İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TEMEL EĞİTİMDE 10.000 OKUL PROJESİ İSTANBUL TANITIM TOPLANTILARI YAPILDI

"Temel Eğitimde 10.000 Okul Projesi" kapsamında İstanbul Anadolu ve Avrupa yakasında ilgili okul müdürleri ve müdür yardımcılarına yönelik, proje tanıtım toplantısı gerçekleştirildi."
TEMEL EĞİTİMDE 10.000 OKUL PROJESİ İSTANBUL TANITIM TOPLANTILARI YAPILDI

Millî Eğitim Bakanlığımız tarafından okullar arası başarı ve imkân farklılıklarını azaltmak ve eğitimde fırsat eşitliğini güçlendirmek amacıyla hayata geçirilen, "Temel Eğitimde 10.000 Okul Projesi" tanıtım toplantısı yapıldı.

 

Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı'nın başkanlığında gerçekleşen toplantıya ilgili il müdür yardımcıları, şube müdürleri, okul müdürleri ve müdür yardımcıları katıldı.

 

Proje kapsamında bir yıl içinde İstanbul genelinde 831 yeni anasınıfı açılması, İstanbul genelinde 343'ü ilkokul, 13'ü anaokulu olmak üzere toplamda 418 okulun iyileştirilmesi hedefleniyor.

 

Temel Eğitimde 10 Bin Okul Projesi, Anadolu Yakası toplantısı Maltepe Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Avrupa Yakası toplantısı ise Bahçelievler Prof. Dr. Mümtaz Turhan Sosyal Bilimler Lisesi'nde gerçekleşti.

"Çok yönlü gelişim"

Toplantıda konuşan İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı, şunları söyledi: "İstanbul'la ilgili genel bir süreç geliştirme toplantısı yapmıştık. Çok iyi çıktılar elde etmiştik. İstanbul'da 127 okulumuz katılmıştı bu çalışmaya. Temel eğitimde üzerinde durduğumuz en önemli hususlardan biri; okullar arasında farklı nedenlerle oluşan kısmi farklıları azaltmayı hedefleyen ve okullarımız arasındaki, gelişime açık alanları tespit edip, bunları çok yönlü olarak geliştirmeyi amaç edinen, oldukça önemli bir proje bu.

"Gelişim özellikle kendimizle de ilişkilendiği zaman büyük bir ivme kazanıyor"

Burada yürüttüğümüz her ortak projede dezavantajlı alanları ve birlikte büyüyüp iyileştirme sağlayacak alanları da yürüttüğümüz faaliyetler içinde belirlemeye çalıştık. Yani okullarımızın kütüphane gelişiminden kütüphanelerin büyütülmesine, kitapların zenginleştirilmesine kadar öğrencilerimize dönük olarak yapabileceğimiz iyileştirme çalışmaları içindeyiz. Öğrencilerimizin bütünsel gelişimini öncelediğimiz için onların kültürel yönünü, sportif yetkinliklerini geliştirebilecekleri alanlar üzerinde çalıştık.

Gelişim özellikle kendimizle de ilişkilendiği zaman büyük bir ivme kazanıyor. Kendi gelişimimizi de desteklemek üzere özellikle üniversitelerde de bu alanda faaliyet gösteren okullarımızın yöneticilerimizin ve öğretmenlerimizin üniversitelerle iş birliği yaparak daha uygun zamanlı ve uygun oranlı imkanlar oluşturmak istiyoruz. Bunun dışında topyekûn eğitimi sağlamak için öğretmen akademilerimizle bu okullarımızda birer atölye açacağız."

 

Toplantı soru cevap bölümünün ardından sona erdi.

 

23-03-2022

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.