıf olsaydı 2 saat verildiği yönünde cevap aldım. hesabı nasıl yapılmaktadır. sosyal kulüp olduğu için 1 saat mi alacağım,aydınlatırsanız sevinirim. birde hafta sonu kurslarında %25 fazla mı hesaplanmaktadır.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli öğretmenim. Branşınıza 24 saat derse girdiğinizi yazmışsınız. Bu durumda 24-15=9 saat ek ders alırsınız. 20 saat üstü derse girdiğiniz için hazırlık ve planlamadan 2 saat ücret de oradan alırsınız. Fiilen derse girilip girilmediğine bakılmaksızın öğrenci kişilik hizmetlerinden de 2 saat alırsınız. Hafta sonu kurslarında %25 fazla ödeme yapılmaz.

 
FERDA KANAT / 2015-03-04
ders dağılımı

merhabalar. bir ortaokulda bulunan 5 dikab öğretmeninden biriyim. 18 saat +rehberliğim var. iki yıllık öğretmenim. diğer öğretmenler 24 saat ben ise 18 saat derse giriyorum. bu şekilde bir dağılım yönetmeliğe uygun mudur? ayrıca bulunduğumuz ildeki üniversiteden stajyer öğrenci verildi bana. bundan dolayı ek ders alır mıyım? alırsam ne kadar ne göre alırım? teşekkürler.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli öğretmenim. Bir okuldaki toplam ders yükü öncelikle yönetici ve öğretmenlere aylık karşılığı dağıtılır. Aylık karşılığı ders görevi yöneticiler için 6 saat, öğretmenler için 15 saattir. Bu kısmı dağıtıldıktan sonra zorunlu olan kısmı dağıtılır. Yöneticiler için zorunlu ek ders yoktur. Öğretmenler için 6 saattir. En nihayetinde ise isteğe ve ihtiyaca bağlı (öğretmenler için 9 saat, yöneticiler için ise  6 saat) olan kısmı dağıtılır. Üniversite öğrencilerinin öğretmenlik uygulaması kapsamında öğretmenlerimize ek ders ücreti ödenmektedir. Ancak bu ücreti üniversite ödemelidir. Konuyla ilgili detaylara ek ders kararlarının "okul deneyimi ve öğretmenlik uygulaması ders görevi" başlıklı 28. maddesinde ulaşabilirsiniz.

 
ÇAğLAR SAVAş / 2015-03-03
Yetiştirme Kursları

Sayın müfettişim Bir ortaokulda özel eğitim öğretmeni olarak görev yapmaktayım.Tabii olarak öğrencilerim ortaokula kayıtlıdır ve o seviyededir.Bu öğrencilerime yönelik hafta sonu yetiştirme kursu açabilir miyim?Sınıfımdan bu konuda çok talep var. Yönergeye göre madde 6 demektedir ki örgün veya yaygın ortaokul veya ortaöğretim kurumuna kayıtlı öğrencileriler bu kursa katılabilecektir. Benim öğrencilerim bu maddeye uygundur.15 tane de kursiyer adayı var.Özel eğitim 5 6 ve 7. sınıf seviyesinde.Bu sorumu cevaplarsanız çok mutlu olacağım. Saygılarımı sunar; meslek hayatınızda başarılar dilerim.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Necati İLMEN

        Değerli Öğretmenim; siz aslında sorunuzun içerisinde cevabı da vermişsiniz. Millî Eğitim Bakanlığı Örgün Ve Yaygın Eğitimi Destekleme Ve Yetiştirme Kursları Yönergesi’nin kapsamı Bu Yönerge, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı resmi örgün ve yaygın kurumlarında öğrenim gören istekli öğrenci ve kursiyerleri destekleme ve yetiştirme kursları ile ilgili usul ve esasları kapsar.”  şeklinde açıklanmaktadır. Sizin öğrencileriniz de yönerge kapsamında olduğu ve yeter sayıda istekli öğrenciniz bulunduğu için kurs açabileceğiniz değerlendirilmektedir. İyi çalışmalar diliyorum…

 
RECEP YURTSEVER / 2015-03-03
Müdür Yardımcısı Ek Dersi

Kıymetli Denetmenim. Müdür Yardımcısı arkadaşımız Hafta içi 10 saat derse girmektedir. Hafta sonu açık lisede 10 saat ve aynı zamanda Açık Lise Sorumlu Müdür Yardımcısıdır. Toplamda Bu arkadaşımız kaç saat ek ders alabilir? \r\nOkulumuz Pansiyonludur. Acaba Ek Dersi 22+4+10+2 şeklinde midir? Saygılarımla

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli yönetici arkadaşım. Pansiyondan sorumlu müdür yardımcıları yönetim görevleri karşılığında 22 saat ek ders ücret alırlar. Ayrıca yöneticiniz girdiği 10 saatlik dersin 4 saatin ücretini de alabilir. 10 saat dediğiniz açık liseden alıyor ve kurum ikili eğitim yapıyorsa 2 saat de arttırımlı alabilir.

 
ASLI MUHALİF / 2015-03-03
Toplam Ek Ders

Sn Yönetici, Ortaokulda kadrolu bir branş öğretmeni haftada; 30 Saat ders + 10 Saat okulda yetiştirme kursu + 10 saat Halk Eğitimde Kurs + 10 saat özel okulda ders verdiğinde tamamının ücretini alabilir mi? Yetiştirme kursu, Halk eğitim kursu ve özel okulda ders, ek ders yönetmeliğinin hangi maddeleri kapsamındadır? Detaylı açıklarsanız memnun olurum. tşk.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli yönetici arkadaşım. Genel bilgi dersleri öğretmenleri normal müfredat programında 30 saat derse girdikten sonra yetiştirme kurslarında ya da halk eğitim merkezleri bünyesinde açılan kurslarda 10 saate kadar ders verebilirler. Ancak son söylediğim her iki kurs da ek ders kararlarının 8. maddesine göre açılmışsa her ikisinden toplam 10 saate kadar derse girebilirler. Özel okullarda derse girme konusuna gelince: 5580 sayılı Özel Öğretim Kurumları Kanunu'nun 8. maddesinde "İhtiyaç halinde, resmî okullarda görevli öğretmenlere asıl görevlerini aksatmamak ve aylık karşılığı okutmakla yükümlü bulunduğu haftalık ders saati sayısını doldurmaları kaydı ve çalıştıkları kurumların izni ile sadece okullarda, aylık karşılığı okutmakla yükümlü bulunduğu haftalık ders saati sayısının yarısı kadar ücretli ders verilebilir." denmektedir. Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliğinin 43c//5 maddesi "Kurumlardaki ek ders ücreti, resmî okullar için tespit edilen miktardan az olamaz. Ancak, resmî okul ve kurumlardan ücretli olarak görevlendirilenlere verilecek ek ders ücreti miktarı, resmî okullar için tespit edilen ek ders ücretinin iki katını geçemez." denmektedir. Yani özel okullarda aylık karşılığı okutmanız gereken ders saati sayısının yarısı kadar okutabilirsiniz ve bu derslerden alacağınız ek ders ücreti MEB'dekinin iki katından fazla olamaz. 

 
NILGüN öZGüR / 2015-03-03
destek eğitim ek ders

sayın yönetici,öğretmenimiz 19 saat derse girmekte,ayrıca 14 saat destek eğitim odasında 2 öğrenciye ders vermektedir.Toplam 33 saat yapıyor ek ders ödemesinde sıkıntı olurmu? ayrıca bu saat toplamına göre hafta sonu yetiştirme kurslarında kaç saat daha ders alabilir.Bu konularda açıklayıcı yönetmelik maddelerine ulaşamadım.Aydınlatırsanız sevinirim. İyi çalışmalar.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli yönetici. Soruda geçen derslere bir öğretmenin girmesinde ve ücretini almasında sakınca yok. 33 saat normal müfredat kapsamında derse giren bir öğretmen yetiştirme ve destekleme kurslarında 7 saat derse girebilir.

 
| 1 || 2 || 3 || 4 || 5 || 6 || 7 || 8 || 9 || 10 || 11 || 12 || 13 || 14 || 15 || 16 || 17 || 18 || 19 || 20 || 21 || 22 || 23 || 24 || 25 || 26 || 27 || 28 || 29 || 30 || 31 || 32 || 33 || 34 || 35 || 36 || 37 || 38 || 39 || 40 || 41 || 42 || 43 || 44 || 45 || 46 || 47 || 48 || 49 || 50 || 51 || 52 || 53 || 54 || 55 || 56 || 57 || 58 || 59 || 60 || 61 || 62 || 63 || 64 || 65 || 66 || 67 || 68 || 69 || 70 || 71 || 72 || 73 || 74 || 75 || 76 || 77 || 78 || 79 || 80 || 81 || 82 || 83 || 84 || 85 || 86 || 87 || 88 || 89 || 90 || 91 || 92 || 93 || 94 || 95 || 96 || 97 || 98 || 99 || 100 || 101 || 102 || 103 || 104 || 105 || 106 || 107 || 108 || 109 || 110 || 111 || 112 || 113 || 114 || 115 || 116 || 117 || 118 || 119 || 120 || 121 || 122 || 123 || 124 || 125 || 126 || 127 || 128 || 129 || 130 || 131 |

önceki sonraki
 


Müdür yardımcısı ve müdür kaç saat derse girebilir

...
 

Sayın müfettişim ben müdür yardımcılığı görevine ge...

 

Sayın müfettişim, halk eğitimi merkezinde müdür yardımcısıyım.hafta sonu cumartesi (5) pazar(5) saat kurs veriyorum...cumartesi ve pazar günleri 2+2 saat nöbet&ccedi...

 

İYİ GÜNLER. BENİM 8. SINIFLARDA REHBERLİK VE KARİYER PLANLAMA DERSİM VAR. BUNUN BİR SAATLİK ÜCRETİ AYRI MI YAZILIR YOKSA REHBERLİK VE KLÜP FAALİYETLERİ İÇİNDE M...

 

Merhaba müfettişim ben ortaokulda müdür yardımcılığı yapıyorum. Fiilen nöbet tuttuğum takdirde nöbet ücreti alabilirmiyim?

...
 
Değerlendirme Toplantısı
Yarıyıl Değerlendirme Toplantısı
Değerlendirme Toplantısı
Üsküdar-Beykoz denetim grubumuzla, Üsküdar Haydarpaşa Mesleki ve Tek Anad. Lisesinde denetimdeyiz.
E-Denetim Planlama Modülünün Kullanımı Konulu Toplantı
ÖZEL EĞİTİMDE E-DENETİM MODELİ VE YAZILIMI
TEOG SINAVI
Maarif Müfettişleri Galatasaray Lisesinde
Binbirdirek Mah. Dr.İmren Öktem Caddesi Eski Sultanahmet Adliye Sarayı No1 Sultanahmet
Fatih/İSTANBUL
Telefon: (0212) 519 28-53
Fax: (0212) 511 65 58
 
 
   
Bu sitede yer alan içerikler izinsiz olarak kopyalanamaz. Kopyalandığı takdirde tüm sorumluluk sizlere aittir.
Copyright © 2015 TC MEB İstanbul Maarif Müfettişliği Başkanlığı. Tüm hakları saklıdır.