İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YKS Tercih Danışmanlığı

Yükseköğretim Kurumları Sınavı kapsamında üniversite tercihi yapacak öğrencilerimiz için Eğitim Bilişim Ağı üzerinden çevirim içi tercih danışmanlığı hizmeti başlatıldı.
YKS Tercih Danışmanlığı

Yükseköğretim Kurumları Sınavı kapsamında üniversite tercihi yapacak öğrencilerimiz için Eğitim Bilişim Ağı üzerinden çevirim içi tercih danışmanlığı hizmeti başlatıldı. İl Millî Eğitim Müdürlüğümüze bağlı resmî okullarımız ile Rehberlik ve Araştırma Merkezlerimizde tercih danışmanlığı birimleri kuruldu. Bu birimlerde, YKS'ye giren öğrencilerimize tercih danışmanlığı hizmeti veriliyor. 

Okullarımız Eğitim Bilişim Ağı üzerinden çevrim içi hizmet verirken mezun olan ya da internet erişimi bulunmayan adaylara ise talep etmeleri hâlinde, koordinasyon kurullarının planlaması doğrultusunda gerek rehberlik ve araştırma merkezleri tarafından gerekse bulundukları bölgeye en yakın okuldaki tercih danışmanlığı birimi üzerinden bu hizmet sunulacak. Ayrıca YouTube ve Instagram üzerinden rektörler ve öğretim üyelerinin katılımıyla canlı olarak üniversite ve bölüm tanıtım programlarına tercih süresince devam edilecek. Üniversite rektörleri, üniversitelerini tanıtırken bölüm hocaları da bölüm tanıtımı gerçekleştirecek.

Mesleğe adımın doğru üniversite tercihi olduğundan hareketle planlanan rehberlik süreciyle, her bir öğrenci için en sağlıklı ve doğru kararın verilmesine katkı sunulacak.  Birimler aracılığıyla, öğrencilerimize ilgi, değer ve yetenekleri doğrultusunda bir yükseköğrenim kurumuna geçiş sürecinde rehberlik edilecek. Süreçle amaçlanan, bu süreçte ülkemizde rehberliğe ihtiyaç duyan her öğrenci ve veliye ulaşarak gelecekleri konusunda bilinçli tercih yapmalarını sağlamaktır. Birimler sayesinde öğrencilere kariyer eğilimleri ve hayalleri doğrultusunda, doğru üniversite tercihi yapmaları konusunda danışmanlık yapılıyor.

Öğrencilerimizin gönül rahatlığıyla başvurabilecekleri tercih danışmanlığı birimlerimiz tercih döneminde, uzman rehberlik danışmanlarının her öğrencimize özel olarak hizmet verecek. 

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.