İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yönetici Akademisi

Salgın döneminde Yönetici Akademisi kapsamında okul yöneticilerimize seminerler verildi.
Yönetici Akademisi

Okullardaki uygulamaların kurum dışında da bilinirliğini ve görünürlüğünü arttırmak okul liderliğinin yeniden düşünülmesini mümkün kılabilir.  Günümüzün ihtiyaçlarına uygun bir eğitim politikası yaratmanın yolunun eğitim liderliğinden geçtiği biliniyor. Okulların, öğrencilerin, velilerin ve toplumun gelişimi için eğitim liderlerinin yapısal dönüşüme nitelikli veri, özgün uygulamalar ve farklı görüşlerden ortak akıl oluşturarak katkı yapmaları gerekmektedir.

Çalışmalarını bu doğrultuda sürdüren Yönetici Akademisi'nde 94 okul yöneticisine
İl Millî Eğitim Şube Müdürümüz  Ayhan Korkmaz  tarafından salgın döneminde uzaktan eğitim sürecinde okul yöneticilerinin rolü ve değişim yönetiminin önemi konulu bir seminer verildi. Ayrıca KSÜ Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nail Yıldırım tarafından "İnsan ve Eğitiminin Yapı Taşları, Eğitimde Kaliteyi Artırma Teknikleri", AFAD Başkanı Dr. Mehmet Güllüoğlu tarafından "Takım Ruhu, Etkili Yöneticilik ve Liderlik İpuçları, Vizyoner Liderlik, Başarının Sırrı", ATV Ana Haber Spikeri Cem Öğretir tarafından "360 Derece Eğitim, Etkili İletişim, Hitabet Sanatı, Lider ve Yönetici Farkları, Motivasyon ve İletişim Becerileri" konulu eğitimler verildi.

 

30-06-202030-06-202030-06-202030-06-2020

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.