Adınız ve Soyadınız*
 
E-posta Adresiniz*
  Başlık*
 
  Soru Kategorisi*
 
  Mesajınız*
 
   
  Soru-Cevap Bölümü Kullanım Kurallarını Okudum, Kabul Ediyorum
   
 
*
(Büyük harf kullanın)
 
   
 
 
 
 
   
 
  Sitemizde Toplam Cevaplanan Soru Sayısı: 2620  
     
ONUR ESER / 2015-09-03
Görevlendirme Müdür Yardımcısı 6 saat koordinatörlük ücreti alabilir mi?

Sayın Müfettişim; Ben bir Teknik Öğretmenim. Ek Ders Yönetmeliği'nin 16.maddesine göre 6 ayda bir defa yeniden görevlendirilmek suretiyle görev yapan müdür yardımcısı olarak ayrıca 6 saat koordinatörlük ücreti alabilir miyim? Yoksa görevlendirme olarak her halukarda sadece 18 saat ek ders ücreti mi alabilirim?

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli mesai arkadaşım. Teknik müdür yardımcıları da tıpkı diğer branş müdür yardımcıları gibi ek ders kararlarının 5. maddesine göre 6 saat aylık karşılığı derse girmek zorundadırlar. 5. maddeye göre normal müfredat kapsamında 6 saat aylık karşılığı ders görevini tamamlayan branşı meslek dersleri olan yöneticiler ek ders kararlarının 6. maddesine göre ücret karşılığı olan ders ücretlerini koordinatörlük(işletmelerde beceri eğitimi, madde 15) kapsamında ders görevi alabilirler.

 
ŞAHİN HOCA / 2015-09-03
EK DERS

Sn Müfettişim ben ortaokulda müdür yardımcısı olarak görev yapmaktaydım ancak okul müdürümüzün gitmesi sonucunda boş kadroya vekalet etmeye başladım ek ders olarak 20 saat mi yoksa 18 saatmi kendime yazmalıyım.teşekkürler.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli mesai arkadaşım. Lütfen bu konuda daha önce cevaplanmış sorulara bakınız.

 
AHMET / 2015-09-03
öğrenci nakilleri
Merhabalar sayın müfettişim.Bir anadolu lisesinde çalışmaktayım.Benim sorum öğrenci nakiller ile ilgi olacaktı.Bildiğiniz üzere Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliğinin 38. maddesinin a bendinin Danıştay tarafından durdurulması neticesinde Milli Eğitim Bakanlığı 24/03/2015 tarihinde bakan imzalı bir yazı yayınlayarak bu tarihten itibaren Ortaöğretim Kurumları arasında nakillerin o sınıf seviyesindeki yerleştirmeye esas taban puanın dikkate alınarak yapılmasını istemiştir.Ancak e okul sisteminde okulların yerleştirmeye esas taban puanları görünmemekte ve yürütmenin durudurulması kararı öncesi daha düşük puanla nakille gelen öğrenicilerin taban puanları görülmektedir.Okulumuza nakil talebinde bulunan öğrenciler olması durumunda bizler yargı kararını ve yazılı emre göre mi hareket edeceğiz. Yoksa e okul sistemindeki verileri mi esas alacağız.Cevabınız için teşekkür ederiz.
 
 
Cevaplayan Yönetici : admin
 
ISMAIL / 2015-08-31
Görevlendirme MDR Yard

Meslek lisesinde görevlendirme olarak müdür yardimcisiyim. 24 saat ek dersim var. Önceki görevim bölüm Şefliğiydi 27 saat ek ders alıyordum. Görevlendirmelerde önceki maaşından düşük maaş ise önceki maaşı alır diye bir görüş yazısı görmüştüm. Lakin ilimiz bunu kabul etmiyor. Böyle bir durum var mıdır? Varsa ne yapmalıyım

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli mesai arkadaşım. 29/05/2012 tarih ve 2012/1 sayılı Kamu Görevlileri Hakem Kurulu Kararı’nın “geçici görevlendirilen yöneticilerin ek ders ücreti” başlıklı 27. maddesi “2006/11350 sayılı kararın 10. maddesi kapsamında ders niteliği yönetim görevi karşılığında ek ders ücretinden yararlanmakta iken aynı kararın 16. maddesi uyarınca Milli Eğitim Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatı ile diğer kurumlarda görevlendirilen yöneticiler 1/7/2012 tarihinden itibaren 10. ve 16. maddede öngörülen ek ders ücretlerinden daha yüksek olandan yararlandırılır” hükmü gereği yöneticiyken başka bir yöneticiliğe geçici olarak görevlendirilen yöneticiler ek ders ücretlerinden daha yüksek olandan yararlandırılır. Bu hüküm öğretmenken geçici olarak yöneticileğe görevlendirilen personeli kapsamaz.

 
MURAT BAYTAN / 2015-08-31
YENİ EK DERS

Merhabalar değerli hocam.2015 AĞUSTOS toplu sözleşmesine konan maddeye göre 2006-11350 değiştirlmiş ve "6 saat ibaresi" "2 saati zorunlu 6 saate kadar olarak" değişmiştir.Branş öğretmeni müdür yardımcısı 6 saat derse girerse haftada 18+6 mı alacaktır?Sanırım 6 saatten fazla derse giremeyecek.Teşekkür ederim.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

 Değerli yönetici arkadaşım. Yöneticiler 6 saat aylık karşılığı derse girerler. 6 saatin üstünde girdikleri dersin ise ücretini alırlar(6+6=12 saate kadar). Toplu sözleşmede geçen müdür ve müdür başyardımcıları için 2 saatten 6 saate kadar ifadesi yanlış anlaşılmasın lütfen. Müdür ve müdür başyardımcıları 2 saat derse girebilirler ama ücret almak için 6 saatin üstünde derse girmelidirler.

 
NURULLAH ALTUNKAYNAK / 2015-08-31
Takviye kursu

Matematik ogretmeni olarak gorev yapmaktayim. Okulumda 28 saat derse girmekteyim. Farkli bir ilcede bulunan baska bir okulda donem icinde haftada 30 saate kadar takviye kursu acabilirmiyim.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli mesai arkadaşım. Bu konuda daha önce cevaplamış sorulara da bakabilirsiniz. Ancak burada kısaca şu kadarını söyleyebilirim ki öğretmenler normal müfredat ve destekleme ve yetiştirme kursları kapsamında toplamda 40 saate kadar derse girebilirler.

 
OSMAN / 2015-08-31
GEÇİÇİ GÖREVLENDİRİLEN MÜDÜR YARDIMCISI EK DERS ÜCRETİ

SAYIN MAARİF MÜFETTİŞİM OKULUMA 01.07. 2015 TARİHİNDEN GEÇERLİ VALİLİK OLURU İLE MÜDÜR YARDIMCISI GÖREVLENDİRİLDİ. BU KİŞİYE 18 SAAT Mİ YOKSA "FAZLA OLAN ÖDENİR" HÜKMÜNDEN DOLAYI 20 SAAT Mİ ÖDENİR? SAYGILAR...

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli mesai arkadaşım. 29/05/2012 tarih ve 2012/1 sayılı Kamu Görevlileri Hakem Kurulu Kararı’nın “geçici görevlendirilen yöneticilerin ek ders ücreti” başlıklı 27. maddesi “2006/11350 sayılı kararın 10. maddesi kapsamında ders niteliği yönetim görevi karşılığında ek ders ücretinden yararlanmakta iken aynı kararın 16. maddesi uyarınca Milli Eğitim Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatı ile diğer kurumlarda görevlendirilen yöneticiler 1/7/2012 tarihinden itibaren 10. ve 16. maddede öngörülen ek ders ücretlerinden daha yüksek olandan yararlandırılır” hükmü gereği yöneticiyken başka bir yöneticiliğe geçici olarak görevlendirilen yöneticiler ek ders ücretlerinden daha yüksek olandan yararlandırılır. Ancak bu hüküm öğretmenken geçici olarak yöneticiliğe görevlendirilen personeli kapsamaz.

 
OSMAN YAVUZ / 2015-08-31
Vekaleten Müdürlük Görevi

Sayın Denetmenim, ortaokulda müdür yardımcısı iken boş bulunan müdürlüğe görevlendirildim. Öyle görünüyorki atamalar önümüzdeki yıla kadar yapılmayacağından geçici görevle de olsa müdürlük görevini icra edeceğim. Fakat sorum şu ki \"bu süre zarfında maaş karşılığı 2 saat mi derse gireceğim yoksa 6 saatmi?\" şimdiden teşekkürler.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli yönetici. Yöneticiler 6 saat aylık karşılığı derse girerler. 6 saatin üstünde girdikleri dersin ise ücretini alırlar(6+6=12 saate kadar). Toplu sözleşmede geçen müdür ve müdür başyardımcıları için 2 saatten 6 saate kadar ifadesi yanlış anlaşılmasın lütfen. Aylık karşılığı 2 saat derse girebilirsiniz ancak ücret alabilmek için 6+6 saat derse girip 2. 6 saatin ücretini alırlar.

 
MEHMET AKKAYA / 2015-08-31
kurs

BİR KAÇ SORUM OLACAK İZNİNİZLE; 1- FEN BİLGİSİ ÖĞRETMENİYİM VE PAKET PROĞRAMLAR HARİCİ 10 KİŞİLİK GRUPLARLA YETİŞTİRME KURSU AÇABİLİR MİYİM VE BU KURSLAR HER GRUP İÇİN BİR GÜNDE EN FAZLA KAÇ DERS OLABİLİR 2- GEÇEN SENE KURSDA GÖREV ALAN ÖĞRETMENLER TOPLAM 40 SAATE KADAR DERSE GİRERKEN EGZERSİZ YAPAN ÖĞRETMENLER 40+6(EGZERSİZ)EK DERS ÜCRETİ ALDILAR. TÜM ÖĞRETMENLER İSTESEDE EGZERSİZ YAPAMADIĞINA GÖRE BU FARKLILIK HAKSIZLIK DEĞİLMİDİR VE YENİ İMZALANAN MUTABAKATTA BU DURUM NASILDIR.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli mesai arkadaşım. MEB Örgün ve Yaygın Eğitimi Destekleme ve Yetiştirme Kursları Yönergesinin;

1.  "Öğrenci/kursiyer sayısı" başlıklı  8/1 maddesi "Her bir kurs programına devam edecek öğrenci/kursiyer sayısı 10’dan az; bir kursun sınıf mevcudu ise 20'den fazla olmaması esastır. Öğrenci/kursiyer sayısının 20’ den fazla olması durumunda ikinci grup oluşturulur. Ancak her bir grubun azami sayısı dolmadan yeni grup oluşturulamaz. Ancak, tek gruplu kurs programlarında sınıf kapasitesi dikkate alınarak öğrenci/kursiyer sayısı 25’e kadar çıkarılabilir." 

2. "Kursların açılması" başlıklı 7/3 " Kurs dönemlerine göre programlanan kurs saatleri, kurs merkezinin imkânları ölçüsünde her bir kurs günü 2 saatten az, 8 saatten çok olmamak üzere haftanın değişik günlerine dağıtılabilir.Ancak, bir güne aynı dersten 2 saatten fazla ders konulamaz."

3. Geçen sene olduğu gibi bu sene de öğretmenler normal müfredat dahil 40 saate kadar derse gireblirler.

 
ÖZAY ERGüN / 2015-08-31
Nobet ucreti

Toplu sözleşmeye göre kendisine fiilen nöbet görevi verilen ve bu görevi yerine getiren mudur yardımcısı ve öğretmenlere nobet ucreti ödenir.peki okul müdürleri nobet ucreti alma imkanı var mı

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli mesai arkadaşım. “Örgün eğitim kurumlarında ek ders ücreti” başlıklı 22. Maddesi “Örgün eğitim kurumlarında (mesleki eğitim merkezleri dahil) ders yılı süresi içinde eğitim ve öğretimin fiilen yapıldığı normal çalışma günleri için ilgili mevzuatına göre kendilerine nöbet görevi verilen ve bu görevi de fiilen yerine getiren müdür yardımcıları ile öğretmenlere, 2016 yılında haftada 2 saati ve 2017 yılında haftada 3 saati geçmemek üzere ek ders ücreti ödenir.”

 
VEDAT ALTUNDAğ / 2015-08-31
Kurs yöneticiliği

yillik izne ayrılan mudurun yerine mudur yardimcisi kurs yoneticiligi ek dersini alabilirmi? Cevap için şimdiden tesekkurlwr

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli mesai arkadaşım. Ek ders kararlarının 8. maddesine göre yetiştirme ve destekleme kurslarının hafta sonu olması durumunda yöneticilerden birine yöneticilik görevlerinden dolayı 2 saat ek ders ücreti ödenir. Bu ek ders ücreti o sırada görevde bulunan yöneticilerden herhangi birine ödenebilir.

 
FATMA UYAR / 2015-08-31
yönetici ek ders

Sayın Müfettişim, kadromun bulunduğu anaokulunda müdür yardımcısı olarak dört yıllığına görevlendirildim, ilçemizde başka bir anaokulunun müdür kadrosu boşaldığı için bu okula müdür vekili olarak görevlendirmem yapıldı. müdür olarak yıl bakımından şartları taşımadığım için aylık 18 saat ek ders ücreti yazıyoruz. Ek ders kararlarının 10. ve 16. maddesinde ön görülen ek ders ücretlerinden yüksek olandan yararlandırılır hükmünü uygulayabilirmiyiz?Teşekkür ederim.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli mesai arkadaşım. Kamu Görevlileri Hakem Kurulu Kararı’na göre “2006/11350 sayılı kararın 10. maddesi kapsamında ders niteliği yönetim görevi karşılığında ek ders ücretinden yararlanmakta iken aynı kararın 16. maddesi uyarınca Milli Eğitim Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatı ile diğer kurumlarda görevlendirilen yöneticiler 1/7/2012 tarihinden itibaren 10. ve 16. maddede öngörülen ek ders ücretlerinden daha yüksek olandan yararlandırılır” hükmü gereği diğer şartları taşımanız kaydıyla yüksek olan ek ders ücretini almanız gerekmektedir.

İyi çalışmalar…

 
YıLMAZ K. / 2015-08-31
Branşı rehberlik Olan İdareciler

Değerli hocam, branşı rehberlik olan ve özel eğitim uygulama merkezinde müdür olan bir idareci 25 saat ekders alması gerekirken, bazı derslere giriyormuş gibi göstererek 30,31 saat ekders yazmaktadır.rehberlik braşındaki bir idareci herhangi bir derse girebilir mi, ve fazladan ekders yazabirimi? saygılarımla.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli mesai arkadaşım. Ek ders kararlarının "Aylık karşılığı ders görevi" başlıklı 5/1/a maddesine göre "Kapsama dâhil örgün ve yaygın eğitim kurumlarında görevli; örgün ve yaygın eğitim kurumlarının müdür, müdür başyardımcısı ve müdür yardımcıları haftada 6 saat, ders okutmakla yükümlüdürler. Bu yükümlülük öncelikle alanlarında, alanlarında ders bulunmayanlara ise ihtiyaç hâlinde ve istekleri üzerine alanları dışında ders görevi verilmek suretiyle yerine getirilir. Aynı kararın "Ek ders görevi" başlıklı 6/1/a maddesine göre ise "kapsama dâhil örgün ve yaygın eğitim kurumlarında görevli olup, aylık karşılığı ders görevini tamamlayan; Müdür, müdür başyardımcısı ve müdür yardımcılarına haftada 6 saate, kadar alanlarında, alanlarında ek ders görevi verilemeyen veya kısmen verilebilenlere, ihtiyaç halinde ve istekleri üzerine alanları dışında da ek ders görevi verilebilir. "şeklindedir.

 
YASIN HOCA / 2015-08-21
ek ders

Sayın Müfettişim, ocak ayında müdür yardımcısı oldum. Benden önceki idare 8. Sınıf rehber öğretmenlerine rehberlik saatini de katarak ödeme yapmış. Ben de doğru kabul ederek ödemeye devam ettim. Örneğin 22 saat ders ve 1 saat de rehberliği olan öğretmene 8 saat ek ders + 2 rehberlik ve 2 de planlama olmak üzere 12 saat ücret ödedik. Bu durumun farklı yorumlardan kaynaklandığını okumuştum. İllerde farklı uygulamaların olduğu söylenmişti. Ama tam emin olamadım. Yaptığım işlem doğru mu? Eğer hatalıysam bu iadeyi (2014 eylülünden beri) faizi de hesaplanarak öğretmenden istemeli miyim? Yoksa önümüzdeki eylül ek dersinden hatalı saat sayısını kessem olur mu?Teşekkür ederim.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli yönetici arkadaşım. Bu konuda yıl içerisinde çok fazla soru geldi. Biz her bir soruyu titizlikle cevaplamaya çalıştık. Daha fazla bilgi için bu sorulara verdiğimiz cevaplara da bakabilirsiniz. Sorunuza gelince 22 saat ders+1 saat öğrenci kişilik hizmetleri dersine giren bir öğretmenin ders ücreti nasıl hesaplanır. Siz bu hesaplamayı 22+1=23; 23-15= 8 saat; devamında 2 saat hazırlık ve planlama 2 saat de öğrenci kişilik hizmetleri kapsamında ders ücreti öderseniz, öğrenci kişilik hizmetlerini iki kez hesaplamış ve ödemiş olursunuz ki bu yanlış olur. Zira iki kez ödemiş oldunuz. Doğrusu şöyle olmalıydı: 22-15=7; 7+2+2=11... Yönetici veya öğretmenlere sehven fazla ödenen ek ders ücretlerinin ise iadesi gerekmektedir.

 
ARDıL ÖĞÌT / 2015-08-21
Ek ders

İl dışı tayin oldum.eski görev yerinde temmuz ayına ait 22 saat ek ders ucretim yeni görev yerinde ödenecek denilerek ödenmedi. Uygulama dogrumudur bu ücreti almak için ne yapmalıyım.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli mesai arkadaşım. Eski görev yerinizde ilişik kesmeden önce hak ettiğiniz ek ders ücretlerinizin kadronuzun bulunduğu okul/kurumda ödenmesi gerekirdi. Alamadığınız ek ders ücretleri ile ilgili olarak kurumunuzla irtibata geçerek ödenmesini yazılı olarak talep edebilirsiniz.

 
ŞABAN / 2015-08-21
ekders

Okulumdamüdüryardımcısı olarak çalışmaktayım. Branş öğretmeni oldugum için altı saat derse girme zorunlulugum var . pekihocamyetiştirme kursu açabilir miyim. Açabiliyorsam haftada kaç saate kadar açabilirim .

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli mesai arkadaşım. Bu konuda daha önce çok soru cevaplandı. Lütfen bu cevaplara bakınız.

 
KAYA KAYA / 2015-08-21
rehberlik ek ders

Merhaba, 2015-2016 eğitim-öğretim yılında 8.sınıflarda 1 saat rehberlik ve kariyer planlama dersi yer alacak. örneğin rehberlik dahil 30 saat derse giren öğretmene daha önce (29+1)29-15=14 / 14+2+3=19 saat ek ders yazılıyordu. bu sene de aynı mı yazılacak yoksa fiilen girilen ders 30 olduğu için 30-15+2+3=20 saat mi yazılacak?

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli yönetici arkadaşım. Bu konuda yıl içerisinde çok fazla soru geldi. Biz her bir soruyu titizlikle cevaplamaya çalıştık. Daha fazla bilgi için bu sorulara verdiğimiz cevaplara da bakabilirsiniz. Sorunuza gelince 29 saat ders+1 saat öğrenci kişilik hizmetleri dersine giren bir öğretmenin ders ücreti nasıl hesaplanır. Siz bu hesaplamayı 29+1=30; 30-15= 15 saat; devamında 3 saat hazırlık ve planlama 2 saat de öğrenci kişilik hizmetleri kapsamında ders ücreti öderseniz, öğrenci kişilik hizmetlerini iki kez hesaplamış ve ödemiş olursunuz ki bu yanlış olur. Doğrusu şöyle olmalıydı: 29-15=14; 14+3+2=19. Dikkat ederseniz hazırlık ve planlamayı hesaplarken hesaba kattım, öğrenci kişilik hizmetleri kpsamında da hesaba kattım ancak girdiği dersi 30 olarak düşünmedim. Zira öyle yapsam 2 kez ödemiş olurdum. İyi çalışmalar...

 
HAKAN SARAC / 2015-08-15
guzel sanatlar lisesine ogretmen atanmak

Öncelikle cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.Ben istanbulda müzik öğretmenliği yapmaktayım.Başka bir ilde güzel sanatlar lisesinde sınavla müzik öğretmeni alınacağı konusunda bılgı aldım.Acaba bu alımlar sadece ik içindeki müzik öğretmenlerinimi kapsıyor.yoksa ulke genelındekı tum muzık ogretmenleri istedıklerı takdırde başvurabılıyorlarmı.bununla ilgili bi yazı bulamadım.Cevaplarsanız çok sevınırım.Tessekkurler

 
 
Cevaplayan Yönetici : Necati İLMEN

     Sayın Öğretmenim, Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmen Atama Ve Yer Değiştirme Yönetmeliği’ne göre,

Duyuru ve başvuru ile spor ve güzel sanatlar liselerine yeniden atama

MADDE 33 – (1) İhtiyaç hâlinde spor liselerinin beden eğitimi öğretmenliği ile güzel sanatlar liselerinin müzik ve görsel sanatlar/resim öğretmenliklerine atama yapılmak üzere valiliklerce, her adayın bilgi sahibi olmasını sağlayacak şekilde başvuru tarihinden en az on gün önce il genelinde duyuru yapılır. Duyuruda; atama yapılacak eğitim kurumlarının adları, alanlar itibarıyla boş bulunan norm kadro sayıları, başvuruda bulunacaklarda aranacak şartlar, tercih sayıları ve diğer hususlar belirtilir.

(2) Birinci fıkrada sayılan eğitim kurumlarının ilgili alanlarına atanmak isteyen öğretmenlerden 32 nci maddede belirtilen şartları taşıyanlar ile başvuru tarihinin ilk günü itibarıyla ayrıldıkları tarihten itibaren aradan beş yıldan fazla süre geçmemiş olması şartıyla bu eğitim kurumlarına daha önce ilgili mevzuatına göre atananlardan herhangi bir nedenle bu eğitim kurumlarından ayrılmış olanlar, görev yapmakta oldukları ilde bulunan eğitim kurumlarına atanmak üzere başvuruda bulunabilir.

         Yukarıda belirtilen açıklamalar gereğince, duyurular Bakanlıkça değil il genelinde Valilikçe yapılmaktadır ve öğretmenler görev yapmakta oldukları ilde bulunan eğitim kurumlarına atanmak üzere başvuruda bulunabileceklerdir. İyi çalışmalar.

 
TURGAY YOLCU / 2015-08-15
Ek ders

Kadrolu öğretmenler halj egitim bunyesinde yaz tatilinde haftalık en fazla kaç saat kurs verebilir?

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli mesai arkadaşım. Lütfen bu konuda daha önce verilmiş cevaplara bakınız.

 
ÖMER KAYA / 2015-08-15
okul müdürünün koordinatörlüğü

Mesleki ve Teknik Anadolu liselerinde görev yapan bir müdür, 2 saat maaş karşılığı derse girerek 6 saatlik işletmelerde beceri eğitiminden ek ders ücreti alabilir mi? Teşekkür ederim.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli mesai arkadaşım. Biliyorsunuz beceri eğitimi kapsamında yönetici ve öğretmenlere ödenen ek ders ücreti ödemelerinde aylık karşılığı ders görevinin tamamlanmış olması şartı aranmaz. Yöneticilerin normal müfredat kapsamında ders ücreti alabilmeleri için öncelikle 6 saat aylık karşılığı ders görevini tamamlamış olma şartı aranırken işletmelerde beceri eğitimi kapsamındaki ders ücretinin alınabilmesi için bu şart yoktur. Bu nedenle sorunuzda bahsettiğiniz ek ders ücretini almanızda herhangi bir sakınca bulunmamaktadır. İyi çalışmalar...

 
| 1 || 2 || 3 || 4 || 5 || 6 || 7 || 8 || 9 || 10 || 11 || 12 || 13 || 14 || 15 || 16 || 17 || 18 || 19 || 20 || 21 || 22 || 23 || 24 || 25 || 26 || 27 || 28 || 29 || 30 || 31 || 32 || 33 || 34 || 35 || 36 || 37 || 38 || 39 || 40 || 41 || 42 || 43 || 44 || 45 || 46 || 47 || 48 || 49 || 50 || 51 || 52 || 53 || 54 || 55 || 56 || 57 || 58 || 59 || 60 || 61 || 62 || 63 || 64 || 65 || 66 || 67 || 68 || 69 || 70 || 71 || 72 || 73 || 74 || 75 || 76 || 77 || 78 || 79 || 80 || 81 || 82 || 83 || 84 || 85 || 86 || 87 || 88 || 89 || 90 || 91 || 92 || 93 || 94 || 95 || 96 || 97 || 98 || 99 || 100 || 101 || 102 || 103 || 104 || 105 || 106 || 107 || 108 || 109 || 110 || 111 || 112 || 113 || 114 || 115 || 116 || 117 || 118 || 119 || 120 || 121 || 122 || 123 || 124 || 125 || 126 || 127 || 128 || 129 || 130 || 131 |

önceki sonraki
 


Müdür yardımcısı ve müdür kaç saat derse girebilir

...
 

Sayın müfettişim ben müdür yardımcılığı görevine ge...

 

Sayın müfettişim, halk eğitimi merkezinde müdür yardımcısıyım.hafta sonu cumartesi (5) pazar(5) saat kurs veriyorum...cumartesi ve pazar günleri 2+2 saat nöbet&ccedi...

 

İYİ GÜNLER. BENİM 8. SINIFLARDA REHBERLİK VE KARİYER PLANLAMA DERSİM VAR. BUNUN BİR SAATLİK ÜCRETİ AYRI MI YAZILIR YOKSA REHBERLİK VE KLÜP FAALİYETLERİ İÇİNDE M...

 

Merhaba müfettişim ben ortaokulda müdür yardımcılığı yapıyorum. Fiilen nöbet tuttuğum takdirde nöbet ücreti alabilirmiyim?

...
 
Değerlendirme Toplantısı
Yarıyıl Değerlendirme Toplantısı
Değerlendirme Toplantısı
Üsküdar-Beykoz denetim grubumuzla, Üsküdar Haydarpaşa Mesleki ve Tek Anad. Lisesinde denetimdeyiz.
E-Denetim Planlama Modülünün Kullanımı Konulu Toplantı
ÖZEL EĞİTİMDE E-DENETİM MODELİ VE YAZILIMI
TEOG SINAVI
Maarif Müfettişleri Galatasaray Lisesinde
Binbirdirek Mah. Dr.İmren Öktem Caddesi Eski Sultanahmet Adliye Sarayı No1 Sultanahmet
Fatih/İSTANBUL
Telefon: (0212) 519 28-53
Fax: (0212) 511 65 58
 
 
   
Bu sitede yer alan içerikler izinsiz olarak kopyalanamaz. Kopyalandığı takdirde tüm sorumluluk sizlere aittir.
Copyright © 2015 TC MEB İstanbul Maarif Müfettişliği Başkanlığı. Tüm hakları saklıdır.