İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yeni Bilişim Hizmetleri Yaygınlaşıyor

Millî Eğitim Bakanlığımızın, e-Devlet üzerinden sunduğu yeni bilişim hizmetlerinden bu yıl 35 milyon 863 bin kez yararlandı.
Yeni Bilişim Hizmetleri Yaygınlaşıyor

Millî Eğitim Bakanlığımız, öğrenci, veli ve öğretmenlere her türlü hizmete yönelik iş ve işlemleri elektronik ortamda yürütüyor. Bu kapsamda, e-Okul, MEBBİS, Doküman Yönetim Sistemi (DYS), e-Yaygın, Açık Öğretim Kurumları, e-Personel gibi farklı sistemleri kullanan Bakanlık, bu hizmetlere erişimi kolaylaştırmak için yeni iyileştirmeler yapıyor.

Sunulan Hizmetler

Bakanlık, bu çerçevede elektronik ortamda sunduğu hizmetlerin e-Devlet ile entegrasyonu için 2018´de 11 yeni hizmeti daha e-Devlet üzerinden vermeye başladı.

Millî Eğitim Bakanlığı, 2018´de “Bireysel Okur Yazarlık Belgesi Doğrulama, Bireysel Okur Yazarlık Belgesi Sorgulama, Çırak Öğrenci Devamsızlık Bilgileri Sorgulama, e-Dilekçe Sorgulama, Elektronik Belge Yönetim Sistemi Evrak Doğrulama, İletişim Merkezi Başvuru Sonucu Sorgulama, Mesleki ve Teknik Açık Öğretim Okulu Kurs Başarı veya Yetki Belgesi Doğrulama, Mesleki ve Teknik Açık Öğretim Okulu Kurs Başarı veya Yetki Belgesi Sorgulama, Özel Okul Öğretim Desteği Sorgulama, Ücretli Öğretmenlik Başvurusu, Araştırma, Yarışma ve Sosyal Etkinlikler İzin Projesi ve Yaygın Eğitim Sertifika Belgesi Doğrulama”  olmak üzere 11 hizmetini daha e-Devlet üzerinden sunmaya başladı.

Böylece Millî Eğitim Bakanlığımızın e-Devlet üzerinden sunduğu hizmet sayısı 33´e çıktı. Bakanlığımızın, e-Devlet üzerinden sunduğu yeni hizmetlerden sadece 2018´de 35 milyon 863 bin kez yararlanıldı.

Millî Eğitim Bakanlığımızın bilişim sistemleri, 1 milyonun üzerinde personel, özel kurumlar dâhil olmak üzere 74 bin kurum, 18 milyon öğrenci ve veli tarafından kullanılıyor.

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.