SORU-CEVAP BÖLÜMÜ KULLANIM KURALLARI:

Sorunuz Denetmenlerimizden birine yönlendirilecektir. Soru cevap bölümündeki sorular, Denetmenlerimizce denetim, rehberlik, inceleme, soruşturma görevlerinden arta kalan zamanlarda ve genellikle mesai saatleri dışında cevaplanmaktadır. Burada sorulacak sorular belirli bir zaman diliminde cevaplanmak zorunda değildir. Bu nedenle acil bilgi isteği gibi zamanlı sorularınızı buraya yazmayınız.

Sitemizin soru-cevap bölümünün kuruluş amacı ihtiyaç duyanlara Milli Eğitim Bakanlığı mevzuatı hakkında açıklayıcı bilgiler sunmaktır. Şahsi içerikli puan hesaplatma, ek ders ücreti hesaplatma biçimindeki sorularınız cevaplanmayacaktır. Lütfen bu tür soruları Milli Eğitim Müdürlükleri insan kaynakları(özlük) şubelerine veya destek hizmetleri(muhasebe) şubelerine yöneltiniz.

Sitemiz soru-cevap amaçlı olduğundan “dilek ve şikayetler” bu siteye yazılamaz. Lütfen dilek ve şikayetlerinizi 3071 sayılı Dilekçe Kanunu ve Devlet Memurlarının Şikayet ve Müracaatları Hakkında Yönetmelik hükümlerine göre ilgili makamlara veya BİMER ya da Alo 147 gibi internet/telefon hatlarına iletiniz. 4982 sayılı Kanuna göre yapılacak Bilgi Edinme Başvuruları buraya yazılamaz. Bu tür başvurularınızı lütfen ilgili makama/birime yapınız.

Tehdit, hakaret, aşağılama vb. içerikli yazılarınız yayınlanmayacak hakkınızda Cumhuriyet Savcılıklarına ve ilgili makamlara şikayette bulunulacaktır. Sitemizde verilen cevaplar, rehberlik amaçlı açıklama niteliğinde olup başka bir yerde ve başka bir amaçla kullanılamaz, kişiler ya da kurumlar açısından bağlayıcılığı yoktur.

Bu siteye soru yazan kişiler bu kuralları kabul etmiş sayılır.