İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yayıncılarla Yapılan Toplantıda Yazarlar Okullarda Projesi Değerlendirildi

İstanbul Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız, Eğitim Araçları ve Yayımları Grup Başkan V.Ercan ŞEN, Basın Yayın Birliği  ve  Yayıncılar birliği Temsilcileriyle 23.10.2014 Perşembe günü Beyoğlu Öğretmenevi’nde bir araya geldi.
Yayıncılarla Yapılan Toplantıda Yazarlar Okullarda Projesi Değerlendirildi

Basın Yayın Birliği, Yayıncılar birliği Temsilcileriyle Yazarlar Okullarda Projesi kapsamında İl Milli Eğitim müdürü Dr. Muammer Yıldız’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen istişare toplantısında projenin aksayan yönleri ve artıları değerlendirildi.

Basın Yayın Birliği ve Yayıncılar birliği Temsilcilerinin  katıldığı periyodik istişare toplantısı, İstanbul Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız’ın konuşmasıyla başladı.

Konuşmasında Yazarlar Okullarda Projesi ve okuma kültürünün yaygınlaşmasına değinen Dr. Muammer Yıldız, “Yazarlar okullarda projesi sürekliğini sağlamaya çalıştığımız önemli bir proje. Bu proje kapsamında eksiklerimizi birlikte değerlendirelim, çocuklarımıza okuma kültürü kazandırma adına önem verdiğimiz bu proje bizim gözbebeğimiz .’’

Yıldız ’’ Yazarlar okullarda buluşmasından sonra izleme değerlendirme çalışmalarımız oldu.Performans kriterleri koyarak yapılan çalışmaları değerlendirdik. 2014-2015 Eğitim Öğretim yılında da yazar buluşmalarımız devam  edecek. Sizlerin katkısını bu noktada önemsiyoruz’’dedi.

Yayıncılar birliği başkanı Metin Celal Zeynioğlu’’ Bu projeyi biz  de çok önemsiyoruz. Başlangıçta ilçe Müdürleri ve yazarlarda   tedirginlik  oldu ancak  sıcak bir çalışma ortamına kavuştuk’’dedi.

Toplantı Meb Eğitim Araçları ve Yayımları Grup Başkan V. Ercan ŞEN’in Basın Yayın Birliği  ve  Yayıncılar birliği Temsilcileriyle yeni yayımlanan Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim ve Kültür Yayınları Yönetmenliğinin değerlendirilmesiyle son buldu.

 


 

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 455 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.