İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Üniversitelerle İşbirliği Aydın Üniversitesi ile Güç Kazandı !

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile İstanbul Aydın Üniversitesi Arasında “Akademisyenler Okullarda” Projesi İmzalandı.  
Üniversitelerle İşbirliği Aydın Üniversitesi ile Güç Kazandı !

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile İstanbul Aydın Üniversitesi arasında Akademisyenler Okullarda adlı öğretmenler, öğrenciler ve velileri kapsayan çok kapsamlı bir eğitim projesine imza atıldı.
İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü  ile İstanbul Aydın Üniversitesi (İAÜ)’nin imzaladığı eğitim protokolü, Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesindeki tüm okulları kapsıyor.

                 İstanbul Aydın Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Mustafa Aydın ile İstanbul İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Muammer Yıldız arasındaki protokolün imza törenine, İAÜ Rektör Yardımcısı Prof.Dr. İbrahim Hakkı Aydın,Küçükçekmece Kaymakamı Harun Kaya, Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Besim Müftüoğlu ve İAÜ Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hamide Ertepınar,İstanbul İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları,Şube Müdürleri ve İlçe Milli Eğitim Müdürleri de katıldı.
                  İmza töreninde konuşan İstanbul Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Muammer Yıldız, kamu kaynakları ve insan gücüyle gerçekleştirilen çalışmalara üniversitelerin akademik destek vermelerinin eğitimin geliştirilmesinde büyük önem taşıdığına vurgu yaptı.

              İstanbul Aydın Üniversitesi ile birlikte yıllardır çeşitli çalışmalara imza attıklarını hatırlatan Yıldız, “İstanbul Aydın Üniversitesi ile birlikte 6-7 yıldan beri yürüttüğümüz işbirliği çalışmalarının bir yenisi olan ve üniversitelerle eğitimde işbirliği kapsamında yer alan ‘Akademisyenler Okullarda’ projemizin protokolünü gerçekleştiriyoruz. Bu üniversitemizde daha önce de oryantasyon programı projemiz vardı. Kalkınma ajansıyla birlikte yürüttüğümüz proje vardı. Bizim insan kaynaklarına yönelik yürüttüğümüz hizmet içi eğitim programlarımız vardı. Bugün ise bütün bunların bir arada olması ve bundan sonraki süreçte de artarak devam etmesi için bu protokolü imzalıyoruz” dedi.
    “İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak kamu kaynaklarıyla ve kendi insan gücümüzle yaptığımız çalışmalardan üniversitelerin akademik desteği ve hocalarımızın da desteklemeleriyle daha büyük sonuçla daha iyi eğitim çıktıları elde ettiğimizi biliyoruz” diyen Dr. Muammer Yıldız, açıklamalarına şöyle devam etti: “Bunun en iyi örneğini de yine İstanbul Aydın Üniversitesinde Eğitimde İyi Örnekler projemizle zaten yıllardır gösterdik. Bütün eğitim camiamız buna tanıklık etti. Dolayısıyla başta İstanbul Aydın Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Dr. Mustafa Aydın olmak üzere bütün üniversite personeline bize verdikleri destekten dolayı teşekkür ediyorum.”

          Protokol imza töreninde konuşan İstanbul Aydın Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Dr. Mustafa Aydın, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile yürüttükleri çalışmalardan duyduğu memnuniyeti şöyle dile getirdi: “Öncellikle Muammer Yıldız’a eğitime, gelecek nesillere verdiği destek ve çalışmalarından dolayı gençler adına teşekkür ediyor, minnetlerimi sunuyorum."
Gençlerin eğitimi, eğitimcilerin eğitimi, kariyer günleri gibi kendisiyle birçok projeye imza attıklarını anlatan Aydın, sözlerini şöyle tamamladı: "Bugün de, bir başka işbirliğine imza atacağız. Eğitim camiamız, üniversitemiz, eğitim fakültemizdeki hocalarının da katkılarıyla ciddi bir çalışma yürüttük. Eğitimcilerin eğitiminde 450 hocamızın eğitimini sağladık. Yöneticilerin eğitimini gerçekleştirdik. Bu çalışmamızın da başarılı olacağından hiç şüphem yok. Sayın valimiz sağ olsun eğitimle ilgili her yere koşarak bize destek olmuştur, yanımızda olmuştur. Kendisine şükranlarımı sunuyorum.”

21-01-201621-01-201621-01-201621-01-201621-01-201621-01-201621-01-2016

 

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.