İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YARIYIL TATİLİ MESAJI

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı birinci döneminin sona ermesi vesilesiyle bir mesaj yayımladı.
YARIYIL TATİLİ MESAJI

Sevgili Öğrencilerimiz, Değerli Meslektaşlarım ve Kıymetli Velilerimiz,

Salgın sürecinin devam ettiği koşularla birlikte ara vermeden yüz yüze sürdürdüğümüz 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılının birinci dönemini tamamlamış bulunuyoruz. Öğrencilerimizin bugünkü heyecanını paylaşıyor ve bu zorlu sürecin kahramanları olan, onları güçlü yarınlara hazırlayan öğretmen ve velilerimize özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum.

Sevgili Öğrencilerimiz,

Sizler; aklıyla, heyecanıyla, enerjisiyle kendisini ve toplumunu daha iyi bir geleceğe taşımak adına sürekli öğrenen, çalışan ve kendini yenileyen güzel ülkemizi çok daha ileriye taşıyacak olan yarınlarımızsınız. 

Bugün dönem boyunca yaptığınız çalışmaların ve gösterdiğiniz çabanın karşılığını aldığınız gün. Mühim olan tüm bu çabanın ve çalışmaların nihayetinde aldığınız sonuç ne olursa olsun eksiklerinizi görmeniz, çalışmaya devam etmeniz, başarmaktan asla vazgeçmemeniz, kendinize olan inancı ve güveni diri tutmanızdır. Unutmayın ki taşı delen suyun gücü değil damlaların sürekliliğidir. Bugün vesilesiyle tatil heyecanınızı ben de paylaşıyor, sizlerle birlikte aynı sevinci yaşıyorum.

Köklerimizden aldığımız ilhamla sizleri; edindiği bilgi ve becerileri insanlık hayrına sarf edebilen duyarlı, eleştirel düşünebilen, sosyal ve kültürel becerileri yüksek, sorumluluk bilincine sahip, nitelikli, erdemli bireyler olarak yetişiyor görmek bizleri mutlu ediyor.

Eğitim her insan için hayat boyu devam eden bir yolculuktur. Bu yolculukta bizi hayata ve geleceğe hazırlayan en önemli yer ise okuldur. Bu yolculukta başarılar da başarısızlıklar da vardır. Eğitim ortamlarında kazandığınız akademik gelişim, alınan notlar, sınav sonuçları kadar duygusal gelişim, kazanılan sosyal beceriler ve sahip olunan insani değerler de son derece önemlidir.  Çalışmak ve hayata ümitle bakmak, insanın en büyük hazinesidir. Sizlerin de bu anlayış doğrultusunda merak ve yaratıcılığınızla geleceğe hazırlanacağınızı ümit ediyorum.

2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılının bu dönemi içindeki çalışmalarını güzel bir sonuçla taçlandıran öğrencilerimizi de yürekten kutluyor; başarılarını devam ettirecekleri düşüncesiyle onlara da hayat boyu başarılar diliyorum. 

Tatilinizi, keşfederek, hayal ederek, okuyarak, oyunlar oynayarak, dinlenerek, kültürel faaliyetler içinde salgın tedbirlerine uyarak, sporla uğraşarak geçirmenizi arzu ediyorum. Unutmayın ki söz konusu becerilerin bir hobi gibi yaşam alışkanlığı hâline getirilmesi çok değerlidir. Hepinize sağlıklı, mutlu ve huzurlu tatiller diliyorum.

Değerli Meslektaşlarım,

İlham veren, yol gösteren, farklı dünyaların varlığından haberdar eden, eğitim ve öğretimi sabır, aşk ve iştiyakla gerçekleştiren sizleri, yüz yüze eğitim dönemi boyunca güçlü yarınlarımızın teminatı olan öğrencilerimiz için gösterdiğiniz üstün gayretten dolayı tebrik ediyorum ve hepinize ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum. Hepiniz salgın sürecinde yüz yüze gerçekleşen bu zorlu sürecin üstesinden yılmadan, yorulmadan, taviz vermeden titizlikle geldiniz. Bu süreçten beklentimizin çok ötesinde faydalar sağlandı. Bu başarının mimarı sizlersiniz.

Öğrencilerimizi geleceğe hazırlarken analiz eden, sorgulayan, düşünen, fark eden nesiller yetiştirmenin duyarlılığı içinde olduğunuzu biliyoruz. Bu konuda göstermiş olduğunuz çaba her türlü takdirin üstündedir. Onları değerlerimizle donatarak yetiştirmeniz bizlere ilham veriyor. Sizlerle birlikte eğitim süreçlerimizin niteliğini arttırarak her geçen gün daha iyiye ulaşmayı hedefliyoruz. Sürekli değişen, değişim hızı katlanarak artan bir dünyada çocuklarımızın çok yönlü gelişimini ve bütüncül öğrenmelerini sağlamak için onları bugüne, şimdiye uyandırmak gerekiyor. Burada en büyük sorumluluk, hiç şüphesiz, bizlere düşüyor. Sorumluluk duygusuyla, kararlılıkla ve iyi fikirlerin doğuşuna kaynaklık eden heyecanımızla öğrencilerimizin kültürle, bilimle, sanatla, çevresiyle daha da önemlisi benlikleriyle aralarında sağlıklı bağlar kurmaları için hep beraber çalışmaya devam edeceğiz.

Kıymetli Velilerimiz,

Bir eğitim-öğretim dönemini de hep birlikte çok emek vererek geride bıraktık. Çocuklarımız, bizim en değerli varlıklarımızdır. Sizlerin de bu bilinçle her zaman olduğu gibi salgın tedbirleri kapsamında yüz yüze eğitimle tamamladığımız bu eğitim ve öğretim döneminde de çocuklarınızın yanında olduğunuzu biliyoruz. Geleceğimizin güvencesi çocuklarımızın iyi bir eğitim almaları hepimizin ortak hedefidir.

Tatil döneminin sağlıklı bir şekilde planlanması ve değerlendirilebilmesi açısından sizler de dikkatli olmalı, tatilin nitelikli bir şekilde değerlendirilmesi sağlanmalıdır. Onların kendi ilgileri doğrultusunda sanatsal ve bedensel becerilerini geliştirmeleri diğer akademik alanlara daha yoğun bir ilgiyle bağlanmalarını beraberinde getirmektedir.  Alışageldiğimiz, bize rahat ve kolay gelen yerleşik dünyanın malumat ve alışkanlıklarını çocuklarımıza dayatmak yerine, onların kendi yollarını bulmalarına yardımcı olmalı, kendilerinin yeniliklerle dolu dünyasını anlamaya çalışmalıyız. Bu süreçte şunu daima göz önünde bulundurmalıyız: Öğrencilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda geçirilecek bir tatil aile içi ilişkiyi geliştirme, duygusal birlikteliklerin artması ve beraber geçirilen nitelikli vakitler açısından da bir fırsat oluşturacaktır. Onlara doğru rehberlik ederek yanlarında olduğumuzu hissettirdiğimiz zaman inanın çocuklarımız hayallerini gerçekleştirip ülkemizin güzel ve güçlü yarınlarında yerlerini alacaklardır.

İlimizin eğitim sorumluluğunu paylaştığımız yöneticilerimiz, öğretmenlerimiz ve destek personelimizle birlikte bizler, öğrencilerimizin dengeli ve sağlıklı kişilikler olarak yetişmesinde, bilgiye en doğru ve güvenli biçimde erişmelerinde daima yanlarında olacağız. Sizlerle bir ve beraber olacağımız inancıyla çocuklarınızla birlikte sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir tatil geçirmenizi temenni ediyorum.

2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı birinci dönemini tamamladığımız bu günde, sevgili öğrencilerimizi, değerli meslektaşlarımı ve kıymetli velilerimizi kutluyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum.  Sağlıklı ve huzurlu bir şekilde dinlenmiş olarak 7 Şubat'ta tekrar buluşmak ve umutlu yarınlarımız için yepyeni cümleler kurmak ümidiyle.  İyi tatiller olsun.

Levent Yazıcı

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü

 

                                                                                                      

                                                                             

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.