İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ulusal Ajans Projeleri Yönetim Semineri

Erasmus+ Programı kapsamında Ulusal Ajans tarafından desteklenen projelerle ilgili yönetim semineri veriliyor.
Ulusal Ajans Projeleri Yönetim Semineri

Hayatın temposu her geçen gün hızlanıyor. Bu değişime ayak uydurabilmek için bizim de sürekli bir şekilde hareket hâlinde olmamız ve peşi sıra gelen yeniliklere uyum göstermemiz gerekiyor.  Hareketliliği destekleyen Erasmus+ Programı, yükseköğretim, okul eğitimi, mesleki eğitim, yetişkin eğitimi, gençlik ve spor alanlarında projeler hazırlanmasını ve bunlara verilecek desteği içeriyor. Programa eğitim, gençlik ve spor alanlarında faaliyet gösteren kamu kurumları, sivil toplum ve özel sektör kuruluşları başvurabiliyor.

Hareketlilik ve Erasmus+ Programı

Hareketlilik için önemli fırsatlar sunan Erasmus+ Programı, kuşkusuz, kişilerin gelişimiyle doğrudan bağlantılı olan sosyal alışkanlıklarının şekillenmesinde en önemli etkenlerden biri. Program, Bakanlığımızın 2023 Eğitim Vizyonu hedeflerine ulaşılmasına katkı sağlaması açısından ayrı bir önem taşıyor.

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz proje tabanlı çalışmalarını kurumsal bir anlayışla sürdürüyor. Bu çerçevede bugün Beşiktaş Yeni Levent Anadolu Lisesi'nde proje sonrası süreç değerlendirme toplantısı yapılıyor. Ayrıca Ulusal Ajans tarafından desteklenen projelerin nasıl yönetileceği ile ilgili yönetim semineri veriliyor.

Programa Türkiye Ulusal Ajansı Mesleki Eğitim Koordinatörü Daire Başkanı Sayın Muhammed Akif Kılıç, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcımız Sayın Levent Özil, eğitim yöneticilerimiz, proje koordinatörlerimiz ve öğretmenlerimiz katıldı.

Seminerde, 2019 yılında AB Erasmus+ Projesi geçen okullarımıza süreçle ilgili bilgi verildi. Ayrıca Erasmus+ Programının eğitime yönelik amaçları, meslek öğrencilerinin yurtdışı hareketliliği, meslek okulunun ev sahipliği, refakatçi uygulamaları, mesleki eğitimden sorumlu personelin yurtdışı hareketliliği, süreler ve ülkeler, yurtdışı ev sahibi, katılımcı sayısı, faaliyetlerin tanımı, projenin özeti, katılımcıların izlenmesi, projenin rollerine göre kurumların (tarafların) sorumlulukları üzerinde duruluyor.  Bunun yanında Mesleki Eğitimde Avrupa Kredi Transfer Sistemi (ECVET), Europass Hareketlilik Belgesi, dil desteği başlıklarıyla ilgili detaylı bilgiler paylaşılıyor.

Proje sonrası süreç değerlendirme toplantısı ve Ulusal Ajans tarafından desteklenen projelere dair yönetim semineri yarın Kadıköy Erenköy Kız Anadolu Lisesi'nde devam edecek.

05-03-202005-03-202005-03-202005-03-2020

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.