İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Tüm Sivil Havacılar Derneği Protokol

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz ile Tüm Sivil Havacılar Derneği arasında bir protokol imzalandı.
Tüm Sivil Havacılar Derneği Protokol

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz 2023 Eğitim Vizyonu doğrultusunda çoklu kurumsal iş birliklerini her geçen gün artırıyor.   Bu bağlamda, Tüm Sivil Havacılar Derneği ile ilköğretim ve ortaöğretim öğrencilerine havacılığa dair eğitimler verilmesi ve sosyal sorumluluk alanlarında ortak çalışmalar planlamak amacıyla bir protokol imzalandı.Bu sayede öğrencilerimize çeşitli etkinliklerle havacılık faaliyetleri tanıtılacak,  sevdirilecek ve gelişen havacılık sektörüne yönelik farkındalık oluşturulacak.

Sosyal Beceriler

Umudum Öğretmenim Projemiz kapsamındaki öğrencilerimizin gelişimlerine katkı sağlamayı içeren protokol sayesinde öğrencilerimize havacılık sevgisi aşılanacak. Ayrıca sivil toplumun mutluluk düzeyini attıran faaliyetler noktasında farkındalığın arttırılması hedefleniyor.

Bu kapsamda öncelikle okullarda havacılık ile alakalı eğitimler verilecek, öğrencilerle maket uçak yapımı atölyeleri açılacak. Öğrencilere THY kurumu tanıtımı yanında, simülasyon, uçurtma şenliği gibi etkinlikler düzenlenecek. Böylece öğrencilerin sosyal becerileri arttırılarak; hayata daha başarılı ve mutlu bireyler olarak katılmalarına destek olunacaktır.

Çok boyutlu protokolün Müdürlüğümüzdeki imza törenine İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı,  Tüm Sivil Havacılar Derneği Başkanı Sayın Arif Ali Gezmişoğlu,  Strateji Geliştirme Şube Müdürümüz Sayın Timur Tuğral, Tüm Sivil Havacılık Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri Sayın Nazan Yalçınkaya ve Dr. Özlem Özyön ile proje koordinatörümüz Gülşen Özer katıldı.

2023 Eğitim Vizyonu ve Sürdürülebilir Projeler

2023 Eğitim Vizyonu doğrultusunda ortak çalışmalar yaptıklarını belirten İl Millî Eğitim Müdürümüz Levent Yazıcı, alanında eğitim seviyesi yüksek bireyler yetiştirerek, farklı yetkinliklerin birbirinden istifade edebileceği açık bir sosyal ortam oluşturmayı amaçladıklarını ifade etti.  Öğrencileri akademik yönden desteklemenin yanında sosyal ve kültürel etkinliklere yer vermenin önemli olduğunu belirten Yazıcı, Umudum Öğretmemim Projesi kapsamında çocuklarımızın bütünlüklü gelişimine destek olmaktan mutluluk duyduklarını kaydetti. Protokolde emeği geçen herkese teşekkür etti.

İş birlikleriyle bireysel, sosyal ve sektörel gelişmelere katkı sunduklarını belirten Arif Ali Gezmişoğlu ise derneğin ülkemizin bayrak taşıyıcısı Türk Hava Yolları A.O. çalışanları öncülüğünde 2005 yılında kurulduğunu belirtti. Havacılık sektöründe önde gelen sivil toplum kuruluşlarından biri hâline gelmiş Tüm Sivil Havacılar Derneği'nin, kuruluşundan itibaren başta eğitim olmak üzere birçok farklı alanda sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştirdiğini kaydetti.

 

Ayrıca bu bağlamda büyük ve sürdürülebilir projelere imza atmak için çalışmalarınadevam ettiklerini belirtti. Protokole öğrencilere havacılık faaliyetlerini tanıtmayı, sevdirmeyi ve onların topluma yararlı bireyler olarak yetişmelerine katkı sunacaklarını ifade etti.

17-12-201917-12-2019

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.