İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yarıyıl Karne Tatili Töreni

Valimiz Sayın Ali Yerlikaya ve İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı, Bahçelievler Yayla İlkokulu’nda 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı 1. Dönem Sonu Karne Dağıtım Töreni’ne katıldı.
Yarıyıl Karne Tatili Töreni

İstanbul Valimiz Sayın Ali Yerlikaya, eşi Sayın Hatice Nur Yerlikaya ve İstanbul Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı, Bahçelievler Yayla İlkokulu’nda 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı 1. Dönem Sonu Karne Dağıtım Töreni’ne katıldı. Valimiz Yerlikaya 1-A sınıfında öğrencilere karnelerini ve hediyelerini verdi.

İstanbul Valimiz Sayın Ali Yerlikaya, İstanbul’da 6 bin 653 resmi ve özel okulda 2 milyon 741 bin 423 öğrencinin karne aldığını belirterek, “Öğrencilerimizin ikinci döneme daha azimli, daha heyecanlı ve daha zinde gelmelerini ve okullarına çok büyük özlemle kavuşmalarını diliyorum.” dedi.

Vali Yerlikaya, bugün çocukların karne sevinci yaşadığını ifade ederek, “Karnemizdeki notlarımız ne olursa olsun onlar bizim yavrularımız, neslimiz, geleceğimiz. Onların başarılarını, istikrarlarını korumak, devam ettirmek için çabalayacağız. Eğer karnelerinde şu an için arzu etmediğimiz, hoşnut olmadığımız notlarımız varsa sevgiyle, birlikle, beraberlikle, okuluyla, öğretmenleriyle, sosyal çevresiyle yavrumuzu daha çok kucaklayacağız ve başarılarını artırmak noktasında daha çok gayret göstereceğiz.” diye konuştu.

Vali Yerlikaya, öğrencilerden tatilde dinlenmelerini, İstanbul’un kültürel ve tarihi mekânlarını gezmelerini isterken, “Öğrencilerimizin ikinci döneme daha azimli, daha heyecanlı ve daha zinde gelmelerini ve okullarına çok büyük bir özlemle kavuşmalarını diliyorum.” dedi.

Öğrencilerle fotoğraf çektiren Vali Yerlikaya, daha sonra ziyaret ettiği öğretmenler odasında öğretmenlere çiçek verdi ve onlarla fotoğraf çektirdi.

19-01-201919-01-201919-01-2019

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.