Adınız ve Soyadınız*
 
E-posta Adresiniz*
  Başlık*
 
  Soru Kategorisi*
 
  Mesajınız*
 
   
  Soru-Cevap Bölümü Kullanım Kurallarını Okudum, Kabul Ediyorum
   
 
*
(Büyük harf kullanın)
 
   
 
 
 
 
   
 
  Sitemizde Toplam Cevaplanan Soru Sayısı: 2620  
     
ALI NALBAT / 2015-06-06
Görevlendirme Md Başyard ek dersi

iyi günler değerli hocam Md Yard. olarak çalıştığım kurumun Md Başyardımcısı İl MEM Ar-Ge biriminde görevlendirme olarak çalışmaktadır ve ek dersini daha önce kurumumuza ulaşan bir yazı ile Md Başyard ekdersi almaktadır. Onun görevlendirilmesinden dolayı Md Başyardımcılığına vekaleten ben görevlendirildim. Benim ekdersim yaptığım göreve göre mi yoksa kadroma göre mi yapılacaktır? Teşekkür ederim.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli yönetici arkadaşım. Ek ders kararlarının 22/2 maddesi ile 2007/19 sayılı genelgenin 15/2/a maddelerine göre bir kadronun vekaleten görevlendirildiğiniz kadronun ek ders ücretini alabilmenizin koşullarından biri de "boş kadro" koşuludur.

 
METİN ER / 2015-06-06
Hafta Sonu İdareci Ekdersi

Halk Eğitim Merkezinde Millî Eğitim Bakanlığı Yönetici Ve Öğretmenlerinin Ders Ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Kararın 8. Maddesine göre hafta sonlarında idarecilerden birine 2 saat ücret ödeyebilirmiyiz? Yada hangi kurslara ödenir hangilerine ödenmez örneklerle açıklarsanız menmun olurum. Metin ER (HEM Müdürü)

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli yönetici arkadaşım. Ek ders kararlarının 8. maddesine göre "Cumartesi ve pazar günleri, bu madde kapsamında belirtilen eğitim faaliyetlerinde görev yapan okul/kurum yöneticilerinden birine fiilen görev yaptıkları anılan günler için 2 saat ek ders ücreti ödenir. Yöneticilere, fiilen ders okuttukları süreler hariç olmak üzere yönetim görevine bağlı olarak bunun dışında bu madde kapsamında ayrıca ek ders ücreti ödenmez." Hangi kurslardan dolayı bu ücretin ödeneceğini öğrenmek için de yine 8. maddeye bakmak gerekir. 

 
OğUR AYDıN / 2015-06-06
ek ders

İyi çalışmalar.6639 sayılı torba yasanın 9. maddesine göre özel eğitim sınıfı bulunan ilkokulların idarecilerinin ek ders ücretleri %25 fazla olarak mı hesplanır?

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli yönetici arkadaşım. Lütfen bu konuda daha önce cevaplanmış sorulara bakınız.

 
ABDULLAH TARIK / 2015-06-06
örgün ve yaygın eğitimi destekleme krsları

İyi günler hocam.. Halk eğitim merkezlerinde açılan üniversiteye hazırlık kurslarında öğretmenler ek derslerini %100 fazla almakta. Müdür ve müdür yardımcıları da alacak mı bu ek dersleri? Alırsa kaç saat üzerinden alacaklar? Kurumdaki bütün müdür yardımcıları bu kurslardan dolayı ek ders alacak mı? Şimdiden teşekkürler.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli yönetici arkadaşım. Ek ders kararlarının 8. maddesine göre "Cumartesi ve pazar günleri, bu madde kapsamında belirtilen eğitim faaliyetlerinde görev yapan okul/kurum yöneticilerinden birine fiilen görev yaptıkları anılan günler için 2 saat ek ders ücreti ödenir. Yöneticilere, fiilen ders okuttukları süreler hariç olmak üzere yönetim görevine bağlı olarak bunun dışında bu madde kapsamında ayrıca ek ders ücreti ödenmez." Dikkat ederseniz bütün yöneticiler demiyor, yöneticilerden birine diyor. Diğer sorunuza gelince yöneticilere de bu ek ders ücretleri %100 arttırımlı ödenir. 

 
ORÇUN BEKTAŞ / 2015-06-06
EK DERS

12. Sınıf da öğrenim gören öğrenciler, veli izin dilekçesi ile okula gelmezken derse giren branş öğretmeni o gün tüm hazırlıklarını yaparak derse girmekte ve sınıfta öğrenci olmadığı için ders yapamamaktadır. Bu öğretmene ek ders ödenir mi? ödenmez mi? Bu konuda okul müdürleri farklı uygulamalar yapmakta...

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli yönetici arkadaşım. Bu konuda daha önce de soru cevapladım. Bu cevaplara da bakabilirsiniz. Bakanlığın görüş yazıları da mevcut. Hatta mahkeme kararları da var. Bütün bunlara bakabilirsiniz. Ancak özetle şunu söylemeliyim ki ek ders ücreti ödenebilmesi için görevin fiilen yapılmış olması şart.  

 
MUSTAFA UĞUR / 2015-06-06
Yetiştirme kursu ve yarışmalar

Sayın denetmenim ilçemizde bir hafta boyunca bilgi yarışması yapıldı.bu hafta boyunca yetiştirme kursu açan öğretmenimiz okula gelmedi ve günlük birer saatlik yetştirme kursunuda fiilen yapmadı ekders ücreti ödenirmi? ve yarışma nedeniyle tüm gün görevlimi? sayılır teşekkürler

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli mesai arkadaşım. Görevli/izinli yönetici ve öğretmenlere normal müfredat kapsamında almaları gereken ek ders ücretleri ödenmelidir. Ancak program değişikliği ile kolaylıkla yapılabilecek olan ders dışı çalışma, yetiştirme kursu gibi ek çalışmaların bu sürede fiilen derse girmeden ödenmesinin doğru olmadığını düşünüyorum.

 
MEHMET AKIN / 2015-06-06
yetiştirme ve destekleme kursları

sayın muarif müfetişim öncelikle ilgi ve cevaplarınız için teşekkürler ederim yetiştirme ve destekleme kurslarında ekders kararlarının 8.maddesi öğretmen ve yöneticilere 10 saate kadar fiilen girdikleri bu derslerden ekdes ücretlerini alırlar maddesi doğrultusunda ben hafta sonu kurs açma onayı istedim ilçe milli eğitim mali işler şube müdürümüz hem kurs müdürü hemde ders öğretmeni olmazsınız gerekçesi ile kurs onayı vermediler ben okul müdürü olarak hem kurs müdürü hemde ders girip ekders alabilir miyim ? bize kurs müdürü ile ders öğretmeni aynı olamaz deniliyor

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli mesai arkadaşım. Ek ders kararlarının "Yetiştirme, okuma -yazma ve uyum kursları" başlıklı 8. maddesi şu şekildedir:

 (1) Bu Kararla belirlenen azamî ek ders görevi ve ek ders görevinden sayılan ders saatleri dışında olmak üzere;

a) Ders yılı içinde;

1) İlgili mevzuatına göre, dönem içinde herhangi bir nedenle derslerin yapılamadığı günler için dönem içinde veya dönem sonunda düzenlenen eğitim faaliyetleri ve yetiştirme programları ile ikinci yarıyıl sonunda bazı derslerden yetersizliği görülen öğrenciler için düzenlenen yetiştirme kurslarında veya programlarında,

2) Tam gün tam yıl eğitim yapılan meslekî ve teknik okul ve kurumlarda bu programlar için,

3) Yurt dışında çalışan vatandaşlarımızın çocuklarının, ortak dil ve kültür birliği bulunan soydaşlarımızın, toplumumuza ve eğitim sistemimize uyumlarını sağlamak amacıyla açılan kurslarda,

4) Okuma-yazma kurslarında,

5) İşsizlikle mücadele projesi çerçevesinde yapılan beceri kazandırma ile ilgili eğitim programlarında,

6) Açık öğretim kurumları öğrencilerinin, örgün eğitim kurumlarında gördükleri yüz yüze eğitim uygulamalarında,

görevlendirilen yönetici ve öğretmenlere haftada 10 saate kadar,

b) Yarıyıl ve yaz tatillerinde;

1) Eğitim yapılan her derece ve türdeki örgün ve yaygın eğitim kurumlarında,

2) (a) bendinin 3 ve 4 numaralı alt bentlerinde sayılan kurslar ile 6 numaralı alt bendinde sayılan eğitim faaliyetlerinde,

görevlendirilen yönetici ve öğretmenlerden alanı atölye, laboratuvar ve kurs öğretmenliği olanlara haftada 44, diğerlerine haftada 30 saate kadar,

ek ders görevi verilebilir.

(2) Bu madde kapsamında belirtilen eğitim faaliyetlerinde cumartesi ve pazar günleri ile yarıyıl ve yaz tatillerinde fiilen yerine getirilen ders görevleri, ek ders ücreti karşılığında verilir.

(3) Cumartesi ve pazar günleri, bu madde kapsamında belirtilen eğitim faaliyetlerinde görev yapan okul/k

urum yöneticilerinden birine fiilen görev yaptıkları anılan günler için 2 saat ek ders ücreti ödenir. Yöneticilere, fiilen ders okuttukları süreler hariç olmak üzere yönetim görevine bağlı olarak bunun dışında bu madde kapsamında ayrıca ek ders ücreti ödenmez. 

 
FATİH BULUT / 2015-06-06
KURS

Ben ortaokul müdür yardımcı olarak görev yapmaktayım şimdiden cevabınız için çok teşekkür ederim...gelecek sene destekleme ve yetiştirme kursunda bir öğretmen maaş karşılığının üstünde derse girmeyip kalan saatlerin hepsini kurs olarak açabilir mi...ya da bir öğretmen 30 saat girdiğinde 10 saat kurs açabiliyordu maaş karşlığı girse yine en fazla 10 saat mi kurs yapabilir...... teşekkürlerrrrr

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli yönetici arkadaşım. Genel bilgi dersleri öğretmenleri 15 saat aylık karşılığı, 6 saat zorunlu, 9 saat de isteğe bağlı olmak üzere 30 saate kadar derse girebilirler. Öğretmen 30 saat derse de girse, 21 saat derse de girse ek ders kararlarının 8. maddesine göre yetiştirme kurslarında maksimum 10 saat derse girebilir, denmektedir. Ancak şunu da belirtmeliyim ki Bakanlık yetiştirme ve destekleme kursları yönergesinde ve daha sonra(31/01/2015) yayınladığı görüş yazısında öğretmenlerin normal müfredat kapsamında ve kurslarda 40 saate kadar derse girebiliceğini belirtti.Hatta örneği de şu şekildeydi. 21 saat normal müfredat kapsamında derse giren bir öğretmene 19 saat kurs kapsamında derse girebilir, denmektedir. 

 
ERTUğ OSMANOğLU / 2015-06-06
OKULUN TATİL OLMASI.

Sayın müfettişim; müdür yardımcısı olarak görev yapıyorum. Okulumuzda bahçeyle ilgili bazı işler olduğundan, çocukların güvenliği açısından okulumuzu öğleden sonra tatil yaptık. Konuyla ilgili ilçeyle sözlü olarak görüşüldü ve tatil yapılmasına ilişkin olur yazısı yazıldı. İlçe yazımızı işleme koymadı ve tatil olmasından dolayı herhangi bir kesinti yapılmamasını sözlü olarak söyledi. Müdür bey de ücretleri yazalım dedi ancak; okulumuzdan resmi yazı yazılmış olması, sınıf defterinde ders yapılmadığına dair emareler var olması ve tatil olduğunu velilerin de biliyor olmasından dolayı ücret yazmak istemiyorum. Ayrıca ders yapılmadığından vicdani kanaatimde ücret yazılmaması yönünde... Sizce ne yapmalıyım? Okul müdüründen yazılı talimat istemeli miyim? Ve yazılı olarak ücret yazmamı isterse konuyu il disiplin kuruluna iletmeli miyim?

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli mesai arkadaşım. Siz de biliyorsunuz ki sözlü talimatlarla mevzuata aykırı işlem yapmak doğru değildir. Devletin dili biliyorsunuz yazıdır. Benden yorum yapmamı bekliyorsunuz. Bu isteğinizi makul karşılıyorum. Ancak unutulmamalıdır ki bizler bu sitede yazdığınız sorulara cevap vermekle birlikte aynı zamanda Maarif Müfettişleriyiz ve uygulamalara/mevzuata aykırı bir yorum yapmamız beklenemez.

 
EMRE KARA / 2015-06-06
ekders

öncelikle teşekkür ederim.hocam bir öğretmen ek dersi (zorunlu ve isteğe bağlı)doldurduktan sonra destekleme eğitimi için hafta sonu 10 saat alıp üzerine hafta içi ders sonunda telafi eğitimi için ek ders alırmı.teşekkür ederim

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli yönetici arkadaşım. Ek ders kararlarının 8. maddesi kapsamında yönetici ve öğretmenlerin alabilecekleri maksimum ek ders ücreti 10 saatttir. Yetiştirme kursları ve telafi eğitimlerinin her ikisi de aynı maddede(8. madde) yer aldığına göre bu her iki kurstan maksimum ödenebilecek ek ders ücreti 10 saattir.

 
BüLENT AKÇAY / 2015-06-06
ek ders

Merhaba. Bir gün okula gelmeyen sınıf öğretmeni o haftanın ek dersini kaç saat alır.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli mesai arkadaşım. Sınıf öğretmenleri 18 saat aylık karşılığı derse giren öğretmenlerdir. Birgün okula gelmediğine göre 24 saat derse girmiştir. 24-18= 6 saatin yanı sıra 2 saat de hazırlık ve planlama kapsamında ders ücreti aır.

 
ALIHAN AKAR / 2015-06-06
hafta sonu yetiştirme kursu

İyi günler beden eğitimi öğretmenleri hafta sonu yetiştirme kursu kapsamında kurs verebilir mi?Ben daha önce size sormuştum veli talebi ile açılabilir yorumu aldım.Şimdi Şanlıurfa Milli Eğitimin beden eğitimi kursları yetiştirme kursu kapsamında sayılamaz yazısı bize gösterildi .Bu konuda bir değişiklik var mı? Aydınlatırsanız sevinirim. Teşekkürler

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli mesai arkadaşım. MEB Örgün ve Yaygın Eğitimi Destekleme ve Yetiştirme Kursları Yönergesinin 10. maddesine göre kurslar açılmalıdır. Bu maddede "Kurslar, öğrenci/kursiyer ve velilerden gelen istek üzerine kurs merkezlerinde belirlenen dersler için açılır, öğrenci/kursiyer ve veliler ders seçimiyle birlikte öğretmen seçiminde de bulunabilirler (Ek-1 Talep Formu), kurs programlarının hazırlanmasında; kursun destekleyici ve yetiştirici nitelikte olmasına dikkat edilir." denmektedir.

 
HASAN ERBAŞ / 2015-06-06
YÖNETİCİ EK DERS

iyi günler. Bir hafta rapor alan sınıf öğretmeninin yerine müdür veya müdür yardımcısı derse girerse 6 saatten sonra girdiği ders için ek ders ücreti alabilir mi?

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli mesai arkadaşım. Okullarda boş geçen derslerin yöneticiler, nöbetçi öğretmenler veya dersine branş öğretmeni giren sınıf öğretmeninin doldurulması esastır. Sizin sorunuzda belirttiğiniz anlamda bir uygulama yoktur.

 
ÖMER SAİD / 2015-06-06
GÖREVLENDİRME

İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine e-posta, e-okul işlemleri ve sportif faaliyetleri düzenleme gibi amaçlarla Kaymakamlık onayı ile görevlendirilen idareci/öğretmene kaç saat ek ders yazılır?

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli mesai arkadaşım. Ek ders kararlarının 16/2 maddesi şu şekildedir: Bakanlık merkez teşkilatında Bakan veya yetkili kıldığı makam, taşra teşkilatında ise Bakan veya valilik onayı ile ilgili mevzuatı uyarınca verilen görevleri yapmak üzere görevlendirilen yönetici ve öğretmenler ile Bakanlığa verilmiş bir görevi yürütmek üzere diğer kurumlarda Bakan onayı ile görevlendirilen yönetici ve öğretmenler, Bakanlık merkez teşkilatındaki görevlendirmeler için 1 yıl, diğer görevlendirmeler için ise her altı ayda yeni bir onay alınmak ve fiilen görev yapmak kaydıyla, yarıyıl ve yaz tatilleri de dahil olmak üzere aylık karşılığı ders görevi ile görevlendirildikleri tarihte kendilerine verilmiş ek ders görevi bulunup bulunmadığına bakılmaksızın göreve başladıkları tarihten itibaren haftada 18 saat ek ders görevi yapmış sayılırlar ve buna ilişkin ek ders ücretleri kadrolarının bulunduğu kurumca ödenir. Alınacak onayda görevlendirilecek personelin adı, soyadı, unvanı, görevin mahiyeti ve görev süresi ile diğer hususlar açıkça belirtilir. Bu kapsamda ek ders ücretinden yararlanan personele ayrıca asli görevi için öngörülen ek ders ücreti ödenmez. Öğretmenlerin ilgili müfredatı kapsamında ders okutmak üzere diğer eğitim kurumlarında geçici olarak görevlendirilmeleri bu fıkra kapsamında değerlendirilmez." Bu maddeye göre Valilik onayı ile görevlendirilen yönetici ve öğretmenlere 18 saat ek ders ücreti ödenmelidir.

 
MAHMUT DERTOĞLU / 2015-06-06
mayıs ayı müdür yetkili öğretmenin ekders hesabı

bir mayıs cumaya denk geldiği için müdür yetkili öğretmen ekdersi o hafta 7 saatini kesip 11 saat mi hesaplanır?ben böyle yazdım.bir hocamız uzun bir hesaplama yaptı o hafta sadece 1 saat ekders verileceğini söyledi hangisi doğru ?

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli öğretmenim. Müdür yetkili öğretmenler tıpkı sınıf öğretmenleri gibi aylık karşılığı 18 saat derse girmekle yükümlüdürler. Birgün derse girmeyen bir öğretmen o hafta 24 saat derse girmiş olur. 24-18= 6 saat, 2 saat hazırlık ve planlamadan, 3 saat de yönetim görevinden olmak üzere 6+2+3= 11 saat ek ders ücreti almalıdır. 

 
SAMET YILDIRIM / 2015-06-03
RAPOR

Mazeret izni bitimi pazar gününe denk geliyorsa (başka bir ilden) rapor pazar günü mü alınmalı yoksa hafta içinde alınabilir mi?

 
 
Cevaplayan Yönetici : Necmettin SÖKÜLMEZ

Rahatsızlığınız başka ilde geçirdiğiniz izin süresi içerisindeyse, izin süresi içerisinde başka ilden alacağınız raporlar izne çevrilecektir. İyi günler dilerim.

 
MUSTAFA UZUN / 2015-06-03
Okul Aile Birliği Hizmet Alımı

Okul Aile Birlikleri ödeneği olmayan, bağışlarla ayakta duran derneklerdir. Doğrudan temin yöntemi ile temizlik, güvenlik gibi hizmet satın almaktadır. Bu hizmet satın alma işlemlerinde açık ihale açma zorunluluğu varmıdır. İhale kanununa göre ödeneği olmayan bir hizmet için ihale yapılamaz denilmektedir. Teşekkürler

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli yönetici arkadaşım. Kamu ihale kanununun 5. maddesinde "Ödeneği bulunmayan hiçbir iş için ihaleye çıkılamaz" denmektedir. Okul aile birlikleri alınan bağışlarla temizlik ve güvenlik gibi hizmetleri satın almaktadırlar. Dolayısıyla ihale yapmalarına gerek olmadığı düşüncesindeyim. 

 
SALİH KANAL / 2015-06-03
YÖNETİCİ EK DERS

İyi günler. Yöneticiler ilkokulda rapor alıp okula gelmeyen sınıf öğretmeninin yerine derse girerse ek ders alabilir mi? Alırsa kaç saat alır? TEŞEKKÜRLER

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli mesai arkadaşım. Lütfen bu konuda daha önce cevaplanmış sorulara bakınız. 

 
SABAHATTİN ARSAN / 2015-06-03
ŞUBE REHBER ÖĞRETMENLİĞİ EK DERSİ

Sayın Murat Bey ilgi ve alakanıza şimdiden teşekkürler. Benim sorum şube rehber öğretmenliği olup ( mesela 7-A şube rehber öğretmenliği olan), fiili olarak Rehberlik ve Sosyal Etkinlikler dersine girmeyen bir öğretmene hazırlık ve planlamadan bir saat daha ek ders yazılır mı? Yani 29 saat fiili derse giren bir öğretmene 14 + 2 (rehberlik)+ 2(hazırlık ve planlama ) = 18 saat şeklinde mi olmalı; Yoksa bu fiili derse girmediği ama şube rehber öğretmenliğinden aldığı 2 saatin birini fiili sayıp 14+2+3 =19 saat ekders ücreti alır şeklinde mi olmalıdır. Not : Daha önce 8. Sınıf kulüp ve rehberlik dersine fiilen giren çğretmenlerle ilgili sormuş ve cevabınızı almıştım. Fakat 5,6 ve 7. sınıflarda rehberlik ve kulüp olmadığı için fiilen girilen derste olmadığından kafama takıldı. Teşekkürler.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli yönetici arkadaşım. 8. sınıflarda fiilen derse girilen rehberlik/sosyal etkinlikler dersi olduğu için bu ders hazırlık ve planlama ders saati hesaplanırken dikkate alınır. Ancak 5,6 ve 7. sınıflarda fiilen girilen bir rehberlik/sosyal etkinlikler dersi olmadığı için sadece öğrenci kişilik hizmetleri kapsamındaki 2 saati alır ancak hazırlık ve planlama ders saatinin hesaplanmasında dikkate alınmaz.

 
BURAK YıLUZAR / 2015-06-03
Sınıf Öğretmenine günlük 3 saat den fazla ek ders yazılabilir mi ?

Geçen ay bir sınıf öğretmeninin ekdersinde yarım gün gelmediği halde sehven tam gün ücret kesintisi yaptık. Fazladan kesilen 4 saat ücreti bu ay kendisine nasıl verebiliriz? Günlük 3 saatden fazla ekders yazabilirmiyiz? Bunun yöntemi nedir. Teşekkürler.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli mesai arkadaşım. Sehven ödenmeyen ek ders ücretlerinin takip eden aylarda ödenmesinde herhangi bir sakınca yoktur. Bunun için ek ders çizelgesinin altına not da düşebilirsiniz, ayrı bir çizelge de hazırlayabilirsiniz.

 
| 1 || 2 || 3 || 4 || 5 || 6 || 7 || 8 || 9 || 10 || 11 || 12 || 13 || 14 || 15 || 16 || 17 || 18 || 19 || 20 || 21 || 22 || 23 || 24 || 25 || 26 || 27 || 28 || 29 || 30 || 31 || 32 || 33 || 34 || 35 || 36 || 37 || 38 || 39 || 40 || 41 || 42 || 43 || 44 || 45 || 46 || 47 || 48 || 49 || 50 || 51 || 52 || 53 || 54 || 55 || 56 || 57 || 58 || 59 || 60 || 61 || 62 || 63 || 64 || 65 || 66 || 67 || 68 || 69 || 70 || 71 || 72 || 73 || 74 || 75 || 76 || 77 || 78 || 79 || 80 || 81 || 82 || 83 || 84 || 85 || 86 || 87 || 88 || 89 || 90 || 91 || 92 || 93 || 94 || 95 || 96 || 97 || 98 || 99 || 100 || 101 || 102 || 103 || 104 || 105 || 106 || 107 || 108 || 109 || 110 || 111 || 112 || 113 || 114 || 115 || 116 || 117 || 118 || 119 || 120 || 121 || 122 || 123 || 124 || 125 || 126 || 127 || 128 || 129 || 130 || 131 |

önceki sonraki
 


Müdür yardımcısı ve müdür kaç saat derse girebilir

...
 

Sayın müfettişim ben müdür yardımcılığı görevine ge...

 

Sayın müfettişim, halk eğitimi merkezinde müdür yardımcısıyım.hafta sonu cumartesi (5) pazar(5) saat kurs veriyorum...cumartesi ve pazar günleri 2+2 saat nöbet&ccedi...

 

İYİ GÜNLER. BENİM 8. SINIFLARDA REHBERLİK VE KARİYER PLANLAMA DERSİM VAR. BUNUN BİR SAATLİK ÜCRETİ AYRI MI YAZILIR YOKSA REHBERLİK VE KLÜP FAALİYETLERİ İÇİNDE M...

 

Merhaba müfettişim ben ortaokulda müdür yardımcılığı yapıyorum. Fiilen nöbet tuttuğum takdirde nöbet ücreti alabilirmiyim?

...
 
Değerlendirme Toplantısı
Yarıyıl Değerlendirme Toplantısı
Değerlendirme Toplantısı
Üsküdar-Beykoz denetim grubumuzla, Üsküdar Haydarpaşa Mesleki ve Tek Anad. Lisesinde denetimdeyiz.
E-Denetim Planlama Modülünün Kullanımı Konulu Toplantı
ÖZEL EĞİTİMDE E-DENETİM MODELİ VE YAZILIMI
TEOG SINAVI
Maarif Müfettişleri Galatasaray Lisesinde
Binbirdirek Mah. Dr.İmren Öktem Caddesi Eski Sultanahmet Adliye Sarayı No1 Sultanahmet
Fatih/İSTANBUL
Telefon: (0212) 519 28-53
Fax: (0212) 511 65 58
 
 
   
Bu sitede yer alan içerikler izinsiz olarak kopyalanamaz. Kopyalandığı takdirde tüm sorumluluk sizlere aittir.
Copyright © 2015 TC MEB İstanbul Maarif Müfettişliği Başkanlığı. Tüm hakları saklıdır.