İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ziller Hayat Kurtarmak İçin Çalıyor Projesi

Ziller Hayat Kurtarmak İçin Çalıyor Projemiz kapsamında müdürlüğümüz çalışanları Türk Kızılay Çapa Kan Merkezi'ne giderek kan bağışında bulundu.
Ziller Hayat Kurtarmak İçin Çalıyor Projesi

Salgın sürecinde tedbirleri alarak maskeye, temizliğe ve mesafeye dikkat ederek kan bağışında bulunarak Türk Kızılay'ına kan ihtiyacı duyanlara ulaştırması için destek olmak büyük önem taşıyor. İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzce yürütülen Ziller Hayat Kurtarmak İçin Çalıyor Projesi, temelde eğitim ortamlarımızda kan bağışı ile ilgili farkındalık oluşturulması ve toplumdaki algılarının pozitif yönde değişmesini hedefliyor.

Proje kapsamında İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz ile Türk Kızılay'ın iş birliğinde, kan bağışı konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen kampanya kapsamında, müdürlüğümüz çalışanları Çapa Kızılay Kan Merkezinde kan verdi. Kampanyaya İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı,  İl Millî Eğitim Müdür Yardımcılarımız,  İlçe Millî Eğitim Müdürlerimiz, Maarif Müfettişlerimiz, Şube Müdürlerimiz, Fatih ilçesi okul yöneticilerimiz ve personelimiz destek verdi. 

Kan bağışı hakkında değerlendirmelerde bulunan İl Millî Eğitim Müdürümüz Levent Yazıcı, yoğun kan ihtiyacının olduğu bir  dönemde kan bağışına katkı sunan herkese duyarlılıkları için teşekkür ederek, eğitimcilerin kan bağışlamasının toplumda bu konuda farkındalık oluşmasına katkı sağlayacağını ifade etti.

İyilik Hareketi

Türk Kızlay'ın Türkiye'nin çeşitli yerlerinde her gün kan bağışı aldığını belirten Yazıcı, kan bağışı kampanyalarının kısa zamanda çok fazla bağış alınabilmesine imkân tanıdığına dikkati çekti.  Seferberliğin bir iyilik hareketi olduğunu kaydeden Yazıcı, kan bağışının hem hastaların sağlığına kavuşması hem de donörlerin daha sağlıklı bir yaşam sürmeleri için önemini vurguladı.

Bağışlanan kanın laboratuvarda işleme tabi tutulduktan sonra bileşenlerine ayrılarak üç kişiye hayat verdiğine dikkati çeken Yazıcı, özellikle salgın sürecinde ve kış aylarında kan bağışının öneminin bir kat daha arttığını belirterek tüm duyarlı kişileri kan vermeye davet etti.

Türkiye'nin dayanışmasının önemli olduğunun altını çizen Ziller Hayat Kurtarmak İçin Çalıyor Projesi kapsamında ilçe müdürlüklerimizin katkılarıyla ve Türk Kızılay iş birliğiyle düzenlenen kampanya yoğun kan ihtiyacının karşılanmasına katkı sunmaya devam edilecek.

23-12-202023-12-202023-12-202023-12-202023-12-202023-12-202023-12-202023-12-2020

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.