İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Türkiye Şampiyonu Kız Futsal Takımı’ndan İl Millî Eğitim Müdürü Yelkenci´ye Ziyaret

Son Türkiye şampiyonu olan Sultangazi Mevlana Ortaokulu Yıldız Kız Futsal takımı İl Millî Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci’yi ziyaret etti.    
Türkiye Şampiyonu Kız Futsal Takımı’ndan İl Millî Eğitim Müdürü Yelkenci´ye Ziyaret

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ömer Faruk Yelkenci’nin makamında gerçekleştirilen ziyarete futsal takım oyuncuları ile beraber okul müdürü Fahriye Elkin, antrenör aynı zamanda beden eğitimi öğretmeni  Samet Koç öğretmenlerden ise Mehmet Bozkurt,Murat Bulut,Murat Cengiz Derya Atal katıldı.

Son 3 sezondur İstanbul şampiyonluğunu kimseye kaptırmayan kız futsal takımı, geçen sene Konya´da düzenlenen Türkiye şampiyonasında kazandıkları şampiyonluk tecrübelerini İl Millî Eğitim Müdürümüz Yelkenci ile paylaştılar.

Futsal Takım oyuncularından Zeynep Karataş okullarının e-Twinning Ulusal projeleri olan “Küçük Ellerde Büyük Vatan Sevgisi”ni tanıtarak 15 Temmuz konulu şiiri okudu.

Milleti Koruyan Büyük Sinerji

Ziyarette konuşan Müdürümüz Yelkenci,15 Temmuz gecesi yaşadığımız hadiseyi öğrencilerin yaşları gereği tam olarak anlayamayacaklarının ama ilerde bunu çok daha iyi anlayacaklarını belirterek sözlerine şöyle devam etti:

“ Türkiye’nin burada güçlenmesini istemeyen kendi menfaatlerini istediği gibi hayata geçiremeyen batının bu bölgede Türkiye’yi zayıf düşürmek için, belki de Türkiye’yi işgale hazır hale getirmek için yaptığı bir operasyondu.  Onun için buna Anadolu’nun tüm insanları olarak hep beraber karşı duruşumuz aslında bizim gelecekle ilgili kararlılığımızı gösteriyor. Bu vatanı bizim elimizden kimse alamaz. Alamayacağı gibi kendi menfaatlerine yönelik bir operasyon yapmalarına müsaade etmeyeceğimizi millet olarak gösterdik.Bunun için sizin yaptığınız proje minik yüreklerin bir araya gelerek oluşturduğu o büyük sinerji gelecekte de bu vatanı milleti koruyacak olan güçtür.”

Takım Çalışması Önemlidir

Öğrencilerin böyle bir proje yapmalarının ayrıca çok değerli olduğunu aktaran Yelkenci, öğrenciliğin ötesinde dünyanın en iyisi olabileceklerini fakat tutsaksanız hiçbir anlamı olmadığını kaydetti.

Yelkenci, şampiyonluğu getiren en önemli özelliklerden birinin iş birliği olduğunun altını çizerek sözlerini şöyle tamamladı:

“Beraber çalışma takım halinde iş yapabilme, iletişim becerileri, ilişkiler noktasında başarıyı gerektirir. Demek ki siz bunları yapabiliyorsunuz ki, öğretmenlerinizin liderliğinde başarılı oluyorsunuz. Yoksa sadece fiziki sportif başarıyla bu işi sonuna kadar yürütmeniz mümkün değil. Genelde şampiyon olan takımlara baktığınız zaman orda bir okul, bir sınıf havasını görürsünüz, bu takım çalışması daha sonra hayatımızda karşılaşacağımız birçok alanla ilgili o alanları yönetme becerileride kazandırmış olur.”

 

16-02-201716-02-201716-02-201716-02-201716-02-201716-02-2017

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.