İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TEKNOPARK İSTANBUL MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ PROJELERİ

Teknopark İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi hazırlık, 9. sınıf öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz tam kadro TEKNOFEST'teydi.
TEKNOPARK İSTANBUL MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ PROJELERİ

Bu yıl dördüncüsü yapılan Türkiye'nin ilk Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali, İstanbul Atatürk Havalimanı'nda gerçekleştirildi. Teknopark İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi hazırlık, 9. sınıf öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz tam kadro TEKNOFEST'teydi. 

Teknopark İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 9. sınıf öğrencilerimizin geliştirdiği TOY Çevrim içi Toplantı Yazılımı, Akıllı Orman Yangın Tespit Sistemi ve TEKNOFEST'e özel olarak TeknoRoket oyunu okulumuzun standında sergilendi. 

Özellikle TeknoRoket oyunu tüm yaş grubundaki konuklar açısından hayli beğeni topladı. Millî Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer oyunu oynayarak öğrencilerimizle çalışma üzerine sohbet etti. Bakanımız öğrencilerimize yaptıkları çalışmalar için teşekkür etti.

Çevrim içi toplantı yazılımını inceleyen TBMM Başkanı Sayın Mustafa Şentop ise projenin yerli ve millî olmasından dolayı öğrencilerimizi tebrik etti. 

Son zamanlarda ülkemizin ve coğrafyamızın farklı bölgelerinde meydana gelen orman yangınlarına yönelik geliştirilen Akıllı Orman Projesi ise protokol tarafından takdir topladı. Stantları ziyaret eden İl Millî Eğitim Müdürümüz  Sayın Levent Yazıcı ise öğrencilerimizi proje tabanlı çalışma kültürü ile hareket ettikleri için teşekkür etti.

6 gün süren festival boyunca 9. sınıf öğrencilerimize Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi tarafından siber güvenlik eğitimi verildi. Öğrencilerimize Machine Hacking, Siber Tehdit İstihbaratı, Ağ Güvenliği kapsamında dersler icra edildi. Derslere Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Sayın Dr. Ali Taha Koç ile Sanayii ve Teknoloji Bakanı Sayın Mustafa Varank da katıldı. Koç ve Varank, öğrencilerimize katılım belgelerini takdim ettiler.

Okulumuzun çalışmalarına festival boyunca tüm ziyaretçiler yoğun ilgi gösterdiler.

05-10-202105-10-202105-10-202105-10-202105-10-202105-10-202105-10-202105-10-202105-10-2021

 

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.