İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yanı Başımızdaki Sorunlar ve Türkiye

Orta Öğretim Genel Müdürlüğümüz "Yanı Başımızdaki Sorunlar ve Türkiye" konulu söyleşiden hareketle bir yarışma düzenliyor.
Yanı Başımızdaki Sorunlar ve Türkiye

Orta Öğretim Genel Müdürlüğümüz YouTube sayfasında yayımlanan  Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Sayın Prof. Dr. Mesut Hakkı Caşın ile yapılan "Yanı Başımızdaki Sorunlar ve Türkiye" söyleşi programından da istifade ederek bir yarışma düzenleniyor.

Bilgi yarışması öğrencilerimizin uzaktan eğitim sürecinde verimli vakit geçirmelerini, hızlı düşünme becerilerini geliştirmelerini, ülkemizin dış meseleleri, tarihi ve gündemi konusunda bilgi sahibi olmalarını sağlamayı amaçlıyor.

Yarışma Mavi vatan, Doğu Akdeniz, Navtex, küresel enerji politikaları, Ege Adaları, Lozan Antlaşması, Montrö Boğazlar Sözleşmesi gibi pek aktüel ve tarihî konuyu içeren söyleşiden hareketle 18 Aralık 2020 tarihinde saat 14.30'da http://ogm.meb.gov.tr/ internet adresi üzerinden çevrim içi olarak düzenlenecek.

Yarışma duyuru yazısını görmek için

https://ogm.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/2020_12/10152013_yanibasimizyarisma.pdf

Yarışma şartnamesi için

https://ogm.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/2020_12/10152038_yanibasimizyarismasartname.pdf

Yarışma afişi için

https://ogm.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/2020_12/10152114_casinyarismaafis.jpg

Yarışmaya başvurmak için http://ogm.eba.gov.tr/YarismaBasvuru.aspx?Id=8

Videoyu izlemek için https://www.youtube.com/watch?v=zFAU5xlKY4g&feature=youtu.be

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.