İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜBİTAK 4007 BİLİM ŞENLİKLERİ DESTEKLEME PROGRAMI

TÜBİTAK 4007 Bilim Şenlikleri Destekleme Programı kapsamında ilimizden 9 proje destek almaya hak kazanan 53 proje arasında yer aldı.
TÜBİTAK 4007 BİLİM ŞENLİKLERİ DESTEKLEME PROGRAMI

Bilim ve teknolojide sürdürülebilir adımlar atabilmek için 7'den 77'ye herkesin bilim ve teknolojiyi sahiplenmesi büyük önem arz ediyor. Bu çerçevede TÜBİTAK'ın toplumda bilim ve teknoloji kültürü oluşturmada önemli bir yeri olan bilim toplum destek programlarına yapılan başvurular sonuçlandı. 

Bilim iletişiminin sağlanması, bilimsel bilginin geniş toplum kitlelerine ulaştırılması ve bilim-teknoloji arasındaki etkileşimin kavratılması için sergi, sahne şovları, gösteri, atölye/laboratuvar çalışmaları, tematik bilim oyunları, yarışmalar, söyleşiler, vb. etkinlikler ile tüm toplumu bilimle buluşturan 

4007 Bilim Şenlikleri Destekleme Programı kapsamında ilimizden 9 proje destek almaya hak kazanan 53 proje arasında yer aldı.

Bilim Şenlikleri İçin Müşterek Çalışma

Salgın ve uzaktan eğitim sürecinde de proje tabanlı çalışmalara önem verdiklerini belirten İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı "Öğretmenlerimizin özverileriyle yeşeren bilimsel çalışmaların anlamı çok büyük. Öğrencilerimizin onların rehberliğinde gerçekleştirdiği alt projelerle TÜBİTAK Bilim ve Toplum Daire Başkanlığı tarafından desteklenen programlara başvurduğunu biliyoruz. Bilimi topluma ulaştırmak açısından herkese proje hazırlama fırsatının sunulması başlı başına değerli. Araştırma tekniklerinin, raporlamanın ve sunum becerilerinin tabana yayılarak öğrencilerimize kazandırılması dahası bunun iş birliği içerisinde yapılması geleceğimize yön verecek gelişmelere kapı açıyor. Öğretmenlerimizin öğretim programlarında yer alan, araştırma ve sorgulamaya dayalı öğretim stratejisi, proje tabanlı öğrenme gibi farklı öğretim strateji ve yöntemlerini ön plana çıkarmaları sayesinde önemli bir mesafe kat ettik. Öğrencileriniz bu etkinliklerin planlanması ve hazırlanması süreçlerinde eleştirel düşünme, zaman yönetimi, problem çözme, yazılı ve sözlü sunum ile bilimsel araştırma becerilerini geliştiriyor. Başta öğretmenlerimiz olmak üzere hibe desteği almaya hak kazanan projelere destek sunan herkese canı gönülden teşekkür ediyorum. Umarız en yakın zamanda dünyada ve ülkemizde salgının etkilerinden kurtulmuş olarak bilim şenlikleri için tekrar hep beraber bir araya geliriz. "ifadelerini kullandı.

İlimizde Desteklenen 9 Proje

İstanbul'da desteklenen projeler şöyle sıralandı: Ataşehir İlçe Millî Eğitim Müdürlüğünden Hülya Özyürek "Yaşanabilir Gelecek İçin Sürdürülebilirlik Bilim Şenliği", İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzden Leyla Bostan "İstanbul Bilimle Şenleniyor", Kartal İlçe Millî Eğitim Müdürlüğünden Meltem Baltalar "Kartal Bilim ve Teknoloji Şenliği", Esenyurt İlçe Millî Eğitim Müdürlüğünden Merve Arık Erdin "Esenyurt Bilim Şenliği-Sokakta Bilim Var", Fatih İlçe Millî Eğitim Müdürlüğünden Esra Esgen "TÜBİTAK 4007 Fatih Bilim Şenliği", Pendik İlçe Millî Eğitim Müdürlüğünden Hatice Gülşah Kıy "Pendik Bilfest-(Parlak Bir Gelecek İnşa Ediyoruz-", Gaziosmanpaşa İlçe Millî Eğitim Müdürlüğünden Aslı Barman "Gaziosmanpaşa Küçük Buluşlar Büyük Dünyalar Bilim Şenliği", Kartal İlçe Millî Eğitim Müdürlüğünden Ertan Kuruöz "Kartal Robocode Bilim ve Robot Şenliği", Büyükçekmece İlçe Millî Eğitim Müdürlüğünden Gülden Bayrak "Büyükçekmece Bilim Şenliği"

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.