İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YAZI BOZUKLUKLARINI ANLAMA VE YOL ALMA EĞİTİMİ

Telafide Ben de Varım etkinlikleri kapsamında öğretmenlere yazı bozukluklarını anlama ve yol alma eğitimi verildi.
YAZI BOZUKLUKLARINI ANLAMA VE YOL ALMA EĞİTİMİ

Salgının neden olduğu akademik, fiziksel, sosyal ve duygusal kayıpların giderilmesi için hayata geçirilen Ulusal Destekleme Programı'nın yaz dönemini kapsayan Telafide Ben de Varım etkinlikleri devam ediyor.  Bu çerçevede Özel Eğitim Akademisi'nde öğretmen eğitimleri kapsamında yazı bozukluklarını anlama ve yol alma eğitimi verildi.

Eğitim sürecinde disgrafi başka bir ifadeyle yazma güçlüğü konusu işlendi. Disgrafi olan öğrencilerin değerlendirilmesi, yazı yazma problemlerinin ayrıntılı şekilde incelenmesi ve nitelikli değerlendirmenin yapılmasına dair konular üzerinde duruldu. 

Eğitim teorik ve uygulama olarak gerçekleşti. Yazı yazma problemleri olan öğrencilerin kâğıtları ayrıntılı şekilde incelendi. Biçim, ebat, boşluk, boyut gibi ana başlıklar çerçevesinde yazı yazma özelliklerine ve kıstaslarına değinildi. 

Gönüllülük esasına göre  öğretmenler çeşitli yazıları inceleyerek puanlama yaptılar. Ölçek bazında değerlendirmenin ardından plan oluşturan öğretmenler çeşitli çalışma sayfaları inşa ettiler.

Okuma yazma becerilerini destekleyici çalışmalar ve çeşitli stratejilere dair uygulamalar bazında eğitimini tamamlayan öğretmenler çalışmalarını uygulamalı şekilde gerçekleştirdiler.

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.