İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TIMSS 2019 Değerlendirme Toplantısı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı, TIMSS 2019 uygulamasına ilimizden katılan okullarımızın müdürleriyle çevrim içi değerlendirme toplantısı yaptı.
TIMSS 2019 Değerlendirme Toplantısı

Uluslararası Eğitim Başarılarını Değerlendirme Kuruluşu (IEA) tarafından dört yıllık periyotlarda gerçekleştirilen TIMSS başarı izleme araştırması sonuçları eğitimde oluşturduğumuz koro hareketinin çok değerli olduğunu ortaya koydu.Araştırma ile 4 ve 8'inci sınıf düzeyindeki öğrencilerin matematik ve fen alanlarındaki başarılarının değerlendirildi. İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı, TIMSS 2019 uygulamasına ilimizden katılan 29 okulumuzun müdürüyle çevrim içi bir toplantı gerçekleştirdi.

Toplantıda TIMSS 2019 Türkiye Ön Raporu ve İstanbul'un uygulamadaki yeri ve önemi üzerine değerlendirmelerde bulunuldu. Okul müdürlerimiz, ülkemizin eğitim kalitesinin bir fotoğrafını yansıtan bu uygulamadaki örneklem içinde yer almaktan gurur duyduklarını belirttiler. Eğitimde bir başarı hikâyesi oluşacaksa bunu bütün toplumun birlikte gerçekleştireceğine inandıklarının altını çizdiler. Ayrıca özellikle TIMSS 2019 sürecinde ivme kazanan yükselişte 2023 Eğitim Vizyonu bağlamındaki dönüşümün ve birikimin etkisi üzerinde durularak başarının tüm paydaşların kolektif emeğinin ürünü olduğu dile getirildi. Özellikle İstanbul Ölçme Değerlendirme Merkezi, uluslararası standartlardaki yeni nesil sorular, hızlı bir yükselişe geçen öğretmen eğitimleri, EBA'nın çocukları dijital içeriklerle pek çok yönden geliştirerek bir öğrenme disiplini içerisinde tutması, fiziki iyileştirmeler, TIMSS konusundaki farkındalık oluşturma çalışmaları sonuçlar üzerinde doğrudan etkili oldu.

Giderek artan bu kısmi iyileşmenin herkesi memnun ettiğini belirten İl Millî Eğitim Müdürümüz Levent Yazıcı, TIMSS 2019 uygulamasında ülkemizi özverili çalışmalarıyla başarı ile temsil eden öğrenci, öğretmen ve idarecilerimize katkılarından dolayı teşekkür etti.

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.