Adınız ve Soyadınız*
 
E-posta Adresiniz*
  Başlık*
 
  Soru Kategorisi*
 
  Mesajınız*
 
   
  Soru-Cevap Bölümü Kullanım Kurallarını Okudum, Kabul Ediyorum
   
 
*
(Büyük harf kullanın)
 
   
 
 
 
 
   
 
  Sitemizde Toplam Cevaplanan Soru Sayısı: 2620  
     
İBRAHİM KARACA / 2015-03-25
NORMU OLMAYAN OKULA YAPILAN ATAMA

Sayın denetmenim, öncelikle iyi çalışmalar diliyorum. Çalıştığım okulda branşımın normu 1 (18 saat ders). Fakat boş norm yokken branşımda atama yapıldı ve mevcut iki oldu. Daha sonra hizmet puanım düşük olduğu için, norm fazlası olduğum söylenerek tercih yapmam isteniyor. Acaba bu durumda norm fazlası, ben mi, yoksa okulda boş norm olmadığı halde atanan kişi mi olur? Bu konu hakkında ne yapmam gerekir.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Necmettin SÖKÜLMEZ

Değerli öğretmenim, atamalar MEBBİS sistemi üzerinden yapıldığından aslında böyle bir durumun oluşmaması gerekirdi. Fakat açık olmayan yer açık görünmüşse bunun nedeni araştırılmalı. Normu fazla gösteren okul mu, ilçe mi yoksa il milli eğitim müdürlüğü müdür? Yapılan bir hata varsa düzeltilmesi mümkün müdür? Konuyu araştırmanızı öneriyorum. Bunun dışında norm fazlası öğretmenlerin belirlenmesinde MEB Öğretmenlerinin Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 41. maddesi çerçevesinde hizmet puanı esas alınmaktadır. İyi günler dilerim.

 
ALPARSLAN ONAY / 2015-03-25
Doğum Yardımı

Sayın Hocam şöyle bir sorum olacaktı. Öğretmenimizin eşi temmuz 2014'te doğum yapmış ama doğum yardımı almamış, şimdi doğum yardımı almak için dilekçe verdi. Biz KBS'den doğum yardımı yaparken ay-yıl olarak temmuz 2014 yazıp mı bordro alacağız, yoksa şubat 20015 mi? Çok teşekkür ederim şimdiden...

 
 
Cevaplayan Yönetici : Necmettin SÖKÜLMEZ

Değerli yönetici arkadaşım, söz konusu yardımı almak öğretmenimizin hakkıdır. Bunun KBS modülünde ne şekilde yapılacağı ise milli eğitim müdürlüğü destek hizmetleri muhasebe birimi veya defterdarlık ya da mal müdürlüklerinden öğrenebileceğiniz teknik bir konudur. İyi çalışmalr dilerim.

 
NURCAN KAYA / 2015-03-25
doğum izni

İyi çalımalar..doğum izinlerinde 32.haftam doldugu halde saglık durumumun ıyı olması halınde okula devam etsem geldiğim bu gunler dogum sonrasına aktarılabılıyor mu?

 
 
Cevaplayan Yönetici : Necmettin SÖKÜLMEZ

Evet aktarabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için lütfen 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 104/A maddesine bakınız.İyi günler

 
ILHAN CANıBEK / 2015-03-25
devamsizlik

Ankara da acilan bir davada devamsızlıktan kalan bir öğrenci için derslerinde başarılı oldugu icin sınıfını gecmesi kararı çıkmıştır. Bakanlıktan idareci hakkında işlem yapılmasını aynı durumdaki öğrencilerinde aynı şekilde değerlendirilmesini emretmistir. Bu durumda idarecinin sucu ne olabilir? Devamsizliktan kalmış öğrencinin devamsızlıkları sistemden silinmedikce öğrenci sınıf gecemeyecegi için e okul sisteminden öğrencinin devamsızlıkları silinecek midir? Teşekkür ederim.

 
 
Cevaplayan Yönetici : admin

Anladığım kadarıyla konu ile ilgili yargı kararı mevcuttur. Bu durumda söz konusu kararın uygulanması gerekmektedir. Öğrencinin e-okul sisteminde nasıl sınıf geçirileceğini il milli eğitim müdürlüklerindeki e-okuldan sorumlu bilgi işlem birimi ile görüşmelisiniz.İdarecinin suçunun ne olabileceği gibi hususlar inceleme sonucu ortaya çıkabilecek hususlardır. İyi günler dilerim.

 
SINAN şIMşEK / 2015-03-25
Yetiştirme Kursu

Sayın Müfettişim; Ben bir ortaokulda müdür olarak görev yürütmekteyim.Okulumuzda 8.sınıflar için hafta içi 19:30 - 21:00 arasında yetiştirme kursu açtık.Ben aynı zamanda Kurs Müdürüyüm.Bu görevimden dolayı günlük 2 şer saat ek ders yazmam doğru bir uygulama mıdır?

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli yönetici. Hafta içi kurslarından dolayı yöneticilere yönetim görevlerinden dolayı ek ders ücreti ödenmemektedir.

 
İLYAS SARI / 2015-03-25
kurs

Sayın müfettişim okulumuzdaki takviye kurslarında sorumlu müdür yardımcısı görevini yürütmekteyim aynı zamanda kimya öğretmeniyim. okulda kimyacı olmadığı için kursta 10 saat kimya derslerine giriyorum. bunun yanında sorumlu idarecilik karşılığındaki ek dersleri alabilirmiyim? iyi çalışmalar.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli yönetici. Yöneticiler kurslarda 10 saate kadar fiilen derse girip ücretlerini alabilirler. Ayrıca kursun hafta sonu olması durumunda yöneticilerden biri kurs merkezi yöneticiliğinden dolayı cumartesi ve pazar günleri için 2+2 saat ek ders ücreti alır. Fiilen girilen derslerle yönetim görevi karşılığı alınacak ders ücretleri birbirine karıştırılmamalıdır.

 
KüRşAD BULUT / 2015-03-25
Ek ders

Sayın denetmenim, sınıf rehberliği ve kulübü olmayan öğretmene öğrenci kişilik hizmetleri kapsamında 2 saat ek ders yazılabilir mi?

 
 
Cevaplayan Yönetici : Necati İLMEN

         “Millî Eğitim Bakanlığı Yönetici Ve Öğretmenlerinin Ders Ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Karar”ın “Ek ders görevi” başlıklı 6. Maddesinin (5). fıkrası gereğince 2 saat ek ders yazılamaz.İlgili madde hükmü şöyledir:

           "(5)Okul öncesi ve sınıf öğretmenleri ile bölüm, atölye ve laboratuvar şefliği görevi verilen öğretmenler hariç olmak üzere, örgün eğitim kurumlarında ilgili mevzuatında belirtilen sosyal etkinlik faaliyetlerinde danışman öğretmen olarak görevlendirilen öğretmenler ile sınıf veya şube sorumluluğu verilen sınıf/şube rehber öğretmenlerinin bu görevlerinin haftada 2 saati ek ders görevi sayılır. Bu dersler, ders dağıtım çizelgesinde “Öğrenci Sosyal ve Kişilik Hizmetleri” adıyla gösterilir. Bu kapsamda aynı kişiye hem danışman öğretmenlik hem de sınıf/şube rehber öğretmenliği görevi verilmesi hâlinde sadece bir görev için ek ders ücreti ödenir."

 
MUSTAFA KALA / 2015-03-25
başörtüsü

Sayın hocam bir ortaokulda okul müdürlüğü yapmaktayım. okulumuz müstakil ortaokuldur. okulumuzda 8. sınıfta öğrenim gören iki kız öğrenci başörtüsü ile okula gelmek istemekte ve derslere bu şekilde girmek istemektedirler. İmam Hatip olmayan Ortaokullarda kız öğrenciler istedikleri takdirde başörtüsü ile derslere girebilir mi? teşekkürler

 
 
Cevaplayan Yönetici : Necati İLMEN

             Değerli Müdürüm,

             29132 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Okul Öğrencilerinin Kılık Ve Kıyafetlerine Dair Yönetmelikte Değişiklik Yapılması Hakkında Yönetmelik’ğe göre;

            “MADDE 1 – 26/11/2012 tarihli ve 2012/3959 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Okul Öğrencilerinin Kılık ve Kıyafetlerine Dair Yönetmeliğin 3 üncü maddesinin altıncı fıkrası yürürlükten kaldırılmış ve 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (d) ve (e) bentleri aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

             “d) Okullarda yüzü açık bulunur; siyasi sembol içeren simge, şekil ve yazıların yer aldığı fular, bere, şapka, çanta ve benzeri materyalleri kullanamaz; saç boyama, vücuda dövme ve makyaj yapamaz, pirsing takamaz, bıyık ve sakal bırakamaz,

             e) Okul öncesi eğitim kurumlarında ve ilkokullarda okul içinde baş açık bulunur.”

 (e) maddesi gereğince girebilirler. İyi çalışmalar..

 
KADIR ŞEN / 2015-03-25
Öğrenci Kişilik Hizmetleri

Değerli Denetmenim bir öğretmenin Şube öğretmeni oluşu veya kulüp öğretmeni oluşu alacağı ek dersi etkiler mi rehberlik ve kulüp çalışmalarından kaç saat ek ders alır. Teşekkür ederim kolay gelsin.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Necati İLMEN

            Sayın Öğretmenim,

           Rehberlik ve öğrenci kulübü çalışmalarından dolayı okul öncesi ve sınıf öğretmenleri ile bölüm, atölye ve laboratuvar şefliği görevi verilen öğretmenler hariç diğer öğretmenlere “Öğrenci Sosyal ve Kişilik Hizmetleri” adı altında 2 saat ek ders ödenir. Konuyla ilgili Millî Eğitim Bakanlığı Yönetici Ve Öğretmenlerinin Ders Ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Karar”ın “Ek ders görevi” başlıklı 6. Maddesinin (5). fıkrası şöyledir:

       "(5)Okul öncesi ve sınıf öğretmenleri ile bölüm, atölye ve laboratuvar şefliği görevi verilen öğretmenler hariç olmak üzere, örgün eğitim kurumlarında ilgili mevzuatında belirtilen sosyal etkinlik faaliyetlerinde danışman öğretmen olarak görevlendirilen öğretmenler ile sınıf veya şube sorumluluğu verilen sınıf/şube rehber öğretmenlerinin bu görevlerinin haftada 2 saati ek ders görevi sayılır. Bu dersler, ders dağıtım çizelgesinde “Öğrenci Sosyal ve Kişilik Hizmetleri” adıyla gösterilir. Bu kapsamda aynı kişiye hem danışman öğretmenlik hem de sınıf/şube rehber öğretmenliği görevi verilmesi hâlinde sadece bir görev için ek ders ücreti ödenir." İyi çalışmalar

 
AHMET AYANOĞLU / 2015-03-23
kurs

Sayın müfettişim okulumda sosyal bilgiler öğretmeni olarak görev yapmaktayken hafta içi 5 saat hafta sonu 8 saat kurs açtım daha sonra müdür vekili oldum şimdi bu kurslara eskisi gibi devam edebiliyor muyum?Kurs onayını alırken öğretmen olarak almıştık müdür vekili olmam bunu etkiler mi?

 
 
Cevaplayan Yönetici : Necati İLMEN

           Değerli Yöneticim, yeni görevinizde başarılar dilerim. Kurslara devam edebilirsiniz ancak kurs onayınızı ve ek ders onayınızı yenileyin. Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü’nün 27/01/2015 tarih ve 928552 sayılı “Destekleme ve Yetiştirme Kurslarında Tereddüde Düşülen Hususlar” konulu resmi yazısının “Yöneticilerin normal müfredat kapsamında okuttukları dersler de dahil olmak üzere haftada en fazla 22 saat ders okutmaları mümkün olup; bu derslerden hafta içinde okuttuklarının öncelikle aylık karşılığında değerlendirilmesi gerekmektedir” hükmü gereğince ek dersinizi alabilirsiniz.İyi çalışmalar..

 

 
ILKER MUTLUER / 2015-03-23
özel eğitim ders doşo egzersiz

Özel eğitim kurumunda ders dışı egzersiz veriyorum sınıflarımız 10 kişilik fakat egzersize 10 kişi ile başlamama rağmne kişi sayısı 6 ya düştü idareciler kapatılacağını söylüyor fakat hiçbir yönetmelikte karşılığını bulamadım?

 
 
Cevaplayan Yönetici : Necati İLMEN

         Değerli Öğretmenim, egzersiz açtığınız branş için öngörülen öğrenci sayısının altına düşmeniz halinde idarenin uygulaması doğrudur. “Ders Dışı Eğitim Çalışmalarına Dair Esaslar” konulu 2010/49 sayılı MEB genelgesi inceleyin (Madde:5 ve sonundaki tablo).İyi çalışmalar.. 

 
YASİN YAYLAR / 2015-03-23
ders saati

İki çoçuğu olan ve bakıcı bulma sıkıntısı yaşayan anneye 10 saat drs vermenin mümkün olabileceği ile ilgili yasal dayanak varmıdır 15 saatten az olamazmı

 
 
Cevaplayan Yönetici : Necati İLMEN

         Değerli Öğretmenim, küçük çocuğu olan anneler için yasal düzenlemelerin iyileştirilmesi hepimizin dileği. Bildiğiniz üzere ek dersleriniz Millî Eğitim Bakanlığı Yönetici Ve Öğretmenlerinin Ders Ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Karar” kapsamında belirlenmektedir . Branş öğretmeni olduğunuz için aylık karşılığı 15 saat derse girme zorunluluğunuz bulunmaktadır.

 
ERCAN YILDIZ / 2015-03-23
MÜDÜR YETKİLİ EK DERS

SLM Hocam hayırlı çalışmalar. Ben ikili eğitim yapan bir okulda müdür yetkili olarak çalışıyorum. Bize ödenmesi gereken +2 saat ekders ücreti mesela samsunda ödeniyor olduğu halde siverekte ödenmiyor bunun aslı nedir bu ek dersi alma hakkımız var mı yok mu hürmetler...

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli mesai arkadaşım. Müdür yetkili öğretmenlere ek dersinin ikili eğitimden dolayı 2 saat arttırımlı ödenmesi doğru değildir.

 
FATIH DEMIREL / 2015-03-23
yönetici kurs görevi

sayın hocam kolay gelsin.okulumuzda müdür yardımcılığı görevini yapmaktayım..destekleme ve yetiştirme kursunda hafta içi görev alabilirmiyim..alabilirsem saat 17.00 dan sonramı alabilecem..teşşekkür ederim

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli yönetici arkadaşım. Bu konuyla ilgili gelen sorulara daha önce detaylı bir şekilde cevap vermiştim.

 
VEDAT ŞAHİN / 2015-03-23
sevk işlemi

Merhabalar Murat Bey,Tam gün eğitimin yapıldığı bir ortaokulda öğleden sonra dersi olan bir öğretmen sağlık kuruluşuna muayane veya kontrol amaçlı gittiğinde mesai saatleri arasında geldiğinde ek dersi, girmediği derslerden dolayı kesilirmi. saygılarımla

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli yönetici arkadaşım. Ek ders ücretinin ödenebilmesi için görevin fiilen yapılmış olması gerekmektedir.

 
BURHAN SERT / 2015-03-23
Egzersiz Öğrenciler Gelmiyor

Bulunduğum okulda Satranç üzerine Ders Dışı Eğitim Çalışması(Egzersiz) yapmaktayım. Bu kursu açabilmek için en az 6 öğrenci bulunması gerekiyor. Kursu açtım aylardır devam ediyorum. Bazı öğrenciler bazen gelmiyor. Kursta 4 kişi olduğu oluyor. *Kursu kapatmalımıyım? *Gelmeyenlerin yerine yeni öğrenciler alabilirmiyim? Teşekkürler.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli öğretmenim. Konuyla ilgili detaylara 2010/49 sayılı genelgeye bakabilirsiniz. 

 
SERKAN ALPTEKIN / 2015-03-23
görev

merhabalar sayın müfettişim.okulda 24 saat +2 saat kurs toplam 26 dersim var.idare stratejik planlama ve toplam kalite y. ile ilgili 3 dosya verdi.bunları hallet diye.okulumuzda 3 öğretmen arkadaş 15 saat dersi tamamlayamıyor.bunlara verilmesi gerekmezmiydi.ayrıca yönetmelikte stratejik planlama müdürün görevleri arasında.bana dosyaları verdi.ben matematik öğretmeniyim okulda teneffüsüm bile dolu.bu iş yükünün arasında bu işleri bana vermesi doğru mu?teşekkürler.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Necati İLMEN

       Sayın Öğretmenim, anlattığınız şey tabiî ki doğru değil. Stratejik Plan için Okul Müdürünün başkanlığında Üst Kurul ve bir müdür yardımcısı başkanlığında Stratejik Planlama Ekibi gibi okul yöneticilerinin de içinde bulunacağı ekipler oluşturulmalıdır. Stratejik plan hazırlama ve planın uygulanması tek başınıza ne size, ne başka bir öğretmene, ne de tek bir idareciye verilebilecek bir görev değildir, ekip çalışmasıdır. Ekiplerin oluşturulmasında başta gönüllülük olmak üzere öğretmenlerin haftalık ders saatleri de dikkate alınabilir. 2015-2019 Stratejik Plan Hazırlık Programı ve bu konudaki mevzuatın idarecileriniz ile birlikte inceleyebilirsiniz.İyi çalışmalar…

 
İBRAHİM / 2015-03-23
kurslar

yaygın eğitimi yetiştirme ve destekleme kursunda 21 örenci için 10 ve 11 şeklinde aynı öğretmen ve aynı sınıf seviyesinde 2 sınıf oluşturulabilirmi mi? saygılar

 
 
Cevaplayan Yönetici : Necati İLMEN

          Değerli Öğretmenim, Millî Eğitim Bakanlığı Örgün Ve Yaygın Eğitimi Destekleme Ve Yetiştirme Kursları Yönergesi’ nin sonunda bulunan soru cevap bölümünde yer alan “Sınıf mevcutları kaç öğrenci/kursiyerden oluşacak?” sorununa “Bir dersten 10 öğrencinin müracaatıyla kurs açılacak sınıf mevcutları 10-20 öğrenci olacaktır. Zorunlu hallerde sınıf mevcudu 25 olabilecektir.” cevabı verilmektedir. Yönergenin 8. Maddesinde:

Öğrenci/kursiyer sayısı

MADDE 8- (1) Her bir kurs programına devam edecek öğrenci/kursiyer sayısı 10’dan az; bir kursun sınıf mevcudu ise 20'den fazla olmaması esastır. Öğrenci/kursiyer sayısının 20’ den fazla olması durumunda ikinci grup oluşturulur. Ancak her bir grubun azami sayısı dolmadan yeni grup oluşturulamaz. Ancak, tek gruplu kurs programlarında sınıf kapasitesi dikkate alınarak öğrenci/kursiyer sayısı 25’e kadar çıkarılabilir.” hükmü yer almaktadır.

           Yukarıda görüldüğü üzere sorunuzun cevabı yönergede oldukça açık bir şekilde ifade edilmiştir. Her bir grubun azami sayısı dolmadan yeni grup oluşturulamayacağından ve tek gruplu kurs programında öğrenci sayısı 25’e kadar çıkarılabilineceğinden 2 sınıf oluşturmanız uygun değildir.

 
KADIR ŞEN / 2015-03-23
Öğrenci Kişilik Hizmetleri

Sayın Denetmenim 8. sınıflarda şuanda rehberlik saati fiilen yürütülmekte ve 8. sınıf rehber öğretmeni olan bir öğretmenimizin ek dersi hesaplanırken örneğin 29 saat matematik dersi+1 saatte rehberlik saati olduğunu düşünürsek 30 saat fiilen derse girmiş oluyor ek ders hesabında 15+3+2=20 saat ek ders olarak mı hesaplamamız gerekir teşekkür ederim

 
 
Cevaplayan Yönetici : Necati İLMEN

Sayın Öğretmenim,

                     14 saat (29-15= 14 saat kendi branşından girdiği derslerin ek dersi)

                       2 saat (Rehberlik ve Kulüp)

                       3 saat (fiilen girilen ders için 1/10 hazırlık ve planlama, 30/10=3)

TOPLAM= 19 saat ek ders alır.İyi çalışmalar..

      

 
KADIR ŞEN / 2015-03-23
Öğrenci Kişilik Hizmetleri

Sayın Denetmenim 8. sınıflarda şuanda rehberlik saati fiilen yürütülmekte ve 8. sınıf rehber öğretmeni olan bir öğretmenimizin ek dersi hesaplanırken örneğin 29 saat matematik dersi+1 saatte rehberlik saati olduğunu düşünürsek 30 saat fiilen derse girmiş oluyor ek ders hesabında 15+3+2=20 saat ek ders olarak mı hesaplamamız gerekir teşekkür ederim

 
 
Cevaplayan Yönetici : Necati İLMEN

Sayın Öğretmenim,

                     14 saat (29-15= 14 saat kendi branşından girdiği derslerin ek dersi)

                       2 saat (Rehberlik ve Kulüp)

                       3 saat (fiilen girilen ders için 1/10 hazırlık ve planlama, 30/10=3)

TOPLAM= 19 saat ek ders alır.İyi çalışmalar

      

 
| 1 || 2 || 3 || 4 || 5 || 6 || 7 || 8 || 9 || 10 || 11 || 12 || 13 || 14 || 15 || 16 || 17 || 18 || 19 || 20 || 21 || 22 || 23 || 24 || 25 || 26 || 27 || 28 || 29 || 30 || 31 || 32 || 33 || 34 || 35 || 36 || 37 || 38 || 39 || 40 || 41 || 42 || 43 || 44 || 45 || 46 || 47 || 48 || 49 || 50 || 51 || 52 || 53 || 54 || 55 || 56 || 57 || 58 || 59 || 60 || 61 || 62 || 63 || 64 || 65 || 66 || 67 || 68 || 69 || 70 || 71 || 72 || 73 || 74 || 75 || 76 || 77 || 78 || 79 || 80 || 81 || 82 || 83 || 84 || 85 || 86 || 87 || 88 || 89 || 90 || 91 || 92 || 93 || 94 || 95 || 96 || 97 || 98 || 99 || 100 || 101 || 102 || 103 || 104 || 105 || 106 || 107 || 108 || 109 || 110 || 111 || 112 || 113 || 114 || 115 || 116 || 117 || 118 || 119 || 120 || 121 || 122 || 123 || 124 || 125 || 126 || 127 || 128 || 129 || 130 || 131 |

önceki sonraki
 


Müdür yardımcısı ve müdür kaç saat derse girebilir

...
 

Sayın müfettişim ben müdür yardımcılığı görevine ge...

 

Sayın müfettişim, halk eğitimi merkezinde müdür yardımcısıyım.hafta sonu cumartesi (5) pazar(5) saat kurs veriyorum...cumartesi ve pazar günleri 2+2 saat nöbet&ccedi...

 

İYİ GÜNLER. BENİM 8. SINIFLARDA REHBERLİK VE KARİYER PLANLAMA DERSİM VAR. BUNUN BİR SAATLİK ÜCRETİ AYRI MI YAZILIR YOKSA REHBERLİK VE KLÜP FAALİYETLERİ İÇİNDE M...

 

Merhaba müfettişim ben ortaokulda müdür yardımcılığı yapıyorum. Fiilen nöbet tuttuğum takdirde nöbet ücreti alabilirmiyim?

...
 
Değerlendirme Toplantısı
Yarıyıl Değerlendirme Toplantısı
Değerlendirme Toplantısı
Üsküdar-Beykoz denetim grubumuzla, Üsküdar Haydarpaşa Mesleki ve Tek Anad. Lisesinde denetimdeyiz.
E-Denetim Planlama Modülünün Kullanımı Konulu Toplantı
ÖZEL EĞİTİMDE E-DENETİM MODELİ VE YAZILIMI
TEOG SINAVI
Maarif Müfettişleri Galatasaray Lisesinde
Binbirdirek Mah. Dr.İmren Öktem Caddesi Eski Sultanahmet Adliye Sarayı No1 Sultanahmet
Fatih/İSTANBUL
Telefon: (0212) 519 28-53
Fax: (0212) 511 65 58
 
 
   
Bu sitede yer alan içerikler izinsiz olarak kopyalanamaz. Kopyalandığı takdirde tüm sorumluluk sizlere aittir.
Copyright © 2015 TC MEB İstanbul Maarif Müfettişliği Başkanlığı. Tüm hakları saklıdır.