Adınız ve Soyadınız*
 
E-posta Adresiniz*
  Başlık*
 
  Soru Kategorisi*
 
  Mesajınız*
 
   
  Soru-Cevap Bölümü Kullanım Kurallarını Okudum, Kabul Ediyorum
   
 
*
(Büyük harf kullanın)
 
   
 
 
 
 
   
 
  Sitemizde Toplam Cevaplanan Soru Sayısı: 2620  
     
NAZ ERDOğAN / 2015-08-12
Erkek Öğretmen (Doğum İzni)

Sayın Müfettişim, özel okulda çalışan erkek öğretmen babalık izni kullanabilir mi? Kullanabilirse resmi dayanağı nedir? Teşekkür ederim.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Necmettin SÖKÜLMEZ

Merhaba, bu konuda 5580 sayılı Özel Öğretim Kurumları Kanunu'nun 9. maddesinde yer alan "Kurumlarda görev yapan yönetici, öğretmen, uzman öğretici ve usta öğreticiler, bu Kanun hükümleri saklı kalmak üzere; a) Sosyal güvenlik ve özlük hakları yönünden; 506 sayılı Sosyal Sigortalar Kanunu ile 4857 sayılı İş Kanunu,(...) hükümlerine tâbidir." hükmü gereği özlük hakları yönünden tabi olduğunuz  4857 sayılı İş Kanunu'ndaki "Ek Madde 2 – (Ek: 4/4/2015-6645/35 md.) İşçiye; (...) eşinin doğum yapması hâlinde ise beş gün ücretli izin verilir." hükmü doğrultusunda 5(beş) gün ücretli izin kullanabileceğiniz değerlendirilmektedir.İyi günler.

 

 
SELAMI AKSAN / 2015-08-12
Norm Fazlası

Merhaba Sayın Hocam, Ortaokulda 7 yıl Türkçe Öğretmeni iken 2011 yılı Nisan ayında aynı okula sınavla Kadrolu Müdür yardımcısı olarak atandım. Halen yerime gelen Türkçe öğretmeni de görevdeyken dört yıllık yöneticilik sürem sona erdi ve Valilik atama kararnamesi ile öğretmenliğe döndürüldüm. Bu durumda iki Türkçe öğretmeniyiz aynı okulda. Norm fazlası ben miyim, yoksa hizmet puanı benden az olan diğer arkadaş mı? TEŞEKKÜRLER.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Necmettin SÖKÜLMEZ

Okullarda farklı nedenlerle ortaya çıkacak ihtiyaç fazlası öğretmenlerin belirlenmesinde, Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmenlerinin Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 53. maddesinde yer alan "(3)öğretmenlerden; herhangi bir nedenle istihdam alanı daralanlar ile görevli oldukları eğitim kurumlarında alanlarında norm kadro sayısı azalanlar, hizmet puanı üstünlüğüne göre yapılacak değerlendirme sonucunda hizmet puanı en az olandan başlamak üzere norm kadro fazlası olarak belirlenir. Hizmet puanının eşitliği hâlinde sırasıyla; öğretmenlikteki hizmet süresi daha az olan, öğretmenliğe daha sonra başlayan norm kadro fazlası olarak belirlenir." hükümlerine göre işlem yapılacağı değerlendirilmektedir. İyi günler.

 
HAMDİN ASLAN / 2015-08-12
YETİŞTİRİCİ KURSAR

YAZ TATİLİNDE YGS/LYS/TEOG YÖNELİK YETİŞTİRİCİ KURS AÇILABİLİR Mİ? AÇILAN BU KURSLA HAFTA İÇİ SAAT 19:00 KADAR DEVAM ETMESİ HALİNDE KURS YÖNETİCİSİ HER GÜN İÇİN Mİ 2 SAAT EK DERS ALIR YOKSA TOPLAMDA EN FAZLA 4 SAAT Mİ ALIR? YÖNETİCİLER SAAT 17:00 DAN SONRA HAFTADA TOPLAMDA 10 SAAT DERSE GİREBİLİRLER Mİ? ERKEN CEVAPLARSANIZ ÇOK SEVİNİRİM TEŞEKKÜRLER...

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli mesai arkadaşım. Lütfen bu konuda daha önce verilmiş cevaplara bakınız.

 
ŞEYMA SUCU / 2015-08-12
Zorunlu Hizmet

Sayın Denetmenlerim, Okul Öncesi öğretmeniyim.Erciş-Van depreminde Erciş'te görev yapıyordum.60 öğretmen arkadaşımızın yanıbaşımızda can verdiği ve yaklaşık 5 saatten sonra kurtulan 9 öğretmenden biriyim.Devletimiz sağolsun depremzede olmamızdan dolayı Bakanlığımız 'Özel ve genel hayatı etkileyen nedenler 'maddesi gereği tayinimi anne babamın yanına şehir merkezine çıkarttı.Şu anda bile Psikolojik tedavim devam ediyor.2 senedir Mebbis te zorunlu hizmet yapıyor ifadesi vardı.Bu sene ise Zorunlu Çalışma yükümlüsü 'diye yazıyor.Bu haber üzerine psikolojim daha da bozuldu.Şimdi ben uzak köylere gideceğim.Puanım 70.Daha il merkezine gelmem mümkün değil diye düşünüyorum.Ben çevremdeki masanın kımıldamasından bile panik yapan biriyim.Şimdi ben ne yapacağım.Ne yapabilirim.Bu konuda acil yardımcı olursanız sevineceğim. Teşekkür ederim.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Necmettin SÖKÜLMEZ

Değerli öğretmenim, öncelikle sizlere geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, vefat eden öğretmenlerimiz için Allah'tan rahmet diliyoruz. Allah bir daha öyle acılar yaşatmasın inşallah. Sorunuza gelince; Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmenlerinin Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinde; "Zorunlu çalışma yükümlülüğünden muaf tutulacaklar" başlıklı MADDE 44'te "(1) Zorunlu çalışma yükümlülüğünden; a) 6/5/2010 tarihinden önce Bakanlık kadrolarında öğretmen olarak göreve başlayanlar, b) Terör eylemleri etkisi ve sebebiyle şehit olan veya çalışamayacak derecede malul olan ya da malul olup da çalışabilir durumda olan kamu görevlileri ile er ve erbaşların, öğretmen olan eş ve çocukları ile anne, baba ve kardeşleri, c) En az % 40 oranında çalışma gücünden yoksun olduğunu belgelendiren öğretmenler, muaf tutulur. (2) Zorunlu çalışma yükümlülüğü öngörülen hizmet alanlarında görevli iken çeşitli nedenlerle 1, 2 ve 3 üncü hizmet alanlarına atananlardan zorunlu çalışma yükümlülükleri altı aydan daha az kalanlar, zorunlu çalışma yükümlülüğünü tamamlamış sayılır. Altı aylık sürenin belirlenmesinde en son görev yapılan zorunlu hizmet alanı dikkate alınır." "Zorunlu çalışma yükümlülüğü ertelenecekler" başlıklı MADDE 45'te "(1) Birinci, ikinci ve üçüncü hizmet alanlarındaki eğitim kurumlarında görev yapmakta olan öğretmenlerden; a) Aile birliği veya sağlık mazeretlerinin devam ettiğini belgelendirenlerin, bir sonraki yer değiştirme dönemine kadar, b) Eşi aday memur olanların, eşinin adaylığının kaldırıldığı tarihten bir sonraki yer değiştirme dönemine kadar, c) Eşi, 30 Eylül tarihi itibarıyla askerde olanların, bir sonraki yer değiştirme dönemine kadar, ç) Başvuruların son günü itibarıyla kendisi veya eşi aylıksız izinli olanların, bir sonraki yer değiştirme dönemine kadar, d) Alanlarında norm kadro olmaması ya da norm kadro açığı olmaması sebebiyle atanamayanların, atamaları gerçekleştirilene kadar,e) Başvuruların son günü itibarıyla son altı ay içinde eş, çocuk, anne, baba veya kardeşlerinden birinin hayatını kaybettiğini belgelendirenlerin, bir sonraki yer değiştirme dönemine kadar, zorunlu çalışma yükümlülükleri ertelenir."hükümleri yer almaktadır. Bu maddeler kapsamına giren bir durumunuz yoksa zorunlu hizmet yükümlüsü olduğunuz anlaşılacaktır. İyi günler dilerim.

 
BARBAROS TIGIN / 2015-08-12
Müdür Yardımcısı Yetiştirme Kursu

Değerli denetmenlerim;kendi okulumdan başka bir kurumda görevlendirme müdür yardımcısıyım.Hafta içi öğleden önce ya da sonra kendi okulumda yetiştirme kursu açabilir miyim? Teşekkür ederim.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli mesai arkadaşım. Lütfen bu konuda daha önce verilmiş cevaplara bakınız.

 
AHMET ERSOY / 2015-08-12
Müdür Yardımcısı Görevlendirme

İyi çalışmalar ben 4 yıllık görev sürem doldu ve aynı zamanda norm fazlası idareci durumuna düştüğü için öğretmen olarak ayn kuruma atandı ancak kurumda işlerin yürüyebilmesi için kaymakamlıktan müdür yardımcısı görevlendirme onayı alındı sadece bu onay yeterli mi ücret alabilmem için yoksa valilik oluru şart mı

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli mesai arkadaşım.Lütfen bu konuda daha önce verilmiş cevaplara bakınız.

 
NAZAN HANDANOğLU / 2015-08-12
kurs

Okul müdürü saat 18:00 dan önce ihtiyaç olması halinde aylık karşlığı 6 saat DERSİN ÜZERİNE MESAİ SAATLERİ İÇERİSİNDE HAFTADA 10 saat yetiştirme kursuna girebilir mi girerse yetiştirme kursu ücretimi alır. iyi günler

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli mesai arkadaşım. Lütfen bu konuda daha önce verilmiş cevaplara bakınız.

 
ESRA ERDEM / 2015-08-12
sevkliyken ek ders durumu

Merhaba.Yarım gün sevk almıştım ve derslere sevk bitim saatinden itibaren girdim.Sevkli olduğum saatlerde ek ders kesintisi yapılması doğru mudur?

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli mesai arkadaşım. Öğretmenlere fiilen girmedikleri dersin ders ücretinin ödenmesi mümkün olmadığından sevkliyken girmediğiniz saatlere ilişkin ders ücretinin ödenmesi de mümkün görünmemektedir.

 
ABDULKADIR ÌNÌVAR / 2015-08-12
Rehberlik Dersi

Sayın hocam, benim bir sorum olacaktı. Lisede Sınıf Rehber Öğretmeni olan bir öğretmen Rehberlik saatinde rapor alırsa ek ders ödemesi nasıl olur? 25 saat normal ders 1 saat Rehberlik var. Teşekkürler..

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli mesai arkadaşım. Ek ders kararlarının 6/5 maddesi "Okul öncesi ve sınıf öğretmenleri ile bölüm, atölye ve laboratuvar şefliği görevi verilen öğretmenler hariç olmak üzere, örgün eğitim kurumlarında ilgili mevzuatında belirtilen sosyal etkinlik faaliyetlerinde danışman öğretmen olarak görevlendirilen öğretmenler ile sınıf veya şube sorumluluğu verilen sınıf/şube rehber öğretmenlerinin bu görevlerinin haftada 2 saati ek ders görevi sayılır. Bu dersler, ders dağıtım çizelgesinde “Öğrenci Sosyal ve Kişilik Hizmetleri” adıyla gösterilir. Bu kapsamda aynı kişiye hem danışman öğretmenlik hem de sınıf/şube rehber öğretmenliği görevi verilmesi hâlinde sadece bir görev için ek ders ücreti ödenir." şeklindedir. Ek ders kararlarının konu edildiği 2007/19 sayılı genelgenin 2/f maddesi de bu konuyu düzenlemektedir. İyi çalışmalar.

 
RECEP GöKHAN öZ / 2015-08-12
ek ders

Mrb okulumda 20 saat derse giriyorum.15 saat maaş karşılıgı 5 saati ek ders.başka bir okula daha gitsem en fazla kac saat daha ders alablirim.? iki okulun toplamda 30 saati gecebilir mi? tesekkurler

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli mesai arkadaşım. Ek ders kararlarına göre genel bilgi dersleri öğretmenleri 15 saat aylık karşılığı, 6 saat zorunlu ve 9 saati isteğe ve ihtiyaca bağlı olmak üzere 30 saat derse girebilirler.

Aynı konuyla ilgili ek ders kararlarının "Kadrosunun bulunduğu okul ve kurum dışında görevlendirilme" başlıklı 20. maddesi de şu şekildedir: 

MADDE 20 - (1) Her derece ve türdeki örgün ve yaygın eğitim kurumları müdürleri; kendi okul ve kurumlarında görevli öğretmenlere alanlarındaki dersler ile ilgili öğretmenin girebileceği diğer alanlardaki dersleri dengeli olarak dağıttıktan sonra, aylık karşılığı ders saatini dolduramayanlar ile dağıtılamayan alan derslerini en geç 15 gün içinde millî eğitim müdürlüğüne, (büyükşehir belediyesi bulunan merkezlerde il millî eğitim müdürlüğüne) yazılı olarak bildirmekle yükümlüdür.

(2) Millî eğitim müdürleri; aylık ve zorunlu ek ders görevi saatlerini kendi okul ve kurumunda dolduramayan öğretmenleri, öncelikle isteklilerden, istekli bulunmaması durumunda ise hizmet puanı en az olandan başlamak suretiyle görev yerlerinin bulunduğu veya ikamet ettikleri belediye sınırları (büyükşehirlerde büyükşehir belediyesi) içinde kalmak kaydıyla öncelikle alanlarında veya ilgili öğretmenin girebileceği diğer alanlarda öğretmen ihtiyacı bulunan diğer okul ve kurumlarda görevlendirmek ve bu görevlendirmenin yerine getirilip getirilmediğini izlemek zorundadır.

İyi çalışmalar...

 

 

 
IRFAN FARUK / 2015-08-12
müd.yard.kurs görevi..

hayırlı günler.kurs yönetmeliğiyle ilgili görüş yazısını okudum,değerli bilgilerinizi ve soru cevap kısmınıda okudum.sayın müfettişim anladığım kadarıyla bir müdür yardımcısı ortaokulda 6 saat hafta içi derse girdiği zaman cumartesi ve pazar günü 16 saate kadar kurs ücreti alabilmektedir. ancak ben bunun hafta içi 6 saat maaş karşılığı hafta sonu ise 10 saate kadar kurs olarak biliyordum..yardımınıza ve acıklamınıza ihtiyaç duyuyorum..saygılar..

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli mesai arkadaşım. Yöneticiler normal müfredat kapsamında 6+6 saat derse girip ikinci 6 saatin ders ücretlerini alabilirler. Bunun yanı sıra ek ders kararlarının 8. maddesinde de belirtildiği gibi yetiştirme kurslarında 10 saate kadar derse girip ücretlerini alabilirler. İyi çalışmalar...

 
TEKİNAY / 2015-08-12
Okul Aile birliği hizmet satın alma

Sayın hocam yazılarınızı ilgiyle takip ediyorum. Vereceğiniz cevap için teşekkür ederim. Okulumuz veliler tarafından tercih edilen 1510 öğrencisi olan bir ilkokul. Okulumuza taşımacılık yapan 21 servis aracı var,velilerimiz kendi imkanlarıyla ücretini ödüyorlar. Okul idaresi ve okul aile birliği arada kontrolünü yapıyoruz. Son günlerde bir-iki servis aracı sahibi, servis taşımacılığını tekeline geçirmek istiyor. Bu konuda okul aile birliğinin ihale yapmasını istiyorlar. Bende ihale yapamayız çünkü; 1)Okulun taşıma merkezli bir okul olmadığını , 2)Okul Aile Birlikleri ödeneği olmayan, bağış ve yardımlarla ayakta duran dernekler olduğu için Kamu ihale kanununun 5. maddesinde "Ödeneği bulunmayan hiçbir iş için ihaleye çıkılamaz" denildiğini dile getiriyorum.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli mesai arkadaşım. Okul Servis Araçları Hizmet Yönetmeliğinin "Okul servis araçlarının kiralanması" başlıklı 7. maddesi şu şekildedir: 

MADDE 7 – (1) Okul servis araçlarının kiralanması; her yıl okul-aile birliği yönetim kurulu başkanının başkanlığında, okul-aile birliği yönetim kurulunca belirlenecek bir temsilci, okul-aile birliği yönetim kurulunca çocuğu servisle taşınan veliler arasından tespit edilecek dört veli, okul koruma derneği yönetim kurulunca belirlenecek bir temsilci ile varsa okul eğitim vakfı yönetim kurulunca belirlenecek bir temsilcinin katılımlarıyla oluşturulacak komisyon tarafından yapılır.

(2) Gerçek ve tüzel kişiler, birlikte taşıma hizmeti yapabilirler. Ancak, adlarına tescilli taşıtların koltuk sayısı, taşınacak toplam öğrenci sayısının beşte birinden az olamaz. Bu husus kiralanma aşamasında Komisyon tarafından dikkate alınır.

(3) Öğrenci velileri istemeleri halinde, çocuklarını herhangi bir okul servis aracı işleteni ile anlaşarak da taşıtabilirler.

(4) Okul yönetimi ve yukarıda belirtilen komisyon, servis hizmetlerinin sağlıklı, düzenli ve disiplinli bir şekilde yürütülmesine yönelik olarak, aksaklığı tespit edilen hususları, hizmeti sürdüren taşımacının bağlı olduğu meslek odalarına en kısa zamanda bildirirler. Bu odalar kendi mevzuatlarınca disiplin işlemlerini yapar ve sonucu okul yönetimine bildirirler.

(5) Bu maddede belirtilen şartlara uymayanların özel izin belgesi, söz konusu belgeyi düzenleyen kurum tarafından iptal edilir.

(6) (Ek altıncı fıkra : 17.9.2009/27352 RG) Bu madde hükümleri taşımalı eğitimde uygulanmaz.

Yönetmeliğe göre okul servis araçları okul aile birliği tarafından yapılabileceği gibi, bireysel olarak veliler tarafından da yapılabilir. İyi çalışmalar...

 
İLKER HOTOĞLU / 2015-08-12
yetiştirme kursları

Sayın müfettişim, Ben bir ortaokulda müdür yardımcısıyım yaz döneminde teog hazırlık kursu açtık. Ben de hafta içi mesai saatleri içinde (09.00-17.30) 16 saat derse giriyorum. Bu dersler için ek ders alabilir miyim?

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli mesai arkadaşım. Lütfen bu konuda daha önce verilmiş cevaplara bakınız.

 
OSMAN TOPDAL / 2015-08-12
kamu yönetimi yüksek lisans mezunu okul yöneticilerine %5 fazla ek ders ödemesi

kamu yönetimi alanında yüksek lisans mezunu olan okul müdürü ve müdür yardımcılarına ders niteliğinde yönetim görevi kapsamında ödenen ek ders ücreti %5 zamlı ödenebilir mi?

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli mesai arkadaşım. Yüksek lisans yapan öğretmenlerin fiilen girdikleri derslerin ders ücretleri %5 arttırımlı olarak ödenmektedir. Bu durum yönetim görevi karşılığı ödenen ek ders ücretleri için geçerli değildir.

 
ALI AK / 2015-08-12
YÜKSEK LİSANSLI ÖĞRETMENLERİN EK DERSİ

Yüksek lisasns yapan öğretmnelerin ek ders %5 fazla ödeniyormuş hocam, sorum şu: %5 fazla ödenmesi için hangi alanda yüksek lisans yapılmalı? ve %5 fazla ödeme yapılırken maaş karşılığı dahil bütün ek dersler mi fazla ödenir? şiömdiden teşekkürler

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli mesai arkadaşım. Yüksek lisans yapmış olan öğretmenlerin fiilen girdikleri derslerin ücretlerini %5 arttırımlı alabilmeleri için yüksek lisansın yapıldığı alan ile ilgili bir kriter bulunmamaktadır.

 
HALIS BACAK / 2015-08-12
müdür yardımcılarının ek ders tereddütleri

Bir ortaokulda öncelikle müdür yardımcısı mı 6 saat ders alacak yoksa öncelikle branş öğretmenimi ders alacak. Eğer branş öğretmenleri maaş karşılıklarını dolduramıyor ise müdür yardımcısı 6 saat derse girmese olur mu. Branş öğretmenleri 15+6=21 saat aldıktan sonra mı müdür yardımcısı maaş karşılığı ders almaya başlar. Cevaplarsanız çok memnun olurum. İyi çalışmalar.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli mesai arkadaşım. Lütfen bu konuda daha önce verilmiş cevaplara bakınız.

 
YUSUF DURMUŞ / 2015-08-12
EK DERS

BİLİNDİĞİ ÜZERE RAMAZAN BAYRAMI 16.07.2015 TARİHİ PERŞEMBE GÜNÜ SAAAT 13.00'DE BAŞLADI. ANCAK BAŞBAKANLIK PERSONEL VE PRENSİPLER GENEL MÜDÜRLÜĞÜNÜN 09.07.2015 TARİH VE 7620 SAYILI YAZILARI İLE 16 TEMMUZ 2015 PERŞEMBE GÜNÜ YARIM GÜN İDARİ İZİNLİ SAYILMALARI UYGUN GÖRÜLMÜŞTÜR. BU DOĞRULTUDA İDARECİLERİN EKDERSLERİ O GÜN İÇİN NASIL HESAPLANACAKTIR. HERHANGİ BİR KESİNTİ YAPILACAK MI? ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli mesai arkadaşım. 2014-2015 yıllarını kapsayan toplu sözleşmenin eğitim öğretim iş kolu bölümünün "ders görevinin yapılmış sayılacağı haller" başlıklı 2. maddesinde "ders yılı içerisindeki iş günlerinde yönetici ve öğretmenlerin genel idari izinli sayılmaları nedeniyle ders yapılamayan günler" ifadesinden dolayı yaz tatilindeki idari izinden dolayı yöneticilere 16.07.2015 tarihindeki yarım günlük izinden dolayı ek ders ücretinin ödenemeyeceğini düşünüyorum.

 
İSHAK AYKAÇ / 2015-08-12
YETİŞTİRME KURSU TELAFİSİ

Ben Okulumuzda yetiştirme kursundan ve ekderslerden sorumlu müdür yardımcısıyım. okulumuzda yaz dönemi yetiştirme kursu yapılmaktadır. kursa bayram nedeniyle 2 hafta gelmeyen öğrenciler vardı. bu nedenle kurstaki öğrenci sayısı 10 un altına düştü. kursa gelen öğretmenlerde öğrenci gelmiyor diyerek ders yapmadılar ancak bayram sonrası çocuklar kursa geldiği için daha önceki günlerin telafisini yapmak istiyorlar. yıllık planda gününde yapılmayan dersin telafisi yapılabilirmi öğretmen bu derslerden ekders alabilirmi. rapor aldığı için gününde yapmadığı dersin de sonradan telafisi olurmu. teşekkürler.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli mesai arkadaşım. MEB Örgün ve Yaygın Eğitimi Destekleme ve Yetiştirme Kursları Yönergesine göre kursların açılması, kapanması gibi konularda yetki İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine aittir. Okul/kurumunuzun bağlı bulunduğu İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine başvurmanız yerinde olacaktır. 

 
AYGüL AKKAYA / 2015-08-12
Anaokulu Müdürleri yaz tatili ek dersi

İkili öğretim yapılan bağımsız anaokulu müdürlerine haftalık ek ders 25+2=27 saat olarak veriliyor. Yaz tatillerinde de bu durum devam eder mi 2 saat kesilir mi ? teşekkürler

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli mesai arkadaşım. Hakem Heyeti kararlarının 29. maddesine göre ders yılı süresince ikili eğitim yapan kurumların yöneticilerine ders ücretleri 2 saat arttırımlı olarak ödenir, denmektedir. MEB Okul öncesi ve ilköğretim kurumları yönetmeliğinin 4/2 maddesinde "Ders yılı: Derslerin başladığı tarihten, kesildiği tarihe kadar geçen ve iki dönemi kapsayan süreyi," şeklinde tanımlamaktadır. Dolayısıyla yöneticilerin yaz tatillerinde ders ücretlerini 2 saat arttırımlı olarak almaları mümkün görünmemektedir. İyi çalışmalar...

 
SEYIT çIçEK / 2015-08-12
ek ders

Sınıf öğretmeni müdür veya müdür yardımcısı destek eğitim odasında 6 saati maaş karşılığını doldurduktan sonra girdiği her ders saati için mi ücret alır , yoksa girdiği ilk 6 saatlik kısım mı ek ders olarak t-yazılır.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli mesai arkadaşım. Yöneticiler ek ders kararlarının 5/1/a maddesine "Örgün ve yaygın eğitim kurumlarının müdür, müdür başyardımcısı ve müdür yardımcıları haftada 6 saat,ders okutmakla yükümlüdürler. Bu yükümlülük öncelikle alanlarında, alanlarında ders bulunmayanlara ise ihtiyaç hâlinde ve istekleri üzerine alanları dışında ders görevi verilmek suretiyle yerine getirilir.

 
| 1 || 2 || 3 || 4 || 5 || 6 || 7 || 8 || 9 || 10 || 11 || 12 || 13 || 14 || 15 || 16 || 17 || 18 || 19 || 20 || 21 || 22 || 23 || 24 || 25 || 26 || 27 || 28 || 29 || 30 || 31 || 32 || 33 || 34 || 35 || 36 || 37 || 38 || 39 || 40 || 41 || 42 || 43 || 44 || 45 || 46 || 47 || 48 || 49 || 50 || 51 || 52 || 53 || 54 || 55 || 56 || 57 || 58 || 59 || 60 || 61 || 62 || 63 || 64 || 65 || 66 || 67 || 68 || 69 || 70 || 71 || 72 || 73 || 74 || 75 || 76 || 77 || 78 || 79 || 80 || 81 || 82 || 83 || 84 || 85 || 86 || 87 || 88 || 89 || 90 || 91 || 92 || 93 || 94 || 95 || 96 || 97 || 98 || 99 || 100 || 101 || 102 || 103 || 104 || 105 || 106 || 107 || 108 || 109 || 110 || 111 || 112 || 113 || 114 || 115 || 116 || 117 || 118 || 119 || 120 || 121 || 122 || 123 || 124 || 125 || 126 || 127 || 128 || 129 || 130 || 131 |

önceki sonraki
 


Müdür yardımcısı ve müdür kaç saat derse girebilir

...
 

Sayın müfettişim ben müdür yardımcılığı görevine ge...

 

Sayın müfettişim, halk eğitimi merkezinde müdür yardımcısıyım.hafta sonu cumartesi (5) pazar(5) saat kurs veriyorum...cumartesi ve pazar günleri 2+2 saat nöbet&ccedi...

 

İYİ GÜNLER. BENİM 8. SINIFLARDA REHBERLİK VE KARİYER PLANLAMA DERSİM VAR. BUNUN BİR SAATLİK ÜCRETİ AYRI MI YAZILIR YOKSA REHBERLİK VE KLÜP FAALİYETLERİ İÇİNDE M...

 

Merhaba müfettişim ben ortaokulda müdür yardımcılığı yapıyorum. Fiilen nöbet tuttuğum takdirde nöbet ücreti alabilirmiyim?

...
 
Değerlendirme Toplantısı
Yarıyıl Değerlendirme Toplantısı
Değerlendirme Toplantısı
Üsküdar-Beykoz denetim grubumuzla, Üsküdar Haydarpaşa Mesleki ve Tek Anad. Lisesinde denetimdeyiz.
E-Denetim Planlama Modülünün Kullanımı Konulu Toplantı
ÖZEL EĞİTİMDE E-DENETİM MODELİ VE YAZILIMI
TEOG SINAVI
Maarif Müfettişleri Galatasaray Lisesinde
Binbirdirek Mah. Dr.İmren Öktem Caddesi Eski Sultanahmet Adliye Sarayı No1 Sultanahmet
Fatih/İSTANBUL
Telefon: (0212) 519 28-53
Fax: (0212) 511 65 58
 
 
   
Bu sitede yer alan içerikler izinsiz olarak kopyalanamaz. Kopyalandığı takdirde tüm sorumluluk sizlere aittir.
Copyright © 2015 TC MEB İstanbul Maarif Müfettişliği Başkanlığı. Tüm hakları saklıdır.