Adınız ve Soyadınız*
 
E-posta Adresiniz*
  Başlık*
 
  Soru Kategorisi*
 
  Mesajınız*
 
   
  Soru-Cevap Bölümü Kullanım Kurallarını Okudum, Kabul Ediyorum
   
 
*
(Büyük harf kullanın)
 
   
 
 
 
 
   
 
  Sitemizde Toplam Cevaplanan Soru Sayısı: 2620  
     
BERK KAYA / 2015-06-03
DEVAM-DEVAMSIZLIK DEFTERİ

Değerli denetmenim, orta okulda müdür yardımcısıyım. devam-devamsızlık defterinği nasıl doldurmam gerektiğini bir örnek üzerinde anlatır mısınız. Bilgisayar çıktısı alıp imzalayarak devam devamsızlık defteri tutabilir miyiz?

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli mesai arkadaşım. Devam devamsızlık defteri de dahil olmak üzere hiçbir deftere bilgisayar çıktısı alıp imzalamak ve yapıştırma yapmak doğru değildir. Bu yöntem yaygın olarak kullanılmakla birlikte doğru bir yöntem değildir. Defter tutma mantığına terstir bir defa. Devam devamsızlık defteri sadece öğretmenler için değil, okuldaki tüm personelin yöneticilerden başlamak üzere hizmetlilere kadar isimlerinin elle yazıldığı ve günlük olarak devamlarının takip edilmesi amacıyla tutulan bir defterdir. Bu defter ek ders çizelgesi değildir. Ayın sonunda bu defterdeki verilere göre ek ders çizelgesi hazırlanır. 

 
C.çETINKAYA / 2015-06-03
yurt dışı görevde ek ders konusu

okul müdürü olarak görev yapmaktayım.spor bakanlıgı faaliytei için yurt dışına çıktıgımda ekdersimi alabilirmiyim

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli mesai arkadaşım. Görevli/izinli yönetici ve öğretmenlere görevli izinli oldukları sürece üzerlerinde bulunan ek ders ücretleri ödenir.

 
BüNYAMIN BOZKURT / 2015-06-03
ek ders

merhabalar. ben bilsem sınavlarının ikinci aşamaasında 1 ay süreyle görevlendirildim. bu görevlendirme yazımda bu süre içerisinde görevli izinli sayılmam gerektiği belirtilmiş. bu bir aylık sürede ek dersimin kesilir mi acaba?

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli mesai arkadaşım. Görevli/izinli yönetici ve öğretmenlere görevli izinli oldukları sürece üzerlerinde bulunan ek ders ücretleri ödenir.

 
EMRE KARAHAN / 2015-06-03
Destekleme Kursları

Öncelikle iyi çalışmalar..Sayın denetmenlerim Halk Eğitim aracılığıyla İletişim Yöntem ve Teknikleri Kursu açmıştık. Malunumunuz üzere kurslara %100 zam yapıldı. İletişim Yöntem ve Teknikleri Kursu için %100 zaamlı ücretten ödeme yapılması gerekmez mi? yönetici arkdaşlar bu kursa zamlı ödeme yapılamayacağını söylüyorlar.. Aydınlatırsanız sevinirim.Şimdiden teşekkürler

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli arkadaşım. 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 176. maddesine göre sadece MEB Destekleme ve Yetiştirme Kursları Yönergesi kapsamında açılan kurslardaki ek dersler %100 arttırımlı olarak ödenmektedir. Sorunuzda belirttiğiniz kurs bu kapsamda açılan bir kurs değildir ve ücreti %100 arttırımlı ödenmez.

 
BANU CANAN TÌRKAY / 2015-06-03
Görevli izinli

Merhaba. Ben Mayıs ayının ilk haftasında görevli izinli olarak Mersin'de bir seminere katıldım. Okulum ek dersi yaparken benim izinli olduğum haftadaki ek dersimi yapmış ancak rehberlik ücretimi ( 2saat )kesmiş.Bu durum doğrumu.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli mesai arkadaşım. Görevli/izinli olarak seminere katılan yönetici ve öğretmenlere o günler için ödenmesi gereken ek ders ücretleri -öğrenci kişilik hizmetleri dahil- ödenmelidir. 

 
SÌLEYMAN SELİM / 2015-06-03
okul gezileri

Sayın Hocam;okullarda yapılan üniversite tanıtım gezileri veya kültürel gezilerde görevli öğretmen ve idarecilerin ek dersleri ödenir mi?

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli mesai arkadaşım. Görevli/izinli yönetici ve öğretmenlere görevli izinli oldukları sürece üzerlerinde bulunan ek ders ücretleri ödenir.

 
MEHMET AKIN / 2015-06-03
ekders

ben okul müdürüyüm branşım sınıf öğretmeni okulumuz taşıma merkezi olduğundan ben ortaokul kısmından 6 saat ders alıp ekders olarakta 6 saat yazıyorum branş öğretmeni olsaydım 12 saat derse girip 6 saat yazacaktım bu uygulamam doğru mu acaba okul müdürü olarak sınıf öğretmeni olduğum için 6 saat derse girip 6 saat yazıyorum

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli yönetici arkadaşım. Ek ders kararlarının 5. maddesine göre yöneticiler aylık karşılığı 6 saat derse girmekle yükümlüdürler. Yine ek ders kararlarının 6. maddesine göre aylık karşılığı ders görevini tamamlayan yöneticiler 6 saate kadar da ek ders ücreti alabilirler. Buradaki ön koşul 6 saat aylık karşılığı ders görevini tamamlamış olmak. Sınıf öğretmeni/okul öncesi branşından olan yöneticilerin aylık karşılığı ders görevlerini yapmaları ile ilgili çeşitli yazılar, kararlar mevcut. Ancak sınıf/okul öncesi branşından olan yöneticilerin de tıpkı diğer yöneticiler gibi ek ders kararlarının 6. maddesine göre 6 saate kadar ek ders ücreti alabilmeleri için öncelikle 5. maddesine göre aylık karşılığı ders görevlerini tamamlamaları gerekmektedir.

 
MEHMET MüEZZINOğLU / 2015-06-03
Meslek Lisesi Koordinatörlük

Hocam merhaba. Meslek liselerinde koordinatörlük yükü 192 saat olan bir alanda, idare öğretmenlere sadece 1 gün koordinatörlük görevi vermektedir. Alanda 6 tane öğretmen bulunduğundan sadece koordinatörlük yükünün 48 (6*8) saatini dağıtmaktadır. Ayrıca alanda açıkta ders kalmadığından dolayı öğretmenler alabilecekleri azami ek ders saatlerine ulaşamamaktadır. Alanda koordinatörlük yükünün fazla olmasına rağmen idarenin az koordinatörlük görevi dağıtmakta diretmesi doğru mudur? Yoksa idare öğretmenlere azami ek ders saatlerine uygun şekilde koordinatörlük yükünü dağıtmalı mıdır? Bu konuda bilgi verebilirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim. Saygılar.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli mesai arkadaşım. Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği'ne göre işletmelerde meslek eğitimi alan öğrencilerin tamamı için meslek dersleri öğretmenlerinden öğrencilerin bu eğitimlerini takip etmeleri ve rehberlik yapmaları amacıyla koordinatör öğretmen görevlendirilmelidir.  Öğretmenlere azami ek ders saatlerine uygun olarak bu görev verilmeli ve bu kapsamdaki ek ders ücreti de ödenmelidir.

 
H.IBRAHIM ÇALIŞKAN / 2015-05-28
Ek Ders

İyi günler, özel eğitim öğretmeni iken geçici görevlendirme ile normal ortaokulda müdür yardımcılığı yapıyorum , ek dersimi %25 zamlı alabilir miyim? teşekkür ederim.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli yönetici arkadaşım. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 176. maddesi şu şekildedir: "Bu Kanunun 89 uncu maddesine göre kendilerine ders görevi verilenlere, ders saati başına gündüz öğretimi için 140, örgün ve yaygın eğitim kurumlarında yarıyıl ve yaz tatillerinde, cumartesi ve pazar günleri ile saat 18.00'den sonra başlayan öğretim faaliyetleri için 150 gösterge rakamının bu Kanuna göre belirlenen aylık katsayısı ile çarpımından oluşan miktar üzerinden ek ders ücreti ödenir.(Değişik ikinci fıkra: 27/3/2015 – 6639/9 md.) Bu ücretler, özel eğitime muhtaç öğrencilerin eğitim ve öğretim gördüğü kurumlarda görevli öğretmen ve yöneticiler ile bu öğrencilere yönelik olarak açılan özel sınıf öğretmenlerine ve cezaevlerinde görevli öğretmenlere %25, Millî Eğitim Bakanlığı Örgün ve Yaygın Eğitimi Destekleme ve Yetiştirme Kursları Yönergesi kapsamında görev alan yönetici ve öğretmenlere %100 fazlasıyla ödenir." Bu maddeye göre ek ders ücretleri branşa göre değil, görev yapılan kuruma göre %25 fazlasıyla ödenmektedir. 

 
OSMAN BİLİR / 2015-05-28
EK DERS

Murat Bey, okul müdürümüz "hiçbir öğrencinin derse girmediği durumlarda öğretmene ek ders ödenmez" diye bir yazı iletti bize. Bunun ek ders yönetmeliğinde bir karşılığı var mıdır? İyi çalışmalar.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli öğretmen arkadaşım! Ek ders kararlarının "Görevin fiilen yapılması" başlıklı 25. maddesinde "Bu Karar kapsamında ek ders ücreti ödenebilmesi için, ek ders görevinin fiilen yapılmış olması, ek ders görevinden sayılan veya ek ders görevinin yapılmış sayılacağı hâller bakımından ise bu Kararda belirlenen koşulların oluşması şarttır. Ek ders ödemelerinden harcama yetkilisi, ödeme emri belgesini düzenleyen gerçekleştirme görevlisi ve bu Kararda belirtilen esas ve usuller çerçevesinde ek ders görevinin gerçekleştiğine ilişkin belgeyi düzenleyen ve onaylayan diğer gerçekleştirme görevlileri müteselsilen sorumludur." denmektedir. Yazının ek ders kararlarındaki dayanağı bu maddedir.

 
ADEM ARSLAN / 2015-05-28
! mayıs Müdür Yetkili öğretmen ekdersi

1 mayıs günü müdür yetkili öğretmenden kaç saat kesinti yapılır.?

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli yönetici arkadaşım. Müdür yetkili öğretmenler yönetim görevleri karşılığında aldıkları ders ücreti sayısı 3'tür. Geriye kalan 15 saati ise tıpkı diğer öğretmenler gibi fiilen derse girmeleri koşuluyla alırlar. Bu konuda ek ders kararlarının 5/1/b, 6/2, 10/ç maddelerine bakabilirsiniz.

 
KEMAL öZGüL / 2015-05-28
HAFTA SONU KURSUNDA REHBER ÖĞRETMEN

orta okullarda hafta sonu kurslarında rehber öğretmenler çalışacaklar mı çalışabilirler mi

 
 
Cevaplayan Yönetici : Necati İLMEN

Değerli Öğretmenim,

Millî Eğitim Bakanlığı Örgün Ve Yaygın Eğitimi Destekleme Ve Yetiştirme Kursları Yönergesi ile ilgili soru cevap bölümünde Kurslar hangi derslerden açılacak?” sorusuna “Ortaokul/imam hatip ortaokulu ve ortaöğretim kurumlan haftalık ders çizelgesinde bulunan derslerden...” cevabı verilmektedir. Talim Terbiye Kurulu Başkanlığının 20/02/2014 tarih ve 9 sayılı kararı ile yayınlanan “Öğretmenlik Alanları, Atama ve Ders Okutma Esasları” nda ise Atamaya Esas Olan Alanı Rehberlik olan öğretmenlerin okutacağı ders bulunmadığı görülmektedir.İyi çalışmalar..

 
ERSİN KESKİN / 2015-05-28
Telefi Eğitimi Ekders

Öncelikle kolay gelsin.Sayın müfettişim... Kar tatili nedeniyle yapılamayan telafi eğitimleri için ekders ödenir mi?

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli mesai arkadaşım. Kar tatillerinde yönetici ve öğretmenlerin ek ders kararlarının 5. ve 6. maddeleri kapsamındaki ek ders görevlerini yerine getirmiş olduğu kabul edilmekte ve ücretleri ödenmektedir. Ancak bunun dışındaki ek ders ücretlerinin ödenmesi doğru değildir. Bununla birlikte kar tatillerinde yapılamayan ders dışı çalışma, kurs görevleri için program yeniden düzenlenerek dersler yapılabilir ve ücretleri alınabilir, diye düşünüyorum.

 
MUSA DALGIÇ / 2015-05-28
GEÇİCİ GÖREVLENDİRME EK DERS

Halk eğitim merkezine muhasebe ve finansman öğretmeni olarak atandım. Kaymakamlık oluru ile geçi görevlendirmeyle ilçede bulunan AFAD Çadırkentin muhasebe birimine görevlendirdim. Kurumumda ayrıca derse girmemekteyim. Bu durumda kurumumdan ek ders alabilir miyim?

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli öğretmen arkadaşım. Sizin durumunuzu ek ders kararlarının 16/2 maddesine göre değerlendirmekte fayda var. Bu madde şu şekildedir:"Bakanlık merkez teşkilatında Bakan veya yetkili kıldığı makam, taşra teşkilatında ise Bakan veya valilik onayı ile ilgili mevzuatı uyarınca verilen görevleri yapmak üzere görevlendirilen yönetici ve öğretmenler ile Bakanlığa verilmiş bir görevi yürütmek üzere diğer kurumlarda Bakan onayı ile görevlendirilen yönetici ve öğretmenler, Bakanlık merkez teşkilatındaki görevlendirmeler için 1 yıl, diğer görevlendirmeler için ise her altı ayda yeni bir onay alınmak ve fiilen görev yapmak kaydıyla, yarıyıl ve yaz tatilleri de dahil olmak üzere aylık karşılığı ders görevi ile görevlendirildikleri tarihte kendilerine verilmiş ek ders görevi bulunup bulunmadığına bakılmaksızın göreve başladıkları tarihten itibaren haftada 18 saat ek ders görevi yapmış sayılırlar ve buna ilişkin ek ders ücretleri kadrolarının bulunduğu kurumca ödenir. Alınacak onayda görevlendirilecek personelin adı, soyadı, unvanı, görevin mahiyeti ve görev süresi ile diğer hususlar açıkça belirtilir. Bu kapsamda ek ders ücretinden yararlanan personele ayrıca asli görevi için öngörülen ek ders ücreti ödenmez. Öğretmenlerin ilgili müfredatı kapsamında ders okutmak üzere diğer eğitim kurumlarında geçici olarak görevlendirilmeleri bu fıkra kapsamında değerlendirilmez." Bu maddeye göre kurumunuzda ders görevi bulunup bulunmadığına bakılmaksızın haftada 18 saat ek ders ücreti alabilirsiniz, diye değerlendirebiliriz.

 
ALI AK / 2015-05-28
ek ders

Merhabalar. Haftada 15 saat dersim var. 0-0-1-2-0 şeklinde ekders alıyorum. salı gün (6 saat dersim var) rapor aldım. bu hafta 9 saat derse girdim. Rehberlik/Sosyal kulüpten aldığım iki ders hazırlama ve planlama kısmında 1 saat ekders almamı sağlar mı ? Yani bu hafta 2 saat mi 3 saat mi ekders alabilirim. Teşekkür ederim iyi çalışmalar...

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli öğretmenim. 9 saatin dışında 1 saat de fiilen öğrenci kişilik hizmetleri dersine de girdiyseniz, fiilen 9+1= 10 saat derse girmiş olursunuz ve hazırlık ve planlamadan 1 saat ek ders ücreti alırsınız. Aksi halde 9 saat derse girmiş olursunuz ve bu kapsamda ek ders ücreti alamazsınız. 

 
UFUK KÖYRÌK / 2015-05-28
Fiilen girilen 10 saate 1 ek ders

Merhabalar sayın hocalarım. Ben maaş karşılığımı doldurmak üzere ortaokulda haftada 15 saat fiilen derse giriyorum ve ilçe milli eğitimde DYS görevlendirmem sebebi ile haftada 18 ek ders alıyorum. Girmiş olduğum haftalık 15 fiili dersin karşılığında haftada 1 saat planlama ek dersi almam gerektiğini idareye bildirdiğimde idari görev sebebi ile ek ders aldığım için planlama verilemediğini söylediler. Geriye dönük talepte bulunmalı mıyım? Eğitsel kulüp veya sınıfım bulunmamaktadır. Rapor aldığım haftada fiilen 12 saat derse girdiğimde o hafta için de 1 planlama ek dersi almalı mıyım? Maaş karşılığı dolmadığı için ek ders verilemeyeceği hususunda daha önceleri anlaşmazlık çıkmıştı. Teşekkür ederim.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli öğretmenim. Ek ders kararlarının "Hazırlık ve planlama görevi" başlıklı 11. maddesi "Bu Kararın 10 uncu maddesinde sayılanlar hariç, müdür yetkili öğretmenler dâhil, her derece ve türdeki örgün ve yaygın eğitim kurumlarında görevli öğretmenlere, haftada 3 saati geçmemek üzere Bakanlığa bağlı okul ve kurumlarda aylık ve ücret karşılığı fiilen okuttukları her 10 saat ders için 1 saat daha hazırlık ve planlama görevi karşılığında ayrıca ek ders ücreti ödenir." denmektedir. Öğretmenlerin aylık karşılığı görevini tamamlayıp tamamlamadığına bakılmaksızın hazırlık ve planlama ek ders ücreti ödenir. 

 
FATIH DEMIREL / 2015-05-28
iller arası tayin

Sayın hocam mrb...2010 yılından önce atananlar zorunlu hizmetten muaflar ve zorunlu hizmeti 31 eylül itibariyle tamamlamış olanlar iller arası tayin hakları bulunmaktadır..sorum eşleride zorunlu hizmeti ertelemeden dolayı iller arası tayinden faydalanırmı...Eşlerin ikiside öğretmen olduğunu belirteyim.....cevabınız için şimdiden teşekkürler

 
 
Cevaplayan Yönetici : Necmettin SÖKÜLMEZ

Eşlerden birinin zorunlu hizmetten muaf olması, evli bulundukları sürece diğerinin de muaf olması anlamına gelmektedir. Başvuru şartları ile ilgili olarak Bakanlıkça yayınlanan kılavuzu okuyunuz veya bağlı bulunduğunuz ilçe milli eğitim müdürlüğüne başvurunuz. İyi günler dilerim.

 
FATİH DEMİREL / 2015-05-28
iller arası tain

sayın hocam soruma başlamadan gerçekten bu hizmetinizden dolayı sizlere teşekkür ederim.okulumda iller arası tayin isteyecek öğretmenlerim bulunmakta ve bu arkadaşlarımın bir kaç tanesinde zorunlu hizmeti tamamlamada 6 aydan az kalanların zorunlu hizmeti tamamlamış sayılır maddesi gereği hak kullanmak istiyor..asıl sorum bu 6 aydan az kalma hesabında...baz alınan tarih 30 eylül tarih itbariyle 6 aydan az kalmakmı yoksa başvuru yada tercih yapımı günü itibariyle 6 aydan az kalmakmı baz alınır..yani iller arası tayin döneminde 15 şubat 2012 tarih itibariyle atanan hocalarımızın 4 yıllık zorunlu hizmeti tamamlamış olurlarmı

 
 
Cevaplayan Yönetici : Necmettin SÖKÜLMEZ

Benzer soru cevaplanmıştır. Bilgilerinize.

 
HASAN / 2015-05-28
Zorunlu Hizmet

Merhaba hocam, Ben Aralık 2010'da atandım. Atandığım okulun zorunlu hizmet süresi 5 yıl. Zorunlu hizmetimi de Aralık 2015 tarihinde tamamlamış olacağım. Önümüzde de il dışı yer değiştirmeler var. Yer değiştirme hizmet süresinin hesabında son tarih 30 eylül. Zorunlu hizmette de 6 aya kadar zorunlu hizmet affı var. Ben il dışı tercihlerimi yapmadan önce zorunlu hizmet yükümlülüğümü kaldırtabilir miyim?

 
 
Cevaplayan Yönetici : Necmettin SÖKÜLMEZ

Buradan net olarak bilgi sahibi olmadığımız şahsi durumlarla ilgili değerlendirmede bulunmamız doğru olmayacaktır kanaatindeyim. Sorduğunuz konu ile ilgili olarak bağlı bulunduğunuz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne resmi başvuruda bulunmanız durumunda isteğinizin yapılıp yapılamayacağı resmi olarak tarafınıza bildirilecektir. Böylece aklınızda bir soru işareti kalmayacaktır. İyi günler dilerim.

 
HASAN çELIK / 2015-05-28
nöbetçi öğretmen

Nöbetçi öğretmen boş derse girerse ek ders alır mı

 
 
Cevaplayan Yönetici : Necati İLMEN

Sayın Öğretmenim, nöbetçi öğretmenin boş derse girmesi ( ders öğretmeninin görevli, izinli, raporlu vs. olması veya dersin öğretmeninin bulunmaması) halinde kendisine ek ders verilebileceğine dair “Millî Eğitim Bakanlığı Yönetici Ve Öğretmenlerinin Ders Ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Karar”da her hangi bir hüküm yer almamaktadır.İyi çalışmalar...

 
| 1 || 2 || 3 || 4 || 5 || 6 || 7 || 8 || 9 || 10 || 11 || 12 || 13 || 14 || 15 || 16 || 17 || 18 || 19 || 20 || 21 || 22 || 23 || 24 || 25 || 26 || 27 || 28 || 29 || 30 || 31 || 32 || 33 || 34 || 35 || 36 || 37 || 38 || 39 || 40 || 41 || 42 || 43 || 44 || 45 || 46 || 47 || 48 || 49 || 50 || 51 || 52 || 53 || 54 || 55 || 56 || 57 || 58 || 59 || 60 || 61 || 62 || 63 || 64 || 65 || 66 || 67 || 68 || 69 || 70 || 71 || 72 || 73 || 74 || 75 || 76 || 77 || 78 || 79 || 80 || 81 || 82 || 83 || 84 || 85 || 86 || 87 || 88 || 89 || 90 || 91 || 92 || 93 || 94 || 95 || 96 || 97 || 98 || 99 || 100 || 101 || 102 || 103 || 104 || 105 || 106 || 107 || 108 || 109 || 110 || 111 || 112 || 113 || 114 || 115 || 116 || 117 || 118 || 119 || 120 || 121 || 122 || 123 || 124 || 125 || 126 || 127 || 128 || 129 || 130 || 131 |

önceki sonraki
 


Müdür yardımcısı ve müdür kaç saat derse girebilir

...
 

Sayın müfettişim ben müdür yardımcılığı görevine ge...

 

Sayın müfettişim, halk eğitimi merkezinde müdür yardımcısıyım.hafta sonu cumartesi (5) pazar(5) saat kurs veriyorum...cumartesi ve pazar günleri 2+2 saat nöbet&ccedi...

 

İYİ GÜNLER. BENİM 8. SINIFLARDA REHBERLİK VE KARİYER PLANLAMA DERSİM VAR. BUNUN BİR SAATLİK ÜCRETİ AYRI MI YAZILIR YOKSA REHBERLİK VE KLÜP FAALİYETLERİ İÇİNDE M...

 

Merhaba müfettişim ben ortaokulda müdür yardımcılığı yapıyorum. Fiilen nöbet tuttuğum takdirde nöbet ücreti alabilirmiyim?

...
 
Değerlendirme Toplantısı
Yarıyıl Değerlendirme Toplantısı
Değerlendirme Toplantısı
Üsküdar-Beykoz denetim grubumuzla, Üsküdar Haydarpaşa Mesleki ve Tek Anad. Lisesinde denetimdeyiz.
E-Denetim Planlama Modülünün Kullanımı Konulu Toplantı
ÖZEL EĞİTİMDE E-DENETİM MODELİ VE YAZILIMI
TEOG SINAVI
Maarif Müfettişleri Galatasaray Lisesinde
Binbirdirek Mah. Dr.İmren Öktem Caddesi Eski Sultanahmet Adliye Sarayı No1 Sultanahmet
Fatih/İSTANBUL
Telefon: (0212) 519 28-53
Fax: (0212) 511 65 58
 
 
   
Bu sitede yer alan içerikler izinsiz olarak kopyalanamaz. Kopyalandığı takdirde tüm sorumluluk sizlere aittir.
Copyright © 2015 TC MEB İstanbul Maarif Müfettişliği Başkanlığı. Tüm hakları saklıdır.