Adınız ve Soyadınız*
 
E-posta Adresiniz*
  Başlık*
 
  Soru Kategorisi*
 
  Mesajınız*
 
   
  Soru-Cevap Bölümü Kullanım Kurallarını Okudum, Kabul Ediyorum
   
 
*
(Büyük harf kullanın)
 
   
 
 
 
 
   
 
  Sitemizde Toplam Cevaplanan Soru Sayısı: 2620  
     
HİKMET PALA / 2015-04-07
SENDİKA KARARIYLA NÖBET TUTMAYAN ÖĞRETMENE CEZA VERİLEBİLİR Mİ?

SENDİKA KARARIYLA NÖBET TUTMAYAN ÖĞRETMENE CEZA VERİLEBİLİR Mİ? Gönen Milli Eğitim Müdürlüğü Okul müdürlüklerine gönderdiği 07.01.2015 tarih ve 166023 sayılı Nöbet Görevi konulu yazısında şunları belirtmektedir: Orta Öğretim Kurumları Yönetmeliğinde ve Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliğinin 91 maddesinde "Nöbet görevine özürsüz olarak gelmeyen öğretmen hakkında derse özürsüz olarak gelmeyen öğretmen gibi işlem yapılır." "Bu itibarla nöbet görevi öğretmenin asli görevi sayılır. Nöbet görevine özürsüz olarak gelmeyenler asli görevlerini de yerine getirmemiş sayılacaklardır." Eğitim-İş sendikası, nöbet tutmama eylemi yapmaktadır. Sendika MYK sının bu konuda kararı bulunmaktadır. Sendikanın 26.12.2014 tarih ve 146 sayılı kararı gereği öğretmenler okullarına önceden dilekçe vererek nöbet tutmayacaklarını belirtmekte ve 12 Haziran 2015'e kadar nöbet tutmayacaklarını ifade etmektedirler. Sendikanın kararı ve Gönen MEMin söz konusu resmi yazısı ışığında Nöbet Tutmayan öğretmenlere ceza verilebilir mi? Saygılarımla..

 
 
Cevaplayan Yönetici : admin

Sorununuzun içinde cevabı mevcuttur.

 
METIN öZ / 2015-04-07
ÖZEL ÖĞRENCİ YURTLARI YÖNETMELİĞİ DİNLENME ODASI

Selamlar Sayın Müfettişim; Bir yurt açılışımız var. Kontenjanımız 60 olacak. buna göre dinlenme odası en az kaç metrekare olmalı "Bir öğrenci için en az 1/2 metrekare alanı olan ve yurt yatak kapasitesinin en az 1/5'i oranında lokal veya kantin ya da dinlenme odası" maddesi nasıl yorumlanmalı . Teşekkürler

 
 
Cevaplayan Yönetici : admin

meb özel öğrenci yurtları yönetmeliğini dikkatli okuyunuz

 
GöKCAN BEYDEMIR / 2015-04-07
mali işler ve ekders

Merhaba Hocam, 1.Bir rehber öğretmen öğleden sonra sevk aldığında ve bir daha okula gelmemesi durumunda kaç saat eders alır. 2. okul yöneticileri öğleden sonra sev alıp birdaha okula gelmediği durumda kaç saat ekders kesilir.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli mesai arkadaşım. Yönetim görevleri karşılığında ek ders ücreti alanların (rehber öğretmenler ve yöneticiler) yarım günlük izinler ve sevklerde ders ücretleri kesilmemelidir.

 
DERYA EVGIN / 2015-04-07
ek ders

Merhaba hocam ben haftada 30 saat fiili derse giriyorum. 30. Saat 8. Siniflarin rehberlik dersi idarecim haftada 20 saat yerine 19 saat yaziyor. Ben 20 olduğunu saniyordum. Bu konuda beni aydinlatirsaniz sevinirim. Iyi günler

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli öğretmenim. Branşınızda 29 saat, rehberlik dersine de 1 saat olmak üzere toplam 30 saat derse giriyorsunuz. 29-15=14 saat ek ders, 2 saat öğrenci kişilik hizmetleri, toplamda 30 saat derse girdiğiniz için de hazırlık ve planlamadan 3 saat olmak üzere 19 saatin ücretini alırsınız. Sonuçta aldığınız ek ders ücreti doğru. 

 
NACI GüLMEZ / 2015-04-07
ek ders

hocam ben beden eğitimi öğretmeniyim.3 gündür ek dersle ilgili okulumda problem yaşıyorum.okul müdürümüz bana yönetmeliğe göre en fazla 40 saat ders,ek ders ve kurs alabilirsin dedi.ben 3 aydır planlamayıda sayarsak aylık 44 saat ders alıyorum.şöyleki 24 saat+rehberlik+10 saat halkeğitim kursu+6 saat ders dışı egzersiz alıyorum.bunların toplamına bakılınca 40 saati geçiyor.yalnız ek ders yönetmeliği 16.maddesinde ders dışı egzersizin bu hallere dahil edilemeyeceği yazılıyor yanlış anlamadıysam.bununla ilgili sıkıntı yaşatmaya çalışılıyor.yöneticiler dahi bu konuda net bir bilgiye sahip değiller.aydınlatırsanız sevinirim.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli öğretmenim. Öğretmenler normal müfredat ve kurs kapsamında 40 saate kadar derse girebilirler. Ders dışı çalışma(egzersiz) bu bahsettiğim 40 saat sınırının dışında değerlendirilmelidir. Kaldı ki sizin fiilen girdiğiniz ders saati sayısı 40 görünüyor. Hazırlık ve planlama fiilen girilen ders değildir. 

 
OLCAY KAMBİRİMER / 2015-04-05
MÜDÜRLER

Sayın Müfettişim, Öncelikle soruma cevap verdiğiniz için şimdiden teşekkürler. 1)Hafta sonu kurslarında yönetici olma zorunluluğu var mı? Yönetici olmadan da hafta sonu kursu açılabilir mi? Yönetici okulda bulunma zorunluluğu var mı?

 
 
Cevaplayan Yönetici : Necati İLMEN

         Sayın eğitim danışanı, Millî Eğitim Bakanlığı Örgün Ve Yaygın Eğitimi Destekleme Ve Yetiştirme Kursları Yönergesi’nin 14,15 ve 16. Maddeleri incelendiğinde yönetici olmadan kurs açılamayacağı ve kurs yapıldığı süre içerisinde idarecinin okulda bulunması gerektiği görülmektedir. Örneğin, kurs çalışmalarını görmeden kurs plân ve programların uygulanmasını sağlayamaz, kurslarda görev alan öğretmen, personel ve kurslara katılan öğrencilere ilişkin devam, devamsızlık, disiplin ve benzeri diğer iş ve işlemleri yürütemezsin. İyi çalışmalar….

 
TUGBA TURKOZ / 2015-04-05
bos ders

Hocam ben ucretli ogretmenlik yapiyorum.nobet tutuyorum.nobetci oldugum gunlerde bos derslere girme zorumlulugum varmi

 
 
Cevaplayan Yönetici : Necati İLMEN

            Sayın Öğretmenim, böyle bir zorunluluğunuz bulunmamaktadır.Ancak boş derse girecek idareci veya dersi boş olan kadrolu nöbetçi bir öğretmen olmaması durumunda öğrencilerin güvenli bakımından derse girmeniz faydalı olacaktır.İyi çalışmalar…

 
MUSTAFA POYRAZ / 2015-04-05
ekdesr

bir ortaokulda müdür yardımcısıyım. okulumuzda özel eğitim sınıfı var.mesaileri 9:00 ile 13:50 arası. öğle arası mesaide kalıyoruz. Bu sınıfın işlerini yürütmekten dolayı fazla ekders yazılır mı

 
 
Cevaplayan Yönetici : Necati İLMEN

         Değerli Yöneticim, ek ders kararlarında sorunuzda belirttiğiniz duruma uygun olarak yöneticilere ek ders verilmesini belirten bir hüküm yer almamaktadır. Ayrıca özel eğitim sınıfları ile ilgili olarak Özel Eğitim Hizmetleri Yönetmeliğinde,

     “MADDE 26- ğ) Bu sınıflar ders, dinlenme, yemek ve diğer etkinlik saatleri bakımından okulda/kurumda uygulanan programa uyarlar.

       MADDE 27-g) Bu sınıflarda ders, dinlenme, yemek ve diğer etkinlik saatlerinde okul veya kurumda uygulanan programa uyulur.”  yasal hükümleri bulunmaktadır. Bu hükümler özel eğitim sınıflarının, bünyesinde açıldığı okulun zaman çizelgesine bağlı olduğunu göstermektedir. Dolayısıyla özel eğitim sınıfınızın zaman çizelgesinde düzenleme yapmanız gerekmektedir.İyi çalışmalar diliyorum..

 
MEHMET şENEL / 2015-04-04
tefbis

merhabalar, 2014 yılı okul öncesi kısmında tefbise gelir ve gider girişi yapılmamış. işletme defterinde ve ilgili sınıf için açılan banka hesaplarında giriş ve çıkışlar var. banka hesapları ve işletme defteri tutmakta ancak tefbise giriş yok. 2014 yılına ait giriş ve çıkışlar nasıl yapılabilir? teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli yönetici arkadaşım. İl/İlçe MEM ile iletişime geçerek bu girişi yapabilirsiniz.

 
şULA KARAMış / 2015-04-04
çocuğunun dersine girmek

bizim okuldaki kimya hocası kızını kendi okuluna getirdi.Yani şu an kızının dersinede giriyor.Bu yasal mıdır?

 
 
Cevaplayan Yönetici : Necati İLMEN

        Değerli Öğretmenim,

        Öğrenciler Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği’ne göre liselere yerleştirilir ve yine bu yönetmelik hükümlerine göre de ortaöğretim kurumları arasında nakil ve geçiş yapabilirler. Öğrencinin anne veya babasının görev yaptığı okula kayıtlı olması yada dersine anne veya babasının girmesi mevzuata aykırı bir durum değildir. 

 
OSMAN ÇETİNKAYA / 2015-04-04
Boş geçen dersler

Sayın denetmenim merhaba. Benim sorum şu, ilkokulda herhangi bir sebeple boş geçen derse girmek dersine branş öğretmeni giren sınıf öğretmeninin mi görevidir yoksa idarecilerin mi? Bu konuyla ilgili daha önce yaptığım araştırmalarımda net bir hüküm olmadığını ancak eğitim müfettişlerinin öncelikli olarak dersine branş öğretmeni giren sınıf öğretmenlerinin girmesini tavsiye ettiğini biliyordum ve bu yüzden hiçbir idareci demeden boş derslere kendim giriyordum.Ancak dün asılan aylık ek ders çizelgesine baktığımda okul idarecileri kendilerine boş geçen derslerden dolayı kendileri ek ders yazmışlar. Halbuki bu ay bütün boş geçen derslere ben ve diğer diğer arkadaşlarım da girdiği halde kimse gelip de bu bizim görevimiz biz gireriz bile demediler. Bu konuda aydınlatırsanız sevinirim. Teşekkürler.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Necati İLMEN

Değerli Öğretmenim, sizin girdiğiniz boş dersler karşılığında yönetici veya bir başkasının kendisine ek ders yazması mevzuata tamamen aykırı bir durumdur. Ayrıca ilkokullarda yöneticiler boş derslere aylık karşılı ders görevlerini yerine getirmek üzere girmek zorundadırlar, ek ders almak için boş derslere girmeleri söz konusu değildir. MEB Personel genel Müdürlüğü’nün 09/10/2009 tarih ve 2499/82019 sayılı  “Yöneticilerin Aylık Karşılığı Ders Görevleri” konulu resmi yazısının 1.maddesinde ilköğretim kurumlarında görevli olup alanı sınıf öğretmenliği olan yöneticilerin aylık karşılığı ders görevlerini bu okullarda herhangi bir nedenle boş geçen dersleri okutmak suretiyle yerine getirecekleri, bu şekilde girecekleri ders bulunmaması durumunda ise aylık karşılığı ders görevlerini yerine getirmek üzere sınıf öğretmeni bulunan 1-5. Sınıflarda derse girmelerine gerek bulunmadığı açıklaması yapılmaktadır.  İlkokullarda boş derslerin öncelikle dersine branş öğretmeni giren sınıf öğretmenleri tarafından doldurulması hususunda müfettiş arkadaşlarımın söylediğine katılıyorum. Sonuç olarak sorunuzda geçen olay bir soruşturma konusudur.Yetkili makama bildirmelisiniz.İyi çalışmalar… 

 
ALI AVCı / 2015-04-04
Tasarım atölyelerinde ek ders kesintisi

Sayın hocam merhaba, Olgunlaşma Enstitüsünün tasarım atölyesinde çalışan bir öğretmen (haftada 15 ek ders alabiliyorlar) 7 saat dersinin olduğu gün rapor alırsa bu kişi o hafta kaç ek ders alır? Başka illerdeki olgunlaşma enstitüleri yöneticileri tasarım atölyelerinde çalışan öğretmenler için farklı uygulamalar yapmaktadır. (örneğin sadece o gün gelmediği ek dersini yani 3 saatini kesiyor) Onu öğrenmek istedim. Teşekkür ederim.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli mesai arkadaşım.Ek ders kararlarının 10/f maddesinde "Olgunlaşma enstitülerinin öğrenci bulunmayan “Araştırma”, “Tanıtım ve Pazarlama” ve “Tasarım” bölümlerinde görevli öğretmenlerin ders yılı süresince haftada 15 saati, ders niteliğinde yönetim görevi sayılır ve fiilen görev yapma karşılığında ek ders ücreti ödenir. "denmektedir.

 
MEHMET KAYA / 2015-04-04
ek ders

Merhaba Sayın Hocam Hocam benim sorum şu devletin herhangi bir kurumunda Kadrolu çalışan birinin örneğin imam, mühendis yada Milli Eğitim şube müdürü kurs(halk eğitim ) açması veya ilköğretim, ortaöğretim kurumlarında derse girmesi halinde ayrı ayrı veya toplamda haftada kaç saat ek ders ücreti ödenir.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli mesai arkadaşım. Bu konuda ek ders kararlarının 9/b. maddesine bakabilirsiniz. Maddede yüksek öğrenimli olmak koşuluyla "İlgili mevzuatında belirtilen esaslara göre uzman ve usta öğretici olarak nitelendirilenlerden;

1) Resmî görevi bulunanlara haftada 10 saate,

2) Resmî görevi bulunmayanlara haftada 40 saate,

kadar okul öncesi, meslekî ve teknik orta öğretim, özel eğitim ve yaygın eğitim kurumlarında ek ders görevi verilebilir. " denmektedir.

 
HüSEYIN KARAKAYA / 2015-04-04
EKDERS

Merhaba Sayın Müfettişim.Ben bir ortaokulda kadrolu müdür yardımcısyım.Branş öğretmeni olduğum için 6 saat maaş karşılığı derse giriyorum.okul müdürü geçici olarak il merkezine müdür yardımcısı olarak görevlendirildi.Beni de müdür olarak görevlendirdiler.Kaç saat ekders almam gerekir.Teşekkür ederim

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli yönetici. Koşullarınızı bilmeden yorum yapmam çok doğru olmaz. Şunu söyleyebilirim. MEB yönetici görevlendirme yönetmeliğine bakınız. Müdür olarak görevlendirme şartlarını taşıyorsanız 20 saat, taşımıyorsanız 18 saat ek ders ücreti almalısınız. 

 
M. GAZI KARINCA / 2015-04-04
Ders programı

Değerli denetmenim 16 saat dersi olan bi öğretmenimiz 6 saat egzersiz 10 saatte halk eğitim kursunu üç gün içerisinde yapmak istiyor ve diğer günlerinin boşaltılmasını talep ediyor bu ne kadar doğru

 
 
Cevaplayan Yönetici : Necati İLMEN

            Sayın Öğretmenim,

            MEB Okul Öncesi Eğitim Ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliği’ne göre

         Madde-5: (2) Haftalık ders programı, öğretim yılı başında ve gerekli hâllerde ders yılı içinde okul yönetimince hazırlanır. Bu programda yönetici ve öğretmenlerin okutacakları derslerin gün ve saatlere göre öğretmenlerin mazeretleri de dikkate alınarak dengeli olarak dağılımı yapılır ve ilgililere imza karşılığı duyurulur.

             MEB Orta Öğretim Kurumları Yönetmeliği’ne göre,

Haftalık ders programı

MADDE 12- (1) Okul yönetimince hazırlanan haftalık ders programı, öğretim yılı başında veya ders yılı içinde öğretmenler kurulunda görüşülür. Okul müdürünün onayına bağlı olarak uygulamaya konulur. Bu programda yönetici ve öğretmenlerin okutacakları derslerin gün ve saatlere göre dağılımı yapılır ve ilgililere yazılı olarak imza karşılığı duyurulur.

(2) Haftalık ders programı düzenlenirken:

a) Okulların eğitim ortamı, öğretmen durumu, fizikî şartlarla pedagojik esaslar göz önünde bulundurulur.

b) Dersler, özelliklerine göre üst üste veya haftanın belirli günlerine dengeli olarak dağıtılır. Bayrak törenleri dikkate alınarak beden eğitimi ve müzik derslerinin haftanın ilk ve son iş gününe konulmasına özen gösterilir.

c) Uygulamalı meslek dersleri, imkânlar ölçüsünde birbirini izleyecek şekilde planlanır.

ç) Programda teorik ve uygulamalı derslere aynı günde yer verilmesi durumunda, teorik derslere öğleden önce, uygulamalı derslere ise öğleden sonraki saatlerde yer verilmesine özen gösterilir.

        Gerek Okul Öncesi Eğitim Ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliği gerekse Orta Öğretim Kurumları Yönetmeliği incelendiğinde ders programlarının sipariş üzerine yapılamayacağı açıkça görülmektedir. Haftalık ders programları hazırlanırken en kısa sürede maksimum ek derse ulaşarak haftayı tamamlamak yerine yukarıda sıralanan mevzuat hükümleri dikkate alınarak kurumun gelişimi ve pedagojik esaslar ön plana çıkarılmaya çalışılmalıdır. 3 iş günü içerisinde toplam 32 saat derse girip 2gün okula gelmeyen bir öğretmenin rehberlik ve sosyal etkinlikler çalışmaları, belirli gün ve haftalardaki görevleri, diğer kurul ve komisyonlarda aldığı görevler, nöbet görevi gibi üstlenmesi gereken diğer görevlerini gereği gibi yerine getirip getiremeyeceği de ayrı bir durumdur. İyi çalışmalar diliyorum..                               

 
HAKAN ÇETİN / 2015-04-04
ekders

Sayın hocam, okulumuzda hafta içi ve hafta sonu okuma yazma kursları verilmektedir.Bunları kbs sistemine ekders olarak girerken hangi çalışma tipini girmeliyim.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli yönetici. Hafta içi 18.00'den sonra ve hafta sonu kursları için KBS'de gece eğitimi bölümünü kullanırsanız sistem otomatik olarak 140 değil, 150 gösterge üzerinden hesaplayacaktır.

 
AHMET TÌRK / 2015-04-04
EK DERS- MÜDÜR

Bilim sanat merkezinde asil olarak görev yapan bir müdür, idari tasarruf gereği başka bir ortaokula müdür olarak ataması yapılmıştır. İdari mahkeme kararı ile Bilim Sanat Merkezi ne dönen bu müdüre fark olan ek ders ücreti ödenir mi

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli yönetici arkadaşım. Yönetim görevi karşılığında verilen ek ders ücretleri de görevin fiilen yapılması koşuluna bağlıdır.

 
ADEM SUR / 2015-04-04
ekders

İyi günler.Sorum ben eğitim fakültesi mezunuyum. Diplomamda lisansla birleştirilmiş tezsiz yüksek lisans almaya hak kazanmıştır şeklinde düzenlenmiştir. Ben ekderslerde %5 ten faydalanabilirmiyim.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli öğretmenim. Yüksek lisans yapan öğretmenlere ek dersleri %5 arttırımlı ödenmektedir, hak kazananlara değil. İyi çalışmalar... 

 
AYHAN SICIMLI / 2015-04-01
ekders

Hocam merhaba. Okulumuz ikili eğitim yapmakta ve ilkokulun öğrencisi fazla olduğundan müdür normu ilkokuldadır. Ben ortaokulda tek müdür yardımcısıyım. Ortaokl sabahcı ilkokul ise öğleci. Ortaokulda dersler sabah 07:20 de başlıyor ve akşam saat 18'e kadar yetiştirme kursları yapılıyor. İkili eğitimden dolayı ve kurslardan dolayı ilave ders ücretimiz olur mu? Teşekkür eder kolaylıklar dilerim.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli yönetici. İkili eğitimden dolayı ek ders ücretinizi 2 saat arttırımlı alabilirsiniz ancak hafta içi kurslarından dolayı alamazsınız.

 
ALATTIN AVCı / 2015-04-01
Tasarım atölyelerinde ek ders kesintisi

Sayın Hocam merhaba, Daha önce sormuştum fakat daha derli toplu sorayım: Olgunlaşma Enstitülerinde tasarım atölyelerinde görev yapan bir öğretmenin rapor alması halinde sadece o gün alacağı ek ders mi kesilir? Zira Meb Yönetici ve Öğretmenlerin Ek Ders Saatlerine İlişkin karar metninin 3. Bölüm 10 maddesi f maddesinde Tasarım atölyesine giren öğretmenlerin ek dersini 'Ders niteliğinde yönetim görevi' başlığı altında incelemiştir.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli yönetici. Ek ders kararlarının 10/f maddesi "Olgunlaşma enstitülerinin öğrenci bulunmayan “Araştırma”, “Tanıtım ve Pazarlama” ve “Tasarım” bölümlerinde görevli öğretmenlerin ders yılı süresince haftada 15 saati," der. Dikkat edin öğrenci bulunmayan diyor.  

 
| 1 || 2 || 3 || 4 || 5 || 6 || 7 || 8 || 9 || 10 || 11 || 12 || 13 || 14 || 15 || 16 || 17 || 18 || 19 || 20 || 21 || 22 || 23 || 24 || 25 || 26 || 27 || 28 || 29 || 30 || 31 || 32 || 33 || 34 || 35 || 36 || 37 || 38 || 39 || 40 || 41 || 42 || 43 || 44 || 45 || 46 || 47 || 48 || 49 || 50 || 51 || 52 || 53 || 54 || 55 || 56 || 57 || 58 || 59 || 60 || 61 || 62 || 63 || 64 || 65 || 66 || 67 || 68 || 69 || 70 || 71 || 72 || 73 || 74 || 75 || 76 || 77 || 78 || 79 || 80 || 81 || 82 || 83 || 84 || 85 || 86 || 87 || 88 || 89 || 90 || 91 || 92 || 93 || 94 || 95 || 96 || 97 || 98 || 99 || 100 || 101 || 102 || 103 || 104 || 105 || 106 || 107 || 108 || 109 || 110 || 111 || 112 || 113 || 114 || 115 || 116 || 117 || 118 || 119 || 120 || 121 || 122 || 123 || 124 || 125 || 126 || 127 || 128 || 129 || 130 || 131 |

önceki sonraki
 


Müdür yardımcısı ve müdür kaç saat derse girebilir

...
 

Sayın müfettişim ben müdür yardımcılığı görevine ge...

 

Sayın müfettişim, halk eğitimi merkezinde müdür yardımcısıyım.hafta sonu cumartesi (5) pazar(5) saat kurs veriyorum...cumartesi ve pazar günleri 2+2 saat nöbet&ccedi...

 

İYİ GÜNLER. BENİM 8. SINIFLARDA REHBERLİK VE KARİYER PLANLAMA DERSİM VAR. BUNUN BİR SAATLİK ÜCRETİ AYRI MI YAZILIR YOKSA REHBERLİK VE KLÜP FAALİYETLERİ İÇİNDE M...

 

Merhaba müfettişim ben ortaokulda müdür yardımcılığı yapıyorum. Fiilen nöbet tuttuğum takdirde nöbet ücreti alabilirmiyim?

...
 
Değerlendirme Toplantısı
Yarıyıl Değerlendirme Toplantısı
Değerlendirme Toplantısı
Üsküdar-Beykoz denetim grubumuzla, Üsküdar Haydarpaşa Mesleki ve Tek Anad. Lisesinde denetimdeyiz.
E-Denetim Planlama Modülünün Kullanımı Konulu Toplantı
ÖZEL EĞİTİMDE E-DENETİM MODELİ VE YAZILIMI
TEOG SINAVI
Maarif Müfettişleri Galatasaray Lisesinde
Binbirdirek Mah. Dr.İmren Öktem Caddesi Eski Sultanahmet Adliye Sarayı No1 Sultanahmet
Fatih/İSTANBUL
Telefon: (0212) 519 28-53
Fax: (0212) 511 65 58
 
 
   
Bu sitede yer alan içerikler izinsiz olarak kopyalanamaz. Kopyalandığı takdirde tüm sorumluluk sizlere aittir.
Copyright © 2015 TC MEB İstanbul Maarif Müfettişliği Başkanlığı. Tüm hakları saklıdır.