Adınız ve Soyadınız*
 
E-posta Adresiniz*
  Başlık*
 
  Soru Kategorisi*
 
  Mesajınız*
 
   
  Soru-Cevap Bölümü Kullanım Kurallarını Okudum, Kabul Ediyorum
   
 
*
(Büyük harf kullanın)
 
   
 
 
 
 
   
 
  Sitemizde Toplam Cevaplanan Soru Sayısı: 2620  
     
MURAT BAL / 2015-03-12
ek ders

merhaba öncelikle\r\n1)okulda kadrolu öğretmen varken ücretli öğretmene sınıf verilebilir mi\r\n2) okulda aynı branştan iki öğretmen varsa ikisine de her sınıftan ders vermek zorunlu mu

 
 
Cevaplayan Yönetici : Necati İLMEN

       Değerli Öğretmenim, “MEB Taşra Teşkilatında Öğretmen İhtiyacının Karşılanması Bakımından Alanlar Bazında Öğretici Görevinde Kısmi Zamanlı Geçici Personel İstihdamı İle Bu Personele Ödenecek Ücretlere İlişkin Karar”ın 7. Maddesinde geçen “Öğreticilerin görev, yetki ve sorumlulukları, öğretmenlerin ders verme görevlerine ilişkin yetki ve sorumlulukları ile sınırlıdır. Bunlara ders görevi dışında diğer görevler verilmez.” düzenlemesi gereğince ücretli öğretmene şube rehber öğretmenliği görevi verilemez. 2) Böyle bir zorunluluk bulunmamaktadır. Ancak branş öğretmeninin kendi alanında körelmemesi adına farklı sınıf seviyelerinden (9,10,11,12. Sınıf) veya bir eğitim öğretim yılında 9 ve 10’lar diğer eğitim öğretim yılında 11,12’lerin verilmesi gibi planlamaların yapılması yararlı olacaktır. İyi çalışmalar diliyorum…

 
ISMAIL SOLMAZ / 2015-03-12
müdür vekilliği

okulumda yönetici olmamasından dolayı müdür vekili oldum. ayrıca kurumumuzda öğretmen sıkıntısı var. branşım sınıf öğretmenliği. kendi sınıfıma derse girmek istiyorum. bunun önünde herhangi bir engel var mı? Birde Valilik oluru ile vekil oldum beş yıllık öğretmenim yöneticilik hiç yapmadım sadece müdürlük için kaç saat ekders almam gerekir? teşekkürler.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Necati İLMEN

        Değerli Yöneticim, görevlendirme onayınızı “asli görevini aksatmamak şartıyla” olarak alırsanız öğretmenlik görevinizi de idarecilik ile birlikte devam ettirebilirsiniz. Ancak her iki görevi uzun süre birlikte yürütmeye çalışmanız yorucu olacaktır.

2.sorunuzla ilgili olarak,

“Millî Eğitim Bakanlığı Yönetici Ve Öğretmenlerinin Ders Ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Karar”ın “Vekâlet görevi” başlığında,

MADDE 22-

(2) Boş bulunan örgün ve yaygın eğitim kurumu yöneticiliklerine (okul müdürü, müdür başyardımcısı ve müdür yardımcısı), sınav şartı öngörülenler için (bu sınavlara girebilme hakkının elde edilmiş olması dahil) asaleten atanmada aranan tüm şartları bir arada taşıyanlardan asılı atamaya yetkili amir tarafından vekaleten atananlara, vekaletleri süresince yalnızca vekalet edilen göreve ilişkin ek ders ücreti, vekalet görevinde bulunulan örgün ve yaygın eğitim kurumunca ödenir.”

 “Millî Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumları Yöneticilerinin Görevlendirilmelerine İlişkin Yönetmelik” de

Müdür olarak görevlendirileceklerde aranacak özel şartlar

MADDE 6 – (1) Müdür olarak görevlendirileceklerin aşağıdaki şartlardan en az birini taşımaları gerekir:

a) Müdür olarak görev yapmış olmak.

b) Müdür başyardımcısı olarak en az iki yıl görev yapmış olmak.

c) Kurucu müdür, müdür yardımcısı ve müdür yetkili öğretmen olarak ayrı ayrı veya müdür başyardımcılığı dâhil toplam en az üç yıl görev yapmış olmak.

ç) Bakanlığın eğitim ve öğretim hizmetleri sınıfı dışındaki şube müdürü veya daha üstü kadrolarda görev yapmış olmak.

d) Bakanlık kadrolarında öğretmen olarak asaleten en az sekiz yıl görev yapmış olmak.

     Yukarıda açıklanan mevzuat bir bütün olarak değerlendirildiğinde, asaleten atanma şartını taşımadığınız için Millî Eğitim Bakanlığı Yönetici Ve Öğretmenlerinin Ders Ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Karar”ın 16. Maddesinin (2). Fıkrası gereğince 18 saat ek ders alırsınız. İyi çalışmalar.

 

 
UFUK ASLAN / 2015-03-12
Başka Eğitim Bölgesinde Görevlendirme

Bir ortaokulda görsel sanatlar öğretmeniyim. Branşım olan 6 saat dersin üzerine bütün derslerin okulda dengeli dağıtılması ile başka derslerle birlikte 17 saat derse giriyordum. Yani okulumuzda öğretmen fazlası var. Okulumuza ücret karşılığı öğretmen getirilebilmesi için benim 6 saat dersim kesilerek ücret karşılığı çalışan kişiye(öğretmen değil, formasyon almamış) verildi ve ben maaş karşılığımı doldurabilmem için kontenjan.meb.gov.tr de aynı eğitim bölgesinde bulunmadığımız bir okula maaş karşılığını tamamlama görevi için gönderildim. Tabii ki bu uygulama ücret karşılığı çalışan kişi 29 saat derse girebilsin diye 2 öğretmene daha yapıldı, hatta başka öğretmen arkadaşların dersleri de 21'in altına düştü. Maruz kaldığımız haksızlıklar ve çözüm yolları için bilgi verirseniz sevinirim. İyi çalışmalar.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Necati İLMEN

             Değerli Öğretmenim, Millî Eğitim Bakanlığı Yönetici Ve Öğretmenlerinin Ders Ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Karar”ın Ek ders görevi” başlıklı 6.maddesinde, “Genel bilgi ve meslek dersleri öğretmenlerine 6 saati zorunlu olmak üzere haftada 15 saate,

            kadar alanlarında, alanlarında ek ders görevi verilemeyen veya kısmen verilebilenlere, ihtiyaç halinde ve istekleri üzerine alanları dışında da ek ders görevi verilebilir.” denilmektedir.

            Okulunuzda sizin alanınızdan olmasa da öğretmeni olmayan alanlar bulunması ve sizin de bu derslere girmeyi istemeniz halinde öncelik sizindir, böyle bir durumda ücretli öğretmen görevlendirilmesi mevzuata aykırıdır. Ayrıca kamu zararına sebep olan bir uygulamadır. Yukarıdaki mevzuat hükmünü ilgi tutarak okulunuzda ders almak istediğinizi dilekçe ile okul müdürlüğünüze bildirin. 30 gün içinde cevap gelmez veya olumsuz bir cevap gelirse bir üst makama yani İl/İlçe milli eğitim müdürlüğüne başvurun.Konuyla ilgili inceleme/soruşturma yapılmalıdır.İyi çalışmalar diliyorum… 

 
BURCU KARAN / 2015-03-12
yetiştirme kursu

Sayın müfettişim birinci dönem başında kadromun bulunduğu okulda kurs açılmaması sebebiyle ilçedeki başka bir okulda haftasonu kursunda görev aldım. Bu esnada kendi okulumdada yıllık onay alınarak kurs açılmıştı. İkinci dönem başında kursta görevli olduğum okulun kendi kadrolu öğretmeni kursta görev almayı istediği için o okulda devam edemedim. Kendi okulumdaki kursta görev almak istedim ancak müdürüm hâlihazırda görevli olan ücretli öğretmeni mağdur edemeyeceğini söyledi. İlçeye tekrar dilekçe verdim ancak henüz ihtiyaç olmadı. Kadrolu öğretmen olarak görev almak hakkım değil miydi? Müdürümün bu durumda beni mağdur ettiğini düşünüyorum yanlış mı ve ne yapabilirim? Biraz uzun oldu affınızı diliyorum.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Necati İLMEN

         Değerli Öğretmenim, kursu onayınızı  1. Dönem için mi, yıllık mı aldınız bunu belirtmemişsiniz. Eğer kurs onayınızı yıllık yani 72 saatten az olmayacak şekilde planlayarak aldıysanız buradaki asıl hata 2. Dönem kurs açtığınız okulun öğretmeni başlayınca sizin görevinize son verilmesidir. Çünkü ilk onayı siz aldığınız için sizin devam etmeniz gerekir. Aynı durum ücretli öğretmen için de geçerlidir. Ücretli öğretmenin kurs onayı yıllık alınmış ise kendisi devam eder ancak dönemlik alınmış ise, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü’nün 27/01/2015 tarih ve 928552 sayılı “Destekleme ve Yetiştirme Kurslarında Tereddüde Düşülen Hususlar” konulu resmi yazısının “…kurslardan beklenen verim ve başarının elde edilebilmesi için esas itibariyle bu kurslarda branşlarında başarılı olan ve öğrencileri ile velileri tarafından da tercih edilen kadrolu öğretmenlerin görevlendirilmeleri amaçlanmıştır.

Ancak, il/ilçe milli eğitim müdürlüklerince yapılan bütün araştırma ve çalışmalara rağmen ihtiyacın kadrolu öğretmenler tarafından karşılanamaması durumunda ücretli öğretmen görevlendirilmesi yoluna gidilebilecektir. Bu konuda yetki ve sorumluluk il/ilçe milli eğitim müdürlüklerine bırakılmıştır.” açıklaması gereğince görev alabilirsiniz. İyi çalışmalar diliyorum.

 
VEYSEL AKBULUT / 2015-03-12
EKDERS

Hocam ben ortaokul müdür yardımcısıyım. Rapor alan bir öğretmenimizin yerine derse girersem girdiğim dersin ekdersini kendime yazabilirmiyim. Teşekürler

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli yönetici arkadaşım. Boş geçen dersi kimin okutacağı ile ilgili olarak Bakanlık'ın görüş yazısı var. Bu yazıya göre yöneticiler, nöbetçi öğretmenler, dersine branş öğretmeni giren sınıf öğretmeni vb. şeklinde sıralanıyor. Ancak buna dayalı bir ek ders ücret ödemesi bulunmamaktadır.

 
HARUN REŞİT GÌLSEM / 2015-03-12
Ders denetim defteri

Sayın müfettişim.ortaokul müdürüyüm.Ders denetimi için sınıflara gireceğim ancak standart bir ders denetim defteri örneği bulamadım.İnternette farklı örnekler var.MEB'in hazırlamış olduğu ortaokullar için bir ders denetim örneği var mıdır. Yoksa kendimiz hazırlayıp ders denetiminde kullanabilirmiyiz

 
 
Cevaplayan Yönetici : Necati İLMEN

        Sayın Yöneticim, MEB tarafından yayınlanan bir şablon bulunmamaktadır. Gözlem ve ardından yaptığınız rehberlik çalışmalarınızı oluşturduğunuz deftere kaydedersiniz. Dersin izlenmesinden sonra tespitleriniz ile ilgili rehberlikte bulunmanız önemlidir.İyi çalışmalar…

 
YAVUZ AYDIN / 2015-03-12
ek ders ve kurslar

İyi günler değerli hocam. Sınıf öğretmenliği yapmaktayım. 6 saat egzersiz, 10 saat halk eğitim bünyesinde okuma ve yazma eğitimi ve aynı zamanda okulumda orta okullara 4 saat görsel sanatlar dersine girebilir miyim. Cevabınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli öğretmen arkadaşım. Ek ders kararlarının her bir maddesinde alınabilecek azami ek ders ücretini ayrı ayrı değerlendirmek gerekir. Sizin bahsettiğiniz ek dersler farklı maddelerde geçiyor ve almanızda herhangi bir sakınca görülmemektedir. İyi günlerde harcayın.

 
MUSTAFA KAPLAN / 2015-03-12
resmi görevli ek ders

Resmi görevli olan bir kişi mesai saatlerinde okulumuzda kaymakam oluruyla dersleri girebilir mi ? Mesai saatleri olduğu için ek ders vermede sıkıntı var mı?

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli yönetici arkadaşım. Ek ders kararlarının "Ders ücreti karşılığında görevlendirme" başlıklı 9. maddesine göre öğretmen sayısının yetersiz olması hâlinde, yüksek öğrenimli olmak koşuluyla resmî görevlilere ilköğretim, orta öğretim ve yaygın eğitim kurumlarında haftada 8 saate kadar, ilgili mevzuatında belirtilen esaslara göre uzman ve usta öğretici olarak nitelendirilenlerden resmî görevi bulunanlara haftada 10 saate kadar okul öncesi, meslekî ve teknik orta öğretim, özel eğitim ve yaygın eğitim kurumlarında ek ders görevi verilebilir. denmektedir. Bu maddeye göre işlem yapılmasında fayda bulunmaktadır.

 
MAğDUR / 2015-03-12
ek ders kesintisi

Sayın müfettişim,9 Şubat 2015\'te Okul Öncesi Öğretmeni olarak atandım. Göreve başladığım gün idare ,sabah grubunda öğrenci olmadığı için alan taramasına çıkıp öğrenci bulmam gerektiğini söyledi. Ben de 2 gün tüm mahalleyi gezip 20 öğrencinin ön kayıt bilgilerini toplayıp okul idaresine verdim ve mesai saatleri içinde sınıfımda veli ve öğrencilerimi bekledim. 2 hafta süresince 13 öğrenci kaydedildi ve liste oluşturulup bana verildi. Ben de 23 Şubattan beri öğrencilerimle ders işlemekteyim. 9-23 Şubat arasında yapmış olduğum alan taraması ve mesai saatlerinde sınıfımı düzenleyip öğrenci kaydı ile velilerle görüşmem ek dersten sayılmayıp sadece 15 saat (23-27 Şubat bil fiil ders işlediğim zaman ) ek ders yazıldı. İdare ise ders yapılmadığı zamanlarda ek ders yazılmadığını söyledi. 2 hafta ek dersimin yazımaması doğru mu bu konuda beni aydınlatır mısınız ? Teşekkür eder, saygılarımı sunarım.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli öğretmenim. Öğretmenler eylül ve haziran seminer dönemlerinde fiilen derse girmedikleri halde yönetim görevi karşılığında günde 3 saat ek ders alırlar. Sizin de eğitim öğretim ile ilgili yaptığınız bu görev için yönetim göreviniz için günlük 3 saat ek ders almanız yerinde olurdu. 

 
MUSTAFA ALTINSOY / 2015-03-12
Yetiştirme Kursu

Ankara\'da bir okulda Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktayım. Okul\'da 6 saat maaş karşılığı 6 saat de ücretli olmak üzere 12 saat derse giriyorum. Hafta Sonu Kurslarında kaç saate kadar derse girebilirim ve ücretlendirme gece katsayısına göre mi yapılacak? Teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli yönetici arkadaşım. Yöneticiler 6+6 normal müfredat kapsamında derse giriyorlarsa kurslarda da 10 saate kadar derse girip ücret alabilirler. Hafta sonu kurslarında ek ders ücretleri gece katsayısı üzerinden ödenir.

 
İSMAİL BAYAZİT / 2015-03-12
KANTİN

Okulumuz kantini, işletmeciye 100 metrekare alan dahilinde kiraya verilmiş . İşletmeci bu alan içerisinde yemek satışı yapmaktadır

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli yönetici arkadaşım. Muhammen bedelin yeniden tespiti mümkün. Bunun için kiracıyla yapılan sözleşmeye bakınız. 

 
NAIL / 2015-03-12
Boş geçen derslerin ek ders ücreti

İyi çalışmalar.Ben ikili eğitim yapılan bir ortaokulda müdür yardımcısıyım.haftada zorunlu olarak 6 saat derse giriyorum.Öğretmenlerimizin raporlu ve izinli oldukları günlerde boş geçen derslerine girdiğim takdirde bu derslerin ek ders ücretini alabilir miyim? Eğer ki alabiliyorsam bunun dayanağı nedir? Teşekkür ederim.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli yönetici arkadaşım. Boş geçen dersi kimin okutacağı ile ilgili olarak Bakanlık'ın görüş yazısı var. Bu yazıya göre yöneticiler, nöbetçi öğretmenler, dersine branş öğretmeni giren sınıf öğretmeni vb. şeklinde sıralanıyor. Ancak buna dayalı bir ek ders ücret ödemesi bulunmamaktadır.

 
NILGUN BUYAN / 2015-03-12
yetiştirme kursu toplam ders saati

hocam merhaba.görevli olduğum kurumda eğitimi destekleme kursunda haftalık dört saat olarak kurs açtım.actığım bu kursun dönemlik 36 saatten az olmaması gerektiğini biliyorum.dönemlik 52 saat kurs surem ve mayıs sonunda bitiyor.ancak bugun bana süreyi kırksaat olarak sınırlamam gerektiği bildirildi.sorum şu: dönemlik kurs süresi maksimum kırk saat mi?yönergede açıklama göremedim.okulumda 22 saat derse giriyorum.rehberliğim ve egzersiz çalışmam yok.cok teşekkür ederim.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Necati İLMEN

Değerli Öğretmenim,sorunuzda açıkladığınız gibi Millî Eğitim BakanlığıÖrgün Ve Yaygın Eğitimi Destekleme Ve Yetiştirme Kursları Yönergesi’nde kurs süresinin üst sınırı verilmemiştir. Yönerge sonunda bulunan soru cevap bölümünde yer alan Kurslar hangi gün ve saatte açılacak? sorusuna “Dönemlik olarak açılması halinde: Ekim-Şubat; Mart-Haziran ayları arasında bir dersten en az 36 saat olacaktır” cevabı verilmiştir. Kursların başlama ve bitiş süreleri ancak olağanüstü durumlarda milli eğitim müdürlüğünce değiştirilebilir. Kurs süresinin kırk saat olması gibi bir sınırlama bulunmamaktadır. Yönergeye uygun aylar arasında planlama yapmak kaydıyla 52 saatlik kurs açabilirsiniz. İyi çalışmalar diliyorum

 
ENVER MARUN / 2015-03-12
Ekders

Syn Yönetici.ikili eğitim yapan birleştirilmiş sınıflı bir okulda 2011 yılından beri müdür yetkili öğretmen olarak görev yapıyorum.bu durumdaki yöneticilere 2 saat arttırımlı ekders ödenmesi gerektiği belirtilmiştir.Bizim ilçe mem aralık 2014 ten sonra 2 saat arttırımlı yani 20 saat ekders yazdırdı.ben de geriye dönük almak için dilekçe verdim ancak olumsuz cevap verildi.bu konuda aydınlatırsanız sevinirim.teşekkürler.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli yönetici arkadaşım. 29/05/2012 tarih ve 2012/1 sayılı Kamu Görevlileri Hakem Kurulu Kararı’nın “ikili öğretim yapan örgün eğitim kurumları yöneticilerinin ilave ek ders ücreti” başlıklı 29. maddesi “1/9/2012 tarihinden geçerli olmak üzere, 2006/11350 sayılı kararın 10. Maddesinin birinci fıkrasının (c) bendi uyarınca örgün ve yaygın eğitim kurumlarındaki yöneticilere ödenmekte olan ek ders ücreti, ikili öğretim yapan örgün eğitim kurumlarındaki yöneticilere ders yılı süresince haftada 2 saat arttırımlı olarak ödenir.” şeklindedir. Müdür yetkili öğretmenler ise ek ders kararlarının 10/ç maddesi gereği yönetici görevleri karşılığında 3 saat ücret almaktadırlar. Bu nedenle müdür yetkili öğretmenlerin ikili eğitimden dolayı ek derslerini 2 saat arttırımlı alamayacaklarını değerlendiriyorum. 

 
GüLNUR TUĞCU / 2015-03-12
el ders ücreti

Sayın Yönetici: Mesleki Teknik Anadolu Lisesinde Koordinatör Müdür yardımcısı olarak görev yapmaktayım. Okulumuz ikili eğitim yapıyor. Ben fiilen 9 saat derse giriyorum. Koordinatörlüğüm var. Alacağım ücret 22(2 saat ikili eğitim)+6(koordinatörlük)+3(isteğe bağlı fiili ders )midir. Beni bu konu da bilgilendirimisimiz lütfen. Teşekkür ederim.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli yönetici arkadaşım. Alacağınız ek dersi kendiniz hesaplamışsınız zaten. Bu bilgiler ışığında değerlendirdiğimde herhangi bir sorun görünmüyor. İyi günlerde harcayın.

 
HASAN GEBEZ / 2015-03-12
yetiştirme kursları YÖNETİCİ ÜCRETİ

Yetiştirme kursları hafta içi kurs merkezi okulda saat 18:00 de bitiyor. yöneticilerden birine ücret yazılabilir mi? yöneticinin mesaisi normalde 17:00 da bitiyor. teşekkürler

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli yönetici arkadaşım. Yetiştirme ve destekleme kurslarının hafta içi olması durumunda yöneticilere yönetim görevleri karşılığında ek ders ücreti ödenmemektedir.

 
GüLNUR TUğCU / 2015-03-12
Ek ders

Ikili eğitim yapan meslek lisesinde mesleki müdür yardımcısı en fazla kaç saat ücret alır

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli yönetici arkadaşım. İkili eğitim yapılan okulların yöneticileri normal eğitim yapan okullarda görev yapan yöneticilerden 2 saat daha fazla alır.

 
CUMA ALI KEçE / 2015-03-12
ekders ve egzersiz.

Sayın hocam benim okulumda 30 saat ingilizce dersim var.Ek olarak 10 saat İngilizce Hazırlık (TEOG)kursum var.4 saat de satranç egzersizi verebilirmiyim.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli öğretmenim. Bir öğretmen normal müfredat kapsamında girdiği 30 saat dersin üstüne 10 saat de destekleyici ve hazırlayıcı eğitim kurslarında ders görevi alabilir. Ders dışı çalışmalar ise 40 saat üst sınırının dışındadır ve almanızda herhangi bir sakınca yoktur.

 
YASIN CAN / 2015-03-10
Ek ders

İyi günler kolay gelsin. Okulda haftalık 30 saat derse giriyorum.Haftada altı saat Drama egzersizim bulunuyor. Buna ek olarak Okullar Hayat Bulsun projesi kapsamındaHalk Eğitim üzerinden 10saat kurs açabilir miyim?

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli öğretmenim. Ek ders kararlarının her bir maddesindeki üst limiti kendi içinde değerlendirmekte fayda var. Bu anlamda bir öğretmen 6 saate kadar ders dışı çalışma yürütülebilir. Yine aynı öğretmen 30 saat normal müfredat kapsamında derse girip aynı zamanda HEM bünyesindeki bir kursta 10 saate kadar ders verip ücretini alabilir. Sorun yok.

 
BURAK CANCAN / 2015-03-10
Yetiştirme Kursu Açma-Kapama ücreti

Hocam iyi günler. Ben bir lisede müdür başyardıcısıyım. Haftasonu yetiştirme kursum var. Buradan haftada 10 saat ek ders alıyorum. Ayrıca ilçe milli eğitim müdürlüğü bana okulun açılıp kapanmasını sağlamam için ONAY yazısı verdi. Bu bağlamda, ben hem 10 saat kurs ücretini hem de okulun açılıp kapanmasını sağladığım için 2+2 ek dersi de alabilir miyim? Teşekkürler.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli yönetici arkadaşım. Yöneticiler yetiştirme ve destekleme kurslarında fiilen 10 saate kadar derse girip ücretlerini alabilirler. Ayrıca kursun hafta sonu olması durumunda yöneticilerden birine kurs merkezi yöneticiliğinden dolayı cumartesi ve pazar günleri için 2+2 saat yönetim görevi karşılığı ek ders ücreti ödenir. 

 
| 1 || 2 || 3 || 4 || 5 || 6 || 7 || 8 || 9 || 10 || 11 || 12 || 13 || 14 || 15 || 16 || 17 || 18 || 19 || 20 || 21 || 22 || 23 || 24 || 25 || 26 || 27 || 28 || 29 || 30 || 31 || 32 || 33 || 34 || 35 || 36 || 37 || 38 || 39 || 40 || 41 || 42 || 43 || 44 || 45 || 46 || 47 || 48 || 49 || 50 || 51 || 52 || 53 || 54 || 55 || 56 || 57 || 58 || 59 || 60 || 61 || 62 || 63 || 64 || 65 || 66 || 67 || 68 || 69 || 70 || 71 || 72 || 73 || 74 || 75 || 76 || 77 || 78 || 79 || 80 || 81 || 82 || 83 || 84 || 85 || 86 || 87 || 88 || 89 || 90 || 91 || 92 || 93 || 94 || 95 || 96 || 97 || 98 || 99 || 100 || 101 || 102 || 103 || 104 || 105 || 106 || 107 || 108 || 109 || 110 || 111 || 112 || 113 || 114 || 115 || 116 || 117 || 118 || 119 || 120 || 121 || 122 || 123 || 124 || 125 || 126 || 127 || 128 || 129 || 130 || 131 |

önceki sonraki
 


Müdür yardımcısı ve müdür kaç saat derse girebilir

...
 

Sayın müfettişim ben müdür yardımcılığı görevine ge...

 

Sayın müfettişim, halk eğitimi merkezinde müdür yardımcısıyım.hafta sonu cumartesi (5) pazar(5) saat kurs veriyorum...cumartesi ve pazar günleri 2+2 saat nöbet&ccedi...

 

İYİ GÜNLER. BENİM 8. SINIFLARDA REHBERLİK VE KARİYER PLANLAMA DERSİM VAR. BUNUN BİR SAATLİK ÜCRETİ AYRI MI YAZILIR YOKSA REHBERLİK VE KLÜP FAALİYETLERİ İÇİNDE M...

 

Merhaba müfettişim ben ortaokulda müdür yardımcılığı yapıyorum. Fiilen nöbet tuttuğum takdirde nöbet ücreti alabilirmiyim?

...
 
Değerlendirme Toplantısı
Yarıyıl Değerlendirme Toplantısı
Değerlendirme Toplantısı
Üsküdar-Beykoz denetim grubumuzla, Üsküdar Haydarpaşa Mesleki ve Tek Anad. Lisesinde denetimdeyiz.
E-Denetim Planlama Modülünün Kullanımı Konulu Toplantı
ÖZEL EĞİTİMDE E-DENETİM MODELİ VE YAZILIMI
TEOG SINAVI
Maarif Müfettişleri Galatasaray Lisesinde
Binbirdirek Mah. Dr.İmren Öktem Caddesi Eski Sultanahmet Adliye Sarayı No1 Sultanahmet
Fatih/İSTANBUL
Telefon: (0212) 519 28-53
Fax: (0212) 511 65 58
 
 
   
Bu sitede yer alan içerikler izinsiz olarak kopyalanamaz. Kopyalandığı takdirde tüm sorumluluk sizlere aittir.
Copyright © 2015 TC MEB İstanbul Maarif Müfettişliği Başkanlığı. Tüm hakları saklıdır.