İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Uluslararası Eğitimciler Tecrübe Paylaşımı

            İstanbul Gönüllü Eğitimciler Derneği (İGEDER) ve T.C Yurt Dışı Türkler ve Akrabalar Topluluğu Başkanlığı ile işbirliği içinde gerçekleştirilen proje kapsamında 09-19 Ağustos tarihleri arasında 15 ülkeden gelen 67 eğitimci 18 Ağustos Perşembe günü İstanbul il Milli eğitim Müdürlüğümüzü ziyaret etti.
Uluslararası Eğitimciler Tecrübe Paylaşımı

İstanbul Gönüllü Eğitimciler Derneği (İGEDER) ve T.C Yurt Dışı Türkler ve Akrabalar Topluluğu Başkanlığı ile işbirliği içinde gerçekleştirilen proje kapsamında 09-19 Ağustos tarihleri arasında 15 ülkeden (9 afrika, 3 Balkanlar, 2 Kafkas ve 1 Orta Asya´dan) 67 eğitimci ile İstanbul´da buluşma gerçekleştirildi.

Tecrübe paylaşımı çerçevesinde gelen eğitmcilerle, eğitimde yeni yaklaşımlar, metodlar ve din eğitiminde yeni metod ve yaklaşımlar, sosyal medya  kullanımı ve eğitimde planlama vb. konularda paylaşımlar İGEDER´in formatör eğimticileri tarafından yapıldı. Bu programa katılan eğitimciler,  Bursa, Ankara ve İstanbul´un tarihi ve kültürel mekanlarının  ziyaretleriyle  birlikte bir takım protokol ziyaretleri de gerçekleştirdi. Bu çerçevede, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ömer Faruk YELKENCİ ile bir buluşma gerçekleştirildi.Müdürlüğümüz konferans salonunda 15 farklı  ülkeden gelen eğitimcilere hitaben konuşan İl Müdürümüz Ömer Faruk YELKENCİ"

 Din öğretiminde bütüncül bir yaklaşım sergilenerek, diğer disiplinlere de vakıf olunmalıdır. İbni Sİna, İbni Heysem ve Kindi hem din alimi hem de bilim insanı  idi " dedi. 

Program sonunda katılımcılar teşekkürlerini iletti ve Kamerun dan gelen eğitimci, katılımcılar adına   tahta Kuran-ı Kerim levhası hediye etti.  Ordaki eğitim sistemini bu levha üzerinden anlattı. 

19-08-201619-08-201619-08-201619-08-201619-08-2016

 

 

 

 

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.