İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yemekte Denge Projesi Dengeli Besleniyorum Resim Yarışması Sonuçlandı

İstanbul Millî Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci, il genelinde ilköğretim öğrencilerinin katıldığı “Dengeli Besleniyorum” konulu resim yarışması ödül töreninde öğrencilerle bir araya geldi.
 Yemekte Denge Projesi Dengeli Besleniyorum  Resim Yarışması Sonuçlandı

Millî Eğitim Bakanlığı ve Sabri Ülker Gıda Araştırmaları Enstitüsü Vakfı işbirliği ile okul öncesi ve ilköğretim öğrencilerinin sağlıklı beslenme konusunda edindikleri bilgileri resim yoluyla ifade etmelerini amaçlayan  “ Dengeli Besleniyorum”  konulu resim yarışmasının ödül töreni düzenlendi.

Zincirlikuyu İSOV Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonunda yapılan ödül törenine Millî Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci, Sabri Ülker Gıda Araştırmaları Enstitüsü Vakfı Başkanı Begüm Mutuş,  öğrenciler, öğretmenler ve veliler katıldı.

Ödül töreninde konuşan İl Millî Eğitim Müdürü Yelkenci, ilköğretim öğrencilerine Barış Manço’yu tanıyor musunuz, sorusuyla başladığı konuşmasında Manço’nun 7’den 77’ye isimli televizyon programını hatırlatarak bir süre öğrencilerle Manço’nun şarkılarını söyleyerek keyifli anlar yaşadı.

Manço’nun televizyon programında çocuklara nasıl öğüt verdiğine de değinen Yelkenci,  Manço’nun beslenmede dengeyi kurmamızı söylediğini, sağlıklı beslenmenin önemine de vurgu yaptığını belirtti.

Hayatın Her Alanında Dengeli Olmak

Yelkenci, bu projede Millî Eğitim Bakanlığı ile beraber oldukları için Sabri Ülker Gıda Araştırmaları Enstitüsü Vakfı’na teşekkürlerini ileterek sözlerini şöyle tamamladı:

“ Bu projenin büyümesini arzu ediyoruz. İnşallah önümüzdeki yıllarda daha gelişmiş bir şekilde devam edeceğiz. Yemekte denge çok önemli ama denge genel anlamda insan hayatında en önemli kavramlardan biri diye düşünüyorum. Her noktada dengeyi kurmamız gerektiğini zaten bize hem dinimiz hem de geleneklerimiz öğütlüyor. Uçlarda değil dengede olmamız gerektiği bize öğretilen bir şey ve terazinin dengede durması adalet olarak algılanıyor. Demek ki denge ile birçok önemli kavramlardan bir tanesi adaletle arasında ilişki olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Bu proje, sadece yemekte dengeyi sağlamayı değil genel anlamda çocuklarımıza dengeli olmayı, iyi insan olmayı sağlayacak bir sürecin önemli bir adımı olarak ele alınabilir.”

Sağlıklı Nesiller Yetiştirmek

Sabri Ülker Gıda Araştırmaları Enstitüsü Vakfı Başkanı Mutuş ise, dengeli beslenme projesini altıncı kez İstanbul’da tamamlamanın gururunu yaşadıklarını belirterek “Ümit ediyoruz ki okulda öğrencilerimiz dengeli beslenmeyi eğlenerek, severek öğreniyorlar. Bütün hedefimiz sağlıklı nesiller yetiştirebilmek, bu alanda eğitimler verebilmek. Biz çok keyif alıyoruz çocuklarla çalışmaktan. Yarışmaya katılan tüm öğrencilerimizi kutluyoruz.” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından dengeli beslenme konulu tiyatro gösterisi yapıldı.

08-06-201708-06-201708-06-201708-06-201708-06-201708-06-2017

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.