İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yönetici Geliştirme Programı

Millî Eğitim Bakan Yardımcımız Sayın Mahmut Özer, Bakanlığımızın çalışma programı ve ilgili paydaşlarımızın da katkıları ile mesleki eğitimde miladi öneme sahip adımlar atıldığını belirtti.
Yönetici Geliştirme Programı

Millî Eğitim Bakanlığı'mızın İstanbul Sanayi Odası ile yaptığı mesleki eğitim protokolü kapsamındaki okul müdürlerine yönelik yapılandırılmış özel kurgusu ile ülkemizde bir ilk olan yönetici geliştirme programı başladı. 

6-7 Kasım tarihlerinde gerçekleşen ilk program ile İSO Mesleki Eğitim İş Birliği Projesi kapsamında desteklenen 39 okul müdürüne yönelik programın ikinci gününe Millî Eğitim Bakan Yardımcımız Sayın Mahmut Özer, İSO Başkanı Sayın Erdal Bahçıvan, İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı, oda yönetim kurulu üyeleri ve eğitim yöneticilerimiz katıldı.  

Programın birinci gününde okul müdürlerine Sayın Dr. Can Fuat Gürlesel "Dünyada ve Türkiye'de İktisadi Görünüm", Sayın Prof. Dr. Halit Keskin "Liderlik ve Strateji" eğitimlerini verdi. İkinci gün ise Sayın Şekip Karahan "Proje Yönetimi",  Sayın Nevzat Şakım "İletişim ve Çatışma Yönetimi"  ve Sayın Ergi Şener de "Dijital Dönüşüm ve Trendler" üzerine okul müdürlerine eğitim verdi.

İstihdama ve Sektörlere Katkı

Programın ikinci gününde Öğretmenlerle bir araya gelen Millî Eğitim Bakan Yardımcımız Mahmut Özer  "Son yıllarda Bakanlığımızın çalışma programı ve ilgili paydaşlarımızın da katkıları ile mesleki eğitimde miladi öneme sahip adımlar atılıyor.  Çabalarımız sonuçlarını vermeye başladı. Bu yıl mesleki eğitime dönük öğrencilerimizin ve velilerimizin ilgisinin büyük oranda arttığını görüyoruz.  Bu sayede istihdama ve sektörlere katkımızı eğitim verdiğimiz tüm alanlarda yükseltiyoruz. 54 alan ve 203 dalın hepsine yönelik sektörel işbirliğini 200 üzeri protokol ile tesis ettik. Tüm bu olumlu çıktıların yanı sıra özel sektörümüzün de işbirliği ile işbaşı ve mesleki eğitime dâhil olan öğretmen sayımızda da kayda değer artışları yakaladık."  dedi.

Heyecanlandıran Bir Proje

İSO Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan da programın ilk gününde bu projenin önemi ve İSO olarak bu konudaki hedef ve misyonlarını anlattı. Hayatında bu proje kadar kendisini heyecanlandıran başka hiçbir projenin olmadığını söyleyen Bahçıvan eğitimcilere, meslek liselerini yeniden eski saygın ve marka günlerine taşımanın herkesin sorumluluğu olduğunu söyledi. Bahçıvan "Bu, bizlerin çocuklarımıza, ülkemizin geleceğine bırakmak zorunda olduğumuz bir miras. Bu sürecin başarısı hepimize bağlı? Sanayiciler olarak bizlerden siz eğitimcilere ve Bakanlık bürokratlarına kadar herkesi bu sürecin başarıya ulaşması için aktif ve canı gönülden çalışmaya davet ediyoruz. Biz bu süreçte bir yanlış yapıyorsak, elimizi taşın altına yeteri kadar koymuyorsak siz bizi uyarın. Sizler eğer isteksiz olursanız biz sizi uyaracağız. Bakanlığımızın da bu konuda ne kadar istekli ve destekleyici olduğunu biliyoruz. Bu süreçte bürokratlar da görevlerini layıkıyla yapacaktır. Bu sürecin başarı ve başarısızlığının bir vebali var. Bu vebalin farkında olalım ve hep birlikte meslek liselerimizi yeniden marka ve ülkemizin nitelikli istihdam yuvaları hâline getirelim."

07-11-201907-11-201907-11-201907-11-201907-11-201907-11-2019

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.