Adınız ve Soyadınız*
 
E-posta Adresiniz*
  Başlık*
 
  Soru Kategorisi*
 
  Mesajınız*
 
   
  Soru-Cevap Bölümü Kullanım Kurallarını Okudum, Kabul Ediyorum
   
 
*
(Büyük harf kullanın)
 
   
 
 
 
 
   
 
  Sitemizde Toplam Cevaplanan Soru Sayısı: 2620  
     
CEMIL BAŞER / 2015-04-21
Maaş Karşılığı Ders Hakkında

Selamün aleyküm. Bir liseye yönetici olarak atanan ve branşı kimya olan bir müdür maaş karşılığı olan 2 saati doldurmak için, okulda kimya dersi olmasına rağmen, kendi insiyatifiyle Beden Eğitimi dersine girebilirmi ? Okulda kendi alan dersi varsa bu alandaki derse girmesi bir zorunlulukmudur ? Müdür insiyatif kullanabilirmi ? İnsiyatif kullanmışsa mevcut yönetmeliklere göre suç işlemiş olurmu ? Kolay gelsin.

 
 
Cevaplayan Yönetici : admin

Sn Hocam; Okul Mudurunun girecek olduğu branş  dersinin olduğunu soyluyorsunuz.Asil olan bransina girmesidir.Cunki yönetici gorevlendirmesinde bransinin olmadığı okula gorevlendirme yapilmaz.

 
TALHA BEKTAŞ / 2015-04-18
Müdür Yardımcısı (Rehber Öğretmen)

Sayın denetmenim; okulumuz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, yeni göreve başlayan Müdür Yardımcımızın atama branşı Rehber Öğretmen. Müdür Yardımcımıza Yönetim görevi dışında isteğe bağlı ek ders verebilir miyim? Eğer verilebilirse, hangi branşlarda hangi dersler verilebilir? Örneğin, Sınıf rehber öğretmenliği, mezuniyetinden dolayı İngilizce, Psikoloji, ya da tüm öğretmenlerin okutabileceği Bilgi Kuramı veya Proje Hazırlama dersleri verilebilir mi?

 
 
Cevaplayan Yönetici : Necati İLMEN

        Sayın Yöneticim,Millî Eğitim Bakanlığı Yönetici Ve Öğretmenlerinin Ders Ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Karar”ın 5 ve 6. Maddeleri şöyledir:

Aylık karşılığı ders görevi

MADDE 5- (1) Kapsama dâhil örgün ve yaygın eğitim kurumlarında görevli;

a)     Örgün ve yaygın eğitim kurumlarının müdür, müdür başyardımcısı ve müdür yardımcıları haftada 6 saat,

              …ders okutmakla yükümlüdürler. Bu yükümlülük öncelikle alanlarında, alanlarında ders bulunmayanlara ise ihtiyaç hâlinde ve istekleri üzerine alanları dışında ders görevi verilmek suretiyle yerine getirilir.

Ek ders görevi             

MADDE 6- (1) Kapsama dâhil örgün ve yaygın eğitim kurumlarında görevli olup, aylık karşılığı ders görevini tamamlayan;

a)  Müdür, müdür başyardımcısı ve müdür yardımcılarına haftada 6 saate,

kadar alanlarında, alanlarında ek ders görevi verilemeyen veya kısmen verilebilenlere, ihtiyaç halinde ve istekleri üzerine alanları dışında da ek ders görevi verilebilir.

 

        Bu durumda branşı rehberlik olan müdür yardımcısına da aylık karşılığı ders görevini (6 saat) tamamladıktan sonra gireceği 6 saat ders için ek ders ödenebilir. Sınıf rehber öğretmenliği görevi yalnızca bir ders saati ile sınırlı olmayıp tüm hafta boyunca devam eder bu nedenle sıraladığınız diğer derslerden ihtiyaç duyulan ve müdür yardımcınızın da istediği dersleri verebilirsiniz. İyi çalışmalar..

 
KüBRA ÖZDEMIR / 2015-04-15
idareciler

Hocam merhabalar, Çalıştığım okulda 1 müdür 1 müdür yardımcısı var ve idarecilerin her ikiside haftada 1 er saat derse girmektedirler. Bu durum mevzuata uygunmudur. İlginize teşekkürler.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Necati İLMEN

           Sayın Öğretmenim, okulunuzun türünü yazmamışsınız. Ortaokul ve liselerde okul müdürü 2 saat, müdür yardımcıları 6 saat aylık karşılığı ders okutur. İlkokullarda ise bu zorunluluk bulunmamakla birlikte kurum yöneticileri dersi boş olan sınıflara girerek aylık karşılığı ders görevlerini yukarıdaki sürelerde olduğu gibi yerine getirirler.Millî Eğitim Bakanlığı Yönetici Ve Öğretmenlerinin Ders Ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Karar”ın 5 ve 6. Maddesi ile sitemizde yönetici ek dersleri ile ilgili sorulara verilen cevapları inceleyebilirsiniz.İyi çalışmalar..

 
YUSUF şIRINKAN / 2015-04-15
maaş karşılığını dolduramayan öğretmen

iyi çalışmalar,müdür yardımcısıyım ve branşım görsel sanatlar. okulda 15 şubemiz var ve görsel sanatlar öğr. 9, (1 sınıf öğretmenliği ile 10 saat) ben 6 saat derse girmekteyim. öğrt. arkadaşım maaaş karşılığını doldurmadığından benim girdiğim 6 saati de öğrt. arkadaşıma verebilirmiyim. Teşekkürler..

 
 
Cevaplayan Yönetici : Necati İLMEN

         Sayın Yöneticim, öğretmeninizin aylık karşılı ders görevini tamamlayabilmesi için gerekli olan 5 saat dersi vermeniz(1 saat de sınıf şube öğretmenliği görevi bulunduğu değerlendirilerek), 1 saat dersi de aylık karşılığı olarak sizin okutmanız uygun olacaktır.İyi çalışmalar...

 
AHMET AYANOĞLU / 2015-04-15
Müdürlerin hafta içi kursu

Sayın müfettişim okulumda sosyal bilgiler öğretmeni iken hafta içi 14:40 ile 16:10 arasında 4 saat kurs açmıştım şimdi ise müdür vekili oldum..müdür vekilliği yaparken bu kurslara devam edebilir miyim ve kurs ücretini alabilir miyim?

 
 
Cevaplayan Yönetici : Necati İLMEN

       Sayın Yönetici arkadaşım, öncelikle yeni göreviniz hayırlı olsun. Kurum müdürü vekili görevinizle birlikte kurslarda görev almanızda bir sakınca bulunmamaktadır. Ancak kurs saatlerini mesai saatleri dışında veya hafta sonu olacak şekilde düzenleyip yeniden onay almanızın uygun olacağı değerlendirilmektedir. Sorunuzla ilgili olarak Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü’nün 27/01/2015 tarih ve 928552 sayılı Destekleme ve Yetiştirme Kurslarında Tereddüde Düşülen Hususlar” konulu resmi yazısını inceleyebilirsiniz.İyi çalışmalar.

 
MUSTAFA ARSLAN / 2015-04-14
Müdür Yardımcısı Görevlendirmesi

Merhaba Sayın Müfettişlerim. Benim Branşım Türk Dili ve Edebiyatı. Acaba ilkokullarda vekaleten müdür yardımcısı olarak görevlendirilebiliyor muyum? Bazı Sınıf öğretmenlerinin ortaokullarda vekaleten müdür ya da müdür yardımcısı olduğunu öğrendim. Aynı şey bir branş öğretmenin ilkokula vekaleten müdür yardımcısı olarak görevlendirilmesinde de söz konusu mu? Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

 
 
Cevaplayan Yönetici : admin

Sn Hocam; Dersinizin olmadigi bir okula gorevlendirilmeniz yanlis olur.Sadece sinif ogretmenlerinin zorunlu girmeleri gereken bir ders saati bulunmamakta onuda unutmamak gerek.

 
KERIM İLERİ / 2015-04-11
MTSK DİREKSİYON UYGULAMA

sayın müfettişim. geçen sene direksiyon uygulama sınavlarından men cezası almıştım. 24 mart 2015 tarihindeki yeni direksiyon yönergesinde cezalar 1 yıla düşürüldüğü için cezam 1 yıl dolunca kalkacak. sorum şu: bizim ilçede görevler elektronik sistem üzerinden verilmektedir. 1 yıldır görev almadığım için "görev sayısı: 0(sıfır)" yazmakta idi. fakat ilçe mem yeni yönergenin yayınlanmasından sonra yönergedeki 6/k maddesindeki "Sınavlarda sürekli olarak aynı kişileri görevlendirmez." hükmüne dayanarak bana sınavda görev yapmadığım halde sistem üzerinden "görev sayısı: 3" olarak yazmıştır. sizce görev yapmadığım sınavlarda görev yapmış gösterilmiş olmak doğru bir karar mıdır, hak kaybı oluşmaz mı?

 
 
Cevaplayan Yönetici : admin

Sn Hocam; Ilce Milli Egitimle bir gorusun.Gerekcelerini bir ogrenin.Ona gore cevap verelim.

 
KAYAHAN DALBUDAK / 2015-04-11
Davranış Notları

Merhaba, Seçmeli dersler için davranış notlarının girilmesi zorunlu mudur? Seçmeli ders için davranış not bölümü açılıyor fakat rapor bölümünde seçmeli derslere ait bir rapor dökümü bulunmamakta.

 
 
Cevaplayan Yönetici : admin

Milli Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliğinin 29. maddesinde: ") Ders yılının her döneminde öğrencilerin davranışları, Davranış Puanı Ölçütleri EK-4’de verilen ölçütler kullanılarak ilkokullarda sınıf öğretmeni, ortaokul ve
imam-hatip ortaokullarında ise şube rehber öğretmeni tarafından aynı sınıfta ders okutan diğer öğretmenlerin de görüşleri alınarak "(1) Geliştirilmeli", "(2) İyi", "(3) Çok iyi"; şeklinde değerlendirilir." hükmü yer almakta olup, seçmeli dersler kapsam dışı bırakılmamıştır. Bilgilerinize.

 
TEOMAN ATAK / 2015-04-11
Öğretmenler Odası

Sayın Denetmenim;Kız Meslek Liselerinde okul kantin İhalesi yapılırken okul müdürlüğü tarafından öğretmenlerin kantinden çay içmeleri yönünde ihale şartnamesine madde konulduğu belirtilerek öğretmenler odasında çay yapılması yasaklanarak kantinden çay içmeleri istenebilir mi?Öğretmenler odasında çay yapamazsınız denebilir mi? Böyle bir durumda ne yapılabilir. okul idaresine nasıl bir dilekçe yazmam gerekir. İyi çalışmalar.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Necmettin SÖKÜLMEZ

Kantin ihalesi Okul Müdürlüğünce değil, Okul Aile Birliği Yönetmeliği kapsamında Okul-Aile Birliğince yapılmakta olup ilgili yönetmelik ekinde Kantin Kiralama Sözleşmesi mevcuttur. Bilgilerinize.

 
ALI EKBER KıLıNç / 2015-04-11
istifa

Sayın denetmenim. Kurumda 6 aylık görevlendirme ile müdür yardımcısı olarak çalışmaktayım. Okul müdürü benım istifamı isteyebilir mi yada hangi durumda isteyebilir? Bununla alakalı bir yönetmelik var mı? cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Necmettin SÖKÜLMEZ

Konu ile alakalı mevzuat Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumu Yöneticilerinin Görevlendirilmelerine İlişkin Yönetmelik olup adı geçen yönetmelikte istifa isteme ile ilgili bir hüküm bulunmamaktadır. İyi günler dilerim.

 
ALI GÌMÌŞ / 2015-04-11
Destek Eğitimi Uygulamaları

Sayın müffettişim iyi günler ; Okulumuzda alınan onay doğrultusunda kaynaştırma öğrencilerimize destek eğitim çalışmaları yapılmakta.Öğretmenlerimiz %25 artıtımlı olarak ekders almaktalar. Okul müdürü ve yardımcısının bu kapsamda herhangı bir ücret alması mümkünmüdür.Yine maaş karşılılığı dolmayan öğretmenlerimizin destek eğitimden alacakları ders saati maaş karşılığı sayılırmı ? Rehber öğretmen destek eğitimi yapabilir mi ?

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli yönetici. Normal ilköğretim kurumları bünyesinde açılan destek eğitim çalışmaları için öğretmenlerin ek ders ücretleri %25 arttırımlı ödenir ancak yöneticilere ödenmez. 

 
MURAT PALAZ / 2015-04-11
ek ders

İkili eğitim yapan okulumuzda bir ogretmenimiz derslerinin ysnı sıra halk eğitim okuma yazma kursu hafta sonu yetiştirme kursu ve yine hafta sonu telafi eğitimi veriyor saatleri çakışmıyor ek dersini odememde herhangi bir mani varmıdır tesekkurler

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli yönetici. Derslerin çakışmaması koşuluyla sorunuzda belirttiğiniz ek ders ücretlerinin verilmesinde sakınca yok ancak ek ders kararlarının 8. maddesi kapsamındaki 10 saat üst sınırına dikkat etmek gerekmektedir. 

 
AHMET ÇETİN / 2015-04-11
geçen aya ait ek ders

Sayın Müfettişim, Marta ayı başında bir ilkokulda sınıf öğretmeni olarak çalışırken başka bir okula müdür yardımcısı olarak görevlendirildim. Görevlendirmeme kaymakam oluru ile hemen başladım (9 Mart) valilik olurum 30 mart itibari ile geldi. Geçen aya dönük 3 haftalık ek dersimi alabilir miyim? Teşekkür ederim.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli yönetici arkadaşım. Ek ders kararlarına göre yönetici görevlendirmeleri Valilik Olur'u ile yapılmaktadır.

 
SELDA YİĞİTTAP / 2015-04-11
Öğretmen Müdür Vekili

Sayın Müfettişim ,Öncelikle soruma cevap verdiğiniz için teşekkür ederim . Kadrolu öğretmenim , geçici olarak müdür vekili kaymakamlık onay ile görevlendirildim (beş gün ) Ek ders ücretimi öğretmen olarak mı almam gerekiyor müdür olarak mı . Teşekkürler

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli yönetici. Ek ders kararlarının 16. maddesine göre yönetici görevlendirmeleri Valilik Olur'u ile yapılmalıdır. 

 
YALçıN AKGÌL / 2015-04-11
DMK 64-3

Hocam FAT isimli arkadaşın 2 yıla bir kademe sorusunda halen orada çalışıyor olsaydınız dahi zorunlu hizmet süresini tamamladıktan sonra 2 yıla bir kademe alamazdınız demişsiniz. Fakat 150 Sayılı DMK Genel tebliğinde 6- Madde hükmünden yararlanma süresi zorunlu görev yapma süresiyle sınırlandırılmamıştır. Dolayısıyla zorunlu hizmetini tamamlamış dahi olsa yer değiştirmemiş olsaydı her seferinde iki yıla bir kademe alması gerekmez miydi. Zira yine tebliğde bu hakkında bir defa yararlanılabilir bir hak olmadığı ve her defasında uygulanması gerektiği belirtilmekte. Bilginize. Cevabınız geç olması ile ilgili konuda ise yoğunluğunuz ve iş yükünüz bilinen bir şey. Zaman ayırdığınız için biz teşekkür ederiz.

 
 
Cevaplayan Yönetici : admin

Sn Hocam; Atama ve Yer Degistirme Yonetmeliği degistiği icin Maliye Bakanligi dediginiz hususu kabul etmemektedir.Tesekkur ederim ilginiz icin.

 
MELAHAT ABRA / 2015-04-11
ekders hesaplama

Bir ortaokulda ingilizce ogretmeni olarak calisiyorum.Haftada 30 saat derse giriyorum..bunun 1 saati rehberlik ve kulüp.fiili olarak rehberlik dersine de giriyorum..haftalık ekdersim ne kadar olmalı?okulumda 18 saat yazıyorlar ama okuduğum ve araştırdığım kadarıyla 19 olmalı.bu konuda bilgi verebilir misiniz?

 
 
Cevaplayan Yönetici : admin

Sn Hocam; Aslinda kendiniz cevabinizi vermissiniz.19 Saat alirsiniz.18 saat olmamasi gerekir.(29+1 ise.)

 
YALçıN AKGÌL / 2015-04-11
Zorunlu Ders Görevi ve Süt İzni

Merhaba Nizamettin Hocam. Şu an iki matematik öğretmenimizden birisi aylıksız izinde diğeri ise raporlu (doğum sonrası). Bir ücretli öğretmen çalıştırıyoruz. Öğretmenlerimizden birisi dönecek. Haliyle ücretli öğretmenden ders alarak kendisine vereceğiz. Ek Ders Kararına göre ihtiyaç olması halinde öğretmene maaş olarak 15 zorunlu olarak da 6 olmak üzere 21 saat ders vermek durumundayız. Fakat arkadaşın doğum sonrası analık izni bitiminden sonra ilk 6 aylık sürede 3 saat süt izni var. Okulumuzda sabah 7:30 öğleden sonra 1:10 arasında eğitim yapılmakta. Bu öğretmen arkadaş 3 saatlik süt iznini saat 10:10 ile 13:10 arası kullanmak isterse (o saate kadar okulda 3 ders işlenmiş oluyor) arkadaşa 5 günde toplam 15 saat ders vermemiz uygun mudur. Yoksa arkadaşa 21'e kadar ders vermek zorunda mıyız. Bu durumda bazı sınıfların mağdur olması gibi bir sonuç olacak. İyi çalışmalar.

 
 
Cevaplayan Yönetici : admin

Sn Hocam; +6 zorunlu ekders ücreti karşılığı ders verilir. 21 saat derse girdikten sonra fazlası isteğe bağlı  diye dusunuyorum.

 
MAHMUT CENGİZ / 2015-04-11
müdür yardımcılığı

Değerli müfettişim; 16.09.2009 tarihinde kadrolu okul öncesi öğretmeni olarak anaokuluna atandım, temel ve hazırlayıcı eğitimlerimi başarı ile tamamladım fakat uygulamalı eğitim sürem tam dolmadan 31.07.2010 tarihinde askerlik için ücretsiz izne ayrıldım daha sonra 16.09.2010 tarihinde 657 S.D.M.K 83. Madde Görev içinde askerlik yaptım (asker Öğretmen) 01.08.2011 tarihinde askerliğim bitti ve 16.09.2011 tarihinde adaylığım kaldırıldı. halen bir anaokulunda öğretmen olarak görev yapmaktayım. hizmet durumuma göre müdür yardımcılığı için teklif edilebilir miyim? okul müdürüm 3 ay önce teklif etti beni fakat il meb'de görevli şef asaleten 4 yıl şartını taşımadığımı belirterek sözlü olarak red etti. Şu an benimle aynı dönem ataması olan arkadaşlarım müdür yardımcısı olarak görev yapıyor. Müdürüm tekrar teklif ederse kabul edilir miyim? Bilgilendirirseniz sevinirim teşekkürler.

 
 
Cevaplayan Yönetici : admin

Sn Hocam; Asker ögretmenlikte gecirilen sureler hizmet puani, bolge hizmeti, kademe ilerlemesinden sayiliyor.Bu nedenle bagli oldugunuz Il Milli Egitim Mudurlugu ile bir defa daha gorusun netlestirin derim.

 
YALçıN AKGÌL / 2015-04-11
Anasınıfı İkili Eğitim Ek Dersi

Nizamettin Hocam merhaba. Daha öncede sitede anasınıfının ikili eğitim olması dolayısıyla alınacak +2 saatlik ek dersin kimler tarafından alınacağına dair sorulara verilen cevaplarda bu konuda bir ayrım olmadığı şeklinde yanıtlanmış. Fakat MEB İKGM'nin 13/02/2013 tarih ve 869/103490 sayılı yazısının son paragrafında ''Bu çerçevede okul öncesi sınıflarında ikili eğitim öğretim yapıldığı belirtilen okulda .... ikili öğretime bağlı olarak okulda bulunmak zorunda olanların ek ders ücretlerinin artırımlı olarak ödenmesi gerektiği değerlendirilmektedir.'' denmektedir. Yukarıdaki cümlede geçen ikili öğretime bağlı olarak okulda bulunmak zorunda olanlar ibaresi ana sınıfından sorumlu olan müdür yardımcısı anlamına gelmete dolayısıyla sadece bu kişiye ödeme yapılması gerekmez mi? Teşekkürler.

 
 
Cevaplayan Yönetici : admin

Sn Hocam; Ikili ogretime bagli okullarda ibaresinden sadece Anasifindan sorumlu Mudur Yrd. Yorumunu nasil cikarttiniz anladim.Soz konusu yaziyi bilmiyorum bakarim.Eger yazida acik bir sekilde sorumlu mudur yardimcilarina odenir diye bir ibare varsa bir sey diyemem.Tesekkur ederim.

 
YOLCU AYBİRDİ / 2015-04-11
EK DERS

Değerli hocam ben ilkokulda görevli müdür yardımcısıyım.hafta sonu halk eğitime bağlı okuma yazma kursu açacağım.bu kursun +2 saatlik yöneticilik ücretinide kendim alabilirmiyim.çünkü fiilen yönetici olarak ben geliyorum.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli yönetici arkadaşım. Ek ders kararlarının 8. maddesi kurslarda öğretmen ve yöneticiye verilecek ders görevleri ile kurslarda görev alan yöneticilere yönetim görevleri karşılığında verilecek ders ücretlerini düzenlemektedir. Bu maddeye bakmanızı öneririm.

 
| 1 || 2 || 3 || 4 || 5 || 6 || 7 || 8 || 9 || 10 || 11 || 12 || 13 || 14 || 15 || 16 || 17 || 18 || 19 || 20 || 21 || 22 || 23 || 24 || 25 || 26 || 27 || 28 || 29 || 30 || 31 || 32 || 33 || 34 || 35 || 36 || 37 || 38 || 39 || 40 || 41 || 42 || 43 || 44 || 45 || 46 || 47 || 48 || 49 || 50 || 51 || 52 || 53 || 54 || 55 || 56 || 57 || 58 || 59 || 60 || 61 || 62 || 63 || 64 || 65 || 66 || 67 || 68 || 69 || 70 || 71 || 72 || 73 || 74 || 75 || 76 || 77 || 78 || 79 || 80 || 81 || 82 || 83 || 84 || 85 || 86 || 87 || 88 || 89 || 90 || 91 || 92 || 93 || 94 || 95 || 96 || 97 || 98 || 99 || 100 || 101 || 102 || 103 || 104 || 105 || 106 || 107 || 108 || 109 || 110 || 111 || 112 || 113 || 114 || 115 || 116 || 117 || 118 || 119 || 120 || 121 || 122 || 123 || 124 || 125 || 126 || 127 || 128 || 129 || 130 || 131 |

önceki sonraki
 


Müdür yardımcısı ve müdür kaç saat derse girebilir

...
 

Sayın müfettişim ben müdür yardımcılığı görevine ge...

 

Sayın müfettişim, halk eğitimi merkezinde müdür yardımcısıyım.hafta sonu cumartesi (5) pazar(5) saat kurs veriyorum...cumartesi ve pazar günleri 2+2 saat nöbet&ccedi...

 

İYİ GÜNLER. BENİM 8. SINIFLARDA REHBERLİK VE KARİYER PLANLAMA DERSİM VAR. BUNUN BİR SAATLİK ÜCRETİ AYRI MI YAZILIR YOKSA REHBERLİK VE KLÜP FAALİYETLERİ İÇİNDE M...

 

Merhaba müfettişim ben ortaokulda müdür yardımcılığı yapıyorum. Fiilen nöbet tuttuğum takdirde nöbet ücreti alabilirmiyim?

...
 
Değerlendirme Toplantısı
Yarıyıl Değerlendirme Toplantısı
Değerlendirme Toplantısı
Üsküdar-Beykoz denetim grubumuzla, Üsküdar Haydarpaşa Mesleki ve Tek Anad. Lisesinde denetimdeyiz.
E-Denetim Planlama Modülünün Kullanımı Konulu Toplantı
ÖZEL EĞİTİMDE E-DENETİM MODELİ VE YAZILIMI
TEOG SINAVI
Maarif Müfettişleri Galatasaray Lisesinde
Binbirdirek Mah. Dr.İmren Öktem Caddesi Eski Sultanahmet Adliye Sarayı No1 Sultanahmet
Fatih/İSTANBUL
Telefon: (0212) 519 28-53
Fax: (0212) 511 65 58
 
 
   
Bu sitede yer alan içerikler izinsiz olarak kopyalanamaz. Kopyalandığı takdirde tüm sorumluluk sizlere aittir.
Copyright © 2015 TC MEB İstanbul Maarif Müfettişliği Başkanlığı. Tüm hakları saklıdır.